Hirdetés

2024. április 19., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Technika, hobbi, otthon  »  Autós topik (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-02-28 08:07:54

LOGOUT.hu

Autós topik

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#182951) Gergőke88 válasza BigBlackDog (#182947) üzenetére


Gergőke88
addikt

Pedig az 1.5 dizel elég jól mozgatja, és 6 liternél többet nehéz vele megetetni vegyesben. Pálya 150, M0 120-130 között....

(#182952) Qru válasza Kickass (#182950) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

A 13V az teljesen jo ertek.

[ Szerkesztve ]

#nincsbennetarcsi

(#182953) Kickass válasza Qru (#182952) üzenetére


Kickass
őstag

Igen? :DDD
Akkor jó :) valamiért azt hittem 14 körül kellene lennie. :B

(#182954) Qru válasza Kickass (#182953) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Az a toltofeszultseg. :K

#nincsbennetarcsi

(#182955) F_Zolee válasza Tsebacsi (#182904) üzenetére


F_Zolee
veterán

Kösz a segítséget. :D Már láttam amúgy régebben.

(#182956) Tsebacsi válasza BigBlackDog (#182947) üzenetére


Tsebacsi
nagyúr

1-2 "apróságban" tér el az új Fóka a régitől, mármint ha van egy MK3.5-öd, nem érzed a késztetést hogy most azonnal kell egy MK4. Szerintem nem akkora ugrás mint ami az MK2- ről MK3-ra volt.
Ugyanez lenne igaz a Passatokra pl. Belül nekem az tök semmilyen, ez nem olyan vásárlás lesz, mint a Fóka, hogy az érzelmek visznek. Színtiszta "Ennyi pénzért ez a legjobb lehetőség". :(((

Minél Több Embert Ismerek, Annál Jobban Szeretem A Cicáimat!

(#182957) Magnum_


Magnum_
nagyúr

Hogy ne offoljak mindig es hozzategyek a fogyasztasos temahoz, tajekoztatlak Titeket, hogy tegnap tankoltam benzint a BMW-be, holnap pedig fogok a Smartba is.

Smarton hutofolyadek csere es legtelenites volt, most jonak tunik, de par napig figyelnem kell a vizszintet, ezt mondta a szerelo.
10e Ft-ot fizettem.

I humbly and respectfully decline™

(#182958) ziyan válasza BigBlackDog (#182947) üzenetére


ziyan
tag

Én azért erősen javasolnám mindenkinek, hogy menjen el egy körre egy új 3 hengeres fókával, mielőtt bármit mond rá... eléggé kell érteni az autókhoz, hogy megmondd a különbséget :K nagyon sokan nem akarják elfogadni, pedig ki sem próbálják, csak elképzelik, hogy szerintük milyen.

(#182959) Kickass válasza Qru (#182954) üzenetére


Kickass
őstag

Danke :R

(#182960) kdavid86


kdavid86
tag

A mostani helyzetben megint van eltekintes a lejart forgalmitol(/okmanyoktol), ha mondjuk novemberben jar le? Vagy ez csak tavasszal volt igy?

(#182961) ngaba válasza Tsebacsi (#182956) üzenetére


ngaba
aktív tag

ez nem olyan vásárlás lesz, mint a Fóka, hogy az érzelmek visznek. Színtiszta "Ennyi pénzért ez a legjobb lehetőség". :(((

Ahhoz túl sok pénzről van szó szvsz... Nem tudom, mennyi a keret, de meg tudom érteni: Olyan sok mindenért én sem tudok lelkesedni a pár éves felhozatalból. Az agyonbeszélt downsizingon túl engem az érintőkijelzők, elektromos kézifékek terjedése, mutatós km-óra lespórolása stb. is idegesít; a hibrid / elektromos autókat, és általában az akksikat gyanakvással nézem (a háztartásomban is próbálom minimalizálni az akksival működő eszközöket). Bár mondjuk én alapvetően nem szeretem az újításokat, és elég lassan követem a trendeket, okostelefonom is kevesebb mint 2 éve van, anno a laptopvásárlást is addig halogattam, ameddig lehetett... :)

Szóval inkább vennék egy 15 éves vasat, amiért tudok lelkesedni, mint bármi olyat, amire már most szomorú smileyt kell írnom.

(#182962) CactuS válasza Tsebacsi (#182956) üzenetére


CactuS
Arcképgyáros

Ennyi pénzért ez a legjobb lehetőség >> Lemaradtam, végre veszel egy Priust? :DDD

Have you ever noticed that anybody driving slower than you is an idiot, and anyone going faster than you is a maniac? George Carlin

(#182963) Tsebacsi válasza ziyan (#182958) üzenetére


Tsebacsi
nagyúr

Megvolt, köszönöm nem jött át a buli. :U
Nem kell érteni hozzá, a rossz fülem is hallotta. Plusz érezni, hogy nem lökettérfogatból és hengerekből megy, hanem a turbó tartja életben. :(

#182961ngaba: Pont olyan sok pénzről van szó, amit többször is meggondol az ember...
Én szeretem a technológiát, ebben nőttem fel, keresem, mert könnyebbé teszi az életem (általában). Pont a hybrid-től és az elektronyostól nem kell félni, sokkal lazább és nyugodtabb lesz tőle az ember, én legalábbis a legjobb 4 napom töltöttem el az 530e-ben sok évre visszatekintve. Oké az 540i adott egy egészen más feelinget, de a jövő nem a fosszilis energiában van szerintem. A hangot meg a "szagokat" én is sajnálom, de a fejlődéssel járó "esetleg megmentjük a hülye Földet" eszmét jobban kedvelem.

[ Szerkesztve ]

Minél Több Embert Ismerek, Annál Jobban Szeretem A Cicáimat!

(#182964) ngaba válasza Tsebacsi (#182963) üzenetére


ngaba
aktív tag

A hangot meg a "szagokat" én is sajnálom, de a fejlődéssel járó "esetleg megmentjük a hülye Földet" eszmét jobban kedvelem.

Ez dicséretes. (A Földet szvsz az fogja megmenteni - ha valami valaha megmenti -, ha az egyén mindennapi döntéseiben is megjelenik ez a szempont, FB-lájkolások szintjén túl.)

Tehát akkor ha jól értem, arra most nincs pénzed, amiért lelkesedni tudnál. Az más. :)

(#182965) Tsebacsi válasza ngaba (#182964) üzenetére


Tsebacsi
nagyúr

Nincs zsé BMW Plug-in-re, így van :K :U
A Passat-ra lenne, de krvadrága így is (használtan veszem persze).
Ehhez az is kell, hogy a Fóka annyiért menjen el, amennyit ér. :U

Minél Több Embert Ismerek, Annál Jobban Szeretem A Cicáimat!

(#182966) tepenzed válasza kdavid86 (#182960) üzenetére


tepenzed
őstag

Veszélyhelyzet megszűnése+60 nap, szóval kb. áprilisig jó vagy

(#182967) CactuS válasza ziyan (#182958) üzenetére


CactuS
Arcképgyáros

A 3 hengeres ecoboost viszonylag finoman jár, de ennek megvan az ára a karbantartásoknál. A Kia megoldása, nekem jobban tetszik, kicsit rázósabb, cserébe nem fogja a gatyádat is elvinni a szerviz költsége, ha már egyszer hozzá kell nyúlni a motorhoz.

A reklámszöveg meg ne tévesszen meg senkit, nem azért nyolc év a gari - amivel látod, hogy Tse is sokra megy -, mert tényleg annyira megbízható szerkezet, mint mondják, hanem azért mert ennyire rossz a híre az ecoboost motornak hogy már csak így lehet eladni.

Have you ever noticed that anybody driving slower than you is an idiot, and anyone going faster than you is a maniac? George Carlin

(#182968) -v- válasza Tsebacsi (#182965) üzenetére


-v-
addikt

a Fóka annyiért menjen el, amennyit ér

Te fogsz fizetni a vevőnek hogy elvigye :F ;]

(#182969) rbalint88 válasza ngaba (#182961) üzenetére


rbalint88
addikt

Remelem nem muszaki teruleten vagy akkor adjunktus :P
Sokszor a multhoz valo ragaszkodas a fejlodes kerekkotoje, ha a tanar nem hisz az ujitasokban, fejlodesben, ezt adja tovabb a diakoknak is :R

(#182970) Csabroncka válasza kdavid86 (#182960) üzenetére


Csabroncka
addikt

indexes cikk alapján + 60nap (21. febr. 8-ig) - bár én úgy vagyok vele, ha van lehetőségem vizsgázni elviszem.

"in medias res"

(#182971) tboldi válasza Csabroncka (#182970) üzenetére


tboldi
nagyúr

Akkor nyerek egy bő hetet. 🥳 😄

(#182972) Tsebacsi válasza -v- (#182968) üzenetére


Tsebacsi
nagyúr

Még az is lehet, hogy meghívom egy flakon olajra :))

[ Szerkesztve ]

Minél Több Embert Ismerek, Annál Jobban Szeretem A Cicáimat!

(#182973) Szoszo94 válasza tboldi (#182971) üzenetére


Szoszo94
őstag

Én meg megszívom, februárban jár le a műszaki, majd jól nem fogok időpontot kapni :DDD

Lexus IS250 Sport Mark Levinson // Renault Mégane II Limousine 1.5dCi // Renault Mégane II PH2 Grandtour 2.0dCi

(#182974) ziyan válasza Tsebacsi (#182963) üzenetére


ziyan
tag

Oké, ezek normális érvek, nem pedig "meg sem nézem, nem akarok wartburgot", az ilyenekkel leállok megvitatni a dolgot vagy elviszem egy próbakörre :DDD más dolgokban is hasonlót teszek, ha valaki látatlanban elutasít valamit ami nem feltétlenül rossz.
Egyébként kicsit meglep, hogy azonnal kihallottad, de ha nem hát nem :) egyébként egy ilyen élmény után én is inkább másik márkát választanék.

[ Szerkesztve ]

(#182975) Pttypang válasza Szoszo94 (#182973) üzenetére


Pttypang
veterán

Csinaltasd meg most ;]

Everybody lies.

(#182976) ngaba válasza rbalint88 (#182969) üzenetére


ngaba
aktív tag

Nem azt mondtam, hogy nem hiszek a fejlődésben, csak egyszerűen alkatilag nem szeretem a változásokat, és a "fejlődés" egy részét marketingesek akciójának látom csak. Lehet, hogy az okosóra hasznos dolog, de én ezt még nem látom; bár végül is majd a fogyasztó eldönti (az okostelefonos példát nyilván önkritikusan is írtam).

Ami a szakmámat illeti, az szerencsére a legobjektívebb tudomány (matematikus), ezért a hallgatók szempontjából mindegy, mit gondolok a világról, és nem is szoktam őket ezzel untatni (bár mérnököket is tanítok néha). :)

[ Szerkesztve ]

(#182977) Szoszo94 válasza Pttypang (#182975) üzenetére


Szoszo94
őstag

És bukjak el három hónapot? Neeem :DD

Lexus IS250 Sport Mark Levinson // Renault Mégane II Limousine 1.5dCi // Renault Mégane II PH2 Grandtour 2.0dCi

(#182978) Qru válasza ziyan (#182974) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Ültem új fókában, utasként nekem fel sem tűnt fülre, hogy csak 3 hengeres.

#nincsbennetarcsi

(#182979) ngaba válasza tepenzed (#182966) üzenetére


ngaba
aktív tag

Ez biztos? Én nem találom ezt leírva, ráguglizva csak a tavaszit dobja ki. Nekem decemberben lenne esedékes. (Mondjuk pár napja pont azért mondtam fel mégis a kgfb-met, mert kifelejtettem a képletből a "friss műszakit", és azzal újrakalkulálva (decemberi műszakival) az Allianz-szal a mostaninál 5000 ft-tal jobban járok.)

Meg az olajcsere is esedékes, igaz, a 10.000 km is épphogy belemegy addig a covid miatt (de az 1 év megvolt), mondjuk az is várhat egy kicsit szvsz. lletve elkezdjük nyomozni, hogy hegyen miért sípol be az olajnyomásjelző néha (az előző tulaj szerint 5 éve ilyen). Az jobban érdekel. :D

(#182980) simonjoe


simonjoe
senior tag

Életem egyik legszörnyűbb órája volt a matek szigorlatom :DD
Valami történt a Splash-el, azt mondja a Zasszony ha jobbra teljesen alászedi a kormányt, szörnyű kattogás hallatszik arról az oldalról. A másik irányba nem, és csak akkor, ha csontra kitekeri a kúrmányt. Szerintetek?? :F

[ Szerkesztve ]

Joe

(#182981) t1 válasza simonjoe (#182980) üzenetére


t1
addikt

Féltengely csere.

(#182982) MasterMark válasza t1 (#182981) üzenetére


MasterMark
titán

Azért az egész féltengelyt nem kell, csak a rossz féltengelycsuklót. :)

Switch Tax

(#182983) t1 válasza MasterMark (#182982) üzenetére


t1
addikt

Úgy gondoltam csak gyorsan írtam :D

(#182984) simonjoe válasza t1 (#182983) üzenetére


simonjoe
senior tag

THX!! :R
...féltengelycsukló?? Ezt így lehet kapni, ez a kerék felöl van?? :F

[ Szerkesztve ]

Joe

(#182985) tboldi válasza simonjoe (#182984) üzenetére


tboldi
nagyúr

Keress rá, és ha kapsz értelmes találatot, akkor a kérdésre igen a válasz. :P

(#182986) simonjoe válasza tboldi (#182985) üzenetére


simonjoe
senior tag

..ah, ja, találtam, meg össze is zavartak, mert van külső és belső is. :F

Joe

(#182987) MasterMark válasza simonjoe (#182986) üzenetére


MasterMark
titán

Van külső is meg belső is, általában a külső szokott tönkremenni.

Switch Tax

(#182988) tboldi válasza simonjoe (#182986) üzenetére


tboldi
nagyúr

Külső fog kelleni.

(#182989) molnarpeter válasza simonjoe (#182980) üzenetére


molnarpeter
nagyúr

Mutasd meg áat golyó vagy TeamTWork műhelynek, hátha még fel lehet újítani :R

(#182990) Szada85 válasza Qru (#182978) üzenetére


Szada85
aktív tag

Annak lehet jobb a szigetelése, de az EcoSport-ban tisztán kivehetö volt a 3 henger, a legutóbb kollega által bérelt Grandland X-ben is behallatszott.
Nem feltétlen zavaró (végülis "fél V6"-nak is felfogható), járáskultúrában sem volt gond, de hangból simán megmondod.

(#182991) Qru válasza Szada85 (#182990) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Siman lehet mert ST Line, az azert nem a fapad.

#nincsbennetarcsi

(#182992) simonjoe válasza molnarpeter (#182989) üzenetére


simonjoe
senior tag

Érdemes egy pár tízezres tétellel szarakodni??

Joe

(#182993) sagesz93


sagesz93
addikt

Volt egy kis tisztogatás, hogy a hidegekben is szép maradjon a verda. [kép] , [kép]
Fogyi meg valahol 4,9 körül :)) bár lassan 0 lesz ha követjük az osztrákokat és HO lesz :U

[ Szerkesztve ]

(#182994) grizlisandor válasza Szada85 (#182990) üzenetére


grizlisandor
addikt

"fél V6", ez tetszik. :DDD

(#182995) BigBlackDog válasza Szada85 (#182990) üzenetére


BigBlackDog
veterán

Szerintem a Polo (VW) 1.0 csíje is egész kultúrált. Gondolom pncipuhaságú motortartó bakok sokat hozzátesznek, legalábbis a garanciaidő végéig biztos. A 122 lovas 1.4-es után nagy különbséget nem érzek zajban, rezonanciában 1500-3000 rpm között. Felette már hallható kicsit a turpisság, de engem nem zavar. Illetve még az indítás-leállítás folyamata érezhető eléggé egy négyhengeres után.

[ Szerkesztve ]

(#182996) Szoszo94 válasza tboldi (#182988) üzenetére


Szoszo94
őstag

+1, bár Passat volt, de szintén ez a jelenség és megoldotta a csuklómozdulat :K

Focvis: tudom, Te szoktál inni, koccints már velem, egyedül iszom és haverok szerint ez az alkoholizmus jele, pedig csak vdekezek a vírus ellen :B Fél liter pálinka és 7 deci bor már elfogyott, de azért nekiálltam a másik borocskának is :DDD

Szada: rokonnal nemrég elmentem megnézni két autót (Pug és Citroen) és ahhoz képest, hogy az 1.2-es Fabiank milyen szépen járt a három hengerével, nagyon kiábrándító volt :( Illetve kint vezettem Golfokat, háromhengereseket is, azok sem jártak szépen. Elfelejtették hogyan egyensúlyozták ki anno a Fabia-t? :F

[ Szerkesztve ]

Lexus IS250 Sport Mark Levinson // Renault Mégane II Limousine 1.5dCi // Renault Mégane II PH2 Grandtour 2.0dCi

(#182997) cappa72 válasza cappa72 (#182577) üzenetére


cappa72
nagyúr

Na és akkor a never-ending story gyanús autó....
2 napig jó volt.
Aztán péntek 13... elsőre minden oké... talán még másodikra is... harmadikra fura volt a zene... ej mondom miez...
... érintés hangok sincsenek... rendszerhangok sincsenek...
B'meg nem szól az első hangszórópár... se jobb, se bal. Se mély, se magas...

Reset... u.a.
Na akkor windows-os megoldás...
Akkusaru le, reggel vissza.
Azóta megint béke honol, újra jó.

Selenia 5w-40 motorolaj eladó! Na meg 4db Ford Kuga TPMS szenzor, 12k-ért

(#182998) Tsebacsi válasza cappa72 (#182997) üzenetére


Tsebacsi
nagyúr

Jaj már ne már :( Engem azzal borzol most (ez hozzád képest semmi) hogy jelzi, lemerülőben van a kulcs eleme.

Minél Több Embert Ismerek, Annál Jobban Szeretem A Cicáimat!

(#182999) rbalint88 válasza Szoszo94 (#182996) üzenetére


rbalint88
addikt

Fél liter pálinka és 7 deci bor már elfogyott, de azért nekiálltam a másik borocskának is :DDD
:Y Mennyi ido alatt? Edzesben vagyok en is (focvis-szal is szoktunk kocsmazni neha, amikor epp lehet menni), de ha ennyit meginnek, fel szemmel kellene zoomolni a kijelzore es biztos nem birnek ennyire osszeszedetten irni :C

(#183000) hacki87


hacki87
senior tag

Cactus úgye nem te mentél egy fekete fiat 500-sal az 51-sen Bugyi Taksony elágnál Taksony felé? :D

Útvonal

Fórumok  »  Technika, hobbi, otthon  »  Autós topik (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.