Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Technika, hobbi, otthon  »  Autós topik (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-02-28 08:07:54

LOGOUT.hu

Autós topik

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#183551) focvis válasza EQMontoya (#183538) üzenetére


focvis
veterán

A BRZ volt a kérdés tárgya.
(Később írtad, hogy 6000-nél dobja el keresztben.)

Jut eszembe, míg a Volvo volt, időnként szuggeráltam BRZ-t, GT86-ot. Meg minden mást, így Clio/Twingo RS-t. Mi van még más? (ami nem GTI)

[ Szerkesztve ]

(#183552) MasterMark válasza Ck. (#183550) üzenetére


MasterMark
titán

Üljön be valaki a sofőrülésre, és úgy mérd meg.

Switch Tax

(#183553) tboldi válasza MasterMark (#183552) üzenetére


tboldi
nagyúr

Lámpatéma folyt.:

Ez a kiindulási alap most, nem is egyformák, és túl alacsonyan is világítanak. Egyelőre nem mértem ki még semmit, csak kíváncsiságból álltam a garázsajtó elé, majd a hétvégén terveztem ezzel szórakozni.

szerk.: Nem válasz akart lenni. :B
Hiányzik mobilnézetben az új hsz gomb. :O

[ Szerkesztve ]

(#183554) oliwire


oliwire
őstag

Ezt láttátok már? [link] Skoda vs Lamborghini

(#183555) EQMontoya válasza focvis (#183551) üzenetére


EQMontoya
veterán

BRZ-nek is illene tudnia ilyet, ha mar MX5-tel is lehet.

Lehet, Neked karakterben jobban fekudne amugy egy 350Z/370Z, azokra nem lehet panaszkodni, hogy kicsi a menes. Meg a nagy lokterfogat miatt nyulmokus is van rendesen.
Es palyan is tartja a 200 folotti tempot gond nelkul, csak nem jarod meg Zeget egy tankkal. :D

Focus ST van regebbi, ami 5 henger, szoval jo a hangja.

A tobbi hot hatch (Civic, I30 es hasonlok) szerintem elegge egy kaptafara mennek. Ha vezettel GTi-t, nem lesz nagy ujdonsag egyik sem.

[ Szerkesztve ]

Same rules apply!

(#183556) Qru válasza focvis (#183551) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Porsche Boxter, Audi TT, Nissan 350/370Z, Ford Mustang/Chevy Camaro, Subaru Impreza WRX (STI), BMW M3, SSS. Biztos van még de kapásból ezek jutnak eszembe.

#nincsbennetarcsi

(#183557) BigBlackDog válasza Ck. (#183550) üzenetére


BigBlackDog
veterán

Első körben megmérném, hogy ha vezetőülésben is ül valaki, akkor is megvan-e ez a különbség.

Aztán megpróbálnám azt, hogy úgy tenném át másik állásba, vagy úgy engedném szintezni, hogy nem ül senki sem az autóban.

(#183558) barnam_ válasza Ck. (#183541) üzenetére


barnam_
nagyúr

Szerintem ha nagyon unatkozol, keress valami jobb szórakozási formát :)
Amíg csak 7 mm a különbség, és menet közben nem érzel semmi rendellenességet, nem ereszt le a légrugó álló helyzetben, én nem foglalkoznék vele.

(#183559) BigBlackDog válasza barnam_ (#183558) üzenetére


BigBlackDog
veterán

Ez a 7 mm eltérés szerintem is simán lehet üzemszerű és adódhat a vezető belekalkulált súlyából.

Belegondoltam, hogy "szerencsésebb" esetben, ha sikerül valakinek "normális" autót választani újonnan, akkor nem kell ennyire unatkozni, hogy hibát találjon benne. ;]

Pl. a Polo is ilyen (megint pár nap szerviz, kíváncsi leszek a csereautóra). :DDD

[ Szerkesztve ]

(#183560) Kickass válasza focvis (#183551) üzenetére


Kickass
őstag

Amit Qru kihagyott:
RS Focus, AMG Mercik (C63 pl), EVO X, J Astra GTC OPC, TT RS

Persze attol is fugg hogy inkabb hot hatch vagy johet turaautosabb vonal is mert akkor azert van valasztek 4hengertol folfele. ;] (titkos tipp: S6 V10 vagy V8 TFSI, mindegy :DDD )

[ Szerkesztve ]

(#183561) F_Zolee válasza oliwire (#183554) üzenetére


F_Zolee
veterán

Ahhoz képest nem veri oda annyira.

(#183562) CactuS válasza focvis (#183551) üzenetére


CactuS
Arcképgyáros

Franciákon kívül talán Bömbi M135i, M2? Mini JCW, Hyundai i30, Merci AMG A35, Audi RS3, Fiesta ST, Abarth 595. Picit nagyobbnál ugye ott a Civic Type S/R, Focus ST stb.

Have you ever noticed that anybody driving slower than you is an idiot, and anyone going faster than you is a maniac? George Carlin

(#183563) MC Pite válasza oliwire (#183554) üzenetére


MC Pite
veterán

Olyan bulváros, hogy évek óta nem olvasom már őket inkább.

Focvis: én idáig Elissel szórakoztam a legjobban. MX5 egy nagyiautó hozzá képest, nagyon könnyű, nagyon közvetlen, nem kéne helyette kétszer ilyen nehéz haromszor olyannerős autó helyette semmi pénzért :N
Ha GTI kategória, akkor Megane RS, nekem polgári futóművel 4Controllal kéne, itthonra sok a Cup meg keményebb verziói.

<ELADÓ: Pixel8HibridTok> Pixel 8 | C4 SpaceTourer 1.2 Pt '18 | 208 1.2VTi '18 | https://www.spritmonitor.de/en/user/MC_Pite.html

(#183564) Integrale válasza BigBlackDog (#183559) üzenetére


Integrale
veterán

Na de ez egy lengőkar, az a kerékkel együtt mozog, csonkállványhoz csatlakozik, tehát az alsó síkjának és a gumi közötti távolságnak fixnek kell lennie.

[ Szerkesztve ]

"Bad reklám is reklám too"

(#183565) -v- válasza Integrale (#183564) üzenetére


-v-
addikt

Combos egy stabilizátor van ezen, vastagabb mint a lengőkar ;]

(#183566) MasterMark válasza Integrale (#183564) üzenetére


MasterMark
titán

De azt mérte?

[vilike]: A matizon hiányzik egy lengőkar, és a stablizitárorral van kitámasztva. Szóval akkor az lengőkar is. :DDD

[ Szerkesztve ]

Switch Tax

(#183567) BigBlackDog válasza Integrale (#183564) üzenetére


BigBlackDog
veterán

De ő a gumi és karosszéria távolságában látja a különbséget, ha jól értem. :B

" a gumi és a kerékjárati ív legtávolabb pontjai közötti távolságot mérem"

(#183568) Integrale válasza BigBlackDog (#183567) üzenetére


Integrale
veterán

"Csináltam két képet - nem a legjobbak ugyan -, a lengőkar szilentblokkja és a kerék közti távolságról, be is jelöltem sárgával a lengőkar alsó pontját, onnan kell nézni a gumi közti távolságot"

Lehet, hogy gyárilag szándékos, meg kellene nézni egymás mellett a két csonkállványt.

[ Szerkesztve ]

"Bad reklám is reklám too"

(#183569) focvis válasza EQMontoya (#183555) üzenetére


focvis
veterán

Természetesen kritikus pont a fogyi. :D

Focus ST-t 2-3 éve néztem, igen még az 5 hengerest. Mindegyik rozsdásodott amit megnéztem (2 db).
TypeR vizuálisan sok. i30N drága ahhoz képest amit ad, de időnként ránéztem a hahun - egy bilikék tetszene.

#183556 Qru Boxster, TT néha. Suzuki Sport rendszeresen, a többi benzintemető.

[ Szerkesztve ]

(#183570) MasterMark válasza Integrale (#183568) üzenetére


MasterMark
titán

Keressen ahhoz az autóhoz service manualt, ott le lesz írva, hogy mit kell mérni és hogy. Illetve hogy mennyire térhet el gyárilag.

Switch Tax

(#183571) -v-


-v-
addikt

driving campnél lesz black friday:

[link]

(#183572) Integrale válasza MasterMark (#183570) üzenetére


Integrale
veterán

Úgy kéne, de az amit mért, az a távolság akkor sem fog változni, ha elefántot ültet az autó orrára.

"Bad reklám is reklám too"

(#183573) MasterMark válasza Integrale (#183572) üzenetére


MasterMark
titán

Mármint ha azt mérte, de nem azt kéne, mert az nem a kasztni dőlését mutatja, és a légrugókhoz sincs köze.

Switch Tax

(#183574) focvis válasza Kickass (#183560) üzenetére


focvis
veterán

RS Fóka jó lehet.
Fiesta ST-t nézegettem.
Opelből csak az Astra F GSi 16V mozgat meg. Annyi Opelem volt, hogy máig túladagolásom van. :R

V8-V10-et nem szeretnék tankolni. Néha C43-ra rákerestem.

CactuS: Bimmer elvi okokból kimarad (titokban néha azokat meglestem amit felsoroltál). A Mini kicsi.
Az Abarth tetszik, jó a hangja, ellenben kicsi + a piros Competizione óta nem jó a sajtója. :D

[ Szerkesztve ]

(#183575) EQMontoya válasza focvis (#183569) üzenetére


EQMontoya
veterán

Boxster anyagilag remalom. IMS problema 2009-ig, a 2.9-es mar jo, de az meg hasznaltan 10M. Es meg sperr sincs, csak az S-ben, az meg meg dragabb.

TT nekem nem adja kulonosebben. Mondjuk legalabb a csucs verzioban van 5 henger, de amugy ugyanugy fwd, mint a GTi, de praktikumban kozel sincs hozza, kupekent meg pont az fwd elrendezes miatt nem igazan adja ki a forma.

Asta J OPC szerintem felejtos, sarnehez az az auto, eros, turbos mocival is remesen buta lesz.

[ Szerkesztve ]

Same rules apply!

(#183576) brumi1024 válasza CactuS (#183562) üzenetére


brumi1024
veterán

Esetleg M140i, a regebbi 6 henger, hatsokerek. Minibol talan meg lehet meg csipni egy GP-t. Amugy ha meretkategoriakat nezunk, akkor harom volt a felsorolasban, valahogy igy van pozicionalva:
Abarth 595
Mini JCW, Fiesta ST, i20N, Polo GTI, Clio stb.
M135i, (M2), i30, Merci A35 AMG, RS3, Focus ST, Civicek, Golfok, Megane RS

[ Szerkesztve ]

(#183577) molnarpeter válasza EQMontoya (#183575) üzenetére


molnarpeter
nagyúr

Boxsternél az első két(?) évben még volt anyag a csapágyban. Mondjuk előfordul hordós kopás is asszem, TC 996 videó mérvadó lehet.

[ Szerkesztve ]

(#183578) EQMontoya válasza molnarpeter (#183577) üzenetére


EQMontoya
veterán

De az elso ket ev mar egy tobb, mint 20 eves auto, amiben meg a hatso szelvedo sincs uvegbol. :( (Igen, ami mar az MX5-ben is alap volt, mar akkoriban is)

Same rules apply!

(#183579) Ck. válasza Integrale (#183572) üzenetére


Ck.
addikt

Mértem én mindent! :) Nem vagyok egy nagy futómű guru, megmértem először a gumi és a kerékjárati ív közti távolságot, valamint a gumi és a lengőkar közti távolságot (utóbbi ezekszerint irreleváns), mindenesetre a gumi és lengőkar távolsága esetén is eltérés van a 2 oldal között nyugalmi helyzetben. Ez mitől lehet, ha elvileg ez fix?
A mese másik részéhez az hozzátartozik, hogy az autón elől bal és jobb oldalt azonos méretű, ugyanakkor eltérő márkájú gumi található, ez is okozhat némi eltérést?

Az egyik legszembetűnőbb különbség vonalzó nélkül is feltűnt, ha csinálok egy “szót” (általános iskola ének óra, szolmizációs szó :DDD ), akkor a jobb oldalon a kezem éppen becuppan a gumi teteje és a kerékjárati ív közé, míg a bal oldalon kb 3/4 úton megszorul a kezem.
Köszi mindenkinek a tippeket, estére csinálok egy terheletlen szint állítást teljesen üres autóval, sport és offroad, valamint komfort állásban, illetve megnézem azt is, hogy csak sofőr oldalon beülve hogyan változik kívülről a magasság. Jelentkezem az eredménnyel. :R

(#183580) -v- válasza focvis (#183574) üzenetére


-v-
addikt

Új supra, a 2 literes turbó, mechanikus difis, az pont jó.
[link] [link] [link]

Úgyse veszel semmit, mosd le inkább a kiput ;]

[ Szerkesztve ]

(#183581) CactuS válasza Ck. (#183579) üzenetére


CactuS
Arcképgyáros

A mese másik részéhez az hozzátartozik, hogy az autón elől bal és jobb oldalt azonos méretű, ugyanakkor eltérő márkájú gumi található, ez is okozhat némi eltérést?

Ez remélem csak poén volt. :Y Kint nem büntetik a különböző abroncsokat egy tengelyen? Egyébként pedig balesetveszélyes tud lenni a különböző mintázatú abroncs egy tengelyen.

Have you ever noticed that anybody driving slower than you is an idiot, and anyone going faster than you is a maniac? George Carlin

(#183582) Magnum_ válasza CactuS (#183581) üzenetére


Magnum_
nagyúr

Egy ilyen draga auton kulonosen erthetetlen :DDD :DDD :DDD

I humbly and respectfully decline™

(#183583) Ck. válasza CactuS (#183581) üzenetére


Ck.
addikt

Nem, teljesen legális idekint, mondhatni ritka olyan használt autót találni még márkakereskedésben is, ahol azonos tengelyen ne eltérő abroncs lenne. Ez kérem az egyesült királyság egyik nagy hülyesége a sok közül. ;]

(#183584) EQMontoya válasza Ck. (#183583) üzenetére


EQMontoya
veterán

Az oke, hogy ezt valaki kepes igy eladni, de ez nem jelenti azt, hogy Neked is oke trogernek lenni. :D

vilike: a kis motoros Suprat lehet egyaltalan kapni EU-ban?

[ Szerkesztve ]

Same rules apply!

(#183585) MC Pite


MC Pite
veterán

Olcsó jáccós, laptiming: [link]

<ELADÓ: Pixel8HibridTok> Pixel 8 | C4 SpaceTourer 1.2 Pt '18 | 208 1.2VTi '18 | https://www.spritmonitor.de/en/user/MC_Pite.html

(#183586) Qru válasza focvis (#183569) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Az egyik kollégámnak van 1.4T SSS, ha gondolod megkérdezem mennyit eszik. :))

Boxter-hez elég drága minden, a TT az kicsit langyi ha nem RS. Az SSS meg egyszerűen gyenge. Fóka RS oké ha 5 hengeres ha csak 4 akkor már inkább a GTI annak nem hánysz sugárban a belterétől. Nekem a 350Z tetszik kár, hogy csak 2 személyes.

#nincsbennetarcsi

(#183587) brumi1024 válasza EQMontoya (#183584) üzenetére


brumi1024
veterán

Lehet, a magyar oldal listázza. Nem is látnám akadályát amúgy, ugyan az a 30i van benne, mint a BMW-kben, Minikben.

(#183588) MasterMark válasza Ck. (#183579) üzenetére


MasterMark
titán

Rosszul mérted.

A kerékagy közepétől kell mérni a sárvédő széléig pontosan függőlegesen.

Itt van az én manualomból, de mindenki megkereshetné a saját autójához:

Nyilván ehhez nem sérült sárvédők kellenek. Lehet más autónál máshogy kell mérni a gyári adatokhoz, de akkor az is benne lesz a service manualban.

[ Szerkesztve ]

Switch Tax

(#183589) Qru válasza CactuS (#183581) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Nálunk sem, csak azonos szerkezetunek kell lennie (radial/diagonal) tengelyenkent es azonos evszaknak megfelelonek (teli/nyari).

[ Szerkesztve ]

#nincsbennetarcsi

(#183590) CactuS válasza Qru (#183589) üzenetére


CactuS
Arcképgyáros

Elhiszem, de én egy normális gumist sem ismerek, aki feltenne így abroncsokat. Bár abban sem vagyok biztos, hogy ezért nem büntet a rendőr.

Have you ever noticed that anybody driving slower than you is an idiot, and anyone going faster than you is a maniac? George Carlin

(#183591) Qru válasza CactuS (#183590) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Az tuti, ezt itthon meg a C-k se lepik meg. Lehet oreg a gumi de legalabb egyforma tengelyenkent.

#nincsbennetarcsi

(#183592) Magnum_ válasza EQMontoya (#183584) üzenetére


Magnum_
nagyúr

Akarmilyen csumpycsoro (vagy dragabb, lasd ampera) autot veszek, az elso a gumizas meg a fek (a tobbi szokasos mellett)...

I humbly and respectfully decline™

(#183593) EQMontoya válasza Magnum_ (#183592) üzenetére


EQMontoya
veterán

+1

Same rules apply!

(#183594) BigBlackDog


BigBlackDog
veterán

Suzuki Vitara GLX 4WD Panorama tapasztalatok (még nem a lágyhibrid, hanem a "régi" 1.4T);
- Meglepően jól megy.
- "Állórajt" nem volt, de körforgóból kigyorsítva kettesben padlón sem kapart meg, szépen húzott. :K Gondolom összkerék segített nyomatékot letenni.
- Nagyon ideges a kormány középállásban, folyamatosan kell aprókat korrigálni egyenesben. Golf/Leon/Polo kormányzása ilyen téren "megfontolt úriember".
- Halogén távolsági a LED tompított mellett kellemes csalódás, pedig féltem, hogy gyengének érződik.
- Zaj nem zavaró 130-140 körül sem rövidebb távon (20-25 km). Motorból több hallatszik, mint egy VAGban, gördülési zaj elmegy. Panorámatető felől nem hallok semmit sem.
- Egy évesen, ~24e km után iszonyatosan zörög. Középszar úton (ami kátyúmentes, de tiszta folt) a csomagtartóból folyamatos műanyagzörgés jön, és az óracsoport körüli műanyag és műszerfalban valami is erősen rezonál. Térköves parkolóban zizeg a két első ajtó és B oszlop burkolata folyamatosan. Gondolom ez köszönhető annak is, hogy bérautó új kora óta.
- Ülés egész kényelmesnek tűnik elsőre, a háttámla dőlésszöggel sincs egyelőre gondom. (Eddigi japóknál mindig pont két állás közötti szög lett volna kényelmes.)
- Holttérfigyelő csipog is, ha irányjelzek és a holttérben van valaki (erre jobban felfigyel az ember pl. nappal, mint a tükörlapon villogó ikonra).

[ Szerkesztve ]

(#183595) Ck. válasza CactuS (#183590) üzenetére


Ck.
addikt

Pedig egyszerű a történet. Defekted van, elmész a gumishoz, felrak azonos méretben egy olyat, ami épp van nekik raktáron, ennyi a sztori.
Ezen felesleges lovagolni, otthon ez nem szokás, eleinte én is ugyanúgy cselekedtem ahogy ti is írjatok, meg ahogy idehaza tenné minden normális ember. De közel 10 év után megtanul az ember adaptálódni a szigetlakók szokásaihoz. Múltkor műszakin az F10 nem ment volna át, volt egy szög a hátsó gumiban, amit megpróbáltak kiszedni, de nem sikerült, új gumi kellett. Felhívtak, hogy ennyibe lenne, délután vihetem is az autót a friss műszakival, BMW márkaszervizből. Természetesen a Conti helyére Bridgestone került, féloldalasan.
Ha ez itt teljesen legális és bevett gyakorlat, akkor nem fogok emiatt eldobni egy 6mm-es gumit.

MasterMark:
Köszi, lemérem ígyis.

[ Szerkesztve ]

(#183596) MunezXBK válasza Qru (#183586) üzenetére


MunezXBK
nagyúr

Az még mindig Boxster. :B

(#183597) MasterMark válasza Ck. (#183595) üzenetére


MasterMark
titán

A leírást is érdemes elolvasni, ott van, hogy függesztve meg tudod nézni a pont függőlegeset, ileltve, hogy egyenesen legyen a kormány, mozgasd meg az autót előre-hátra 5 métert, ne hagyj benne csomagokat, stb.

MunezXBK: Boxer + roadster

[ Szerkesztve ]

Switch Tax

(#183598) Qru válasza MunezXBK (#183596) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Jah a Boxer az a Pug, mi?! :D

#nincsbennetarcsi

(#183599) dj79 válasza Ck. (#183595) üzenetére


dj79
senior tag

Ezt én sem akartam elhinni először, de Cardiff mellett lakó ismerősöm mesélte, hogy a bal elsőt nagyon gyakran kell cserélni a viszonylag nagy átmérőjű, tempós körforgalmak miatt. A méret stimmeljen aztán jónapot.

(#183600) Ck. válasza MasterMark (#183597) üzenetére


Ck.
addikt

Az ábrával és a 4-es ponttal értelmezési problémák vannak. :D

Útvonal

Fórumok  »  Technika, hobbi, otthon  »  Autós topik (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.