Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Technika, hobbi, otthon  »  Autós topik (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-02-28 08:07:54

LOGOUT.hu

Autós topik

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#133401) #89309696 válasza bitpork (#133375) üzenetére


#89309696
törölt tag

Erről már én is írtam korábban sőt rengetegszer, de igazából értelme nincs a billentyűt koptatni, mert a helyzet akkor is változatlan marad. Ezzel az általánosan elterjedt mentalitással nem tudsz mit kezdeni. Az átlag magyar nagyobb halmaza az túltol mindent, mindent jobban tud, megrendíthetetlen az igazában, mindenki hülye aki mást gondol, semmit nem fogad el, nem empatikus, nem toleráns, ha mégis akkor meg átesik a ló túloldalára. Brutálisan pesszimista, negatív, paranoid, mindenbe belelát mindent, minden összeesküvés elméletet megszoroz kettővel és az bizony létezik nála, akármi történik a világban rögtön harc, háború, világvége, öldöklés, zombik, kibergyilkolás, azonnal politikát kever mindenbe stb. Pedig nálunk ezerszer szarabb múlttal, történelemmel rendelkező országok sora van ahol a mai napig rendezetlen a helyzet, mégis a magyar van a legjobban kiakadva, pedig túl sok problémánk nincs alapvetően, csak az emberek a fejükben generálják. Nálunk mára szerencsére egyetlen probléma maradt az maga a lakosság jelentős része aki képtelen élni és mindenbe csak a szart látja. Nem vagyunk nyugat élén, csak a végén, de azért messze nem a szarban. Masszív pszichológus kellene sokaknak, persze a magyar az a pszichológust is leköpi, mert vagy faszságnak tartja vagy fél tőle ergo máglyára vele vagy szimplán abban a hitben él ő tudja jól, mindenki más hülye. És ez csak a te témakörödhöz tartozó része, még oldalakat lehetne írni az általános minden témára kiterjedő gondolkodásról, viselkedésről.
Egy egészséges szintű sztereotípiára szükség van, túlélési ösztön egyik eleme. Ha sok az idióta X típusú autóban akkor azokkal óvatosabb az ember, de ha nem lát adott autóval problémát akkor be kéne kapcsolnia a standby-nak. Ez nagyon nem megy, a feljebb felsorolt okok miatt.

Ezek egyébként rám is vonatkoznak, én sem tudok teljesen előítéletek nélkül gondolkozni. Én is sokszor belelátom az emberekbe, hogy na biztos ez is egy farok. Aztán lehet nem, de ennyi már eleve elég ahhoz, hogy valamilyen szinten ugyanabba a pesszimista, negatív szarhalmazba tartozzak. A legnagyobb baj, hogy élni, boldognak lenni, nevetni, örömet lelni akármiben azt kurvára nem tudnak sokan, még én se mindig.

[ Szerkesztve ]

(#133402) Qru válasza #89309696 (#133400) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Sokat szamítanak, vezetési tréningen ezek nélkül volt esés-kelés. Mondjuk egy üresen 1.6t-ás rwd autót nem nehéz megforgatni. :D

#nincsbennetarcsi

(#133403) #89309696 válasza Qru (#133402) üzenetére


#89309696
törölt tag

Sajnos az én kocsimhoz nincs, a legmagasabb felszereltséghez lehetett kérni extrában ESP-t alatta nem, de olyan gyakorlatilag nincs, mikor kerestem se volt és most megnézve sincs. Szerintem azért, mert akinek volt ennyi pénze az inkább Lagunat vett amibe alapból volt már.
Mindegy az ABS-nek is örültem, a legfontosabb végül is az és egyik alapfeltétel is volt nálam legyen benne, nem is kéne autó már ami a facelift Megane-nál butább, nagyon jól kihozták a maxot kategóriájából, árából, nincs rá panasz.

(#133404) Richard!


Richard!
addikt

Üdv!

Múlt héten az olasz kollégám büszkén meséli, hogy két olajcsere között, milyen tiszta az olaj a Fiat Pandájában. Kérdeztem, hogy milyen időközönként cseréli? A válasz szinte sokkolt... 20 ezrenként és csak városban használja. Napi 2 x 2 km, munkába járásra ( + boltba, ide oda rohangálni ).
Ma újra előjött az olaj téma, nagy örömmel mesélte, hogy megvolt az olajcsere, 10W40-es olajat kapott a gép.
Itt már fogtam a fejem és inkább otthagytam... :W :W :DDD
Szegény autó :(

Ma kezdődik életed hátralevő része!

(#133405) macilaci78


macilaci78
nagyúr

Sziasztok!

Apám autós kihangosítót szeretne a kocsiba. Bluetooth, napellenzőre csíptethető, könnyen vihető egyik autóból a másikba. Ki milyet ajánl és miért?

Köszi! :R

Ha minden kötél szakad, nem kell félni az akasztástól!

(#133406) Johnny_vT válasza MunezXBK (#133378) üzenetére


Johnny_vT
senior tag

Az én jogsimon konkrétan nincs lejárati dátum. 14,5 év múlva küldenek egy levelet, hogy ideje megújíttatni? Vagy hogy kell ezt elképzelnem?

A motor kategóriát reméltem, hogy a vizsgaközpontból egyenesen a német hatóságon keresztül be lehet íratni a német jogsiba. Hiszen a megújíttatásnál is csak lekérdezték az otthoni adatbázisból, hogy mim van és már nyomtatták is az újat. De akkor ez felejtős... :(

[ Szerkesztve ]

- És te hogy neveznél egy baromi gyors, apró, kék izét...?

(#133407) #89309696 válasza Richard! (#133404) üzenetére


#89309696
törölt tag

Nyugi azaz olaj 0w20-ra higul par honap utan. :DDD Amugy hany évente cserél akkor, mert ez amit leírt evi max 5ezer. Az se túl jo ha tiszta az olaj, akkor valami szart rak bele. Normalis olaj megköti a koszt es nem marad tiszta. Nem lehet, hogy benzint enged le a karterbol is? ;]

Eretnek vagyok, de én is benne hagyom két evig, hatezer Km megy bele két év alatt, én nem szarakodom eves olajcserevel, megvettem bele a draga olajat is, szoktam vele menni is, hogy ne álljon benne a benzin a tobbit oldja meg az autó. Nem lesz toluk semmi baja. Nagyon sokan ritkan cserelnek olajat es nem is a kocsiba valót, ez nem újkeletű es megis mennek. Ugyhogy egy pici elhanyagolas boven belefér. Csak a sok nem.

[ Szerkesztve ]

(#133408) Qru válasza #89309696 (#133403) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Igen, ár/érték arányban az nagyon jó autó. :K

#nincsbennetarcsi

(#133409) Richard! válasza #89309696 (#133407) üzenetére


Richard!
addikt

Nem tudom hány évente, de amikor mondtam neki, hogy max 10 ezrenként, de inkább 7-8 ezrenként, kiröhögött a szentem és szimplán lehülyézte a magyarokat, hogy nem értünk hozzá! :DDD

Amúgy miért írja a kézikönyv a 10w40-et? 1.1 benya, 2008, 135000 km

Ma kezdődik életed hátralevő része!

(#133410) tboldi válasza Richard! (#133409) üzenetére


tboldi
nagyúr

Én is hülye vagyok, hogy hasonló városozós felhasználással tartom a Honda által előírt 6 hónapot. :O

Sőt, egy kicsit túl is csúsztam rajta: 2018.10.26-án volt az előző és most 2019.05.18-án cseréltem. :D

(#133411) Qru válasza Richard! (#133409) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Forró égövi használat esetén vastag olaj kell bele, azért van benne a manualban.

mod:

Nekem is benne van. Mérsékelt égövre 5W30/5W40-et ír, forróra meg 10W30/10W40/10W50-et.

[ Szerkesztve ]

#nincsbennetarcsi

(#133412) Reggie0 válasza Richard! (#133409) üzenetére


Reggie0
félisten

Ha par evente mesz 10ezret, akkor akar disznozsirt is onthetsz bele, sosem lesz magas futasteljesitmenye amig eletben kell tartani :)

(#133413) Richard! válasza Qru (#133411) üzenetére


Richard!
addikt

Akkor elvileg ennek is van váltója? Mert eddig mindenhol 10W40-et és 15W40-et láttam...

Ma kezdődik életed hátralevő része!

(#133414) Qru válasza Richard! (#133413) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Nincs fix váltószám, a gyártó határozza meg az adott típus milyen olajokkal üzemeltethető (motor, kenési kör, felhasználási mód, környezet, stb alapján).

A Jazz-nél pl benne van, hogy az európai modellekhez a 0W20 az ajánlott olaj de a(z esetleges) forróégövi használat miatt benne van a manualban a 10W40 is.

mod:

A baj ott kezdődik, ha ilyen napi 1-2 km-es használat mellett beleöntik a 10W40-et itt a mérséklet égövben. Mondjuk amit Boldi csinál az meg már a másik véglet...

[ Szerkesztve ]

#nincsbennetarcsi

(#133415) tboldi válasza Qru (#133414) üzenetére


tboldi
nagyúr

:O

(#133416) tomszli11


tomszli11
tag

Sziasztok!

Nem vagyok benne biztos, hogy ide tartozó kérdés, de nem találtam a fórumát.
A kérdésem az lenne, hogy a bluetooth-os autó rádióknál működik-e az, hogy a telefonomat össze párosítom a rádióval és mondjuk a Spotify zene lejátszon indított számokat a rádióra továbbítom?

Előre is köszi a segítséget!

(#133417) stickermajom válasza tomszli11 (#133416) üzenetére


stickermajom
addikt

Típusa válogatja gondolom, de elvileg mennie kéne.

(#133418) Doki16 válasza tomszli11 (#133416) üzenetére


Doki16
addikt

Azok a rádiók/fejegységek támogatják amikben minimum benne van az A2DP szabvány. Ha ez megvan akkor már át tudja küldeni a zenét is.

Manapság már nem is nagyon fogsz olyat találni ami ezt ne tudná. Kivéve ha autógyártó általi dolgokról beszélünk. Na ők még manapság is képesek kihagyni, ha nem veszed meg a X összegű csomagot.

[ Szerkesztve ]

A Tyrannosaurus Rex legközelebbi ma is élő rokona: a csirke.

(#133419) Johnny_vT válasza tomszli11 (#133416) üzenetére


Johnny_vT
senior tag

Ha párosítod és a rádió támogatja a BT-n keresztüli zenelejátszást, akkor mindegy, hogy Spotify, YouTube vagy bármi, mennie kell.

- És te hogy neveznél egy baromi gyors, apró, kék izét...?

(#133420) LZs?! válasza tomszli11 (#133416) üzenetére


LZs?!
aktív tag

@tomszli11

Igen, BT Audio mint source/csatorna és bármi megy a telefonodon, az ott szólal meg default (ha csak telefon oldalról le nem tiltod az app-ot/szolgáltatást).

Illetve már jó pár éve a legtöbb 'márkás' (pl. Pioneer) beugró szintű fejegységben is van Spotify extension, így natívan tudja kezelini az applikációt maga a HU - itt a kérdés (generáció/model és platform, t.i. iOS, Android függvényében), hogy milyen interface-en: valamelyik elmegy BT-on is, másiknak kell az USB-s kapcsolat.

[ Szerkesztve ]

Nevermind...

(#133421) LZs?! válasza macilaci78 (#133405) üzenetére


LZs?!
aktív tag

@macilaci78

Parrot, mint márka legyen az ár/érték aranymértéke - onnan pedig egyéni értékrend alapján le vagy fel, ahogy tetszik. :)

Egyébként pl. egy szivargyújtós BT transzmitter valamelyik hipermarket polcáról is objektíven elfogadható minőség, ha nincsenek nagy igények; de csodát nem tesz.

Nevermind...

(#133422) tomszli11 válasza LZs?! (#133420) üzenetére


tomszli11
tag

Igazából én ezt a darabot néztem ki, tudom ez belépőszint alja, de ennél pl. elkpzelhető hogy már működne?
Köszi
Kiszemelt darab

(#133423) MunezXBK válasza Johnny_vT (#133406) üzenetére


MunezXBK
nagyúr

Nemrég változott, már csak 15 évre adják.

(#133424) footy válasza tomszli11 (#133422) üzenetére


footy
addikt

Ilyen noname-t ne vegyel, mar alig dragabban vannak hasznalhato fejegysegek a normalis markaktol. (Pioneer,Kenwood,Alpine, stb.)
Bovebben a autohifi forumban.

(#133425) Integrale válasza Qru (#133411) üzenetére


Integrale
veterán

Csak tudnám, hogy a hideg oldali viszkozitást miért befolyásolja az időjárás negatív irányba.

"Bad reklám is reklám too"

(#133426) tboy93 válasza tomszli11 (#133422) üzenetére


tboy93
nagyúr

Ilyen vackot ellenségemnek se. BT-s Pio-t 25-30 körül kapni, annyit össze kell rá spórolni, annak van normális hangja és kihangosítása, minden megy rajta, van lehetőség gyári kormánytáv.-ra rákötni és nem megy tönkre fél év alatt.

(#133427) EQMontoya válasza tboy93 (#133426) üzenetére


EQMontoya
veterán

Viszont 30 korul gyari fejre illetsztheto Dension BT cucc is van.

Same rules apply!

(#133428) tboy93 válasza EQMontoya (#133427) üzenetére


tboy93
nagyúr

Akár az is egy megoldás, igen. De abból a BT-s szerintem inkább 50 környékén mozog, ha jól emlékszem (accordhoz néztem).

[ Szerkesztve ]

(#133429) rbalint88 válasza tboy93 (#133428) üzenetére


rbalint88
addikt

A yatour ebayrol megvan 30 alatt btvel is.

(#133430) Declare válasza Reggie0 (#133395) üzenetére


Declare
őstag

:D :D :D total, mintha nem is egy markarol beszelnenk :D

(#133431) tboldi válasza tomszli11 (#133422) üzenetére


tboldi
nagyúr

Ennyiért inkább egy Tunai Firefly-t vegyél, ha van AUX csatid. ;)

szerk.: A Yatourral és a Densionnel az a baj, hogy még mindig marha régi BT szabványt használnak, sőt, ha iPhone-od van, akkor az AAC kodek hiánya is fájó lehet.

[ Szerkesztve ]

(#133432) EQMontoya válasza tboy93 (#133428) üzenetére


EQMontoya
veterán

MX5-hoz 36, asszem.

Same rules apply!

(#133433) Integrale válasza tboldi (#133431) üzenetére


Integrale
veterán

Arra ez is bőségesen elég. Apró méret, kezelőgombokkal, BT-vel.

"Bad reklám is reklám too"

(#133434) Richard! válasza Qru (#133414) üzenetére


Richard!
addikt

Thx, megírtam neki, de menthetetlen. :N

Ma kezdődik életed hátralevő része!

(#133435) EQMontoya válasza tboldi (#133431) üzenetére


EQMontoya
veterán

Szerkre: szerintem az autoban elerheto hangminosegben boven eleg egy mp3 minosegu BT atvitel.
Otthon audiofilkodok en is, van rendes hangfal, tisztesseges csoves erosito, meg hasonlo finomsagok, de egy autoban, kulonosen egy MX5-ben nem a hangminosegre hajtok elsosorban. :)

[ Szerkesztve ]

Same rules apply!

(#133436) kisza25 válasza Integrale (#133433) üzenetére


kisza25
félisten
LOGOUT blog

Ez mit tud és mi a neve?

[ Szerkesztve ]

Eladó Tarrington House TH AD3020 páramentesítő, használt, jó állapotú. Ár: 25000Ft 600W Napi akar 20liter 3,5 literes tartály Max 52 m² 30cm x 35cm x 52cm 14kg

(#133437) macilaci78 válasza LZs?! (#133421) üzenetére


macilaci78
nagyúr

Az egyik autó, amit hajt fater, az egy Lada Samara, a másik egy Tata platós kisteher. Szvsz mindkettőben van olyan alapzaj, hogy a szivargyújtónál mérve elnyomja a beszédet és használhatatlan, emellett a beépített rádiók sem állnak a helyzet magaslatán, ha egyáltalán van...

Ha minden kötél szakad, nem kell félni az akasztástól!

(#133438) Integrale válasza kisza25 (#133436) üzenetére


Integrale
veterán

[link]

MicroUSB-n feltöltöd, adnak hozzá vezetéket, ha nem lenne. Bedugod az AUX foglalatba, bekapcsolod, aztán telefonnal vagy más BT képes eszközzel rácsatlakozol, van rajta léptető gomb, hívás fogadó/bontó, és egy mikrofon is.
Egy töltéssel 6 óra körüli üzemidőt tud.

"Bad reklám is reklám too"

(#133439) focvis


focvis
veterán

Golf eladva. Kerek 2 hét; 1185 megtekintés; jó ár - adtam hozzá a téli kerekeket. :)

Még nem tudom, mit veszek helyette. (dolgoznom kell)

(#133440) máyköl válasza focvis (#133439) üzenetére


máyköl
veterán

Van mivel járnod? ;]
Autóbérlésben szólj ha kell segítség.

(#133441) focvis válasza máyköl (#133440) üzenetére


focvis
veterán

I like BKV!

Milyen bérlés? Ha tudsz valamit 20 ezerért 2 hétre, az jöhet, köszönöm!
Vagy Klasszwagen.hu.

(#133442) barnam_ válasza focvis (#133439) üzenetére


barnam_
nagyúr

Még nem tudom, mit veszek helyette.

Másik fehér Golfot? ;]

(#133443) Jorus válasza barnam_ (#133442) üzenetére


Jorus
nagyúr

De most VI-ost, hogy ne változzon a trend. :)

''És nagy kópék vagyunk. Igyunk barátaim, yo-hoo!'' - Jack Sparrow

(#133444) focvis válasza barnam_ (#133442) üzenetére


focvis
veterán

Benne van a pakliban! (nem vicc)

Illetve egy Scirocco is, meg A7 is, meg Volvo PHEV is.
Meg persze G6 GTI is.

(#133445) Qru válasza Richard! (#133434) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Hagyd a francba, a saját hülyeségétől senkit sem lehet megmenteni. :N

mod:

Focvis: Grat! Gyors volt- Volvo PHEV legyen, ha megunod jó áron átveszem. :K

[ Szerkesztve ]

#nincsbennetarcsi

(#133446) Johnny_vT


Johnny_vT
senior tag

Jövő hétvégén megyünk esküvőzni Kecskemét mellé Kerekegyháza környékére. Ott a közelben tudnátok ajánlani automata kocsimosót?

(#133444) focvis
Gratula az eladáshoz. Csak aztán nehogy úgy megszeresd a BKV-t, hogy ne is akarj helyette autót :DDD

[ Szerkesztve ]

- És te hogy neveznél egy baromi gyors, apró, kék izét...?

(#133447) gzbotii válasza Johnny_vT (#133446) üzenetére


gzbotii
veterán

Bár személyes tapasztalatom nincs, de Google tud párat: [link]

When every logical course of action is exhausted, the only option that remains is inaction.

(#133448) Tsebacsi válasza Qru (#133445) üzenetére


Tsebacsi
nagyúr

"Volvo PHEV legyen, ha megunod jó áron átveszem." Akkor ezért majd megverekszünk, mert nekem is kell :DDD

Focvis: Grat! Nem voltam benne biztos, hogy végigviszed. Kíváncsian várjuk mi lesz a kiszemelt új fehér GTI rendszáma ;] :DD

Minél Több Embert Ismerek, Annál Jobban Szeretem A Cicáimat!

(#133449) Qru válasza Integrale (#133425) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Ami melegen vastag, az általában hidegen is. De jah, a legjobb lenne ha mindenki 0W50-el nyomná, akkor le van fedve minden is. :D

#nincsbennetarcsi

(#133450) tboldi válasza Integrale (#133433) üzenetére


tboldi
nagyúr

Pont ilyenem volt a Tunai előtt, de az volt a bajom vele, hogy folyton töltögetni kellett, pláne ha elfelejtettem kikapcsolni. A mostanim meg egyszerűen ha kap áramot a szivargyújtóból, akkor működik, ha nem, akkor kikapcsol. :)

A zeneléptetést vagy a hívások kihangosítását Apple Watch-ról vezérlem.

EQMontoya: Azért egy normál CD-minőséget elvárok (mégha gyáriak is a fejegység és a hangszórók), iPhone-nal AAC kodek nélkül meg nincs sajnos.

[ Szerkesztve ]

Útvonal

Fórumok  »  Technika, hobbi, otthon  »  Autós topik (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.