Hirdetés

2024. május 7., kedd

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Technika, hobbi, otthon  »  Autós topik (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-02-28 08:07:54

LOGOUT.hu

Autós topik

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#182051) Szoszo94 válasza -v- (#182047) üzenetére


Szoszo94
őstag

A fogyasztás is csökkenne pedig :P

tboldi: azt akarod mondani, hogy vegyek hozzájuk egy Jazz-t? :DDD De ha Nálad jól működik, odaadom, bár ha nálam már újkora óta csíkoz, akkor szerintem Nálad is így tenne :K
Egyébként biztos függ szélvédőtől is, máshogy görbül, máshogy fekszik fel.

FF: a wtf faktor kapja be, akkor majd felülünk Vili buszára ;]

[ Szerkesztve ]

Lexus IS250 Sport Mark Levinson // Renault Mégane II PH2 Grandtour 2.0dCi

(#182052) tboldi válasza Szoszo94 (#182051) üzenetére


tboldi
nagyúr

Köszönöm, de valszeg úgysem passzolna a méret. :)

(#182050) Fehér Farkas: Ezért vettem nyárias 4S-t (Michelin CrossClimate+), a mostani enyhe teleken, és az évről évre egyre több napig tartó kánikulában is teljesen jó. :K

[ Szerkesztve ]

(#182053) Szoszo94 válasza tboldi (#182052) üzenetére


Szoszo94
őstag

Igaz, ez ki is ment a fejemből :B :R

Lexus IS250 Sport Mark Levinson // Renault Mégane II PH2 Grandtour 2.0dCi

(#182054) pècsimunkás válasza Szoszo94 (#182051) üzenetére


pècsimunkás
addikt

[link]
Úgy néz ki kb mint a gyári. Kár, hogy nem előbb volt téma az ablaktörlő, akkor ezt vettem volna meg.
A Bosch is valahogy így volt árban, de nem jól töröl. Pontosabban kimondottan szarul!

Egyszer már hadat üzentünk az USA- nak, úgy látszik nem tanultak belőle!

(#182055) focvis válasza Szoszo94 (#182045) üzenetére


focvis
veterán

Ha összkerékhajtású (lenne) az IS250, úgy vállalható. Havas élményeim frissiben.

(#182056) #89309696 válasza Szoszo94 (#182051) üzenetére


#89309696
törölt tag

Vili buszán is nyári van. :D Akkora súlyú járműveken nem nagyon használnak télit, mert a súly belepaszírozza az útba akkor is ha a fizika nem akarja. :D 15 tonna a könnyű Credo is, ahhoz képest meg a kerékfelülete csak kb. 3x akkora, mint egy kocsié.
Na jó mondjuk buszokon általában cserélni szokták, de nem tudom, hogy a gumi anyaga is puhább-e vagy csak a hókása miatt a minta más. Kamionokon viszont tényleg nem szokás cserélni.

(#182057) Szoszo94 válasza pècsimunkás (#182054) üzenetére


Szoszo94
őstag

Mentettem a linket, fizu után meg is rendelem szerintem, az őszi időjárás miatt úgyis gyakrabban kell ablaktörlőt használni - így gyakrabban idegesít a csíkozás :DDD

Focvis: köszi! A leírásod alapján játszani jó, de hóban napi közlekedésre RWD esetén nem az igazi. Errefelé nincsenek nagy dombok, amerre járok, FWD esetén meg jól viselkedett a Nexen, de ugye ott volt a súly a hajtott tengely fölött. Kicsit délebbre kellene még lakni, akkor kérdés nélkül meglépném a cserét. Meglátjuk, igazából másik felnit is akarok, nem tetszik a téli 17"-es, nem mutat jól az autó alatt :B De ez maximum jövő ilyentájt lesz esedékes, most a nyári gumikra kell spórolnom, utolsó szezonosak.
AWD IS volt, csak nem az EU-ban, ismerősnek van hófehérben. Szép és jót lép állóból, majd egyszer talán ellene is tudok menni, kíváncsi vagyok mennyit jelent az AWD. Sanda a gyanúm, hogy egy darabig el tud lépni, aztán jön a hajtási veszteség. Mindjárt írok is neki, hogy mit csinál a hétvégén ;]

FF: Akkor Vili nincs mese, télre szerezz vonatot nekünk!

[ Szerkesztve ]

Lexus IS250 Sport Mark Levinson // Renault Mégane II PH2 Grandtour 2.0dCi

(#182058) vans? válasza Szoszo94 (#182057) üzenetére


vans?
őstag

Ujra Mo.-n dolgozol? Audi meg nem eledt fel?

hábm bábm

(#182059) Qru válasza Szoszo94 (#182045) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Akkor vennék csak téli helyett 4S-t ha olcsóbb mint a téli.

IS250 jó, havernak az volt vezetési tréningen kikapcsolt esp-vel esett-kelt de jópofa autó. Egy keveset vezettem is, sztem abszolút pariban van egy E90-es BMW-vel (bar bömbit többet vezettem).

[ Szerkesztve ]

#nincsbennetarcsi

(#182060) Szoszo94 válasza vans? (#182058) üzenetére


Szoszo94
őstag

Igen, ideiglenesen sz@r melót, csütörtökön megyek Audiba, már van oda is felvétel. Ha jól megy, megint sofőrnek, csak most a tesztpilótákhoz. De jobb lenne a szakmámban elhelyezkedni végre, ami egyébként mechatronikai technikus.

Qru: sima vagy Sport volt?

[ Szerkesztve ]

Lexus IS250 Sport Mark Levinson // Renault Mégane II PH2 Grandtour 2.0dCi

(#182061) -v- válasza focvis (#182055) üzenetére


-v-
addikt

Nem lehet csak a driving skillekkel volt ott baj :F Tört azért pár autó ott a múltban ;]

[ Szerkesztve ]

(#182062) Qru válasza #89309696 (#182056) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

A bkk buszokon 4S gumik vannak csak mondom. ;)

#nincsbennetarcsi

(#182063) -v- válasza Szoszo94 (#182060) üzenetére


-v-
addikt

sofőrnek, csak most a tesztpilótákhoz

Te fogod tesztelni az új RS6-okat Nordschleifén? Az elmegy azért, bár jobb lenne ja szakmában, megértem ;]

(#182064) South Velen


South Velen
addikt

Sziasztok,

hátsó lengéscsillapító cserénél kötelező porvédő+ütközőt is rendelnem?

Ha igen, ugyanolyan márkájúnak kell lennie mint magának a gátlónak?

Tehát ezek szabványosak, vagy direkt beleraknak olyan megoldásokat ami miatt nem univerzális? :D

(#182065) -v-


-v-
addikt

(#182066) #89309696 válasza Qru (#182062) üzenetére


#89309696
törölt tag

Kb. ilyen van mindenen, buszon, kamionon, teherautón, kukásautón. Ezek valóban 4S-ek, abból a szempontból is, hogy egész évben használják. :D De azért nekünk autós szemnek ezek eléggé minimalista abroncsok, én nyárinak hívom. :D

Nem ültem buszon 12 éve, nem tudom ma mi a divat, de anno télre itt vidéken le szokták cserélni ilyenekre, illetve a kukásautón ma is lecserélik.

Hogy különbözik-e a keverék is vagy csak a minta más azt nem tudom, ugye itt a súly/felület arány az brutálisan más, mint személyautónál, nem beszélve a 8 baros nyomásról.

[ Szerkesztve ]

(#182067) focvis válasza -v- (#182061) üzenetére


focvis
veterán

Hajjaj, még törni is fog! :DDD

Amiket nem is számolok, csak a közelmúltból:
- tavasszal a Volvo lökhárítójával elkaszáltam egy kiemelt szegélyt, nem láttam,
- 2019-ben a 3. GTI-vel a szokásommal ellentétben tolatva álltam be a garázsba, egy gumi és a lökhárító éle bánta,
- a mostanival 2016-ban lekoccoltam az előttem menőt, a navit csesztettem, a rendszámtartó bánta (10 e Ft).

#182065: Tudtam, mikor kell eladni a zöldrendszámost. Szar a helyzet.

[ Szerkesztve ]

(#182068) Qru válasza #89309696 (#182066) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

4S keverekuek, van ismeros buszos korokben (nem, nem csak Vili) szoval eleg biztos az info.

#nincsbennetarcsi

(#182069) Qru válasza Szoszo94 (#182060) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Nem sport volt, MarkLevinson.

#nincsbennetarcsi

(#182070) Ck. válasza Qru (#182068) üzenetére


Ck.
addikt

Akkor az még szerencsésebb odahaza, idekint télen is a nyári gumival toljuk, meg pörgünk mint egy nagyranőtt BMW, Scania logóval. :DDD

[ Szerkesztve ]

(#182071) -v- válasza focvis (#182067) üzenetére


-v-
addikt

2019-ben a 3. GTI

Nem ez a 3. GTI :F ez most hányadik, 4-5? Atyaég.

(#182072) rbalint88 válasza -v- (#182071) üzenetére


rbalint88
addikt

1. és 4. egyszerre :P csak hogy egyszerű legyen. de a lényeg, hogy fehér ;]

(#182073) -v- válasza rbalint88 (#182072) üzenetére


-v-
addikt

fehér

Jah valami flottás lefingott szart vett :F akkor értem miért kell ennyit pucolgatni most ;]

(#182074) ivana válasza #89309696 (#182056) üzenetére


ivana
Ármester

Nem csak a súly, a sokkal nagyobb kerékátmérő is nagyon sokat segít. Egy kamiont nem izgatja a kátyú, vagy a dilatáció a hídon.

(#182075) Zizmand válasza South Velen (#182064) üzenetére


Zizmand
aktív tag

1. Nem feltétlenül, be kellene kukkantani, hogy milyen állapotban van, nagyjából látszik oldalról. Én kompletten vettem mindent, mert még a gyári volt és 500 ezer km után teljesen szét volt esve a porvédő. Ha jó állapotban van nem szükséges, de a helyedben a biztonság kedvéért vennék, nem nagy tétel.
2. Nem kell ugyanolyan márkájúnak lennie, márka függetlenül passzol minden-mindennel.
3. Úgy gondolom nincs benne trükközés, univerzálisak a dolgok. :)

Egyébként milyen autóról van szó?

(#182076) South Velen válasza Zizmand (#182075) üzenetére


South Velen
addikt

Köszi szépen :R

Swift MZ 1.3 92LE

(#182077) focvis válasza -v- (#182073) üzenetére


focvis
veterán

Flottás lefingott a 3. volt. Csudaszép lett egy hónappal később.
Vétel előtt Bosch szagszervizben bevizsgáltatta a leendő tulajdonosa. 🤣 Pénzt nem adnék bevizsgálásért. 👹
Valóban törésmentes volt (komolyan).

(#182078) -v- válasza focvis (#182077) üzenetére


-v-
addikt

Valóban törésmentes volt (komolyan).

De hát most írtad annak széttolattad a lökösét ;]

(#182079) focvis válasza -v- (#182078) üzenetére


focvis
veterán

Horzsolás a garázsajtó miatt. S.k. ecseteltem. (Gumit vettem újat, kölcsön kerékszett volt.)

Ne kötözködj, Vilmos!

(#182080) tboldi válasza South Velen (#182064) üzenetére


tboldi
nagyúr

Nem kötelező, ha jó állapotúak még, maradhatnak. Bár ha filléresek, akkor nem látom értelmét nem lecserélni őket.

Nem kell ugyanolyan márkájúnak lenniük, mivel mindegyiknek az adott autóhoz kell passzolniuk, nem egymáshoz, vagyis tulajdonképpen egyformáknak tekinthetők.

(#182081) -v- válasza focvis (#182079) üzenetére


-v-
addikt

Tehát kaptál egy kölcsön kerékszetet jól lehúztad parkolásnál aztán visszaadtad :F

;]

(#182082) TheProb


TheProb
veterán

Mostanában egyre többet hallani, látni és múltkor én is láttam élőben egy olyan aktust, ahol Bp-n 2 autós fél között a vélt vagy valós nézeteltérés olyan pontig fajul, hogy az egyik kiszáll és nekimegy a másiknak. Feltépi az ajtót (vagy legalábbis megpróbálja), ordít, tombol, habzik a szája, üti/rugja a kocsit, stb.

Feltételezve, hogy ilyenkor a másik félnek sikerül megtartania a lélekjelenlétét, ezt ki hogy kezelné le? Személy szerint nem tudom mit reagálnék. Tart esetleg valaki a kocsiban (kéznél) valamilyen önvédelmi/riasztó ketyerét? Gáz/paprika spray, fatestápoló, kerékkulcs, boken, M60, Javelin stb.? Netán betanult rákiáltások, pl. "MUNKA!" vagy "SZAPPAN!"
Gyenge képzelőerővel talán a spray-k lehetnek a legjobbak, mert kis helyet foglal, ablakon ki lehet lőni vele, stb.

(Néhol komolytalanság fedezhető fel a hsz-ben, de a kérdések tényleg komolyak.)

[ Szerkesztve ]

"Boba is Mickey, Mickey is Boba" - Finkle Einhorn | PC Rig: https://pcpartpicker.com/b/bBy48d

(#182083) focvis válasza -v- (#182081) üzenetére


focvis
veterán

Vili, ma inni kell kell Hozzád. 😵

(#182084) rbalint88 válasza TheProb (#182082) üzenetére


rbalint88
addikt

én szálltam már ki, valamikor 2013 és 2015 között, mert az avensis-szel voltam.innen is csókoltatom a horpadt ajtós pezsgő színű citroen C4 tulaját, aki szándékos veszélyeztetés után még bemutatott, aztán amikor meg akartam kérdezni, hogy melyik iskolában nevelkedett (tényleg nem akartam verekedni), akkor menekülőre fogta és már csak arra futotta, hogy az ajtajába lépjek lendületből...

alapvetően nem az a baj, ha valaki hülye, csak intsen má' egy bocsit, vészvillogózzon kettőt, ne még neki álljon feljebb. szerintem az ilyen kiszállós kakaskodások legtöbbjéhez két hülye kell. én is az voltam, egy fos napon sikerült feltennie az i-re a pontot, bár szerintem az a magatartás, bárkit, bármikor, a legszebb napján is felcseszi.

ngaba: automata központi zár ;) a dugóban meg cseszheted a kocsi 1,5 tonnáját, ott túsz vagy.

[ Szerkesztve ]

(#182085) ngaba válasza TheProb (#182082) üzenetére


ngaba
aktív tag

Ja, egyszer én is láttam egy ilyen szép anyázós/leszorítós üldözést Pesten, a vége az volt, hogy megpróbált keresztbeállni az egyik autó a másik előtt, de a százsávos úton szépen kikerülte az üldözött. :D Én, a békés vidéki csak néztem, hogy mi ez a vadkelet itt.

Egyébként nem tartok "fegyvert" az autóban, utálok felesleges tárgyakat vinni az autóban. (Meglátom a csomagtartóban a jégkaparót nyáron, és ideges leszek.) Ilyen szituban magamra zárnám az ajtót, és az autó 1.5 tonnája lenne velem. Ha nem venném észre, hogy jön, akkor valószínűleg mindegy: hirtelen feltépi az ajtót, a meglepetés és az öv miatt vesztes helyzetben vagyok, valószínűleg simán leüt.

[ Szerkesztve ]

(#182086) CactuS válasza TheProb (#182082) üzenetére


CactuS
Arcképgyáros

[link] :DDD

Have you ever noticed that anybody driving slower than you is an idiot, and anyone going faster than you is a maniac? George Carlin

(#182087) Qru válasza TheProb (#182082) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Az előző autómban volt az ülés alatt egy fatestápoló de már nem hordok magamnál ilyet. A bökő az veszélyes (bár 13 cm-ig legális), mert magadban is kárt tudsz tenni ha nem tudod használni. Sztem a spry az jó ötlet, csak figyelj a szélirányra. Amúgy ha tudod inkább hagyd ott az ilyet.

Nekem eddig egy komolyabb afférom volt csak, egy sárga Leon bevágott elém, rádudáltam erre büntifék és kipattant a csávó habzó szájjal.... Amikor meglátta, hogy a faterom, a bátyám meg a haverom ül a kocsiban rajtam kívül akkor viszont elég gyorsan visszaült és tovább ment. :DDD

#nincsbennetarcsi

(#182088) CactuS válasza Qru (#182087) üzenetére


CactuS
Arcképgyáros

Kaliber jogásza azt tanácsolta anno, hogyha nincs más alternatíva, akkor gumilövedékes, használat után autó leparkol, tömegközlekedéssel elszivárgás, gumilövedékes eltüntetése még aznap. Ilyen ez a jogrendszer idehaza.

Amúgy egyszer benyögöm azt egy ilyen szituban, amit a gyerek mond nekem: "Nem kérem a butaságot". Szerintem aratnék vele. :DDD

[ Szerkesztve ]

Have you ever noticed that anybody driving slower than you is an idiot, and anyone going faster than you is a maniac? George Carlin

(#182089) Qru válasza CactuS (#182088) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Gyerekkoromban volt de lövedékre már nem nagyon maradt a zsebpénzből. Viszont hamar rájöttünk, hogy a borostyán magja/termése pont beleillik a csőbe... :D

#nincsbennetarcsi

(#182090) molnarpeter válasza Qru (#182087) üzenetére


molnarpeter
nagyúr

Ha már offos a testápoló, jó lehet egy darab vascső kerékkulcs hosszabbítás céljából arra az esetre, ha defektet kapsz, viszont a gumis véletlenül túl nagy nyomatékra állította a légkulcsot. Már amennyiben van pótkerék :D

(#182091) tboldi válasza molnarpeter (#182090) üzenetére


tboldi
nagyúr

Teleszkópos kerékkulcs van nálam, de mire előszedném a pótkerék mellől, már nem lenne rá szükség. Vagy azért, mert addigra már leütöttek, vagy azért, mert elmenekült a másik fél a testalkatom láttán. :D

[ Szerkesztve ]

(#182092) Pttypang válasza ivana (#182074) üzenetére


Pttypang
veterán

Akkor emiatt kell advanced katyukat kerulgetnem az uton, mert a kamionosokra is gondolnak :)

Everybody lies.

(#182093) #89309696 válasza TheProb (#182082) üzenetére


#89309696
törölt tag

Erről már beszéltünk korábban is mikor a dinnyés eset történt. [link]

Ha elhajtani nem tudsz, mint a videóban se akkor a legjobb ilyenkor szépen nyugiban maradni, az őrjöngés hamar lecsillapszik és továbbáll. Ha idő előtt reagálsz rá csak olaj a tűzre és sokkal nagyobb károkat fog okozni egy ilyen idegbeteg frusztrált vadbarom. Legvégső esetben, ha elkezdi az autót rongálni vagy lehúzott ablakon beüt, még akkor is megfontolandóan ott érdemes hagyni ha lehet, de ha nincs semmi más mód akkor ki kell szállni és seggre tenni, de ez legyen az utolsó.
Ugye nagy a rizikója, hogy nem tudod az illető milyen képességekkel rendelkezik vagy véletlenül jól talál el aztán ki is fekszel. Szóval nem érdemes kockáztatni, de végső esetben természetesen igen, védeni magad és az értéket, autót.

Akiknek van testalkata és pl. úgy szokták levenni magukról a Twingot, nekik nincs szükségük külön eszközökre mert már a megjelenés rendet fog teremteni, aki fokhagymagerezd azoknak a legjobb a paprikaspré szerintem hiába csajos, az talán legális is. Csak gyakorolni kell a használatát meg persze nem a pótkerék mellé tenni, hanem rögtön kézhez. Bár a paprikaspré szerintem mindenkinek hasznos, ha tényleg ilyen környéken lakik, erőember méretektől függetlenül, mert tényleg nem tudni a másik mire képes meg nem-e ő is úgy veszi le magáról az autót, a spré meg nem fog kérdezni, hanem vakon földre rak minden embert.

[ Szerkesztve ]

(#182094) Szada85 válasza TheProb (#182082) üzenetére


Szada85
aktív tag

Eddig egyszer volt ilyesmi, TypeC egy fekete Suzkával nem tudta abszolválni idöben a besorolást (szerinte miattam, habár én a haladó kocsisorban konstans sebességgel haladtam), így a járdára felugratva fejezte be a manövert, jött utánam 3-4 km-t, majd a lámpánál beállt elém keresztbe, odarohant, és közölte, hogy neki ott a kocsiban a gyerek, meg a zasszony, akik miattam majdnem meghaltak, itt jött néhány válogatott kötöszó, majd megjegyezte, hogy ha mégegyszer meglát Újpesten, akkor ravatalra tesz (szó szerint így mondta).
Nyomatékosításként közben Tysonra vette a beállást, addigra mondjuk dugtam egy szolid rükvercet, hogy ha tényleg meg akarná harapni a fülemet, akkor odébbgurulok, de itt megállt a történet, gyanítom, hogy a tetlegességig nem nagyon mernek elmenni, csak a hangjuk nagy.

Ami meglepett, hogy akitöl most a Cuprát vettem, német rendör srác, annak volt a vezetöülés mellett bal oldalt egy ~40cm-es többeres, szigetelt kábeldarab (~2-3 cm-es átmerövel), ránézésre nem bikázáshoz... :D

(#182095) Dluinet válasza Szada85 (#182094) üzenetére


Dluinet
nagyúr

Nem ajánlom a szigetelt kábeldarabot, mert amíg azzal elkezded az ütést a felemeléssel, egy teljesen védtelen felületként hagyod a teljes testedet az ellenfélnek, és addig már két ütést benyeltél.

"Mindig is első szerettem volna lenni!" - II. János Pál pápa

(#182096) F_Zolee válasza Dluinet (#182095) üzenetére


F_Zolee
veterán

De ha Nunchaku-ként lógálja úgy máris jobb. ;]

(#182097) stickermajom válasza Szada85 (#182094) üzenetére


stickermajom
addikt

Sokáig nekem is egy 1 méter hosszú 3cm átmérőjű tömör réz földkábel volt az ülés mellett. :D

(#182098) Tsebacsi válasza Dluinet (#182095) üzenetére


Tsebacsi
nagyúr

Mindenki aki szembekerül velünk az képzett MMA harcos, esetleg bokszoló vagy ilyenek??? :F És ha már előveszünk egy ilyen "eszközt" hagyjuk, hogy kartávolságon belülre jöjjön az "ellenfél"? Ne képzeljünk ebbe bele ketrecharcot kérem :N

Minél Több Embert Ismerek, Annál Jobban Szeretem A Cicáimat!

(#182099) tboy93


tboy93
nagyúr

Új irodánk van, most költöztünk be. A céges parkoló utcafrontról nyitott, de magán, kint vannak a rendszámok. 3 nap kellett, hogy reggelre odaálljon egy majom. Na mondom, akkor Te se mész ma sehova barátom, ráálltam úgy, hogy véletlen se tudjon elmenni. Kiderült hogy egy lakó az épületből, 1 órát szobrozott mire be mert jelentkezni a főnöknél, hogy hát Ő elmenne és nem tud kiállni...

Szerintem holnap már máshol fog parkolóhelyet keresni ;]

(#182100) F_Zolee válasza tboy93 (#182099) üzenetére


F_Zolee
veterán

A pofátlanja... ;]

Útvonal

Fórumok  »  Technika, hobbi, otthon  »  Autós topik (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.