Hirdetés

2024. március 28., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Technika, hobbi, otthon  »  Autós topik (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-02-28 08:07:54

LOGOUT.hu

Autós topik

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#182501) CactuS válasza bohoc71 (#182500) üzenetére


CactuS
Arcképgyáros

Gréta sír. ;]

Have you ever noticed that anybody driving slower than you is an idiot, and anyone going faster than you is a maniac? George Carlin

(#182502) Tsebacsi válasza CactuS (#182501) üzenetére


Tsebacsi
nagyúr

Hamarosan mi is, olvastátok egyetlen pártunk és kormányunk mit vezet be szerdától?

"Este 8 és reggel 5 óra között kijárási tilalom lesz. Felmentés csak a munkába járás és hazajárás esetén, valamint rendkívüli esetben lehetséges."

Vége lesz itten az illegális gyorsulgatásoknak, autókázásnak, stb. :Y

Minél Több Embert Ismerek, Annál Jobban Szeretem A Cicáimat!

(#182503) barnam_ válasza Tsebacsi (#182502) üzenetére


barnam_
nagyúr

Olvastam.
Én már így is home office-ban vagyok, csak boltba menés meg séta van az otthoni munkán kívül.

(#182504) CactuS válasza Tsebacsi (#182502) üzenetére


CactuS
Arcképgyáros

Aztán boltba mikor megyünk? :D

Have you ever noticed that anybody driving slower than you is an idiot, and anyone going faster than you is a maniac? George Carlin

(#182505) BigBlackDog


BigBlackDog
veterán

Ismét veszélyes lufik, ezúttal USA Volverekben. Lassan már légzsákokra is külön tudásbázist kell építeni, hogy melyiket "szabad" használni.

(#182506) Tsebacsi válasza CactuS (#182504) üzenetére


Tsebacsi
nagyúr

Hát ezaz... Semmikor... Úgyis ránk fér a Böjt, Kásler Lájk disz :D Aki este 7 utánig dolgozik az ígyjárt. :C Amúgy is az álmoskönyv szerint 7 után nem egészséges enni.

[ Szerkesztve ]

Minél Több Embert Ismerek, Annál Jobban Szeretem A Cicáimat!

(#182507) focvis válasza Szoszo94 (#182491) üzenetére


focvis
veterán

Remélem nők nem olvassák a topikot, mert kapni fogunk ha valaki ezeket komolyan veszi :B

Biztos lehetsz benne, hogy olvassák. Vegyék csak komolyan, vonják le a szükséges következtetéseket. :K

Kell keresni egy jó FL változatot, amiben a jelenlegi hibák javításra kerültek.

De minimum egy szoftverfrissítés, esetleg chiptuning.

#182502 Tsebacsi: Nem fogadtak szót a népek, most radikálisat húzott a vezér. (Heti 1 éttermet engedélyezhetett volna opcionálisan szombatra vagy vasárnapra; ill. heti egy kocsmát 22:00 óráig szabadon választott napra.)

[ Szerkesztve ]

(#182508) Tsebacsi válasza focvis (#182507) üzenetére


Tsebacsi
nagyúr

Stay safe, drink home :O
Még jó hogy nem ma reggeltől van ez, mert akkor szívó lenne visszavinnem a csere hógolyót :D (a fehér kombi fókát). Fél6ig melózok, utána elmenni M3-hoz, onnan elmenni csepelre, majd haza :))
Ez a kurva vírus amúgy nagyon eleven, Asszony melóhelyén 1 ember végigfertőzött minimum 10 másikat, ismerősök meg vidéken voltak valami hepöningen, az egész femili (6-7 fő) elkapta, átadták másnak is... Másik ismerősnél a nagypapa sajnos el is ment emiatt, rohadtul nem vicc ez az egész sajnos :(

[ Szerkesztve ]

Minél Több Embert Ismerek, Annál Jobban Szeretem A Cicáimat!

(#182509) focvis válasza Tsebacsi (#182508) üzenetére


focvis
veterán

Egész nap maszkban nyomom (kötelező), kivéve amikor magamra zárom az irodámat. Cigizni (iqos) is az irodában szoktam. :D

De rájöttem közben a megoldásra: szombaton házibuli(ka) 12:00 órától, 19:00-re OFF, 20:00-ra mindenki otthon.

(#182510) EQMontoya válasza focvis (#182509) üzenetére


EQMontoya
veterán

Hazibuli is maximum 10 fovel, ugye. :)

Amugy azt lehet ugy tolni, hogy 8-kor van a kezdes, es 5-ig mindenki telerakja a baszataskat, aztan taxi haza. :D

Same rules apply!

(#182511) Tsebacsi válasza EQMontoya (#182510) üzenetére


Tsebacsi
nagyúr

:C

#182509focvis: Mondjuk az egész nap maszkba beleőrülnék egy idő után :(

[ Szerkesztve ]

Minél Több Embert Ismerek, Annál Jobban Szeretem A Cicáimat!

(#182512) focvis válasza EQMontoya (#182510) üzenetére


focvis
veterán

Max. 10 fő, természetesen. :K 3-4-5-en szoktunk menni.

...8-kor van a kezdes, es 5-ig mindenki...
Bakker! Ez nem jutott eszembe. :DDD Éjfél körülre el szoktam álmosodni.

@Tse: Itt ez megy szeptember eleje óta + lázmérés a bejáratnál, kötelező kézfertőtlenítés 30 percenként. Aki lebukik, hogy maszk nélkül van más társaságában, azt elsőre figyelmezteti a biztonsági szolgálat vagy az igazgatója, másodjára kötelező munkáltatói intézkedés (írásbeli figyelmeztetés, stb., felmondás).
Nincs is házon belüli fertőzés, pedig 1500-an vagyunk az épületben.
Meg lehet szokni a maszkot.

[ Szerkesztve ]

(#182513) aero. válasza Tsebacsi (#182508) üzenetére


aero.
veterán
LOGOUT blog (1)

Mindegy mikor van, szükséges az utazásod. Szervizbe is lehet menni nyugodtan, másképp mivel járnál. Én meg nem tudom, hogy lehet elkapni ezt a szart már. Bátyámnak lett egy pozitív tesztje (3 napig volt lázas egyébként), minden egyes nap találkoztam vele, aludtam nála, ittunk egy üvegből, főztünk, szóval nagyjából minden és semmi. A barátnője se kapta el, akivel 24/7 ott van. 🤷🏻‍♂️
Melohelyen is már 100 körüli a szám, akik elkapták. Fater (53, cukorbeteg) és muter (49) is ott volt végig, ők sem tudták elkapni.

[ Szerkesztve ]

(#182514) EQMontoya válasza focvis (#182512) üzenetére


EQMontoya
veterán

Nemreg toltunk egy olyan szuliapot, ami f5-ig tartott (hetkoznap), szoval ez mar nem nagy valtozas. :D

Same rules apply!

(#182515) focvis válasza EQMontoya (#182514) üzenetére


focvis
veterán

Fiatalság bolondság!
Vagy nem isztok eleget. :DDD

Abbahagytam az OFF-olást. :R

Szerda délelőttre szabit vettem ki. Holnap záróbuliba vagyok hivatalos.

@aero.: Adjunk hálát az Égnek! :R

[ Szerkesztve ]

(#182516) aero. válasza focvis (#182515) üzenetére


aero.
veterán
LOGOUT blog (1)

A végén még kiderül, hogy immunisak vagyunk rá :) bátyámnak enyhe asztmája van, ő hajlamosabb a megfázásra is. A cégnél nálunk március óta maszkos a buli, heti 60 órát úgy vagyok bent.

(#182517) CactuS


CactuS
Arcképgyáros

BPI videós pilóta megvolt? Megcsúszott, az eleje jobbra húzott, kézifékkel próbáltam korrigálni, jobbra a segge, balra az eleje, úgy éreztem megvan, majd túl nagyot mozdítottam jobbra a kormányon és ez lett a vége...

[ Szerkesztve ]

Have you ever noticed that anybody driving slower than you is an idiot, and anyone going faster than you is a maniac? George Carlin

(#182518) Jorus válasza CactuS (#182517) üzenetére


Jorus
nagyúr

Ezerből egy.

''És nagy kópék vagyunk. Igyunk barátaim, yo-hoo!'' - Jack Sparrow

(#182519) molnarpeter válasza CactuS (#182517) üzenetére


molnarpeter
nagyúr

...körzőn a bódé...

Szerintem amúgy kuplung kirúg és pici ellenkormány kihozta volna, de nyilván nem voltam ott :DDD Egyszer csináltam hasonlót, körforgalom télen el lett vállalva, kijárat előtt picit csusszant, ESP megfogta. SDI Golfot mindenkinek 😇 (Ocean felszereltséggel, ahol alap a menetstabi)

[ Szerkesztve ]

(#182520) EQMontoya válasza Jorus (#182518) üzenetére


EQMontoya
veterán

Vatanen. :D

Same rules apply!

(#182521) ivana válasza CactuS (#182517) üzenetére


ivana
Ármester

Megcsúszott, az eleje Ja azért lett túlkormányzott... A hátulja csúszott meg. Az eleje szépen betapad. Kézifék :W

Ilyenkor nem szabad elvenni, sőt lehet inkább gázt kéne adni, hogy betapadjon a hátulja újra.

Ám már előtte a sávváltásnál is megcsúszott, látszik, hogy nem igazán tud vezetni. A gyalogos ok, hogy tiloson megy át, de attól még lassítok ha látom...

(#182522) barnam_ válasza CactuS (#182517) üzenetére


barnam_
nagyúr

Láttam már régebben, akkor se értettem :D Normális gumival szerintem meg sem történt volna, de ha már elkezd menni a hátulja, legalább ne a kéziféket rángatná.
Annyira lassan kezdett kitörni a segge, hogy bőven megfogta volna pici ellenkormányzással.

szerk.: hátsókerekessel ezért kell gyakorolni a hóban, hogy legalább az ilyen lassú csúszásokra tudjon reagálni.

[ Szerkesztve ]

(#182523) tboldi válasza aero. (#182513) üzenetére


tboldi
nagyúr

Véletlenül nem 0-s vércsoportú vagy? Egyes háziorvosok szerint azok kevésbé veszélyeztetettek.

Lehet benne valami, mert nyum is az (meg az egész család), kórházban, a traumatológián dolgozik, és minden 3-5. emberről kiderül, hogy kovidos, a nővérkék és dokik is sorra dőlnek ki, de neki semmi baja, negatív lett a múlt heti teszt.

(#182524) Tsebacsi válasza EQMontoya (#182520) üzenetére


Tsebacsi
nagyúr

#182518Jorus + #182519molnarpeter
Sírok :DDD Gyorsan bedobnék egy felest de még vezetek.

[ Szerkesztve ]

Minél Több Embert Ismerek, Annál Jobban Szeretem A Cicáimat!

(#182525) CactuS válasza molnarpeter (#182519) üzenetére


CactuS
Arcképgyáros

Nekem egyszer a Népfürdő - Vizafogó sarkán a kanyarban csúszott meg egy Nemo, szembe nem jöttek, így simán végig tudtam körzőzni. Igaz, én buzi voltam, elvettem és kormánnyal/kis gázzal oldottam meg, nem kézifékkel. :DDD

Have you ever noticed that anybody driving slower than you is an idiot, and anyone going faster than you is a maniac? George Carlin

(#182526) Qru válasza CactuS (#182525) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Egyszer nekem is megcsuszott par eve. 3k-s csekket kaptam erte a rendortol. :D

#nincsbennetarcsi

(#182527) EQMontoya válasza Qru (#182526) üzenetére


EQMontoya
veterán

Velem valamiert eleg gyakran megesik az MX5-tel, hogy veletlenul, kicsit megcsuszik. :D

Same rules apply!

(#182528) focvis válasza EQMontoya (#182527) üzenetére


focvis
veterán

5 éve elektromos kézifékem van. 😕 Nem tud megcsúszni. 😵

(#182529) Qru válasza focvis (#182528) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Nincs vmi atalkito kit a GTI-hez? Vagy irajnak bele egy “party mode”-ot. :D

Am a Skordeban sem huzza be menet kozben a villany kezit. Bezzeg a tukrot be lehet hajtani akar sztradatemponal is. Fogyicsokkentes rulez! :D

[ Szerkesztve ]

#nincsbennetarcsi

(#182530) MunezXBK válasza Qru (#182529) üzenetére


MunezXBK
nagyúr

Ezért kell G8 R, drift móddal. :))

(#182531) focvis válasza Qru (#182529) üzenetére


focvis
veterán

Az USA piacosban - made ín Mexico - normál kézifék van.
Azt nem tudod, tudjátok, hogy egy európai Trendlineba is elektromost tesznek?

(Ezt be lehet húzni menetközben is, de egyből beleáll az aszfaltba, mert az a vészfék, mind a 4 kereket full erővel fékezi.)

[ Szerkesztve ]

(#182532) EQMontoya válasza focvis (#182528) üzenetére


EQMontoya
veterán

Sose hasznalok hozza kezifeket. De hat ultel mar mellettem ilyen szituban. :D

[ Szerkesztve ]

Same rules apply!

(#182533) focvis válasza EQMontoya (#182532) üzenetére


focvis
veterán

Még az 1.6-osban ültem melletted.

(#182534) brumi1024 válasza focvis (#182531) üzenetére


brumi1024
veterán

Mindben elektromos van. :K

(#182535) Qru válasza focvis (#182531) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Passat nem csinalt semmit ha menet kozben megnyomtad a gombjat. Skordenal meg nem probaltam de akkor majd ugy nezem meg, hogy ne legyen mogottem senki. :D

#nincsbennetarcsi

(#182536) BigBlackDog válasza Qru (#182535) üzenetére


BigBlackDog
veterán

Leonnál egyszer a kelleténél korábban húztam meg a gombját tolatás közben. Meglepődtem én is, meg a közelben lévő egy-két ember is. ;]

Polóban viszont autentikus, karos kézifék van. Legalább valamiben előnyös ez a kisautó kategória. :D

[ Szerkesztve ]

(#182537) molnarpeter válasza Qru (#182535) üzenetére


molnarpeter
nagyúr

Hosszan tartva a gombot nem húz be? Renault esetén úgy rémlik, működött menet közben, némi késleltetéssel.

(#182538) Qru válasza molnarpeter (#182537) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Kipróbálom majd egy alkamas pillanatban.

#nincsbennetarcsi

(#182539) tboldi


tboldi
nagyúr

Hmmm... A WagonR-re olcsóbb lesz a KGFB jövőre ~1100 Ft-tal. :D

Mivel jelenleg is az Unionnál van, és jövőre is az lenne a legolcsóbb, jól gondolom, hogy akkor nincs is semmilyen teendő, csak fizetni, amikor kérik?

(#182540) Qru válasza tboldi (#182539) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Igen, nem adhatnak rosszabb ajanlatot a meglevo ugyfeleknek mint az ujaknak.

#nincsbennetarcsi

(#182541) tboldi válasza Qru (#182540) üzenetére


tboldi
nagyúr

:R

szerk.: A Hondát még nem tudom kiszámolni, majd csak februárban lesz a fordulónap.

[ Szerkesztve ]

(#182542) ngaba válasza tboldi (#182539) üzenetére


ngaba
aktív tag

Nekem 37k-rol 40k-ra dragult. Elmegy, rosszabbra számítottam. Váltani sem érdemes, a K&H lenne párszázzal olcsóbb.

(#182543) szabonagyur válasza tboldi (#182539) üzenetére


szabonagyur
félisten

Ez brutál sok a WagonR-re szerintem. Fater melós Fastra B10-ben, 63 évesen valami 6000 Ft :D

Eladó: iPhone 13Mini 2 év gari, iPhone 6S 32GB

(#182544) tboldi válasza szabonagyur (#182543) üzenetére


tboldi
nagyúr

Gondolom, a sok km/év és a külföldi használat nyomja meg. Na, meg biztosan erősebb is a WagonR (93 ló). :P

Számoltam egyet a Jazz-re is kamu dátummal, 39929 Ft jött ki B04-re, ami cirka 4k Ft-tal olcsóbb, mint ebben az évben B03-ra. :D

[ Szerkesztve ]

(#182545) szabonagyur válasza tboldi (#182544) üzenetére


szabonagyur
félisten

Én eddig akárhányszor néztem a külföldi használat kb. semmit sem adott hozzá, ahogy a km sem igazán.

Eladó: iPhone 13Mini 2 év gari, iPhone 6S 32GB

(#182546) tboldi válasza szabonagyur (#182545) üzenetére


tboldi
nagyúr

Akkor vagy azért, mert fiatalabb a tiédnél (56 éves), vagy mert Győr-Moson-Sopron megye drágább, mint Szabolcs-Szatmár-Bereg. :D

(#182547) Qru válasza tboldi (#182544) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Jah nekem 52k helyett 42k lett az éves kgfb. +5k-ért meg kötöttem egy koccanás biztosítást.

#nincsbennetarcsi

(#182548) ivana válasza szabonagyur (#182543) üzenetére


ivana
Ármester

Attól függ nagyban hol laksz. Faternak a zafira 36 szintén B10. Nekem a Lancia 76, ami nem sok, haverok ennél gyengébb kocsikra többet fizetnek.. Nyilván Pest :)

Mondjuk kiváncsi lennék, hogy a lóerővel tényleg emelkedik-e a balesetek száma. Nem hiszem.

[ Szerkesztve ]

(#182549) Tsebacsi


Tsebacsi
nagyúr

Ha úgyis el akarom adni a Fókát gondolom nem érdemes Casco-t is kötni rá.
Illetve már a szerződés meg van kötve, de még nem fizettem be. Ilyenkor hogy lehet/kell lemondani (le lehet?)? Vagy jobban járok ha befizetem és eladásnál visszautalnak időarányosan?

Minél Több Embert Ismerek, Annál Jobban Szeretem A Cicáimat!

(#182550) Peter.70 válasza Qru (#182547) üzenetére


Peter.70
őstag

Ez a koccanás bizti mindenhol lehetséges, vagy csak bizonyos biztositónál?

Útvonal

Fórumok  »  Technika, hobbi, otthon  »  Autós topik (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.