Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Technika, hobbi, otthon  »  Autós topik (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-02-28 08:07:54

LOGOUT.hu

Autós topik

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#183251) Qru válasza EQMontoya (#183222) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Azt jól látom hogy csak H7-esben van? [link]

Nekem H11-es kéne...

#nincsbennetarcsi

(#183252) ΞΔGLΞ


ΞΔGLΞ
nagyúr

Nem tudom mi történt Pécsen, csak ennyit láttam belőle.
Ami nem látszik, két tűzoltó autó, 2 mentő, 3 rendőrautó, szóval nem hinném, hogy valami kis koccanás volt. Nyilván kis gyulladt valamelyik autó...

[ Szerkesztve ]

(#183253) CactuS


CactuS
Arcképgyáros

Ezen a videón ki tudja valaki venni, hogy mivel sikerült ekkorát fékezni? Nekem valamiért az E46 ugrik be, de...

Have you ever noticed that anybody driving slower than you is an idiot, and anyone going faster than you is a maniac? George Carlin

(#183254) CactuS válasza ΞΔGLΞ (#183252) üzenetére


CactuS
Arcképgyáros

Tűzoltó akkor is jön, ha nem tudják kinyitni az ajtókat vagy áramtalanítani kell a sérült gépjárművet, de nem férnek hozzá az akkuhoz.

Have you ever noticed that anybody driving slower than you is an idiot, and anyone going faster than you is a maniac? George Carlin

(#183255) ΞΔGLΞ válasza CactuS (#183254) üzenetére


ΞΔGLΞ
nagyúr

A cső miatt gondoltam, ami ott hever az az aszfalton.

(#183256) Integrale válasza CactuS (#183253) üzenetére


Integrale
veterán

Szerintem E39.

"Bad reklám is reklám too"

(#183257) MasterMark válasza CactuS (#183253) üzenetére


MasterMark
titán

Volt egy kis delay mire a másik autó megállt. :D Meg miért az út közepén azt se értem.

Switch Tax

(#183258) csoki46 válasza CactuS (#183253) üzenetére


csoki46
aktív tag

Nekem is E46-nak néz ki.
Az ABS-t meg gondolom elvitte a kiscica :F

(#183259) Zizmand válasza Qru (#183251) üzenetére


Zizmand
aktív tag

Csak H7-es van.

(#183260) Qru válasza Zizmand (#183259) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Kár, akkor marad egyelőre az NBU.

#nincsbennetarcsi

(#183261) tboy93 válasza Zizmand (#183259) üzenetére


tboy93
nagyúr

Kár. Accordba vettem volna szívesen :(((

(#183262) Qru


Qru
MODERÁTOR

A 30 az új 50. Alighanem lerágnám a kormányról a bőrt ha ezt nálunk is meglépnék. :D

30-ra csökkentik a sebességhatárt Hollandiában.

#nincsbennetarcsi

(#183263) Integrale válasza csoki46 (#183258) üzenetére


Integrale
veterán

Egy rekesz sörben fogadok, hogy E39. A hokiütő alakja és hossza árulkodó, E46-nak visszahajlik, ennek nem.

"Bad reklám is reklám too"

(#183264) F_Zolee válasza MasterMark (#183257) üzenetére


F_Zolee
veterán

Lehet csak azt gondolta, hogy a nagy nézelődésben lefulladt majdnem az autó aztán rántott egy nagyot. :D
Az esethez kellett egy kis skill, hogy pont azon a részen hozzák össze ahol már kikerülni sem lehet őket...

(#183265) Doki16 válasza Qru (#183262) üzenetére


Doki16
addikt

Kettőstömegű lájkolja ezt. A hat sebességes DSG képes 4-be menni 30-al.

Amúgy meg én megrögzött sebességbetartó vagyok, de 50-el is állandóan letolnak. 95-el szoktam menni a 62-esen de ott szinte senki nem tartja be. Nálunk ha ilyen lenne, akkor nem lenne :D

A Tyrannosaurus Rex legközelebbi ma is élő rokona: a csirke.

(#183266) ngaba válasza Qru (#183262) üzenetére


ngaba
aktív tag

Jajjj... Aztán majd 20 év múlva kitalálják, hogy a 20 km/h óra mennyivel biztonságosabb, aki nem ezt akarja, az életellenes.

De egyébként ott kezdődik a probléma, hogy lakott terület és lakott terület között is van különbség. Az egyutcás faluban, ahol még a járda is 3 méterre van az úttól, van kerékpársáv (pl. Kiskorpád), még az 50 is kevés...

Nagyváros belvárosában szerintem "elmegy", Szeged is hasonló: az egész belváros 30-as + egyenrangú kereszteződéses (forgalomcsillapítási okokból + a GPS ne navigáljon arra 400 m nyereségért). Cserébe a fő sugárutak és körutak 50-esek. Ez a rendszer működik, de azért a 30-at nem szokás betartani, és nem tudok róla, hogy valaha trafiztak volna a 30-as részen.

Az kellene, hogy minden lakott terület tábla mellé kirakni a sebességhatárt, hogy azon a településen mennyivel lehet menni. Persze akkor meg indulna a lobbizás a csökkentésért...

(#183267) CactuS válasza Qru (#183262) üzenetére


CactuS
Arcképgyáros

Pff... ezek se normálisak, már elnézést. El nem hiszem, hogy ez jó a Földnek, jó a technikának, jó az emberek idegrendszerének... Inkább a mobiltelefonnal kószálókat kéne rendesen megbüntetni, nem a közlekedést a fejére állítani. :(

Have you ever noticed that anybody driving slower than you is an idiot, and anyone going faster than you is a maniac? George Carlin

(#183268) Integrale válasza Integrale (#183263) üzenetére


Integrale
veterán

[link] ;)

"Bad reklám is reklám too"

(#183269) CactuS válasza MasterMark (#183257) üzenetére


CactuS
Arcképgyáros

Lehet elment a fék, aztán vitte a lendület.

Ha E39, akkor se értem, hogy milyen okosítással sikerült az ABSt kivenni belőle (mondjuk tipikus bóbita, fék padlón, kormányon kitámaszt, szem becsuk és ordítva várja a becsapódást). Bár ugye most töltöttek fel Vályiék egy 991-es Porkát, ahol az övfeszítő patron helyén egy ellenállás volt bedrótozva (még csak nem is forrasztva)...

[ Szerkesztve ]

Have you ever noticed that anybody driving slower than you is an idiot, and anyone going faster than you is a maniac? George Carlin

(#183270) Dluinet válasza MC Pite (#183250) üzenetére


Dluinet
nagyúr

nézd meg jobban, aktív hűtéssel rendelkezik, ahogy a linkelt képeden lévő H4-es is

[ Szerkesztve ]

"Mindig is első szerettem volna lenni!" - II. János Pál pápa

(#183271) Qru válasza Doki16 (#183265) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Az tuti, a 7-es DSG is simán 1100-on teker ha úgy van. :(

Nálunk semmit sem tartanak be. Autópályán a 130-at sem, mert vagy 110-el megy vki vagy 150-el. :D

[ Szerkesztve ]

#nincsbennetarcsi

(#183272) Qru válasza ngaba (#183266) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Persze lassan ott tartunk majd mint 100 éve amikor még lovaskocsik közlekedtek. Sztem Karigeri felkarolja, mert akkor ő lenne a leggyorsabb a bicójával Pesten. :DDD

#nincsbennetarcsi

(#183273) aero. válasza CactuS (#183269) üzenetére


aero.
veterán
LOGOUT blog

Típushiba az abs kocka, hat ebben nem javították meg :N

(#183274) Qru válasza CactuS (#183267) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Agyrém kb, a 30 azt jelenti hogy 2-esben kéne mennem végig a városban... Bár síkon éppen elbírja a 30-at 3-asban... :U

#nincsbennetarcsi

(#183275) CactuS válasza aero. (#183273) üzenetére


CactuS
Arcképgyáros

Úgy típushiba, mint a kocka swiften? Ha 10 évig nem cserélnek fékolajat, akkor bedöglik? :D

Have you ever noticed that anybody driving slower than you is an idiot, and anyone going faster than you is a maniac? George Carlin

(#183276) BigBlackDog válasza Qru (#183274) üzenetére


BigBlackDog
veterán

DSG kell (erre is), nemrég lett megírva, hogy az tud 4-esben is menni 30-nál. ;]

[ Szerkesztve ]

(#183277) Qru válasza BigBlackDog (#183276) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

A DMF gyártók likeolják az tuti. :D

#nincsbennetarcsi

(#183278) oliwire válasza Qru (#183274) üzenetére


oliwire
őstag

Hát szerintem sem élhető a 30.. én reggel munkába menet, hogy jobban melegedjen a motor, 2000-2500-as fordulatszám között tartom. Ehhez 40-50-nél hármasban kell lennie, 40 alatt már 2000 rpm alá esik, és 2-es fokozatban kell, hogy legyek..

(#183279) BigBlackDog válasza Qru (#183277) üzenetére


BigBlackDog
veterán

Egyébként mondjuk a DSG is S módban nálam 2-esbe teszi 30-35 körül. Motormelegítéshez elég jól használható.

(#183280) Qru válasza oliwire (#183278) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

D helyett S-ben próbálkoztam én is mert alig fűtött a kocsi hideg motornál. Aztán rájöttem, hogy a menüben ki volt kapcsolva az elektromos kiegészítő fűtés. :W

Eszembe sem jutott, hogy gyárilag ki van kapcsolva, gondolom a fogyi miatt...

[ Szerkesztve ]

#nincsbennetarcsi

(#183281) ngaba válasza Qru (#183272) üzenetére


ngaba
aktív tag

Az a baj, hogy azt nem lehet vitatni, hogy biztonságosabb úgy. A kérdés az, hogy mekkora árat (pénzbeli, időbeli, idegrendszerbeli stb.) vagyunk hajlandóak fizetni a biztonságért. A tipikus példa az, hogy a vasúti átjáró veszélyes, biztonságosabb lenne mindenhová felüljárót építeni, de annyi pénzt azért nem ér.

Én már 15-20 éve is úgy gondoltam, hogy túlságosan elmentünk a biztonság irányába (mindenben), ma meg már főleg. Ami a repülőtereken is van, az már abszurd (már _ezzel_ nyertek a terroristák). Ezen jelige nevében anno a csóri "egyetemista" bringámat le se szoktam zárni, amikor mászkáltam a városban (nekem annyit nem ér, hogy 6-7-szer nyissak-zárjam-pakolgassam a lakatot). És amúgy akkor lopták el, amikor le volt zárva. :) Ha Kanadában tényleg nem zárják még a házat se, akkor az jó hely.

(#183282) Qru válasza ngaba (#183281) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Mondjuk megnézném azt is mennyivel nő a káros anyag kibocsátás, mert hogy 2-esben pöregtve 30-nál többet pufogsz ki mint 4-esben 50-nél az is tuti. :K

Kanadában ugyanúgy zárnak mindent mint itthon (legalábbis a nagyvárosokban).

[ Szerkesztve ]

#nincsbennetarcsi

(#183283) BigBlackDog válasza Qru (#183280) üzenetére


BigBlackDog
veterán

Azért remélem nem kapcsoltad be! Végén még oda lenne a jó fogyi. ;]

(#183284) Qru válasza BigBlackDog (#183283) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

De-de. Odacsapok a bébifóka populációnak. ;]

#nincsbennetarcsi

(#183285) Richard! válasza Doki16 (#183265) üzenetére


Richard!
addikt

Engem hétvégén egy agresszor anyuka tolt le a Penny parkolójába vezető magánúton, ahol 5 km/h a korlátozás. Én 20-szal mentem. Ránézésre ő olyan 50-nel előzhetett...
Szerintem azt hitte, hogy racse van... :(

Ma kezdődik életed hátralevő része!

(#183286) ngaba válasza Qru (#183282) üzenetére


ngaba
aktív tag

Sejtettem (pontosabban hallottam már mindkét verziót), azért írtam feltételes módban. De utópiának nekem tökéletes. :)

(#183287) Qru válasza ngaba (#183286) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Ami engem meglepett, hogy az elektromos motormelegítő csatlakozások is eltűntek az utcákról. Kérdeztem a helyieket, hogy miért de az volt a válasz, hogy ezek a korszerű autók kemény mínuszokban is könnyen indulnak.

#nincsbennetarcsi

(#183288) Qru válasza Richard! (#183285) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Biztos látott egy jó helyet közel a bejárathoz. :D

#nincsbennetarcsi

(#183289) aero. válasza CactuS (#183275) üzenetére


aero.
veterán
LOGOUT blog

Ez anélkül is, de hozzájárul persze. Amikor az enyémet vettem ott volt róla a számla, 7 éves korában cserélték.

(#183290) BigBlackDog válasza Qru (#183287) üzenetére


BigBlackDog
veterán

Végül is az átlag polgár szemében szerintem az autó van a tulajért, nem fordítva. Ha indul és működik, akkor nem kellenek felesleges sallangok. Mondjuk előfűtéssel az utastérben is gyorsabban lenne meleg.

(#183291) Qru válasza BigBlackDog (#183290) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Ez itthon is így van, azért nem az itteni topikbéli hozzáállás az általános.

#nincsbennetarcsi

(#183292) oliwire válasza Qru (#183287) üzenetére


oliwire
őstag

Ha már motormelegítés, érdemes utólag állófűtést szereltetni az autóba? Olyanra gondolok, ami főleg a motorteret, olajat, vizet melegíti elő, hogy télen pl ne -5 vagy -10 fokról induljon meg az indítási folyamat. Az utastér másodlagos, ott a kormányfűtés meg ülésfűtés sokat segít a komfortérzés hamarabbi eléréséhez.

(#183293) Doki16 válasza BigBlackDog (#183276) üzenetére


Doki16
addikt

Amúgy ha csak úgy használom akkor 48-nál már elváltja a ötödiket. Ha viszont dugóba vagyok akkor kidobom kézibe és be az ACC aztán megy az szépen magától. Mert egyébként dugóban állandóan 1-2-1-2-1-2-1-2, és ez 30 méterenként. Ha automata módban van akkor 5-el is megy második fokozatban. Remélem, hogy a villany nem használja a kuplungot.

#183292 oliwire: Mindenképpen ha lehetséges és belefér anyagilag. A legjobb extra amit imádok ebben a téli időszakban az ülésfűtés mellett. Be van állítva 6:35-re és vár a jó meleg autó. Ha meg a benzines kazánt használom a motor hűtővízét és olaját is melegíti.

[ Szerkesztve ]

A Tyrannosaurus Rex legközelebbi ma is élő rokona: a csirke.

(#183294) BigBlackDog válasza oliwire (#183292) üzenetére


BigBlackDog
veterán

Szerintem mindenképpen, ha megoldható. Az S60ban volt gázolajos kályha, ez az egyik dolog, amit azóta is visszasírok (a másik meg az S60 :D ).

Be volt állítva, reggel, kb. zuhanyzás után bekapcsolt az udvaron, amíg reggeliztem és összeszedtem magam fel is fűtötte az utasteret és a motort. Egy szál polóban ültem be, olyan meleg volt a levegő (az ülés azért hideg maradt, de azon az ülésfűtés segített fél perc alatt), mikor kint már fagypont alatt volt bőven. A jég maradékát ablaktörlővel odébb lehetett lökni (nem volt már ráfagyva sehol sem).
Az olaj meg emlékeim szerint gyorsabban elérte az üzemi hőmérséklettartomány alját, mint egy átlagos nyári hajnalban.

(#183295) BigBlackDog válasza Doki16 (#183293) üzenetére


BigBlackDog
veterán

Jaja, nálam sem akarja az egyest nagyon használni a száraz 7-es DSG. Kb. álló helyzetből történő megmozdításkor, meg rámpán való lassú menetelkor hajlandó fixen egyben hagyni. Kíváncsi lennék ennek az okára.

(#183296) ivana válasza BigBlackDog (#183295) üzenetére


ivana
Ármester

Egy csomó régi hidrós automata kettesből indul alapból. Valószínűleg emelkedőn már nem bírná, azért kell az 1-es. Meg nyilván ha taposod akkor egyest is kapcsol.

[ Szerkesztve ]

(#183297) oliwire válasza Doki16 (#183293) üzenetére


oliwire
őstag

Google-n rákeresve a Webasto-t hozza ki, mint nagy tapasztalattal rendelkező csapat. Hozzájuk érdemes fordulni?

(#183298) simonjoe válasza Qru (#183247) üzenetére


simonjoe
senior tag

Az enyém CBAB-s, 100k-nál volt egy gépészeti beavatkozás, a balansztengelyt is "felfúrták" és így kapott egy hozzá való gyártott hexagont. (kassza 180eHUF) Az a helyzet, h nem volt csúnya a kivett tengely szinte századnyi kopások voltak az éleken. Én közben váltottam szerelőt, aki azt mondta, h fölöslegesen dobtam ki ennyi pénzt, Ő 150K-nál szokta cseréltetni, a módosított hosszabb és keményebb kivitelre ami nincs 3eHUF. Megkeresem és csinálok a régiről képet.

Joe

(#183299) Dluinet válasza oliwire (#183297) üzenetére


Dluinet
nagyúr

Webasto olyan, mint a láncfűrésznél Stihl, vagy a sarokcsiszolónál a Flex.
Annyi különbséggel, hogy a Webasto szinte egyedül van az állófűtés piacon.

"Mindig is első szerettem volna lenni!" - II. János Pál pápa

(#183300) oliwire válasza Dluinet (#183299) üzenetére


oliwire
őstag

oh, értem, akkor nem is egy cég, aki szereli, hanem egy márka. Köszönöm! :R
Van itt olyan, aki már szereltetett be utólag?

Útvonal

Fórumok  »  Technika, hobbi, otthon  »  Autós topik (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.