Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Technika, hobbi, otthon  »  Autós topik (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-02-28 08:07:54

LOGOUT.hu

Autós topik

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#140101) Motion_Blur válasza kisza25 (#140100) üzenetére


Motion_Blur
félisten

Vicc nélkül, jól áll neki!

Stavelot 2, easily full throttle into another twenty second top gear flatout section

(#140102) tboldi válasza tboy93 (#140098) üzenetére


tboldi
nagyúr

Fasza lett! :C

Nekem is ez kellene, de mint írtam tegnap, mindig akad valami fontosabb. :D

(#140103) zolynet válasza kisza25 (#140100) üzenetére


zolynet
addikt

Dobja! Egyáltalán nem F&F / hülyegyerekes! Széééép munka! :K

Life is too short to stay stock!

(#140104) tboy93 válasza tboldi (#140102) üzenetére


tboy93
nagyúr

Thx :) Tudom-tudom, pl a CD tár, amit nem is használsz ;]

Még egy dension BT és minden meglesz akit akartam.

(#140105) kisza25 válasza Motion_Blur (#140101) üzenetére


kisza25
félisten
LOGOUT blog

nekem is tetszik, a motorháztető pont ott domború és a tető pont ott homorú, majd, ha már az eladáson gondolkozom, akkor megcsináltatom, hogy megint tetsszen :D

tboy93: jó lett, a második képen néztem, hogy ezeken a házakon mit kell nézni:P

[ Szerkesztve ]

Eladó Tarrington House TH AD3020 páramentesítő, használt, jó állapotú. Ár: 25000Ft 600W Napi akar 20liter 3,5 literes tartály Max 52 m² 30cm x 35cm x 52cm 14kg

(#140106) tboldi válasza tboy93 (#140104) üzenetére


tboldi
nagyúr

Az alkalmi vétel volt. :P

A féknek kellene már végre nekiállnom, meg a lengéscsillapítók cseréjén is agyalok. Még annyira nem szarok, másfél évvel ezelőtt 60% volt elöl és 40% hátul*, de az újakkal biztosan javulna az úttartás.

* Elvileg most, januárban is kellett mérjék műszakin, de annak sajnos nem tudom az eredményét.

[ Szerkesztve ]

(#140107) CactuS válasza kisza25 (#140100) üzenetére


CactuS
Arcképgyáros

Sokkal dögösebb tőle, még lehet megkockáztatnék mellé fekete felniket is. :B

Nálam most úgy tűnik, hogy pihen még pár napig a Twingo, mert úgy alakult, hogy ezzel tudok járni egy picit:

#140105: Pont azt akartam mondani, hogy a csík szépen hangsúlyozza az íveket a tetőn és a motorháztetőn is. :K
.

[ Szerkesztve ]

Have you ever noticed that anybody driving slower than you is an idiot, and anyone going faster than you is a maniac? George Carlin

(#140108) tboldi válasza CactuS (#140107) üzenetére


tboldi
nagyúr

Az ezüst Jazz-zel? ;]

(#140109) CactuS válasza tboldi (#140108) üzenetére


CactuS
Arcképgyáros

Jaja, csak valami bunkó beállt a képbe ezzel az izével. :DDD

Have you ever noticed that anybody driving slower than you is an idiot, and anyone going faster than you is a maniac? George Carlin

(#140110) sugarforce válasza tboldi (#140093) üzenetére


sugarforce
őstag

De legalabb latszodna, hogy meg tudsz allni :DDD

(#140111) kisza25 válasza CactuS (#140107) üzenetére


kisza25
félisten
LOGOUT blog

:Y
hát most a kocsira a kötelező dolgokon kívül egy ideig nem költök, az én felnim az ilyen sima 16", ezekre az utakra pont jó, az előző autón sötét felni volt, azon szerintem nem volt rossz

Eladó Tarrington House TH AD3020 páramentesítő, használt, jó állapotú. Ár: 25000Ft 600W Napi akar 20liter 3,5 literes tartály Max 52 m² 30cm x 35cm x 52cm 14kg

(#140112) CactuS válasza kisza25 (#140111) üzenetére


CactuS
Arcképgyáros

A jó hír, hogy V6, a rossz, hogy orbitális dugó van a napi rutin ingában, sok öröm nem lesz, max. késő délután elugrom a fiammal kicsit hangoskodni.

Tipo egyébként milyen napi használatban? Flottában a linea annyira rossz élmény volt, hogy azóta se vettünk Fiatot, de kívülről elég guszta lett az új.

Have you ever noticed that anybody driving slower than you is an idiot, and anyone going faster than you is a maniac? George Carlin

(#140113) zoo8800 válasza kisza25 (#140111) üzenetére


zoo8800
veterán

A HDR vajon mi? ;]

rip and tear, until it is done

(#140114) tboy93 válasza tboldi (#140106) üzenetére


tboy93
nagyúr

Az új gátlók nagoyn sokat dobnak az úttartáson, a civicből csere után mintha más autó vált volna. Az accordban még hál istennek 90%-os mind, az jó esetben már nem nálam lesz cserélve.

(#140115) alázógyík válasza kisza25 (#140111) üzenetére


alázógyík
őstag

Egy kis szaturációt nyomhattál volna még fel a Tipos képen. :DDD

(#140116) kisza25 válasza CactuS (#140112) üzenetére


kisza25
félisten
LOGOUT blog

nekem tetszik, de sokakat zavar a nagyon rövid kiosztású 1-2-3, de nem igazán akarják megérteni, hogy az euro 6 d temp mellett egy 1,4-es 95 lovas szívóba ez kell, hogy lehessen vele haladni.
A kisvárosi fogyija sok hideg járattal 8 liter, 35fok klíma ugyanez volt 1x 9, 1x10 liter is, de a benzinkútra gyanakszom, országúti 6,5, autópálya 7,5-8 140-150-el.
nekem kényelmes és még ezzel is mindenki tötymörgő túrista, szóval felesleges ide erősebb. A pályára jól jönne egy kis + erő, mondjuk az 1,4 t 120 lóval, de én ezzel is elvagyok.
Az a stinger dugózni megint csak jó lehet, de legalább lehet durrogtatni:D

Eladó Tarrington House TH AD3020 páramentesítő, használt, jó állapotú. Ár: 25000Ft 600W Napi akar 20liter 3,5 literes tartály Max 52 m² 30cm x 35cm x 52cm 14kg

(#140117) CactuS válasza kisza25 (#140116) üzenetére


CactuS
Arcképgyáros

A rövid kiosztás nem bűn, ha nem erőtlen. Lineaban a dízel botrányos volt, üvöltött, egyesben, klímával alig akart elindulni és rövid is volt a fokozat. Ugyanaz az 1.3-as dízel egy Astraban csöndes és viszonylag finom motor volt.

Stinger 4x4 fixen, hogy jól kapaszkodjon a dugóban. :DDD De legalább automata. Fogyasztását hagyjuk, amikor legutóbb nálunk járt egy ilyen, akkor többe volt a végén, mint egy 5.0 Mustang. ;]

Have you ever noticed that anybody driving slower than you is an idiot, and anyone going faster than you is a maniac? George Carlin

(#140118) ΞΔGLΞ válasza CactuS (#140107) üzenetére


ΞΔGLΞ
nagyúr

Nálam most úgy tűnik, hogy pihen még pár napig a Twingo, mert úgy alakult, hogy ezzel tudok járni egy picit:

Rossz lesz visszaülni abba "rönyóba" pár nap után... ;]

(#140119) Qru válasza kisza25 (#140105) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Jo lett, nem boyraceres egyaltalan. :K

#nincsbennetarcsi

(#140120) Integrale válasza Qru (#140119) üzenetére


Integrale
veterán

A baj az, hogy nem az övé. :D

"Bad reklám is reklám too"

(#140121) #89309696


#89309696
törölt tag

Megyek az útszűkületben már a negyedénél vagyok mikor a bunkóparaszt megjelenik a másik végénél jó lendülettel és esze ágába nem jutott, hogy neki kellene megállnia és visszatolatnia. Én mentem szépen tovább, ő is repesztett félúton találkoztunk, intek neki hogy akkor most szépen tolatsz vissza. Telik 10 másodperc nekiáll dudálgatni. Na abban a pillanatban már rántottam ki üresbe, nyúltam a kézihez, ajtókilincs, mondom kiugrok és kirángatom a kibaszott autóból laposra verem a fejét. De aztán elengedtem a kilincset, visszagurultam elengedtem. Azért egy lassítva felemelt troll középső ujj és basszad meg a román kurvaanyád odaköszönéssel megillettem.

(#140122) F_Zolee válasza Integrale (#140120) üzenetére


F_Zolee
veterán

Jah páran rárepültek. :D

(#140123) kisza25 válasza Qru (#140119) üzenetére


kisza25
félisten
LOGOUT blog

Ez egy sedan, csak kíváncsi voltam, hogy mik a vélemények, mert nekem tetszik, a tipo fb csoportba rakta fel valaki

Eladó Tarrington House TH AD3020 páramentesítő, használt, jó állapotú. Ár: 25000Ft 600W Napi akar 20liter 3,5 literes tartály Max 52 m² 30cm x 35cm x 52cm 14kg

(#140124) #89309696 válasza kisza25 (#140116) üzenetére


#89309696
törölt tag

Euro3-ba ugyanúgy kell. Nekem is rövidített 1-2-3 van és rövidített difi. Egy 1.4-es 95 lovas szívóbenzin, ha 1100 Kilóról indul az autó akkor ez van.

(#140125) Qru válasza #89309696 (#140121) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Hasonlo keppen jartam en is, nekem volt elsobbsegem de csak egyszeruen behuztam a kezit es megvartam amig visszatolat.
Kellett azert vagy 2 perc mire rajott h nem fogok visszatolatni...

[ Szerkesztve ]

#nincsbennetarcsi

(#140126) ΞΔGLΞ válasza #89309696 (#140121) üzenetére


ΞΔGLΞ
nagyúr

De aztán elengedtem a kilincset...

Pedig már azt hittem, hogy olvasok valami jó kis padló (aszfalt) elemzést... ;]

(#140127) forceberg válasza ΞΔGLΞ (#140126) üzenetére


forceberg
veterán

Egyelőre azt sem tudjuk, hogy egyáltalán kinek lett volna elsőbbsége? :))
Fekete nyíl vs. piros nyíl :))

[ Szerkesztve ]

http://www.flickr.com/photos/4ceberg

(#140128) ΞΔGLΞ válasza forceberg (#140127) üzenetére


ΞΔGLΞ
nagyúr

Azt én sem tudom, de ha román volt, akkor ő jött jobbról, de nyilván volt valami stop táblája... :D

(#140129) #89309696 válasza forceberg (#140127) üzenetére


#89309696
törölt tag

Mivel nincs kitéve szembejövőnek van elsőbbsége tábla az utcára így marad az, hogy aki már bent van az útszűkületben ráadásul a negyedénél, azt elengedjük és nem pofátlankodunk be elé, főleg nem erőszakoljuk vissza az út elejére. És még emelkedő is volt, őneki csak félre kellett volna állnia aztán továbbgurulni, nekem viszont újra meg kellett indulnom. Vannak a Kresznek íratlan szabályai, de egy bunkónak ezt hiába magyaráznád.

Ez egy sima egyenes útszűkület, a házak bástyái olyan közel vannak ezen a részen, hogy két autó nem fér el egymás mellett. Előtte és utána már elfér, ez egy 200m-es szakasz, semmi extra. Én már bent voltam, ő csak utána ért oda. Csak egy tipikus bunkó fasz, mint a többi, ő menni akar akkor letarol mindent. Erősebb kutya baszik elv. Hát akkor basszál. Elengedtem inkább.
Ezek egy génből vannak, mint az a pickupos is akire rászóltam hónapokkal ezelőtt, hogy ugyanmár ne harmadikba bőgetve hatvannal menjen el a házam előtt a jobbkezes utcánál mert valakit fel fog lökni és az én kapumba száll bele pont. De akkor a kapuval verem agyon. Ugyanúgy hatvannal megy el a jobbkezes utcánál. Negyvenes tábla van. Nem tudsz vele mit csinálni, ezek Neander-völgyiek.

[ Szerkesztve ]

(#140130) ΞΔGLΞ válasza #89309696 (#140129) üzenetére


ΞΔGLΞ
nagyúr

Google térkép van erről az utcáról?

(#140131) Reggie0 válasza #89309696 (#140129) üzenetére


Reggie0
félisten

Ha hagyod magad, akkor az csak megerositi ezt a viselkedest.

Csakanyozz par katyut az utba :D

[ Szerkesztve ]

(#140132) #89309696 válasza ΞΔGLΞ (#140130) üzenetére


#89309696
törölt tag

Nincs. Utólag belegondolva mondjuk kicsit felesleges is volt kiakadni rajta, mert ez egy tök alap szituáció, nem is szoktam foglalkozni vele, hanem ráhagyom aztán kész. Most valamiért ingerült voltam, mondjuk holnap viszem műszakira az autót az elég indok. És ottmaradni se tudok, pedig ott lettem volna, de délután kitalálták munkahelyen, hogy nem kapok mégse kimenőt arra a két órára, hanem jön utánam munkatársam és hoz vissza, munka után meg majd odavisz megint a kocsimért. Nem szeretem mikor az autóm fél napot ott van másnál, kezében a kulccsal. Szerelőnél se szeretem ott hagyni.
Meg hát az embernek golyói vannak, tesztoszteront termel, alapbeállítottság egy kis kakaskodás, nem lehet minden helyzetre 10-ből 11 alkalommal nyugodtan, átgondoltan és higgadtan reagálni.

Reggie0
Igen ez is baj ha elengedem, de ha nem hagyom és megállok az út közepén akkor meg az idegbetegségét erősítem meg. Hiába nem Budapest és megy 50 autó összesen azon a szakaszon naponta, még így is bőven előfordul, hogy egy bunkó és egy stresszes (én :DDD ) összetalálkozik és épp a hangulat sem jó.

Pickupnak aztán hiába kátyúzok. Egyébként már beszéltük 1-2 szomszéddal, hogy végig kellene menni az utcán, aláíratni egy kérvényt mindenkivel aki egyet ért vele és beadni az önkormányzathoz, hogy legyen 30-as övezet meg fekvőrendőr. De legalább fekvőrendőr vagy akkor macisajt arra a néhány kereszteződésre. Most csak egy példát hoztam fel a pickuppal, de amúgy ez általánosan elterjedt mint ahogy sok más helyen is az egész országban, a jobbkezüket sokan nem ismerik és a szélesebb/forgalmasabb út automatikusan "védett/fölérendelt" útnak van tekintve.

[ Szerkesztve ]

(#140133) Magnum_


Magnum_
nagyúr

[link]

TC olajcsere tipp. Szuper.

I humbly and respectfully decline™

(#140134) hacki87 válasza #89309696 (#140132) üzenetére


hacki87
senior tag

Nálunk azt kérik inkább, hogy legyen egyirányú az utca ami pl olyan szűk, hogy két autó csak úgy fér el ha a másik lehúzódik!

(#140135) forceberg válasza Magnum_ (#140133) üzenetére


forceberg
veterán

Fő a környezetvédelem. :))

(#140132) Fehér Farkas:
Egyszer vagy 8-10 éve láttam az M5 Ecseri úti lámpájánál, amint az egyik autós az ablakot leengedte, majd egy hentes bárdot lóbálva hozta a rádudáló tudomására, hogy ne is próbáljon erősködni :D

[ Szerkesztve ]

http://www.flickr.com/photos/4ceberg

(#140136) #89309696 válasza Magnum_ (#140133) üzenetére


#89309696
törölt tag

Régebben írták az SRS és SRP közti légzsákokról ugyanígy, hogy nincs semmi haszna és csak a kamu csillagokat növeli a papíron. Hát nekem azért nem mindegy, hogy a légzsák simán csak kipukkan vagy vezérelten próbálja ütközés erejéhez mérten kinyitni azt akár extra dolgokat is figyelembe véve (magasság pl.), mert nagyon nem mindegy a fejemnek. Írnak érdekes dolgokat és nem ez az első, hogy linkelve van.

Az új Husqvarna fűnyírótraktornak 30 óra az első olajcsere intervalluma és nem ír elő elsőre szűrőcserét, a második csere 100 óra akkor már szűrővel. A kereskedő aki egyben szerelő is mondta, hogy semmiképp ne hagyatkozzunk a gyári leírásra, 10 óra után olaj és szűrőcsere, következő 50 óránál. Úgyhogy nemcsak autóknál megy ez a hülyeség. Lassan a motorolaj élettartamos lesz.

[ Szerkesztve ]

(#140137) Qru válasza Magnum_ (#140133) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Debil. :(

#nincsbennetarcsi

(#140138) sutszi válasza Magnum_ (#140133) üzenetére


sutszi
veterán

Hát ez meg WTF? :Y

Mondjuk mostanában láttam pár szervizkönyvet... és bakker ott sem értettem, hogy miért tartották a gyári ciklusokat.

Mondja, Mr. Babbage, ha rossz adatokat ad meg a gépnek, akkor is jó válasz fog kijönni belőle?" Képtelen vagyok felfogni azt az értelmi zavart, ami valakit egy ilyen kérdés feltevésére késztethet. - by Charles Babbage

(#140139) kisza25 válasza Magnum_ (#140133) üzenetére


kisza25
félisten
LOGOUT blog

ja olvastam, szuper kis tanács, lehet nyaral az igazi olajdoki, ez meg valami helyettes, aki eddig az irodát takarította ;]
forceberg: én csak olyat láttam, hogy a körforgalomnál Blellén volt valami nem egyetértés, a srác kiszállt és letépte a gyerek ablaktörlőjét, majd beleállította a szélvédőjébe.

[ Szerkesztve ]

Eladó Tarrington House TH AD3020 páramentesítő, használt, jó állapotú. Ár: 25000Ft 600W Napi akar 20liter 3,5 literes tartály Max 52 m² 30cm x 35cm x 52cm 14kg

(#140140) rbalint88 válasza #89309696 (#140121) üzenetére


rbalint88
addikt

Ugyis nemfeltos autod van, el kell kezdeni visszatolni. Hatasos. Egyszer kenytelen voltam, miutan odajott rangatni az auto ajtajat...
nalunk is egyebkent eleg gyakori az ilyen szar szitu, emelkedo utca, lefele jovo oldalon parkolnak, de persze az ontudatosok nem szeretnek a kresz vonatkozo eloirasainak megfeleloen lehuzodni, ilyenkor jon a sakkozas, hogy akkor tessekszepen visszatolatni.

(#140141) kisza25 válasza rbalint88 (#140140) üzenetére


kisza25
félisten
LOGOUT blog

én egyre rosszabbul tolerálom ezeket, előbb-utóbb megverek valakit, vagy engem vernek meg :B

Eladó Tarrington House TH AD3020 páramentesítő, használt, jó állapotú. Ár: 25000Ft 600W Napi akar 20liter 3,5 literes tartály Max 52 m² 30cm x 35cm x 52cm 14kg

(#140142) Qru válasza rbalint88 (#140140) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Ahh a nem feltos auto... Mikor meg megvolt a 18 eves felig szetrohadt Punto azzal sokkal batrabban kozelekedtem en is minden mindegy alapon. :D

#nincsbennetarcsi

(#140143) #89309696 válasza kisza25 (#140141) üzenetére


#89309696
törölt tag

Én meg pont fordítva, húszas éveimben előfordult, hogy megcsaptam pár embert (igazából sokat), meg akadt aki erősebb volt és visszacsapott, ez ilyen, elkerülhetetlen. De ma már nem erőltetem, mondjuk alig hagytam el a húszas végét, de nagyon birka ember vagyok ma már, hiába vagyok nagy darab. Bunkósággal és idiótasággal még ma is nagyon hamar fel lehet húzni és van mikor meg is indulok, de aztán otthagyom inkább már. A végtelenségig ma sem tűrök el mindent, de tényleg nagyon jámbor lettem.

(#140144) #89309696 válasza Qru (#140142) üzenetére


#89309696
törölt tag

Én ugyanígy vagyok a Megane-nal. Esztétikára egyáltalán nem sajnálom, olyan karcos már mindkét oldala, mint az állat a bokroktól, a motorháztetőre, autó tetejére simán rávágom a fém karabineres felszerelést... Szarok rá. Használati tárgy. Megkapja amit kell, műszakilag, biztonságtechnikailag mindig karban van tartva mert arra érzékeny vagyok, de aztán horpadás, karc, szőr, sár, hányás, csálén álló elemek egyáltalán nem érdekelnek. Olyan helyeken járkálok vele, hogy sírva fakadnának itt a topikban a többiek. De én minden autóval, a melóhelyen is ilyen vagyok. Ez traktoros ártalom, ehhez vagyok szokva, nekem az autó munkagép. Szerencsére a munkahely is alkalmas erre, mert a főnök pontosan ennyire leszarja az egészet. Elhiszem, hogy sokszor nem is szeretnek engem emiatt az alapvetően autószeretésre épülő topikokban.

(#140145) Qru válasza #89309696 (#140144) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Jah, a Puntoval a 2 helyet elfoglalo Bmw-re is raalltam, most meg a parkolo legtavolabbi zugaban parkolok. :D

#nincsbennetarcsi

(#140146) CactuS válasza CactuS (#140117) üzenetére


CactuS
Arcképgyáros

Stinger: gyerek imádta, majd kiugrott a bőréből, egyből autóztunk is vagy egy órát. Viszont ki kéne menni visszakaparni a murvát az utca végén, mert sikerült úszva megérkezni az egyik körben, de nem vettem el, ne nézzenek már b*zinak a szomszédok. :DDD

Illetve rájöttem, hogy mi nem tetszett ebben az autóban anno: halk. Ha akarod a hangját hallani, akkor taposni kell, úgy meg pillanatok alatt tilosban jársz.

Have you ever noticed that anybody driving slower than you is an idiot, and anyone going faster than you is a maniac? George Carlin

(#140147) sutszi válasza Qru (#140145) üzenetére


sutszi
veterán

Öregszel. ;]

Mondja, Mr. Babbage, ha rossz adatokat ad meg a gépnek, akkor is jó válasz fog kijönni belőle?" Képtelen vagyok felfogni azt az értelmi zavart, ami valakit egy ilyen kérdés feltevésére késztethet. - by Charles Babbage

(#140148) fulton


fulton
addikt

Sziasztok

Szeretném a véleményetek kérni.
Szeretnék vásárolni jobb es bal első ajtozárat a Golf IV hez.
De nem igazán tudom milyen márkát lenne érdemes venni.
Blic
Jp
Bugiad
Metzger
Ridex.. es még van jópár.

Előre is koszonom.

(#140149) tboy93 válasza fulton (#140148) üzenetére


tboy93
nagyúr

Szia,

gyárit néztél?

(#140150) bányászpocok válasza kisza25 (#139885) üzenetére


bányászpocok
csendes tag

Na megnéztük, kb 5dl van a max és a min szint között a nívón. Így már nem aggódok, hogy csipeget. Fogyasztásra most 4.5 a bc szerint, bár most volt egy kis kisvárosi jövés-menés. Nagyon kényelmesen van használva. :DD

Útvonal

Fórumok  »  Technika, hobbi, otthon  »  Autós topik (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.