Hirdetés

2024. május 11., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Technika, hobbi, otthon  »  Autós topik (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-02-28 08:07:54

LOGOUT.hu

Autós topik

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#139801) Magnum_ válasza focvis (#139795) üzenetére


Magnum_
nagyúr

Akkor nincs kerdes. Szolsz a villanyszerelonek, hogy 3x4mm2-s kabelt vigyen le a garazsba a kismegszakitodbol.
A lakasban hany A van? Ha 16A, akkor kb 60k a 32A-ra bovites (1fazison)

Echarge-on keresztul tudsz tolteni es regisztracio se szukseges, koteles "eseti toltes" szolgaltatast is nyujtani (bankkartya kell hozza)

[ Szerkesztve ]

I humbly and respectfully decline™

(#139802) Reggie0 válasza focvis (#139800) üzenetére


Reggie0
félisten

Pedig biztos nem, meg a dizel X5-os is eszik szepen, volt nalam sokat kolcsonben. Nezd meg a sprintmonitort az ottani atlag kb. realis is atlagos vezetessel. Ha nyomod neki joval feljebb megy.

[ Szerkesztve ]

(#139803) molnarpeter válasza focvis (#139800) üzenetére


molnarpeter
nagyúr

Céges kocsi kell neki, akkor nem kap pontot ;]

(#139804) rbalint88 válasza Reggie0 (#139802) üzenetére


rbalint88
addikt

Nem gondolnam en se, hogy 10liter ala be lehet vinni tartosan egy ekkora dogot, sok varossal.
Focvis: sok, hosszu (es foleg gyors) palyazasra nyilvan nem villanyt kell venni meg mindig. Hanem dizel plugint ;]

(#139805) bitpork válasza rbalint88 (#139804) üzenetére


bitpork
veterán
LOGOUT blog (1)

Én most itt tartok. Mindenhol csak a városi klíma ront. Még pályán is ahol azért nem egyszer van előzés 150-160 körül max 10 liter.

[ Szerkesztve ]

https://hardverapro.hu/apro/audi_q7_hibrid_2016/hsz_1-50.html

(#139806) bbubby00 válasza MontyCrew (#139760) üzenetére


bbubby00
őstag

Van most 2db NA is nálam :)
Igaz Békésmegye, de segítek szívesen :)
Plussz, kis olvasnivaló!

[ Szerkesztve ]

Eladó Mazda MX5 széles választékban: https://www.facebook.com/hasznaltmx5

(#139807) focvis válasza Magnum_ (#139801) üzenetére


focvis
veterán

Köszi!
3x16A van a lakásban jelenleg.

(#139796) Reggie0: Köszi!
Főleg éjszaka töltenék. De gondolom, pluszban fizetendő az alapdíj az éjszakai áramhoz.

[ Szerkesztve ]

(#139808) Qru válasza Magnum_ (#139789) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

"a parkolokent hasznalt toltofoglalasra"

A közteres nem kekxizmeg őket jelenleg is? Vagy arra gondolsz aki ott tölti a kocsit 2 napon át.

#nincsbennetarcsi

(#139809) brumi1024 válasza Reggie0 (#139802) üzenetére


brumi1024
veterán

[link]

[ Szerkesztve ]

(#139810) Doki16 válasza Qru (#139808) üzenetére


Doki16
addikt

Itt Dunaújvárosban a sima autók is beállnak a töltőkre gond nélkül. Pont nem érdekli a rendőröket meg senkit se.

A Tyrannosaurus Rex legközelebbi ma is élő rokona: a csirke.

(#139811) Reggie0 válasza brumi1024 (#139809) üzenetére


Reggie0
félisten

Igen, ezt mondtam. Itt van az M50d levalogatva: [link]. Latod 11-12 liter az is.

[ Szerkesztve ]

(#139812) Motion_Blur válasza Doki16 (#139810) üzenetére


Motion_Blur
félisten

Fehérvár dettó.

Stavelot 2, easily full throttle into another twenty second top gear flatout section

(#139813) Magnum_ válasza focvis (#139807) üzenetére


Magnum_
nagyúr

Akkor az sima

Meg egyszer: ejszakai arammal nem tudsz tolteni autot. (Vagy kapsz egy brutal kotbert)

Qru: de, de sokszor rugalmatlanok. Azt mondjak, ha kabel van, toltes van....

[ Szerkesztve ]

I humbly and respectfully decline™

(#139814) Qru válasza Doki16 (#139810) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Mert még egyik nagykutyának sincs tölthető autója. :DDD

#nincsbennetarcsi

(#139815) Reggie0 válasza Magnum_ (#139813) üzenetére


Reggie0
félisten

De tudhatja, ha van ejszakai aramos autotoltoje. Kb. 2016 ota lehet ejszakai aramra kotni toltot.

[ Szerkesztve ]

(#139816) Doki16 válasza Motion_Blur (#139812) üzenetére


Doki16
addikt

Erről jut eszembe, múltkor felfestették nálunk a helyeket a parkolóban. De valami nagyon béna banda lehetett, mert néhol olyan kicsi helyeket csináltak, hogy egy Smart jó ha befér.
Csináltam egy képet a tolatókamerából. [kép] És ez még egy normálisnak mondható hely ahova beálltam, de már itt is ahogy látjátok a kocsi szélességjelző egybe esik a felfestett vonallal :D

(#139814) Qru: De van, nem is egynek. Csak ők a gazdagnegyedbe laknak :D

[ Szerkesztve ]

A Tyrannosaurus Rex legközelebbi ma is élő rokona: a csirke.

(#139817) brumi1024 válasza Reggie0 (#139811) üzenetére


brumi1024
veterán

Felhasználásfüggő, de nem nagy kihívás levinni a 40d-t 8.5-re.

(#139818) Magnum_ válasza Reggie0 (#139815) üzenetére


Magnum_
nagyúr

Az egy masik tarifa es kulon mero kell ra.

I humbly and respectfully decline™

(#139819) sutszi válasza Magnum_ (#139813) üzenetére


sutszi
veterán

Nem értek hozzá. De ezt nem lehet megkerülni azzal, hogy nem az autó a fogyasztó, hanem egy akkumulátor, vagy egyéb szerkezet... és arra megy rá az autó?

Mondja, Mr. Babbage, ha rossz adatokat ad meg a gépnek, akkor is jó válasz fog kijönni belőle?" Képtelen vagyok felfogni azt az értelmi zavart, ami valakit egy ilyen kérdés feltevésére késztethet. - by Charles Babbage

(#139820) mycso válasza focvis (#139743) üzenetére


mycso
veterán
LOGOUT blog

Hi, sz@r akkuval voltak nekem is hasonló anomáliák.

~7éves, gyári akku, amikor vettem az újat, azért az akkus emberrel rárakattam a tesztert, teljesen gatya volt.

Elfelejtette az ablakokat, néha a kártyát is, eldobálta a kerékszenzorokat, most úja kkuval semmi hiba.
Viszont indítani, indított.

“The Night is Dark and Full of Terrors”

(#139821) Reggie0 válasza Magnum_ (#139818) üzenetére


Reggie0
félisten

Tudom, ezt mar itt leirtam neki az elobb.

(#139817) brumi1024: A varosban az, mint ahogy errol szolt az eredeti kerdes is. Ezek zabalnak araszolasnal, foleg a ~6-8 eves automatavaltosok(azt is hasznaltam), egy adott sebesseg es fordulatszam alatt, de nem allo helyzetben kiugrik vagy 20 literre a pillanatnyi, mert nem vitorlazik. Kb. 5 km/h korul, alatt. Az ujabbak mar lehet, hogy jobbak ebben. De baromi nagy meretu/tomegu dog, raadasul belul annyival nem nagyobb. Varosba nem valo az fix.

[ Szerkesztve ]

(#139822) Magnum_ válasza sutszi (#139819) üzenetére


Magnum_
nagyúr

Fixen kotottnek kell lennie, mint pl a bojler. Azaz nem levalaszthato. A toltobox pl fix, de nem az a fogyaszto, hanem az auto akkuja. Az meg praktikusan levalaszthato ugye :-)

4/2011 NFM rendelet 5. § (1) * A „B” árszabás szerint számolható el - közvilágítási célra vételező felhasználó kivételével - a felhasználó által meghatározott bármely, szakaszosan is biztonságosan üzemeltethető, külön mért - az elosztó vezérlőberendezésével vezérelt felhasználói áramkörre állandó jelleggel, megfelelő segédeszköz hiányában állagsérelem nélkül nem leválasztható módon, nem dugaszolhatóan csatlakoztatott - felhasználói berendezés fogyasztása.

[ Szerkesztve ]

I humbly and respectfully decline™

(#139823) focvis válasza Reggie0 (#139811) üzenetére


focvis
veterán

A 10 litert feltétel nélkül elhiszem a barátomnak, autópályán használja hétvégén.
A városban a céges Passatot koptatja.

@ mycso: Köszönöm, egy rendes teszterre én is rárakatom a csere előtt.

[ Szerkesztve ]

(#139824) sutszi válasza Magnum_ (#139822) üzenetére


sutszi
veterán

Akkor egy fali akkumulátor mint amit pl a tesla is árul...mert igazából én a fali akkut töltöm éjszakai áramról. Az akku meg tölti a kocsit... Ez így okés lehet?

[ Szerkesztve ]

Mondja, Mr. Babbage, ha rossz adatokat ad meg a gépnek, akkor is jó válasz fog kijönni belőle?" Képtelen vagyok felfogni azt az értelmi zavart, ami valakit egy ilyen kérdés feltevésére késztethet. - by Charles Babbage

(#139825) Magnum_ válasza sutszi (#139824) üzenetére


Magnum_
nagyúr

Nem. Ezt irom, hogy nem.
Az aramot felvevo fogyaszto az auto akksija. Nem a tolto. Es az levalaszthato allagserelem nelkul. A tolton csak 'atfolyik'az aram.

[ Szerkesztve ]

I humbly and respectfully decline™

(#139826) stickermajom


stickermajom
addikt

Horvátországba menet hol érdemes tankolni? Végig autópálya lesz Zadarig. Nagykanizsán gondoltam még telerakom, de aztán homály. INA pl. gondolom MOL minőség, ők 100-ast is adnak.

(#139827) sutszi válasza Magnum_ (#139825) üzenetére


sutszi
veterán

Várj. Elbeszélünk. Tehát van egy Tesla Powerwallnak megfelelő bazi nagy akkupakkom ami a falra van szerelve. Ez éjszakai áramról töltődik... Fix nem leszerelhető fogyasztó. Én ha erre az akkupakkra kötöm a kocsit, akkor az már nem ugyanaz. De ha nappal kötöm rá a kocsit akkor meg technikailag sem valósul meg az éjszakai áramról való töltés mert nappal nem is jön áram azon a körön. Viszont a fali akkupakk meg le tudja adni azt amit éjszaka felvett.

Mondja, Mr. Babbage, ha rossz adatokat ad meg a gépnek, akkor is jó válasz fog kijönni belőle?" Képtelen vagyok felfogni azt az értelmi zavart, ami valakit egy ilyen kérdés feltevésére késztethet. - by Charles Babbage

(#139828) Peter.70 válasza stickermajom (#139826) üzenetére


Peter.70
őstag

20 lityós kanna hátra :D

(#139829) focvis válasza stickermajom (#139826) üzenetére


focvis
veterán

Ha nyitva van a letenyei kishatárátkelő, akkor nem szopnék az autópályás átkelővel, és a kedvező árú letenyei MOL kúton tankolnék.

INA = MOL.
Asszem a Tifon is részben a MOL tulajdona.

[ Szerkesztve ]

(#139830) bbubby00 válasza stickermajom (#139826) üzenetére


bbubby00
őstag

Horvát autópályán ugyan az lesz az ár végig, tehát minden kúton ugyan annyiért tankolsz.

Eladó Mazda MX5 széles választékban: https://www.facebook.com/hasznaltmx5

(#139831) Magnum_ válasza sutszi (#139827) üzenetére


Magnum_
nagyúr

Ja, akku tolti az akkut? Powerbank jellegu ize? Lehet, hogy jo lehet. Elterjedesig. Aztan lehet, hogy nekimenne a jogalkoto, de a jogszabalyi megfogalmazasba beleferhet.

I humbly and respectfully decline™

(#139832) molnarpeter válasza Magnum_ (#139831) üzenetére


molnarpeter
nagyúr

Nincs valahol definiálva a fogyasztó fogalma? Csak mert ugye az akku az tárol, nem fogyaszt.

(#139833) sutszi válasza Magnum_ (#139831) üzenetére


sutszi
veterán

Akkor ez így kihasználható megoldás lehet... Persze elterjedésig. Mondhatni szokásos már ez.

Mondja, Mr. Babbage, ha rossz adatokat ad meg a gépnek, akkor is jó válasz fog kijönni belőle?" Képtelen vagyok felfogni azt az értelmi zavart, ami valakit egy ilyen kérdés feltevésére késztethet. - by Charles Babbage

(#139834) tboy93 válasza Peter.70 (#139828) üzenetére


tboy93
nagyúr

pont ezt akartam írni :DDD

(#139835) Qru válasza stickermajom (#139826) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Én sehol, egy tank bőven elég Zadarig, ott meg helyben van 2 Ina kút is.

#nincsbennetarcsi

(#139836) stickermajom válasza Qru (#139835) üzenetére


stickermajom
addikt

Ha Nagykanizsán megállok nekem is elég már a célig, de a 48 liter sajnos 48 liter csak. :D Ha lenn is van rendes INA, akkor nincs gond. Köszi mindenkinek!

(#139837) Magnum_ válasza molnarpeter (#139832) üzenetére


Magnum_
nagyúr

De es tetszik is, ahogy gondokodsz. A Vet. definialja a felhasznaloi berendezest, de abba _szerintem_ beleferhet.

Felhasználói berendezés: a felhasználó használatában lévő, villamos energiát termelő, átalakító és kapcsoló berendezés, vezetékhálózat és villamos energiát felhasználó berendezés a tartozékaival (készülékeivel) együtt;

I humbly and respectfully decline™

(#139838) Qru válasza stickermajom (#139836) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Akkor tényleg marmonkanna kell. :D Bubié 64 liter, pályán kímélőben 750 km simán megvan.

Amúgy Letenyénél van MOL, a kedvezmény karival ott sem olyan horror a benyó.

[ Szerkesztve ]

#nincsbennetarcsi

(#139839) Reggie0 válasza Magnum_ (#139831) üzenetére


Reggie0
félisten

Nem kell a tolto a fogyaszto vagy az auto kerdeskoron rugozni. A jogalkotoi szandek egyertelmu lasd NFM rendelet

4. § (3) Az „A2” és „A3” árszabást akkor lehet alkalmazni, ha a villamosenergia-fogyasztás zónaidőnkénti mérése megoldott.

(5a) * Ha a felhasználó az elektromos gépjármű üzemben tartója vagy tulajdonosa és ezt a tényt az egyetemes szolgáltatónak előre, évente igazolja, akkor az „A1” árszabás mellé - a 4. § (3) bekezdésben foglalt feltétel fennállása esetén - „A2” árszabást is választhat.

(5b) * Az (5a) bekezdés szerinti esetekben az „A2” árszabásra vonatkozóan az egyetemes szolgáltató köteles a szerződés megkötésekor megállapodni a szerződő féllel a bejelentés módjáról és részleteiről.

Szoval elektromos auto mehet A2-es dijszabassal, azaz hetkoznapi neven ejszakai arammal.

[ Szerkesztve ]

(#139840) Magnum_ válasza Reggie0 (#139839) üzenetére


Magnum_
nagyúr

A1 a hetkoznapi neven ejszakai. Latod, hogy az A2 dragabb, nem hiaba. Tovabbi teher, hogy egyeb koltseggel is jar.
Tehat a rugozas ezen itt most szerintem okes.

[ Szerkesztve ]

I humbly and respectfully decline™

(#139841) Reggie0 válasza Magnum_ (#139840) üzenetére


Reggie0
félisten

A1 kedvezmenyes: 36.23Ft/kWh
A1 normal: 37,55Ft/kWh
A2 csucsidoszak: 42,48Ft/kWh
A2 volgyidoszak 32,19Ft/kWh

[link]

Barhogy nezem en az A2 volgyidoszakot latom legolcsobbnak. Az az ugynevezett ejszakai aram.

Itt olvashatsz leirast az A2 tarifarol. Ott is azt irjak, hogy ebben van az ejszakai. [link]

Szerintem most nagyon osszekeverted a dolgokat.

[ Szerkesztve ]

(#139842) Alg válasza Magnum_ (#139840) üzenetére


Alg
veterán

[link]

A1 a normál, A2 ami nappal drágább éjjel olcsóbb, a B a éjszakai, a H meg a téli (napelemhez, hőszivattyúhoz).

Szerk: off

Szerk2:

A2 azért nem jó mert ott meg nappal drágább mint a rendes. A B lesz az ami régen éjszakainak volt nevezve, azt a normál A1 mellé is lehet igényelni csak most "vezérelt"nek hívják. A feltételeknél látszik ha rákattintasz a táblázatban.

[ Szerkesztve ]

"I love not man the less, but Nature more" // Giant TCR Adv. '16 Di2 // Fenix 7 SS // FiiO BTR3 + Truthear ZERO

(#139843) Alg válasza Alg (#139842) üzenetére


Alg
veterán

Lejárt a szerk, bocsi most nézem a korábbit, elektromos autó esetén lehet A1 mellé is A2-t ok. :R

"I love not man the less, but Nature more" // Giant TCR Adv. '16 Di2 // Fenix 7 SS // FiiO BTR3 + Truthear ZERO

(#139844) Motion_Blur válasza stickermajom (#139826) üzenetére


Motion_Blur
félisten

Horvátban mindig 100-as INA-t tettem én is, osztrákoknál ENI 98-as.

Stavelot 2, easily full throttle into another twenty second top gear flatout section

(#139845) #89309696 válasza Reggie0 (#139796) üzenetére


#89309696
törölt tag

Már jó ideje megy nappal is, éjjel 8 órás folyamatos üzem, mert a bojler, fűtés (ha nincs téli órád fűtéshez) az máshogy nem működik rendesen, de általában túladják ezt még nappal is csorgatnak több órányit, hétvégén meg van, hogy végig tolják. Bár biztos, hogy főváros és vidék között nagy különbség lehet ebben.

Amúgy meg magyarosan tipikusan vannak akik rákötnek más fogyasztót is és a kutya nem ellenőrzi. Társasházban rizikós, de saját kertes házban szarik rá a villanyszerelő, az óraleolvasó, mindenki. Nem megy be a házadba, hogy megnézze a vezeték vajon leágazik-e, be se mehet. Hacsak nem produkálsz többszörös fogyasztást rajta ami gyanússá teszi. De ez ellen is lehet kitérőt tenni kamu bojler kapacitás növelés címszóval, kihívod, vezetéket bővít, biztosítékot emel, új plomba, papírok és utána már senki nem nézi, hogy te két bojlert használsz vagy egyet és egy autót töltesz róla és gyanús sem lesz. Persze vajon megéri-e, mert egy ilyen bővítés is pénzbe kerül.

[ Szerkesztve ]

(#139846) Reggie0 válasza #89309696 (#139845) üzenetére


Reggie0
félisten

Nem kell folyamatos 8 orat adniuk. Igy szol a torveny: "naponta összesen minimum 8 óra, nyári időszámítás idején összesen minimum 7 óra időtartamra köteles a villamosenergia-ellátást biztosítani, amelyből munkanapokon legalább 5 és legfeljebb 6 óra, nyári időszámítás idején legalább 4 és legfeljebb 5 óra eshet völgyidőszakba. A csúcsidőszakba eső villamosenergia-ellátás alkalmankénti időtartama nem lehet rövidebb 30 percnél."

Szoval ejjel 5 vagy 6 oranal tobb sosem lehet, evszaktol fuggoen.

Ez csak hocserelokre van kitalalva, veletlenszeruen nappal is bekapcsolhat, elvegre a hotarolok idoallandoja baromi nagy. Ejszaka is megszakadhat rovidebb idore, az 5/6 orat nem kell egyben kitolteni. A volgyidoszak ugye az ejjeli 8 ora.

Ez nyilvan nem valo autora, mar csak azert sem, mert nappal egyaltalan nem biztos, hogy lesz benne aram(nyaron csak 3 orat kotelezo a 16-bol legfeljebb fel oras darabokra felbontva akar elszortan biztositani), es hat egy autotoltot azert szukseg szerint is kell hasznalni. Erre jo az ejszakai aramos A2, aminel mindig van aram, csak ejszaka olcsobb, nappal dragabb.

Ha valaki rendszeresen tolti ejjelente az autot, akkor a nappali dragabb dijszabas egy atlagos csaladihazzal elhanyagolhato dragulast eredmenyez az ejszakai nyereseghez kepest.

[ Szerkesztve ]

(#139847) #89309696 válasza Reggie0 (#139846) üzenetére


#89309696
törölt tag

Ja az úgy okés, nem tudtam, hogy van éjjelre is fix áram már. Régi házban csak vezérelt volt bojlernek, villanykályhának, a kályha fix bekötésű volt szóval mehetett róla. Meg legtöbb helyen így volt, aztán a bátrabbak drótozgattak ahogy kedvük tartotta.
Most egy óra van csak, 3x10A, sima nappaliról megy minden. Mivel külterületen nincs vezérelt se, nem tudom miért azt mondták nincs, de annyira keveset fogyasztunk, hogy nem is szarakodtunk vele komolyabban.

[ Szerkesztve ]

(#139848) Szoszo94 válasza stickermajom (#139836) üzenetére


Szoszo94
őstag

Én Kanizsán állok majd meg százas Shelles nyálért, azzal elvileg ki kell érjek Starigradig.
Hazafele meg INA, valahol csak találok arrafele :)

Lexus IS250 Sport Mark Levinson // Renault Mégane II PH2 Grandtour 2.0dCi

(#139849) speedernet válasza Reggie0 (#139773) üzenetére


speedernet
aktív tag

Megforgatja a főtengelyt.
Minimális emelkedőn ha hátra menetbe hagyom akkor szépen lassan kúszik egy darabig, utana már csak szándékosa tudom át fordítani.
3x 4x meg hintáztatom, mindig fordulnak kicsit a hosszbordás szíj tárcsák és egyszer csak át ugrik.
De nagy erő nem nagyon kell hozzá.
El megy a kompresszió valahol?

(#139850) brumi1024 válasza brumi1024 (#139415) üzenetére


brumi1024
veterán

Az a gyanúm, hogy az A3 utódja ki lett szemelve. :)

Útvonal

Fórumok  »  Technika, hobbi, otthon  »  Autós topik (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.