Hirdetés

2024. április 20., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Technika, hobbi, otthon  »  Autós topik (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-02-28 08:07:54

LOGOUT.hu

Autós topik

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#183401) stickermajom válasza cappa72 (#183400) üzenetére


stickermajom
addikt

Jobb helyeken. :P

(#183402) CactuS válasza stickermajom (#183399) üzenetére


CactuS
Arcképgyáros

Mármint régebben, most ugye nem lehet csak úgy autókázni. ;]

Have you ever noticed that anybody driving slower than you is an idiot, and anyone going faster than you is a maniac? George Carlin

(#183403) Kolondrum


Kolondrum
félisten

Üdv. Kinéztem egy adott téli gumit. Kiváló értékelést kapott minden téren, díj nyertes, DE csak XL létezik belőle legalábbis abból a méretből ami nekem kell. Nagy gáz ez nekem? Olvastam a témában, de mégis ki használt már XL-t olyan autón aminél nincs előírva.

(#183404) CactuS válasza Kolondrum (#183403) üzenetére


CactuS
Arcképgyáros

Mi. Van, hogy csak XL van adott méretben valamiért, főleg téliben. Általában picit nehezebb az abroncs a sima társainál (erősebb, picit talán merevebb oldalfal). Annyi, hogy ne az ADAC tesztekből nézelődj.

Have you ever noticed that anybody driving slower than you is an idiot, and anyone going faster than you is a maniac? George Carlin

(#183405) barnam_ válasza Kolondrum (#183403) üzenetére


barnam_
nagyúr

Üdv. Keress rá ebben a topicban, valaki régebben linkelt egy ezzel kapcsolatos bejegyzést.
Ha jól emlékszem, az a lényege, hogy semmi különbség nincs az XL és nem XL között használat terén.

(#183406) Kickass válasza CactuS (#183402) üzenetére


Kickass
őstag

Még szerencse hogy fél5kor már sötét van, 8ig meg azt csinál amit akar. :DDD

(#183407) stickermajom válasza CactuS (#183402) üzenetére


stickermajom
addikt

Korán sötétedik. :D De ha minden igaz engedélyem is lesz hamarosan.

(#183408) Kolondrum


Kolondrum
félisten

Köszi mindenkinek! Én is minden létező cikket olvastam róla, csak mondom hátha valaki használ ilyet egy pehely könnyű autón.
Nem akartam ebben az évben venni, jó lesz a kapott gumi, de már most néha küzdés feljönni ide. Lefelé meg abs végig.

(#183409) MC Pite válasza stickermajom (#183399) üzenetére


MC Pite
veterán

Nálam a projektor került fel a szempontlistára, vagy gyári xenon/led.
Az elsőt szerencsére könnyebb teljesíteni, és szerencsére már nem drágán elég jó megoldások vannak. És amúgy is élvezem tesztelni őket.

Fórumtárs keresett saját autójába mit ajánlanék, és a (hideg)fehérek mennyire problémásak esőben/ködben, bedobom ide is a választ:

Ez városi legenda, hogy rosszul látszik esőben és ködben a fehér: a gagyixenon időkből, amiknek mocsok sok szórt fénye volt.
1, a szemünk a fehér színt (nen a sárga) látja jobban este
2, az összes gyári 5500-6500K, és sokkal jobban látsz vele esőben, ködben. Csináltam egy videót nemrég, de f.sul látszik rajta, a gyári 24W ködlámpaizzó szórt fénye több, sokkal több, mint a LED a tompítottban.

Melegfehér(ből normális) nincs, de annyiból nem nagy baj, hogy 10-20%ot vesztünk az első pont miatt.
Az 5700K Philips szürkületben enyhén melegfehérnek tűnik, tök sötétben hidegfehérnek.

6500K a Picassoban:[link], [link]
[link] hatodik dia.
Külön: [http://oktel.hu/szolgaltatas/kamerarendszer/a-kepalkotas-alapjai/fenytan-es-szinelmelet/]
Nejem sokáig (2 év) nem engedte a ledet a saját autójába, mert a sárgát, akarom mondani melegfehér színhőmérsékletet szereti. Egy Aldizásra beraktam neki a ledet a 208ba, azt mondta, maradhat. :)

<ELADÓ: Pixel8HibridTok> Pixel 8 | C4 SpaceTourer 1.2 Pt '18 | 208 1.2VTi '18 | https://www.spritmonitor.de/en/user/MC_Pite.html

(#183410) rbalint88 válasza stickermajom (#183399) üzenetére


rbalint88
addikt

Hat meg ha mar mindenkepp kifizetsz egy rakat penzt valami talicskara, akkor legalabb legyen normalisan felszerelve. Bar itthon nem ez a divat, hanem a bmw 712li, tekeros ablakkal minel nagyobb auto alapmotorral, fapadban. Akkor is, ha szukseg sincs ra :(

cappa72: igazabol 220-240 az a 230 ;) de majd az elmusok/villanyaszok megaszondjak a tutit.

(#183411) cappa72 válasza rbalint88 (#183410) üzenetére


cappa72
nagyúr

Idehaza 0.4kV a szabvány, ami a 3 fázisra vonatkozik. Innen a 230V.
(400*gyökketőperkettő :K )

Selenia 5w-40 motorolaj eladó! Na meg 4db Ford Kuga TPMS szenzor, 12k-ért

(#183412) -v- válasza cappa72 (#183411) üzenetére


-v-
addikt

Te értesz a durungáramhoz? :o

(#183413) CactuS válasza MC Pite (#183409) üzenetére


CactuS
Arcképgyáros

Csak kíváncsiságból, viszont kicsit lemaradtam az elejéről, sima H4-es foglalatba is van már rendes vetítési képpel működő megoldás?

Semmi extra maga a búra:

Have you ever noticed that anybody driving slower than you is an idiot, and anyone going faster than you is a maniac? George Carlin

(#183414) bandus válasza cappa72 (#183411) üzenetére


bandus
veterán

kéne egy kávé. szóval az gyökhárom. ennyi a lényeg :D

[ Szerkesztve ]

"a jövötsajnos nemlehet tudni csakhamárotvagy deakormegmár azajelen"

(#183415) ivana válasza cappa72 (#183411) üzenetére


ivana
Ármester

A vonali feszültség (400V) úgy lesz a 230-ból, hogy gyök 3-al szorzod.

(#183416) cappa72 válasza -v- (#183412) üzenetére


cappa72
nagyúr

Dehogyis... nem is lett jó a zárójeles leírás... gyökhárommal kell osztani... öreg vagyok én már ehhez.

Selenia 5w-40 motorolaj eladó! Na meg 4db Ford Kuga TPMS szenzor, 12k-ért

(#183417) tboldi válasza molnarpeter (#183393) üzenetére


tboldi
nagyúr

Csakhogy a gyári xenon is reflektoros. :D

(#183418) Tsebacsi


Tsebacsi
nagyúr

Nem lett rossz ez az új Civic, oké ez még az Észak-Amerikai változat.
Belül mondjuk tökre Mazda :P
A hátsó lámpa meg az új oktávé. De most olyan letisztult az egész, nincsenek benne homasitás megoldások :D

Minél Több Embert Ismerek, Annál Jobban Szeretem A Cicáimat!

(#183419) CactuS válasza Tsebacsi (#183418) üzenetére


CactuS
Arcképgyáros

A segge az oldalról tiszta BMW GT. :Y Egyébként bejön ez a kacsafenék forma. :D

Have you ever noticed that anybody driving slower than you is an idiot, and anyone going faster than you is a maniac? George Carlin

(#183420) oliwire válasza Tsebacsi (#183418) üzenetére


oliwire
őstag

Ennek kifejezetten elegáns autóformája van :Y
tetszik. A mostanihoz képest nagyon is visszafogott

(#183421) CactuS válasza oliwire (#183420) üzenetére


CactuS
Arcképgyáros

Majd várd meg a Type-R változatot. :D

Have you ever noticed that anybody driving slower than you is an idiot, and anyone going faster than you is a maniac? George Carlin

(#183422) tboldi válasza CactuS (#183421) üzenetére


tboldi
nagyúr

Korábban azt lehetett olvasni, hogy Európában már nem lesz több Type R az emissziós normák miatt. Majd meglátjuk.

(#183423) Integrale válasza Tsebacsi (#183418) üzenetére


Integrale
veterán

Nekem a mostani is bejon, minel tobbet latok, annal jobban.
Ez a facelift hatulrol kikopott Giulia, Superb.

"Bad reklám is reklám too"

(#183424) bandus válasza Integrale (#183423) üzenetére


bandus
veterán

ezekből nem tudom melyik a FL és melyik nem, tudsz mutatni egy képet?

"a jövötsajnos nemlehet tudni csakhamárotvagy deakormegmár azajelen"

(#183425) ivana válasza Tsebacsi (#183418) üzenetére


ivana
Ármester

Azta :Y Mi történt ezekkel? Elkezdtek a japók normális autót gyártani?

[ Szerkesztve ]

(#183426) oliwire válasza CactuS (#183421) üzenetére


oliwire
őstag

Szerintem nem rontana rajta :DD A mostani is tetszik, Type-R ben pedig nagyon vad :K

[ Szerkesztve ]

(#183427) Zizmand válasza EQMontoya (#183390) üzenetére


Zizmand
aktív tag

Kép alapján is jól néz ki. :K

(#183428) Integrale válasza bandus (#183424) üzenetére


Integrale
veterán

Amit Tsebacsi linkelt, az a Civic facelift, bár a TC-n 11-et írnak.

"Bad reklám is reklám too"

(#183429) Qru válasza MC Pite (#183378) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Látod nekem még a gyári DRL-be is belekötött a rendőr, szóval tuti nem kockáztatom meg amíg nem legális.

#nincsbennetarcsi

(#183430) MC Pite válasza CactuS (#183413) üzenetére


MC Pite
veterán

Van. Ár/teljesítményben (6500K-es) az abatonos 5S Plus pl korrekt, alin a Maxgtrs 4800K ami kb 5700Kelvines, sajna melegebből közepesen jó (5700 és 4300K) van, de a legtöbben azt is megelégedve használják. Meg a klasszik Philips Ultinon(5700K), bár kintről éri meg inkább rendelni. Amit fentebb linkeltem Picassoban, azt nem nagyon kapni, designra mint a philips, csak kicsit erősebb volt.

Qru: Kössön, a szabályokat úgy tudják mint az átlagemberek - kb sehogy. Nem tud vele semmit kezdeni, max beküldet műszakira. Ami nyilván nem hiányzik, de tudja hogy nincs sok értelme mert 2 perc alatt visszarakod az izzót. Ellenben ott a sok ... aki vakít, bármilyen okból kifolyólag -matt búra, gagyixenon/led, törött foglalat, szarul berakott izzó, szar beállítás, stb - de foglalkozzanak először ezekkel.

[ Szerkesztve ]

<ELADÓ: Pixel8HibridTok> Pixel 8 | C4 SpaceTourer 1.2 Pt '18 | 208 1.2VTi '18 | https://www.spritmonitor.de/en/user/MC_Pite.html

(#183431) Tsebacsi válasza Integrale (#183428) üzenetére


Tsebacsi
nagyúr

Igazad lehet, hogy ez csak facelift, valami 3-4 éves a mostani széria, nem?

Fent vannak a téli papucsok, a nyáriakat meg reggel elviszem a mosóba lecsapni, meg kis kefét is kapnak, had karcolódjon :P :DDD

[ Szerkesztve ]

Minél Több Embert Ismerek, Annál Jobban Szeretem A Cicáimat!

(#183432) Qru válasza CactuS (#183382) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Jah ha már szóba hoztad az ID3-at: a Honda e és nem az ID.3 az év német autója.

#nincsbennetarcsi

(#183433) EQMontoya válasza Qru (#183432) üzenetére


EQMontoya
veterán

Lehet, azert mert az pl. mukodik. :D

Same rules apply!

(#183434) Qru válasza Kolondrum (#183403) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Egyes típusok csak XL-ként kaphatóak. Pl az én Michelin gumim is csak XL-es verzióban létezik. Amúgy felesleges XL-t venned ha a gyártó nem írja elő. Nem erősebb az XL mint a nonXL-es gumi ugyanis. A gumiban a teherviselő elem a levegő amit belenyomsz, ezért csakis a levegőzáró textilréteg más, sűrűbben szövött (ami max 1-3% súlytöbbletet jelent ami elhanyagolható).
Ennek megfelelően a gumiknál megadott max terhelési súly nonXL esetén 2,5 bar míg XL esetén 2,9 bar-os guminyomás mellett értendő.

[ Szerkesztve ]

#nincsbennetarcsi

(#183435) Qru válasza MC Pite (#183430) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Jó. Ha kifingik az NBU akkor bepróbálom. :K

#nincsbennetarcsi

(#183436) bobooo válasza Qru (#183435) üzenetére


bobooo
addikt

Halihó,

haverom és én is innen vettem itthon led-et a verdába (e36 compact meg én a h7 projektoros Megane3ba) [link] #nemreklám

Ugyanaz amit kínából rendelsz csak itthon van kb azonnal raktárról. Én nagyon is megvagyok elégedve vele M3 projektorban. Nagyon durva fénye van, projektor miatt meg szépen meg van a vetítési képe is, falhoz nem áltam vele de van olyan mint EQMontoya kolléga mx5 képe. Műszakin is átmentem vele júniusban, nem okosba. Mondjuk nekem valamiért alvázszám alapján is Led fényszóró van beírva (valszeg a drl miatt). E36 compactban sem vakít szembe jövőt pedig az egy 20éves autó

ui.: válasznak ment, de igazából bárki, aki keres, annak csak ajánlani tudom. Budán valahol fent személyesen is át lehet venni

[ Szerkesztve ]

(#183437) bobooo válasza bobooo (#183436) üzenetére


bobooo
addikt

Lemaradtam a szerkesztésről [kép]

(#183438) stickermajom válasza bobooo (#183437) üzenetére


stickermajom
addikt

Ez refi, vagy simán a tompított? Csak lehet ott szórt fény, mert a táblák durván visszaverik.

(#183439) bobooo válasza stickermajom (#183438) üzenetére


bobooo
addikt

Sima tompított, de megnéztük haverokkal tényleg nem vakít szembe jövőt. + már több mint fél éve használom, esténként senki nem villogott. Halogénes refit ha rákapcsolom felé világít, de a lenti részen ahol a tompított megy, ott kb semmi különbség. Nem is nagyon használom, látszik a kanyar meg az út szélén az állatok refi nélkül

MasterMark: az, iphoneos, éjszakai mód, a sötét részekre tol brightnesst. Az égen is látszik

itt látszik nagyjából hogy nem szór össze-vissza, csak itt a megvilágított részen nem adja át hogy mit tud igazából. Pénteken kiszabadulok karanténból oda állok nektek falhoz is szívesen ;) [kép]

[ Szerkesztve ]

(#183440) MasterMark válasza stickermajom (#183438) üzenetére


MasterMark
titán

Valószínűleg a hosszú záridő miatt néz ki úgy mint egy reflektor a képen. Reméljük.

Switch Tax

(#183441) stickermajom válasza bobooo (#183439) üzenetére


stickermajom
addikt

Akkor valóban jó lehet. Ha tartós is, akkor projektorosban megérheti cserélni.

A tábláról jut eszembe: egyszer sikerült az épp megelőzött kamionost így elvakítani. :D Gondolom a refim pont úgy érte a táblát, hogy kiverte szerencsétlen szemét.

(#183442) smallmer


smallmer
őstag

Sziasztok!

Van egy Audi A3-as gépjárművem 1.4 TFSi motorral. A kérdésem az lenne, hogy ha 100-as benzint töltök bele akkor azzal jót teszek a motornak? Van értelme?

Köszönöm szépen :R

(#183443) tboy93 válasza Qru (#183435) üzenetére


tboy93
nagyúr

Nekem meg evekre eleg osram laser van a pincében, tavaly kicsit tulrendeltem magam belőle :DDD

(#183444) EQMontoya válasza tboy93 (#183443) üzenetére


EQMontoya
veterán

Pont ezt beszeltuk tegnap egy baratommal, hogy egy tisztesseges halogen par 5k korul van. Na de az max 2 ev. A led part en meg valami 23k korul vettem (megvan 1-2 honapja, csak most jutottam el odaig, hogy berakjam - lusta vagyok), De erre 5 ev gari van, szoval 3 izzoszettet kibir, igy mar nem olyan horrorisztikus az ara.

Meg nyilvan az autonak sem mindegy a -80W fogyi (nalam emellett mar ledes a rendszamtabla vilagitasa, es a helyzetjelzo is, szoval kozel 100W), siman el tudom kepzelni, hogy az akku es a generator elettartamara is pozitiv hatassal van.

Same rules apply!

(#183445) tboldi


tboldi
nagyúr

Én is lámpáztam az utóbbi 2 órában. Gyanús volt, hogy a magasságállító motorok nincsenek a helyükön rendesen és kijjebb nyomják a foncsort az eget világítva, emiatt az utóbbi időben 0 helyett 3-asban volt a magasságállító kapcsoló, úgy még elviselhető volt. Kiszereltem mindkét lámpatestet, és a jobboldalon be is igazolódott a dolog, a bal csak simán túl felfelé volt állítva. A jobboldali motort visszapattintottam, a baloldalit meg egy kartonlappal rögtönözve nagyjából hozzáállítottam lefelé, de még kelleni fog egy rendes beállítás, csak nincs itthon 7,5 méternyi egyenes és sík talaj, amit a Honda előír*, ki kell találnom, hol tudnám ezt kivitelezni. Addig is nem hiszem,. hogy vakítanék bárkit is, valószínűleg most túlságosan lefelé tart a fénycsóva. :D

*Tudom, a linken Civic szerepel, de a Jazz-nél nem túl bőbeszédű a leírás.

szerk.: Ja, és 2 hónappal a műszaki előtt beraktam két Osram 4000K-s LED-et helyzetjelzőnek. :D

[ Szerkesztve ]

(#183446) tboy93 válasza EQMontoya (#183444) üzenetére


tboy93
nagyúr

Én lazán megvenném. Nekem a legutóbbi Osram Laser H1 385 napot bírt és 8.797 km-t. Írom excelben ezt is :D Hozzáteszem én éjjel-nappal felkapcsolt tompítottal járok.

[ Szerkesztve ]

(#183447) tboldi válasza Integrale (#183428) üzenetére


tboldi
nagyúr

Ez már a 11 lesz, a 10. gen FL már egy ideje piacon van. Ugyanúgy néz ki, mint a FL előtti, csak a lökhárítók kamubeömlőin lett egy-egy színre fújt díszcsík. Hátul ugyanígy.

(#183431) Tsebacsi: 2016 óta van 10. gen, 2019-ben volt facelift, ha minden igaz.

[ Szerkesztve ]

(#183448) Pttypang válasza Qru (#183432) üzenetére


Pttypang
veterán

Kivancsi lennek, hany embert erdekeltek a kulonbsegek az alap kinezeten kivul.

Everybody lies.

(#183449) Zizmand válasza bobooo (#183439) üzenetére


Zizmand
aktív tag

Ez is nagyon jól világít. :)
Nekem ilyen a tompított: [kép] (csak a fényképen tűnik nagynak bal oldalon a sötét folt, valójában kb. semmi nincs)

De, ha van rá lehetőség, akkor kapcsolom a Bixenon+halogén reflektort.

[ Szerkesztve ]

(#183450) Magnum_ válasza Qru (#183435) üzenetére


Magnum_
nagyúr

Amit be sem tettel meg? :D

I humbly and respectfully decline™

Útvonal

Fórumok  »  Technika, hobbi, otthon  »  Autós topik (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.