Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Technika, hobbi, otthon  »  Autós topik (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-02-28 08:07:54

LOGOUT.hu

Autós topik

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#183151) CactuS válasza MC Pite (#183148) üzenetére


CactuS
Arcképgyáros

Nem nagyon vannak ilyen adatok fent, pont azért, mert az adalékok a sava borsa az egésznek.

Egyébként arról sincs hivatalos adat sehol, hogy az A98-as benzin forrása mi, az, hogy adalék nélküli MOL 100 csak urban legend, utoljára tavaly hozták őket szóba pl. a PKN Orlennel, amire annyi volt a válasz, hogy több partnertől is vásárolnak üzemanyagot, akiknek mindegyike a regionális piacon jól ismert, nemzetközi márkát képvisel, de további infót a szerződéseik miatt nem adhatnak ki.

Have you ever noticed that anybody driving slower than you is an idiot, and anyone going faster than you is a maniac? George Carlin

(#183152) Szada85 válasza Qru (#183136) üzenetére


Szada85
aktív tag

Utoljára 2 éve löttek le még a Vectrával, 5 éve járok majd napi szinten itt, még sosem láttam trafit, de nyilván ez nem jelent semmit.
Na mindegy, elkönyvelem egy jóó drága autómosásnak (onnan mentünk épp haza). :DDD

(#183153) Qru válasza MC Pite (#183148) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Shell-nel promo anyagban olvastam hogy ugyanaz az adalek csak a 100-asban tobb van belole.

#nincsbennetarcsi

(#183154) oliwire válasza MC Pite (#183148) üzenetére


oliwire
őstag

Ha nem megy az oszlop burkolat leszedése, a pantent védelme érdekében a kéderrel próbálkozok ma délután :D

(#183155) Qru válasza brumi1024 (#183150) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Mit vett??

#nincsbennetarcsi

(#183156) focvis válasza MunezXBK (#183131) üzenetére


focvis
veterán

Nekem évi 81 ezerről 30 ezerre csökkent ahogy leváltottam az idegbeteg hibrid Volvót egy szanatórium GTI-re. :DDD

(#183157) oliwire válasza Qru (#183149) üzenetére


oliwire
őstag

Még nem követtem olyan régóta a topikot, hogy tudjam, de most bátorságot veszek megkérdezni :B
Bubi milyen autó? Milyen évjárat/ motor?

[ Szerkesztve ]

(#183158) Magnum_ válasza oliwire (#183157) üzenetére


Magnum_
nagyúr

Eleg annyit tudnod, hogy nincs tarcsi.

I humbly and respectfully decline™

(#183159) Pttypang válasza oliwire (#183157) üzenetére


Pttypang
veterán

Tippelj innen egyet

Everybody lies.

(#183160) oliwire válasza Pttypang (#183159) üzenetére


oliwire
őstag

Subarura tippelnék, mert a többit mintha már olvastam volna, hogy a Jazz, a Superb, a Passat :DDD

[ Szerkesztve ]

(#183161) CactuS válasza focvis (#183156) üzenetére


CactuS
Arcképgyáros

Biztosító is tudja, hogy mi kell az idegrendszernek. :D

Nézegettem a minap az SSS-eket (gen3), nagyon elszálltak az áraik. Anno, amikor a Twingot vetteem, akkor ilyen 2 milliótól már voltak, most a toronymagasan legolcsóbb 2,4 millió, műszerfalon 130k-s futással, de inkább 2,6-2,8 millió, aztán a gen4 jön 4,9 millától, de az olyan ronda, hogy még nekem is határeset. :DDD

Have you ever noticed that anybody driving slower than you is an idiot, and anyone going faster than you is a maniac? George Carlin

(#183162) focvis válasza CactuS (#183161) üzenetére


focvis
veterán

Amikor már kétségbeestem a Volvo általános alkalmatlanságától a csapatásra (egyenes vonalú gyorsításra alkalmas, ellenben kanyarodásra, cikázásra nem), elkezdtem figyelni a Suzuki Sportokat. Nekem tetszik a 4. generáció (is), élőben sokkal jobb az a szín, kár volt csesztetni fotosoppal. Sajnos ennyiért adják őket, a tavaszi lezáráskor volt lejjebb.
Azért a Golfnak jobban örülök. :B

De miért is cserélnéd a Twingo RS-t SSS-re?

[ Szerkesztve ]

(#183163) CactuS válasza focvis (#183162) üzenetére


CactuS
Arcképgyáros

Fiatalabb, talán 5 ajtós, kb. ennyi az érvem ellene. Hátránya, hogy az alól ki kell venni a gyári kipufogót, mert a japánok valami idióta ötlettől vezérelve halkra csinálták. Illetve tény, hogy ennyire nem lesz nyers, mint a twingo. Bár jelenleg nem lenne rá + 1-2-x millióm, szóval tárgytalan.

Aztán lehet kéne egy csipsz a Twingora és utána tényleg nem akarnám eladni, 150-160 lóra felhúzzák a legtöbb helyen gond nélkül, állítólag tartós is még úgyis a technika.

[ Szerkesztve ]

Have you ever noticed that anybody driving slower than you is an idiot, and anyone going faster than you is a maniac? George Carlin

(#183164) MunezXBK válasza focvis (#183156) üzenetére


MunezXBK
nagyúr

Elvitték már a Volvot?

(#183165) brumi1024 válasza Qru (#183155) üzenetére


brumi1024
veterán

Olyat mint focvis, csak nem fehér és nem GTI. ;] Piros G7, Comfortline, 1.4 TSI 122 paci.

(#183166) focvis válasza MunezXBK (#183164) üzenetére


focvis
veterán

Persze, még október végén. Amikor augusztusban az S3-ra hegyeztem, már megállapodtunk a vevővel, azóta szinte bujkáltam előle.

(#183167) focvis válasza CactuS (#183163) üzenetére


focvis
veterán

Még pár nap, és lesz eladó sportkipufogó-rendszerem. Nem halk, de legalább szétviszi a fejedet. :DDD (3", üres, de-cat, downpipe)

brumi1024: Comfortline-ra is felheftölik. :D

[ Szerkesztve ]

(#183168) CactuS válasza focvis (#183167) üzenetére


CactuS
Arcképgyáros

Twingonak alapból van még hangja, főleg, hogy az egyik lamella valószínleg elpattant a dobban és hidegen így röfög a legtöbbször - mondtam a szerelő srácnak, hogy azt esetleg nem tudja megcsinálni, hogy mindig ilyen hangja legyen? Mert azt imádnám, de nemet mondott. :DDD

[ Szerkesztve ]

Have you ever noticed that anybody driving slower than you is an idiot, and anyone going faster than you is a maniac? George Carlin

(#183169) Qru válasza oliwire (#183160) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Bingo! 2.5i szivobenzin. De eleg ha annyit tudsz rola, hogy tarcsi nincs, nagy etvagy van. :D

#nincsbennetarcsi

(#183170) Qru válasza CactuS (#183161) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

El vannak szallva az arak es mar nem is nagyon lesz jobb a helyzet. Ismeros most adta el a 2013-as Crv-jet 5.2M-ert (7.5M vt ujonnan).

#nincsbennetarcsi

(#183171) Qru válasza brumi1024 (#183165) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Jo valasztas az nem beteges tsi. :K

#nincsbennetarcsi

(#183172) oliwire válasza Qru (#183169) üzenetére


oliwire
őstag

Bevallom őszintén, hogy a nincs tarcsi kifejezésre rá kellett keresnem az itteni fórumban, hogy mit is jelent ebben a körben :DDD
Ha jól értelmezem, a "nincs tartalék" unalmas kifejezés felújított változata :D

(#183173) Qru válasza oliwire (#183172) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Nem, azt jelenti hogy nyomatékszegény a motor.

#nincsbennetarcsi

(#183174) stickermajom válasza Qru (#183173) üzenetére


stickermajom
addikt

De legalább a benzinen kívül nem eszik mást. :D

(#183175) Qru válasza stickermajom (#183174) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Jah ez nem olyan foscsi mint a Skoda motorja. :D De jó hogy említed, be kell méretnem a Skordé hűtővizét, mert 1 év alatt kb 6 dl vizet kellett már rátöltenem... Nem tudom most hol áll a fagypontja de a héten már lesznek fagyos hajnalok.

#nincsbennetarcsi

(#183176) Pttypang válasza CactuS (#183163) üzenetére


Pttypang
veterán

Felrerakok majd egy rs twngora, kar, hogy a gt meghal hamar, pedig az arany kozeputnak jo lett volna. :DDD

Everybody lies.

(#183177) oliwire válasza Qru (#183173) üzenetére


oliwire
őstag

ahha, lassan felzárkózok :))
Kellene az összefoglalóba egy nevezetes kifejezések a topikban :DDD

(#183178) Qru válasza oliwire (#183177) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Jó hát honnan is tudnád neked azért van tarcsi a gépben. :C

#nincsbennetarcsi

(#183179) oliwire válasza Qru (#183178) üzenetére


oliwire
őstag

van tarcsi, szerencsére :D
múltkor olvastam egy cikket a márkahűségről
Találd ki, melyik típus az első :))

(#183180) brumi1024 válasza Qru (#183171) üzenetére


brumi1024
veterán

Jaja, direkt nem lancos volt keresve, az a G6-ban egyszer eleg volt. :DDD Egyebkent kellemes, pihenteto, jol fogyaszt, palyan csendesebb is mint a Mini es azzal ellentetben nem "koveteli" a dinamikus haladast. A feken lepodtem meg egyedul, a Mini most kapott upgrade-elt beteteket es folyadekot, mar hozzaszoktam es meglepodtem, amikor a Golf palyatemporol nem az elejen harap majd meg jobban fog reakcio volt, hanem a harap majd enyhul. De ezen kis tarcsak vannak, alap betetekkel.

(#183181) MC Pite válasza Qru (#183173) üzenetére


MC Pite
veterán

Bő egy ezressel fentebb a nyomatékcsúcs mint a kisebbik motornál?
Érdekes hogy milyen sokáig tolta sok japán gyártó, hogy a töltetcsere optimuma a sztratoszférában legyen, amit néha még hosszú váltóval agyon is csaptak.

Ehhez képest jó váltóáttételezéssel kis (1.2-1.6) szarosok (nyilván nem 150km/h felett és 5 személlyel) meg egész vidáman pörögnek és akarnak menni. (Utána meg átülök a Mazda hatosba, 1.8-2.0-2.3, oszt érzésre alig akar menni.)
Fura volt, mikor haverom 1.6 NB fl-je lakotton kívül enyhe emelkedőn nem tudott a Picassomtól ellépni százig (nem gyorsultunk tovább), holott mindkettő sima 1,6 16V, csak bő két mázsával nehezebb a Pikacsu (ok, vitaminkúra meg picit könnyített töltetcsere volt, de az százig sokat nem számít).

Most meg már kezdem nem bánni, hogy asszonynak végül nem DS3 lett (bár az a gyöngyházfehér LED-es Xenonos változat elég baba volt), mert tök jól szórakozok a 208al, és erősnek tűnik 90ig, és szeretem a hangját meg a kis kormánykát :K .

brumi1024: Múltkor 17es Kugával mentem, életbe nem volt még ennyire meg az érzés, mikor az elején fog nagyjából jól, majd utána hiába nyomom egyre jobban, szinte csökken a fékerő. Ebben részben a fékerőelosztó is ludas, mert a hátsó tárcsa az tiszta redva, túl későn/gyengén fékezett. De 4 fővel 2t környékén nem szerettem ezt az érzést.

[ Szerkesztve ]

<ELADÓ: Pixel8HibridTok> Pixel 8 | C4 SpaceTourer 1.2 Pt '18 | 208 1.2VTi '18 | https://www.spritmonitor.de/en/user/MC_Pite.html

(#183182) Qru válasza MC Pite (#183181) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Igen ez forgatni kell, a 2.0i 196Nm@3200-nál ez meg 230 Nm@4400-nál (bár van ahol 226Nm-t írnak rá). Ha belepiszkálnának a változó szelepvezérlésbe akkor ez azért lentebb hozható. De a váltó elég rövid szóval legalább azzal nem csapták agyon a dolgot.

[ Szerkesztve ]

#nincsbennetarcsi

(#183183) Qru válasza oliwire (#183179) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Jaja és Subarun belül meg a Foresteré a legmagassabb.

#nincsbennetarcsi

(#183184) Qru válasza brumi1024 (#183180) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Tipik "polgárikislányautós" vislekedés, a Jazz féke is ilyen ott is hülyét kapok ettől a karaktertől. :(

#nincsbennetarcsi

(#183185) tboldi válasza Qru (#183184) üzenetére


tboldi
nagyúr

EBC Yellowstuff betétekkel nincs ilyen. :)

(#183186) rbalint88 válasza Qru (#183184) üzenetére


rbalint88
addikt

Ja ezt en is utalom. Sajnos a hyundai is ilyen.

Az elleniranyu verzioja a chipelt 1.5dci, ami 2000-nel hatba kur, de amikor szurnad neki tovabb, akkor elfogy minden egyre jobban... Elozesnel kimondottan nem vicces.

(#183187) Qru válasza rbalint88 (#183186) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Egyszer vezettem egy 2.0 pd-t az ugyenez. 2000-3000 között tüzijáték előtte utána meg semmi. :(

#nincsbennetarcsi

(#183188) Qru válasza tboldi (#183185) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Csak ezért nem veszek rá rendes féket. Az amúgy is tudjuk kiknek való.. ;]

#nincsbennetarcsi

(#183189) BigBlackDog válasza Qru (#183187) üzenetére


BigBlackDog
veterán

Egy jó 7-8 sebességes DSG kellene mellé, azzal azért könnyebb mindig ott tartani a fordulatot.

(#183190) Qru válasza BigBlackDog (#183189) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Jah meg is dupláznád vele egy 2007-es passat értékét. :DDD

#nincsbennetarcsi

(#183191) oliwire válasza oliwire (#183154) üzenetére


oliwire
őstag

Kéder alá be tudtam tenni, szinte láthatatlan most a vezeték. Aki hasonló autónál próbálkozik, és kíváncsi, annak csinálok egy tutorialt, hogy lehet elérni a dashcam vezeték elrejtését. :)

(#183192) rbalint88 válasza Qru (#183187) üzenetére


rbalint88
addikt

Hat ez 1800-2300 kozott odakurt, aztan 2500-tol
hattyudal... :(

(#183193) stickermajom válasza oliwire (#183191) üzenetére


stickermajom
addikt

bpiautósok.hu lehet vevő lenne rá. ;]

(#183194) oliwire válasza stickermajom (#183193) üzenetére


oliwire
őstag

:DDD :DDD :DDD Ez jó volt

(#183195) Jorus válasza oliwire (#183191) üzenetére


Jorus
nagyúr

Nekem autóvillamosságis haver szerelte be, semmi sem látszik a vezetékekből, végig a kárpit alatt megy minden, és persze nem a szivargyújtóba kell dugdosni, illetve annyiból volt összetettebb a dolog, hogy van benne parkolómód, és hátsó kamera is.

''És nagy kópék vagyunk. Igyunk barátaim, yo-hoo!'' - Jack Sparrow

(#183196) oliwire válasza Jorus (#183195) üzenetére


oliwire
őstag

De neked úgy olvasom, hogy hátulra is kellett a kamera, így bonyolultam kicsit a vezetékezés is :K A szivargyújtóról a vezetékről párhuzamosan kapta az áramot a kamera? Azért nem kellett usb-s áramforrás?

(#183197) tboldi válasza oliwire (#183196) üzenetére


tboldi
nagyúr

Gondolom, hardwire kittel kötötték be a biztosítéktáblába.

Én egyébként a burkolat alatt kettéosztottam a szivargyújtót (15 A helyett most 2x7,5 A), a rejtett csatlakozóba van dugva egy USB töltő, abba meg a két kamera (70mai Pro elöl, 70mai 1S hátul). Minden kábel el van rejtve a műanyagok és a kárpitok alatt, és az eredeti szivargyújtó is megmaradt. Itt is a hardwire kit lenne az igazi, de az én megoldásomhoz volt mindenem itthon. :D

[ Szerkesztve ]

(#183198) oliwire válasza tboldi (#183197) üzenetére


oliwire
őstag

Nem vagyok pro a témában, de az USB-ről műkodtetett cuccoknak nem 5V kell?

(#183199) simonjoe válasza tboldi (#183197) üzenetére


simonjoe
senior tag

A szivargyújtó csak akkor jó, ha állandóan feszültség alatt van, mert egyébként sok értelme nincs. Pontosabban csak akkor ha csak menetközben akarod használni a kamerát. Én egy Viofo A129 Pro dualt-t vettem, természetesen egy hardwire kittel együtt, de nem köthetem a szivargyújtóra, mert az autó rendszere lekapcsolja a feszt leállás után cc. 30 perc után. Így a mozgásvezérlés nem működne ha "lepihen" a kocsi.
#183198oliwire: a hardwire kitt erre hivatott.

[ Szerkesztve ]

Joe

(#183200) tboldi válasza oliwire (#183198) üzenetére


tboldi
nagyúr

A hardwire kit elvégzi a transzformálást. Kvázi olyan, mint egy USB-s szivargyújtótöltő, csak vezetékek lógnak belőle. 3 szála van, egy állandó* és egy kapcsolt 12 V, valamint egy föld. A másik végén meg micro vagy mini USB-s kábel a kamerának megfelelően. :)

* Ez teszi lehetővé a parkolómódot.

(#183199) simonjoe: Nekem csak menet közben kell, a parkolóban rendszerint csak rányitják az ajtót, azt meg úgy sem látja sem az első, sem a hátsó. Nyilván ha fontos lenne számomra a parkolómód, akkor én sem így kötöttem volna be.
Amúgy a Jazz egyből lekapcsolja a szivargyújtót, ha 0 állásba kerül a kulcs.

[ Szerkesztve ]

Útvonal

Fórumok  »  Technika, hobbi, otthon  »  Autós topik (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.