Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Technika, hobbi, otthon  »  Autós topik (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-02-28 08:07:54

LOGOUT.hu

Autós topik

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#139151) rbalint88 válasza aero. (#139150) üzenetére


rbalint88
addikt

mondjuk azért úgy tűnik, hogy a srácot is levették egy kicsit. azért a kuplung+dmf 560-ért elég erősnek hangzik.
kuplungkészlet 80, dmf 180 kauffernél. 100-120k-ba csak belefér a csavarszett, váltóolaj és munkadíj, hova tűnt el 180-200ezer Ft?

aero: pont ezért írtam, hogy levették egy kicsit :) mondjuk addig nincs baj, amíg tud hozzá mosolyogni, meg hát nem kell mindenkinek utánanéznie, hogy mennyi a valós költsége a beavatkozásnak :) ja meg árajánlatot kérni se kötelező :D

[ Szerkesztve ]

(#139152) aero. válasza rbalint88 (#139151) üzenetére


aero.
veterán
LOGOUT blog

Tipp? Unix/Bárdi 100%-on kiszámlázott alkatrész, esetleg még egy jó kis prémium felár óradíj.

(#139153) BigBlackDog válasza rbalint88 (#139151) üzenetére


BigBlackDog
veterán

Nem az Ivanicshoz hordta? Ott szerintem drága gyári alkatrészekkel operálnak. ;]

[ Szerkesztve ]

(#139154) rbalint88 válasza BigBlackDog (#139153) üzenetére


rbalint88
addikt

azt nem hallottam/figyeltem, de akkor lehet fétise volt, hogy minden csetreszt Volvo-s dobozban vegyen meg dupla pénzért ;]

(#139155) focvis válasza rbalint88 (#139154) üzenetére


focvis
veterán

Én is gyárit Volvo fékbetét rendeltem Németországból, postával 23 K Ft, TRW lett volna 20 K.
[kép]

[ Szerkesztve ]

(#139156) gzbotii válasza focvis (#139144) üzenetére


gzbotii
veterán

ízlésed van :DDD
+igyál, az legalább meglátszik rajtad

When every logical course of action is exhausted, the only option that remains is inaction.

(#139157) Doki16 válasza aero. (#139150) üzenetére


Doki16
addikt

Persze nem az összegekkel volt bajom. Ha valaki nem szemfüles jól letudjak húzni, ahogy azt ezzel a sráccal meg is tették. Én inkább azt tartom viccesnek, hogy "129k km" után már kéttömegüt kellett cserélni kuplunggal. Gyanítom több lehetett benne mint amit az óra írt. De hát tudjuk, hogy itthon nem létezik autó 200k km felett :)

A Tyrannosaurus Rex legközelebbi ma is élő rokona: a csirke.

(#139158) rbalint88 válasza Doki16 (#139157) üzenetére


rbalint88
addikt

ha elég botlábú használta és ráadásul városban, akkor a kuplung az mindenképpen megérhet a cserére. nálunk a suzukiban 51k-nál esett szét a kuplungszerkezet... amúgy lehet DMF-t nem is cseréltek, csak lehúzták az árával... :U sajnos kevés a korrekt szakembör.

(#139159) focvis válasza gzbotii (#139156) üzenetére


focvis
veterán

Danke, már a biztosra megyek. 🤣[kép] + szilva.

(#139160) aero. válasza Doki16 (#139157) üzenetére


aero.
veterán
LOGOUT blog

Azért mondom, hogy tuti több van benne. A turbó sem folyik ezekben 150 ezernél, semmi ilyenről nem hallottam még soha, az egész tartósra sikeredett. 0,3 bar csak a töltőnyomás.
De látszik, hogy nem szarik rá és próbálja jó állapotban tartani, ha ezeket a hibákat kijavítja még sokáig jó autója lehet.

(#139161) sutszi válasza rbalint88 (#139158) üzenetére


sutszi
veterán

Mi az a botláb amivel kinyírod a kéttömegűt, meg a kuplungot?

Mondja, Mr. Babbage, ha rossz adatokat ad meg a gépnek, akkor is jó válasz fog kijönni belőle?" Képtelen vagyok felfogni azt az értelmi zavart, ami valakit egy ilyen kérdés feltevésére késztethet. - by Charles Babbage

(#139162) aero. válasza sutszi (#139161) üzenetére


aero.
veterán
LOGOUT blog

Hosszú csúsztatások, gyors váltások, leugrás a kuplungról, alacsony fordulaton erőltetés. Vannak nagyon falábú emberek. Lámpánál, kereszteződésnél kuplunggal tartás fék helyett, stb stb

[ Szerkesztve ]

(#139163) Qru válasza tboldi (#139148) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Észreveszi nyugi. Ha nem mobillal parkolnék vennék ilyet én is. Hasznos. :K

#nincsbennetarcsi

(#139164) tboldi válasza Qru (#139163) üzenetére


tboldi
nagyúr

Hozzánk még nem ért el a civilizáció. :DDD
Csak egy ronda, WordArtos papírkára ráfirkálták filccel a rendszámot, majd belaminálták - ez a mosonmagyaróvári éves bérlet.

[ Szerkesztve ]

(#139165) sugarforce válasza tboldi (#139164) üzenetére


sugarforce
őstag

Hala a jo egnek szegedet mar utolerte a 21. szazad, nem kell papirral mokolni, igy mobilparkolok, meg nem utolso sorban fizeti a ceg ;]

[ Szerkesztve ]

(#139166) Doki16 válasza rbalint88 (#139158) üzenetére


Doki16
addikt

Kicsit sajnáltam amúgy a srácot, mert ezekkel az árakkal szerintem konkrétan átverték. De dicséretes, hogy ő tényleg próbál odafigyelni a kocsira és mindent megadni neki. A légtömegmérő hibával is kicsit lehúzták, mert nem csinálták meg normálisan azt a hibát. De azért durva, hogy 150 környékén már megadja magát a kormánymű fogasléc.

A Tyrannosaurus Rex legközelebbi ma is élő rokona: a csirke.

(#139167) BigBlackDog válasza Doki16 (#139166) üzenetére


BigBlackDog
veterán

Őőő, szerintem nem 150e környékén adta meg magát az a kormánymű. :D

(#139168) Doki16 válasza BigBlackDog (#139167) üzenetére


Doki16
addikt

Jah igen, most elfelejtem idézőjelbe tenni a számot :D

A Tyrannosaurus Rex legközelebbi ma is élő rokona: a csirke.

(#139169) brumi1024


brumi1024
veterán

Q3 ment (már egy pár hónapja), utód jött, kicsit késve. [kép] [kép]

[ Szerkesztve ]

(#139170) Tsebacsi válasza brumi1024 (#139169) üzenetére


Tsebacsi
nagyúr

Szép, munkatársam is audiról váltott Mini-re. Nem rázza ki a lelked? Illetve ez a 200LE körüli nem?

Jelentem: Linz, szikrázó napsütés, csendes aranyos város, a BC 7,2-őt ír, az autó még magától gurul :P

[ Szerkesztve ]

Minél Több Embert Ismerek, Annál Jobban Szeretem A Cicáimat!

(#139171) CactuS válasza Doki16 (#139166) üzenetére


CactuS
Arcképgyáros

Én nem, képes volt eladni a Megane RSt ezért. ;] :DDD

Később úgyis kelleni fog egy anyataxi, főleg, ha jön a tesó, én vettem volna anyának valami magasabb építésűt, amibe könnyű pakolni a gyereket.

Have you ever noticed that anybody driving slower than you is an idiot, and anyone going faster than you is a maniac? George Carlin

(#139172) focvis válasza brumi1024 (#139169) üzenetére


focvis
veterán

Wow, nagyon ízléses összeállítás (szín, felni, dekor).👍
Kié a családon belül, Anyukádé?

(#139173) gzbotii


gzbotii
veterán

Ha nem írná a világ összes nyelvén rajta, még azt mondom, ok:

[ Szerkesztve ]

When every logical course of action is exhausted, the only option that remains is inaction.

(#139174) Doki16 válasza gzbotii (#139173) üzenetére


Doki16
addikt

Egyik nyelven sem tudok, ami a képen látható :) De gondolom az lehet rajta, hogy belső oldal. Jól sejtem? :D

A Tyrannosaurus Rex legközelebbi ma is élő rokona: a csirke.

(#139175) brumi1024 válasza Tsebacsi (#139170) üzenetére


brumi1024
veterán

Rázós, kemény, de nem annyira mint a JCW, 50 km-t mentem csak vele, azalatt nem volt vészes. 196 ló ha jól rémlik, 2 literes turbó.

focvis: Köszi :) Övé lett igen, de még nincs kibékülve a durrogással, úgyhogy lehet hogy nagy duzzogva édesapám fogja használni. ;]

Belül is ez a színvilág uralkodik. [kép]

(#139176) Magnum_ válasza brumi1024 (#139175) üzenetére


Magnum_
nagyúr

Ugyanilyet rendelt haverom (szinek) most, csak a 13X lovasat. 6M ala befert igy. Vagyis ezt mondta :D

I humbly and respectfully decline™

(#139177) Tsebacsi válasza brumi1024 (#139175) üzenetére


Tsebacsi
nagyúr

Gyönyörű belül is, ez a barna bőr bejövős. Nagy duzzogva vezetném én is :D

Minél Több Embert Ismerek, Annál Jobban Szeretem A Cicáimat!

(#139178) DrDobos


DrDobos
őstag

Hali!
Majus vegen vasarolt Mercedes Benz C220 CDI szervizeles ugyeben erdeklodnek :D. 180e KM volt benne akkor, most 192e, es 197e-nel lenne egy nagyobb szervize az autonak. A kerdesem az, hogy kellene-e valtoolajat is cserelni benne? Az elektronikus szervizkonyvben nincs benne hogy csereltek volna mar valamikor. Azt mondtak nekem az egyik szervizben hogyha 100-140e kozott nem volt cserelve a valtoolaj, akkor azutan mar nem is kell marad ugy ahogy van. Mi az igazság? :D

Samsung Galaxy A55 5G

(#139179) CactuS válasza DrDobos (#139178) üzenetére


CactuS
Arcképgyáros

Félve kérdezem, hogy mivel magyarázták azt, hogy a váltóban az olaj nem öregszik/használódik el a továbbiakban? :B

[ Szerkesztve ]

Have you ever noticed that anybody driving slower than you is an idiot, and anyone going faster than you is a maniac? George Carlin

(#139180) Doki16 válasza DrDobos (#139178) üzenetére


Doki16
addikt

Mindenképpen cserélj. Az soha nem árt. Főleg ha automata, akkor meg nagyon ajánlott.

Egy autó se ment még tönkre mert mindig új és friss olaj volt benne. :)

Egyszerűen nem értem, hogy miért hitetik el a szerelők az emberekkel, hogy nem kell a váltóban olajat cserélni soha.

[ Szerkesztve ]

A Tyrannosaurus Rex legközelebbi ma is élő rokona: a csirke.

(#139181) hacki87 válasza CactuS (#139179) üzenetére


hacki87
senior tag

Gondolom, annak már úgyis mindegy alapon! :) Nekem is azt mondta az automata váltós, hogy most cseréltünk, majd 20ezer után újra csere és többet nem kell, gondolom úgy van vele ő is, hogy 200ezer felett már úgyis eldobos lesz. Nekem a 20ezres csere után a következő 60ezres csere kb 280ezer kmnel lenne.

Doki16: becsnepper is elmondta hogy 280ezer elmegy kb az automata váltó gyári olajjal ha jól rémlik. Az az élettartama a kocsinak is, gondolom máshol ilyenkor már 2x vett valaki új autót. Becsnepper haverja 600ezer km alatt 2x cserélt váltót minthogy olajat cseréltetett volna...

[ Szerkesztve ]

(#139182) EQMontoya válasza Magnum_ (#139176) üzenetére


EQMontoya
veterán

Gondolom, az a full fapad, de ha cuki auto kell, igazabol eleg bele a 136 lo siman.

Same rules apply!

(#139183) Magnum_ válasza EQMontoya (#139182) üzenetére


Magnum_
nagyúr

:D

I humbly and respectfully decline™

(#139184) tboldi válasza sugarforce (#139165) üzenetére


tboldi
nagyúr

Na jó, mobilparkolás talán nálunk is van, de már évek óta ingyen parkolunk, nem is tudom, mikor voltam utoljára automatánál. Anyum háziorvosi rendelőben ápolónő, időnként mennie kell a betegekhez, így az önkormányzat minden évben fizeti a bérletet. :)

(#139185) Doki16 válasza hacki87 (#139181) üzenetére


Doki16
addikt

És mivan ha valaki 250 után akarja használni a kocsiját. Így járt? Konkrétan az én kocsimba 15k Ft az olajcsere munkadíjjal együtt. Nehogy már sokallják az emberek
Még a hírhedten drága DSG-ben is megvolt 80-ból.

Amúgy nyilván az lehet a háttérben, hogy a szerviznek jobban megéri 500k-ért új váltót vetetni az ügyféllel. Viszont azt nem tudom megérteni, hogy valaki tud róla, hogy cserélni kell benne és ennek ellenére is szarik bele. Felfoghatatlan.

[ Szerkesztve ]

A Tyrannosaurus Rex legközelebbi ma is élő rokona: a csirke.

(#139186) dellfanboy válasza DrDobos (#139178) üzenetére


dellfanboy
senior tag

asszem a tegnapi totalcaros volvo videoban mondta a nepper hogy 60?-80?k km intervallumban illik cserelni az automata valto olajat

eladó dolgok:mondd az árát és vidd http://hardverapro.hu/tag/dellfanboy#aprohirdetesei

(#139187) DrDobos válasza dellfanboy (#139186) üzenetére


DrDobos
őstag

Es az nem számít jelen esetemben hogy egy Mercedes valtorol beszelunk? Ertem ezt ugy hogy en is ugy tudom hogy ilyen intetvallumonkent kell cserelni, de a merci szervizbe megis ezt mondtak :(

Samsung Galaxy A55 5G

(#139188) barnam_ válasza DrDobos (#139187) üzenetére


barnam_
nagyúr

Sajnos még egy Mercedes váltó is tönkre tud menni :D :(
Azt mondjuk nem tudjuk, hogy manuális vagy automata váltóról van szó... de manuálisnál előfordul, hogy a gyártó azt mondja, hogy a benne lévő olaj élettartamra szól. Csak neki ez maximum pár év.

(#139189) Kickass válasza DrDobos (#139187) üzenetére


Kickass
őstag

Vidd el egy fuggetlen szervizbe es boldogan kiecserelik, de van meg par jellemzoen Merci specifikus fuggetlen is (Hanacsek, Uromi szerviz, Gepjarmuhely).

Nalam a Merci ~440k km-nel jar, osszel-telen esedekes az ujabb valtoolaj csere (5G-tronic), kb ~390k-nel csereltek, elotte ki tudja hogy volt cserelve, de mivel meg nincs tunet addig csereltetem benne ameddig megy.

[ Szerkesztve ]

(#139190) Qru válasza brumi1024 (#139169) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Csinos! Pedig alapbol nem elem a Miniket. Mar megijedtem, h azt a jo kis COD-ot dobtad erte. :D

#nincsbennetarcsi

(#139191) máyköl válasza Tsebacsi (#139170) üzenetére


máyköl
veterán

Faterék rendbe vágták a fogyasztást is. ;] :P

(#139192) bitpork válasza Kickass (#139189) üzenetére


bitpork
veterán
LOGOUT blog (1)

Dittó - a Teddynél is volt sok-sok km és 60k csereperiódussal olyan volt mint az új az aisin váltó.

https://hardverapro.hu/apro/audi_q7_hibrid_2016/hsz_1-50.html

(#139193) tboldi válasza tboldi (#139184) üzenetére


tboldi
nagyúr

Ha már ennyiszer megemlítettem, akkor lássátok is, hogy milyen ronda. :D

(#139194) buci30


buci30
addikt

Hátha van aki tudja akkor help :)

Magyarországon mekkora a maximum eltiltás vezetői engedély nélkül vezetés során?

Masodszor fogták meg haverom (itt nyaral nálam de engem is nem rég fogtak meg de én azóta már túl vagyok a vizsgán szerencsére, de ez mindegy lényegtelen)...

A lényeg vezetői engedély nélküli vezetés miatt neki is. Elsőre kapot 90 ezer és 6 hónap eltiltást.
Az eltiltást végül elengedték neki a 90ezer befizette. Most újra megfogták megint nem kapot helyi bírság azt mondta a rend/őre, hogy nem lehet mivel 6honapon belül volt a második esete.
Megnézte nem e eltiltás alatt van azért biztos ami biztos
Nem volt így elengedte mondta ez újra szabalysertesi eljárás lesz.
Kérdezte egy volt ügyvédet, azt mondta ha nem volt baleset és nem eltiltás alatt volt akkor valószínű újabb 90 és max 6honap eltiltás lehet ebbe az esetbe.

Több év eltiltás vagy elzárás akkor szokott lenni ha baleset vagy karambol stb is lenne.

A kérdés ez az eltiltás, hogy ez max 6honap lehet ilyen esetbe a max tényleg?!

[ Szerkesztve ]

iPhone 11 pro max, iPad Air2, Macbook pro, Apple Watch 44mm, Apple Airpods pro

(#139195) DrDobos válasza Kickass (#139189) üzenetére


DrDobos
őstag

Automata valto, sorry :R igen, en is azt hittem cserelni kell csak hallottam mar olyat aki ugy jart, hogy kicsereltek az olajat, es par 10e km utan valtocsere..ez alatamasztja a szervizes altal mondottakat, ezert felek :(

Samsung Galaxy A55 5G

(#139196) bitpork válasza DrDobos (#139195) üzenetére


bitpork
veterán
LOGOUT blog (1)

Ha nem foglalkoztak a váltóval akkor valóban felesleges olajat cserélni benne mert már tönkrement csak annyi a kérdés h meddig rúgdalódzik.

https://hardverapro.hu/apro/audi_q7_hibrid_2016/hsz_1-50.html

(#139197) Jorus válasza brumi1024 (#139175) üzenetére


Jorus
nagyúr

Az a beltér a világból ki tudna üldözni, de kívülről nagyon tetszettek mindig is az új Minik. :K

''És nagy kópék vagyunk. Igyunk barátaim, yo-hoo!'' - Jack Sparrow

(#139198) gzbotii válasza buci30 (#139194) üzenetére


gzbotii
veterán

Szerintem ilyenért 6 hónap letöltendő kellene járjon, első alakalommal is, de ez csak én vagyok.

When every logical course of action is exhausted, the only option that remains is inaction.

(#139199) molnarpeter válasza bitpork (#139196) üzenetére


molnarpeter
nagyúr

Mondjuk V60 D6 tapasztalatokat olvasgatva még 300 ezres futás körül is megérte olajat cserélni és kimosni a váltót, kisebb rántást is megoldotta.

(#139200) hacki87 válasza Doki16 (#139185) üzenetére


hacki87
senior tag

Én csereltettem amikor megvettem. De látod a nepper ismerőse inkább a 2x600ezret választotta.

Multi FB csoportba találtam:
Nekem jobban bejön mint az eredeti :D

[ Szerkesztve ]

Útvonal

Fórumok  »  Technika, hobbi, otthon  »  Autós topik (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.