Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Technika, hobbi, otthon  »  Autós topik (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-02-28 08:07:54

LOGOUT.hu

Autós topik

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#6301) Rivaul válasza tboy93 (#6298) üzenetére


Rivaul
addikt

Igen, le szokta neduddki is írni 1-1 ajánlásnál de a total megfelelő ebből a szempontból. 2000-es Rover 45 1.6 van jelenleg.

Eladó egy zöld kaméleon….Nem,sárga! Inkább piros! Most barna….Ez k**va jó!…… NEM ELADÓ!!!

(#6302) tboy93 válasza Rivaul (#6301) üzenetére


tboy93
nagyúr

Jól tudom, hogy a roverben és az akkori hondákban igen sok közös vonás/alkatrész van?

(#6303) Rivaul válasza tboy93 (#6302) üzenetére


Rivaul
addikt

Az angol civic és a R400 az ugyan az gyakorlatilag más dobozban, úgy mint a r600 és accord. A 45-nek már csak egyes elemei és a futóműve honda. A motor az már angol viszont és nem japán. Bár már vannak benne bmw alkatrészek is. A vége volt a 45-ös sorozat így elég öszvérre sikerült :D De emiatt van hozzá alkatrész, mert szinte mindene jelenleg is futó modellektől beszerezhető (néha viccesen olcsón is).

[ Szerkesztve ]

Eladó egy zöld kaméleon….Nem,sárga! Inkább piros! Most barna….Ez k**va jó!…… NEM ELADÓ!!!

(#6304) Winne válasza tomcsi23 (#5955) üzenetére


Winne
nagyúr

Utólag jelentkezem, most hoztam meg az autót, egy harmadik eset volt. Az önindító fosta valahogy össze magát, amiért a kuplungra folyt valami olaj és oda is égett. Ezt mondta a szerelő, én nem értek hozzá. Most új kuplung lett beletéve, marha puha a pedál, ami elég furcsa, de remélem több ilyen jellegű gond nem jön ki vele.. :)

Az ízlésem a lehető legegyszerűbb. Mindenből beérem a legjobbal...

(#6305) tomcsi23 válasza Winne (#6304) üzenetére


tomcsi23
veterán

Végül is a kuplung volt rossz (elvileg).
Remélem, elhárította az előidéző okot is. :)

...de bugyit ne vegyél, mert fontosat akarok mondani.

(#6306) Winne válasza tomcsi23 (#6305) üzenetére


Winne
nagyúr

Én is ebben bízok, mert mondta a srác, hogy a kuplung nem lett volna cserés különben..

Kifizettem, cserébe kiégett az egyik tompítottam, most mehetek abba is izzót venni, jó lesz ha már abbahagyja.. :DDD

Nightbreakert istenítik sokan, lehet benevezek arra. Itt mit hallani róluk? Megéri a felárat?

Az ízlésem a lehető legegyszerűbb. Mindenből beérem a legjobbal...

(#6307) MunezXBK válasza Winne (#6306) üzenetére


MunezXBK
nagyúr

Meg.

(#6308) Rivaul


Rivaul
addikt

Urak! Elnézve az időjárást érdeklődnék hogy mehet-e a téli pacsker a jószágra? Határeset az idő. Nem szeretnék meglepődni sem de elhamarkodva koptatni sem főleg hogy még elég újak...

[ Szerkesztve ]

Eladó egy zöld kaméleon….Nem,sárga! Inkább piros! Most barna….Ez k**va jó!…… NEM ELADÓ!!!

(#6309) tomcsi23 válasza Winne (#6306) üzenetére


tomcsi23
veterán

Kérdés, hogy egy simához méred, vagy a konkurens csúcsizzókhoz.
Sajnos csak kipróbálás után látod, bejön-e, fényerőben erősebb, mint a sima izzó.

Rivaul: mennyit mész havonta? Amúgy mehet szvsz, egyre többen feldobják.

[ Szerkesztve ]

...de bugyit ne vegyél, mert fontosat akarok mondani.

(#6310) F_Zolee válasza Rivaul (#6308) üzenetére


F_Zolee
veterán

Elnézve az előrejelzést a 12fok még nem mondható téli klímának.

(#6311) Rivaul


Rivaul
addikt

Most nem megyek sokat cirka egy ezrest mert közel van a meló de ennek a 70% éjjel és korai órákba történik este 10-től reggel 7-ig. Akkor meg 7-fok körül van az átlag hő.

[ Szerkesztve ]

Eladó egy zöld kaméleon….Nem,sárga! Inkább piros! Most barna….Ez k**va jó!…… NEM ELADÓ!!!

(#6312) Winne válasza tomcsi23 (#6309) üzenetére


Winne
nagyúr

Most is csak sima izzó van benne, semmi extra és kezd kicsit mattulni a búra is, ezért gondoltam. Tavasszal lehet elgurulok műanyagoshoz, hátha fel tudja szépen polírozni, meg lakkozni, vagy mit szoktak vele.

Az ízlésem a lehető legegyszerűbb. Mindenből beérem a legjobbal...

(#6313) tomcsi23 válasza Winne (#6312) üzenetére


tomcsi23
veterán

Most akciósok a GE-k teszkóban, ha már venni kell.
Persze, nem egy NBU - ugye, Munez? ;]

...de bugyit ne vegyél, mert fontosat akarok mondani.

(#6314) qnadam


qnadam
veterán

ez és vegyem meg, vagy széjjerohadt vacak?

istálló? gazemberség? hupákolás?

(#6315) TaaT válasza qnadam (#6314) üzenetére


TaaT
veterán

Ha nincs más, rendbe lehet hozni.

Give them hell Ukraine!

(#6316) Rivaul válasza qnadam (#6314) üzenetére


Rivaul
addikt

Az acél nehezen rohad szét, valószínű a házi újrafestés eredménye látható a képen. Azt kell megtudni hogy futásra milyenek. Ráznak, ütöttek stb.

Eladó egy zöld kaméleon….Nem,sárga! Inkább piros! Most barna….Ez k**va jó!…… NEM ELADÓ!!!

(#6317) qnadam válasza Rivaul (#6316) üzenetére


qnadam
veterán

na igen, ez honnan derül ki vajon megvétel előtt?

mondjuk most el is bizonytalanodtam, hogy nekem 4x114,3 vagy 4x100 felnik kellenek-e (2001-es colt), a leírás csak annyit mond, hogy 13x5.00b, azzal nem vagyok előbbre...

szerk: úgy néz ki, hogy 4x100. folytatom a keresést :)

[ Szerkesztve ]

istálló? gazemberség? hupákolás?

(#6318) MunezXBK válasza Winne (#6312) üzenetére


MunezXBK
nagyúr

Műanyagos nem fogja neked polírozni. :N

Tomcsi: ugye! :K :D

(#6319) Rivaul válasza qnadam (#6317) üzenetére


Rivaul
addikt

Az elado oszinte szavara alapozva kell beleugrani ;]

Eladó egy zöld kaméleon….Nem,sárga! Inkább piros! Most barna….Ez k**va jó!…… NEM ELADÓ!!!

(#6320) pelenka35 válasza Rivaul (#6319) üzenetére


pelenka35
őstag

.vissza olvastam. .... :-) .

[ Szerkesztve ]

Gamertag:Rob3rt75

(#6321) tboy93 válasza Rivaul (#6311) üzenetére


tboy93
nagyúr

nekem mar fent van :))

(#6322) csababarca


csababarca
őstag

Kiertunk lillebe, delutan 5kor indultunk Budapest Keletitol, fel 8ra meg is erkeztunk! Ahogy a GPS,meg a maps is irta. Sima volt,gyer forgalom.

iPhone 8 64GB, MacBook Air, Skoda Superb 2012, CRTDI 2.0

(#6323) FeRRaR1


FeRRaR1
őstag

Sziasztok,

H9-es foglalatú a távolsági, és H7 a tompított S80-on, még a V70-nél H7 mind a kettő. Na én vettem valami olcsó emelt fényerejű H9 csodát, de sz@rabb lett mint volt, és még e jelölés sincs rajt, világít minden fele... H7 téren egyszerű, megvettem az Osram Nightbraker Unlimitedet, de ez a H9 valami mocskos ritka, meg a mostanival be is szívtam, ezt a márkát ismeri esetleg valaki: MTEC? Mármint igazából csak az érdekel, hogy van e eu jelzés rajta, szabályos e, nem ez is valami összetákolt össze vissza világító valami...

Philipset meg Osramot több mint dupla árba tudnák csak rendelni, + posta...

(#6324) tboy93


tboy93
nagyúr

Ismerős orvos sx4 sedan tulajnak műszakin leszedették a B oszloptól hátrafele lévő ablak sötétítést, mert állítólag nem engedett át elég fényt. :F Én úgy tudtam, hogy a B oszloptól hátra bármilyen sötét fólia fent lehet vagy tévedek?

(#6325) MunezXBK válasza tboy93 (#6324) üzenetére


MunezXBK
nagyúr

Nem tévedsz, nekem a legsötétebb van és így volt műszakin.

(#6326) tboy93 válasza MunezXBK (#6325) üzenetére


tboy93
nagyúr

No de ilyenkor mit lehet tenni? Elviszem műszakira elkezdenek cicózni hogy hát azt nem lehet szedjem le. Ha leszedem bukok 20k-t , ha nem akkor nem engednek át... gyakorlatilag akkor is bukok elég sokat mivel gondolom nem mondhatom vizsga közben azt, hogy inkább máshova viszem az autót.

Mutassam fel a jogszabályt? No és ha az sem elég nekik?

[ Szerkesztve ]

(#6327) Rivaul válasza tboy93 (#6326) üzenetére


Rivaul
addikt

Ha le akarják szedni akkor leszedik akár mit csinálsz. Utána rohangálhatsz az igazadért és meg is kapod de attól még a fólia bukó. Olyan helyre kell vinni vizsgáztatni ahol tudod hogy apróságokat figyelmen kívül hagynak. Nekem is átláthatatlanul fekete a két hátsóm de egy szó sem esett róla.

Eladó egy zöld kaméleon….Nem,sárga! Inkább piros! Most barna….Ez k**va jó!…… NEM ELADÓ!!!

(#6328) tboy93 válasza Rivaul (#6327) üzenetére


tboy93
nagyúr

Azért kérdezem, mert nekem is pont ez a cél, hogy átláthatatlan legyen. Előre is akarok, de oda teljesen áttetszőt, úgymond törésvédelem miatt.

(#6329) TaaT válasza Rivaul (#6327) üzenetére


TaaT
veterán

"Olyan helyre kell vinni vizsgáztatni ahol tudod hogy apróságokat figyelmen kívül hagynak."

Ez nem apróság, ha akarom holnap belülről lefújom fekete festékkel B-től hátra az összes üveget mert megtehetem, ahhoz nekik semmi közük...

Give them hell Ukraine!

(#6330) tboy93 válasza TaaT (#6329) üzenetére


tboy93
nagyúr

Hát igen jogom van hozzá, de mi van ha ők azt mondják, hogy nem megy át itt és most ha rajta van a fólia? Akkor mit csinálsz? :F

(#6331) Rivaul válasza TaaT (#6329) üzenetére


Rivaul
addikt

Az egy dolog hogy elvileg mit tehetsz meg és hogy gyakorlatilag ők mit tehetnek meg. Ha a fejed tetejére állsz se megy át abban a pillanatban az autó, így marad az általam tanácsolt megoldás.

Eladó egy zöld kaméleon….Nem,sárga! Inkább piros! Most barna….Ez k**va jó!…… NEM ELADÓ!!!

(#6332) TaaT


TaaT
veterán

Egy olyan autónál ami törvényileg nem kifogásolható nyugodtan lehet verni az asztalt.

Én ezt nem tehetem meg mert bőven van vaj a fejemen [link] Ezért csak ismerős helyen tudom vizsgáztatni, és már ott is egyre nehezebben.

Give them hell Ukraine!

(#6333) brickm


brickm
őstag

Sziasztok!
Erre esetleg valaki,ha tud válaszolni.
[link]

Azóta méret miatt tudjuk,hogy nem corolla. De hasonlóan nagy gépre való.

(#6334) tomcsi23 válasza Rivaul (#6311) üzenetére


tomcsi23
veterán

Jut eszembe, az ablakmosót is érdemes téliesíteni (TaaT, Neked nem kell :D), nehogy meglepetés érje az embert. Na meg ránézni a hűtőfolyadékra, beméretni.

...de bugyit ne vegyél, mert fontosat akarok mondani.

(#6335) MunezXBK válasza tboy93 (#6326) üzenetére


MunezXBK
nagyúr

Lehet, hogy azt akarták hallani, hogy mennyi lesz főnök? ;)

(#6336) TaaT válasza tomcsi23 (#6334) üzenetére


TaaT
veterán

Nekem mindig téli van benne :P

Give them hell Ukraine!

(#6337) tomcsi23 válasza TaaT (#6336) üzenetére


tomcsi23
veterán

Jah, tom. ;)
Itt is így volt, de most kifogyott nyáron és nyárit toltam bele, de majd télit nézek már bele. :K

...de bugyit ne vegyél, mert fontosat akarok mondani.

(#6338) Winne válasza MunezXBK (#6318) üzenetére


Winne
nagyúr

Ma kicsit megnéztem jobban amikor ki lett cserélve az izzó és nagyon úgy tűnik, hogy a belseje is mattul, vagy nem tudom mi van, mert letörölni nem lehetett kívülről. A belseje is "lakkozva" van elvileg?

Az ízlésem a lehető legegyszerűbb. Mindenből beérem a legjobbal...

(#6339) Rivaul válasza Rivaul (#6311) üzenetére


Rivaul
addikt

Nah fel került a téli pacsker. 1 kerék után eltört az obis kerékkulcsom így mehettem másikat venni :D Ez az én formám (vagy csak kib..ott kemény vagyok ;] ). Amin viszont meglepődtem hogy a gyári alu Rover felnimbe belül hazai felségjelzés van ütve :))

Eladó egy zöld kaméleon….Nem,sárga! Inkább piros! Most barna….Ez k**va jó!…… NEM ELADÓ!!!

(#6340) AMD Power válasza tomcsi23 (#6334) üzenetére


AMD Power
titán

Én már nyomom bele egy ideje a télit. Sőt szerintem sima nyári már szinte nincs is benne. Most már este nagyon hűvös van.

Eladó Samsung Watch Active 2. https://hardverapro.hu/apro/elado_mukodokepes_samsung_watch_active_2_40mm_okos/friss.html

(#6341) tboy93 válasza AMD Power (#6340) üzenetére


tboy93
nagyúr

En is elkezdtem ma telivel utantolteni. Auchan 750 ft / 5L, egesz jo aron volt. Jovo heten megyunk a bledi tohoz Szloveniaba, elso 500km-es tavom lesz. Eddig talan a leghosszabb Szombathely-Budapest tav volt, ~250km, gondolom ez se lesz sokkal veszesebb. Szloven matricat hol erdemes venni? Illetve mire figyeljek utazas alatt? Egy-ket tanacs johetne :))

[ Szerkesztve ]

(#6342) AMD Power válasza tboy93 (#6341) üzenetére


AMD Power
titán

Nem lesz vészesebb nem kell aggódni. Olajszint, kiegyenlítőtartály, és keréknyomást nézd meg indulás előtt. Illetve a pótkereket is.

[ Szerkesztve ]

Eladó Samsung Watch Active 2. https://hardverapro.hu/apro/elado_mukodokepes_samsung_watch_active_2_40mm_okos/friss.html

(#6343) tomcsi23 válasza AMD Power (#6340) üzenetére


tomcsi23
veterán

Nyáron jobb a nyári a bogarakra, de mentem én is télivel nyáron, mert nem fogyott ki.

...de bugyit ne vegyél, mert fontosat akarok mondani.

(#6344) Silent77


Silent77
veterán

Sziasztok!

Elnézést ha rossz helyen érdeklődök, nem igen találtam megfelelő topikot.
3 hete vettem ismerősömtől egy 2000 évjáratú Kia Sephia autót, 65kw.
Pár nap után, és pár km után éreztem, hogy motorféknél főleg kettesbe rángat az autó.
Ellátogattam egy ismerős autószerelőhöz, ahol kicserélte a gyertyákat, és a benzinszűrőt, meg az alapjárati motort kitakarította. Hívott is, hogy valószínű ez lesz a gond, mivel rosszabb mint volt. Az alapjárat 500-1300 között ugrál.
Nem örültem, de gyorsan rendeltem hozzá másikat, amit be is szerelt, azt hittem ezzel vége is lesz...
Sajnos ugyanúgy nem lett jó mint a régivel, bár azt mondta a régi rossz volt, tehát mindenképp kellett cserélni. :U
Ekkor azt mondta lambda szonda, gyorsan átnéztem a netet, nem is találtam a kocsimhoz. :F
Holnap számítógépre köttetem, és megnézzük az mit mond.
Amit nem igazán értek, 30 liter üzemanyaggal 129KM-t mentem el! :W Még több is mint 30L volt benne, mert nem volt üres mikor rátankoltam. Ez olyan 23-25L fogyasztás 100-on.
Felhívtam rögtön telefonon, és azt mondta, hogy ha a szonda a rossz, akkor simán bekaphat ennyit.
Próbáltam neten kutakodni, de ilyennel nem találkoztam, max 2 literes fogyasztás növekedéssel.
Tényleg okozhat ekkora fogyasztás növekedést egy rossz szonda?
Nekem gyanús, hogy az alapjárati motor is jó volt amit kicserélt, bár azt mondta rámért, és hibás.
Ilyen a hangja...

Előre is köszönöm a segítséget! :R

[ Szerkesztve ]

Legfrissebb Banggood, Geekb, Ali kuponok: https://t.me/kinabolrendelek

(#6345) MunezXBK válasza Silent77 (#6344) üzenetére


MunezXBK
nagyúr

Lehet, hogy katalizátort is keresned kellene. :D

Simán lehet ennyi, ha folyton hidegnek érzékeli a motort és tolja a naftát.

(#6346) Silent77 válasza MunezXBK (#6345) üzenetére


Silent77
veterán

Az kéne még csak...

Motor hőfok rendben van.

Legfrissebb Banggood, Geekb, Ali kuponok: https://t.me/kinabolrendelek

(#6347) addamka válasza Silent77 (#6346) üzenetére


addamka
őstag

Nekem 2 nap eltéréssel halt be mindkét szonda C3-as Citromon (1.6 benzin), egy hét volt lejutni a 200km-re lévő szerelőmhöz, nem volt vele gond addig. Motor ment vészprogramba, fogyasztás átlag 6.5-ről felment 7.5-re kb, de más semmi. Mondjuk a katalizátornak nem tesz jót, ha nincs lambda vezérlés, így nem árt megcsináltatni.

Szondából az enyémhez nem volt sokféle, volt a drága, meg a másik ugyan olyan drága. Az egyik kapásból hibás darab volt, a másik bírt 10 percet. A nagyker pattogott, hogy nincs rá garancia, de azért ismerős által ki sikerült cserélni. Mondjuk ezt azóta se értem, hogy szervizbe beszereltetve igazolhatóan és nuku gari, de mindegy.

[ Szerkesztve ]

Jobb keveset érteni, mint sokat félreérteni.

(#6348) Silent77 válasza addamka (#6347) üzenetére


Silent77
veterán

Még nem biztos, hogy az a baja. Holnap viszem gépre kötni.
Ilyen mértékű fogyasztás növekedésről még nem hallottam.

Legfrissebb Banggood, Geekb, Ali kuponok: https://t.me/kinabolrendelek

(#6349) Mágus2 válasza Silent77 (#6348) üzenetére


Mágus2
Közösségépítő

Sziszeg, mint egy kígyó, a fékpedál nem kemény, mint a kő?

(#6350) Silent77 válasza Mágus2 (#6349) üzenetére


Silent77
veterán

Nem.
Azt hittem vhol falsot szív, de a szerelő azt mondta megnézte és nem.
Ha jól hallom akkor a levegőszűrőnél csinálja.

Legfrissebb Banggood, Geekb, Ali kuponok: https://t.me/kinabolrendelek

Útvonal

Fórumok  »  Technika, hobbi, otthon  »  Autós topik (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.