Hirdetés

2024. április 24., szerda

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Technika, hobbi, otthon  »  Autós topik (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-02-28 08:07:54

LOGOUT.hu

Autós topik

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#132151) molnarpeter válasza Tsebacsi (#132149) üzenetére


molnarpeter
nagyúr

Lidl/Aldi nyomatékkulcs kell. :D

(#132152) Tsebacsi válasza molnarpeter (#132151) üzenetére


Tsebacsi
nagyúr

Még kamu rendőr jelvényre gondoltam amit az üvegen át megmutatsz, hátha átgondolja az életét...

Minél Több Embert Ismerek, Annál Jobban Szeretem A Cicáimat!

(#132153) Mágus2 válasza Tsebacsi (#132149) üzenetére


Mágus2
Közösségépítő

Elkapni a kezét, kivinni az M3ra sétálni, meglátjuk tud-e 130-al szaladni. :DDD

(#132154) bitpork válasza Tsebacsi (#132149) üzenetére


bitpork
veterán
LOGOUT blog

Ez most konkrétan a te hibád volt - miért dudáltál rá? Le kell szarni az ilyet (ahogy a látszik más már megtette)

https://hardverapro.hu/apro/audi_q7_hibrid_2016/hsz_1-50.html

(#132155) illes0102


illes0102
aktív tag

Sziasztok!
Nem tudom, jó helyre írok-e, ahogy néztem az autószerelős topik eléggé kihalt.
2 hete vettem, egy J Astrát, pár napra rá kigyulladt a motorhiba lámpa, ahogy olvastam ha nem villog akkor óvatosan lehet még használgatni. Másnapra kialudt.
Ahogy mentem munkába és megálltam már ismét világított, azóta végig. Ma megnéztem és P0016 hibakódot kaptam. "Forgattyútengely pozíció - vezérműtengely pozíció nem plauzibilis".
Kicsit utána olvasgattam, telefonáltam szerelőkhöz is, ahol azt a választ kaptam, hogy vigyem vissza a kocsit mert rossz esetben darabokra kell szedni a motort, jó esetben csak szenzort kell cserélni. kicsit megmozgattam a motortérben a kábeleket és a jelzés ismét eltűnt a hibakóddal együtt.
olyan kérdésem lenne, hogy lehet ez csak valami érintkezés probléma/szenzor probléma?
Gondolom, ha nagyobb baj lenne nem tűnne el csak úgy a jelzés a hibakóddal együtt.
Köszönöm előre is a segítséget!

(#132156) MunezXBK válasza illes0102 (#132155) üzenetére


MunezXBK
nagyúr

Lehet.

Ha nem kap jelet, azt is hibának veszi.

(#132157) Mágus2 válasza illes0102 (#132155) üzenetére


Mágus2
Közösségépítő

Nem kell darabokra szedni nagyon, csak kicsit. A motorfodulat jeladó nem csak fordulat jelet ad, hanem tengely pozíciót is aminek a vezérműtengelyekkel szinkronban kell lennie. Nem írod milyen motor, de tippelnék egy 1.4 turbóra, ami láncos. Ha megnyúlik a lánc vagy a feszítője elromlik, akkor ír be ilyen hibát, mert nincs szinkronban a három említett tengely. Ahogy mondod, lehet simán szenzor hiba is, vagy csak lóg rajta a kábel. Nem csörög a motor beindítás után 1-2 másodpercig?

(#132158) illes0102 válasza Mágus2 (#132157) üzenetére


illes0102
aktív tag

1.6 sima, nem turbós. 115le
nem csörög, semmi furcsa hangja nincs. mindig egyből indul hidegen/melegen.

[ Szerkesztve ]

(#132159) proof88 válasza Tsebacsi (#132149) üzenetére


proof88
addikt

Mérlegelj mielőtt felvállalod a konfliktust. Beszednek meg szívnak minden szart, őket semmi sem érdekli. Ha kialakul egy helyzet és beleállsz akkor készülni kell mindenre. Neki belefér éveket ülni a sitten.
Legyen nálad gázspray a kocsiban.
Ha üldöz téged, akkor az út jobb szélére helyezkedj mindig. Így nem tud a jobb oldaladra kerülni a kocsijával, nem tudja kocsiból leütni a tükrödet, mert balra szorul, nem éri el onnan a kocsidat. Tehát ki kell szállnia. Ha kiszáll, jó eséllyel el tudsz menekülni.
Sosem kerülhet eléd, mert az autód eleje sérülékenyebb mint az ő kocsijának hátsó része. Ráadásul ha törik valami, még a rendőr is rád húzza, hogy te mentél neki hátulról. Ezért büntetőfékezget mindenki orrba-szájba, mert ezt ők is tudják.
Mindig maradj elöl.
Ha megáll előtted, próbáld kikerülni.
Ha sehogy sem tudsz menekülni és odamegy hozzád emberkedni, ablakot felhúzni.
Ha betöri az ablakot, vagy nem húztad fel időben, és benyúl, akkor red alert van, ott vérmérsékletedtől függően kell reagálni:
- kifújhatsz a gázspray-vel teli az arcába, akkor nyugodt tempóban el tudsz menekülni;
- lefogod a karját mikor benyúl és jobb lábbal gázra lépsz. Aztán tagadsz.

(#132160) MunezXBK válasza proof88 (#132159) üzenetére


MunezXBK
nagyúr

Szerintem meg ki kell szállni, utána nem emberkedik egyik se.

(#132161) pècsimunkás válasza Qru (#132150) üzenetére


pècsimunkás
addikt

Igen , az mèg jó volt , de az 1,58 , az már nem jó . A kollègáim " reklamálnak " is rendesen a drága benzin miatt . Kaja szünetben volt ma èppen ez a tèma . De , ha üres a tank , akkor irâny a kút ...

Egyszer már hadat üzentünk az USA- nak, úgy látszik nem tanultak belőle!

(#132162) Magnum_ válasza Tsebacsi (#132152) üzenetére


Magnum_
nagyúr

Tse, egyertetek a lentiekkel. Ha nyugisabb vagy, huzd a kezete az ablakot, siman onvedelem, annak a legbaratsagosabb formaja, majd engedd el (ha elindulsz, problemas lehet, az en vermersekletem a kiszallas, Munezzel egyetertve csokken az arc olyankor), ha lefogott kezevel elindulsz, az problemas lehet - ha vannak tanuk.
Szerintem az szemelyi szabadsag megsertese, btw lehet. Hogy en is setaltatnam picit

Kamu jelvenyt ne.

Brumi: 100ert nem akarja atvenni

[ Szerkesztve ]

I humbly and respectfully decline™

(#132163) fausto


fausto
addikt

Sziasztok,

Egy ismerősöm felajánlott egy garnitúra nyári gumit, de az elmúlt pár évben a kertben tárolta (télen, nyáron)
Ennyi idő után lehetett valami baja vagy még lehet biztonságosan használni? Elvileg fektetve volt tárolva mind
Köszi előre is!

(#132164) Magnum_ válasza fausto (#132163) üzenetére


Magnum_
nagyúr

Viragagyasnak tovabbra is jo lesz, ahogy az elmult evekben

I humbly and respectfully decline™

(#132165) Tsebacsi


Tsebacsi
nagyúr

Köszi srácok, mivel nem gyakran kerülök ilyen helyzetbe rutinom sincs. Nem gyakran szállnak ki arcok autóból, ez pont egy ilyen volt. (nem láttam előre kik ülnek benne). A dudát azért nem szerelem le az este folyamán, kelleni fog még :)
De az ablakot nem húzom le legközelebb.

Minél Több Embert Ismerek, Annál Jobban Szeretem A Cicáimat!

(#132166) Reggie0 válasza Tsebacsi (#132149) üzenetére


Reggie0
félisten

Vizipisztoly+erospaprika szosz :)

[ Szerkesztve ]

(#132167) stickermajom válasza Tsebacsi (#132149) üzenetére


stickermajom
addikt

Vipera nem jó móka. Ha úgy találod el, hogy lennmarad, akkor megszívod az eljárás miatt, ha nem marad lenn, akkor nagy valószínűséggel kiszedi a kezedből, vagy előkerül a kés és azért szívod meg.

(#132168) MunezXBK válasza stickermajom (#132167) üzenetére


MunezXBK
nagyúr

Amúgy meg STS kísérletéért elővesznek.

De ezt csak úgy hallottam. :D

(#132169) kisza25 válasza bitpork (#132154) üzenetére


kisza25
félisten
LOGOUT blog

Én egy olyanra dudáltam rá, aki nem adta meg az elsőbbséget, utánam jött a lidl parkolóba beállt mellém, letekerte az ablakot...én is, azt mondta:
nem neked volt elsöbbséged,
mondom de, én jobbra kis ívbe, te balra nagyívben fordultál,
Kis csend, azért nem kell dudálni
Mondom: azért dudáltam, hogy lásd én is jövök és ne gyere belém...
Elment
A gyerek hátul ült, megpróbáltam higgadt maradni, úgy tűnik működött, vagy a 4 napos borosta, meg, hogy felhíztam 100 kg-ra, nem tudom, mindenesetre megszeppenve ment el.
Gondolkodom nyomatékkulcs/gázsprén, meg a duda kiiktatásán, mostanában túl sokat használom:P

[ Szerkesztve ]

Eladó Tarrington House TH AD3020 páramentesítő, használt, jó állapotú. Ár: 25000Ft 600W Napi akar 20liter 3,5 literes tartály Max 52 m² 30cm x 35cm x 52cm 14kg

(#132170) Magnum_ válasza MunezXBK (#132168) üzenetére


Magnum_
nagyúr

Ezt egyebkent baromsagnak tartom. Vagy konnyu testi sertes, vagy sts. Ne akarjanak mar szigorubbat, hogy sts kiserlet. Szerintem nem valid. Ami be van fejezve. Az validm

Gazsprayt adom. Nekem egy olyan 7.9cm-s Gerber van keznel, amivel meg lehet borotvalkozni. :U

[ Szerkesztve ]

I humbly and respectfully decline™

(#132171) MunezXBK válasza Magnum_ (#132170) üzenetére


MunezXBK
nagyúr

Szerintem se, de én a cerka másik felén voltam, nem nagyon tudtam okoskodni. :))

(#132172) Magnum_ válasza MunezXBK (#132171) üzenetére


Magnum_
nagyúr

Par even belul mar nagyon szeretnek CSAK buntetojoggal foglalkozni. Vedoi oldalrol. Hanyok a hazai vadhatosagtol

I humbly and respectfully decline™

(#132173) Reggie0 válasza Magnum_ (#132170) üzenetére


Reggie0
félisten

Ma mar ez sem biztos. Van, hogy enyhebb veresre/pofonra csak garazdasagot mondanak.

(#132174) Mágus2 válasza illes0102 (#132158) üzenetére


Mágus2
Közösségépítő

Meg kell nézni a szenzoron a kábelt, ha jó, első körben szenzor csere, vagy visszaviszed reklamálni.

(#132175) barnam_


barnam_
nagyúr

Délután M7 Fehérvár irányába jól járható volt, utána végig 90-100-as tempó nyitott tetőablakkal. Élvezetes volt :)

(#132176) bitpork


bitpork
veterán
LOGOUT blog

Legalább ennyi előnye van a tehénnek - ronda is vagyok , a kocsink maffiózó kocsi uh minket nem szoktak letámadni.

https://hardverapro.hu/apro/audi_q7_hibrid_2016/hsz_1-50.html

(#132177) F_Zolee válasza Magnum_ (#132131) üzenetére


F_Zolee
veterán

Hát ez eléggé tiszavirág életű volt. Mennyi ideje is vetted? :S

(#132178) Doki16 válasza bitpork (#132176) üzenetére


Doki16
addikt

Ezt én is észrevettem :)
Ha a Q5-el megyek akkor mindenki kedves és előzékeny. Viszont ha a Toyota hibriddel közlekedek, akkor még az ezres swiftek is állandóan belém kötnek :)

A Tyrannosaurus Rex legközelebbi ma is élő rokona: a csirke.

(#132179) Peter.70


Peter.70
őstag

(#132180) Magnum_ válasza F_Zolee (#132177) üzenetére


Magnum_
nagyúr

Ja, tul koran feladta 🤭 marcius vegen vettem asszem... Kb 1 honapja

Viszont milyen szerencse, hogy alattam allt meg. Ha feleseg vezeti eppen a reggeli forgalomban arpad hidon es ott szakad el, mondjuk 70km/h-nal, akkor azert az izgalmasabb lett volna.

[ Szerkesztve ]

I humbly and respectfully decline™

(#132181) sutszi


sutszi
veterán

Az utóbbi napokban akaratlanul is feltűnt, de mindenhol Mitsubishi Outlander PHEV-eket látok. Egyre többet. Persze az én két szemem nem reprezentatív de napi 4-5-öt simán elkapok azonos útvonalon néhány hete.
Van valami ismeret a típusról ami indokolhatja a népszerűség növekedést? A zöld rendszámon kívül.

Mondja, Mr. Babbage, ha rossz adatokat ad meg a gépnek, akkor is jó válasz fog kijönni belőle?" Képtelen vagyok felfogni azt az értelmi zavart, ami valakit egy ilyen kérdés feltevésére késztethet. - by Charles Babbage

(#132182) Magnum_ válasza sutszi (#132181) üzenetére


Magnum_
nagyúr

Nincs. Mert keveset megy villanyrol, cserebe belapcsol a benzinmotor kover gazra, sokat fogyaszt egyebkent.

I humbly and respectfully decline™

(#132183) Doki16 válasza sutszi (#132181) üzenetére


Doki16
addikt

A legolcsóbb zöld rendszámos crossover. Szerintem ennyi a titok nyitja. Meg elég sok használt van belőle itthon.

A Tyrannosaurus Rex legközelebbi ma is élő rokona: a csirke.

(#132184) z123456789 válasza grizlisandor (#132127) üzenetére


z123456789
addikt

(#132127) grizlisandor
Biztos vagy benne? Mikor használtad utoljára? Nem csak 5 Ft/l a kedvezmény 95-ösnél?

(#132141) tboldi
Az szerintem netrisk Green card volt báttya'. :D És tőled is azt kérdezem, hogy mikor használtad utoljára, mert elvileg ápr. 30.-tól megszűnt magánszemélyeknek. És igen, már nem elérhető a netrisk oldalon.

(#132185) Tsebacsi válasza bitpork (#132176) üzenetére


Tsebacsi
nagyúr

Ilyenkor kicsit sajnálom, hogy nem volt della legalább egy Kugára, dehát az élet nem habostorta. Ideje gyúrni járni :DDD

Minél Több Embert Ismerek, Annál Jobban Szeretem A Cicáimat!

(#132186) z123456789 válasza MunezXBK (#132160) üzenetére


z123456789
addikt

(#132160) MunezXBK
:K Ott a pont.

Amúgy gyerekek! :)) Ti nem csináltok mindenhol szelfit magatokról? Én igen. :) Imádom a szelfit, csak azt csinálok, mindenhol. ;]

[ Szerkesztve ]

(#132187) grizlisandor válasza z123456789 (#132184) üzenetére


grizlisandor
addikt

Valamit összekeversz. A MOL-Netrisk Green kártya megszűnt.
Most 2 kártya közül választhatsz, Netrisk-MOL vagy Forensis-MOL partnerkártyád lehet(vagy mind2 ;] ), régebben megtárgyaltuk(katt) hogy a két kártya által nyújtott kedvezmény megegyezik üzemanyag szempontjából.

(#132188) tboldi válasza z123456789 (#132184) üzenetére


tboldi
nagyúr

Nem, olyanom van, amit grizlisandor is linkelt. :K
Múlt héten használtam utoljára, de mivel ez az újabb, nem megszűnő fajta, ezért nem is releváns ez az infó. ;]

[ Szerkesztve ]

(#132189) F_Zolee válasza Magnum_ (#132180) üzenetére


F_Zolee
veterán

És akkor ennyi volt? Ilyen kevés időre nincs semmilyen szavatosság? Vagy már hibásan árulták?

(#132190) Magnum_ válasza F_Zolee (#132189) üzenetére


Magnum_
nagyúr

Eldobhatos autonak lett, tul koran kellett eldobni
Ezt a maganszemelytol veszek NAGYON hasznalt autot, de olvastam valahol, hogy kellekszavatossag dolgot felejtsuk el.

A hasznalt auto egy kockatat. Ahol a vevotol var el atlagosnal nagyobb korultekintest a biroi gyakorlat azzal, hogy meg a bizonyotasi teher is rajta van. A kockazatot vallaltuk.

Amugy ha kisfeleseg atkattintja magaban ezt az automata valtos dolgot, akkor lesz (lehetne) csaladon belulrol egy Sparkja for free

[ Szerkesztve ]

I humbly and respectfully decline™

(#132191) máyköl válasza Magnum_ (#132190) üzenetére


máyköl
veterán

én néznék bele egy bontott smart motort, szerintem nem összeg...

(#132192) Magnum_ válasza máyköl (#132191) üzenetére


Magnum_
nagyúr

Volt errol is szo tegnap. Nem eri meg. Keresek egy bontott motort. Mondjuk 50k. De inkabb 2x annyi Vagy hozzanyulok (tovabbi 200k), vagy nem (ujabb kockazat), beszerelni 100k.

Ja es a felesegm smartja NEM motorkodos, ez tovabbi pröblëm

[ Szerkesztve ]

I humbly and respectfully decline™

(#132193) focvis


focvis
veterán

Üzemanyag-árengedmény témához.
Azt tudtuk, hogy a Haller úti Shell péntekenként 0-24-ben kínál 10 Ft kedvezményt; múltkor tankoltam az Egér úti Shellnél, az mindennap 14:00 és 18:00 között adja.

(#132194) tboldi válasza z123456789 (#132184) üzenetére


tboldi
nagyúr

Ilyen:

(#132195) z123456789 válasza grizlisandor (#132187) üzenetére


z123456789
addikt

Na, megvan. Az kavart be, hogy nem találtam a Netrisk Mol kártyáról semmit. Már megtaláltam a leveled alapján. mondjuk az is vicces, hogy nem kaptam én semmilyen levelet. :((( Mindegy. Forensisem van, akkor áttérek arra.

(#132188) tboldi
Jaja, mostmár stimm. :R
Yep, Forensis ugyanez a séma, csak más a kép.

Köszi srácok, most már tiszta. :D

[ Szerkesztve ]

(#132196) F_Zolee válasza Magnum_ (#132190) üzenetére


F_Zolee
veterán

Értem. Továbbra is rossz a rendszer, hogy vevő legyen mindennel tisztában még amit a gyártó is eltitkol előle azt is tudni kellene... :(

[ Szerkesztve ]

(#132197) Qru válasza Doki16 (#132178) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Harapnak a tartaléknélküliekre. Bubiva engem is lépten nyomon le akarnak nyomni. :N

#nincsbennetarcsi

(#132198) focvis válasza Qru (#132197) üzenetére


focvis
veterán

Tegyél rá JDM style dobot + versenykék fólia + racsing felnik és problem solved. :)

(#132199) Qru válasza focvis (#132198) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Áá, marad ilyen "sleeper" (bár az avas vasfelni már inkább ratroad-os). :D

#nincsbennetarcsi

(#132200) Doki16 válasza Qru (#132197) üzenetére


Doki16
addikt

Szerintem a kék Toyota logó olyan ezeknek az embereknek mint a vörös posztó a bikának. Nagyon sokan lenézik a HSD-t. Fogalmuk sincs róla, hogy milyen valójában, csak Priussal azonosítják, az meg mivel nem 1.9TDI ezért csak szar lehet.

A Tyrannosaurus Rex legközelebbi ma is élő rokona: a csirke.

Útvonal

Fórumok  »  Technika, hobbi, otthon  »  Autós topik (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.