Hirdetés

2024. április 24., szerda

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Technika, hobbi, otthon  »  Autós topik (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-02-28 08:07:54

LOGOUT.hu

Autós topik

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#183501) tboldi válasza -v- (#183500) üzenetére


tboldi
nagyúr

Megint nem jött be. :o

(#183502) Chereiose válasza kisza25 (#183465) üzenetére


Chereiose
addikt

Ahogy írtam a múltkor is, így led lámpával elég jól néz ki, csak hát alapból ugye nem az jár és csak maga a led fényszórók +250k :)) Ez a bajom vele, de amúgy kéne :D

(#183503) MasterMark válasza tboldi (#183499) üzenetére


MasterMark
titán

Nekem sem jön ki azzal, kb. a duplája jön ki nálam is.

Lehet ez valami speckó szabvány 140 cm-nél magasabb autókra.

Akkor viszont azzal se számolja senki. :D

szerk.: Ha van topikgazda, vagy Qru pls rakjátok offba ezt, meg áthúzva:
ezt: [link] meg ezt is: [link] :R

[ Szerkesztve ]

Switch Tax

(#183504) MC Pite válasza tboldi (#183499) üzenetére


MC Pite
veterán

Baszki, ne marhuljatok már. Szerk: 26centis résznél kezdtem el írni :).
1,0%: 10 méteren 10cm
...
1,3%: 10 méteren 13cm

Sőt, lelövök még valamit:
A ködlámpa sokaknak azért nem ért semmit se, mert az 1,3%(idáig minden ködlámpáé ennyi volt amit néztem) helyett 2-5%-ra van állítva.
Azaz 25-40métert kellene elvilágítaniuk, sokunknak már gyárilag (azaz kifizetjük a nagy büdös semmire az üzembehelyezési díjat!) a garázs végéig nem világít el!

Más kérdés hogy a pugon is vacak psx24w van, 10méteren alig látszik a falon a fénye, és relatív sok a szórt fénye, SOKKAL több mint a projektoros tompítotté, azaz kb túrót sem ér ködben, ledes főfény mellett csak dísz. (Úton ide is a LED :DDD)

[ Szerkesztve ]

<ELADÓ: Pixel8HibridTok> Pixel 8 | C4 SpaceTourer 1.2 Pt '18 | 208 1.2VTi '18 | https://www.spritmonitor.de/en/user/MC_Pite.html

(#183505) tboldi válasza MC Pite (#183504) üzenetére


tboldi
nagyúr

Nem ugyanezt írtam? Hogy 10 méteren 13 cm? :)

(#183506) MasterMark válasza tboldi (#183505) üzenetére


MasterMark
titán

De és az jó is.

Az én 3 méteren 3 centim ugye 10 méteren 10 cenit, azaz akkor 1,0%.

Dluinet: Akkor igazad volt, ha 1,0%-os a lámpa akkor 3 méteren a 3 centi jó. Igaz, tboldi-nak nem 1,0%-os szóval neki mégsem jó. :R

[ Szerkesztve ]

Switch Tax

(#183507) tboldi válasza MasterMark (#183506) üzenetére


tboldi
nagyúr

Pontosan. Ezért bátorkodom csak 3 m-re állni (vagy amíg nem kanyarodik a beton az udvaron), mivel az arány adott, és akkor annyival kevesebb cm-t kell mérni.

(#183508) MasterMark válasza tboldi (#183507) üzenetére


MasterMark
titán

Approved. :D

Switch Tax

(#183509) MasterMark válasza MC Pite (#183504) üzenetére


MasterMark
titán

Nekem projektoros a ködlámpa is, és raktam bele sárga halogént. H3 55W-os. Múltkor kiszedtem, mert az állítócsavarját áttoltam a szerkezeten véletlen, de elfelejtettem megnézni hány százalékos.

[ Szerkesztve ]

Switch Tax

(#183510) MC Pite válasza -v- (#183500) üzenetére


MC Pite
veterán

Ez annyira sunyi :DDD

Más, a vakítós gagyi led a kisoroszlánban ma hazafelé (meg egy szuicid hajlamú nőci): [link]

Most nézem részben azonos helyen lett a másik is felvéve a Megane világításáról: [link]

MasterMark: Engedd meg hogy megkérdezzem, miért tettél oda sárga (3200Knál festéssel tovább rontott színezett izzót? Városi legenda miatt, vagy mérés/tapasztalat/egyéb okán?
:R

[ Szerkesztve ]

<ELADÓ: Pixel8HibridTok> Pixel 8 | C4 SpaceTourer 1.2 Pt '18 | 208 1.2VTi '18 | https://www.spritmonitor.de/en/user/MC_Pite.html

(#183511) focvis


focvis
veterán

Jelentem, visszakerült a gyári kipurendszer. Rob sokat szívott vele, ezúton is köszönöm Neki! :R
+ Körben új fék (szerintem még jó volt :DDD ).
Mindez délelőtt 10-től este 7-ig.

Koton: [kép]
Kupi és gyári kipu: [kép]
Hangos volt tényleg: [kép]

A gyári meg túl halk. Valahol félúton van az igazság.

[ Szerkesztve ]

(#183512) MasterMark válasza MC Pite (#183510) üzenetére


MasterMark
titán

Semmi ilyesmi, egyszerűen csak jól néz ki. Paff. :DDD Miért egyébként mit javasolnál bele?

Switch Tax

(#183513) MC Pite válasza MasterMark (#183512) üzenetére


MC Pite
veterán

Bármit, ami nem rontja fényerőben is le a simát, és a szemünknek is jobban látható este (alsó hangon Megalight).
Plusz a legtöbb akinek tompított a van, meg vakit is vele, az okát pontosan nem tudom. (Gagyi kivitelre tippelek.) Enyémbe nem túl meglepő módon led van [link].

[ Szerkesztve ]

<ELADÓ: Pixel8HibridTok> Pixel 8 | C4 SpaceTourer 1.2 Pt '18 | 208 1.2VTi '18 | https://www.spritmonitor.de/en/user/MC_Pite.html

(#183514) MasterMark válasza MC Pite (#183513) üzenetére


MasterMark
titán

Láttam kínából olyan dual ledeseket amik tudnak váltogatni sárga és fehér fény között. Az tök jó lenne, de mind gagyinak látszódótt.

Meg ugye lednél a sárga se úgy van megoldva, hogy ráfestenek, szóval fényerőben se lenne rosszabb.

[ Szerkesztve ]

Switch Tax

(#183515) tboldi válasza MasterMark (#183512) üzenetére


tboldi
nagyúr

Hagyd sárgán, így JDM. :D

(#183516) MC Pite válasza MasterMark (#183514) üzenetére


MC Pite
veterán

De szarabbul látja a szemünk, ha nem is rosszabb (sokkal) fényerőben. Duál ledes gagyi, melyik chip van a gyújtópontban?

Vetített kép meg szórt fény témában ezen jobban látszik, hogy milyen:[link]

<ELADÓ: Pixel8HibridTok> Pixel 8 | C4 SpaceTourer 1.2 Pt '18 | 208 1.2VTi '18 | https://www.spritmonitor.de/en/user/MC_Pite.html

(#183517) MasterMark válasza MC Pite (#183516) üzenetére


MasterMark
titán

Általában egyik sem, mert gagyik. :D

Amit most találtam ez a Philips ZES H3 (mondjuk ez se philips az biztos) ahol ránézésre jó helyen van a led.

tboldi: Ugye? Mondom én. :DDD

[ Szerkesztve ]

Switch Tax

(#183518) lazac_


lazac_
tag

Ha már ez most a téma...
~H4 LED vs. Honda City sima foncsoros H4 lámpatest:
(Philips X-treme Ultinon H4 LED gen2 Lumileds Luxeon Altilon)
- Távolról nem hivalkodó
- Közelről viszont ordít
- Ocsmány vetítési kép egy és kettő
Balos fényszóró, jobb letakarva, csak más expozíciós beállítással.
Nem vakít, de na... Nem csoda, ha nem kap engedélyt.

[ Szerkesztve ]

(#183519) rbalint88 válasza lazac_ (#183518) üzenetére


rbalint88
addikt

próbáld ki, hogy forgatod az izzót a foglalatban, van rá lehetőség. vagy ha forgattad és ez a legjobb állapota, akkor tényleg nem való a te autódba biztosan. de lehet másmilyenbe se...

(#183520) Zizmand válasza MasterMark (#183495) üzenetére


Zizmand
aktív tag

Pontosan sajnos nem tudom, de írtam a srácnak, ha válaszolt, mindenképpen megírom. :)

(#183521) tboldi válasza rbalint88 (#183519) üzenetére


tboldi
nagyúr

A tegnap linkelt videó alapján (is) úgy látszik, hogy hagyományos reflektorban ennyit tudnak ezek a LED-ek sajnos.

[ Szerkesztve ]

(#183522) EQMontoya válasza lazac_ (#183518) üzenetére


EQMontoya
veterán

Nem vakít, csak nem teríti elég jól a fényt a foncsor.

Igen, sajnos ez benne van, hogy a hagyományos lámpatestekben sokkal jobban kijön a lednek az a hátránya, hogy nem egyenletesen teríti a fényt.

Same rules apply!

(#183523) MC Pite válasza lazac_ (#183518) üzenetére


MC Pite
veterán

A H4ba nem szabad túl erősen rakni, illetve izzóval tök jó a képe?

A refektoros H4es fényszóróban a jó izzó jó képet ad, nem szórja a fényt: [link] De a C3ba próbáltam párat, és az csak telefonos kép, de tessék: [link]

[ Szerkesztve ]

<ELADÓ: Pixel8HibridTok> Pixel 8 | C4 SpaceTourer 1.2 Pt '18 | 208 1.2VTi '18 | https://www.spritmonitor.de/en/user/MC_Pite.html

(#183524) CactuS válasza focvis (#183511) üzenetére


CactuS
Arcképgyáros

Most nálam van a JAG XF, meglepődtem, hogy lehet vele szolidan durrogtatni, pedig gyári a rendszer. Vagy 15 percet szórakoztam vele még miután hazaértem. Annyi, hogy nyélgázon sincs olyan tolakodó hangja, mint amit várna az ember a beindítása után.

[ Szerkesztve ]

Have you ever noticed that anybody driving slower than you is an idiot, and anyone going faster than you is a maniac? George Carlin

(#183525) w333 válasza focvis (#183511) üzenetére


w333
félisten

Nem is baj hogy visszaraktad ... barátomnak van egy GTi 5 Golf talán még videót is raktam fel a nyáron gyönyörű hangja volt, majd ősszel a rendőr elvette a forgalmit és visszakerült rá a gyári kipuff majd szigorított műszakira küldte :(

Azóta nincs hangja az autónak, pedig nem ez az ordító civic hang volt hanem egy ilyen visszafogott szép kipuff hang :U

Tüv papír, kb. ugyan az a szitu mint amit a becsületesnepper csinált videót :))

[ Szerkesztve ]

iPhone 13 Pro Max & iPhone SE

(#183526) Kickass


Kickass
őstag

Ezt most behanyom ide mert muszaj kiadni magambol :D

Tegnap fel akartam a Mercire rakni a teligumit, nem tudtam. Na nem azert mert bena vagyok hanem mert a kerekor Gustafsoneknal maradt a multkori karosszeriazas utan. :DDD

Segaz mert valami kelepelni kezdett a motorterben, egyertelmuen valami ugy mozog ahogy nem kellene neki, irany a szerviz, fotengely szijtarcsa. Tok jo mert teliaron kozel 100k, ma futok veluk egy kort hogy mi lenne ha en vinnem az alkatreszt felearon.... :W

Igy valoszinuleg a tervezett felnifelujitast is tolhatom majd valamikor januar februar kornyekere.
Koszi 2020! Huzzal mar a 'csaba :DDD

(#183527) vans? válasza Kickass (#183526) üzenetére


vans?
őstag

csatlakozom...

sajnos ma egy szuk melygarazsbol kijovet nem figyeltem elegge, es lezuztam a kocsit :( :W

tudnatok segiteni, hogy a kepen lathato serulesek (felni is) osszessegeben milyen modon javithato igy ranezesre? es kb. milyen arkategoria?

hábm bábm

(#183528) focvis válasza w333 (#183525) üzenetére


focvis
veterán

Nem hangzik jól.. :/ Picit emiatt is aggódtam, rendőr mellett csak centigázzal vagy alapjáraton mertem gurulni.

És! A gyári kipuval talán (?) jobban fogyaszt. Ma reggel 8:10-es indulással 8,7-et kért (12->9. ker.). Igaz, dugó sem volt. [kép]

[ Szerkesztve ]

(#183529) b4zsi- válasza vans? (#183527) üzenetére


b4zsi-
őstag

Szerintem kb 50-70 000 Ft körüli összegből megúszhatod.

(#183530) tboy93 válasza vans? (#183527) üzenetére


tboy93
nagyúr

Karosszériás kihúzza amit ki kell, csiszolás, előkészítés, 3 elem részben fényezése és teljes elemek lakkozása. Nagyjából 60.000Ft. Gustavsson Carosseriet bátran merem ajánlani.

Szerk: felnit nem számoltam, az ezen felül plusz költség

[ Szerkesztve ]

(#183531) vans?


vans?
őstag

Koszi mindkettotoknek, gondolom akkor itt 5-800 EUR kozt lesz. Kerek majd arajanlatokat, legrosszabb esetben talan majusban hazamegyunk, es otthon megcsinaltatom.

hábm bábm

(#183532) vzsryl


vzsryl
nagyúr

[link]
Ilyenkor elgondolkozom azon, hogy nem börtön kéne járjon ezért, hanem ugyanaz történjen velük, mint amit tettek az autókkal. Valamelyik testrészüket egy arra alkalmas szerszámmal el kéne távolítani. A töküket javasolnám első körben, hisz töketlenek... :U

megprobaltam alairni, de a tollam nem fogja a monitort:/𝔹𝕒𝕔𝕜 𝕋𝕠 𝕃𝕚𝕗𝕖

(#183533) EQMontoya


EQMontoya
veterán

Uj BRZ

Azert ebbol kivaloan latszik, hogy mennyire komoly gond van a fejekben Europaban.
A kisautok kihalnak, mert szar a szabalyozas, es konnyebb nekei megfelelni egy ket tonnas hibrid suvval, mint egy 1.2-es Poloval.
Egy ertelmes elmenyautot nem eri meg forgalomba hozni, mikozben a 400 loval 4-es coupera boven van kereslet. Ami egyebkent mire is jo atlagos kezben? Biztos megprobalja a paraszt elrakni keresztbe az 5 meteres, 400 lovas verdat... Marmint minden evben van 1-2 jelolt, aki megprobalja, aztan masnap olvassuk az indexen telexen.

Aki szerint pedig 230 lo hatso kereken, 1300 kilohoz nem eleg elmenyautozni kozutra, annak szimplan bevonnam a jogositvanyat.

Same rules apply!

(#183534) Qru válasza EQMontoya (#183533) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Szemből kicsit Porke, hátulról kicsit Civic... De tetszik. :K

A 2,4 szívó motor like, át kéne emelni az enyémbe. Tippre az Ascent 2.4 turbósa amúgy csak turbó nélkül. A befecsi rendszer meg maradt a Toyota féle D-4S, így talán lesz ebből is Toyota logós verzió is a GT86 helyére.

#nincsbennetarcsi

(#183535) EQMontoya válasza Qru (#183534) üzenetére


EQMontoya
veterán

A designon lehet vitatkozni, szerintem oke. Nem egy aktualis MX5, de nem is bazari, mint a Civic Type R.

Viszont szerintem a valtozas nagyon jo. A regi, 2 literest pont azert nem szerettek feltetlenul, mert alul gyenge volt. Ez a +400 kobcenti pont arra lesz jo, hogy legyen nemi nyomatek lentebb is, ne csak 6000-nel lehessen keresztbe rakni.

Same rules apply!

(#183536) tboy93 válasza Qru (#183534) üzenetére


tboy93
nagyúr

Kár, hogy nehezebb lett.

(#183537) focvis válasza EQMontoya (#183533) üzenetére


focvis
veterán

Aki szerint pedig 230 lo hatso kereken, 1300 kilohoz nem eleg elmenyautozni kozutra, annak szimplan bevonnam a jogositvanyat.


Amennyiben lehet vele fánkozni, akkor elég.

(#183538) EQMontoya válasza focvis (#183537) üzenetére


EQMontoya
veterán

Eleg ahhoz kevesebb is

Same rules apply!

(#183539) lazac_ válasza MC Pite (#183523) üzenetére


lazac_
tag

Mire gondolsz a túl erősen rakással kapcsolatban? A lefogatórugók gyáriak, épek, jól illeszkedik látszólag a lámpatesthez, nem feszegettem semmit. Halogént viszatéve is meg fogom nézni majd a vetítési képet, emlékeim szerint azzal jó volt a rajzolat (sőt, mikor először ezt beszereltem, úgy rémlett, hogy akkor is megnéztem, és leddel is okés volt, aztán most meglepődtem, február környékén volt műszakin, egy darabig akkor Osram NBL-rel jártam, aztán kiégett, ezért volt cserebere). Én is telefonnal lőttem a képet, csak sokkal közelebb álltam a garázskapuhoz, de nálad nagyon szép rajzolatú/terítésű a fény.

@ rbalint88 #183519 Köszönöm az ötletet, gyári 0°-os állásban szereltem be, eszembe se jutott piszkálni, mert az árnyékoló/terelő(?) lemezek ránézésre ugyanúgy álltak, mint az izzónál.

(#183540) Qru válasza focvis (#183537) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Lehet simán, ezért kapott az előző BRZ is eco gumit (na meg persze a fogyi miatt is).

#nincsbennetarcsi

(#183541) Ck.


Ck.
addikt

Sziasztok,
megint én, és igen, megint a Mercédesz...vagy még mindig. Jelenleg minden oké az önindító csere óta, ezért unalmamban elkezdtem keresni a hibákat. :W
Észrevettem, hogy a bal első futómű minden körülmények között alacsonyabb, mint a jobb oldali. AirMatic rendszer, ellenőriztem több állásban, sport, sport+, comfort, valamint offroad. Minden esetben megmérve, van egy 0.7 cm eltérés a két oldal között. Mindez igaz járó és álló motor mellett is, maga az autó sosem ereszt le és a szintet is tartja 2 hét után is, ezért nem hinném, hogy lyukas lenne valahol, a kompresszor sem dolgozik menet közben, tehát elvileg nincs pótolandó veszteség.
De mi más okozhat ilyet; feltételezve, hogy egyforma rugó van benne mindkét oldalt.

Lehet még esetleg rugó törés is, ami olyan szerencsésen tört le, hogy a kormányzáson nem érződik?
Csináltam két képet - nem a legjobbak ugyan -, a lengőkar szilentblokkja és a kerék közti távolságról, be is jelöltem sárgával a lengőkar alsó pontját, onnan kell nézni a gumi közti távolságot.
Jobb oldal, magasabb:

Bal oldal, alacsonyabb:

A kettő közti eltérés 0.7 cm. Szerintetek foglalkoznak egy ilyennel garanciában?

Köszi előre is! :R

[ Szerkesztve ]

(#183542) MC Pite válasza EQMontoya (#183535) üzenetére


MC Pite
veterán

Elvileg, de a japánok (és a németek) sokszor el tudják baszni összességében hogy az erősebb motor mégse legyen virgoncabb. Reméljük itt nem ez lesz, marad a korábbi váltóáttétel, és ráfeküdnek már arra hogy hova hangolják a motort (értsd változó szelepvezérléssel).
Eco gumi azért kellett hogy meglehessen táncoltatni valahogy; mert az meg amúgy az élvezetes vezethetőség rovására megy egy sportosabb gumihoz képest (PS4, SC6, stb).

lazac_: Tervezetten van a fényszóróknak szórt fényük (különben sose látnánk pl autópályán fent egy táblát), de ha sokkal erősebb eg fényforrás a gyárinál, nyilván zavaró mértékű lesz a szórt fény is. Azaz pl H4es foglalathoz nem 30, hanem max 15W környéki ledizzó az ideális. Valódi, nem a marketingszám (philips mondjuk a valódit írja rá).
Függőlegesbe álljanak a ledek, árnyékoló alul legyen H4-nél. Izzó, enyhén alexpós kép, led, nagyon alexpós kép, és nézd össze milyen, mi/hol a bibi.

<ELADÓ: Pixel8HibridTok> Pixel 8 | C4 SpaceTourer 1.2 Pt '18 | 208 1.2VTi '18 | https://www.spritmonitor.de/en/user/MC_Pite.html

(#183543) BigBlackDog válasza Ck. (#183541) üzenetére


BigBlackDog
veterán

Pár kérdés, ami felmerült;
- Sík talajon nézted (gondolom igen)?
- Nem lehet, hogy mikor beállítja a szintet, akkor a vezető súlyát is érzi, mikor ellenőrzöd, akkor meg nem ül senki a vezetőoldalon?
- Beleülve, álló helyzetben, illetve menet közben is érzel némi ferdeséget?
- Pontosan milyen távolságot mérsz, aminél 0,7 cm a különbség a két oldal között?

(#183544) Qru válasza Ck. (#183541) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Beülve is megvan a különbség? Mert amúgy vezető mindig ül a kocsiban ezért elképzelhető, hogy azon az oldalon gyárilag magasabb üresen. Vagy nálad balos közlekedés van, nem? Mert akkor borul a dolog. :D
Egy telefont megér a dolog szvsz. Úgy is rég beszéltél velük. ;]

#nincsbennetarcsi

(#183545) MasterMark válasza Ck. (#183541) üzenetére


MasterMark
titán

Plusz vagy minusz van a sofőr oldalon?

Egyébként nem jelent gondot, egyik autó sem teljesen vízszintes.

Switch Tax

(#183546) Qru válasza MC Pite (#183542) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Már ez előző BRZ-ben is külön vezérletek voltak szívó és kipufogó oldali szelepek de akkor is csak úgy jött ki a szívó 2000 ccm-ből a 208 ló, hogy nagyon felülre hangolták.

#nincsbennetarcsi

(#183547) forceberg válasza MasterMark (#183545) üzenetére


forceberg
veterán

Nálam hátul 8mm volt az eltérés. Le volt törve a rugó aljából fél menet.

http://www.flickr.com/photos/4ceberg

(#183548) Qru válasza MasterMark (#183545) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Nem csak az autó de az út sem. Sőt...

#nincsbennetarcsi

(#183549) MasterMark válasza forceberg (#183547) üzenetére


MasterMark
titán

Itt, most 7 mm-ről van szó. Az valószínűleg még a gyári eltérésbe is belefér.

Switch Tax

(#183550) Ck. válasza BigBlackDog (#183543) üzenetére


Ck.
addikt

- sík talajon igen, illetve ezt a mérési pontatlanságot kiküszöbölve, több alkalommal és több helyszínen is ellenőriztem.
- az autó jobb kormányos, tehát a magasabb az a vezető oldal, az alacsonyabb az anyós oldal. Miután mindenki kiszállt és lezárjuk az autót, napok múlva is megmarad a szint különbség. Vagy ez függhet attól is, hogy ki száll ki utoljára, melyik oldalon szűnik meg legutoljára a súly többlet?
- bent ülve nem érezni, szerintem ez nem akkora különbség, hogy érezhető legyen, vagy pedig pont a súlyom miatt addigra a magasabbik oldal is lejjebb megy annyit? Nem volt még légrugós autóm előtte, ezekkel nem vagyok tisztában, hogy a szintezés mitől függ.
- a gumi és a kerékjárati ív legtávolabb pontjai közötti távolságot mérem, illetve a mellékelt képen a lengőkar és a gumi közti távolságot az egyszerűbb szemléltethetőség kedvéért.

Útvonal

Fórumok  »  Technika, hobbi, otthon  »  Autós topik (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.