Hirdetés

2024. április 19., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Technika, hobbi, otthon  »  Autós topik (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-02-28 08:07:54

LOGOUT.hu

Autós topik

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#139551) gzbotii válasza #89309696 (#139549) üzenetére


gzbotii
veterán

Szerintem sportolói teljesítmény ott kezdődik, mint az ökölvívók, rugby, etc.
Autós sport terén is van ezernyi izgalmasabb, mint az F1, ahol igen könnyen el lehet patkolni. Szerintem F1-et max a NASCAR tudja alulmulni. Na meg az "eSport" :DDD

When every logical course of action is exhausted, the only option that remains is inaction.

(#139552) MunezXBK válasza gzbotii (#139551) üzenetére


MunezXBK
nagyúr

F1-ben elpatkolni? :U

A legbiztonságosabb autókkal mennek. Ha nem értesz hozzá, ne minősítsd!

(#139553) gzbotii válasza MunezXBK (#139552) üzenetére


gzbotii
veterán

Hol írtam ezt?
Autós sport terén is van ezernyi izgalmasabb vessző mint az F1 vessző ahol igen könnyen el lehet patkolni.

Nem lehet véleményem, amúgy? Ki tiltja meg?

[ Szerkesztve ]

When every logical course of action is exhausted, the only option that remains is inaction.

(#139554) MunezXBK válasza gzbotii (#139553) üzenetére


MunezXBK
nagyúr

Autós sport terén is van ezernyi izgalmasabb, mint az F1, ahol igen könnyen el lehet patkolni.

Ezt Te írtad. Lehet véleményed, csak süt a mondandódból, hogy közöd nincs a témához.

(#139555) gzbotii válasza MunezXBK (#139554) üzenetére


gzbotii
veterán

Átfogalmazom, hátha így jobban átjön:
Autós sport terén is van ezernyi izgalmasabb (mind az F1) ahol igen könnyen el lehet patkolni.

Vessző helyett zárójelt alkalmaztam.
+Mind -mint

Remélem már érthető.

When every logical course of action is exhausted, the only option that remains is inaction.

(#139556) #89309696 válasza gzbotii (#139551) üzenetére


#89309696
törölt tag

Ja úgy más. Ha magát a sportot nézzük akkor a F1 az nem a legizgalmasabb, nagyjából 30 éve nem az, de ettől még nem is rossz.
Én csak a ma divatos utálatra értettem, hogy sokan a kétezres éveket sírják vissza, pedig ahhoz képest izgalmi szintben nem változott. Amúgy is magas izgalom '50-'90 között volt benne azóta megakadt ugyanazon a szinten, de szar nem lett. Egy ötezer Nm-es teherautót jobban elnézegetek a Dakaron ami zúz. Vagy random offroad videót a YT-on. De a F1-et se vetem meg, annyira azért nem szar. A Nascar az már vitathatóbb, abban én se látok izgalmat.
Jobban meg bele se megyek, nem nagyon vagyok sportkedvelő (focitól kezdve golfon át a dartsig, kártyáig, bowling, küzdősport, akármi) nem köt le semmi. Autósokat elnézegetek félig-meddig a többi az totál kiesik, ami kifejezetten érdekel az a szánhajtás, bár elég elbaszott helyre sikerült születnem ehhez.

[ Szerkesztve ]

(#139557) tboldi válasza gzbotii (#139555) üzenetére


tboldi
nagyúr

Vagyis az eredeti mondatban az utolsó, harmadik tag az első alá van rendelve, nem pedig a második alá.

Kacifántos ez a magyar nyelv. Kéne készíteni egy mondatelemzős ábrát. :D

[ Szerkesztve ]

(#139558) #89309696 válasza tboldi (#139557) üzenetére


#89309696
törölt tag

Én megértettem az eredetit is amit írt.

(#139559) gzbotii válasza tboldi (#139557) üzenetére


gzbotii
veterán

Valahogy így.
De a nyelvtant utáltam mindig is, négy nyelv közül, amit beszélek, egyikben sem megy, szerintem már nem is fog.

[ Szerkesztve ]

When every logical course of action is exhausted, the only option that remains is inaction.

(#139560) kisza25 válasza gzbotii (#139548) üzenetére


kisza25
félisten
LOGOUT blog

Ok, akkor azért megengeded, hogy más véleményen legyek, mint te? :U

Eladó: Ryzen 5 4600G 6C/12T BOX (hűtővel) 35 hónap garancia 28,5eFt, posta van

(#139561) gzbotii válasza kisza25 (#139560) üzenetére


gzbotii
veterán

És, én mondtam, hogy az kötelező érvényű mindenkire, amit írtam? Leírtam, hogy mi a véleményem, azt nem, hogy aki nem így látja hülye, vagy nem is láthatja így. Ha igen, idézd kérlek.
Volt egy poénos felvetés, amire ketten is úgy támadtak, mintha a közvetlen családját fenyítem volna be :D

De be is fejezem a témát, mert nagyon sok az OFF és Qru kipaterol innen.

[ Szerkesztve ]

When every logical course of action is exhausted, the only option that remains is inaction.

(#139562) kisza25 válasza gzbotii (#139561) üzenetére


kisza25
félisten
LOGOUT blog

Ha véleményt formálsz valaki más véleményéről egy nyilvános fórumon, akkor ne csodálkozz, hogy válaszolnak rá.
Konkrétan leszóltál valamit ami nekem tetszik, neked nem. Én erre reagáltam. Én képben vagyok F1-ben, te meg nem, de azért a véleményed az meg van róla, a mai futamról is...
Az F1 a kedvenc sportom amit nézek, neked meg nem jelent semmit, biztos van olyan dolog ami téged érdekel, engem meg hidegen hagy, de azért még nem fogom leszólni.
A mai egy nagyon jó futam volt.
Engem érdekel szinte minden autós sport.
Szoktam kijárni futamokra is. 3x voltam F1-en és jópárszor wtcc-n, meg offroad-on.
Van akit meg a foci érdekel, vagy a kézilabda... (Mondjuk utóbbira is szoktam kijárni Veszprémbe)

[ Szerkesztve ]

Eladó: Ryzen 5 4600G 6C/12T BOX (hűtővel) 35 hónap garancia 28,5eFt, posta van

(#139563) gzbotii válasza kisza25 (#139562) üzenetére


gzbotii
veterán

Én meg nem is akarok jobban képben lenni vele, mert amit láttam, az alapján egy cseppet sem érdekel.
Egy teljesen komolytalan megjegyzés volt, nekem semmi bajom azzal, ha valakinek tetszik, kit érdekel. Szerencsére itt sose szokás a baráti piszkalodás. Kicsit túl lett tolva.

Attól véleményem van róla. :)

[ Szerkesztve ]

When every logical course of action is exhausted, the only option that remains is inaction.

(#139564) pècsimunkás válasza #89309696 (#139558) üzenetére


pècsimunkás
addikt

Én is .

Egyszer már hadat üzentünk az USA- nak, úgy látszik nem tanultak belőle!

(#139565) kisza25 válasza gzbotii (#139563) üzenetére


kisza25
félisten
LOGOUT blog

Kettős front van, ilyenkor nem szabad piszkálódni:D
Tényleg mi lett nálad az autóvétellel, vagy skippelted?

[ Szerkesztve ]

Eladó: Ryzen 5 4600G 6C/12T BOX (hűtővel) 35 hónap garancia 28,5eFt, posta van

(#139566) gzbotii válasza kisza25 (#139565) üzenetére


gzbotii
veterán

Két terv van, több variáció:
a) Most ősszel, valami kis benzines 1 millióig (ez főként akkor, ha indokolt lesz munkába járás miatt, TDI helyett)
b) Várunk márciusig és akkor 1,5 körül valami kombi mindenes (B6 Passat, A4 B7)

Golf szerintem marad (mivel esztétikai állapota miatt amennyit kapnék érte, annyiért nem adom oda).

De a ház projekt az első, az már el is indult.

[ Szerkesztve ]

When every logical course of action is exhausted, the only option that remains is inaction.

(#139567) kisza25 válasza gzbotii (#139566) üzenetére


kisza25
félisten
LOGOUT blog

Akkor elengedted az új autó dolgot

Eladó: Ryzen 5 4600G 6C/12T BOX (hűtővel) 35 hónap garancia 28,5eFt, posta van

(#139568) gzbotii válasza kisza25 (#139567) üzenetére


gzbotii
veterán

A következő egy évre valószínű, hogy el. Pedig ha otthon vennék új autót, az állam biztosítana ~2-2.200€ kedvezményt + egy igen kedvezményes (állami) hitel is elérhető lenne.

When every logical course of action is exhausted, the only option that remains is inaction.

(#139569) kisza25 válasza gzbotii (#139568) üzenetére


kisza25
félisten
LOGOUT blog

Azt megkérdezhetem, hogy mire adják nálatok ezt a kedvezményt?

[ Szerkesztve ]

Eladó: Ryzen 5 4600G 6C/12T BOX (hűtővel) 35 hónap garancia 28,5eFt, posta van

(#139570) gzbotii válasza kisza25 (#139569) üzenetére


gzbotii
veterán

Roncsautó program. [link]
De először rosszul írtam, 1.600€ kedvezmény jár, kb.

When every logical course of action is exhausted, the only option that remains is inaction.

(#139571) Gombinyó


Gombinyó
őstag

Ismerős vett itthon új autót pár év zárt végű lízingre. Közben kitalálta a munkahelye, hogy kiküldenék 3 évre Németországba, ő pedig kivinné az autót magával ahelyett, hogy itthon 3 évet álljon. Van esetleg valakinek tapasztalata a másik irányba hogy működik ez? Milyen költségekkel jár? Gondolom kint is honosítani kell tartós használat esetén. Lízing esetén pl mennyire tud ebbe beleszólni a bank?

(#139572) MunezXBK válasza Gombinyó (#139571) üzenetére


MunezXBK
nagyúr

Lízing esetén nem kell honosítani, mivel nem lehetséges.

(#139573) #89309696


#89309696
törölt tag

Hogyan működik ez, ha kicsúszom a műszaki lejárati idejéből akkor 30 napig nem kell útvonalengedély még csak az időpont a vizsgahelytől? És ők adnak egy papírt erről vagy hogyan bizonyítom, hogy mikorra van időpontom? Tehát oda is be kell mennem papírért, mintha útvonalengedélyt kérnék okmányirodában?

(#139574) Gombinyó válasza MunezXBK (#139572) üzenetére


Gombinyó
őstag

Azaz használhatja kint nyugodtan a magyar papírjaival? Vagy ilyen esetben felejtős?

(#139575) Qru válasza #89309696 (#139573) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Nincs türelmi idő. 30 nappal előbb hosszabbítasz akkor nem rövidül az érvényesség de ha túl vagy a lejárat után akkor csak útvonalengedéllyel közlekedhetsz hivatalosan.

#nincsbennetarcsi

(#139576) gzbotii válasza Gombinyó (#139574) üzenetére


gzbotii
veterán

Bundeslandja is válogatja, hogy mennyire utaznak a külföldiekre.
Amúgy: [link]

When every logical course of action is exhausted, the only option that remains is inaction.

(#139577) kisza25 válasza Gombinyó (#139571) üzenetére


kisza25
félisten
LOGOUT blog

Lízing esetén a bank a tulajdonos, Ő üzembentartó, tehát nem kell honosítani, mivel nem is az övé az autó
Amúgy én 10 évet voltam kint magyar rendszámmal 1x állítottak meg a határ elött hazafelé

[ Szerkesztve ]

Eladó: Ryzen 5 4600G 6C/12T BOX (hűtővel) 35 hónap garancia 28,5eFt, posta van

(#139578) ΞΔGLΞ válasza #89309696 (#139556) üzenetére


ΞΔGLΞ
nagyúr

Én addig néztem (jártam) az F1-et(re), míg Schumi versenyzett, utána meg még egy kicsit, aztán egyre szarabb és szarabb lett, azóta meg egyszerűen nem érdekel. Az egész egy kalap trágya számomra, így már sok év óta.
Vajon Sumi milyen állapotban lehet, akitől van egy szignós dekra sapkám, amit még valamikor Kanadában írt alá, ezen sokszor elgondolkozom.

[ Szerkesztve ]

(#139579) #89309696 válasza Qru (#139575) üzenetére


#89309696
törölt tag

Nem tudom hol olvastam, de akkor hülyeség ezek szerint. Nem a 30 napos előre hozatallal keverem, ez konkrétan le volt írva, hogy 30 napig csak időpont kell a lejárat után az állomástól és útvonalengedély még nem. Ezért kell óvatosan bánni az internettel.

Kell a biztosításról a zöld papírka is vagy elég a csekk? Most adtam fel, az még egy hét mire visszaér. Bár az előző zöld papírka még érvényes két hétig.
Jogsit is elfogadnak vagy személyit csak? Ha jól tudom itthon 100%-ban kiváltja és nem pattoghat érte senki. Mert személyim lejárt ezer éve és megcsináltatni se fogom emiatt.

(#139580) #89309696 válasza ΞΔGLΞ (#139578) üzenetére


#89309696
törölt tag

A kocsik hangja gagyibb lett, nincs Palik és Czollner idiótasága, hiányoznak a kerékcsere és tankolás izgalmai, nem küldtek be SC-t két csepp eső miatt, ma meg már virtuális is van. 20 év múlva lehet az F1 pilóták is a boxban fognak ülni és robotautókkal versenyeznek majd távirányítással. Nekem furcsa az is, hogy a versenyzők nagy része a 20-hoz áll közelebb és nem a 30-hoz. Viszont lett lenyitható szárny meg villany amivel az egyenesben ki tudnak lőni, bár ez magában nem mentette meg a dolgot. Annyira nem lett kaki, nincs már akkora különbség közöttük, ott a telemetria, összemosódnak a pilóták egyéniségei. Van amiben rosszabb lett, de nem menthetetlen, elvileg módosítások is jönnek emiatt majd.
Hát a régi hatkerekű hajmeresztő autókhoz képest meg a földpályán versenyzés a bokrosban kezdő korszakhoz képest a mai F1 az steril az kétségtelen.

[ Szerkesztve ]

(#139581) máyköl válasza #89309696 (#139579) üzenetére


máyköl
veterán

Nekem elég volt hogy telefonról bejelentkeztem netrisken, és megmutattam hogy él a kötelező biztosítás.

(#139582) Reggie0 válasza #89309696 (#139573) üzenetére


Reggie0
félisten

Gyakorlatban ugy mukodik, hogy beulsz a kocsiba es odagurulsz. Az elso honapban ez csak szabalysertes, es elegge kicsi a lebukas eselye, kar vacakolni a papirozassal.

(#139583) MunezXBK válasza Gombinyó (#139574) üzenetére


MunezXBK
nagyúr

Azt hiszem kell igazolás a banktól + vennie kell környezetvédelmi matricát azt kalap.

Meg felkészülni az esetleges zaklatásokra. Melyik részre megy?

Felénk szeretik a magyar rendszámos autókat vegzálni.

(#139584) Szoszo94 válasza Richard! (#139499) üzenetére


Szoszo94
őstag

Óóó, micsoda szülinapi ajándék, és még csak a városból sem kell kilépnem ;]
Mindenképp ott leszek! :K

Lexus IS250 Sport Mark Levinson // Renault Mégane II Limousine 1.5dCi // Renault Mégane II PH2 Grandtour 2.0dCi

(#139585) gzbotii


gzbotii
veterán

Még ilyen parkolást sem láttam BP-n:

[ Szerkesztve ]

When every logical course of action is exhausted, the only option that remains is inaction.

(#139586) MunezXBK


MunezXBK
nagyúr

Ki ingolstadti közülünk?

(#139587) Magnum_ válasza gzbotii (#139585) üzenetére


Magnum_
nagyúr

Egy kozterest megerne.

I humbly and respectfully decline™

(#139588) Richard! válasza MunezXBK (#139586) üzenetére


Richard!
addikt

Ingolstadtban dolgozom, de nem ott lakom. Az ér? ;]

Ma kezdődik életed hátralevő része!

(#139589) tboldi válasza Szoszo94 (#139584) üzenetére


tboldi
nagyúr

Csak az eső ne essen, mint múltkor. Ugye, Richard? :D

(#139590) MunezXBK válasza Richard! (#139588) üzenetére


MunezXBK
nagyúr

Ha melózol, akkor mindegy.

(#139591) Qru válasza #89309696 (#139579) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

A zöldkártya nem kell, az csak akkor kellhet ha külföldre mész a kocsival. Igen, elég a csekk és elég a jogosítvány.

#nincsbennetarcsi

(#139592) Richard! válasza tboldi (#139589) üzenetére


Richard!
addikt

Igen, de azért a megjelentek megérdemelnek egy vállveregetést :DDD

Munez: Úgyis jössz még erre ;]

[ Szerkesztve ]

Ma kezdődik életed hátralevő része!

(#139593) Qru válasza gzbotii (#139585) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Nálunk is nyomják ezt, mivel az már nem közterületnek számít, így ott nem büntethet a parkolóőr.

#nincsbennetarcsi

(#139594) MasterMark válasza Magnum_ (#139587) üzenetére


MasterMark
titán

Hagyjuk már, ilyen helyeken már 3 után nem lehet sehol megállni, mert nulla hely van. Ott nem zavar senkit.

Switch Tax

(#139595) tboldi válasza Richard! (#139592) üzenetére


tboldi
nagyúr

Szerintem is. :R :D

(#139596) gzbotii válasza MasterMark (#139594) üzenetére


gzbotii
veterán

Kicsit visszás a logika, szvsz.
Miért is zavara bárkit, ha valaki beparkol a lépcsőház elé?

Amúgy vasárnapi fotó, a környéken szó szerint a parkolóhelyek fele üresen állt.

[ Szerkesztve ]

When every logical course of action is exhausted, the only option that remains is inaction.

(#139597) Richard! válasza Szoszo94 (#139584) üzenetére


Richard!
addikt

Akkor te fizetsz mindent IS! ;]

Ma kezdődik életed hátralevő része!

(#139598) outsiders válasza gzbotii (#139596) üzenetére


outsiders
aktív tag

Nem lehet, hogy költöztetett? Akkor azért el lehet nézni neki, hogy fél órát ott parkol.... :)

Az interneten vitatkozni olyan, mint a paralimpia: ha nyersz is, retardált maradsz.

(#139599) anorche1


anorche1
őstag

Van olyan navi, ami nem csak jelzi, de utvonaltervezesnel figyelembe is veszi ha valahol dugo van? Waze gyonyoruen mutatja, de ugyanugy ravisz az utra, mintha ott se lenne, pedi az adott ut melletti apro mellekutakon siman lehetne haladni (csak magamtol helyismeret hianyaban nem mindig vallalom be az egyiranyu utcak miatt).

"It never gets easier, you just go faster." Greg LeMond

(#139600) molnarpeter válasza anorche1 (#139599) üzenetére


molnarpeter
nagyúr

Valószínűleg nem éri meg a kitérő, és azért nem visz rá :F

Útvonal

Fórumok  »  Technika, hobbi, otthon  »  Autós topik (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.