Hirdetés

2024. április 23., kedd

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Technika, hobbi, otthon  »  Autós topik (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-02-28 08:07:54

LOGOUT.hu

Autós topik

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#183951) rbalint88 válasza Csápájev (#183950) üzenetére


rbalint88
addikt

A Priusba H4 kell, ilyet vettem: [link]
H7-es verzioja most nem kaphato sajnos.

(#183952) Qru válasza szimi57 (#183946) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Lehet csak rosszul van beállítva az a ködfényszóró.

Osram árul olyan lámpatestet ami ködfényszóró és nappali menetfény is egyben.

#nincsbennetarcsi

(#183953) Qru válasza Csápájev (#183950) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

A Tungsramról olvastam jókat (de hivatalosan az sem legalis közúton).

#nincsbennetarcsi

(#183954) tboldi válasza rbalint88 (#183948) üzenetére


tboldi
nagyúr

👍

De azt még mindig nem tudjuk, hogy a Prius projektoros-e avagy sem? :D

(#183955) Dluinet válasza tboldi (#183954) üzenetére


Dluinet
nagyúr

nem projektoros

"Mindig is első szerettem volna lenni!" - II. János Pál pápa

(#183956) tboldi válasza Dluinet (#183955) üzenetére


tboldi
nagyúr

Közben gondolkodtam, hogy ha H4, akkor inkább reflektoros kell legyen. :R
Rákeresve láttam többféle verziót is (nem csak tuninglámpákat), ezért kérdeztem.

[ Szerkesztve ]

(#183957) Dluinet válasza tboldi (#183956) üzenetére


Dluinet
nagyúr

Europában, P2-t csak halogén reflektorosban forgalmazták.
USA-ban, P2-t csak xenon-os (HID) változatban forgalmazták.

"Mindig is első szerettem volna lenni!" - II. János Pál pápa

(#183958) tboldi válasza Dluinet (#183957) üzenetére


tboldi
nagyúr

👍

Prius-okhoz nem értek, csak a GD Jazzekhez. Meg egy kicsit a WagonR-ekhez. :D

[ Szerkesztve ]

(#183959) MC Pite válasza rbalint88 (#183926) üzenetére


MC Pite
veterán

Ledes helyzetjelzőből röviden nincs jó.
Osramnak volt 1-2 jó mocsok dráfán, de nem kapni. A jobbik filament-esek is tűrhetőek, csak nemntartósak, és a nagyja dereng lekapcsolt állapotban is.
Köztes megoldás az Osram coolblue izzója. [link]
Ezbszínhőmésétletbennis jó, fénye is, tartósság se rossz, éééés amit a ledek 98%-a nem tud, a foncsort világítja meg, ahogy kell, nem csak vmibkékéslilás fénypötty látszik, rosszabbul mint egy mezei izzó.

tboldi: H4 az mindig reflektoros (pontosabban FreeForm lens), a projektorosok egy izzószálasak. Ami kétfunciós projektor(pl bixenon, vagy főként japán autókon a főfények) itt a maszkoló lapot húzzák félre (refihez).
Szerk: link jöhet, de nem rémlik 4000eseből viot foncsor felé világító, az sztem.csak hidegfehérbe volt, és itthon főként a 16-21W foglalatokhoz.
Amúgy az a lámpa nem csak koszos, töredezik a lakk.

[ Szerkesztve ]

<ELADÓ: Pixel8HibridTok> Pixel 8 | C4 SpaceTourer 1.2 Pt '18 | 208 1.2VTi '18 | https://www.spritmonitor.de/en/user/MC_Pite.html

(#183960) tboldi válasza MC Pite (#183959) üzenetére


tboldi
nagyúr

Azok az Osram W5W LED-ek, amik már nincsenek a Lumenetnél, az Unixnál még kaphatóak, legalább is az én 4000K-imat megtaláltam. Igaz, ott is rohadt drágák.

(#183961) rbalint88 válasza MC Pite (#183959) üzenetére


rbalint88
addikt

Ez lesz: [link]
Hatulra vettem pirosat, popec.
az audiban a 4000kelvines premium osram van, azzal is elegedett vagyok. (Abba csak azert kerult led helyzetjelzo, mert le kell bontani a cserehez az auto komplett elejet)

(#183962) tboldi válasza MC Pite (#183959) üzenetére


tboldi
nagyúr

Nem tudok linkelni, az Unix oldala kész katyvasz. :B

Az enyémre gondolsz? Teljesen hibátlan a búra, nincs töredezés,, tényleg csak koszos.

[ Szerkesztve ]

(#183963) MC Pite válasza szimi57 (#183946) üzenetére


MC Pite
veterán

1, 95%ban nem 30(-40) métert világít el, hanem hármat. Úgy szart se ér. 10 méteren (10-)13centit kell hogy lejtsen.

Tizenéve használtam drlnek, természetesen nem szabályos, amúgy meg a ködlámpa útmegvilágító (lefelé visz) a DRL meg jelző fény (előre mindenfelé, mint az index).

Vagy utólagos normális drl; vagy indexből switchback verziót, ami két lemszálas, így menetjelző és index égyben. Ez nem legális utólag, de csak mert nem fizeti ki senki, amúgy előírásoknak megfelel. De a bömbikben többféle drl funkció van, kereshetsz olyat aki ezeket be tudja kapcsolni.

Vagy amit írtak 2:1, de nem olcsók.

tboldi: Tiedre gondoltam; akkor oké, lakknak tűnt elsőre.

rbalint: Érdemes fényképezővel, akár nappal csinálni fix beállítások mellett két képet az izzóhoz képest; de a legtöbb lámpában ezek csak direkt kilépő fényt adnak, a foncsorról szint vagy tényleg semmit, így kevésbé jól lághatóak. Ezt konkrátan nem próbáltam, de hasonlókat igen.

[ Szerkesztve ]

<ELADÓ: Pixel8HibridTok> Pixel 8 | C4 SpaceTourer 1.2 Pt '18 | 208 1.2VTi '18 | https://www.spritmonitor.de/en/user/MC_Pite.html

(#183965) focvis válasza Qru (#183873) üzenetére


focvis
veterán

Ma az enyémen is cserélte Rob a fékfolyadékot, a tartályban és 3 keréknél szép volt [kép], ugyanakkor a jobb hátsónál vélhetően a gyári 5 éves folyadék jött le.

(#183966) MC Pite


MC Pite
veterán

Ebből már nincs fehér egy ideje, szerencsére van Philipsből hasonló, szinte jutányos áron.
Tudom, ez tolató, de ebbebkeresek egy ideje normálisat, W5W-t feladtam rég.

<ELADÓ: Pixel8HibridTok> Pixel 8 | C4 SpaceTourer 1.2 Pt '18 | 208 1.2VTi '18 | https://www.spritmonitor.de/en/user/MC_Pite.html

(#183967) tboldi válasza MC Pite (#183966) üzenetére


tboldi
nagyúr

Mégiscsak működik így. [link]
A 10700861-es cikkszámúra gondoltam, ilyen van nekem is, kikerestem a lumenetes rendelésemből.

Egyébként ilyen fajta W21W-im is vannak piros és fehér (6500K) színben, Osram és Philips egyaránt. A Philips jobb szerintem.

[ Szerkesztve ]

(#183968) focvis válasza rbalint88 (#183948) üzenetére


focvis
veterán

Jónak tűnik. 👍

(#183969) eastsider válasza MC Pite (#183966) üzenetére


eastsider
nagyúr

Nekem ilyen van (Osram) a DRL / helyzetjelzo helyen. (21/5)

(#183970) Qru válasza focvis (#183965) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Ez patika, minek cserelted? :D

#nincsbennetarcsi

(#183971) focvis válasza Qru (#183970) üzenetére


focvis
veterán

Hosszútávon kifizetődő az alapos karbantartás. :K Illetve megérdemli az autó. Harmadrészt a full gyári, egyben beleköthetetlen állapotot célzom, úgy könnyebb a majdani értékesítés.

Más.
Neked is sűrűn elkapart a mai körülmények közt az autó? Nem tudom eldönteni, hogy a 6 éves gumi game over, vagy ennyire nyálkás volt az út. (Nem mozdultam ki a xii-ből, csak boltba mentem.)

[ Szerkesztve ]

(#183972) EQMontoya válasza rbalint88 (#183951) üzenetére


EQMontoya
veterán

Teljesen jo, pontosan ez van nekem is az MX5-ben.

Same rules apply!

(#183973) tboldi válasza focvis (#183971) üzenetére


tboldi
nagyúr

Én is elkapartam időnként, pedig az autó alapesetben gyenge hozzá. Habár én virágágyásnak sem jó négy évszakossal járok, szóval... :D

(#183974) rbalint88 válasza EQMontoya (#183972) üzenetére


rbalint88
addikt

A sima nb tukros es az nbfl a projektoros?
valamiert az remlett, hogy a tied nbfl :F
prius2-bol ami projektoros, az retrofit bixenon kit projektorral egyutt, azok se rosszak. De az olyanert ugy kur meg a rendor, hogy felveszed a Zsanett nevet...

Dluinet: usa forumokon tajekozodtam led ugyben es halogenrol alakitottak at, illetve tobb videoban is lattam ottani halogenes priust, szerintem nem csak xenonost forgalmaztak.

MCPite: a helyzetjelzonek eleg az a funkcioja, hogy van. Vagy drl megy vagy tompitott...

(#183975) Magnum_ válasza focvis (#183971) üzenetére


Magnum_
nagyúr

Ma nyal volt az uton. Reggel elmentem a kisebbik hatso kerekessel kavezni, akkor ereztem (nem kapart, nem tud :D)

I humbly and respectfully decline™

(#183976) molnarpeter válasza rbalint88 (#183974) üzenetére


molnarpeter
nagyúr

Mindeközben fél Ampera klub meg xenon szettel jár, lehet a projektor miatt nem feltűnő.

[ Szerkesztve ]

(#183977) focvis válasza tboldi (#183973) üzenetére


focvis
veterán

Na meg a Kisalföldön. :)
A nyári négyévszakos miatt nem releváns a példád.

Magnum: A kispókot meg tudtam nyikkantani. Erőből. :D

[ Szerkesztve ]

(#183978) Magnum_ válasza molnarpeter (#183976) üzenetére


Magnum_
nagyúr

Jo, hat tudod mi van... ;]

I humbly and respectfully decline™

(#183979) tboldi válasza focvis (#183977) üzenetére


tboldi
nagyúr

Csak amolyan adalékinformációszerűségnek szántam. :D

Munez, ezt a szót hogy kell helyesen írni?

[ Szerkesztve ]

(#183980) rbalint88 válasza molnarpeter (#183976) üzenetére


rbalint88
addikt

Ott nem feltuno (bar abba is inkabb ledet raknek, mint xenon szettet), de ezt azert elegge nehez eladni #haljakmegezgyari-nak [link]

Magnum: kezifek + padlo? ;]

[ Szerkesztve ]

(#183981) focvis válasza tboldi (#183979) üzenetére


focvis
veterán

Szerintem: "adalék információszerűségnek".
Köszönöm!

(#183982) EQMontoya válasza rbalint88 (#183974) üzenetére


EQMontoya
veterán

Nbfl, es projektoros. HB4, de ugyanez az Osram.

Same rules apply!

(#183983) molnarpeter válasza Magnum_ (#183978) üzenetére


molnarpeter
nagyúr

Azt mondjuk meg kell hagyni, a kilépő vad fénykép zseniális marketing :D

(#183984) rbalint88 válasza EQMontoya (#183982) üzenetére


rbalint88
addikt

Ahha, igy mar oke. Kupak neked rafert? Priusban az nagyon szuken van, ugyhogy nem eroltettem ra. De elegge vedetten vannak (ha mar szerelni nem lehet, ugye), vizet max akkor lat, azt is csak a jobbos, ha az ablakmoso tartalya elpukkan.

(#183985) Qru válasza focvis (#183971) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Passz, 3 hete bent all a garazsban Bubi. A Skorden elkapar de ugye ott 400 Nm van az elso tengelyen...

#nincsbennetarcsi

(#183986) stickermajom válasza rbalint88 (#183984) üzenetére


stickermajom
addikt

Vízről jut eszembe: nekem még mindig párásodik a garanciában cserélt balos mikor beállok a garázsba. Biztos ezért más a cikkszám. :D

(#183987) EQMontoya válasza rbalint88 (#183984) üzenetére


EQMontoya
veterán

Nem is volt, annyira védett helyen van. (a fényszóró külső szélén, szóval a sárvédőelemen keresztül tudna csak vizet kapni)

Same rules apply!

(#183988) focvis válasza Qru (#183985) üzenetére


focvis
veterán

A Skoda érdekelt. (Nincs már AWD-m.)

(#183989) Qru válasza focvis (#183988) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Kanyarban nem csúszkál (igaz nem is forszírozom). Indulásnál nagyobb gázra elkapar persze de ez a Hankook gumi amúgy sem egy nagy szám ami rajta van.

#nincsbennetarcsi

(#183990) tboldi


tboldi
nagyúr

Na, megrendeltem a Philips GT200-asokat, úgysem nyugszom addig, amíg meg nem kaparintom. :D

Sajnos nem találtam konkrét összehasonlítást az Osram Night Breaker Laser 150-essel, de a gyűjtött információk alapján valóban erősebb, nagyobb távolságra világít, mint a 150-es Philips X-tremeVision, úgyhogy megszavazom neki a bizalmat, hogy az Osramnál is jobb. Viszont papíron a GT200 csak 3600K, az Osram meg 4050K - hát kíváncsi leszek.

szerk.: Mondjuk e videó szerint még ha nagyon minimálisan is, de a 150-es Philips jobbnak bizonyult a 150-es Osramnál, úgyhogy remélem, tényleg erősebb még ennél is a 200-as.

[ Szerkesztve ]

(#183991) tboldi válasza tboldi (#183990) üzenetére


tboldi
nagyúr

nagyobb távolságra világít, mint a 150-es Philips X-tremeVision

Itt RacingVisiont akartam írni, már belekeveredek ebbe a sok vizsönbe. :D

(#183992) CactuS válasza focvis (#183971) üzenetére


CactuS
Arcképgyáros

Én az automata Carenssel is kapartam, mint malac a jégen tegnap, elég undorító volt az aszfalt mindenfelé.

Fékfolyadék meg pöpec, láttad volna mi jött le a Twingoból legutóbb. :Y

Have you ever noticed that anybody driving slower than you is an idiot, and anyone going faster than you is a maniac? George Carlin

(#183993) BigBlackDog válasza CactuS (#183992) üzenetére


BigBlackDog
veterán

4WD Vitara nem kapart, de esti sétánál szinte korcsolyázni lehetett az aszfalton a mellékutcákban.

(#183994) szimi57 válasza MC Pite (#183963) üzenetére


szimi57
őstag

Gyári beépített a ködös, nem néztem, hogy állítható e. Gyakran használom menetfényként. Volt amikor kiszúrt a rendőr és figyelmeztetett. Nem igazán tudtam meggyőzni, hogy vissza van butítva menetfénynek. Persze nem volt. Az USA modult aktiváltam és vissza, nem tetszett, de lehet nem is szabályos nálunk. Ránézek a DRLekre.

A MOSOLY egy olyan vezeték nélküli kapcsolat, amely nem igényel külső áramforrást.

(#183995) Qru válasza szimi57 (#183994) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Vannak univerzálisak azokra ránézhetsz: [link]

Vagy ami ködlámpa és DRL is egyben: [link]

[ Szerkesztve ]

#nincsbennetarcsi

(#183996) MC Pite válasza tboldi (#183990) üzenetére


MC Pite
veterán

Na, ez kb pénzkikúrás az ablakon. Amikor 10ért vannak jó ledek, amik fényévre vannak a 130-150-200as izzóktól. De ha tudsz, csinálj gifet, fix wb/zár/iso mellett.
Amúgy 10.000Ft-ba fogadjunk, hogy élőben nem 4050K a NBL izzó ;)

Nekem kedden csúszott (köd+fagy) kicsit a kisoroszlán (Hankook 4S2), normál közlekedésben nem, de két intenzív fékezésnél lehetett érezni. Ma Megane a GY 4S-el (téli szett) nem éreztem semmit.

szimi57: Persze hogy állítható a ködlámpa.
Halkan, OFFab jegyzem meg, amit a videón linkeltem neked DRL, az már épp normális. Jól látható, tűrhetű a burkolata, elektronika az egyszerűbbik, de még ahuszonezres márkásaknak is. 5-6000től lehet ilyet venni aliról, és a búrába még bele van nyomva a megfelelő engedély is. Arra nem vennék mérget hogy bevizsgáltatták, de a lényeg, hogy jó.
alt="" title=""
Innen rendeltem a jobbikat, a butábbat küldték, amire jeleztem hogy ezt alig a feléért is kapni, amire jóváírták a különbözetet.

[ Szerkesztve ]

<ELADÓ: Pixel8HibridTok> Pixel 8 | C4 SpaceTourer 1.2 Pt '18 | 208 1.2VTi '18 | https://www.spritmonitor.de/en/user/MC_Pite.html

(#183997) Jorus


Jorus
nagyúr

Villanyautózás: hol az a mézesmadzag?!

''És nagy kópék vagyunk. Igyunk barátaim, yo-hoo!'' - Jack Sparrow

(#183998) ngaba


ngaba
aktív tag

Na, ma éjszaka ráesett egy nagyobb ág az autóra. :(((

Ahogy nézem, elsősorban a fényezés bánta az ajtó fölött, meg egy kicsit megkaristolta a tetőcsomagtartó-tartót, meg egy ponton egy minimális horpadást lehet kitapintani.

Erre fizet valaki valamit? (Nincs Casco.) Szerintem nem. :)

(#183999) Dluinet válasza ngaba (#183998) üzenetére


Dluinet
nagyúr

De, fizet valaki.
Te.

:DDD

"Mindig is első szerettem volna lenni!" - II. János Pál pápa

(#184000) Tsebacsi válasza Dluinet (#183999) üzenetére


Tsebacsi
nagyúr

Hahaha, nevetgéljünk más kárán, hahaha... :W

Minél Több Embert Ismerek, Annál Jobban Szeretem A Cicáimat!

Útvonal

Fórumok  »  Technika, hobbi, otthon  »  Autós topik (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.