Hirdetés

2024. április 24., szerda

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Technika, hobbi, otthon  »  Autós topik (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-02-28 08:07:54

LOGOUT.hu

Autós topik

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#140051) focvis válasza BigBlackDog (#140045) üzenetére


focvis
veterán

Golfba 1 db trekking kiszerelt első kerékkel elfér; 2-t nem próbáltam, de kétlem*. Poloba főleg.

*Arra gondolok, hogy nem szeretnéd összekarcolni se az autót, se a bringát.

[ Szerkesztve ]

(#140052) BigBlackDog válasza focvis (#140051) üzenetére


BigBlackDog
veterán

:R Kettőt hogyan szoktál szállítani (ha van tapasztalat vele)? Tetőcsomagtartó? Mennyire lopásbiztosak, stabilak ezek?

[ Szerkesztve ]

(#140053) sutszi


sutszi
veterán

Van olyan elhagyott parkoló, gyárterület, placc...(nem tudom, hogy írjam körül...) Ahová ki lehet menni kicsit játszani az autóval? Direkt nem versenypályára gondolok...

Mondja, Mr. Babbage, ha rossz adatokat ad meg a gépnek, akkor is jó válasz fog kijönni belőle?" Képtelen vagyok felfogni azt az értelmi zavart, ami valakit egy ilyen kérdés feltevésére késztethet. - by Charles Babbage

(#140054) rbalint88 válasza focvis (#140051) üzenetére


rbalint88
addikt

ezért kell a pokróc ;) főleg, ha nem occccsó bringákat pakolásznak. mondjuk a relatíve olcsó bringán se érdemes összeverni a teleszkóp szárát vagy a féktárcsákat, váltókat.

(#140055) focvis válasza BigBlackDog (#140052) üzenetére


focvis
veterán

Thule tetőcsomagtartó + Thule kerékpártartó. 180-ig tesztelve.

Vonóhorogra szerelhető tartó a legjobb.

RBalint: Octaviaba, Vectraba, Mondeoba be tudtam tenni 2-t. Golfba sehogy sem volt szívem bepróbálni, anyós ülést előre kell húzni 1 db-hoz is. Nem erre való.

[ Szerkesztve ]

(#140056) ΞΔGLΞ válasza Qru (#140050) üzenetére


ΞΔGLΞ
nagyúr

Komolyan nem tudom, mint írtam megszámolni nem tudnám, hogy hányszor jártam már meg és most miért hagytam így "kigurulni" az autót? Mert ez a rész lejt és folyamatosan fékezni kell, különben elég gyorsan átléped a 70-et is...nyilván ezért is állnak oda.
Hogy előtte esetleg volt-e több is pár kilométerrel (szerintem nem), és ha volt, akkor az "látta-e" már a kütyüjük,hát majd kiderül. Tehát, amikor képbe kerültek, megláttam őket és leesett, akkor rápillantva az órára az 67-et [kép] mutatott. Most úgy vagyok vele, hogy várom csekket, aztán, ha nem jön, akkor az még jobb. :)

(#140057) CactuS válasza bear_ (#140043) üzenetére


CactuS
Arcképgyáros

GPS vagy óra szerint? Ez változott mostanában? Nekem kb 6 évvel ezelőtt jött fotó 50/63-ra.

Have you ever noticed that anybody driving slower than you is an idiot, and anyone going faster than you is a maniac? George Carlin

(#140058) gzbotii válasza focvis (#140051) üzenetére


gzbotii
veterán

V60 hybrid vs V60 Polestar a Laptimingban [link]

When every logical course of action is exhausted, the only option that remains is inaction.

(#140059) Qru válasza CactuS (#140057) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Gps szerint. 50-nel 65-ig jo vagy arra jon ra a hibaszazalek (+3km/h 100-ig, felette +10%), igy jon ki elvileg hogy 68-ig nincs csekk.
Persze ha helyszini birsagolas van akkor mar 50 helyett 54-ert is megbuntethetnek.

Egyebkent a vonatkozo jogszabalyban benne van tablazatosan is a dolog, az a hivatalos.

[ Szerkesztve ]

#nincsbennetarcsi

(#140060) bear_ válasza CactuS (#140057) üzenetére


bear_
aktív tag

Természetesen a trafi szerint, az hitelesített. De a GPS is viszonylag pontos, ahhoz hozzá tudod mérni az órát. A rendőr pedig akár 3 km/h sebesség túllépés miatt is büntethet, de gyanítom nem nagyon foglalkoznak ezzel, pedig már futottam bele trafizó rendőrökbe egy párszor óra szerinti 65-el.
Szerk.: úgylátom megelőztek :)

[ Szerkesztve ]

(#140061) focvis válasza gzbotii (#140058) üzenetére


focvis
veterán

Mindjárt megnézem! Sokat nem várok előzetesen a D6-tól, mert nehéz mint a sár (forgalmi szerint 1949 kg).

Már gondoltam rá, hogy felajánlom nekik a D6-ot - de az enyémben feltehetően cserélni kell a turbószelepet (35 K, nem tétel), 150-160 felett lusta - utána terveztem csak.

[ Szerkesztve ]

(#140062) MunezXBK válasza focvis (#140061) üzenetére


MunezXBK
nagyúr

Akkor nézd csak meg. ;)

(#140063) kisza25 válasza focvis (#140061) üzenetére


kisza25
félisten
LOGOUT blog

csak a tieddel van valami probléma ;]

Eladó Tarrington House TH AD3020 páramentesítő, használt, jó állapotú. Ár: 25000Ft 600W Napi akar 20liter 3,5 literes tartály Max 52 m² 30cm x 35cm x 52cm 14kg

(#140064) gzbotii válasza focvis (#140061) üzenetére


gzbotii
veterán

Nem spoilerezek akkor.

BTW, lehetne fórum szinten aktív spoiler gomb.

When every logical course of action is exhausted, the only option that remains is inaction.

(#140065) focvis válasza MunezXBK (#140062) üzenetére


focvis
veterán

Megnéztem, jó volt. 👍 A D6 is.

@kisza : A turbószelep szinte mindegyikben elromlik, ilyenkor csak a kicsi turbó dolgozik (biturbó a motor); a nagy fordulatszámra optimalizált nagyobbik turbó nem tölt rendesen. 35 K itt nem tétel, 600-650 K lesz a vége.(remélem, megáll ott :D )

[ Szerkesztve ]

(#140066) kisza25 válasza focvis (#140065) üzenetére


kisza25
félisten
LOGOUT blog

látod, nem vettél olyan rossz autót:D

Eladó Tarrington House TH AD3020 páramentesítő, használt, jó állapotú. Ár: 25000Ft 600W Napi akar 20liter 3,5 literes tartály Max 52 m² 30cm x 35cm x 52cm 14kg

(#140067) stickermajom válasza gzbotii (#140058) üzenetére


stickermajom
addikt

Nagyon disznó hangja van a Polestarnak. Kéne. :K

(#140068) tboldi


tboldi
nagyúr

(#140069) grizlisandor válasza tboldi (#140068) üzenetére


grizlisandor
addikt

Kellett emlegetni. :)

Fékek vasalást hiányolom a videóból.

(#140070) #89309696 válasza grizlisandor (#140069) üzenetére


#89309696
törölt tag

Nekem egyre jobban lejön a videókból, hogy Novoth egy nagyon nehéz természetű ember. A legelső videó amiben találkoztam vele valami kerékkulcsot próbálgattak a másik Tibivel és megláttam már ott nem volt ez szimpatikus. Van egy morcos stílusa, az én "nem dicsérgetek senkit" mondata is alátámasztja ezt, nem szívesen dolgoznék mellette. Nézni se szívesen nézem annyira érzelemmentes, annyira egyhangú, gépies, hogy karcol. Csak a tartalom az ami jó. Oka van annak szerintem, hogy ennyire ritkán jönnek a részek...

Hiányzik a vasalás, a tárcsa megpucolás, a fékdugattyú megjáratás, a paszta a tárcsa alá. A motorépítős videóhoz képest ez elnagyolt lett.

[ Szerkesztve ]

(#140071) sutszi válasza #89309696 (#140070) üzenetére


sutszi
veterán

Ha jól értem azt kritizálod, hogy egy erősen fókuszált szakmai tartalmat tesznek ki, csillámpóni nélkül?! Szerintem mindenki pont tesz rá, milyen kedves, vagy morgós. Ha korrekt az embereivel és ügyfélként meg tudok bízni benne, hogy rendesen elvégzi a munkáját, akkor ennél több nem kell.

Mondja, Mr. Babbage, ha rossz adatokat ad meg a gépnek, akkor is jó válasz fog kijönni belőle?" Képtelen vagyok felfogni azt az értelmi zavart, ami valakit egy ilyen kérdés feltevésére késztethet. - by Charles Babbage

(#140072) #89309696 válasza sutszi (#140071) üzenetére


#89309696
törölt tag

Csakhogy nem szerelőkonferenciára készíti a videót, hanem nekünk csillámpóniknak. :U Én nem teszek rá, tehát már nem lehet mindenki.

(#140073) dellfanboy válasza sutszi (#140071) üzenetére


dellfanboy
senior tag

akkor ez most tamogatott tartalom es egy reklam tibikenek, vagy egy cikk, aminek az lenne a celja,hogy az olvaso/nezo okosabb legyen esp/fekszereles temakorben? :U

eladó dolgok:mondd az árát és vidd http://hardverapro.hu/tag/dellfanboy#aprohirdetesei

(#140074) Qru válasza dellfanboy (#140073) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Mindegyikbol egy kicsi. :K

#nincsbennetarcsi

(#140075) #89309696 válasza Qru (#140074) üzenetére


#89309696
törölt tag

(#140076) simonjoe


simonjoe
senior tag

Sziasztok!!
Használ valaki valamilyen fedélzeti kamerát?? Most készülök venni 1et, de nemtom milyet. :F

(#140055) focvis: Te is olyan vagy mint én. :DD Míg tetőn transzpoltáltam a bájkokat, száguldoztam mint az őrült. Majd 1x a kezembe került a Thule papírja, és láttam meg rajta, h 130-ig biztonságos a szállítás vele.

Joe

(#140077) focvis válasza simonjoe (#140076) üzenetére


focvis
veterán

Nem 100-ig OK? :D
180-at talán csak 1x toltam bringákkal a tetőn; éreztem, hogy nem egészséges.

(#140078) Qru válasza sutszi (#140071) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Van akinek az az igenye h a szerelo a lelekbuvaria is legyen egyben. Sokaknak meg nem, de azert egy szeleskoru tartalomszolgalatas eseteben amilyen ez is lenne csak kene belevinni vmi “csillamponisat”. Bar mindenkinek nem lehet megfelelni az is teny. :D

[ Szerkesztve ]

#nincsbennetarcsi

(#140079) simonjoe válasza focvis (#140077) üzenetére


simonjoe
senior tag

Nekem proride 591-eseim voltak a tetőn, és 130-ig írta biztonságosnak.
Bár szerintem ez inkább a tetőcsomagtartó paraméterének és nem pedig a bringaszállítónak kellene lennie.

Joe

(#140080) Gombinyó válasza simonjoe (#140076) üzenetére


Gombinyó
őstag

[link]
Van rá külön szaktopik.

(#140081) simonjoe válasza Gombinyó (#140080) üzenetére


simonjoe
senior tag

THX Sir!!! :R

Joe

(#140082) focvis válasza simonjoe (#140079) üzenetére


focvis
veterán

Ilyen proride 591-ek vannak nekem is. Akkor valahonnan máshonnan rémlik a 100 kmh; esetleg az alaptartó, vagy az autó kezelési könyvében olvastam, vagy szimplán rosszul emlékszem. 🤗

Most van vonóhorgom, gondolkodnom,. hogy veszek arra tartót, de nem cipelem sokat a bringákat.

(#140083) Richard!


Richard!
addikt

Napi román vót má? [link]

Ma kezdődik életed hátralevő része!

(#140084) simonjoe válasza focvis (#140082) üzenetére


simonjoe
senior tag

Én már jó pár éve váltottam. Nagyon macera volt a tetőn való szállítás, de akkor ezt neked nem kell ecsetelnem.
Ráadásul most váltottam bringát, a karbon 7 kilós outit még dobáltam a tetőre, de a 23kg-os ebájkal leszopn@m magam ha tetőre kellene tennem. :DD

Joe

(#140085) tboldi


tboldi
nagyúr

Leszedtem a slow as fuck matricát, elkezdett rojtosodni betűk széle. Most kellene valami más, amivel eltakarhatom az Autohaus Förster nyomait. :D

szerk.: Jut eszembe, a fékhez adtak EBC-s matricákat. :D

[ Szerkesztve ]

(#140086) Magnum_ válasza tboldi (#140085) üzenetére


Magnum_
nagyúr

Sebbenzin + polir.

[ Szerkesztve ]

I humbly and respectfully decline™

(#140087) Qru válasza tboldi (#140085) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Az pont jo lesz. Legalabb tudjak, ha mar menni nem megy legalabb meg lehet vele allni. :D

#nincsbennetarcsi

(#140088) tboldi válasza Magnum_ (#140086) üzenetére


tboldi
nagyúr

Sebbenzin megvolt, a polírt meg már említettem a mosókarcok kapcsán, hogy kellene, csak mindig akad valami fontosabb. :)

Qru: Úgy 8 db Apple matricát is össze tudnék szedni itthon. :D

(#140089) sutszi válasza Qru (#140078) üzenetére


sutszi
veterán

Jogos. Mindenkinek más az igénye... De az is igaz, hogy a tartalomba egy kis reklám is kell. Másképp nem fognak tartalmat gyártani, mert a finanszírozás sose egyszerű történet.

Mondja, Mr. Babbage, ha rossz adatokat ad meg a gépnek, akkor is jó válasz fog kijönni belőle?" Képtelen vagyok felfogni azt az értelmi zavart, ami valakit egy ilyen kérdés feltevésére késztethet. - by Charles Babbage

(#140090) K Norbi


K Norbi
addikt

Toyota Supra MK4 🚘 1207 HP :U
YT

[ Szerkesztve ]

(#140091) sugarforce válasza tboldi (#140085) üzenetére


sugarforce
őstag

nekem is van vagy 10.000 db, amit adtak a fékekhez, elküldjem? Telematricázhatod vele a kocsit ;]

(#140092) CactuS válasza tboldi (#140085) üzenetére


CactuS
Arcképgyáros

Pedig az a matrica baró volt. Nálam most ez van fent, igaz, Jazzre ez annyira nem adná. :D

(koszos, mint állat, mert ~2 hete áll a céges parkolóban a költözés miatt)

Have you ever noticed that anybody driving slower than you is an idiot, and anyone going faster than you is a maniac? George Carlin

(#140093) tboldi válasza sugarforce (#140091) üzenetére


tboldi
nagyúr

Nem is lenne annyi fék az autón, ahány matrica. :D

(#140092) CactuS: Én azt hittem, előbb le fogom szedni, de sokkal tovább bírta. Élt 1 évet és 3 hónapot. :D
Vagy valami hasonló kicsi, poénos felirat lesz, vagy semmi. De a Nintendo Switch logója is eszembe jutott, az az újabb "szenvedélyem".

[ Szerkesztve ]

(#140094) Qru válasza CactuS (#140092) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Ha mar mindenki a matrcival vagizik:

#nincsbennetarcsi

(#140095) Magnum_ válasza Qru (#140094) üzenetére


Magnum_
nagyúr

Khmmmm ;]

Btw ma reggel kiprobaltam feleseggel a Limo smart forfourt, elektronyos.
Ilyen fapados, tejfeles doboz muanyagban meg nem ultetek. Kanyarodni nem szeret, fekje valoban GYENGE.
Persze ingyen tovabbra is elfogadnam varosi szaladgalosnak.

I humbly and respectfully decline™

(#140096) Qru válasza Magnum_ (#140095) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Toled van a matrcia. :C

Jol tartja magat pedig mosaskor sem kerulom ki.

#nincsbennetarcsi

(#140097) CactuS válasza Qru (#140094) üzenetére


CactuS
Arcképgyáros

Ez is jó. :) Én bírom az ilyen apróbb geg matricákat.

Saint_: Hogy a fenébe lehet egy elektromos autónál a fék gyenge? :Y Leafnél az e-pedal-os hajtásnál kb. durvábban fékez a generátor, mint egy átlagos autónál bármikor is fékeznék, Nironál dettó, ha 3. fokozatban van a regeneratív fék.

Have you ever noticed that anybody driving slower than you is an idiot, and anyone going faster than you is a maniac? George Carlin

(#140098) tboy93


tboy93
nagyúr

No, kész a polír, a mester megcsinálta nagyjából 2 nap alatt. Kiszedte amit ki lehetett, pár hiba maradt a kasztnin, de összességében nagyon szép lett.

Eléggé szar felbontású képek lettek ide feltöltve, driveban itt érhető el.

[kép3], [kép4], [kép5], [felhők]

[lámpa előtte], [lámpa utána]

[ajtó előtte-utána]

[ Szerkesztve ]

(#140099) Magnum_ válasza CactuS (#140097) üzenetére


Magnum_
nagyúr

En is csodalkoztam rajta, de igaza van gzbotii-nak, gyenge.
Futomuve sincs, leesik az utrol.

I humbly and respectfully decline™

(#140100) kisza25 válasza CactuS (#140092) üzenetére


kisza25
félisten
LOGOUT blog

vagy egy gyorsítócsík, legalább úgy nézzen ki, mint ami gyors:D

[ Szerkesztve ]

Eladó Tarrington House TH AD3020 páramentesítő, használt, jó állapotú. Ár: 25000Ft 600W Napi akar 20liter 3,5 literes tartály Max 52 m² 30cm x 35cm x 52cm 14kg

Útvonal

Fórumok  »  Technika, hobbi, otthon  »  Autós topik (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.