Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Technika, hobbi, otthon  »  Autós topik (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-02-28 08:07:54

LOGOUT.hu

Autós topik

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#183301) Zizmand válasza MC Pite (#183250) üzenetére


Zizmand
aktív tag

Azt megkérdezhetem, hogy neked melyik H7 led vált be projektoros fényszóróban?

(#183302) csoki46 válasza simonjoe (#183298) üzenetére


csoki46
aktív tag

A keményebb kivitel gondolom jó minőségű imbuszkulcsot takar :DDD

(#183303) F_Zolee válasza oliwire (#183300) üzenetére


F_Zolee
veterán

VW-s topikban volt aki írta, hogy a skodajába rakatott be valamit. Solymáron van klímás cég aki ilyenekkel is foglalkozik.

[ Szerkesztve ]

(#183304) EQMontoya válasza tboy93 (#183249) üzenetére


EQMontoya
veterán

Lumenet.

Ez csak 14W, Philipsbol van 25W verzio is, az kicsit durvabb, de arban is.

Qru: H11-bol csak Tungsramot talaltam, de azt is nyugodtan meg mernem venni: [ehun]

[ Szerkesztve ]

Same rules apply!

(#183305) oliwire válasza F_Zolee (#183303) üzenetére


oliwire
őstag

Köszi! Mert első körben egy nagyságrendi árra lennék kíváncsi, attól függően priorizálnám a költekezéseim, ha esetleg úgy látom, még a téli mínuszok előtt is beleférhet a költségvetésbe :D

(#183306) F_Zolee válasza oliwire (#183305) üzenetére


F_Zolee
veterán

A reklám szerint 200+ra készülj. :D

[ Szerkesztve ]

(#183307) barnam_ válasza oliwire (#183305) üzenetére


barnam_
nagyúr

Webasto meg Eberschpracher a kettő leggyakoribb márka.
Arra készülj, hogy újonnan elég meredek ára lesz mindennel együtt, olyan 2-300k kb.

De cserébe többet nem kell télen fáznod :DD

(#183308) oliwire válasza F_Zolee (#183306) üzenetére


oliwire
őstag

és #183307 Aggregátor

Köszönöm az infót mind a kettőtöknek :R Hát ez jövő ősz eleji projektnek néz így ki, ha ennyibe kerül :DDD

(#183309) simonjoe válasza csoki46 (#183302) üzenetére


simonjoe
senior tag

...legalább egy Beta, vagy Gedore minőség, semmi esetre sem Aldi-s Parkside :DD

Joe

(#183310) Tsebacsi válasza oliwire (#183308) üzenetére


Tsebacsi
nagyúr

Ha benzines Focusba akarsz tenni szerintem tök felesleges. :U

Minél Több Embert Ismerek, Annál Jobban Szeretem A Cicáimat!

(#183311) barnam_ válasza oliwire (#183308) üzenetére


barnam_
nagyúr

Plusz egy lehetőség: ha létezik az autóhoz kiegészítőfűtés (ami akkor megy, ha jár a motor), akkor azt általában lehetséges átalakítani állófűtésre. Az utasteret nem fogja fűteni, de a motor vízkörét igen.
Viszont a beépítést érdemes tavaszra/nyárra időzíteni, akkor talán kevesebben akarnak ilyen történetet.

(#183312) oliwire válasza Tsebacsi (#183310) üzenetére


oliwire
őstag

A benzinesbe gondoltam. A 8 km-es reggeli táv a munkában nem kevés neki, hogy bemelegedjen télen -5 fokban? :F

(#183313) oliwire válasza barnam_ (#183311) üzenetére


oliwire
őstag

És ezt hogy tudnám ellenőrizni a saját autómon? :D Mert nekem a motor vízkör fűtése már valamit segíthet. Csak a hideg idő miatt sajnálnám, hogy be sem melegszik, és már meg is érkeztem a munkahelyre..

(#183314) Tsebacsi válasza oliwire (#183312) üzenetére


Tsebacsi
nagyúr

Én benzinesbe nem vennék, de ez én vagyok... 5 perc alatt meleget fúj (oké nem erről szól gondolom).

Minél Több Embert Ismerek, Annál Jobban Szeretem A Cicáimat!

(#183315) brumi1024 válasza Qru (#183262) üzenetére


brumi1024
veterán

Mondjuk az autópályás 100 szerintem nagyobb érvágás ott, mint a városi 30. Eleve olyan ott a kisvárosok kialakítása/útjai a sok fekvőrendőrrel, bicikliút-keresztezéssel, hogy a legtöbb helyen amúgy sem mennél többel, mint 30. Ahol meg igen ott megemelhetik.

(#183316) barnam_ válasza oliwire (#183313) üzenetére


barnam_
nagyúr

Benzinesben nem valószínű, hogy van, hacsak nem valami skandináv országban vetted az autót. Dízelbe kell szokott lenni, mert lassan melegszik be.

8 km alatt szerintem a benzines sem éri el az üzemi hőmérsékletet, de nem vészes a rövid táv sem, csak ne padlógázon menj.

[ Szerkesztve ]

(#183317) tboy93 válasza oliwire (#183312) üzenetére


tboy93
nagyúr

A -5 fok az kb semmi egy benzines autónak. 8km alatt nem melegszik át rendesen, de ha nem nyelezed neki nem lesz semmi baja.

(#183318) focvis válasza Qru (#183282) üzenetére


focvis
veterán

Volt amcsi főnököm mesélte, hogy amikor New York-ban élt (a 90-es évek első felét tippelem), egy puru Nissant használt, az volt a divat, hogy az autót nem zárták az utcán, a kesztyűtartót is kitárták azért, hogy ha be akar valaki hatolni az autóba, legalább ne törje fel / ne rongálja.

(#183319) tboy93 válasza focvis (#183318) üzenetére


tboy93
nagyúr

2020 Budapest ugyan ez a motoros dobozoknál ;] Inkább nyitva hagyod, mert ha nem felnyomja valami gyökér :DDD

(#183320) oliwire válasza Tsebacsi (#183314) üzenetére


oliwire
őstag

A benti komfort az megvan 5 perc alatt, de ahogy írták a többiek, hogy nem melegszik teljesen át, és én csak a motort féltem, valószínű kicsit túlzással már.
De úgy látom, hogy mindenki egyetért azzal, hogy nem rontom nagyon el a motort, ha az óvatos gázadás és a 2000-2500- fordulatszám között megyek reggel munkába, és csak hosszabb utakon futtatom meg a lovakat igazán. :K

(#183321) BigBlackDog válasza oliwire (#183320) üzenetére


BigBlackDog
veterán

Azt a motort én nem félteném, így is-úgy is 3-5 éven belül számítanék motorcserére a topikan olvasott tapasztalatok alapján. ;]

Viccet félretéve értelemszerűen nem a legjobb felhasználás, de ha nem tiprod, szerintem nagy baja nem lesz. :)

[ Szerkesztve ]

(#183322) Tsebacsi válasza BigBlackDog (#183321) üzenetére


Tsebacsi
nagyúr

1 mintából ne vonj le nagy következtetést. Ford topicban se nagyon hallani, ezt szokásosan én fogtam ki, majd biztos a Passat is nálam fog minden létező idióta szar hibát produkálni, és előre köszönnek majd a Ferihegy autónál...
"Farkas Úr, Ezer Éve ismét beszart valami? Hát tegnap vitte el..." :(((

[ Szerkesztve ]

Minél Több Embert Ismerek, Annál Jobban Szeretem A Cicáimat!

(#183323) BigBlackDog válasza Tsebacsi (#183322) üzenetére


BigBlackDog
veterán

:R Félig meddig poén is volt. De amennyi jó hírt linkeltek a erről az 1.5-1.6 Ecoboostról, én már jelentős előítéleteket táplálok ezekkel kapcsolatban.

Passat szerintem nem lesz annyira nyűgös, legalábbis a fogyiját nem viseli majd meg a jelentős városozás. Mondjuk az idegesítő beltéri zörgésektől kicsit tartanék azért, de kívánom, hogy ne tapasztald meg (nem tudom, hogy a Polóhoz/Leonhoz képest mennyivel jobb a Passat összeszerelése)!

[ Szerkesztve ]

(#183324) Remekelek28


Remekelek28
őstag

Sziasztok
Az alfa Giuliettámba szeretnék egy androidos navigációt. A beépitőkeretet már meg is vettem A kérdésem,ha a 2 dines fejegységet választom,ISO kábelt is vegyek hozzá,vagy ami most benne van az is jó lesz hozzá?

(#183325) focvis válasza oliwire (#183300) üzenetére


focvis
veterán

Ha meglátod az árát, szvsz újrafuttatod a kérdést. Olyan 400 e Ft.

Ahogy írják azóta a Többiek, benzinesbe nem lét fontosságú Mo.-on. 9 kilométerre járok dolgozni (Bp.), most a reggeli normális forgalomban kb. 5-6 km után megvan 90°+C, mire beérek 103-105°.
Nyugodt országúton ~10 km kell a 90°-hoz.

[ Szerkesztve ]

(#183326) CactuS válasza oliwire (#183313) üzenetére


CactuS
Arcképgyáros

Egyébként az utastér fűtés és a motor előmelegítés alapvetően két teljesen különböző dolog. Szóval ha alapvetően a motornak akarsz jót, akkor azok általában 220 Voltról működnek és olcsóbbak, mint egy állófűtés. Annyira hideg nálunk nincsen, de segíthet a motornak sokat, ha nem kinti hőmérsékletről indul.

Have you ever noticed that anybody driving slower than you is an idiot, and anyone going faster than you is a maniac? George Carlin

(#183327) CactuS válasza Tsebacsi (#183314) üzenetére


CactuS
Arcképgyáros

Tiedbe nem is kell, Ford motor, 8 év garanciával, mert megbíznak a technikában. ;] :DDD

Bocs, tudom, tulajdonosként annyira nem vicces. :B

Have you ever noticed that anybody driving slower than you is an idiot, and anyone going faster than you is a maniac? George Carlin

(#183328) Dluinet válasza oliwire (#183320) üzenetére


Dluinet
nagyúr

Elég bele egy motor vagy hűtővíz melegítő.
Ezek egy egyszerű merülő forralóhoz hasonlítanak, de azokhoz 220V-os csatlakozás kell.
Tehát csak otthon tudod használni.

Volt róla TC cikk is.

"Mindig is első szerettem volna lenni!" - II. János Pál pápa

(#183329) focvis válasza BigBlackDog (#183323) üzenetére


focvis
veterán

A mostani Golfom kiba. jól össze van rakva, MY2016, sportfutómű, 225/40R18, 68 e. km és nem zörög semmi az utastérben. :N
(leszámítva az anyós sminktükrének fedelét, ami a megvilágításának tud koccani, de ezt 10 Ft-ból orvosolni fogom amint érkezésem lesz rá.)

A MY2014-ben folyton visszatért az övcsat zörgése, hiába javítottam, 3 napig kussolt csak. Más abban sem zörgött.

[ Szerkesztve ]

(#183330) oliwire


oliwire
őstag

Na hát köszönöm szépen a javaslatokat, tippeket. :R
Főleg, ha már 400K-nál is járhat a történet, úgy hiszem, hogy legjobb megoldás majd egy garázs lenne, mert ott ugye alapból kb 10 fok alá nem nagyon esne a hőfok, meg hát ott már a 220V is elérhető lenne :D a hűtővíz melegítőhöz.
Addig meg reménykedünk egy enyhe max -5 fokos télben, és akkor nem amortizálódik a kocsi sem olyan szinten :))

[ Szerkesztve ]

(#183331) Tsebacsi válasza CactuS (#183327) üzenetére


Tsebacsi
nagyúr

Ez a 8 év ez mi? Ez max a 3 hengeresé, tessék csak megnézni. Erre a foshalmazra 5 évet vállalnak max.

#183330oliwire: Nem kell fosni, nem a tél lesz az, ami miatt otthagy majd az autó az út szélén :U

[ Szerkesztve ]

Minél Több Embert Ismerek, Annál Jobban Szeretem A Cicáimat!

(#183332) BigBlackDog válasza focvis (#183329) üzenetére


BigBlackDog
veterán

Golfot kell venni és lehetőleg a széria végi évjáratokból. Vagy Audit. Bár népítéletekben azokra is olvastam panaszt zörgéssel kapcsolatban.

(#183333) Ck.


Ck.
addikt

Egészséges légrugó, soha semmilyen körülmény között nem veszíthet leállítást követően a nyomásból, nem sziszeghet pár másodpercig? Motor leállítást és ajtó becsukást követően kb 10-15 másodpercig sziszeg és pár mm-t leenged a magasságból, aztán abba is hagyja azonnal. Mintha ilyenkor egy szelep kattanást is lehet hallani. Maga az autó 2 hét állást követően sem rogyik össze, nem veszít a magasságból, egyedül közvetlenül leállítást követően van ez a pár másodperces sziszegés és néhány mm engedés.
Hosszabb vezetések során nem szoktam hallani a kompresszort dolgozni, egyedül induláskor pár másodpercre bekapcsol, hogy visszaállítsa a korábbi szintet amit a fent említett leállítás és kiszállást követően lejjebb enged.
Külföldi légrugós fórumokat olvasgatva ez többeknél felmerült, állítólag ez egy ún. leállítást követő utó-szintezés, kiszállást követően a súly hiány miatt a futómű kicsit feljebb ugrik, de mivel már nincs szükség ekkora légnyomásra, ezért picit kienged, hogy az eredeti magasságba visszakerüljön az autó, szerintük normális, legalábbis ígymagyaráztakiÁrpi...

[ Szerkesztve ]

(#183334) Doki16 válasza BigBlackDog (#183323) üzenetére


Doki16
addikt

GTE Passat elég jól össze van már pattintva. Eleve 2016-os széria mindegyik és ott már felülvizsgálták ezt a beltér zörgést. A Golfból átülök a Passatba, nagyon más az egész, sokkal jobban szól a zene, csendesebb, kényelmesebb, jobban rugózik. stb. Pedig a Golf is a kategória csúcsa volt 2015-ben, főleg a GTE kivitelben.

A Tyrannosaurus Rex legközelebbi ma is élő rokona: a csirke.

(#183335) oliwire válasza Tsebacsi (#183331) üzenetére


oliwire
őstag

Remélem nem hagy ott :) de téged otthagyott valamikor is? Úgy tudtam a tiédnek csak az olajétvágya nagy, de attól még tette a dolgát. :F

(#183336) CactuS válasza oliwire (#183335) üzenetére


CactuS
Arcképgyáros

Mióta kicserélték a motorblokkot, azóta még nem.

Have you ever noticed that anybody driving slower than you is an idiot, and anyone going faster than you is a maniac? George Carlin

(#183337) oliwire válasza CactuS (#183336) üzenetére


oliwire
őstag

Arról lemaradtam, ahhoz mi vezetett, hogy cserés lett? :Y

(#183338) tboy93 válasza oliwire (#183337) üzenetére


tboy93
nagyúr

Gyári hiba.

Meg hát Tsé nyomja neki mint állat ;]

[ Szerkesztve ]

(#183339) -v- válasza oliwire (#183337) üzenetére


-v-
addikt

Szétcipőzte :( most hajtotta szét a második motort, ez is már több olajat eszik mint benzint.

(#183340) MC Pite válasza Zizmand (#183301) üzenetére


MC Pite
veterán

Philips Ultinon Essential, abból is az újabb, ZES chipes (5700K) ami a legtöbbnél bevált, ez van a Meganeban is. Fokozatmentesen forgatható (projektorosoknál általában erre szükség van) de úgy, hogy nem esik ki pont az a szög, ahol betoljuk (pl a 208ban pont ott lenne legjobb a vetített kép) mert csavaros a rögzítés.
Speciel a 208ba pont nem fért be a relatív nagy csatlakozója miatt, oda a klónját (5S Plus néven is találkozni vele pl az abaton-nál) raktam most be a hétvégén, ami viszont sajna 6500K-es, de túlélem.
Mélységben is kicsik, és a projektorosak érzékenyebbek a rezgésre, ami a rézszalaggal gyakorlatilag nulla. A ZES asszimetrikus designja miatt kisebb alul (középen) a sötét rész is, de van még pár amit próbáltam és nem rossz, de ez a kettő amit leginkább szeretek.

[ Szerkesztve ]

<ELADÓ: Pixel8HibridTok> Pixel 8 | C4 SpaceTourer 1.2 Pt '18 | 208 1.2VTi '18 | https://www.spritmonitor.de/en/user/MC_Pite.html

(#183341) BigBlackDog válasza -v- (#183339) üzenetére


BigBlackDog
veterán

:DDD

(#183342) oliwire válasza tboy93 (#183338) üzenetére


oliwire
őstag

Nekem is viszket a talpam az ST-ben, meg tudom érteni ;]

(#183343) oliwire válasza -v- (#183339) üzenetére


oliwire
őstag

:DDD

(#183344) cappa72 válasza oliwire (#183342) üzenetére


cappa72
nagyúr

Nekem is viszket a talpam, de pont Tsebacsi miatt nem rúgom neki... meg nem is kap csipszet...
Még nem járt 5k RPM felett... majd egyszer az M6-on...

Azért a kis kaszni azzal a 182LE-vel... na azért azt úgy elviselném :D

Selenia 5w-40 motorolaj eladó! Na meg 4db Ford Kuga TPMS szenzor, 12k-ért

(#183345) tboy93 válasza cappa72 (#183344) üzenetére


tboy93
nagyúr

Vigyázz, mert ha nem hajtod rendesen akkor meg letapad a sok korom és azért baszódik el a motor ;]

(#183346) oliwire válasza cappa72 (#183344) üzenetére


oliwire
őstag

Majd ha összejön a Ford-topiktali, akkor majd kipróbálod :))

(#183347) dj79 válasza oliwire (#183346) üzenetére


dj79
senior tag

Melyik márkaszervizben lesz? ;]

(#183348) oliwire válasza dj79 (#183347) üzenetére


oliwire
őstag

Látom célponttá válik az ember :P ez az Ecoboost varázsa ;]

(#183349) cappa72 válasza dj79 (#183347) üzenetére


cappa72
nagyúr

B'meg.... ez betalált. :DDD

"Az EcoBoost EcoFüstöt ereget".
ilyet is olvastam már...

Selenia 5w-40 motorolaj eladó! Na meg 4db Ford Kuga TPMS szenzor, 12k-ért

(#183350) Jorus válasza Qru (#183274) üzenetére


Jorus
nagyúr

Én most is max 3-ba pakolom fel városban, 80-85 körül húzom csak a könnyítő 4-et. :D

''És nagy kópék vagyunk. Igyunk barátaim, yo-hoo!'' - Jack Sparrow

Útvonal

Fórumok  »  Technika, hobbi, otthon  »  Autós topik (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.