Hirdetés

2024. április 19., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Technika, hobbi, otthon  »  Autós topik (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-02-28 08:07:54

LOGOUT.hu

Autós topik

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#182201) ngaba válasza ivana (#182197) üzenetére


ngaba
aktív tag

(Balra) nyíl alakú zöldnél ritkán van ilyen szvsz (telezöldnél gyakoribb). Az engem is meg tud lepni. De amúgy tényleg figyelni a gyalogoslámpát, és kész. Azt mondjuk utálom, amikor a gyalogoslámpa az autóshoz képest késleltetéssel vált zöldre. (Mondjuk ez jobbra kanyarodásnál szokott lenni, ott azért számít rá az ember.) Az full balesetveszélyes.

[ Szerkesztve ]

(#182202) Qru válasza pető bá' (#182193) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Jah simán bent lehet ragadni de szerencsére van ott is fénysorompó, ha az pirosra vált akkor eleve nem ad zöldet a kanyarodónak.

#nincsbennetarcsi

(#182203) kisza25 válasza Ciccuka (#182162) üzenetére


kisza25
félisten
LOGOUT blog

Szerintem nem

Eladó: Ryzen 5 4600G 6C/12T BOX (hűtővel) 35 hónap garancia 28,5eFt, posta van

(#182204) Tsebacsi válasza tboy93 (#182199) üzenetére


Tsebacsi
nagyúr

Mégis tönkretették az életét annak a mentősnek aki villogóval és hangjelzéssel elgázolt egy zebrán bicikliző és zenét hallagtó lányt... :( :(((

Minél Több Embert Ismerek, Annál Jobban Szeretem A Cicáimat!

(#182205) Qru válasza ngaba (#182201) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Pedig praktikus, mert ha kilősz akkor még átérsz a gyalogok előtt. Elvileg azért van így programozva, hogy csak egy kanyarodó van és mögötte mennének egyenesen akkor az első kanyarodó ne tartsa fel a többieket.

#nincsbennetarcsi

(#182206) tboy93 válasza Tsebacsi (#182204) üzenetére


tboy93
nagyúr

Nem hallottam az esetről, de elég gáz ha így volt.

(#182207) pető bá' válasza ivana (#182197) üzenetére


pető bá'
őstag

Szóval kicsit nézd át a kreszt mielőtt összemész valakivel, vagy elütsz egy gyalogost.

Lehet nem túl feltűnően, de pont ezt csinálom - láttam egy számomra értelmetlen helyzetet, és érdeklődöm - itt is. Ráadásul nem is abban az irányban közlekedek, amit felvetettem, épp ezért szúrt szemet, ahogy a zebrán 30-cal átment a gyalogos előtt egy autó.. felesleges kockázat szerintem ez a lámpa hangolás az adott helyen, ahol van dedikált zöldje a gyalogosnak.
Ahhoz meg hogy valaki elüssön egy gyalogost, nem a kresz ismerete / nem ismerete, hanem a figyelem hiánya lesz a kulcs.

#182198 Csabroncka

szemtanúja voltam, ahogy egy gyalogos a világ legtermészetesebb módján, kényelmesen sétál át a zöld zebráján, és az sem zavarta, hogy bal nagyív manőverrel, fény és hangjelzés kíséretében egy rendőrautó fordul felé.. meg nem állt, gyorsabban nem ment, bele kellett állnia a fékbe a rendőrnek, hogy ne üsse el. Az államat kerestem, nem akartam elhinni..

[ Szerkesztve ]

"... and I hope you have a great day!"

(#182208) ngaba válasza Qru (#182205) üzenetére


ngaba
aktív tag

Nem tudom, itt Szegeden olyan helyeken is van, ahol a sávból csak jobbra lehet menni. Aki nem lő ki, az pont akkor ér oda általában, amikor eresztik a gyalogosokat. Most ez megér annyit, hogy lekezeljük azt a szitut, amikor pont egy jobbra kanyarodó áll elöl (de a kettőt már nem)? Meg eleve, 1 db autó gyors elengedése mit számít általában? Azt hittem, hogy valami biztonsági oka van: kicsit később engedik a gyalogost, hogy a piroson átsurranó autó biztos, hogy ne csapja el (hirtelen le tud lépni, míg az autónak kell idő, mire elindul).

[ Szerkesztve ]

(#182209) kisza25 válasza Tsebacsi (#182204) üzenetére


kisza25
félisten
LOGOUT blog

Az tényleg gáz, nem volt ott egyéb körülmény?

Eladó: Ryzen 5 4600G 6C/12T BOX (hűtővel) 35 hónap garancia 28,5eFt, posta van

(#182210) Tsebacsi válasza kisza25 (#182209) üzenetére


Tsebacsi
nagyúr

:(

[link] Itt lehet olvasni róla, origo ne zavarjon snkit, az első link volt amit copyztam.

[ Szerkesztve ]

Minél Több Embert Ismerek, Annál Jobban Szeretem A Cicáimat!

(#182211) Qru válasza ngaba (#182208) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Az is tuti benne van amit írsz de sajnos a bp-i közlekedést csupa kettessel végzett közlekedési mérnök szervezi az az érzésem. Lásd kanyarodó kiegészítő zöld. Ott is ha az első nem fordul akkor mögötte hiába kanyarodnának 100-an...
A másik, hogy civilizáltabb helyeken a kieg. lámpa is úgy működik hogy villog párat mielőtt kialudna. Nálunk? Semmi kialszik, ha pont akkor átmentél az szívás. Amivel nincs is baj amíg nem ütsz el így senkit, vagy nem mész neki senkinek...

[ Szerkesztve ]

#nincsbennetarcsi

(#182212) Qru


Qru
MODERÁTOR

VW Golf VIII R

Egész meggyőző technikát pakoltak bele. :K

#nincsbennetarcsi

(#182213) Qru


Qru
MODERÁTOR

18,5M lesz az Suzuki Accros ára itthon. Hát ilyenem sem most lesz ahogy elnézem... :D

[link]

#nincsbennetarcsi

(#182214) tboy93 válasza Qru (#182213) üzenetére


tboy93
nagyúr

kb annyira lesz sikeres mint a kizashi

(#182215) Gombinyó válasza Qru (#182213) üzenetére


Gombinyó
őstag

11től indul a RAV4, ekkorát dobna a plug-in hajtáslánc az áron? :Y Vagy majd ebből az árból lesz a jól hangzó árelőny.

(#182216) Qru válasza tboy93 (#182214) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Nem lesz házon belüli konkurenciája a Vitarának az tuti. :DDD

#nincsbennetarcsi

(#182217) BigBlackDog válasza Qru (#182213) üzenetére


BigBlackDog
veterán

Mondjuk ezt nem nagyon értem. Toyota emblémával szerintem ennél olcsóbb már most is. :DDD

(#182218) Peter.70 válasza tboy93 (#182199) üzenetére


Peter.70
őstag

Ez igaz, csak ha ilyenkor elcsaposd a gyalogost, Téged hoznak ki hibásnak. Én ilyenkor mint gyalogos megpróbálok nem anyázni, ha az autós nem enged el :D , autósként meg ha megállok, akkor azért megy néha a fohász, hogy az esetlegesen mögöttem lévő autós is úgy gondolkozzon mint én. Mint pl kereszteződésben ha már látom hogy nem érek át zöldön, akkor megállok, és mögöttem ne valami p@... legyen aki ledudálja a fejemet, hogy miért nem megyek át ( és ragadok be a kereszteződésben )

(#182219) Jorus


Jorus
nagyúr

Haverral dumálgattuk délelőtt, hogy az ilyen kereszteződésekben mi a hivatalos eljárás jobbra kis ívben kanyarodásra (de lehetne nagy ívben balra is, mindegy), ha sárgán villog a lámpa. Ha megállsz a zebra előtt, nem látsz ki balra, ha kilátsz, rajta állsz a zebrán és ott dekkolsz, amíg végre nem jön senki balról - ez legutóbb bő 2 perc volt pl. és nem kevés gyalog jött időközben a zebrán.
Oké, a gyakorlatban nyilván ráállsz a zebrára, a gyalog meg vérmérséklettől függően kikerül vagy magyaráz, de most a hivatalos eljárás érdekelne és nincs kedvem kitúrni, ti meg olyan sokan vagytok itt okosak. :D

[ Szerkesztve ]

''És nagy kópék vagyunk. Igyunk barátaim, yo-hoo!'' - Jack Sparrow

(#182220) Qru válasza BigBlackDog (#182217) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

De a Acrossból nem lesz fapados, kvázi a fullost viheted haza ennyiért. Kizashi-ból sem volt fapad.

#nincsbennetarcsi

(#182221) Peter.70 válasza Jorus (#182219) üzenetére


Peter.70
őstag

Itt a Neked balról jövőnek, meg Neked is egyszerre van zöld? Bocsi, látom hogy sárga villogásnál kérdezed

[ Szerkesztve ]

(#182222) Qru válasza Gombinyó (#182215) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

És ez még a barátibb K. európai árszabás, az Osztrákoknál 57.990.- € lesz az induló ár (kb 21M JMF). A japó márkáknál nem nagyon engednek a listaárból jellemzően...

#nincsbennetarcsi

(#182223) tboy93 válasza Jorus (#182219) üzenetére


tboy93
nagyúr

Megállsz a zebra előtt. Kiszállítod az utasodat és előreküldöd. Ha szabad az út, int és mehetsz. ;]

(#182224) Peter.70 válasza tboy93 (#182223) üzenetére


Peter.70
őstag

:C :DD és ha egyedül van? ;] :P

[ Szerkesztve ]

(#182225) pető bá' válasza Peter.70 (#182221) üzenetére


pető bá'
őstag

gyorsabb voltál

#182224:
ha egyedül van, akkor kocsival fel kell menni a zebrán keresztül a járdára, majd a másik zebrán már elsőbbsége lesz ;]

[ Szerkesztve ]

"... and I hope you have a great day!"

(#182226) tboy93 válasza pető bá' (#182225) üzenetére


tboy93
nagyúr

Át kell tolni a zebrán a kocsit, ugyanis a gyalogosnak elsőbbsége van :K

(#182227) Peter.70 válasza tboy93 (#182226) üzenetére


Peter.70
őstag

De csak ha tolja az autót, ha benne ül, akkor nincs elsőbbség ;]

(#182228) MC Pite


MC Pite
veterán

Sziasztok, hátha itt több embernek van vele tapasztalata:
Az antiallergénes pollenszűrők szag terén jobbak mint a sima aktívszenesek, vagy érdemi különbség csak a polifenolos bevonat? Pár helyen olvastam, hogy kevesebb levegőt enged át mint az aktívszenes, ebből gondolom hátha korom/füst ellen is hatásosabb lehet talán.
:R

<ELADÓ: Pixel8HibridTok> Pixel 8 | C4 SpaceTourer 1.2 Pt '18 | 208 1.2VTi '18 | https://www.spritmonitor.de/en/user/MC_Pite.html

(#182229) Qru válasza MC Pite (#182228) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Jobban szűr mint egy sima aktív szenes. Egy extra biofunkcionális réteget tartalmaz ami az allergének semlegesítését szolgálja és extra szállópor szűrési funkciója is van: [link]

[ Szerkesztve ]

#nincsbennetarcsi

(#182230) 6030D


6030D
Ármester

Februárban letámasztottuk a Corollát garázsba, hogy várja az új gazdi mikor viszi el, de közbejött a covid. Após néha beindította, meg kigurult a garázs elé, hogy mozogjanak a gumik, de annyira szűk a hely, hogy két emberes a kitolatás, nem mentünk vele. A 4 éves Banner akksi megadta magát (edig volt töltögetve), kapott egy újat, a februári E10 benzinnel vígan elindult. Töltöttünk rá 5 l 100-ast, azzal mentünk tegnap próbakörre. Fék érdekes volt, de magára talált, kerékcsapágyak kimozogták magukat, egyedül a (hidrós?)kuplung nem az igazi, bent fog 5 centin, erre ránéz a szerelő. Érdekes volt "nosztalgiázni", de azért a Skodát jobban élvezem. :) Viszont alapjáraton a Toyota halkabb.

Merida Big.Nine 6000, Mitas Kratos/Scylla

(#182231) Peter.70 válasza Qru (#182229) üzenetére


Peter.70
őstag

De azért gondolom az aktív szenes is megfelelő?

(#182232) Qru válasza 6030D (#182230) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Félévet kibír simán az E10, az nem para. :K

#nincsbennetarcsi

(#182233) Qru válasza Peter.70 (#182231) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

A nitrogén-oxidot és kén-dioxidot semlegesíti szóval elég jó a sima aktívszenes is. :K

#nincsbennetarcsi

(#182234) BigBlackDog válasza Qru (#182220) üzenetére


BigBlackDog
veterán

Azt értem, de ha a fullos (összkerék, üvegtető, összes választható csomag) Rav4-et nézem, kiterjesztett garival is megáll 17M Huf alatt a listaár szerint.

(#182235) Csabroncka válasza MC Pite (#182228) üzenetére


Csabroncka
addikt

A Mann PF-s szűrője k-jó! Én nagyon pollen allergiás vagyok és egyből észrevettem a kocsiban a különbséget. A szenes szűrők EPA szűrők, a polifenolos jóval vastagabb Mann már HEPA szűrő - nem véletlen drágább.

"in medias res"

(#182236) Peter.70


Peter.70
őstag

Egy kis közvéleménykutatás.
Elsősegélycsomagnál ha úgy keresem, hogy B kategóriába kell, akkor lehet találni olyat is, amibe nincs fertőtlenitő oldattal átitatott kendő csak a kötszerek ( DIN 13164 ), meg olyat is amiben van.
Most akkor melyiket vegyem?
Bocsi, ha hülyeséget kérdeztem

(#182237) Qru válasza BigBlackDog (#182234) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

De nem almát hasonlítasz a körtével? Az új plug-in Rav4 még nem kapható, nem?

mod:

Bingó.

"A gyakorlatilag átbrandelt plugin hibrid Toyota RAV4-nek tekinthető, összkerékhajtású Suzuki Across egy 4,6 méter hosszú és 490 literes csomagterű szabadidő-autó, mely elsősorban 306 lóerős összteljesítményéről, illetve mintegy 75 kilométeres e-hatótávjáról ismerszik meg. Érdekesség, hogy az említett Toyota alapmodell hazai ára egyelőre ismeretlen." - [link]

[ Szerkesztve ]

#nincsbennetarcsi

(#182238) kisza25 válasza Tsebacsi (#182210) üzenetére


kisza25
félisten
LOGOUT blog

De ott van a súlyosbító körülmény 90km/h haladt, annyival nem mehetett volna, hiába mentőautó és megkülönböztető jelzés, a fékezés ellenére 77-78 km/h ütötte el a gyalogost.
Kereszteződés, piroson ment át+ zebrán, ilyenkor fokozott figyelemmel hajthat át a piroson, nem 90-el, igaz pont akkor váltott pirosra,de 90- el nem is mehetne lakott területen.

[ Szerkesztve ]

Eladó: Ryzen 5 4600G 6C/12T BOX (hűtővel) 35 hónap garancia 28,5eFt, posta van

(#182239) Qru válasza kisza25 (#182238) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Megkülönböztető jelzéssel annyival megy amennyivel akar/tud. Sőt megkülönböztető jelzéssel még a gyalogosnak sincs elsőbbsége a zebrán. :( De az tény, hogy úgy kellett volna megválasztani tempóját, hogy egy esetlegesen elé lépő gyalogost ne gázoljon el.

#nincsbennetarcsi

(#182240) kisza25 válasza Qru (#182239) üzenetére


kisza25
félisten
LOGOUT blog

49. § Megkülönböztető jelzéseket használó gépjárművek

(1) A gépjármű megkülönböztető jelezéseket adó berendezéseit csak abban az esetben szabad működtetni, ha a feladat sürgős ellátása, a személy-, élet- és vagyonbiztonság, továbbá a védett személyek és kíséretük biztonsága érdekében az szükséges, és a forgalmi viszonyok azt indokolttá teszik.

(2) A megkülönböztető fény- és hangjelzést együttesen használó gépjármű vezetője - a rendőr és a vasúti átjárót biztosító jelzőberendezések jelzéseit kivéve - a közúti jelzéseket, továbbá a 24-43. §-okban foglalt rendelkezéseket figyelmen kívül hagyhatja, ha magatartásával a közlekedés biztonságát, valamint a személy- és vagyonbiztonságot nem veszélyezteti, és meggyőződött arról, hogy a közlekedés többi résztvevője az akadálytalan továbbhaladást lehetővé tette.

(3) Megkülönböztető jelzéseket használó gépjárművek találkozása esetében - egymás közti viszonyukban - az általános szabályok az irányadók.

(4) A megkülönböztető fényjelzést - ha a jármű olyan helyen áll meg, ahol a megállás egyébként tilos - működtetni kell. Megkülönböztető hangjelzést álló járművön használni nem szabad.

(5) A megkülönböztető jelzéseket használó gépkocsit tompított fényszóróval lakott területen belül nappal és jó látási viszonyok között is ki kell világítani.

Szerintem lakott területen belül a 90 km/h az ebbe már nem fér bele, főleg nem egy lámpás kereszteződés elött

[ Szerkesztve ]

Eladó: Ryzen 5 4600G 6C/12T BOX (hűtővel) 35 hónap garancia 28,5eFt, posta van

(#182241) BigBlackDog válasza Qru (#182237) üzenetére


BigBlackDog
veterán

Vagy úgy, akkor nem ennyire egyszerű. Abban a tudatban éltem, hogy a mostani van átbrandelve. :R

(#182242) CactuS válasza Tsebacsi (#182210) üzenetére


CactuS
Arcképgyáros

Szánalmasan ez az ítélet a körülményeket figyelembe véve. :(

Have you ever noticed that anybody driving slower than you is an idiot, and anyone going faster than you is a maniac? George Carlin

(#182243) Qru válasza kisza25 (#182240) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Nem jól választott sebességet azt tény azt írtam én is de azért pl a Hungárián éjszaka nyugodtan verethet 90-el. A S&C-os TDI-k még olyan tempónál is levillogják simán. ;]

[ Szerkesztve ]

#nincsbennetarcsi

(#182244) tboldi válasza Qru (#182213) üzenetére


tboldi
nagyúr

dReFiX kolléga minap már megírta a Suzuki topikban. Kereskedésben dolgozik. :)

Gondolom, nem is nagyon akarnak eladni, csak a kibocsátási flottaátlag javítása miatt van szükség rá.

(#182245) Qru válasza tboldi (#182244) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Ennyit az EU-s szabályozásról. :D Jaja, le is nyilatkozták, hogy nem számítanak arra, hogy sok el fog kelni belőle.

#nincsbennetarcsi

(#182246) grizlisandor válasza MC Pite (#182228) üzenetére


grizlisandor
addikt

Március közepén tettem Mann FreciousPlus a Pirosba, tök jó volt, szűrt rendesen. Az elmúlt 2 hétben kezdtem érezni, mikor egy jó füstös dízel megy előttem, esetleg a ramattyal begyújtottak vagy a szennyvíztisztító telep mellett jövök el. Nem tudom telítődhet a pollenszűrő?

(#182235) Csabroncka:
Létezik HEPA Bosch pollenszűrő az is nagyon jó és elvileg olcsóbb, mint a Mann.

(#182247) CactuS válasza tboldi (#182244) üzenetére


CactuS
Arcképgyáros

Ahhoz kellenek tényleges eladások is.

Have you ever noticed that anybody driving slower than you is an idiot, and anyone going faster than you is a maniac? George Carlin

(#182248) tboldi válasza CactuS (#182247) üzenetére


tboldi
nagyúr

Akkor így jártak. :D

(#182249) brumi1024 válasza Qru (#182213) üzenetére


brumi1024
veterán

Ennél olcsóbb egy Model 3...

(#182250) Tsebacsi válasza brumi1024 (#182249) üzenetére


Tsebacsi
nagyúr

Inkább annyiba kerül, mint egy "fapad" Tesla Model 3 :U

Iszonyat túlárazott, az tény. Ennyiért 530e-t veszek, fél-1 éveset, közel full extrázva.

Minél Több Embert Ismerek, Annál Jobban Szeretem A Cicáimat!

Útvonal

Fórumok  »  Technika, hobbi, otthon  »  Autós topik (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.