Hirdetés

2024. március 29., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Technika, hobbi, otthon  »  Autós topik (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-02-28 08:07:54

LOGOUT.hu

Autós topik

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#140651) Qru


Qru
MODERÁTOR

Örömmel látom, hogy vannak még ilyen sokáig autót megtartók. A Skoda 19 évig húzta nálunk, a Punto 18-ig, szóval a Fűnyírónak és Bubinak is kinéz még jó pár év. :D

#nincsbennetarcsi

(#140652) focvis válasza Qru (#140651) üzenetére


focvis
veterán

Akik így sok élménytől megfosztják magukat. :)

(#140653) Tsebacsi válasza focvis (#140652) üzenetére


Tsebacsi
nagyúr

Asszony lenne az első aki agyoncsapna ha naponta vennék másik autót :D

Minél Több Embert Ismerek, Annál Jobban Szeretem A Cicáimat!

(#140654) Qru válasza focvis (#140652) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Vagy sok szoPHástól, macerától, utánajárástól, rizikótól... Csak nézőpont kérdése. :U

#nincsbennetarcsi

(#140655) focvis válasza Qru (#140654) üzenetére


focvis
veterán

Az is egyfajta élmény.
Rendes autobuzi nem happy ha nincs élmény.

Most indulok 200-at elverni. :DDD

[ Szerkesztve ]

(#140656) Qru válasza focvis (#140655) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Nem vagyunk egyformák, nekem nem hiányzik. És még fékezni is szoktam... ;] :DDD

#nincsbennetarcsi

(#140657) stickermajom válasza Tsebacsi (#140653) üzenetére


stickermajom
addikt

Én a második autó igényemet is 3 hónapja adagolom, egyelőre kevés sikerrel. :D

(#140658) bitpork válasza focvis (#140655) üzenetére


bitpork
veterán
LOGOUT blog

Km-t vagy litert vagy kesst?

https://hardverapro.hu/apro/audi_q7_hibrid_2016/hsz_1-50.html

(#140659) focvis válasza bitpork (#140658) üzenetére


focvis
veterán

Johnny Cash.

(#140660) kisza25 válasza focvis (#140652) üzenetére


kisza25
félisten
LOGOUT blog

vagy sok bosszúságtól, az egész nézőpont kérdése:D
Az előző GTI-t vagy egy hónapig faszáztad, a volvoval sem kerek valami, mert 3000 felett nem húz, meg ott is kellett faszázni is, nekem nincs időm ilyenekkel foglalkozni, örülök, ha a mosóba eljutok.
Maga az autócserebere valahol ad élményt, de most 2016-tól ez a 6. autó amit használok, tapasztalatokat adott a dolog, élményt nem sokat, mondjuk, ha ilyen 200 lóerő + autókat cserélget az ember, mint te, az megint más tészta:D
(#140659) focvis: annyi lesz a javítás? a turbót is cserélni kell, vagy mi?

[ Szerkesztve ]

Eladó: Xiaomi Redmi Note 10S 6/128Gb, független, DualSim, NFC, 33W töltő 39900Ft

(#140661) MunezXBK válasza kisza25 (#140660) üzenetére


MunezXBK
nagyúr

24 év alatt a mostani a 6. autóm. :B

(#140662) Magnum_ válasza stickermajom (#140657) üzenetére


Magnum_
nagyúr

Rossz a nevelesed ;]

Na en berendeltem mindent, amit kellett, kaptam kontaktot a muanyag felujitos emberhez, ma unixban remelem lesz raktaron tukorlap (nagyon draga, kb 2.500Ft a futheto). Plexi, valtogomb, stb szerintem 3-4het, mire megjon.
Tegnap este a durva mannolos szilikonnal atfujtam a muanyagokat, szepen visszajott a fekete szinuk.
Szombaton indul a ket napos kulso-belso premium program gozzel, karpittisztitoval, blackouttal, polirral, viasszal)
Ma elkezdem a forgalomba helyezes ugyintezest is.

I humbly and respectfully decline™

(#140663) kisza25 válasza MunezXBK (#140661) üzenetére


kisza25
félisten
LOGOUT blog

én is most hasítottam bele, 2001-től 2016-ig 4 autót használtam, skoda+ kia 5,5-5,5 évig voltak meg, azokat szalonból hoztam ki. KIA is csak azért lett eladva, mert megszületett a fiam és volt 2db 3 ajtós autónk (kia proceed és golf 4)
Saint_: szóval akkor most nálad karácsony van?:D

[ Szerkesztve ]

Eladó: Xiaomi Redmi Note 10S 6/128Gb, független, DualSim, NFC, 33W töltő 39900Ft

(#140664) stickermajom


stickermajom
addikt

Na amúgy közben meg lett csinálva a H hátsó ablakemelője, leműszakiztattam, felkerültek a nyári kerekek. Szombaton kap egy polírt, illetve a kartervédő zörgésével kell valamit kezdenem és akkor a jövő héten meghirdetem. Alig várom az AAA autó és a tesók jelentkezését. :D

(#140665) MunezXBK válasza stickermajom (#140664) üzenetére


MunezXBK
nagyúr

Másnak políroztatni? Ezt sose értettem.

(#140666) CactuS válasza focvis (#140652) üzenetére


CactuS
Arcképgyáros

Magánemberként az autó adás vétel mindig költséges és bukó anyagilag, hiába ez egy autó és nem befektetés. Egyszerűen idehaza rizikós a használt piac, rogyásig van szeméttel és átveréssel, sokan nem arra vágynak, hogy a spórolt pénzükön vegyenek egy jól kinéző valamit, ami pillanatok alatt pénztemetővé válik, megbízható családi autó helyett. Emellett még bukóval száll ki a régiből - oké autó, nem befektetés -, nagyon ritka az, hogy árában megszabadulsz tőle - van ilyen, pl: elektromos, hybridek drágultak mostanában, nem ez a jellemző.

Mondjuk nekem viszonylag könnyű kiélni a váltás iránt érzett vágyamat, mert éves szintem belerakom a seggem alsó hangon legalább 100 autóba - régebben jóval többe -, így inkább az hiányzik, hogy nem egyet vezetek. Főleg, amikor előttem egy 160 centis kolléga vezetett és meg beszorulok a kormány és az ülés közé, miközben próbálok a gerincsérvemmel papásan farral betolatni. :DDD

MunezXBK: A szem lakik jól először. Egy varázs-garázs, szigorúan szilikon mentesen, egy kis Wolf's Black out és jóval megkíméltebbnek néz ki egy autó.

[ Szerkesztve ]

Have you ever noticed that anybody driving slower than you is an idiot, and anyone going faster than you is a maniac? George Carlin

(#140667) stickermajom válasza MunezXBK (#140665) üzenetére


stickermajom
addikt

Sikerült pár bokorkarcot összehoznom nyár elején, sokat rontanak az összképen.

(#140668) Qru válasza Magnum_ (#140662) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Akkor szépen alakul. Kellesz-lesz új autós tali a nyári rezidencián lassan... :K

#nincsbennetarcsi

(#140669) CactuS válasza Qru (#140668) üzenetére


CactuS
Arcképgyáros

Egyszer majd eljutok én is egy PH!s talira, bár még addig se jutottam el, hogy ide képeket tegyek a kis törpéről. Megint 5 napra bent porosodik a céges parkolóban, lassan már nem is fekete. :B

Have you ever noticed that anybody driving slower than you is an idiot, and anyone going faster than you is a maniac? George Carlin

(#140670) Magnum_ válasza Qru (#140668) üzenetére


Magnum_
nagyúr

En mar csak bmw-s talalkozokra jarok.
Bocs.

:DDD

Szerk: most latom, milyen rang van a nevem alatt.....

[ Szerkesztve ]

I humbly and respectfully decline™

(#140671) stickermajom válasza Magnum_ (#140670) üzenetére


stickermajom
addikt

A színvonalat nem sokáig fogod bírni. ;]

(#140672) Magnum_ válasza stickermajom (#140671) üzenetére


Magnum_
nagyúr

Hihetetlen amugy, ami vw, bmw, stb fb csoportokban is megy. Hide-olom ezeket, keresot hasznalom. Tegnap volt kerdesem, meglepo modon erkeztek kulturalt tippek a szokasos bullshiteken felul.

Amugy ofc nem megyek ilyen talalkozokra. PH-s tali OK.

I humbly and respectfully decline™

(#140673) Qru válasza CactuS (#140669) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

5 nap az semmi, nekem most 3 hete áll a verda de volt, hogy 6,5 hetet állt a kocsi a garázsban. :D

#nincsbennetarcsi

(#140674) sutszi válasza Qru (#140603) üzenetére


sutszi
veterán

Ez sok mindent megmagyaráz. :DDD

4-5 napos állás utána a kopogás érzékelő szenzor hibával mindig bejelez... Nem értettem miért, de hosszabb állások után dobta be mindig újra. Most már világos.

Mondja, Mr. Babbage, ha rossz adatokat ad meg a gépnek, akkor is jó válasz fog kijönni belőle?" Képtelen vagyok felfogni azt az értelmi zavart, ami valakit egy ilyen kérdés feltevésére késztethet. - by Charles Babbage

(#140675) CactuS válasza Qru (#140673) üzenetére


CactuS
Arcképgyáros

Hát, előző héten 1x hazamentem vele, másnap meg bejöttem vele a céghez, gyerkőccel kicsit megkergettük a lovakat közben, aztán letettem és azóta megint Jumperrel közlekedem. Előtte se volt időm lemosni, mert akkor is inkább a furgonnal mentem, mivel mindig kellett ez vagy az a házhoz, esetleg pont cuccoltam át. De évek kérdése és befejezzük a házat, utána már jó lesz. :DDD

Have you ever noticed that anybody driving slower than you is an idiot, and anyone going faster than you is a maniac? George Carlin

(#140676) Qru válasza sutszi (#140674) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Többféle benzinnel is próbáltad?

mod:

CactuS: Akkor az is hobbi autó inkább.

[ Szerkesztve ]

#nincsbennetarcsi

(#140677) sutszi válasza Qru (#140676) üzenetére


sutszi
veterán

Igen. Főleg Auchan 98-at nem szereti. Ahányszor abból tankoltam mindig kidobta. Sima 95 is időnként. Adalékos 95-el is előfordult. Főleg télen. Most 100-as adalékos OMV van benne. Ezzel eddig nem csinálta. De ahogy csökken a hőmérséklet úgy lesz ez a kérdés egyre érdekesebb. A szenzort cserélnem kell az biztos, de előtte ellenőrizni kell a kábelt, hogy nem csak oxidációs probléma. Nem meglepő egyébként. Ismert típushiba, hogy pusztul az érzékelő. Csak érdekes, hogy különböző benzinekre máshogy reagál.

Mondja, Mr. Babbage, ha rossz adatokat ad meg a gépnek, akkor is jó válasz fog kijönni belőle?" Képtelen vagyok felfogni azt az értelmi zavart, ami valakit egy ilyen kérdés feltevésére késztethet. - by Charles Babbage

(#140678) CactuS válasza Qru (#140676) üzenetére


CactuS
Arcképgyáros

Hát, jelen pillanatban igen, de ez főleg a költözés miatt van, egyébként ez az elsődleges autóm, a másik meg asszonykáé. Hivatalosan nincs a cégnél saját mászkálós autónk, de ha kell és van bent valami, akkor tudok azzal menni. Most meg, hogy néha kell egy 2-4 méteres deszka, palló, hajópadló, szögvas stb. jól jön,h a inkább egy áruszállítóval mozgok. A twingoba hülyén nézne ki egy ekkora cucc. :D

Have you ever noticed that anybody driving slower than you is an idiot, and anyone going faster than you is a maniac? George Carlin

(#140679) tboy93 válasza Qru (#140673) üzenetére


tboy93
nagyúr

Az hagyján , hülye sógorom kukázott egy 1979-es hullaszállítót, asszem Opel Record. 10 éve a gazban állt. Csak az AC pumpa állt be, meg a fék, de 1 nap alatt járóképessé lett téve.

[ Szerkesztve ]

(#140680) Qru válasza sutszi (#140677) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Akkor nem a benzin hibája. Volt, hogy haver vmi állott vackot tankolt akkor neki is volt belőle gondja.

mod:

CactuS:Nálunk is 3 autóra oszlik el az éves km keret szóval összességben nem vezetek olyan nagyon keveset ennek ellenére.

[ Szerkesztve ]

#nincsbennetarcsi

(#140681) CactuS válasza tboy93 (#140679) üzenetére


CactuS
Arcképgyáros

Meg se kérdezem, hogy mire kellett neki az az autó. :DDD

Have you ever noticed that anybody driving slower than you is an idiot, and anyone going faster than you is a maniac? George Carlin

(#140682) Gsx-rr válasza Magnum_ (#140670) üzenetére


Gsx-rr
veterán

Soltvadkerten buli lesz a hetvegen :)

(#140683) Qru válasza Gsx-rr (#140682) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Pont az aranyháromszögbe szervezik?! :DDD Stílszerű mondjuk.

#nincsbennetarcsi

(#140684) Gsx-rr válasza Qru (#140683) üzenetére


Gsx-rr
veterán

Meg is lepodtem mert iden volt mar ott egyszer

(#140685) focvis válasza kisza25 (#140660) üzenetére


focvis
veterán

Kerestem a 3. GTI-n abban a hónapban 470-et nettó*, ráment szumma 3-4 napom; az előzőt 2 évig használtam 0 Ft bukóval.A Saabon 8 ezer Ft-ot buktam*. A vatta új GTI-n 800 ezret 1,5 év alatt. A G6-on 2 év alatt szintén 0 Ft-ot. Nézőpont kérdése, hogy megérte-e a többlet élmény. :)

Persze a Volvóval se kerek valami; ezért cserélik ma 35 ezer Ft-ért a turbószelepet. +90 a klímaátmosás +90 a váltóátmosás. Eddig lesz 535 k + lesz még 2 db lökhárító fényezés + 3 horpadás kihúzása; szumma 620. Esetleg még egy akku 42 K.
Belefért? Belefért. Szerencsére nem egy Fabia 1,4 MPi-re költöm ezt a zsét, ott nem férne bele.
És ez a 24. :D

* Mindent beleszámolok, az átírási költséget is.

[ Szerkesztve ]

(#140686) stickermajom válasza Magnum_ (#140672) üzenetére


stickermajom
addikt

E46-hoz kialakult egy viszonylag nagy FB-s közösség, csak van pár bicskanyitogatóan nagypofájú forma közöttük sajnos. Én az Astrás csoportról is leszoktam (sőt úgy amúgy a Facebookról is), mert túl nagy az a bizonyos állatkert.

Btw, mintha lenne 17-es felnihez BMW kupakom, nem kell? A felnit elvitték, de azt hiszem azt elfelejtettem odaadni. Ha hazaérek jövő héten megnézem/lefotózom.

(#140687) Magnum_


Magnum_
nagyúr

Hihetetlen, hogy az NKH-nal mit muvelnek. Egyik reggel 7 ota FOLYAMATOSAN foglalt (kizart), masiknal idopont szeptember vege, harmadik bejelenti, hogy -jogszabalyellenesen- csak helyi lakost fogad (emiatt igerte a foov. a visszahivast, mert jogaszkent nem talaltam jogi lehetoseget reszukrol ilyen korlatozasra es kellene adniuk idopontot nekem).

Nemetorszagban meg 20perc alatt elinteztem magamnak mindent az exporthoz (rendszam, atiras, biztositas)

I humbly and respectfully decline™

(#140688) tboy93 válasza CactuS (#140681) üzenetére


tboy93
nagyúr

Bamako-ra akar vele menni. Amekkora allat, ki is nezem belole.

(#140689) tboldi válasza kisza25 (#140648) üzenetére


tboldi
nagyúr

:K

(#140690) zolynet válasza Magnum_ (#140687) üzenetére


zolynet
addikt

Nonszensz ez a mértéktelen bürokrácia. :(

Life is too short to stay stock!

(#140691) Tsebacsi válasza Magnum_ (#140687) üzenetére


Tsebacsi
nagyúr

Az NKH az írtam milyen, meg Munez is tudna mesélni róla. Nekem nagy mákom volt, hogy csak fotózni kellett. Ott beszélték mellettem a nepperek, hogy időpont augusztus végére volt csak (ez júli elején volt ugye)...

Botrány!

Minél Több Embert Ismerek, Annál Jobban Szeretem A Cicáimat!

(#140692) Richard! válasza Magnum_ (#140687) üzenetére


Richard!
addikt

Üdv újra itthon :DDD

Ma kezdődik életed hátralevő része!

(#140693) bbubby00 válasza Magnum_ (#140687) üzenetére


bbubby00
őstag

Hozd le Békéscsabára. 2-3hét az időpont. Max meghatalmazással megoldjuk, mert én helyi vagyok :D

Eladó Mazda MX5 széles választékban: https://www.facebook.com/hasznaltmx5

(#140694) CactuS válasza Magnum_ (#140687) üzenetére


CactuS
Arcképgyáros

Akin keresztül hoztam Hollandiából az Auris hybridet keresett meg később, hogy én Pesten tudok-e neki intézni honosítást, mert Veszprémben jó másfél hónapra adtak neki... Van itt elmaradás bőven, sajna.

Have you ever noticed that anybody driving slower than you is an idiot, and anyone going faster than you is a maniac? George Carlin

(#140695) kisza25 válasza focvis (#140685) üzenetére


kisza25
félisten
LOGOUT blog

mert te ügyes vagy
Én a kia ceed-en 5,5 év alatt buktam 1,1M Ft-ot, az i30 és i20-on meg 2 év alatt 700 eFt-ot, ha mindent beleszámolok (alufelnit vettem az i20-ra, átírások....)
ha most is a kia ceed lenne meg, akkor kb 200-400 eFt-ot bukott volna még az ára mostanáig (1,8-2,3M van hahun én 2M adtam el)
Most azért is vettem újat, hogy megtartsam, egyelőre hahut nézve nincsen rajta még nagy bukó, mert közben az új ára is felment 200 eFt-ot, jövőre meg megint feljebb fog menni az új autók ára, na meg már az ingyen szerviz sem jár hozzá

[ Szerkesztve ]

Eladó: Xiaomi Redmi Note 10S 6/128Gb, független, DualSim, NFC, 33W töltő 39900Ft

(#140696) rbalint88 válasza Magnum_ (#140687) üzenetére


rbalint88
addikt

amikor az Audi előtt elmentem Focust nézni Debrecenbe, ott is ez a csak helyi lakosos tipródás volt, mondjuk nem ezen múlt az autó vétele vagy nem vétele, de már februárban is probléma volt ez.
van egy olyan gyanúm, hogy m€goldható a gyor$abb $orra k€rülé$, c$ak áldozni k€ll rá...

ja és a kismotoros E46 az narancs indexekkel autentikus ;)

kisza25: azért alapvetően az a "normális", hogy buksz az autón, pár kivételtől eltekintve. focvis ügyesen csinálta a golfokkal, plusz az a típus eredendően jól tartja az árát és hatványozottan érvényes rá, hogy érdemes lehet drágábbat venni, főleg, ha az állapota igazolja is az árat, magyarán nem véres a torka és nem gombócból van visszahozva.

[ Szerkesztve ]

(#140697) Magnum_ válasza rbalint88 (#140696) üzenetére


Magnum_
nagyúr

Keress ra a pomazi nkh juliusi botranyara a neten.
Mo$t epp fo$csi van.

[ Szerkesztve ]

I humbly and respectfully decline™

(#140698) Qru válasza rbalint88 (#140696) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

De a fehér búrával modernebbnek hat én cserélném.

#nincsbennetarcsi

(#140699) Tsebacsi válasza Qru (#140698) üzenetére


Tsebacsi
nagyúr

Én is :B

(#140697) Saint_: Itthon valami miatt mindig foscsi-szarcsi van, ez kezd kicsit unalmas lenni. Persze ez csak párunkat zavar, a legtöbb agyhalott élvezi a helyzetet, hiszen "minden rendben van".

[ Szerkesztve ]

Minél Több Embert Ismerek, Annál Jobban Szeretem A Cicáimat!

(#140700) aero. válasza Qru (#140698) üzenetére


aero.
veterán
LOGOUT blog

E39-re iszonyat aron mennek a sarga indexes fl lampak:D A sima feher indexes £150, a sarga £3-350.

Útvonal

Fórumok  »  Technika, hobbi, otthon  »  Autós topik (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.