Hirdetés

2024. április 24., szerda

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Technika, hobbi, otthon  »  Autós topik (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-02-28 08:07:54

LOGOUT.hu

Autós topik

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#182551) rbalint88 válasza Tsebacsi (#182549) üzenetére


rbalint88
addikt

Mindenkepp legyen casco! Az ordog nem alszik + Tse faktor ;]
Majd visszautaljak idoaranyosan, ha eladtad.

(#182552) Magnum_ válasza Tsebacsi (#182549) üzenetére


Magnum_
nagyúr

Ez uzleti dontes.
Mi van, ha a mai nap es az eladas kozott dobod el te veletlenul? Lehet, hogy jol jonne a casco.

I humbly and respectfully decline™

(#182553) Qru válasza Tsebacsi (#182549) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Legyen rá casco, sosem tudni... :K

#nincsbennetarcsi

(#182554) Qru válasza Peter.70 (#182550) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Nem mindegyik biztosítnál van, opcionális.

#nincsbennetarcsi

(#182555) szabonagyur válasza ivana (#182548) üzenetére


szabonagyur
félisten

Persze, de Boldi esetben videk es kivaros mint itt. Egy WagonR sem hiszem, hogy nagyobb baleseti tenyezo, mint a Fastra.

Eladó: iPhone 13Mini 2 év gari, iPhone 6S 32GB

(#182556) Qru válasza szabonagyur (#182555) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

A 93 vérmes ló miatt. :D

[ Szerkesztve ]

#nincsbennetarcsi

(#182557) EQMontoya válasza focvis (#182533) üzenetére


EQMontoya
veterán

Mehetünk egyet valamikor a mostanival is. :)

Same rules apply!

(#182558) tboldi válasza Qru (#182556) üzenetére


tboldi
nagyúr

Nagyon vérmesek. :K :D

Amúgy a 932 kg miatt tök jó lenne, csak a magas súlypont és a szekérszerű futómű megöl mindent. :D

[ Szerkesztve ]

(#182559) Qru válasza tboldi (#182558) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Ültetőrugó, sport lengéscsillapító és kész. :))Btw 1x vezettem VagyonőR-t de nekem már 90-nél halálfélelmem volt benne.

#nincsbennetarcsi

(#182560) kisza25 válasza CactuS (#182517) üzenetére


kisza25
félisten
LOGOUT blog

Pont a 40. Szülinapomon, akkor neked is emlékezetes volt, nem csak nekem :DDD

Eladó Tarrington House TH AD3020 páramentesítő, használt, jó állapotú. Ár: 25000Ft 600W Napi akar 20liter 3,5 literes tartály Max 52 m² 30cm x 35cm x 52cm 14kg

(#182561) tboldi válasza Qru (#182559) üzenetére


tboldi
nagyúr

Ha lenne hozzá... :DDD

Korábban simán nyomtam vele 130-cal, de legutóbb én sem mertem gyorsabban menni 110-nél, de inkább a 100 volt kényelmes. Vagy öregszem, vagy csak a Jazz miatt elszoktam tőle, az teljesen stabil 140-150-nél is. :)

(#182562) kisza25 válasza Tsebacsi (#182549) üzenetére


kisza25
félisten
LOGOUT blog

Az ördög nem alszik, fizessd be és részarányossan visszakapod, nekem 2001 óta van cascom baleset nélkül és már nem merek nem kötni :DDD

Eladó Tarrington House TH AD3020 páramentesítő, használt, jó állapotú. Ár: 25000Ft 600W Napi akar 20liter 3,5 literes tartály Max 52 m² 30cm x 35cm x 52cm 14kg

(#182563) rbalint88 válasza tboldi (#182561) üzenetére


rbalint88
addikt

a Splash sokat javult ilyen tekintetben, de azért pályán oldalszélben ott is jön a barna kód :DDD

(#182564) focvis válasza EQMontoya (#182557) üzenetére


focvis
veterán

Javaslom nov. 17-ig, addig van a kidörrentő a járművön (remélem :D).

(#182565) rbalint88 válasza focvis (#182564) üzenetére


rbalint88
addikt

Es fuldugot vigyen! :P Hetvegen kellene osszefutni valahogy, amig szep ido van.

(#182566) Qru válasza tboldi (#182561) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

A gyári csillapitót fel tudják keményíteni a rugó pedig megvágható, sőt újra is tudják kovácsolni. Szóval nem lehetetlen. :))

#nincsbennetarcsi

(#182567) focvis válasza rbalint88 (#182565) üzenetére


focvis
veterán

Ja,ja. :D Egészen megszoktam, városban teljesen OK, országúton is. Az autópálya fáj még. 🙉
Részemről rendben, a paprikás Lay's-re nagyon kíváncsi vagyok.

(#182568) stickermajom válasza Magnum_ (#182496) üzenetére


stickermajom
addikt

Igen, lakótelepi parkolóban. Most megcsináltatta, meglátjuk meddig lesz fent. ;]

(#182569) F_Zolee válasza stickermajom (#182568) üzenetére


F_Zolee
veterán

Műszakiig elég lenne csak egy cső aztán nem lenne miért félni.

(#182570) rbalint88


rbalint88
addikt

Uristen, a hodarcu 4-es bmw tenyleg letezik :Y most lattam egyet eloben, semmivel se jobb, mint kepeken :O

(#182571) tboy93 válasza tboldi (#182539) üzenetére


tboy93
nagyúr

Nekem az Accordra pár napja jött meg a jövő évi ajánlat, 44.500-ról 39.500-ra csökken. Ilyen is ritkán történik :D

(#182572) tboldi válasza tboy93 (#182571) üzenetére


tboldi
nagyúr

Ha továbbolvasol, láthatod, hogy a Jazz-re nekem is ennyiről ennyire csökken hozzávetőlegesen. :)

(#182573) barnam_


barnam_
nagyúr

Mi most a szabály, hány nappal a biztosítás lejárata előtt lehet átkötni?

(#182574) Qru válasza barnam_ (#182573) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Legkorábban 60 legkésőbb 30 nappal az évforduló előtt mondhatod fel.
Fontos, hogy ez a biztosítóhoz beérkezés dátum nem a feladásé. Mondjuk az nem érdekes ha elektronikusan mondod fel.

#nincsbennetarcsi

(#182575) Qru


Qru
MODERÁTOR

VW Arteon ShootingBreak teszt: [link]

Na ez se lesz itthon túl gyakori látvány az utakon. :D

#nincsbennetarcsi

(#182576) zoo8800 válasza Qru (#182575) üzenetére


zoo8800
veterán

ShootingBreak egy se lesz. Shooting Brake-ből akadhat egy pár ;]

rip and tear, until it is done

(#182577) cappa72


cappa72
nagyúr

Na megint van nagyautóm.
3 hetet töltött a szervizben, ismét kijelzőt cseréltek a folyamatos képernyőfagyás miatt.
Ma átvettem, és tényleg nem fagy. Elmondásuk szerint 3 napja tesztelik, semmi nyoma annak, amit előtte ők is tapasztaltak.
Remélem már csak egy év múlva a kötelező szervizen találkozunk.
(és kaptam 10%-os kedvezményt az éves szerviz fix díjából)

Így most van #napifogyi:
S-Max: 8,8 l/100km
Fiat500: 5,4 l/100km

Fú... nagyon jó volt visszaülni Benzinusz Maximuszba... odaláptem, elindult. Ez már nagyon hiányzott.
Kellett is, mert a tegnapi bejelentés miatt még vissza van egy 350km-es kolesz-kiköltöztetős köröm mára. Legalább lehet hajtani őkegyelmét, mert 1 év alatt mindössze 12k km ment bele.

Selenia 5w-40 motorolaj eladó! Na meg 4db Ford Kuga TPMS szenzor, 12k-ért

(#182578) Tsebacsi válasza cappa72 (#182577) üzenetére


Tsebacsi
nagyúr

Szorítok, hogy minden rendben legyen!!! :R

Minél Több Embert Ismerek, Annál Jobban Szeretem A Cicáimat!

(#182579) CactuS válasza cappa72 (#182577) üzenetére


CactuS
Arcképgyáros

Pedig a fiat 500-assal költöztetni sokkal jobb lett volna :D

Annyit esetleg meg tudnál tenni nekem, ha még nálad van az 500-as, hogy leméred az ülőlap és a tető közti távolságot? (Maxig leengedve) Még mindig nincs 500-as tesztautó, amit megkaparinthatnék. :B

Have you ever noticed that anybody driving slower than you is an idiot, and anyone going faster than you is a maniac? George Carlin

(#182580) barnam_ válasza Qru (#182574) üzenetére


barnam_
nagyúr

Köszi, akkor november végén ránézek a dologra.

Más téma, nem tudom volt-e már:
[link]

A keretes írás nagyon tanulságos.

[ Szerkesztve ]

(#182581) tboy93 válasza barnam_ (#182580) üzenetére


tboy93
nagyúr

Most olvastam én is végig, szép képet vetít előre a mai autókról :D

(#182582) barnam_ válasza tboy93 (#182581) üzenetére


barnam_
nagyúr

Nem tudom mi lesz ezekkel az autókkal 5-10 év múlva, de nem sok jót jósolok :(((

Amíg lesz gázolaj, a kamrás dízel menni fog.

(#182583) molnarpeter válasza barnam_ (#182580) üzenetére


molnarpeter
nagyúr

Nem kell blokkot cserélni, ugyanúgy hüvelyezni szokták ezt is, mint a múltkor Novoth-nál bemutatott Volvo biturbóval történt :) úgy sem olcsó, de nem az autó ára. (Itt az alu öntvény van vékony réteggel ellátva, gyárilag nincs acél hüvely, de ettől még ugyanúgy ki lehet fúrni és acél hüvelyt tenni bele.)
Amíg virágzanak a napraforgó- és repce táblák, nincs ok az aggodalomra :D

[ Szerkesztve ]

(#182584) CactuS


CactuS
Arcképgyáros

Tudom, hogy motorcserés volt és nyűgös lesz 100k felett - most 56k van a kasztniban, kb. 1000 a motorban -, de azért napi rohangálósnak befogadnám. Szűken, de beférek. :DDD A hangja pedig a mai hanggenerátoros világban parádés egy gyári rendszerhez képest.

[ Szerkesztve ]

Have you ever noticed that anybody driving slower than you is an idiot, and anyone going faster than you is a maniac? George Carlin

(#182585) BigBlackDog válasza CactuS (#182584) üzenetére


BigBlackDog
veterán

Ezek a gyári szőnyegei? Ezzel a barna bőrbelsővel eléggé bejön nekem is. :K

Nyomokban a képen egy hörcsög is fellelhető, ahogy látom...

[ Szerkesztve ]

(#182586) CactuS válasza BigBlackDog (#182585) üzenetére


CactuS
Arcképgyáros

Fejből nem mondom meg, de a használót ismerve igen.

Igen, ott áll már egy ideje, látszik is, tele van falevéllel. :B

Have you ever noticed that anybody driving slower than you is an idiot, and anyone going faster than you is a maniac? George Carlin

(#182587) ziyan válasza barnam_ (#182580) üzenetére


ziyan
tag

Erről a hibáról és visszahívásról már sok-sok cikk készült, mégis létezik még olyan Ford szerelő, aki nem tud róla, és nem állapítja meg első ránézésre, hogy a szükséges alkatrészeket cserélték-e? :( Google-ben rákeresve a motorra az első találatok között van az egész mizéria... abban viszont van igazság, hogy el kellett volna vinni márkakereskedésbe átvizsgálásra legalább egyszer a vásárlás után, hogy értesüljön a visszahívásról.

(#182588) ngaba válasza barnam_ (#182580) üzenetére


ngaba
aktív tag

Nekem ebben az egész sztoriban az az érthetetlen, hogy Ford-szerelővel ment autót nézni, és ő sem mondta, hogy ezt meg ne vegye...

Lehet, hogy ha már van ez a fölösleges kötelező eredetiségvizsgálat, akkor központilag lehetne összeállítani valami adatbázist, hogy a leendő vevőknek ezt tessék felolvasni az autótípusról (és akkor nyilván az üzlet nyélbe ütése előtt lenne eredetiségvizsgálat). Ez biztos jogilag támadható, meg nagy veszekedések lennének belőle, hogy mi kerüljön abba az adatbázisba, de egy átlag vevőtől nem várható el, hogy tudja, hogy melyik autónak mi a nyűgje. (Még mielőtt rávágja mindenki, hogy nézze meg a neten, szólok, hogy szülőfalumban azért nem tudtak átállni a digitális oktatásra, mert a gyerekeknek kevesebb, mint 10%-ánál volt net otthon...)

Amúgy egy ismerősnél jó fejek voltak az eredetiségvizsgálaton: Megmondták ránézésre, hogy az tekert autó, 300k körül van benne. Persze "off the record"...

(#182589) ngaba válasza ziyan (#182587) üzenetére


ngaba
aktív tag

Megelőztél. :D

Illetve ha már írok még egy hozzászólást, akkor azért megjegyzem, hogy a Ford hozzáállása is bicskanyitogató: Elosztják egyenletesen a visszahívást... Nem, gyerekek, baromira elcsesztétek, bukó van, anyagilag is, ha kell, béreltek és betanítotok mindenhonnan (konkurenciától stb.) szerelőket. Lehet, hogy a hírneveteken is kisebb csorba esik, és összességében jobban jártok. (Amúgy a mai világban sajnos nem...)

[ Szerkesztve ]

(#182590) Tsebacsi válasza CactuS (#182586) üzenetére


Tsebacsi
nagyúr

És hánnyal megy? :)) ;] :DDD

Minél Több Embert Ismerek, Annál Jobban Szeretem A Cicáimat!

(#182591) tboldi válasza tboy93 (#182581) üzenetére


tboldi
nagyúr

Azt hiszem, marad a WagonR és a Jazz, amíg ki nem rohadnak alólunk. :D

(#182592) CactuS válasza Tsebacsi (#182590) üzenetére


CactuS
Arcképgyáros

Minddel. A régi motorral úgy hallottam 200 körül kényelmes utazót tud. :B :DDD

Have you ever noticed that anybody driving slower than you is an idiot, and anyone going faster than you is a maniac? George Carlin

(#182593) b4zsi- válasza barnam_ (#182580) üzenetére


b4zsi-
őstag

Hirtelen azt hittem Tsebácsi története lett keretbe foglalva.

(#182594) ziyan válasza barnam_ (#182582) üzenetére


ziyan
tag

Én azért nem aggódok annyira, lassan minden autóra alap az 5-7 év garancia, ami sokszor még tovább is kiterjeszthető :) pár éve ez még ritkaság volt, szinte mindenre 2-3 évet adtak (kivéve talán a Kia).

Anno amikor a Focus-t vettem (2 éve), még szinte el sem kezdtünk alkudozni, de már utánamdobták a kiterjesztett garanciát (7 év / 250 ezer km az alap 5 év / 150 ezer helyett), ami egyébként akkor 99 ezer forint lett volna, ami szerintem nem sok egy 6 milliós autónál. Valószínű, hogy ezek az autók úgy vannak tervezve, hogy a 99%-uk problémamentesen letudja ezt az időszakot a tipikus használati körülmények között, különben nem érné meg nekik...

[ Szerkesztve ]

(#182595) ngaba válasza ziyan (#182594) üzenetére


ngaba
aktív tag

A kötelező márkaszerviz hoz nekik bevételt + nem is az a kérdés, hogy egy mai autó elmegy-e 5-7 évet, hanem hogy 10+ év után mi lesz...

(#182596) EQMontoya válasza CactuS (#182584) üzenetére


EQMontoya
veterán

Ez tenyleeg izleses egy belter, meg franko a nagy napfenyteto.
De ez is olyan, hogy az uj araert adnak egy Model3-mat, az meg nem is lesz roller kesobb, ezert joval ertektartobb is, szoval nnem sokat gondolkodek.

Same rules apply!

(#182597) tboy93 válasza tboldi (#182591) üzenetére


tboy93
nagyúr

Nálam is az a terv, hogy majd 20 év múlva veszek egy 10 éves elektromos autót, addig marad az Accord :DDD

(#182598) ziyan válasza ngaba (#182595) üzenetére


ziyan
tag

Igaz, bár arra próbáltam rávilágítani, hogy ha feltételezzük, hogy 7 évet és 250 ezer km-t szinte mind elmegy problémamentesen, akkor azért normálisan használva csak-csak elmennek jóval többet is :D bár az szerintem nem is kérdés, hogy mondjuk 20 évet és 300 ezret nem fognak elmenni komolyabb javítás(ok) nélkül (mint turbó és hasonlók, de azért nem hinném, hogy motort kell majd cserélni).

(#182599) Qru válasza molnarpeter (#182583) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Azért az kicsit sufnituning, azt remélem érzed... Az acél/vas és az alu öntvény hőtágulása nem egyforma, na most ne mondd nekem, hogy Matula bá' az öreg hengerfelfúró tudja, hogy milyen a gyári öntvény hőtágulása (ami nem is lineáris ráadásul) és ahhoz megfelelő vasöntvényt használ... :U
Nem véletlen, hogy a gyári megoldás ilyenkor a blokk cseréje.

#nincsbennetarcsi

(#182600) Qru válasza ziyan (#182594) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Csak hogy maradjunk a Fordnál: Tse Fordja is garis, aztán marha sokra megy vele látod... :((

De ez nem csak a Ford-ra él. Fél éve hadakozunk a VW márakkerrel mert a vadi új 0 km-es Skoda újkora óta eszi a vizet. Semmit nem csinálnak vele pedig 4000 km alatt bever kb 2 dl vizet, ami valljuk meg nem normális dolog...

[ Szerkesztve ]

#nincsbennetarcsi

Útvonal

Fórumok  »  Technika, hobbi, otthon  »  Autós topik (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.