Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Technika, hobbi, otthon  »  Autós topik (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-02-28 08:07:54

LOGOUT.hu

Autós topik

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#182451) tboldi válasza Richard! (#182449) üzenetére


tboldi
nagyúr

Hiányzik az Opel embléma, olyan üres nélküle. :B

(#182452) MunezXBK válasza Richard! (#182449) üzenetére


MunezXBK
nagyúr

Dobnék rá kerámiát.

(#182453) Richard! válasza tboldi (#182451) üzenetére


Richard!
addikt

Nekem most így jobban tetszik, marad így :B

Ma kezdődik életed hátralevő része!

(#182454) Richard! válasza MunezXBK (#182452) üzenetére


Richard!
addikt

Hát ha hazajössz és dobsz rá egy köszönömért cserébe, akkor lesz rajta. ;] Most kiapadt a családi kassza. Amúgy sima wax-ot kapott.

Ma kezdődik életed hátralevő része!

(#182455) MunezXBK válasza Richard! (#182454) üzenetére


MunezXBK
nagyúr

Az lfsz. :D

(#182456) Richard! válasza MunezXBK (#182455) üzenetére


Richard!
addikt

Nna akkor jöhetsz gyakorolni :DDD

Ma kezdődik életed hátralevő része!

(#182457) Tsebacsi


Tsebacsi
nagyúr

Focus Saga:
Kiértékelés még nincs, a lötty le lett mérve. Közben ugye kifutottunk az időből, és itt az ideje a kötelező szerviznek: -100k Tsé zsebéből huss :D
De ma már valszeg visszaadják az autót (hogy ülök meg 2 autót 1 seggel? :D )
Most az értékelésre várok és arra, hogy mit merre lehet/kell továbbvinni...

[ Szerkesztve ]

Minél Több Embert Ismerek, Annál Jobban Szeretem A Cicáimat!

(#182458) oliwire válasza Tsebacsi (#182457) üzenetére


oliwire
őstag

100k lesz a kötelező szerviz? :Y Ebbe mik vannak benne?

(#182459) MasterMark válasza oliwire (#182458) üzenetére


MasterMark
titán

Hamar összejön az márkaszervizben, nem is számít drágának.

Switch Tax

(#182460) MunezXBK válasza Richard! (#182456) üzenetére


MunezXBK
nagyúr

Nem érek rá. Augusztus óta most fogom elővenni a vasat, elviszem és lemosom, feldobom a téli gurigákat, meg hasonlók.

Remélem elindul. :D Reggel 8-kor már V marktban kezdtem, csajszim akksija lemerült.

(#182461) fant0mi válasza oliwire (#182458) üzenetére


fant0mi
addikt

Az olaj biztos nem, az folyamatosan cserelodik. ;]

(#182462) Richard! válasza MunezXBK (#182460) üzenetére


Richard!
addikt

Szomorú ☹️

Ma kezdődik életed hátralevő része!

(#182463) stickermajom


stickermajom
addikt

Na após F Astrájáról is lelopták a katalizátort (és közben letörték a tükröt is valahogy). Örülök, hogy a TC ekkora reklámot csinált ennek..

(#182464) rbalint88 válasza MunezXBK (#182460) üzenetére


rbalint88
addikt

“csajszim akksija lemerült”

legalabb addig se beszel vissza. Vagy ezek a geplenyek olyat amugy se tudnak? ;]

(#182465) oliwire válasza MasterMark (#182459) üzenetére


oliwire
őstag

Azt gondolom, hogy hamar összejön, gondolom abban gyertyacsere is fellelhető. Vagy a szimpla olaj+szűrők kerülnek ennyibe? :F

(#182466) oliwire válasza fant0mi (#182461) üzenetére


oliwire
őstag

:DDD ;]

(#182467) stickermajom válasza oliwire (#182465) üzenetére


stickermajom
addikt

Astránál a második éves szerviz volt 90k. Olaj, olajszűrő, pollenszűrő, fékolaj.

(#182468) focvis válasza rbalint88 (#182464) üzenetére


focvis
veterán

Hasonló gondolat fogalmazódott meg bennem: ha akkumulátoros, akkor ugye kikapcsolható is egyben? :D
Olyant szeretnék itthonra.

[ Szerkesztve ]

(#182469) brumi1024 válasza oliwire (#182465) üzenetére


brumi1024
veterán

Gyertyacsere márkaszervizben ennyiből nem szokott kijönni. Árból ítélve sima olaj/szűrők szerviz volt.

(#182470) Szoszo94 válasza focvis (#182468) üzenetére


Szoszo94
őstag

Rosszak vagytok, csak meg kell adni a megfelelő karbantartást és teljesen jól tud működni! :P ;]

Lexus IS250 Sport Mark Levinson // Renault Mégane II Limousine 1.5dCi // Renault Mégane II PH2 Grandtour 2.0dCi

(#182471) ziyan válasza oliwire (#182465) üzenetére


ziyan
tag

Nekem is 90k volt a két éves szerviz a Ford-nál. Olaj, olajszűrő, fékfolyadék, pollenszűrő és az ilyenkor szokásos alapvető átvizsgálások, kb. másfél órás művelet.
Gyanítom, hogy mivel most már csak 2 évente van kötelező szerviz (vagy 30 ezer km-enként), így ennek megfelelően korrigálták az árakat.

Ehhez kapcsolódó történet: anno amikor vettem a Focus-t, mondták, hogy ha az első 5 ezer km alatt visszamegyek, anyagáron cserélnek olajat benne. Vissza is mentem... nos, a 4.5 liter olaj ami a neten cikkszám alapján 10 ezerből kijött volna, náluk 36 ezer forintba került :D ugyanezt eljátszották a 2 éves szervizen is.

(#182472) focvis válasza Szoszo94 (#182470) üzenetére


focvis
veterán

Vannak szériahibás típusok, ill. problémás / túlbonyolított konstrukciók.

(#182473) F_Zolee válasza stickermajom (#182467) üzenetére


F_Zolee
veterán

És vajon mit cseréltek ezek közül? ;]
Katalizátor...autó alá kell már valami mozgásérzékelős védelmet csinálni ezek szerint lassan. Valami az arcukba pukkana véletlen...

(#182474) CactuS válasza Szoszo94 (#182470) üzenetére


CactuS
Arcképgyáros

Én is rendszeresen bikázom az asszonyt, csak a 2. gyerek óta már óvatosban, nem akarok megint házat venni, nincs tervben a harmadik. :DDD

Have you ever noticed that anybody driving slower than you is an idiot, and anyone going faster than you is a maniac? George Carlin

(#182475) Jorus


Jorus
nagyúr

Fókára is felkerültek a téli tappancsok, utolsó tankra a fogyi 11,19 lityi, csak város.

''És nagy kópék vagyunk. Igyunk barátaim, yo-hoo!'' - Jack Sparrow

(#182476) oliwire válasza ziyan (#182471) üzenetére


oliwire
őstag

Mert én most 108.000 km-nél állok, és 2016-os a kocsi. Digitális szervizkönyvét megkaptam kinyomtatva, és 2021 májusra van beírva a következő szerviz. Már 2x volt benne gyertyacsere, 5 olajcsere volt már benne. Most az 5. évi szerviznél nem tudom mit végeznének el rajta, és így mekkora összegre számítsak.

(#182477) Jorus válasza oliwire (#182458) üzenetére


Jorus
nagyúr

Nekem 120k volt most szeptemberben a kötelező márkaszervizben - olaj+szűrők+gyertyák.

''És nagy kópék vagyunk. Igyunk barátaim, yo-hoo!'' - Jack Sparrow

(#182478) Tsebacsi válasza Jorus (#182475) üzenetére


Tsebacsi
nagyúr

Poén hogy a Tied a Sport Technology, és annyit eszik mint a sima "gyengébb" 1.5 :DDD Kabaré ez a motor-váltó páros.

Na szerviz szerint nem hibás, gyári értéken belül van, megy a Ford-nak a dolog, majd ők válaszolnak. Választól függően viszem tovább (független vizsgáló, Zách, etc).
60k-s kötelező szerviz volt, elviekben gyertyák, olaj, szűrők. Adtak kedvezményt, így csak 85k lett a vége.

Minél Több Embert Ismerek, Annál Jobban Szeretem A Cicáimat!

(#182479) oliwire válasza Jorus (#182477) üzenetére


oliwire
őstag

Köszönöm az infót! :R
Úgy látom a gyertya nem is volt nagy tétel benne, nélküle 100k lett volna kb..
1,8 órát számoltak fel neked, nem biztos, hogy a gyertyacsere nélkül annyival kevesebb óra lenne, hogy nagyon számítson. Azt látom, hogy ez tényleg 100k körül lesz majd :U

Szerk.: Vagy kedvezménnyel kevesebb :DDD

[ Szerkesztve ]

(#182480) sutszi válasza Tsebacsi (#182478) üzenetére


sutszi
veterán

Sose akarok Fordot...

Mondja, Mr. Babbage, ha rossz adatokat ad meg a gépnek, akkor is jó válasz fog kijönni belőle?" Képtelen vagyok felfogni azt az értelmi zavart, ami valakit egy ilyen kérdés feltevésére késztethet. - by Charles Babbage

(#182481) MunezXBK


MunezXBK
nagyúr

Elindult, döcögve. Téli ablakmosó feltöltve, kerekek fent, tiszta a minden is, kapott ~15 liter 98-as nyálat. Délután megyek vele vagy 15km-t. :D

(#182482) Jorus válasza Tsebacsi (#182478) üzenetére


Jorus
nagyúr

Nekem is azért cseréltek gyertyát egyébként, merthogy ez a 60k-s szerviz. Az autóban mondjuk 21k km van, de tény, hogy ez a 3. éves szervize. 2018 decemberi az avtó, 2019 tavasszal el lett dobva az első olaj, azt írták be 20k-s szerviznek, majd 2019 őszén írták be a 40k-s szervizt, ezért fékolajat is cseréltek, és most megkapta a 60k-s szervizt, ezért gyertya is kellett. :D Nagy kópék ezek ám.

''És nagy kópék vagyunk. Igyunk barátaim, yo-hoo!'' - Jack Sparrow

(#182483) stickermajom válasza F_Zolee (#182473) üzenetére


stickermajom
addikt

Az olaj és pollenszűrőt megnéztem, az tuti. A fékolajat, ha nem cserélték, akkor nagyon fineszes volt a szervizes, mert a poros tartály körül azért matatott egy kicsit. :D

(#182484) F_Zolee válasza stickermajom (#182483) üzenetére


F_Zolee
veterán

Lehet csak addig amíg a tartályt leszívta majd feltöltötte. ;]

(#182485) Qru válasza Tsebacsi (#182457) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Vetesd vissza velük a kocsit, azzal járnál a legjobban...

#nincsbennetarcsi

(#182486) CactuS válasza Qru (#182485) üzenetére


CactuS
Arcképgyáros

Az a baj, hogy ha adnak is rá értelmes árat, a visszavásárlás feltétele biztosan az lesz, hogy az adott szalonból vegyen egy másik Fordot. Abból nem fognak engedni. Ő meg most ugye másfajta sz*pásra élményre vágyik, bömbiket nézeget. ;] :DDD

Azt tudja valaki, hogy az "Ez egy hulladék" XC90-es volvo története hogy végződött? Anno ugye ajánlottak egy olyat a tulajnak, hogy piaci ár felett számítják be az autót és ~5 milla befizetéssel kap egy új XC90 Twin Engine-t, de azt nem fogadta el.

[ Szerkesztve ]

Have you ever noticed that anybody driving slower than you is an idiot, and anyone going faster than you is a maniac? George Carlin

(#182487) Qru válasza CactuS (#182486) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

A Mustang-ot nevesse el azért. :))

#nincsbennetarcsi

(#182488) MunezXBK válasza Qru (#182487) üzenetére


MunezXBK
nagyúr

Hogy kell elnevetni?

(#182489) CactuS válasza Qru (#182487) üzenetére


CactuS
Arcképgyáros

Azt mondják, hogy annál se egyszerű a szerviz, és abból nem kell ecoboostot venni. V8 az korrekt darab. Ha nagyot álmodunk, akkor meg 5.2@supercharged is elérhető. :DDD

Have you ever noticed that anybody driving slower than you is an idiot, and anyone going faster than you is a maniac? George Carlin

(#182490) Tsebacsi válasza CactuS (#182489) üzenetére


Tsebacsi
nagyúr

Véletlen pont elkaptam egy eszmecserét egy szervizes és a szervizvezető között egy mustangról, hibakódokat dob, véleményük szerint azért, mert a tulaj 95-öst tankolt bele, nem 100-ast. Innentől köszönöm nem kell Mustang se :U
Ne vegyék vissza, javítsák meg. Én most nem Fordot akarok (BMW-t se igazából), hanem GTE Passat-ot.

Minél Több Embert Ismerek, Annál Jobban Szeretem A Cicáimat!

(#182491) Szoszo94 válasza focvis (#182472) üzenetére


Szoszo94
őstag

Kell keresni egy jó FL változatot, amiben a jelenlegi hibák javításra kerültek ;]
Cactus: :DDD

Remélem nők nem olvassák a topikot, mert kapni fogunk ha valaki ezeket komolyan veszi :B

Lexus IS250 Sport Mark Levinson // Renault Mégane II Limousine 1.5dCi // Renault Mégane II PH2 Grandtour 2.0dCi

(#182492) CactuS válasza Tsebacsi (#182490) üzenetére


CactuS
Arcképgyáros

Mondjuk aki 95-ös tankol egy ilyen gépbe... Papíron a twingo is bírja, de hosszabb távon ezek sem szeretik és nyűglődik tőle.

Azért majd ülj bele egybe, bár én magasabb vagyok, de nekem a térdem beleakadt a középső konzolba úgy, hogy nem bírtam nyomni a gázt. :DDD

Have you ever noticed that anybody driving slower than you is an idiot, and anyone going faster than you is a maniac? George Carlin

(#182493) brumi1024 válasza CactuS (#182492) üzenetére


brumi1024
veterán

Mini dettó, bírja a 95-öt, de 98-cal lényegesen szebb a járása. 98-t is lehet jutányosan tankolni, az Auchanos egészen korrekt árú (meg ha valaki Mustangot vett nem biztos, hogy ezen érdemes spórolni).

Ford vs nemFord témára: Nyilván rossz helyzet ez most Tsebacsinak, de szerintem mindennel lehet jól is járni meg meg is szívni.

[ Szerkesztve ]

(#182494) Integrale


Integrale
veterán

[link]
Ezt a csatornát is érdemes követni, nyálcsorgatós autók, ahogy ez az E38 is.

"Bad reklám is reklám too"

(#182495) Jorus válasza MunezXBK (#182488) üzenetére


Jorus
nagyúr

''És nagy kópék vagyunk. Igyunk barátaim, yo-hoo!'' - Jack Sparrow

(#182496) Magnum_ válasza fant0mi (#182461) üzenetére


Magnum_
nagyúr

:D

Sticker: sajnalom, utcan parkolt?

I humbly and respectfully decline™

(#182497) Doki16 válasza Tsebacsi (#182490) üzenetére


Doki16
addikt

Most már több mint egy éve van meg a Passat. Nem sok csak 15k km ment bele de minden nap megy legalább 20-30km-t. Rendszeresen töltve van és még mindig 51km-re tölt fel. Az össz átlagja a kocsinak erre a km-re vetítve 2 liter+ havi 3000 Ft körüli villanyszámla. Ha meg tudod cégnél vagy még valahol ingyen tölteni akkor még jobb lesz.
Én nagyon tudom javasolni egy ilyen gép vételét.

Szorítok, hogy legyen vége ennek a Focus saganak már és pozitívan végződjön számodra.

A Tyrannosaurus Rex legközelebbi ma is élő rokona: a csirke.

(#182498) Tsebacsi válasza Doki16 (#182497) üzenetére


Tsebacsi
nagyúr

:R Most úgy néz ki harcolni kell a Ford-al, ami nem 2 perc lesz attól tartok, nem látom az alagút végét, fogalmam sincs mi lesz. És ez frusztráló, mert addig nem tudok szabadulni a Ford-tól és elkezdeni keresni Passat-ot... :(((

Minél Több Embert Ismerek, Annál Jobban Szeretem A Cicáimat!

(#182499) Qru válasza MunezXBK (#182488) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Ugy hogy nevetve utasitsa el az ecoboost Mustangot. :P

#nincsbennetarcsi

(#182500) bohoc71 válasza MunezXBK (#182481) üzenetére


bohoc71
aktív tag

15 liter 15 km-re? :Y :) vilikeee... :)

Meghajlás...Puszi...Taps....

Útvonal

Fórumok  »  Technika, hobbi, otthon  »  Autós topik (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.