Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Technika, hobbi, otthon  »  Autós topik (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-02-28 08:07:54

LOGOUT.hu

Autós topik

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#183851) tboldi válasza EQMontoya (#183848) üzenetére


tboldi
nagyúr

Az első képedtől focvis is elalél. :D

Amúgy mi történt a műszerfallal? Véletlenül nem a LUK tesztautója?
Van egy ismerősöm, aki náluk dolgozik, és mesélte, hogy egy Ferrarinak dekopírfűrésszel kivágták a műszerfalát, hogy legyen hova tenni a laptopot. :DDD

(#183852) Qru válasza EQMontoya (#183848) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Wow! :C

#nincsbennetarcsi

(#183853) Qtya123 válasza Qru (#183849) üzenetére


Qtya123
őstag

Remélem tényleg ennyi van és nem az, hogy ki volt ütve alóla a fél futómű... Bár nehezen tudom elképzelni, hogy akkor az oldalán gyári fény lenne, meg azt sem hinném, hogy ne lenne a javítási listán lengőkar, stb... Egy megnézést, ha kicsit húzom is a számat, talán megér.

EQMontoya: szegény IS ott elöl meg féltékeny lett, hogy lecseréled. :D

(#183854) EQMontoya válasza tboldi (#183851) üzenetére


EQMontoya
veterán

Dede, ez egy tesztauto, azert nincs komolyabb belteri foto, mert ott van minden is. :)
Egy Portofinoba van belefaragva az ujabb infotainment.

Hogy irjak is rola. Eloszor is: ez nem erre a vilagra valo, baszki.
Szoval a 200 lo koruli autok kifejezetten jol mennek.
Ulltem Model3-ban, az nagyon megy. Model S-ben is, az brutalis.
Na, ez ugyanolyan brutalis, csak meg ratesz egy lapattal.

600 lo, 760mokus, csak sokkal konnyebb, mint egy Tesla. Ebbol kifolyolag a fekhatas is embertelen. 20-as felni van rajta, ez fer ra a fekre.

Az ero minden fordulaton embertelen, lerugod, hatbavag es katapultal a horizontba. De ezt mar nem Te vezeted, hanem az elektronika. Savvaltasnal kozben felgazon gyorsitas, mar menne keresztbe, es nyul bele azonnal. Persze, ki lehet kapcsolni, de szerintem itt egyutt 10-en nem tudunk annyira vezetni, hogy ez az otlet egyaltalan felmeruljon.

Hang: alapvetoen jo, es eleg hangos is, de csak kipufogohang van. Tok fura volt, a Lexusban siman hallom magat a motort gyorsitaasnal, itt abbol semmit, csak a kipufogo trombital. Az persze szepen.

Ez ugye nyithato teteju, de annak nem az igazi: egyreszt borzaszto huzatos, meg egy MX5-hoz kepest is, masreszt a csomagtartoba csukodik be az egesz, igy praktikumban sem jobb annal semmivel.

Viszont ami az igazi baj szerintem, hogy ezt nem lehet kielvezni. Ha tiltason valtod el a kettest, az mar autopalyan sem szabalyos, nem lehet kiautozni a hatarait. Ez nem fogod joerzessel elrakani keresztbe, max rarugsz, es az elektronika enged egy picit keresztbe menni, mielott megfogja.

Szoval tovabbra is azt erzem, hogy mondjuk Focvis GTi-jevel lehet egy joizut autozni, ennek meg nagyon tavol vagyok a hataraitol. Persze, lampatol elrugni fun, de onmagaban erre tartani egy autot felesleges.

Same rules apply!

(#183855) brumi1024 válasza EQMontoya (#183854) üzenetére


brumi1024
veterán

Persze, ki lehet kapcsolni, de szerintem itt egyutt 10-en nem tudunk annyira vezetni, hogy ez az otlet egyaltalan felmeruljon.

Hat 10-en bele sem ferunk, nem hogy produktiv kooperacioban vezessuk. ;]

Milyen celu tesztauto egyebkent, ha lehet tudni?

[ Szerkesztve ]

(#183856) focvis válasza EQMontoya (#183848) üzenetére


focvis
veterán

Na bakker!
Asphalt 8-ban szoktam hasonló kategóriával tépni.

Hangra komolyabb a herélt kipus GTI-nél? :DDD

#183851 tboldi: A narancs kispók fix díszlet EQM fotóin.

[ Szerkesztve ]

(#183857) slett27


slett27
addikt

Többször szó volt róla itt a fórumon, de azért rákérdezek még egyszer. Valakinek tapasztalata Alfa Giulietta 1.4TB Multiair 170LE ? Érdemes ráhangolódni ? Totalcar népítéletnél nagyon jók a tapasztalatok 10/8.9 szóval mintha ez már nem a régi Alfa lenne. Ebben az árkategóriában nincs az az autó ami 250Nm nyomatékkal rendelkezne, ritkán jön szembe (még mindig) számomra mutatós.

Most egy Fiat Bravo 2 1.4 90LE tulajdonosa vagyok 3 éve (eddig egy hátsó kerékagy csapágy és egy önindító ami extra szerviz volt) nincs gondom vele. 2007-es emiatt cserélném lassan és természetesen erősebbre.

"Ismerősöm szerint az ő Logitech Z-623-as rendszere (bizonyos esetekben) jobban szól, mert felére feltekerve is adja a mélyet, szétveri a házat a gettób@szó számokban !" by Rasiel :DDD

(#183858) cappa72 válasza EQMontoya (#183848) üzenetére


cappa72
nagyúr

Aztaleborultszivarvégit!

Egy #napifogyi-t azé' dobj majd be :D

Selenia 5w-40 motorolaj eladó! Na meg 4db Ford Kuga TPMS szenzor, 12k-ért

(#183859) Integrale válasza slett27 (#183857) üzenetére


Integrale
veterán

Szia!

Én T-Jettel venném. Multiair nem költségmentes, aki eladja pedig nem jótékonyságból, a modulok cseréje után adja el. A MultiAir modulok cseréje nagyjából egy 400e Ft-os költség. Ha ezzel kalkulálsz, és utána megfelelő olajjal, szűrőket cserélve használod, akkor amit lehet, megtettél.

"Bad reklám is reklám too"

(#183860) EQMontoya válasza cappa72 (#183858) üzenetére


EQMontoya
veterán

Valahol 20-30 kozott. Szerintem Vilikenek mar porcosodna tole. :D

brumi1024: infotainmentet hegesztenek hozza (a gyarit).

Same rules apply!

(#183861) slett27 válasza Integrale (#183859) üzenetére


slett27
addikt

Ráadásul, tudomásom szerint ezt a Multiair rendszert (pillagószelep nélküli motor elvileg ?) a FIAT fejlesztette. Akkor kb egy dízel költségeit kapom így benzinesben. :)

"Ismerősöm szerint az ő Logitech Z-623-as rendszere (bizonyos esetekben) jobban szól, mert felére feltekerve is adja a mélyet, szétveri a házat a gettób@szó számokban !" by Rasiel :DDD

(#183862) rbalint88 válasza slett27 (#183861) üzenetére


rbalint88
addikt

120lovas tjet es mehet ra a chips :))

(#183863) EQMontoya válasza focvis (#183856) üzenetére


EQMontoya
veterán

Halkabb, meg kinyitva is szerintem, meg azert nyilvan sokkal kifinomultabb hangszin, nem olyan "baaaaa" hangja van.

Same rules apply!

(#183864) Integrale válasza slett27 (#183861) üzenetére


Integrale
veterán

Pillangószelep sincs és szívó oldalon vezérműtengely sem, azokat a szelepeket működtetik a modulok.

A 150 lovas T-Jet csak fent erősebb, alacsony tartományban ugyanazt tudja mint a 120, sőt nyomatékban még alatta is van kicsivel. Viszont van hardveres eltérés a két variáns között, más vezérműtengelyek, turbó és az IC is.

[ Szerkesztve ]

"Bad reklám is reklám too"

(#183865) MC Pite válasza Dorian (#183835) üzenetére


MC Pite
veterán

Mazda hatos kollégánál (szedán) is így kerestük hol tör be a víz a csomagtartóba :D

Qru: Fékolaj elvileg 2 évente, gyakorlatilag legalább 4 évente ajánlott. (Aki többet is jár az Alpokban/tréingre/pályanapozni, nyilván sűrűbben érdemes).
Ja, és ESP-s/ABS-es autónál a tömbből is ki kell nyomatni a régi fékolyajat, ki kell vezérleni a szelepeket!

slett27: Én a kisebbikkel (120) benyással venném, okokat már korábban kifejtették. Csipsz nélkül is jól megy, nyilván azzal mégjobban.
Nyugi, jobban sikerült ez a rendszer a fiatnak, mint a BMWnek a saját pillangószelep nélküli motorja :) (Bár a szívó még elmegy abból.)

[ Szerkesztve ]

<ELADÓ: Pixel8HibridTok> Pixel 8 | C4 SpaceTourer 1.2 Pt '18 | 208 1.2VTi '18 | https://www.spritmonitor.de/en/user/MC_Pite.html

(#183866) Tsebacsi válasza EQMontoya (#183848) üzenetére


Tsebacsi
nagyúr

Fúúú áááá meg hasonlók.
Olyan, mint a zsiráf, nagyon tetszik de otthonra nem kéne :D
Elképzelni sem tudom, hogy mehet. Legutoljára 2004 körül egy Impreza WRX STI-ben voltam beszarva, úgy ment közúton, de vajon milyen lehet ez?! :D

Minél Több Embert Ismerek, Annál Jobban Szeretem A Cicáimat!

(#183867) EQMontoya válasza Tsebacsi (#183866) üzenetére


EQMontoya
veterán

Pontosan ezt a zsirafos hasonlatot hasznaltam ra eloben en is. :D

Same rules apply!

(#183868) focvis válasza rbalint88 (#183862) üzenetére


focvis
veterán

Meg nagyobb turbó.

Öcsémnek ilyen 120 lovas van, múltkor ő vitt el autót venni. Mondta, hogy hú de jól megy mikor a DNA-t D-re kapcsolja. (;]) Kértem, tolja neki egy kicsit. Tolta egy kicsit. Nem akartam megbántani, mégis csak az egyetlen testvérem... de azért megkérdeztem, hogy
- ez most padlógáz volt?
- Nem teljes padló.
- Nem is rossz, nem is rossz. :R (Faterunk 1.2 szívó Ignisével szvsz letolom 100-ig :DDD )

(#183869) Integrale válasza focvis (#183868) üzenetére


Integrale
veterán

Nem megy rosszul szerintem, 8,9 alatt futja a 100-at, érdekes módon dinamikusabb, mint a szintén 120 lovas, de kicsit könnyebb Bravo II.

"Bad reklám is reklám too"

(#183870) tonyrulez


tonyrulez
őstag

Lámpabúra már van annyira ködös hogy megérett egy felújításra. Mi a véleményetek az aceton gőzös eljárásról? Gumicserekor mondták hogy elkezdtek ezzel is foglalkozni. Én még leragadtam a polírozásos lakkozásos módszernél.

Illetve, mi az ajánlott 55W halogén izzó, amivel jól is lehet látni, és nem ég ki hamar?

4 8 15 16 23 42

(#183871) Qru válasza Qtya123 (#183853) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Optimistan vett kanyarban a jarda szelenek csuszva siman kifurdulhat a futomu es a fenyezes nem serul erdemben. Nem deal breaker de meg kell nezni alaposan (futomuvessel is, mert a bekotesi pont is elmehet).

#nincsbennetarcsi

(#183872) slett27


slett27
addikt

Integrale : thx az infot. :R

rbalint88 : chips mennyit nyom még a latba ? ~ +20LE +40Nm ?

MC Pite : :R

[ Szerkesztve ]

"Ismerősöm szerint az ő Logitech Z-623-as rendszere (bizonyos esetekben) jobban szól, mert felére feltekerve is adja a mélyet, szétveri a házat a gettób@szó számokban !" by Rasiel :DDD

(#183873) Qru válasza MC Pite (#183865) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Okker sargas vt szoval meg nem tragikus, de majd 2 ev mulva kellesz/lesz meg egy csere. Szerencsere a csavarok nem vtak berohadva (nagyon), meg mehetett inditani viszonylag konnyen.
Meg par aprosag var ram tavaszra addig gyujtom a lelkierot/lovet. ;D

#nincsbennetarcsi

(#183874) szimi57


szimi57
őstag

Volt egy gyors szivattyús olajcserém. Olajszűrővel nem is vacakoltam. Hét hónap, 7 e. km nem hiszem, hogy tönkre vágta. Egymás mellett a Lidles és a kis kínai szivattyú. Az utóbbi jól kiszürcsölte.

A MOSOLY egy olyan vezeték nélküli kapcsolat, amely nem igényel külső áramforrást.

(#183875) -v- válasza slett27 (#183872) üzenetére


-v-
addikt

120 lovasra: [link]

170 lovasra: [link]

(#183876) barnam_ válasza szimi57 (#183874) üzenetére


barnam_
nagyúr

Mennyi olaj, mennyi idő alatt ment át a szivattyún?
Nekem a LIDL-s van, csak difi olajra használtam, de azzal (nem meglepő módon) megszenvedett :DDD

(#183877) tboldi


tboldi
nagyúr

Senki nem kérte, de én mégis rátok erőszakolom. ;]
Ilyen lett a beállítás:

Szerintem jó lett, nem is villogott még senki rám, ezelőtt azért előfordult. :)

(#183878) szimi57 válasza barnam_ (#183876) üzenetére


szimi57
őstag

Kb. 1 perc lehetett a 3,5 l. Azonnal összeszívta a csonkra rámenő kb. 3 cm-es toldatot, teljesen fel kellett tolnom a csonkig a keményet. Ha az árból indulok ki, akkor a közel 10 e. Ft üti Lidles megoldást. Speciál olajra készült, más folyadékról nem is tesz említést.

A MOSOLY egy olyan vezeték nélküli kapcsolat, amely nem igényel külső áramforrást.

(#183879) -v- válasza tboldi (#183877) üzenetére


-v-
addikt

Hát ez szuper lett. Tessék a jutalmad: [link]

(#183880) tboldi válasza -v- (#183879) üzenetére


tboldi
nagyúr

Kösz, nem tudtam, mi hiányzik. :D

(#183881) rbalint88 válasza tboldi (#183880) üzenetére


rbalint88
addikt

Napokban majd jelentkezem en is remelhetoleg hasonlo vetitesi kepu fotoval. Rendeltem a Priusba osram h4 ledet a mai sikeres vizsgaja oromere :DDD

(#183882) tboldi válasza rbalint88 (#183881) üzenetére


tboldi
nagyúr

Projektoros vagy reflektoros?

Én a Philips RacingVision GT200-on gondolkodom most.

[ Szerkesztve ]

(#183883) slett27 válasza -v- (#183875) üzenetére


slett27
addikt

Az igen ! Majdnem 300Nm, benzinestől nem is annyira rossz. :K Gondolom ez az a fajta tuning ami belefér és hosszabb távon el tudja viselni a kocsi.

"Ismerősöm szerint az ő Logitech Z-623-as rendszere (bizonyos esetekben) jobban szól, mert felére feltekerve is adja a mélyet, szétveri a házat a gettób@szó számokban !" by Rasiel :DDD

(#183884) Integrale válasza slett27 (#183883) üzenetére


Integrale
veterán

Overboosttal par masodpercig egyebkent is tudnak 240, a 170 loeros pedig 270 Nm-t.
En nem feszitenem ennyire tul.

"Bad reklám is reklám too"

(#183885) pècsimunkás válasza -v- (#183875) üzenetére


pècsimunkás
addikt

Lenne az én autómra is: [link]
De ez nem ad sokat, ezt hagyom.

Itt egy másik, ez jobban hangzik: [link]

Egyszer már hadat üzentünk az USA- nak, úgy látszik nem tanultak belőle!

(#183886) -v- válasza pècsimunkás (#183885) üzenetére


-v-
addikt

A második ütősebb szerintem :K

(#183887) focvis válasza Integrale (#183869) üzenetére


focvis
veterán

Kiváncsiságból megnéztem a Zeperfsen. Ééés... 0-100-ig egál!!! [link]
És mivel én nagyobb állat vagyok az öcsémnél, zihhher, hogy lenyomom 100-ig az Ignáccal. :DDD

(#183888) Integrale válasza focvis (#183887) üzenetére


Integrale
veterán

Hogy egal, ha van 3 masodperc a ketto kozott? :F

"Bad reklám is reklám too"

(#183889) focvis válasza Integrale (#183888) üzenetére


focvis
veterán

A valóságban 10 sec mindkettő.

(#183890) Qtya123 válasza EQMontoya (#183830) üzenetére


Qtya123
őstag

IS200-nál a lökhárító oldalsó felfogatásának patentja alatt tud bemászni a víz. Kolléga szétkapta, látszik is kicsit a képen a víz nyoma.


Qru: Megnéztük az említett Swiftet. Tuti biztosítási mókolás volt. Alja, oldala, pótkerék bili, hátfal hibátlan. Minden gyári fény, 80-100 mikron között. Egyik ajtó volt fújva csak. Viszont otthagytuk. A motor alapjárata 1200 és a lefulladás határán ingadozott. Benyomtam a klímát, azonnal le is állt. Faszi szerint semmi gond, csak járatni kell... :DDD :N

[ Szerkesztve ]

(#183891) Integrale válasza focvis (#183889) üzenetére


Integrale
veterán

A valosagnak jobban hiszek, mint az ilyen szamitott ertekeknek.
[link] ez pont azt hozza, amit a katalogus megad. ( a 9,4s 2 szemellyel, es 40 kg csomaggal van megadva gyarilag, ezert fordul elo tobb ertek)

"Bad reklám is reklám too"

(#183892) -v- válasza Integrale (#183891) üzenetére


-v-
addikt

Ez mért, nem számított.

(#183893) szabonagyur válasza focvis (#183825) üzenetére


szabonagyur
félisten

Z - zöldség, R meg el lett írva, E - eper pálinka

Eladó: iPhone 13Mini 2 év gari, iPhone 6S 32GB

(#183894) MC Pite válasza tonyrulez (#183870) üzenetére


MC Pite
veterán

Lakkozni eztán is kell majd. Nem csináltatta még egy ismerősöm se ezzel, de jöhet a tapasztalat.

Izzóban szinte nemlétező halmazt keresel. Ha a ledeket kizárod, marad a Tungsram Megalight Plus 50.

<ELADÓ: Pixel8HibridTok> Pixel 8 | C4 SpaceTourer 1.2 Pt '18 | 208 1.2VTi '18 | https://www.spritmonitor.de/en/user/MC_Pite.html

(#183895) Integrale válasza -v- (#183892) üzenetére


Integrale
veterán

Es hogy mérik? Videokban, amiben programmal mernek, egy Ignis nincs 11 alatt.

"Bad reklám is reklám too"

(#183896) -v- válasza Integrale (#183895) üzenetére


-v-
addikt

[link]

Mindegyiknél írja hány source van, azoknak az átlaga. Ott meg lehet nézni melyik autós újságtól jönnek az adatok, meg mekkora a szórás.

[ Szerkesztve ]

(#183897) focvis válasza szabonagyur (#183893) üzenetére


focvis
veterán

Hűha, a Z érdekes lehet! (De tényleg.)
Este összefutottam a szomszéddal, üvegeket kértem tőle, tök véletlenül előkerült egy B ügynök, viszont nem barack, hanem banán. Mondta előre, hogy szörnyű lesz, ki akarta önteni az egész üveggel a lefolyóba. Tényleg szar, de azért ne öntsük már ki.

(#183898) EQMontoya válasza focvis (#183897) üzenetére


EQMontoya
veterán

Zellert kóstoltam mar pl, és annak ellenére, hogy zöldségkent szeretem, pálinkának nem volt az igazi. Lattam mar céklat is, de mivel azzal amugy sem vagyok jóban, nem kóstoltam.

Same rules apply!

(#183899) szabonagyur válasza focvis (#183897) üzenetére


szabonagyur
félisten

Mandarin sem rossz :)

Eladó: iPhone 13Mini 2 év gari, iPhone 6S 32GB

(#183900) CactuS


CactuS
Arcképgyáros

Junkbuilds megvan srácok? Kapott új turbót a bömbi, gyári belsővel kijött a motorból némi plusz lóerő, 118@354 Le, mellé ~380 Nm nyomatékkal. Hogy hogy a francba nem esik szét a blokk, azt tényleg nem értem. :DDD

Have you ever noticed that anybody driving slower than you is an idiot, and anyone going faster than you is a maniac? George Carlin

Útvonal

Fórumok  »  Technika, hobbi, otthon  »  Autós topik (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.