Hirdetés

2024. március 28., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Technika, hobbi, otthon  »  Autós topik (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-02-28 08:07:54

LOGOUT.hu

Autós topik

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#6451) Jorus


Jorus
nagyúr

Taat & tomcsi23: köszönöm a választ!

''És nagy kópék vagyunk. Igyunk barátaim, yo-hoo!'' - Jack Sparrow

(#6452) raczger válasza tboy93 (#6446) üzenetére


raczger
őstag

4500Ft volt a 2 órás vezetéstechnika, nem kell hozzá gazdagnak lenni, csak figyelni kell hol és mikor van olcsón. Általában TC szokott nyaranta tervezni ilyet, amikor a Hungaroringen van a Trackday.

www.movat.hu - http://bit.ly/2mIziA4

(#6453) tboy93 válasza raczger (#6452) üzenetére


tboy93
nagyúr

4500?! :Y Az nagyon baráti, én amiket láttam az 20-30k, annyit meg nekem most nem ér meg.

(#6454) TaaT válasza tboy93 (#6453) üzenetére


TaaT
veterán

Nekem akkor is 20k lenne ha csak 4500ft lenne, így 200km-ről. :(((

Give them hell Ukraine!

(#6455) tboy93 válasza TaaT (#6454) üzenetére


tboy93
nagyúr

Vidéken csak kimész a hegyekbe csapatni és máris lőn rutin :D

(#6456) DeFranco válasza raczger (#6452) üzenetére


DeFranco
nagyúr

Hányan voltatok a két órára hogy ment a kivitelezés? Hány gyakorlat volt és hányszor tudtad őket próbálni?

Ilyen nagy elánnal szervezett dzsemborikra azért félnék menni, mert vannak 20-30-an és sokfelé oszlik az idő.

(#6457) tboy93


tboy93
nagyúr

Ez micsoda és mire való? Több autó alján láttam már, de gőzöm sincs mire jó :F

(#6458) szőröscica válasza TaaT (#6454) üzenetére


szőröscica
addikt

Én télen simán lementem Miskolcról Zsámbékra egy ilyen tréningre. Nagyon hasznos volt, még gokartozásban is segített. :DDD

(#6459) TaaT válasza tboy93 (#6457) üzenetére


TaaT
veterán

[link]

Give them hell Ukraine!

(#6460) raczger válasza DeFranco (#6456) üzenetére


raczger
őstag

Egy csoportban 9-en voltunk (egy csoporthoz tartozott egy instruktor, rádiót kaptunk, azon keresztül beszélt), egy időben összesen 4 csoport volt (4 modul, azaz helyszín volt a pályán).

Első gyakorlat egy műgyantás (természetesen vízzel fellocsolva) félkörön volt, ott először 30km/h-val kellett menni. Ezután Lassan rámenni és padlógázt nyomni, egészen míg leestél erről a felületről, hogy lásd, mi történik akkor, harmadszorra pedig minél gyorsabban, kb a határon kellett végigmenni.
Ezután 4-5 körös akadálykerülés volt ugyanezen, 3 ponton voltak beépítve vízfalak, az instruktor nyomogatta random, ha teljes fal volt megállni, ha volt hely (ha csak egyik fele ment) akkor kikerülni.

Második gyakorlat volt a rántópadnál, először 50 km/h-ról kellett vész fékezni vizes műgyantán (ekkor nem volt rántópad), majd utána rántópados gyakorlat (ez nekünk sajnos csak egyszer volt, mások többször is mentek rajta, lehet, hogy mi elcsúsztunk valamelyik gyakorlaton).

Harmadik már száraz aszfalton volt, két vészfékezés (30km/h, 60km/h), illetve kétszer szlalom (30km/h, és talán 45km/h).

Negyedik pedig a hegyi vezetést szimulálta, egy műgyantás pálya, lejtő, majd egy 180 fokos jobbkanyar és emelkedő. Először 35km/h-val kellett teljesíteni, ez az a sebesség, amivel még biztonságosan el lehet itt fordulni, utána 45km/h, instruktor szerint ennyivel már leesel a pályáról, többieknél így is volt, viszont nekem sikerült 50km/h-val teljesítenem (véletlen ennyire gyorsítottam fel, belefékezni nem akartam), de mondta is, hogy ez már nagyon a határon volt, gumik is nyikorogtak :) Végül pedig ugyanitt voltak szintén beépítve vízfalak, azt kellett kikerülni (vagy megállni).

Ennyi volt, kicsivel több, mint 2 órába tellett ennyi feladat. Nem nagyképűségből mondom, hanem látottak alapján, friss jogsi ellenére a jobbakhoz tartoztam (a sok szimulátorozás biztos segített), ugye a mi csoportunkban 9-en voltak és a rántópadot egyedül nekem sikerült abszolválnom. Pedig volt ott egy idősebb ember, focus st-vel, aki korábban már volt ilyen vezetéstechnikai tréningen, neki sem jött össze.
(A bátyám is volt, neki is sikerült megcsinálnia a rántópadot, pedig nyári gumival jött, de az is a legrosszabb fajtából van.)

Nem kell félni, el kell menni, potom pénzért tanulhatsz még, megismerheted az autód viselkedését határhelyzetekben.

www.movat.hu - http://bit.ly/2mIziA4

(#6461) -v- válasza raczger (#6460) üzenetére


-v-
addikt

Nem nagyképűségből mondom, hanem látottak alapján, friss jogsi ellenére a jobbakhoz tartoztam (a sok szimulátorozás biztos segített), ugye a mi csoportunkban 9-en voltak és a rántópadot egyedül nekem sikerült abszolválnom.

Amikor én voltam az volt a vicces, hogy milyen szar autók vannak ... volt egy nissan almera, meg egy toyota, mindkettőt értelmesnek tűnő csávó vezette, és jól is csinálták nagyjából a dolgokat, de kb. nem volt olyan gyakorlat ahol ne dobták volna el az autót... direkt ők mehettek extra köröket is az instruktor csak nekik adott mindig bónuszt, hátha, és látszott korábban kezdik az ellenkormányzást szlalomnál meg nagyon igyekeznek de nem ... mindig tök alattomosan elment az autó. Ja és normális gumik voltak mindkettőn, látszott kívülről is nem ők rontják el ennyire. Nem lehet túl megnyugtató ha ilyen autód van aztán asszony télen azzal mászkál :U Volt egy xc valami volvo is, na azt meg az esp tudta csak összeszedni, kikapcsolt espvel az is mindig elkanászodott.

Pedig volt ott egy idősebb ember, focus st-vel, aki korábban már volt ilyen vezetéstechnikai tréningen, neki sem jött össze.

Érdekes pedig egy focust elég nagy művészet eldobni ... én 1x se dobtam el a rántópadon de nem is nagyon éreztem hogy el lehetne :)

[ Szerkesztve ]

(#6462) DeFranco válasza -v- (#6461) üzenetére


DeFranco
nagyúr

Te, szerinted a rántópad mekkorát pofoz a hátsó futóművön? Én féltem. Azt mondják az okosok, hogy az oldalsó ütést nem szereti a hátsó futómű, itt meg azért töredék másodperc alatt ránt arrébb egy-két tonnát a pad, másrészt meg ha elmászik a futómű és állítani kell, akkor tudod mi van...

@raczger: a fentiektől tartok, amúgy tervezem én is elmenni, kifogok valami jó kupont vagy akciót és megyek, csak a tömegnyomortól tartok egyedül, jó lenne, ha lenne minél több lehetőség gyakorolni. "Mi" (én csak néző voltam) is 8-an voltunk, annál többet nem szabadna pályára engedni.

[ Szerkesztve ]

(#6463) -v- válasza DeFranco (#6462) üzenetére


-v-
addikt

Nem tudom nekem tréning óta már ki lett cserélve az egész futómű :DDD
Amúgy nem hinném hogy gondot okoz, azért kanyarokban is kap az oldalról ... szerintem semmi baja nem lesz :N

(#6464) qnadam válasza DeFranco (#6462) üzenetére


qnadam
veterán

közel nulla tapadás mellett nem kell nagy erő ahhoz, hogy eltold oldalra az autót :)

istálló? gazemberség? hupákolás?

(#6465) DeFranco válasza qnadam (#6464) üzenetére


DeFranco
nagyúr

szerintem itt nem számít a tapadás, ugyanakkora tömeget indít meg egy rántó mozdulattal.

(#6466) tboy93 válasza TaaT (#6459) üzenetére


tboy93
nagyúr

Thx, ennek van valami gyakorlati haszna is? Tényleg merevít vagy csak azért rakják oda mert csillog? :DDD

(#6467) TaaT válasza tboy93 (#6466) üzenetére


TaaT
veterán

Hondába lehet ilyet is kapni. És nem lábtartó. :D

Give them hell Ukraine!

(#6468) zoo8800 válasza TaaT (#6467) üzenetére


zoo8800
veterán

Ezt nagyon nehezen hiszem el :D

rip and tear, until it is done

(#6469) tboy93 válasza TaaT (#6467) üzenetére


tboy93
nagyúr

Ez wtf? Ülés csavar merevítő? :DDD

(#6470) tboy93


tboy93
nagyúr

;]

(#6471) Rivaul válasza tboy93 (#6469) üzenetére


Rivaul
addikt

Gondolom az autó középrészét hivatott megtartani ha már elől és hátul is tett be az ember merevítést. Törésnél jó szolgálatot tesz mert az egész autót össze vissza tekeri :D Olyan kocsit kell venni amibe alapból van anyag.

Eladó egy zöld kaméleon….Nem,sárga! Inkább piros! Most barna….Ez k**va jó!…… NEM ELADÓ!!!

(#6472) tomiii. válasza Rivaul (#6471) üzenetére


tomiii.
aktív tag

amiben van anyag?

:DDD

(#6473) B3ny00 válasza TaaT (#6467) üzenetére


B3ny00
aktív tag

Ennek aztán semmi értelme szerintem :D, két B oszlopot kötné össze akkor inkább már, az a lemez csak téged tart az autó merevsegeben szerintem nem sok vizet zavar.

Xbox One GamerTag : Gyurisub | Subaru Impreza Gc8 | Htc One | Htc One X+

(#6474) qnadam válasza DeFranco (#6465) üzenetére


qnadam
veterán

dehogynem, a súrlódás ragasztja oda az autót a földhöz. ha arrébb akarod lökni aszfalton, ahozz elég nagy pofon kell oldalról, az lehet hogy tényleg fáj a futóműnek, jégen azért jóval könnyebb meglökni.

istálló? gazemberség? hupákolás?

(#6475) AMD Power válasza tomiii. (#6472) üzenetére


AMD Power
titán

Ez szerintem pont ugyan úgy törné szarr* mint ez a régi nagy dög. Amiben "volt anyag".

(#6476) tomiii. válasza AMD Power (#6475) üzenetére


tomiii.
aktív tag

ezért van ott a smiley ;)

(#6477) kutga


kutga
nagyúr

Hölgyek/Urak!

Nissan Almera 2002 autóhoz merre tudok valami jobb minőségű autószőnyeget venni? Interneten van 6k körül szövet, amit kaptam hozzá (gumi) valami katasztrófa, ahogy taposom a pedálokat, begyűrődik alájuk, nem merek vele vezetni. Tesco, Auchan, ilyen helyeken érdemes szétnézni? Autósbolt nincs nagyon a közelemben.

Let the Zone take me if I am.

(#6478) tboy93 válasza kutga (#6477) üzenetére


tboy93
nagyúr

importtuning.hu tud rendelesre hozni, telefonon kell oket zargatni!

(#6479) DeFranco válasza kutga (#6477) üzenetére


DeFranco
nagyúr

rögzítsd le a gumit, vagy próbálj meg szerezni gyári szőnyeget. az szépen befekszik, meg az anyaga is nagyságrendekkel jobb szokott lenni mint az aftermarketeknek.

ha nincs gyári, akkor a rögzítést megoldhatod akár öntapadós tépőzárral is.

(#6480) kutga válasza DeFranco (#6479) üzenetére


kutga
nagyúr

Gyárit keresek elsőkörben.

MOD
tboy93
Ok, megpróbálom őket.

[ Szerkesztve ]

Let the Zone take me if I am.

(#6481) Rivaul válasza kutga (#6480) üzenetére


Rivaul
addikt

Ebayen is van meretpontos szonyeg. Nekem is ez a bajom csak 11k a roverbe...

Eladó egy zöld kaméleon….Nem,sárga! Inkább piros! Most barna….Ez k**va jó!…… NEM ELADÓ!!!

(#6482) kutga válasza Rivaul (#6481) üzenetére


kutga
nagyúr

Importtuninggal beszéltem, korrektek voltak, ki is hozzák, ami jó mert napközben nem tudok elmenni érte. :(

Let the Zone take me if I am.

(#6483) Rivaul válasza kutga (#6482) üzenetére


Rivaul
addikt

Akkor problema megoldva :)

Eladó egy zöld kaméleon….Nem,sárga! Inkább piros! Most barna….Ez k**va jó!…… NEM ELADÓ!!!

(#6484) tboy93 válasza kutga (#6482) üzenetére


tboy93
nagyúr

nem is akarnal elmenni erte, a vilag vegen van a raktar :DDD

(#6485) tomiii.


tomiii.
aktív tag

Ford Ecosport tesztnél totalcaron:

"volt a Fordnak már hasonló elhajlása a második szériás, krómrúzsos Scorpióval (amely seggként amúgy egy ámbráscet-fejet hordott), de ember: az egy irgalmatlanul jó kocsi volt!"

tényleg kár, hogy olyan csúnya. van itt akinek bejön? :D

[ Szerkesztve ]

(#6486) kutga válasza tboy93 (#6484) üzenetére


kutga
nagyúr

Azért van az autó. :D

Let the Zone take me if I am.

(#6487) tboy93 válasza kutga (#6486) üzenetére


tboy93
nagyúr

Hát csak ha 5.000 a benzin és 1.000-ért feladja postára akkor gondolkozóba esik az ember :D

(#6488) Rivaul válasza tomiii. (#6485) üzenetére


Rivaul
addikt

A béka scorpio nem volt annyira csúnya. Ültem egy autómatába. Megy mint a barom és akkora mint az enterprise. Csak sztem annyit is eszik :)) Nem kéne de nem megvetendő jószág.

Eladó egy zöld kaméleon….Nem,sárga! Inkább piros! Most barna….Ez k**va jó!…… NEM ELADÓ!!!

(#6489) tomiii. válasza Rivaul (#6488) üzenetére


tomiii.
aktív tag

2.9 cosworth 11-12 körül eljár viszonylag tempósan használva, de amilyen full extrás, nekem legalább annyira csúnya :D

ismerősék poénból összedobtak egy ilyet, összetörős játék autónak:

itt mrá elfogadható, de így meg elég hamar kiszúrnának a csillagvadászok :DDD

(#6490) Sanyi.mTs


Sanyi.mTs
addikt

nappal csak LED-es nappali fényt használatával érezhető az üzemanyag csökkenés a halogénhez képest?

(#6491) Rivaul válasza Sanyi.mTs (#6490) üzenetére


Rivaul
addikt

:)) :N

Eladó egy zöld kaméleon….Nem,sárga! Inkább piros! Most barna….Ez k**va jó!…… NEM ELADÓ!!!

(#6492) Rivaul válasza tomiii. (#6489) üzenetére


Rivaul
addikt

2.9 cosworth ha 11el elmegy akkor tüzet rakok az enyém alatt :DDD Ahhoz tolni kell. Én elhiszem hogy ezt állítja a tulaj de nincs az az isten :C

Mod: max pályán... Ha így értetted akkor ok.

[ Szerkesztve ]

Eladó egy zöld kaméleon….Nem,sárga! Inkább piros! Most barna….Ez k**va jó!…… NEM ELADÓ!!!

(#6493) tomiii. válasza Rivaul (#6492) üzenetére


tomiii.
aktív tag

egy dolgot elfelejtettem, hogy nálunk ezt a motort mindenki sierrákba pakolja, manuális váltóval :B szóval így már azért reálisabb a dolog :D

"Debrecen - Eger - Debrecen 270km volt kb. 11,5L/100km re jött ki a fogyasztás ,150 alatt sehol sem ment az autó csak ahol 50kmh van." a kékkel volt ez, mikor cuccokat hozott egerbe

a 2 literes motor nálam is hosszútávon 6 liter fogyasztott, városban 8. nekem pontos mérési ciklusom volt fiatal koromban, mert nagy matematikusnak hittem magam, de mindig sikerült a benzinkút előtt a négysávos úton, keresztben állva kifogynia a benzinnek :DDD

(#6494) Rivaul válasza tomiii. (#6493) üzenetére


Rivaul
addikt

Joh ahhoz a kasznihoz pályán már hihető. A skorpió ekkora mocial automatán napi használatra tuti nem tud ennyit. Nállam sokat esznek a gépek mert nem igazán tudok huzamosabb ideig higgadtan vezetni. Pedig spórolok ahol tudok és jó is lenne csak eldurran az agyam és 600 méteren lenyeletek 2 litert :DDD

Eladó egy zöld kaméleon….Nem,sárga! Inkább piros! Most barna….Ez k**va jó!…… NEM ELADÓ!!!

(#6495) tomiii. válasza Rivaul (#6494) üzenetére


tomiii.
aktív tag

Ismerve a tulajt, nem mernék meg esküdni, hogy ez az eredmény autópályán volt :DDD

van automatás full-full, cosworth scorpios ismerős, nem sokára pont megyek hozzá alkatrészekért, majd rákérdezek a fogyira :D azt tudom, hogy a munkás 1.6-os sierrája 1 liter olajat evett kb 200km-en, motort szétszedve senki nem értette, hogy ez még miért működött :D

[ Szerkesztve ]

(#6496) Rivaul válasza tomiii. (#6495) üzenetére


Rivaul
addikt

Folyamatos olajcsere :D

Eladó egy zöld kaméleon….Nem,sárga! Inkább piros! Most barna….Ez k**va jó!…… NEM ELADÓ!!!

(#6497) Sanyi.mTs


Sanyi.mTs
addikt

lehet hülye kérdés: lehet a szélvédőt "políroztatni"? :U
pár hónapja van egy használt vw bora-nk és este, főleg esőben milliónyi hajszálkarc látszódik rajta, ami kicsit zavar.

(#6498) kutga válasza Sanyi.mTs (#6497) üzenetére


kutga
nagyúr

Lehet.

Let the Zone take me if I am.

(#6499) Rivaul


Rivaul
addikt

Aushan megalight plus 50 1990ft! H7 2db.

Eladó egy zöld kaméleon….Nem,sárga! Inkább piros! Most barna….Ez k**va jó!…… NEM ELADÓ!!!

(#6500) MunezXBK válasza Rivaul (#6499) üzenetére


MunezXBK
nagyúr

Auchan. :B

Útvonal

Fórumok  »  Technika, hobbi, otthon  »  Autós topik (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.