Hirdetés

2024. március 29., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Technika, hobbi, otthon  »  Autós topik (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-02-28 08:07:54

LOGOUT.hu

Autós topik

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#140751) 7Sony7


7Sony7
addikt

Sziasztok. Kegel márkájú üléshuzatokat ismeri valaki? Kellene valami olcsó, de nem túl gagyi...

-

(#140752) molnarpeter válasza 7Sony7 (#140751) üzenetére


molnarpeter
nagyúr

Piroska néni üléshuzatot szeretik a taxisok, nem drága.

(#140753) focvis válasza Veron (#140743) üzenetére


focvis
veterán

Szvsz! Az autó értékétől függ.
Ha drága, akkor elvinném fényezőhöz, nem látok horpadást a fotón. Ha nem olyan értékes, akkor s.k. rozsdaátalakító vagy cink spray, végül festék.

(#140754) Richard!


Richard!
addikt

Szegény autó hátulja meg akarja előzni az elejét. A legjobb volt, amikor lemászott a fara az útról... :(

Ma kezdődik életed hátralevő része!

(#140755) tboldi válasza Richard! (#140754) üzenetére


tboldi
nagyúr

Poros a műszerfalad. ;]

(#140756) Richard! válasza tboldi (#140755) üzenetére


Richard!
addikt

Nyaralok, most ennyi belefér. Csak egy külső mosást kapott pénteken, azóta van rajta kb 2000 bogárszar és 124 fanedv...jah és az erős szél még 6 kg homokot is hintett rá :((( ;]

Ma kezdődik életed hátralevő része!

(#140757) tboldi válasza Richard! (#140756) üzenetére


tboldi
nagyúr

Én ma meg leköptem a kormányt, mert anyum a jobb egyben mondott valami vicceset. :DDD

(#140758) Magnum_ válasza Tsebacsi (#140750) üzenetére


Magnum_
nagyúr

Nekem ez fontos.

Majom: szerintem is az lesz

I humbly and respectfully decline™

(#140759) Veron válasza focvis (#140753) üzenetére


Veron
őstag

Köszi a választ.
Horpadást én sem látok csak horzsolást de azt sajnos a fémig. Holnap készítek jobb fotókat akár.
Ez egy 9 éves Fiesta, nem feltétlenül költenék rá több tízezret, viszont még 2-3 nálam szolgál majd, így a rozsdától védeni szeretném.
Pontosan mit kell tennem? Semmilyen cink sprayem nincs jelenleg, van viszont egy kis üveg hibájavító festékem.

"Hisztéria... Csak nők kaphatják meg, és csak férfiak halnak bele."

(#140760) molnarpeter válasza Veron (#140759) üzenetére


molnarpeter
nagyúr

Ha még friss, akkor pici csiszolás (ha rozsda is megjelent, akkor alaposabban), némi alapozó alá (vagy kevés rozsdára Korant 2 rétegben), utána javító.

[ Szerkesztve ]

(#140761) 7Sony7 válasza molnarpeter (#140752) üzenetére


7Sony7
addikt

Köszi, utánanézek.

-

(#140762) Tsebacsi válasza Magnum_ (#140758) üzenetére


Tsebacsi
nagyúr

Az időd és a kitartásod irigylem.

Minél Több Embert Ismerek, Annál Jobban Szeretem A Cicáimat!

(#140763) tboy93 válasza Magnum_ (#140731) üzenetére


tboy93
nagyúr

Jézusom, jol látom hogy az ott kosz a szőnyegen? Saint autojaban :Y

;]

(#140764) kisza25 válasza tboy93 (#140763) üzenetére


kisza25
félisten
LOGOUT blog

Photoshop :DDD

Eladó: Xiaomi Redmi Note 10S 6/128Gb, független, DualSim, NFC, 33W töltő 39900Ft

(#140765) focvis válasza Veron (#140759) üzenetére


focvis
veterán

Szerintem kb. egy tizesért kijavítják neked. Zsírtalanítás után kell valami alapozás (cink vagy rozsdaátalakító), majd esetleg rücsi, végül a szín.
Az ecsetelős hibajavító ide nem ideális, alapozni kell. A fényezőnek / karosszériásnak lesz mindene, csak a színt kell külön kikevertetni spray-be (~ 3000 Ft). A karosszériás is le tud fújni egy ekkora és nem látványos helyen lévő felületet.
Alapozóból, rücsiből csak egy kevés kell - ha mindent most kell megvenned (teli flakonokat), akkor is elköltesz kb. 8-10-et.

[ Szerkesztve ]

(#140766) Magnum_ válasza tboy93 (#140763) üzenetére


Magnum_
nagyúr

Takaritani MÉG nem volt idom :/
Hetvegen. Majd nyomok kepet. Addig easy ;]

I humbly and respectfully decline™

(#140767) Qru válasza Magnum_ (#140766) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

A külső előöblítés most úgyis megvolt. ;]

#nincsbennetarcsi

(#140768) Tsebacsi válasza Qru (#140767) üzenetére


Tsebacsi
nagyúr

A tegnap délutáni eső olyan dzsuvát rakott az autóra hogy a ma reggeli kis eső nem ér semmit :P

Minél Több Embert Ismerek, Annál Jobban Szeretem A Cicáimat!

(#140769) Dyrtyho válasza Tsebacsi (#140768) üzenetére


Dyrtyho
senior tag

Ilyen gondom nekem tegnap délután volt, a poros eső olyan koszt csinált a szombaton frissen mosott autó szélvédőjére, hogy munkából haza felé meg kellett állnom egy Shell kúton ablakot pucolni :U :U

best regards, egy fórumozó blogger

(#140770) Qru válasza Tsebacsi (#140768) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Direkt nem a fa alá álltam este, így szép tiszta lett az autó. Ja nem... :DDD

#nincsbennetarcsi

(#140771) Szilágyi84


Szilágyi84
senior tag

Sziasztok lenne számomra egy használt autó közel jó árban 1 tulajos jó állapotú stb csak opcióval terhelt vagyis hiteles. Hogy szokás ilyen esetben vagy inkább hagyni hiába tűnik jónak? Ha megvenném akkor a hitel átkerülne az én nevemre és nekem kéne további fizetni havonta?

(#140772) Dyrtyho válasza Qru (#140770) üzenetére


Dyrtyho
senior tag

Nálunk sajnos csak fa alatt lehet parkolni,úgyhogy reggel kiállás után, mielőtt elindutlam volna, még le kellet szednem a leveleket az első és a hátsó szélvédőről. Olyan volt az autóm, mintha esküvőre mennék vele :D

(#140771) Szilágyi84 nekem szerencsére még nem volt ilyen adás-vételim, de a helyedben keresnék egy ugyan olyan tipust és hasonló árban mint amit megnéztél, mert ez az autó hiteles dolog sose volt szimpi nekem, én is inkább személyi kölcsönt vettem fel a nevemre, mint sem az autó legyen a banké....

[ Szerkesztve ]

best regards, egy fórumozó blogger

(#140773) Jaffa75 válasza Magnum_ (#140697) üzenetére


Jaffa75
őstag

Ahogy írtam is, akkor ment át az utolsók közt a vas Pomázon... ;) De nemcsak Pomázt phingatták meg, hanem még 2-3 egységet a környéken!

Nincs mese, előbb-utóbb kiszervezik ezt is magánkézbe, hogy ne legyen már "nem hivatalosan" minden beárazva az országban! A "B"-s rendszám is már kb. az elintézhetetlen kategória, így maradt előre is az A.

Szerintem 3-4 hét alsó hangon itt a környéken egy honosítás jelenleg.

(#140774) tboy93 válasza Tsebacsi (#140768) üzenetére


tboy93
nagyúr

Hétvégi mosás után tegnapra így nézett ki az autó. I <3 infopark.

(#140775) Qru válasza Dyrtyho (#140772) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Az szívás, ha lehet sosem parkolok fa alá. Nem csak a levelek miatt, hanem madárürülék, fanedv, elég sok minden rákerül úgy az autóra. Inkább gyalogolok többet ha kell. Persze van ahol ez nem opció tudom.

#nincsbennetarcsi

(#140776) CactuS válasza tboy93 (#140774) üzenetére


CactuS
Arcképgyáros

A fusion bezzeg csillog-villog. ;]:DDD

Én még reménykedek az öntisztulásban, nálunk most is esik, így nem látom, hogy milyen koszos a verda. :B

Have you ever noticed that anybody driving slower than you is an idiot, and anyone going faster than you is a maniac? George Carlin

(#140777) Tsebacsi válasza tboy93 (#140774) üzenetére


Tsebacsi
nagyúr

Ez az eső hibája, vagy megint délről jött a szél és a homok, vagy az elmúlt napok esőszegény időjárása miatt extra mennyiségű kosz volt a levegőben. Itt is minden autó ilyen lett.

Minél Több Embert Ismerek, Annál Jobban Szeretem A Cicáimat!

(#140778) Dyrtyho válasza CactuS (#140776) üzenetére


Dyrtyho
senior tag

Az enyém is tiszta poros volt a kisebb esőzés után, de ahogy látom, a viharral érkező zuhé teszi a dolgát, így ha nem lesz teljesen tiszta az autó, de legalább nem lesz annyira koszos mint volt.....

Bytheway, a Kenwood KDC-170-el van valakinek valamilyen tapasztalata, mert nem rég rendeltem egyet a netről, foxposttal, csak még nem vettem át, és nem tudom hogy mennyire jó vételt csinálok 28 ezerért :F

[ Szerkesztve ]

best regards, egy fórumozó blogger

(#140779) tboy93 válasza CactuS (#140776) üzenetére


tboy93
nagyúr

Hogy szurtad ki? :D a fusion nem az enyem es eleg ritkan van hasznalva

(#140780) Jaffa75 válasza tboy93 (#140779) üzenetére


Jaffa75
őstag

bal hátsó sárvédőn tükröződik vissza! ;)

(#140781) tboy93 válasza Jaffa75 (#140780) üzenetére


tboy93
nagyúr

hát igen, a polír, még ilyen retkesen is tükör a verdám :P

(#140782) kisza25 válasza tboy93 (#140774) üzenetére


kisza25
félisten
LOGOUT blog

ezért jó a fehér szín, én pénteken mostam le és az eső ellenére még mindig tisztának hat:D

Eladó: Xiaomi Redmi Note 10S 6/128Gb, független, DualSim, NFC, 33W töltő 39900Ft

(#140783) tboy93 válasza kisza25 (#140782) üzenetére


tboy93
nagyúr

Volt fehér autóm, imádtam én is. Accordból is nagyon vágytam rá, de ha az eleve szűkös kínálatot még leszűkítettem volna színre is, akkor most se lenne autóm :)

[ Szerkesztve ]

(#140784) CactuS válasza tboy93 (#140781) üzenetére


CactuS
Arcképgyáros

Jaja, jól látható a sárvédőről, a Fusionnek meg könnyen felismerhető az első lámpája. Volt anno a cégnél pár darab, kicsi mérete ellenére abszolút szerethető darabok voltak. :)

Have you ever noticed that anybody driving slower than you is an idiot, and anyone going faster than you is a maniac? George Carlin

(#140785) stickermajom válasza Dyrtyho (#140772) üzenetére


stickermajom
addikt

Ha fizeted rendesen, akkor nem látok problémát azzal, hogy egy bank a tulaj. Külföldre viteli engedély csak a szívás helyenként, nekem pl. 6 havonta újra kell kérni és marhára nem akarják a postázási címemre küldeni soha..

(#140786) tboy93 válasza CactuS (#140784) üzenetére


tboy93
nagyúr

Én nem vagyok tőle elájulva. Beltér műanyagok minősége, beltér mérete, rugózás szerintem nem igazán van a toppon. Keveset sem eszik éppen, simán 8 fölött kér vegyesben, a Civicem ugyan ekkora motorral átlag 1.5-2 literrel evett kevesebbet azonos körülmények között. Nagyfaterjától örökölte sógor, valami 60k km-el. Szerintem nincs szíve eladni.

[ Szerkesztve ]

(#140787) Integrale válasza tboy93 (#140779) üzenetére


Integrale
veterán

Van ott egy Trabant is. :D

"Bad reklám is reklám too"

(#140788) kisza25 válasza stickermajom (#140785) üzenetére


kisza25
félisten
LOGOUT blog

lízinges autónál kellene külföldre viteli engedélyt kérni? :B
tboy93: álltában csak tönkre megy

[ Szerkesztve ]

Eladó: Xiaomi Redmi Note 10S 6/128Gb, független, DualSim, NFC, 33W töltő 39900Ft

(#140789) CactuS válasza tboy93 (#140786) üzenetére


CactuS
Arcképgyáros

Kis kategóriás autó, Fiesta sem volt jobb akkoriban (és most se). Nekünk dízelek voltak, azokban még nem volt részecskeszűrő sem, problémamentesen meneteltek, kellemes fogyasztásokkal. Nekem az tetszett, hogy magasabb építése volt, viszont emiatt ugye ahogy írtad is a rugózása keményebbre sikerült. Örökölt autót szinte soha nincs szíve az embernek, amikor asszonyka megörökölte az apjától a V40-es volvóját, akkor mi is agyaltunk rajta, hogy megtartsuk-e emlékbe. Pedig egy hulladék volt az a kocsi. :B

Have you ever noticed that anybody driving slower than you is an idiot, and anyone going faster than you is a maniac? George Carlin

(#140790) tboy93 válasza Integrale (#140787) üzenetére


tboy93
nagyúr

Az is van. Es az accord elott még ezen kívül is van ám valami jármű :P

(#140791) Integrale válasza tboy93 (#140790) üzenetére


Integrale
veterán

Lábbalhajtos Moszkics? :D

"Bad reklám is reklám too"

(#140792) tboy93 válasza Integrale (#140791) üzenetére


tboy93
nagyúr

Pannonia, oldalkocsival :))

(#140793) Szilágyi84 válasza Dyrtyho (#140772) üzenetére


Szilágyi84
senior tag

Én se szeretem az ilyen hiteles ügyletet de az autó tényleg rendben van. Olyan nehéz találni egy bizonyos típusból hamár el van döntve melyik lesz normálisat ami nem 200+ km messze van. Már így is jó ideje nézzük keressük várjuk de inkább kihagyom ezt mert nem vagyok tisztában utána hogyan.

(#140794) CactuS válasza kisza25 (#140788) üzenetére


CactuS
Arcképgyáros

Attól függ, hogy merre mész. Ukránokhoz pl: közjegyző által 3 nyelven hitelesített papírral szokás menni, különben visszafordítanak. Volt olyan, hogy aznap átvett autóval mentek ki ügyfelek Ukrajnába és a határőr nem akarta kiengedni a papírok ellenére, mert, hogy új autó....

Nyugatra szerintem nem sokan kérdezik meg, de mi a szerződéshez ha kell adjuk a kétnyelvű engedélyt, hogy vihetik az autót.

Have you ever noticed that anybody driving slower than you is an idiot, and anyone going faster than you is a maniac? George Carlin

(#140795) Qru válasza Szilágyi84 (#140793) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Ha maradsz EU-n belül akkor a kutya nem fogja kérni az engedélyt. Szóval emiatt nyugodtan megveheted.

#nincsbennetarcsi

(#140796) kisza25 válasza Szilágyi84 (#140793) üzenetére


kisza25
félisten
LOGOUT blog

Lehet egy ügyvéddel kellene konzultálni az ügyben, házaknál tudom hogyan van, de autónál nem.
Háznál 2 verziót szoktunk alkalmazni:
1., tulaj kér egy zárást és a pontos összeget kifizeti a banknak/lízingcégnek, a bank kiadja törlést amivel a jelzálogot és elidegenítést le lehet töröltetni a földhivatalban(háznál), autónál meg a törzskönyvet adják ki,
ez jelen esetben is járható út, ha van annyi pénze a tulajnak, hogy kifizesse.
2., tulaj kér egy zárást és a pontos összeget, a szerződésbe belefoglaljuk, amit a bank felé kell kifizetni (szerződéskor bebattyogunk a bankba és befizetjük, vagy átutalással), a bank kiad egy törlést és azzal lehet bemenni a földhivatalba letöröltetni az elidegenítési tilalmat, autónál is adnak ki valamilyen papírt amivel kérheted a törzskönyvet, a maradék összeget ekkor fizetjük ki, ha ez megvan.
Persze az összeg egy részét foglalónak nyilvánítjuk, ami nem teljesítés esetén duplán jár vissza.

Saint_ merre vagy ilyenkor?:D

[ Szerkesztve ]

Eladó: Xiaomi Redmi Note 10S 6/128Gb, független, DualSim, NFC, 33W töltő 39900Ft

(#140797) CactuS válasza kisza25 (#140796) üzenetére


CactuS
Arcképgyáros

Mi eleve úgy adjuk el a hiteles autókat, hogy előtte lezárjuk, mivel addig nincs törzskönyv sem, mert az a banknál van, amíg van hitel az autón.

Have you ever noticed that anybody driving slower than you is an idiot, and anyone going faster than you is a maniac? George Carlin

(#140798) kisza25 válasza CactuS (#140797) üzenetére


kisza25
félisten
LOGOUT blog

igen, ez az egyes verzió amit írtam, ez sima, csak szerintem Ő nem erre gondolt :)

Eladó: Xiaomi Redmi Note 10S 6/128Gb, független, DualSim, NFC, 33W töltő 39900Ft

(#140799) Jaded válasza Szilágyi84 (#140793) üzenetére


Jaded
senior tag

Te kifizeted az eladónak kp-ban, ő abból kifizeti a bankot és lezáratja a hitelt, így neked a bankhoz nem lesz közöd. Bár lehet jobb egy tehermentest keresni, ki tudja átver-e vele, hogy elintézi-e. Bár nyilván papírokkal igazolja már, hogy tehermentes az autó. Legalábbis szerintem.

szerk
CactuS: igen, ez akkor oké, ha a kifizetett összeg fedezi a hitel összegét, esetleg több.

[ Szerkesztve ]

Renault Megane IV Limited

(#140800) CactuS válasza kisza25 (#140798) üzenetére


CactuS
Arcképgyáros

A második azért szerintem jóval bonyolultabb és macerásabb, mivel ilyenkor a hitelintézet eleve megvizsgálja a vevőt, új szerződést kötnek, újraszámolják a fennmaradó hitelre a törlesztést, stb. és úgy kerül a nevére.

Jaded: Ez akkor opció, ha nem több a hitel rajta, mint az autó értéke, bár azt passzolom, hogy manapság futnak-e még pl: svájci frankos autóhitelek.

[ Szerkesztve ]

Have you ever noticed that anybody driving slower than you is an idiot, and anyone going faster than you is a maniac? George Carlin

Útvonal

Fórumok  »  Technika, hobbi, otthon  »  Autós topik (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.