Hirdetés

2024. április 19., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Technika, hobbi, otthon  »  Autós topik (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-02-28 08:07:54

LOGOUT.hu

Autós topik

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#132101) barnam_ válasza Qru (#132095) üzenetére


barnam_
nagyúr

Az elég meredek... :C
Nekem a 70 literes tankba a maximum eddig 66,62 liter volt, de akkor megállt alattam az autó a Petőfi hídra felhajtón :DDD (élesben nem volt vicces) Mindig első kattanásig tankolok, tehát nem volt túltöltve.

A Netriskes Mol Green kártya nekem is lejárt 04.30-al. A kártya központon elvileg meg tudom újra rendelni a kártyát, viszont nem vagyok benne biztos, hogy nekem mint egyéni felhasználónak, ki is küldik-e.
Az új Forensis/Biztositas.hu kártya is megvan már, de a 8 Ft-os kedvezmény miatt nem fogok Mol kútra menni, annyi különbség van az egyes kutak között is. (a +1 Ft Multipontra íródik, az nekem hasztalan)

Én inkább azt szerettem a régi kártyában, hogy minden hónapban küldtek összesítőt a vásárlásokról, és a felületen tudtam követni, mikor mennyit tankoltam. Mivel az új kártyákkal tényleges fizetés nem történik, szerintem ilyet nem tud.

(#132102) máyköl


máyköl
veterán

Sziasztok,

Egy barátom keres Érden autószerelőt, ha jól emlékszem volt már többször egy érdi szerviz emlegetve. Kaphatnék egy elérhetőséget hozzájuk?

Grazie! :R

(#132103) sutszi


sutszi
veterán

(#132082) tboldi: Az a helyzet, hogy nincs a fejegységen sem USB, sem AUX. És bontani sem akarom egyelőre.

(#132083) gzbotii : Nem is tudtam, hogy ilyet is gyártanak. :DDD Köszi.

(#132086) buci30 : Nem rossz, de ez már picit drága lesz szerintem.

(#132087) molnarpeter: :R Újabb szavazat a Xiaomira.

(#132092) K Norbi : Köszi, de ez messze meghaladja azt az összeget amit ráköltenék.

(#132094) thefreeman: Köszi. Jól emlékszel. Örülök, a megerősítésnek. :R

Rápróbálok erre a Xiaomi cuccra. Ahogy nézem van 2S-is ami a hívást is kihangosítja. :))

Mondja, Mr. Babbage, ha rossz adatokat ad meg a gépnek, akkor is jó válasz fog kijönni belőle?" Képtelen vagyok felfogni azt az értelmi zavart, ami valakit egy ilyen kérdés feltevésére késztethet. - by Charles Babbage

(#132104) molnarpeter válasza sutszi (#132103) üzenetére


molnarpeter
nagyúr

Csak akkor vegyél 2S-t, ha közel van a szivargyújtó aljzat, a mikrofonnal nem mindenki elégedett. 3S-ben nincs mikrofon már, és jobb az érintkezők kompatibilitása is, működik kb. minden autóban, a régebbiek nem.

(#132105) sutszi válasza molnarpeter (#132104) üzenetére


sutszi
veterán

Akkor nem is erőltetem. Marad a 3S. Nincs közel a szivargyújtó... Köszi.

Mondja, Mr. Babbage, ha rossz adatokat ad meg a gépnek, akkor is jó válasz fog kijönni belőle?" Képtelen vagyok felfogni azt az értelmi zavart, ami valakit egy ilyen kérdés feltevésére késztethet. - by Charles Babbage

(#132106) molnarpeter válasza sutszi (#132105) üzenetére


molnarpeter
nagyúr

Iránya banggood/gearbest :D

(#132107) pècsimunkás válasza Qru (#132095) üzenetére


pècsimunkás
addikt

Nem csodálom :D

Egyszer már hadat üzentünk az USA- nak, úgy látszik nem tanultak belőle!

(#132108) Peter.70 válasza sutszi (#132105) üzenetére


Peter.70
őstag

(#132109) gzbotii válasza molnarpeter (#132106) üzenetére


gzbotii
veterán

Gearbest vagy Banggoodon is annyi, mint az általam linkelt mo-i shoppoknál. Szóval akkor már inkább itthonról, a szállítási idő miatt.

When every logical course of action is exhausted, the only option that remains is inaction.

(#132110) molnarpeter válasza gzbotii (#132109) üzenetére


molnarpeter
nagyúr

Jól felment az ára :Y akkor nem szóltam.

(#132111) zoo8800 válasza máyköl (#132102) üzenetére


zoo8800
veterán

injektor.hu, Rózsa utca 5

[ Szerkesztve ]

rip and tear, until it is done

(#132112) z123456789 válasza barnam_ (#132101) üzenetére


z123456789
addikt

Hozzám a legközelebb MOL kút esik, ezért preferálnám. Azt a kimutatást én is szerettem. Multipontot is el szoktam tankolni, szóval én kipróbálom ezt a Forensist.

Na, amúgy én most megigényeltem egy újat, de szerintem az csak sima Green lesz, ami 5 Ft-os kedvezményt ad. Azt meg meg lehet rendelni simán a MOL oldalon is.

[ Szerkesztve ]

(#132113) máyköl válasza zoo8800 (#132111) üzenetére


máyköl
veterán

:R

(#132114) Johnny_vT válasza gzbotii (#132099) üzenetére


Johnny_vT
senior tag

kétszer maradtam üzemanyag nélkül, ebből egy teszt volt

Egyszer már én is kipróbálnám mennyi az annyi, de fosok nehogy kárt tegyek a motorban. A dízeleknél úgy tudom elég nagy galibát tud okozni, ha elfogy a nafta. A benzinesnél nincs így? (Úgy tudom elképzelni, hogy párat teker az önindító amíg a pumpa feltölti benzinnel a rendszert, aztán pöcröf?)

Rekordom eddig 68,5 liter a 70-es tankba. Épp berlinből jöttünk haza, de nem akartam megállni tankolni, mert késő éjszaka volt is mentem volna már aludni. A sebességem az optimizmusommal együtt csökkent 170-180-ról a vége felé már 90-ig :DDD Aztán 10 km-re Drezdától nem bírtam tovább idegekkel és kiálltam egy kútra.

- És te hogy neveznél egy baromi gyors, apró, kék izét...?

(#132115) Qru válasza Johnny_vT (#132114) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Ezeket a modern dízeleket nem is lenne szabad 1/4 tank alatt használni. A gázolaj visszatérő ága hűti a pumpát, ha nincs elég nafta akkor túlmelegszik és idő előtt meghal.

#nincsbennetarcsi

(#132116) stickermajom válasza Johnny_vT (#132114) üzenetére


stickermajom
addikt

Dízellel mi kipróbáltuk pár km-re a szlovén határtól Olaszországban. :D Baja nem lett, pár indítózás után felkapta és hazaértünk egyben, de életre szóló élmény marad a lehajtón való sétálás/stoppolás a következő kútig.

(#132117) Johnny_vT válasza Qru (#132115) üzenetére


Johnny_vT
senior tag

Még egy dolog, amit a kereskedők 99,9%-a elfelejt megemlíteni a vásárló előtt :)

- És te hogy neveznél egy baromi gyors, apró, kék izét...?

(#132118) focvis válasza focvis (#132045) üzenetére


focvis
veterán

Csak hogy tovább borzoljam a fogyasztás-fetisiszták kedéjét ;] ; ma délután Bp. IX. Haller - IV. ker - majd vissza Haller 58 perc menetidő, 8,4-es fogyasztás [kép], start-stop továbbra is kikapcsolva; Golf 7 2.0 TSI DSG; Shell puruttya 95.

(#132119) gzbotii válasza Johnny_vT (#132114) üzenetére


gzbotii
veterán

Egy B Corsa volt ez, valamiért az utolsó részen nem mért jól az üzemanyag szintjelző. A piros jelzés szélétől nem mozdult tovább, közben akkor a céges B Corsa simán "kiment" a pirosból, ekkor kezdett visszajelző is villogni. Kíváncsi voltam, hogy mennyi lehet még benne ekkor. Kiderült :D. Egyszer meg folyton késve indultam és két napig ezért halogattam a tankolást. A kúttól fél kilometer aztán azt mondta, na akkor eddig és ne tovább. Fülhallgató be, volt egy kis esti sétám :)
Benzines nekem addig tekert, amíg előre tudta szívni a naftát, aztán indult.
Egyiknek sem jó ha üres tankkal jársz - üzemanyagpumpa hűtése, esetleges hordalék, víz a tank alján, etc.

When every logical course of action is exhausted, the only option that remains is inaction.

(#132120) tboldi válasza z123456789 (#132112) üzenetére


tboldi
nagyúr

Nekem Netrisk-MOL kártyám van, ezzel ugyanúgy lejön 21 Ft a 100-as benyából, mint a Forensisessel. :)

Korábban Shell-párti voltam, nincs is vele bajom, de a MOL benzinnel egy fokkal halkabban jár a motor, meg így kártyával olcsóbb is, úgyhogy átszoktam. :D

(#132121) z123456789 válasza tboldi (#132120) üzenetére


z123456789
addikt

A netrisk-MOL az más mint a Netrisk Green Card? Ha igen, ezt hol igényled meg? Mert nem találom sehol. Nem érdekel a táltos, nekem sima 95 kell csak, és ha lehet ne noname kúton kapjam, minél olcsóbban. :D

(#132122) Doki16 válasza Johnny_vT (#132117) üzenetére


Doki16
addikt

Különösen jót tesznek amikor mindig csak 2-ért vagy 5-ért tankolnak a kúton és gyakorlatilag van olyan szegény kocsi ami az élete nagy részét negyed tanktól az üresig járja.

A Tyrannosaurus Rex legközelebbi ma is élő rokona: a csirke.

(#132123) gzbotii válasza Doki16 (#132122) üzenetére


gzbotii
veterán

Haver nyomta úgy, A4 cabrio 3.0TDI S-Lineba 3000-re. :D Jó lesz az.

[ Szerkesztve ]

When every logical course of action is exhausted, the only option that remains is inaction.

(#132124) Johnny_vT válasza Doki16 (#132122) üzenetére


Johnny_vT
senior tag

Egy haverom 2 évig járt száraz tankkal (Civic 6). Rendesen örömünnepet ültünk mikor kapott egy új munkát és végre teli tudta tankolni. Mondjuk a benzinpénzt még utána is elkérte városon belül is, ha közös úticélra utaztunk vagy sörözni mentünk :D

Szerk.: a vigyorgó fej nem annak szól, hogy csóró volt. De vicces, hogy velünk tarttatta fenn az autóját, mondjuk cserébe tényleg mindig segített.

[ Szerkesztve ]

- És te hogy neveznél egy baromi gyors, apró, kék izét...?

(#132125) Peter.70 válasza Johnny_vT (#132124) üzenetére


Peter.70
őstag

Ilyen egy igaz barát :D

(#132126) Johnny_vT válasza Peter.70 (#132125) üzenetére


Johnny_vT
senior tag

A szó amit keresel a szimbiózis :D

- És te hogy neveznél egy baromi gyors, apró, kék izét...?

(#132127) grizlisandor válasza z123456789 (#132121) üzenetére


grizlisandor
addikt

Ugyanazt a kedvezményt adja.

(#132128) Magnum_ válasza focvis (#132118) üzenetére


Magnum_
nagyúr

& Tse: ma 13.ker 13.00 - 14.ker 14.00 :DDD
Vissza 14.30-15.10 agyhalal.

Kozben hivott a smart szerelo. Na, mire tippeltek? :D

I humbly and respectfully decline™

(#132129) Qru válasza Magnum_ (#132128) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

PuNEpa?

#nincsbennetarcsi

(#132130) Tsebacsi válasza Magnum_ (#132128) üzenetére


Tsebacsi
nagyúr

Getszi vagyok: Írja a csekket a nevedre ;] Ne is mond, meg se merem nézni a maps-et, helikopterre gyűjtök... Az mondjuk megnyugtatott, hogy újonnan egy jól felszerelt 180 LE-s Corolla kombi hybrid az 10 misi (alkudva mondjuk 8-8,5), ennyim sose lett volna :N

Minél Több Embert Ismerek, Annál Jobban Szeretem A Cicáimat!

(#132131) Magnum_ válasza Tsebacsi (#132130) üzenetére


Magnum_
nagyúr

Ja, elhoztam az ikeat ;]

[link]

Qru: pozitiv vagy. Ertekelem ;]

Vezermulanc elszakadt. A tobbit mar kitalalod? :D

I humbly and respectfully decline™

(#132132) Qru válasza Magnum_ (#132131) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Kuka. :(((

#nincsbennetarcsi

(#132133) Johnny_vT válasza Magnum_ (#132131) üzenetére


Johnny_vT
senior tag

Bikakábellel próbáltátok? :DDD

- És te hogy neveznél egy baromi gyors, apró, kék izét...?

(#132134) Magnum_ válasza Qru (#132132) üzenetére


Magnum_
nagyúr

Felajanlottam a szerelonek, hogy 100k-ert otthagyom nala. Ki nem rohogott, de aszonta, hogy kizart. Szombatig azgondolja, mennyit tud adni erte. Szerintem csak a kerek er vagy 70et also hangon, mivel padkamentes, kvazi uj gumikkal

[ Szerkesztve ]

I humbly and respectfully decline™

(#132135) Qru válasza Magnum_ (#132134) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Jaja elherdálni nem kell. A 100k pedig korrekt ár lenne érte.

#nincsbennetarcsi

(#132136) gzbotii válasza Magnum_ (#132131) üzenetére


gzbotii
veterán

Legalább nem vetted drágán.

When every logical course of action is exhausted, the only option that remains is inaction.

(#132137) focvis válasza Magnum_ (#132131) üzenetére


focvis
veterán

IKEA: lájk

Vezérműlánc: :(( Széthajtottad. :(((
Esetleg bontott motor a Smart-gurutól? Az is lehet, hogy nem kócolta össze a szelepeket, hiszen indításkor állt be és csak lánc-cserével megúszod.

[ Szerkesztve ]

(#132138) Tsebacsi válasza Magnum_ (#132131) üzenetére


Tsebacsi
nagyúr

Ügyes :C

A smurt meg... Egyik szuper szerelő se vette észre, hogy a lánc cserés lenne? Plusz ez valami Brabus volt, hogy megette a láncot? Vagy ez műanyagból van? Nemértem...

Minél Több Embert Ismerek, Annál Jobban Szeretem A Cicáimat!

(#132139) Magnum_ válasza gzbotii (#132136) üzenetére


Magnum_
nagyúr

Benne volt, ha oszig kibirta volna, leszarom
Bontott motor se lenne rentabilis sajnos, de felhivom.

Qru: en mar annak is orulok, ha a szerelo 0ft-ert atveszi es intezi a bontast

Tse: ha 600ert veszek, az is szakadhatna. De ugye nem akartam sokat rakolteni. Mondom, benne volt. Ketsegbe esve nem vagyok, koltozes utan visszaterunk ra. Nekem is van igenyem varosi autora

[ Szerkesztve ]

I humbly and respectfully decline™

(#132140) Magnum_ válasza Magnum_ (#132139) üzenetére


Magnum_
nagyúr

Felhivtam.

Offos.

I humbly and respectfully decline™

(#132141) tboldi válasza z123456789 (#132121) üzenetére


tboldi
nagyúr

Nem tudom, a Green Cardot nem ismerem. A Netrisk oldalán igényeltem, de úgy látom, már nem elérhető.

[ Szerkesztve ]

(#132142) brumi1024 válasza Magnum_ (#132140) üzenetére


brumi1024
veterán

0 hufért is?

Szomorú :(

Más: 60k-s kötelező szerviz pipa. A márkaszerviz nem lett olcsóbb, de legalább megcsinálta a problémám. :)

[ Szerkesztve ]

(#132143) Magnum_ válasza brumi1024 (#132142) üzenetére


Magnum_
nagyúr

Ez nem ertem most

I humbly and respectfully decline™

(#132144) brumi1024 válasza Magnum_ (#132143) üzenetére


brumi1024
veterán

”en mar annak is orulok, ha a szerelo 0ft-ert atveszi es intezi a bontast”

Nem a szerelő mondta hogy nem veszi át?

(#132145) pècsimunkás válasza Qru (#132115) üzenetére


pècsimunkás
addikt

Szèpen oda èrtem a kútra , 70 km volt világító visszajelzővel. Annyi , hogy most nem tankoltam teli , mert volt mèg 40 euró ajándék utalvány karácsonyról , ès azt tankoltam bele. Èrdekes viszont , hogy 2 hete , mikor mentem haza szabira , 1,37 euróèrt tankoltam a benzin literjèt , ma 1,58 èrt . Kb így dèlután volt mindkettő tankolás.

Egyszer már hadat üzentünk az USA- nak, úgy látszik nem tanultak belőle!

(#132146) MunezXBK válasza pècsimunkás (#132145) üzenetére


MunezXBK
nagyúr

Kint is drágult, nem keveset.

(#132147) mekker válasza Magnum_ (#132139) üzenetére


mekker
őstag

Elég peches vétel volt akkor. Hány km volt a láncban?

Данное сообщение (материал) создано и (или) распространено иностранным средством массовой информации, выполняющим функции иностранного агента, и (или) российским юридическим лицом, выполняющим функции иностранного агента.

(#132148) pècsimunkás válasza MunezXBK (#132146) üzenetére


pècsimunkás
addikt

Amikor Franciaországban tüntetni kezdtek a sárga mellènyesek hamar lement itt is az üzemanyag ára . De - mint várható volt - szèpen vissza ment az eredeti szintre.

Egyszer már hadat üzentünk az USA- nak, úgy látszik nem tanultak belőle!

(#132149) Tsebacsi


Tsebacsi
nagyúr

Jó volt hazafelé, a Mohács utcáról akarunk a vágányra kanyarodni ami visz fel a Róbert Károly körútra, amit ugye lámpánál balra kanyarodva lehet csak. Gyárilag barnabőrű barátunk fekete A4 kombiban viszont csalni akart, és simán balra menni de nyúl volt. Én mögötte meg rádudáltam. Na ez nem tetszett neki és emberkedni kezdett az autóban, de kikerültem. Mögémjött és kiszállt. Én hülye meg kicsit le húztam az ablakot. Benyúlt és meg akart ütni de béna volt...
Komolyan agyam elszáll. Jó tanulság, hogy nem húzom le az ablakot kicsit sem. De bzmeg azonnal ütni... Ja meg nem kisdarab asszonykája is szállt ki.
Holnap újra fel fogom tenni a kamerát. Csak viperat se tarthatok az autóban...

[ Szerkesztve ]

Minél Több Embert Ismerek, Annál Jobban Szeretem A Cicáimat!

(#132150) Qru válasza pècsimunkás (#132145) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Jön a nyár, ilyenkor mindig felnyomják az árakat. 1,37€ még jó (volt) én is 1,38-ért tankoltam (Aral sima 95).

#nincsbennetarcsi

Útvonal

Fórumok  »  Technika, hobbi, otthon  »  Autós topik (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.