Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Technika, hobbi, otthon  »  Autós topik (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-02-28 08:07:54

LOGOUT.hu

Autós topik

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#182651) anorche1


anorche1
őstag

A parc fermeben elhangzott a vagott gumi kifejezes rally temaban. Ez mit jelent?

"It never gets easier, you just go faster." Greg LeMond

(#182652) dj79 válasza Chereiose (#182650) üzenetére


dj79
senior tag

Vagy 200ezer. Anno a megane kettőn behányt az utastéri fűtőmotor, 85 ezer alkatrész, 120 ezer munkadíj volt az árajánlat :U
18 ezer volt a valeo motor, 8 ezer az előtét-ellenállás és 5 óra saját munka, aminek nagy része a francia tervezőmérnökök dícsérő szavaival telt nagyrészt... Éljen a youtube-szerelés :D kollégáim néha lejöttek, aztán látták kibontva a pedálsort, a műszerfal alját és rosszul lettek.

Másfél év alatt az is benyelte a vételára nagy részét, pedig magyar, végig szervizelt autó volt...

[ Szerkesztve ]

(#182653) stickermajom válasza anorche1 (#182651) üzenetére


stickermajom
addikt

Gyakorlatilag barázdákat vágnak bele célszerszámmal. Leginkább a slickeket szokták vágni, ha nincs nagy eső, hogy eső gumit kelljen használni. Így van elég vízkiszorítása, de marad felület tapadni is.

(#182654) tboldi


tboldi
nagyúr

Holnaptól ugye kötelező lesz a maszkhasználat közterületen is. Ez vajon vonatkozik arra is, ha éppen a saját autómban ülök? 🤔

(#182655) Qru válasza anorche1 (#182651) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Megfelelő célszerszámmal vágják, ebben a cikkben van is róla videó. Amúgy nem csak a rallyban de a teherautók/buszok gumiját is újra szokták vágni (bár az újrafutózás ott is jellemzőbb). Személyautóknál ez tilos, mert máshogy épül fel a gumi szerkezete.

#nincsbennetarcsi

(#182656) F_Zolee válasza tboldi (#182654) üzenetére


F_Zolee
veterán

Az a biztos ha kinézel otthon az ablakon akkor is felveszed. :D

(#182657) fant0mi válasza tboldi (#182654) üzenetére


fant0mi
addikt

Romaniaban igen, eddig is.

[ Szerkesztve ]

(#182658) tboldi válasza F_Zolee (#182656) üzenetére


tboldi
nagyúr

:D

Persze ha kell, felveszem, nem esik nehezemre, egyszerűen csak felmerült bennem a kérdés. :)

(#182659) Chereiose válasza dj79 (#182652) üzenetére


Chereiose
addikt

Az kemény :D

(#182660) Qru válasza szimi57 (#182641) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Az elektronikus szintjelző nem jelez be miatta, ahogy írták előttem is de ha nincs akkor nem gáz. Amúgy nem tűnik rossznak.
Ezt a cuccot fűtési rendszerbe is merném tenni, ott nem gond hogy nem vezeti az áramot (szomszédnak a telken fagyállóval van töltve a rendszer, így nem kell télen leengedni és nem is kell egész télen temperáló fűtést nyomni).

#nincsbennetarcsi

(#182661) Qru válasza tboldi (#182658) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Mivel az autód nem közterület így nem kell szvsz.

#nincsbennetarcsi

(#182662) szimi57 válasza BigBlackDog (#182642) üzenetére


szimi57
őstag

Ezt találtam.

A MOSOLY egy olyan vezeték nélküli kapcsolat, amely nem igényel külső áramforrást.

(#182663) Qru


Qru
MODERÁTOR

Sínen van az IS300h. :D
Itt vajon mi volt az elképzelés? [link]

#nincsbennetarcsi

(#182664) tboldi válasza Qru (#182661) üzenetére


tboldi
nagyúr

De közterületen közlekedem vele. :D

(#182665) Qru válasza tboldi (#182664) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Ne húzd le az ablakot és akkor nem szólhatnak érte. :D

#nincsbennetarcsi

(#182666) 6030D válasza Qru (#182665) üzenetére


6030D
Ármester

Belső keringetésre is kell állítani a fűtést.

Merida Big.Nine 6000, Mitas Kratos/Scylla

(#182667) Qru válasza 6030D (#182666) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Vagy nem veszel levegőt. :DDD

#nincsbennetarcsi

(#182668) Kickass válasza tboldi (#182654) üzenetére


Kickass
őstag

természetesen nem

szerda 0 órától a 10 ezer főnél nagyobb települések egyes közterein lesz kötelező a maszkhasználat. A területek kijelölése a polgármesterek feladata lesz. Ugyanakkor a sporttevékenység során, valamint a parkokban, zöldterületeken továbbra sem lesz kötelező a maszkhasználat

(#182669) Magnum_ válasza tboldi (#182664) üzenetére


Magnum_
nagyúr

Szerintem valid kerdes, en is gondolkodtam rajta.

Utalom nagyon ezt az egesz szart.

I humbly and respectfully decline™

(#182670) tomcsi23 válasza tboldi (#182664) üzenetére


tomcsi23
veterán

...de bugyit ne vegyél, mert fontosat akarok mondani.

(#182671) dj79 válasza tomcsi23 (#182670) üzenetére


dj79
senior tag

Köztereken kötelezó vagy mi.. :C

(#182672) szabonagyur válasza tboldi (#182664) üzenetére


szabonagyur
félisten

Én tökre örülnék ha a benzinkúton felvennék az emberek a maszkot legalább... főleg a 3000-ből tele fazonok nem viselik :(

Eladó: iPhone 13Mini 2 év gari, iPhone 6S 32GB

(#182673) kornyiktamas


kornyiktamas
aktív tag

Sziasztok.
Van egy AUDI A3-asom 2006os 2.0 diesel
automata váltós.
2 éve ezzel fuvarozom, most viszont az automata váltóval probléma van.
valakinek volt hasonló vagy tud-e valamit erre mondani?
hibák: váltásnál néha üt vagy későn vált el.
néha csinál olyat, hogy menet közben leáll a váltás és villog a P R N D S és addig nem vált sehova csak ilyen 2esbe megy amíg le nem állítom az autót és indítom újra...
nos ez nagyon balesetveszélyes, mert volt már hogy ilyen 60nál szart be a váltó és villogott a PRNDS ami egy nagy motorféket eredményezett.. mintha visszaraktam volna kettesbe kb...

szerelőhöz vittem már, de nem tudja mi baja, egész váltót akarnának cserélni.
valakinek valami infó? vagy így meddig járhatok vele? meddig húzza ez így ki? nem a legbiztonságosabb.

köszi

(#182674) rbalint88 válasza kornyiktamas (#182673) üzenetére


rbalint88
addikt

ez DSG váltónak tűnik. vannak rá szakosodott műhelyek, oda kell elvinni. aztán lehet annyira szét van már a váltó, hogy tényleg a csere a gazdaságos megoldás.

(#182675) Richard! válasza kornyiktamas (#182673) üzenetére


Richard!
addikt

Szia! Váltóelektronika. Győrben tudok kontaktot, ha érdekel. :)

Ma kezdődik életed hátralevő része!

(#182676) Magnum_ válasza kornyiktamas (#182673) üzenetére


Magnum_
nagyúr

Bartfai XV.ker. megszereli. Kb 750.000Ft lesz.

I humbly and respectfully decline™

(#182677) kornyiktamas válasza Richard! (#182675) üzenetére


kornyiktamas
aktív tag

hat lehet tobbfele keppen valtani az autoval. Kormany es kezileg is. Talan multi lehet.
Az a helyzet viszont,hogy ez Anglia. es futarkodni hasznalom az autot leginkabb ezert is halt meg a valto ilyen gyorsan.
nemtudom meg hogy megeri e megszereltetni vagy el kene adjam amennyiert elviszik..
Komplett hasznalt valtot talaltam hozza vannak 300 font korul(120e ft kb) csak az a kerdes hogy pl egy komplett valto kiszedese es az uj berakasa az kb hány órás munka lenne?
csak mert leginkább ettől függ az ára. mert ha 10 óra javitas akkor az auto nem er annyit 😁

(#182678) tboldi válasza Kickass (#182668) üzenetére


tboldi
nagyúr

:R

(#182672) szabonagyur: Ja, nálunk meg leginkább a C-Klasse nem szokta.

(#182679) grizlisandor válasza kornyiktamas (#182677) üzenetére


grizlisandor
addikt

Mikor volt cserélve az olaj a váltóban?
Pont tegnap néztem Olajcsere automatában: soha ne mondd, hogy soha(youtubealert, TCalert) és itt mondja a szaki, hogy ő az 5év/60k km cserét ajánlja.

(#182680) Peter.70 válasza tboldi (#182664) üzenetére


Peter.70
őstag

Egyébként én is pont ezen gondolkoztam el

(#182681) szabonagyur


szabonagyur
félisten

Elsőre azt hittem Tse autójáról szól a cikk :Y

Mátyásnak pechje volt: Fordját 2,2 millióból lehetne megjavítani

Eladó: iPhone 13Mini 2 év gari, iPhone 6S 32GB

(#182682) cappa72 válasza CactuS (#182579) üzenetére


cappa72
nagyúr

Pedig a fiat 500-assal költöztetni sokkal jobb lett volna
PeeerszePityu... :O
Így is ledöntött ülésekkel jöttünk, 2 személlyel.

Sajnos nem tudok eleget tenni kérésednek, mert csereautó volt, így vittem a fityókát, hoztam Maximuszt. Remélem jó darbig nem is lesz szükség szervizbe járásra ;)
De az biztos, hogy középállásban az án 180 centis magasságomnál 1cm volt a tetőképrit és a fejem között.
Viszont azt is észrevettem, hogy itt a magasságállítás az csak az ülőlap döntése, miközben a háttámla nem mozog - vagy rosszul éreztem. Mindenesetre érdekes megoldás, nekem nem tetszett. A deréktámasz hiánya volt a legrosszabb a fájósságra hajlamos derekamnak.

Összességében nem rossz ám ez a fityóka, csak nem nekem való.

@#182578Tsebacsi
Köszönöm!
Én is neked szurkolok!
Amikor beszéltem a központi Ford szervizzel, akkor azt mondták, hogy hozájuk akkor forduljak, amikor ügyes-bajos, vagy elintézeltlen ügyem / vitám van a szervizzel.
Szóval mindenképp szerviz@ford.com legyen benne a levelezésben.

[ Szerkesztve ]

Selenia 5w-40 motorolaj eladó! Na meg 4db Ford Kuga TPMS szenzor, 12k-ért

(#182683) CactuS válasza cappa72 (#182682) üzenetére


CactuS
Arcképgyáros

Én ~2 méter vagyok, ez alapján nem sok esélyt látok rá, hogy közelebbi barátságot kötök egy 500-assal. :D

Have you ever noticed that anybody driving slower than you is an idiot, and anyone going faster than you is a maniac? George Carlin

(#182684) K Norbi válasza tomcsi23 (#182670) üzenetére


K Norbi
addikt

:C :C :C

(#182685) tboy93


tboy93
nagyúr

Közel 2 év és 9.000 megtett km után újra elb@szódott feleségem C Corsája. Hidegen lefulladt, ereje nem volt szinte semmi, pont mint múltkor. Az akkori szerelőm nagyjából 200e Ft-ot vett ki a zsebemből, mire elvittem az injektor.hu-hoz, akik fél nap alatt 54e Ft-ért megoldották a problémát (elrepedt benzin cső). Tanulván ebből, most már kapásból hozzájuk vittem, aztán már telefonon is kitárgyaltuk, hogy valószínűsíthetőleg ugyan ez lesz a gond. Már az első javításnál jelezték, hogy a végleges megoldás a teljes AC + csövek cseréje lenne. Na szóval leadtam reggel 8-kor az autót, délre hívtak hogy kész. Ezt mondta is a faszi előre, hogy ha ez a gond, akkor berendelik az alkatrészt gyorsban és még aznap meg is lesznek vele. Volt hibakód olvasás, élőadat elemzés, majd hibafeltárás, aztán üzemanyag rendszer javítás. A benzinnyomás az előírt 4,2 bar helyett 1,8 bar volt, csoda hogy ment egyáltalán az autó. Végül 74e Ft-ot hagytam náluk, ebben benne volt a teljes ac, szívókosár, benzincső 45e Ft-ért (Bosch), 29e Ft munkadíj (számlásan) és grátisz utastér fertőtlenítés (ózon, gondolom a szagok miatt, biztos kifröccsent egy kis benzin AC csere közben). Szóval újfent elégedett vagyok velük, csak az autót lenne már kedvem felgyújtani annyira utálom.

(#182686) cappa72 válasza CactuS (#182683) üzenetére


cappa72
nagyúr

Na igen... bukósisaknak drága lenne :DDD

Selenia 5w-40 motorolaj eladó! Na meg 4db Ford Kuga TPMS szenzor, 12k-ért

(#182687) -v- válasza tomcsi23 (#182670) üzenetére


-v-
addikt

Ettől javul a fogyasztás? Hamarabb melegszik be a motor nem?

(#182688) Tsebacsi válasza -v- (#182687) üzenetére


Tsebacsi
nagyúr

Vili ezt nem tudod? Hát a régi ikarusokat is leponyvázták télen :U ;]

Minél Több Embert Ismerek, Annál Jobban Szeretem A Cicáimat!

(#182689) oliwire


oliwire
őstag

Ezt olvastátok már? [Totalcar - Az erőszakos vezetés gyökerei]

Amennyit itt bosszankodunk néha a többi sofőrön, érdekes cikk.

(#182690) focvis válasza Szada85 (#182648) üzenetére


focvis
veterán

Köszönöm!
Az Elring jobb bele, vagy mehet a gyári is (1900 Ft)?

[ Szerkesztve ]

(#182691) Tsebacsi válasza oliwire (#182689) üzenetére


Tsebacsi
nagyúr

Ahogy szimbolikusan "lekutyázza" az egyes közlekedésben résztvevőket az valahogy nem szimpi. Nem, nem azért mert magamra ismertem a büntetőfékes résznél... Én a sietős másokat ledudálós vagyok :D
Meg amúgy is mindenki más hülye, csak én vagyok erdei kobold! :K
Kimaradtak a cikkből a vezetni nem tudók, akik miatt a kevésbé sietős is sietős agresszív állat lesz. :U
Ez simán egy "Máté még nem írtad meg a havi kötelező cikked" jellegű iromány, felesleges hangulatkeltés az olvasók között. De tuti kattintanak és kommentelnek a népek, éljen-éljen!

Tegnap békésen haladva az M3 bevezetőn egy nagy S mergát néztem ami dupla vakító hátsó ködlámpával haladt a középső sávban 80-al. német rendszám, de értelmes magyar szót adott ki a felirat rajta (nahááát :U ). Mondom ebbe se kötünk bele, ki tudja ki ül benne:
Néne!!! 60-70 közötti alacsony mamzi, karok a fül magasságában, úgy markolta két kézzel a pizzakormányt :DDD Na mondom ennek értelme nincs dudálni vagy villogni/integetni, vagy nem veszi észre vagy nem fogja fel mit akarsz vele közölni :N

És persze ott van az öregem féle típus, aki vezet 50 éve napi szinten, de már nem lát olyan jól, nem koncentrál, rutinból megy, de azért önbizalma az van bőven. Ő szokott 2 sáv között menni, elbaszni sávokat, nem látni a másikat, nem előre néz csak halad aztán ha történik valami arra reagál (jobb esetben). Csodálom, hogy még mindig nem volt nagyobb balesete :( És persze örülök is neki.

[ Szerkesztve ]

Minél Több Embert Ismerek, Annál Jobban Szeretem A Cicáimat!

(#182692) oliwire válasza Tsebacsi (#182691) üzenetére


oliwire
őstag

amúgy egyet tudok érteni, ez inkább a kattintás meg a kommentgyűjtés-re ment, és várható következő rész is. :)
A 90 helyett verőfényes napsütésben száraz időben is 60-nal közlekedő normál személygépkocsis sofőrök sok-sok ingerültséget okoznak másoknak.. Engem talán ez zavar sokkal jobban, mint az agresszívabb, +30 km/h-val megyek a megengedett felett minden esetben vezetők. Őket csak elengeded és kész, nem is kell velük foglalkozni.
Míg az előbbivel sokszor 10 percen keresztül is szenvedsz, mert folyton jönnek szemben, vagy nem akarsz záróvonalnál előzni, vagy beláthatatlan kanyarnál.. :U

(#182693) Pttypang válasza Tsebacsi (#182691) üzenetére


Pttypang
veterán

Nekem is a kutyazasnal emelkedett a szemoldokom.

#182692 oliwire
Ez igen, az elsejei hetvegen is tele voltak az utak a 60-70-el orszaguton poroszkalo, de ahogy elozni kezded, a gazra lepo emberekkel.

[ Szerkesztve ]

Everybody lies.

(#182694) ivana válasza tboy93 (#182685) üzenetére


ivana
Ármester

Jó drága szerelőid vannak. 45 ezer benzincsőre...

(#182695) tboy93 válasza ivana (#182694) üzenetére


tboy93
nagyúr

45 ezer Ft a komplett Bosch AC pumpa szett.

(#182696) ivana válasza tboy93 (#182695) üzenetére


ivana
Ármester

Úgy mondjuk nem vészes.

(#182697) Szada85 válasza focvis (#182690) üzenetére


Szada85
aktív tag

A GSi-be ment Elring tömítés, nem volt eddig gondom vele, a GTI-be nem tudom mit rakott a szerelö, azt kompletten Ö intézte, de szerintem mindkettö életképes megoldás.

(#182698) K Norbi válasza oliwire (#182689) üzenetére


K Norbi
addikt

Ez már szinte mindennapos. :)
:DDD

(#182699) Pttypang válasza szimi57 (#182641) üzenetére


Pttypang
veterán

Itt mi is tortenik, amikor a normal rendszer mar ledobta volna a radiator kupakot es tudatodra adta volna, hogy a rendszer tulmelegedett, termosztat vagy barmilyen hiba miatt?
Megvarja, mig a 180 fokot eleri es addig a motor megsul? :)

Elvileg ez csak sima glikol, higitas nelkul, alacsonyabb hokapacitassal, ezert magasabb homersekleten megy vele egyebkent is a rendszer.

[ Szerkesztve ]

Everybody lies.

(#182700) Qru válasza cappa72 (#182682) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Az ilyen nesze semmi fogd meg jól, ahol csak az ülőlap billen. Jazz-ben is olyan van. :(

#nincsbennetarcsi

Útvonal

Fórumok  »  Technika, hobbi, otthon  »  Autós topik (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.