Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Technika, hobbi, otthon  »  Autós topik (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-02-28 08:07:54

LOGOUT.hu

Autós topik

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#182101) Tsebacsi válasza F_Zolee (#182100) üzenetére


Tsebacsi
nagyúr

Ja, ott lakik és még a háza előtt sem tud megállni :P ;]

Minél Több Embert Ismerek, Annál Jobban Szeretem A Cicáimat!

(#182102) #89309696 válasza Tsebacsi (#182098) üzenetére


#89309696
törölt tag

90% az említett fekete Suzukis anyázós, de közel nem mer jönni kategória, ez az ami nagy pozitívum, mert a dolog magától lecsillapszik egy perc alatt, ha a másik fél is képes türtőztetni magát, ezért is érdemes kivárni és nem tenni rá a lapát szenet. A maradék 10%-ban meg van az autót ütögető, az embert ütögető és a legkisebb az aki tényleg tanult valamit, ha mást nem kocsmaharcot és leüt. Na jó a legritkább az aki le is késel, de ott még azért nem tartunk, talán még az oroszok sem.

(#182103) tboy93 válasza Tsebacsi (#182101) üzenetére


tboy93
nagyúr

;]

Lakóknak volt opciójuk a ház alatti mélygarázsból hely bérlésére/vásárlására. Aki azt sokallta, az állhat az utcán.

(#182104) CactuS válasza Tsebacsi (#182098) üzenetére


CactuS
Arcképgyáros

Ez is olyan, mint a COVID, elég nagy a random faktor, fogalmad sincs, hogy mi lesz a buli vége.

Volt a baráti körben olyan, akit egy közúti vita folyamán rosszul járt - nem az, aki körszakállat hord azóta is -. Vidéki történet, városon kívül, volt egy kis autós f*szméregetés mindkét oldalról, a másik megállt, ő is kipattant, viszont az ellenfél nem kérdezett, egyből ütött. Srác elájult, a másik ott hagyta feküdni az út szélén és elment. Ezen kívül nagy baja nem lett, azóta viszont nem száll ki.

A másik, egyszer már meséltem: Engem egyszer majdnem oldalba vágott egy Lexus terepjáró a tesco parkolóban, moderáltan nagy sebességgel, ki nem szálltam, csak dudáltam, aztán beálltam mögé. A "poén" az volt, hogy nagyrészt arra ment, amerre laktam, de az út felénél már láttam, hogy néha csinált olyat, hogy indexelt, majd hirtelen visszasorolt. A végén láttam, hogy befordult a rendőrség elé (onnan fél sarokra laktam), mondom megállok már én is, mert ezt lehet kicsit túlgondolta. Odasétáltam a kocsihoz, szerencsétlen sofőr konkrétan remegett, mint a nyárfalevél, beszélni is alig tudott. Habogott, hogy igazam van, benézte, sajnálja és még új neki az autó, nemrég vette, azzal volt elfoglalva. Mondtam neki, hogy amúgy semmi gond, én nem követettem, csak itt lakom a tér másik felén. Dumáltunk még pár percet, az autóról, a HSD hajtásról (akkor még a prius volt a paripa), a végére már teljesen megnyugodott, aztán barátságosan váltunk el. Utólag gondolkoztam, hogy baszki, ha 10 perccel távolabb megyünk, lehet nekiállt volna örült módon menekülni vagy rosszul lesz az idegességtől... És ezt úgy, hogy ki sem szálltam az incidens után egyből.

Szóval ja, azért ha lehet el kell kerülni ezt.

tboy93: Ismerős, telephelyen van, hogy egymás mögé állunk a saját autóinkkal, aztán egyszer ezt megcsinálta egy idegen pofa is, beállt az egyik céges mögé és ott hagyta kb. egy órára. Mi mögé álltunk, amikor megjött, akkor sétálgatott vagy 20 percet, hogy mit kéne tenni, végül kimentünk megkérdezni, hogy ezt hogy gondolta? Hát ő itt dolgozik a telephelyen, ja ok, mi is...

[ Szerkesztve ]

Have you ever noticed that anybody driving slower than you is an idiot, and anyone going faster than you is a maniac? George Carlin

(#182105) #89309696 válasza CactuS (#182104) üzenetére


#89309696
törölt tag

Ez itt is van, külön parkoló van nekünk melósoknak meg az ügyfeleknek, nem nagy 9+9 az egész. A mienk van közelebb, hogy ne kelljen a szerszámokat annyit hurcolni, ha hoznak valami anyagot is ide tud állni közel a furgon stb.
Hát vannak akik nem szeretnek 10-20 métert sétálni és beállnak a mi parkolónkba, az üres ügyfélparkoló helyett. És hiába van kint a tábla...

(#182106) Szada85 válasza Dluinet (#182095) üzenetére


Szada85
aktív tag

Engem amiatt lepett meg, mert idekint 5 év alatt nem láttam ilyen kiszállós esetet, bár a srác "vidéken" lakott, ott lehet más a módi. :)

Nekem nincs semmilyen eszköz az autóban, alapvetöen én is konfliktuskerülö vagyok, illetve eddigi életem során a termetem (bár nem Cactus-i, de 190 centi körüli magassághoz 100 kiló, nem pocakon összegyült kiló) legtöbbször elegendö volt ahhoz, hogy ne belém akarjanak kötni, plusz amit Farkas is írt, én is azt gondolom, hogy az esetek többségében a verbális erösködésnél megáll a dolog.
Utolsó "védvonalként" van pár év bírkózás, és pár év Kick-Box tapasztalat, de nem szeretnék olyan helyzetbe kerülni, hogy használni is kényszerüljek, eddig ügyesen "megúsztam". :)

(#182107) CactuS


CactuS
Arcképgyáros

Ja igen, tegnapi napom egy képpel összefoglalva:

Valamit összeszedhettem a tereléskor, mert utána már éreztem nem sokkal, hogy valahogy nem oké a hátulja, majd megjelent a "szőrös U betű a felkiáltójellel". :D Mankókerék elő, egy tőcsavar mínusz, igazából meg se erőltettem magam, kb. egyből letört. A káromkodásomat viszont szerintem a szomszédos megyékben is hallották.

[ Szerkesztve ]

Have you ever noticed that anybody driving slower than you is an idiot, and anyone going faster than you is a maniac? George Carlin

(#182108) F_Zolee válasza CactuS (#182107) üzenetére


F_Zolee
veterán

De legalább volt esélyed, hogy nem lefúrni kellett, vagy igen? :D

(#182109) 6030D


6030D
Ármester

Nekem egyszer volt egy olyan, hogy Pesterzsébeten este állt egy Navar a trafik előtt, lámpával. Én azt hittem, hogy "forgalomban van", így lassítottam, majd mikor láttam, hogy ő csak ott áll, akkor index, és kerültem. A mögöttem jövő félig cickány ugyanakkor kezdett el indexelni, és kirakta még mellém a kocsit, elfértünk, de azért rávillantottam. :D Megállt, kiugrik, mondott valamit, én meg a résnyire lehúzott ablakon mondtam, hogy szerintem butaság. :DD Aztán visszaült és tovább mentünk. A következő kereszteződésben indulásnál lefulladt. :C
Nekem az a bajom ilyenkor, hogy kiszedni úgysem fog a kocsiból, max berúgja a kocsi oldalát, az meg annyira nem jó, mert értékcsökkenés. De onnantól kezdve, hogy támad, már tekerném is ki a kormányt, gáz, és mennék tovább. Van ügyvéd rokon, majd megoldjuk.

Merida Big.Nine 6000, Mitas Kratos/Scylla

(#182110) tboy93 válasza CactuS (#182107) üzenetére


tboy93
nagyúr

Ha ez így letört, akkor szarul volt rákapatva az anya. Sajnos jártam már így.

(#182111) #89309696 válasza CactuS (#182107) üzenetére


#89309696
törölt tag

Fogja azt 4 csavar is, a többi autón is annyi van alapból. ;]

(#182112) Qru válasza molnarpeter (#182090) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Vagy aki szeret selfizni jó ha kéznél van egy brutál monopod a kocsiban. :D

#nincsbennetarcsi

(#182113) 6030D


6030D
Ármester

Körúti drifter
A névre és a műsorra keresve a gugli kiadja a srácot. Azok a fránya előítéletek...

Merida Big.Nine 6000, Mitas Kratos/Scylla

(#182114) CactuS válasza F_Zolee (#182108) üzenetére


CactuS
Arcképgyáros

Nem tudom, átültem egy másikba, amikor beértem a céghez. Szarul megy. :DDD De szerintem ezt kiszedik majd simán. :K

Have you ever noticed that anybody driving slower than you is an idiot, and anyone going faster than you is a maniac? George Carlin

(#182115) #89309696 válasza CactuS (#182114) üzenetére


#89309696
törölt tag

Sima ügy, jól kilóg a vége, ha leveszik a tárcsát még több kilóg.

(#182116) kisza25 válasza -v- (#182044) üzenetére


kisza25
félisten
LOGOUT blog

Nekem eddig a maxxis ap2 is nagyon bejött, eddig tavasz/nyár/ősz volt meg vele, nem kenődött a kánikulában, volt pár vészfékezés is, esőben is jó volt, nekem jobban tetszett, mint a nexen hd blue 205/55 r16, vagy Michelin energie 205/55 r16, télre vagyok még nagyon kiváncsi. Hozzá kell tennem, hogy 215/45 r16 egy 1025 kg-os 86 lóerős autón.
Más: egy elektromos autó, ami rohadtul kellene.

[ Szerkesztve ]

Eladó Tarrington House TH AD3020 páramentesítő, használt, jó állapotú. Ár: 25000Ft 600W Napi akar 20liter 3,5 literes tartály Max 52 m² 30cm x 35cm x 52cm 14kg

(#182117) tepenzed


tepenzed
őstag

Sziasztok!

November végén jár le az asszony autójának műszakija. A veszélyhelyzet alatt lejáróakat tudtommal nem kellett meghosszabbítani visszavonásig. Tegnap meghirdették újra a veszélyhelyzetet, de most nem látok semmi infót a neten, hogy ilyen fajta haladék lenne. Tudtok erről valamit?

(#182118) barnam_ válasza tepenzed (#182117) üzenetére


barnam_
nagyúr

Szerintem ez most nem érvényes, mert gyakorlatilag éjfélig oda mész ahová szeretnél.

(#182119) TheProb válasza ngaba (#182085) üzenetére


TheProb
veterán

Mióta Bp-n lakom, be van kapcsolva az automata centrálzár, pont az ilyen és az esetleges lopási kísérletek ellen.

#182087Qru: Bökő fel sem merült, pont azért, amit te is írsz, hogy lehet bennem landolna.
Illetve alapjában véve nem vagyok egy aggresszív Nber, így tényleg csak a végső esetre, védelemre kéne. De látom mások szerint is a paprika talán a legjobb választás.

#182093Fehér Farkas: Igen, én is ilyen esetre gondolok, mikor lámpánál találnak be, ahonnan nem tudsz meglépni sem. Ilyen volt az általam látott is, szintén Erzsébeten. Parasztunk utolérte a lámpánál a másikat, kiszállt, odarohant és feltépta az anyós oldalit. Majd torka szakattából üvöltött, majd rájuk baszta az ajtót. Nem értem ezeknek mi értelme van. Viszont kurvára nem szeretném, ha bármely prosztó, paraszt ilyen műveljen. És tényleg az tűnhet a legjobb döntésnek, ha lapítok az autóban. Csak azért mégis benne van az emberben, hogy milyen alapon nyúl hozzá bárki a kocsimhoz? Persze tudom, hogy ezzel nem lehet mit kezdeni...

"Boba is Mickey, Mickey is Boba" - Finkle Einhorn | PC Rig: https://pcpartpicker.com/b/bBy48d

(#182120) #89309696 válasza tepenzed (#182117) üzenetére


#89309696
törölt tag

[link]
Itt van a jelenlegi prófécia, én nem találtam benne autós dolgot a parkoláson kívül, szóval vinni kell műszakira. Bár szerintem lesznek szigorítások és ha nagyobb bezárkózás lesz akkor valószínű engedni fogják ismét ahogy tavasszal is, hogy ez a hónap végéig megvalósul-e, na azt senki nem tudja.

(#182121) ivana válasza tepenzed (#182117) üzenetére


ivana
Ármester

Ha nincs bontószökevény állapotban a kocsi akkor szerintem vidd el. Ha meg igen akkor arra vigyázz, hogy attól, hogy nem kell érvényes műszaki még műszaki képes állapotban kell tartani, amibe egy balesetnél a másik fél ügyvédje simán bele tud kötni.

(#182122) Jorus


Jorus
nagyúr

Pest megyei matrinyával 60-ig, a 21-esre lekanyarodva jó vagyok, igaz?

''És nagy kópék vagyunk. Igyunk barátaim, yo-hoo!'' - Jack Sparrow

(#182123) F_Zolee válasza Jorus (#182122) üzenetére


F_Zolee
veterán

Jó.

(#182124) Qru válasza Jorus (#182122) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Igen, az az egyik kivétel, ahol nem a megyehatár utáni első kihajtó hanem a másodikig érvényes a megyei.
Extra hack: a következő kihajtóig (Jászberény) nincs fix kamera, ha nincs matricás autó akkor azt is megúszod ha ott jössz le.

#nincsbennetarcsi

(#182125) Qru válasza tepenzed (#182117) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Nincs halasztás, vinned kell műszakira.

#nincsbennetarcsi

(#182126) Jorus válasza Qru (#182124) üzenetére


Jorus
nagyúr

A 60-i lehajtó a jó, mert a 21-esen megyek majd tovább északnak (Kozárd, Ecseg).

''És nagy kópék vagyunk. Igyunk barátaim, yo-hoo!'' - Jack Sparrow

(#182127) Qru válasza Jorus (#182126) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Sima, a 21-es már 110-es autóút, nem szoktak mérni lőheted neki.

#nincsbennetarcsi

(#182128) focvis válasza TheProb (#182119) üzenetére


focvis
veterán

Nem lehet, hogy túlgondolod a road rage kockázatát? :)
Ha nem vagy paraszt, veled se lesz senki se paraszt.

Egyszer (úgy 10 éve) farok voltam, erőből mentem keresztül az úttestre lefektetett kábelátvezetőn (Bp. I. Mészáros u.). Utána piros lámpa. Fut a tagbaszakadt melós, hogy az anyámat... 10 méterre volt mikor kiszálltam az autóból, hogy ugyan mi van? Egyből megállt és 10 méterről mondta a magáét. Senki se akar balhét, csak a hangja nagy. :) (Full átlagos testalkat vagyok, normál fizimiskával.) A végén mondtam, hogy bocs.

(#182129) ngaba válasza Qru (#182124) üzenetére


ngaba
aktív tag

Logikus lenne, ha a jászberényiig érvényes lenne. Én csak azért szoktam átbumlizni Hatvanon, mert Gyöngyösig nincs kedvem venni 10 napos matricát. (Pest megyei éves van.)

(#182130) tboy93


tboy93
nagyúr

Ma vitt egy kört munkatársam a VW T-Rocjával. A műanyagok szerintem borzalmasak, kopógós mind. Kívülről egész nagy autónak tűnik, belül viszont szűk. Az 1.5 TSI egész jól viszi, bár nem igazán tűnt sokkal acélosabbnak teljesítményre mint az Accordom. Futómű elöl ha jól tudom mcpherson, kicsit butának tűnik, nem annyira sportos. A DSG észrevehetetlenül vált és még csak egyszer hagyta az út szélén 1.5 év alatt ;]

[ Szerkesztve ]

(#182131) Qru válasza ngaba (#182129) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

A hatvani polgi próbálta kibulizni a dolgot de sajnos nincs jachtja nem sikerült neki. Amúgy logikus lenne, hogy ne a kényszerítsék be a városba az átmenő forgalmat... :K

#nincsbennetarcsi

(#182132) TheProb válasza focvis (#182128) üzenetére


TheProb
veterán

Nemtom, lehet. Viszont ahogy egyre jobban megismerem a Pösti kultúrát (vagyis annak hiányát), úgy merülnek fel bennem kételyek.
És egyébként az se jelent semmit, hogy te normális vagy, amilyan barmok vannak, mindenen is képesek olyan vélt sérelmet szerezni, amitől 1-2 idióta ámokfutást kezdhet.
Nem leszek polkorrekt, de az emberek többsége ostoba, mint a föld és általában ezek szoktak indokolatlan dühröhamot is kapni.

"Ha nem vagy paraszt, veled se lesz senki se paraszt." Azért ezt se gondoltad komolyan, remélem. Fordítva már talán igaz lehet a képlet.

[ Szerkesztve ]

"Boba is Mickey, Mickey is Boba" - Finkle Einhorn | PC Rig: https://pcpartpicker.com/b/bBy48d

(#182133) focvis válasza TheProb (#182132) üzenetére


focvis
veterán

Pro tipp: :D
1. maroklőfegyver a kesztyűtartóba, vagy
2. kevesebb GTA, kevesebb Russian Road Rage a Youtuberól.

:R

Hányszor írtam már, hogy engem valahogy nem akarnak leszorítani az útról, nem akarnak kirabolni, megölni, halálosan fenyegetni. :F :N Ha szeretnék besorolni, indexelek és voilá beengednek.
(Pedig 50-es zakó, 40-es ing, 43-as cipő. )

(#182134) oliwire válasza tboy93 (#182130) üzenetére


oliwire
őstag

Ez az 1.5 TSI az 1.4 TSI utódja lenne? Le vagyok maradva, hogy TSI ből 1.2, 1.4, 2.0 van :DDD

(#182135) tboy93 válasza oliwire (#182134) üzenetére


tboy93
nagyúr

szerintem ja, az 1.4 helyett jött

150 LE @ 5000 rpm; 250 Nm @ 1500 rpm

(#182136) Qru válasza oliwire (#182134) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Van 1.8 TSI is csak a teljesség kedvéért mondom.

#nincsbennetarcsi

(#182137) oliwire válasza tboy93 (#182135) üzenetére


oliwire
őstag

:R

(#182138) oliwire válasza Qru (#182136) üzenetére


oliwire
őstag

Jaj tényleg, pedig még olyannal szerelt Octaviat is néztem anno magamnak :DDD

(#182139) Qru válasza oliwire (#182138) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Azt jól tetted, hogy nem vetted meg mert az 1.8 tsi sem egy jól sikerült konstrukció volt.

[ Szerkesztve ]

#nincsbennetarcsi

(#182140) brumi1024 válasza focvis (#182133) üzenetére


brumi1024
veterán

+1, engem sem találtak még (szerencsére) meg semmi ilyennel. Nem vagyok paraszt, de nem is hagyom magam. Ha valami zavar kikerülöm/megelőzöm/lemaradok.

(#182141) brumi1024 válasza oliwire (#182134) üzenetére


brumi1024
veterán

1.4 helyett jött az 1.5, az 1.8 helyett pedig egy új 2.0 (18x helyett 190 ló). Ha jól rémlik az 1.5 már alapjáraton is tud 2 hengerezni. ;]

[ Szerkesztve ]

(#182142) cappa72 válasza brumi1024 (#182141) üzenetére


cappa72
nagyúr

Jól rémlik, az 1.5 TSI az ACR motor .
Mikor Tourant nézegettünk, akkor már ezzel szerelték a benzinest.
Akkor volt épp váltás alatt az 1.4 -> 1.5 - a Sharanban még 1.4, a Touranban már 1.5 ACT volt az elérhető.

[ Szerkesztve ]

Selenia 5w-40 motorolaj eladó! Na meg 4db Ford Kuga TPMS szenzor, 12k-ért

(#182143) BigBlackDog válasza tboy93 (#182130) üzenetére


BigBlackDog
veterán

"A DSG észrevehetetlenül vált..."

Akkor az nem volt rendesen pesztrálva, csak óvatosan tutujgatva. ;]

(#182144) Kickass válasza focvis (#182133) üzenetére


Kickass
őstag

+1
sot ha ugy alakul akkor altalaban en vagyok az agresszor :DDD de mutogatasig, dudalasig, villogasig vagy anyazasig jutunk el :D ja es erdekes hogy ez altalaban nem Bp kozig hataran belul tortenik :U

(#182145) EQMontoya válasza focvis (#182133) üzenetére


EQMontoya
veterán

Nekem is az a tapasztalatom, hogy általában beengednek, 1-2 balfácánt leszámítva.
De általában ez utóbbi sem szándékosan bunkó, csak minden figyelmet leköti, hogy előre néz, és egyszerűen nem veszi észre, hogy be akarsz sorolni.
1% alatti a szándékosan bunkók aranya, de nekem sem rémlik tok régóta olyan, hogy valaki akar csak ordibalt volna nekem.

Same rules apply!

(#182146) szabonagyur válasza TheProb (#182132) üzenetére


szabonagyur
félisten

Vidéken sem másabb a morál feltétlenül. Itt is bőven megvannak az állatok (Fórum bejáratánál driftelő hülyegyerek) de azért normál esetben ha rájuk hagyod a dolgot elmennek.

Vidéken tele van az út bamba emberrel akiknél egy besorolás is kihívás, Pesten meg ugye fordítva, pörög a forgalom rendesen, de normál közlekedéssel nincs sehol sem gond.

Eladó: iPhone 13Mini 2 év gari, iPhone 6S 32GB

(#182147) #89309696 válasza tboy93 (#182135) üzenetére


#89309696
törölt tag

Ezek már megfelelő számok lennének a Megane-omba. Tiptronic-kal. :D

szabonagyur
Vidéken sok a Swift. Meg a VW/Vag, főleg a dízel. :D

[ Szerkesztve ]

(#182148) xEon1337


xEon1337
őstag

Ide is beköszönök (1.8 Hybrid / Comfort + Style + Tech). :)

"Less but better" - Dieter Rams

(#182149) Tsebacsi válasza xEon1337 (#182148) üzenetére


Tsebacsi
nagyúr

Széép, gratulálok, jó a felni is, sok Balesetmentest!

Minél Több Embert Ismerek, Annál Jobban Szeretem A Cicáimat!

(#182150) BigBlackDog válasza xEon1337 (#182148) üzenetére


BigBlackDog
veterán

Szép autó, szép fehér, de gondolom nem sokáig élvezhetted a tisztaságát (ha arrafelé is takony az idő). :D Grat hozzá és sok balesetmentest!

Személy szerint kíváncsi lennék egy beszámolóra, hogy milyen a C4 után, illetve a C30-hoz képest. Menetdinamika, világítás, menetkomfort, zaj, futómű, digitális asszisztensek. Szóval jöhet minden infó! :R

[ Szerkesztve ]

Útvonal

Fórumok  »  Technika, hobbi, otthon  »  Autós topik (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.