Hirdetés

2024. március 29., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Technika, hobbi, otthon  »  Autós topik (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-02-28 08:07:54

LOGOUT.hu

Autós topik

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#132951) bbubby00 válasza Johnny_vT (#132950) üzenetére


bbubby00
őstag

Szerintem csak megkukacolják. Más javítási módszerről nem tudok :U
Tapasztalatom nincs róla, de én úgy tudom, hogy ezután teljes értékű gumi lesz ismét.
Egy kukacosjavítószett ára 4eFt, te is meg tudnád csinálni a maradék 10ezredest a melóra fizeted, bár lehet, h többet, mert egy ilyen javítószettel több gumi kijön.

[ Szerkesztve ]

Eladó Mazda MX5 széles választékban: https://www.facebook.com/hasznaltmx5

(#132952) molnarpeter válasza Johnny_vT (#132950) üzenetére


molnarpeter
nagyúr

Következő télig annyi idő van, hogy én simán berendelném aliexpressről a szettet :D

Volt ilyen javítás egyik guminkon, gond nélkül lefutott.

(#132953) tboy93 válasza Johnny_vT (#132950) üzenetére


tboy93
nagyúr

felfogható teljes értékű javításként?

fel, évek óta teszi a dolgát hibátlanul a kukacolt gumi a civicen

2.500Ft-ért rakta bele a szaki egyébként :U

[ Szerkesztve ]

(#132954) Johnny_vT válasza tboy93 (#132953) üzenetére


Johnny_vT
senior tag

tboy, molnarpeter, bbubby00 köszi!

- És te hogy neveznél egy baromi gyors, apró, kék izét...?

(#132955) rbalint88 válasza tboy93 (#132953) üzenetére


rbalint88
addikt

Ja, de gondolom nem dajcslandiaban :)

Johnny_vt: nemet berhez nemet koltseget! ;]

[ Szerkesztve ]

(#132956) Johnny_vT válasza rbalint88 (#132955) üzenetére


Johnny_vT
senior tag

Küldöm a számlaszámom, egészítsd ki a bérem, hogy német legyen :D Drezda az ország segglyuka (sic!), ahhoz méltó körülményekkel.

- És te hogy neveznél egy baromi gyors, apró, kék izét...?

(#132957) _stick_


_stick_
őstag

Sziasztok!
Van egy 2007-es 1.6-os benzines nissan note-om, lassan 150e-nél jár a km számláló. Főleg rövid, Bp-i autókázás, bevásárlás, meló, néha agglomeráció távolság. Illetve nyaraláskor balcsi vagy vmelyik szomszédos ország.
Tegnap Szolnokot jártam meg a M5-405-4 útvonalon, oda-vissza is. Hazafele az M5-ön érdekes tünetet produkált az autó: 130 körül mentem, gyorsítás közben hirtelen abba maradt a gyorsulás, mintha elvettem volna a gázról a lában és motorfék ment volna, de közben nyomtam folyamatosan a gázt. 2-3mp-ig még lassult az autó, aztán újra gyorsult és ment rendesen tovább és nem volt gond hazáig. Egyszer már csinált velem ilyet 99%-ban ugyan ebben a szituban.
Alapvetően nem foglalkoznék vele, ha valami elromlik vizem szervizbe, de 1 hónap múlva megyünk nyaralni Horvátországba, két gyerekkel, 650km... Szóval ha lehet megelőzném a komolyabb problémát.
Kapásból tudnék vagy 6 területet mondani, ami ilyen hibát okozhat. Szerintetek hogy kezeljem ezt a problémát? 1. haverszerviz 2. autó villamossági 3. szakszerviz sorrendre gondoltam.
:R

(#132958) tboy93 válasza _stick_ (#132957) üzenetére


tboy93
nagyúr

Nekem az ilyen jellegű hibákkal nincsenek jó tapasztalataim. Haverszerviz által kicserélheted a fél autót, lehet sose lesz eltalálva mi volt a baja. Márkaszerviz addig cserélgeti az alkatrészeket amíg jó nem lesz vagy amíg el nem fogy a pénzed. Én hatalmasat coptam ősszel a corsával, több 100k ment el rá. Végül elvittem Érdre ide: [link] és a srácok fél nap alatt megtalálták a hiba okát, majd meg is javították. Ha első körben ide viszem, spórolok 200k-t és 3 hónap szívást.

(autó villamossági nem foglalkozik ilyennel, engem is elzavartak)

Én ennyit tudok hozzáfűzni a dologhoz.

[ Szerkesztve ]

(#132959) bbubby00 válasza _stick_ (#132957) üzenetére


bbubby00
őstag

Nekem is van 1-2 tényleg apró dolog ami zavar a Miatán, viszont hibamentesen elfutott velük egy 2000km-es túrát.
Insigniánál tudom, h kuplungot kéne javítani, tudom, h bármikor előjel nélkül megszorulhat a blokk és őszintén félek vele elindulni.

Eladó Mazda MX5 széles választékban: https://www.facebook.com/hasznaltmx5

(#132960) kisza25 válasza MunezXBK (#132948) üzenetére


kisza25
félisten
LOGOUT blog

És tboy93: köszönöm :R

Eladó: Xiaomi Redmi Note 10S 6/128Gb, független, DualSim, NFC, 33W töltő 39900Ft

(#132961) kisza25 válasza Johnny_vT (#132950) üzenetére


kisza25
félisten
LOGOUT blog

Nekem ugyan ilyet belülről ragasztottak

Eladó: Xiaomi Redmi Note 10S 6/128Gb, független, DualSim, NFC, 33W töltő 39900Ft

(#132962) Reggie0 válasza bbubby00 (#132940) üzenetére


Reggie0
félisten

Jo regi bloki :)

(#132963) bbubby00 válasza Reggie0 (#132962) üzenetére


bbubby00
őstag

Nem mai darab, 4éve vettem használtan :DDD
Viszont azóta is tud mindent, amit kell :U

Eladó Mazda MX5 széles választékban: https://www.facebook.com/hasznaltmx5

(#132964) MunezXBK válasza tboy93 (#132949) üzenetére


MunezXBK
nagyúr

2 elem térhet el.

(#132965) nfsu17


nfsu17
veterán

Hello (megint).

Köszi mindenkinek a 100-as benzin témában írt véleményét.

Nem akarok hitvitát továbbra sem, de nem találtam erről még itt diskurzust.

Mi a véleményetek az Orange(s) benzinről?
Annyit olvastam - vagy igaz, vagy nem -, hogy OMV az alapja (lehet sima 95 OMV, csak olcsóbban, de lehet máshogy (kevésbé?) adalékolt.
Itt nálunk az elején a kutya sem tankolta, most meg nincs olyan perc, ha erre járok, hogy ne lenne valaki.
Van vagy 5 kútoszlop, múltkor mind tele volt és még jöttek is.

Bevallom párezer km óta már ezt tankolom.

Viszont nincs nagyon összehasonlítási alapom, mert előtte csak egy-két tank MOL, meg OMV 95 volt a kocsiban.
Lényeg a lényeg, én nem tartom rossznak, de nem látok bele a motorba, és azt sem látom előre, hogy 10.000 km múlva mi lesz.

(#132966) bbubby00 válasza nfsu17 (#132965) üzenetére


bbubby00
őstag

Ma magyarorszagon MINDENKI a MOL-tol veszi az uzemanyagot. Koszonom a figyelmet.

Eladó Mazda MX5 széles választékban: https://www.facebook.com/hasznaltmx5

(#132967) focvis válasza nfsu17 (#132965) üzenetére


focvis
veterán

Zalaegerszeg?

Egy modern autóba inkább vmi neves társaság, biztosan megfelelően adalékolt benzinét tankolnám, pl. MOL,Shell, OMV.

(#132968) nfsu17 válasza bbubby00 (#132966) üzenetére


nfsu17
veterán

azért erre nem vennék mérget.

[link]

„A hazai töltőállomásainkhoz valóban két helyről, Schwechatból és Csepelről szállítunk.” Vagyis a nyugati országrészbe más megy, mint a keletibe? – kérdezek vissza. „Úgy gazdaságos, hogy Ausztriából a hozzá közelebb eső területekre, míg Budapestről máshová szállítsunk.” Hol a határ? Igaz a 80 kilométer, ami vissza-visszatérő szám? „Sopronba nyilván Schwechatból szállítunk” – így a végül szűkszavú válasz.

focvis

Győr

Sajnos én is inkább már efelé hajlok, vagy legalábbis elkezdem tesztelni, aztán meglátjuk.

Amúgy vicces, hogy a mazda6 skyactive (benzin) kipifogója kormosabb, mint az ecoboost-omé.
Ami kormosabb, mint egy 120.000 km-t futott Fiat Stiloé. :D
Lehetne folytatni...(tudom amúgy ez nem jelent semmit...láttam már golf TDI kipufogót is...olyan volt mint az új...talán az volt? :D ki tudja

[ Szerkesztve ]

(#132969) hroberto válasza bbubby00 (#132966) üzenetére


hroberto
addikt

Úgy rémlik az OMV nem.

Xiaomi 13, Xiaomi Pad 5, KTM 1290 Super Duke R

(#132970) Qru válasza Johnny_vT (#132950) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Tartós, nem lesz vele gondod ha megkukacozzák. Gumigyártók által is jóváhagyott futófelületi javítási módszer.

Mivel téli és megy fel a nyári én betenném a pótkerék helyére és itthon csináltatnám meg (csak idefelé nehogy defektet kapj :D). Vagy csak bedobod a csomiba egy zsákba csomagolva és kész.

[ Szerkesztve ]

#nincsbennetarcsi

(#132971) MunezXBK válasza nfsu17 (#132968) üzenetére


MunezXBK
nagyúr

Ami valójában Skyactiv. :D

(#132972) bbubby00 válasza nfsu17 (#132968) üzenetére


bbubby00
őstag

2016os cikk, valoban aktualis.

Eladó Mazda MX5 széles választékban: https://www.facebook.com/hasznaltmx5

(#132973) Qru válasza nfsu17 (#132968) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

A modernebb TDI-ben van koromszűrő, azért tiszta a kipufogója.

#nincsbennetarcsi

(#132974) nfsu17 válasza MunezXBK (#132971) üzenetére


nfsu17
veterán

bocs, sosem kellett felnyitni a motorháztetőt..plusz nem is enyém :D

2016os cikk, valoban aktualis.

Azóta közelebb jött Schwechat és így már nincs értelme onnan hozni? :DDD

Várom a megcáfolós linkedet.

[ Szerkesztve ]

(#132975) Motion_Blur válasza bbubby00 (#132966) üzenetére


Motion_Blur
félisten

Fejér megyei kisváros benzinkútjára (OMW) egyenesen a schwechati finomítóból érkezik a nafta.

Feltételezem hogy akkor az összes OMW kútra :)

[ Szerkesztve ]

Stavelot 2, easily full throttle into another twenty second top gear flatout section

(#132976) MunezXBK válasza Motion_Blur (#132975) üzenetére


MunezXBK
nagyúr

Ami OMV. :D

(#132977) focvis válasza MunezXBK (#132976) üzenetére


focvis
veterán

Szerintem nyugodtan beteheted az aláírásodba, hetente feljön. :D

(#132978) gzbotii válasza focvis (#132977) üzenetére


gzbotii
veterán

Akkor már inkább azt, hogy ÖMV :D

When every logical course of action is exhausted, the only option that remains is inaction.

(#132979) kisza25 válasza MunezXBK (#132976) üzenetére


kisza25
félisten
LOGOUT blog

és Gzbotii: Mi lenne veletek nélkülünk:P

[ Szerkesztve ]

Eladó: Xiaomi Redmi Note 10S 6/128Gb, független, DualSim, NFC, 33W töltő 39900Ft

(#132980) Motion_Blur válasza MunezXBK (#132976) üzenetére


Motion_Blur
félisten

Pedig olyan szép W-vel... :D

Stavelot 2, easily full throttle into another twenty second top gear flatout section

(#132981) Peter.70 válasza MunezXBK (#132976) üzenetére


Peter.70
őstag

Őemfau :D

(#132982) stickermajom


stickermajom
addikt

Adott egy H Astra amit idén megpróbálunk eladni. Most az öreg téli gumik vannak rajta, nem raktam fel a nyárit, mert még öregebbek, javítva is volt az egyik az oldalfal és a futófelület találkozásánál, illetve a forgásirány sincs jelölve rajta. Én ezt így nem vagyok hajlandó felrakni rá.
Ti mit tennétek? Hirdessem meg a télivel majd és jelezve az előbb említetteket adjam mellé a nyári szettet? Vagy kerüljön fel a nyári alu szett? Vagy vegyek valami nagyon olcsó nyárigumit és az kerüljön fel?

(#132983) tboy93 válasza stickermajom (#132982) üzenetére


tboy93
nagyúr

Ha ugyan akkora meret a teli lemez es a nyari alu, akkor evidens, rakasd at a lemezre a nyarigumit. Ha nem ugyan akkora meret, akkor is a telit hagynam rajta es alku eseten ne az arbol engedj, hanem add az auto melle az alufelnit a gumival, igy annak a kulon eladasaval sem kell bajlodnod :)

(#132984) barnam_ válasza stickermajom (#132982) üzenetére


barnam_
nagyúr

Én hagynám rajta a télit, a nyárit meg adnám az autóhoz.

(#132985) stickermajom válasza tboy93 (#132983) üzenetére


stickermajom
addikt

Nem ugyanaz a méret. Még akkor is maradjanak ezek a gumik, ha én pl. vásárlásnál ezekért már komolyan alkudnék? Minta van, de 10 évesek. Erre szokták mondani, hogy nem árképző. :D

(#132986) tboy93 válasza stickermajom (#132985) üzenetére


tboy93
nagyúr

Figy, most néztünk muternak autót, 10-ből 9 autón leradírozott 10 éves gumik vannak. Nem lesz kirívó eset. Majd belealkudja a nyári szettet, aztán örül neki, hogy engedtél valamennyit. Ha viszont a nyárit rakod fel, akkor is alkudni fog.

(#132987) Johnny_vT válasza tboy93 (#132986) üzenetére


Johnny_vT
senior tag

+1

Még időben vagy, ha mostanában el tudod passzolni, akkor nem lesz furcsa, hogy miért a téli van fent. Plusz ahogy olvasom a téli jobb állapotban van, így akármilyen ótvar, akkor is üzembiztosabb vele a kocsi.

- És te hogy neveznél egy baromi gyors, apró, kék izét...?

(#132988) Tsebacsi válasza Johnny_vT (#132987) üzenetére


Tsebacsi
nagyúr

Kötelező magánszemélynek évszaknak megfelelő gumival eladni a gépjárművet? Tudtommal nem. Kicsit mintha sokat rugóznátok a témán :)

[ Szerkesztve ]

Minél Több Embert Ismerek, Annál Jobban Szeretem A Cicáimat!

(#132989) rbalint88 válasza stickermajom (#132982) üzenetére


rbalint88
addikt

Tboy-jal ertek egyet, maradjon a teli, a nyari meg alkualap.

(#132990) stickermajom válasza Johnny_vT (#132987) üzenetére


stickermajom
addikt

Nyár közepe lesz az eladásból, még nem volt meg a hagyatéki.
Csak azért pörögtem rá a dologra, mert nekem tuti nem lenne szimpatikus a dolog, húznám a számat.

Köszi srácok! Marad a téli.

(#132991) kisza25 válasza stickermajom (#132990) üzenetére


kisza25
félisten
LOGOUT blog

A kereskedésekben, ha jó gumi volt az autón, akkor tutira megy rá egy ilyen szemét, jelezd a vevőnek, ha alkudni akar, akkor engedd el neki az árból, vagy add a felnit és tartsd az árst (mondjuk ilyenkor szokott az lenni, hogy alku és s felni is kell... :O

Eladó: Xiaomi Redmi Note 10S 6/128Gb, független, DualSim, NFC, 33W töltő 39900Ft

(#132992) Qru válasza stickermajom (#132990) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Védhető azzal, hogy az elhúzódó hagyateki miatt van rajta teli. Maradjon az rajta. Ha sokat alkudna akkor az alufelnit meg eladhatod külön is akár.

#nincsbennetarcsi

(#132993) bitpork


bitpork
veterán
LOGOUT blog

Soha nem fogom azt aki az amúgy mindennapos üzemeltetési költség miatt alkudni akar (a gumi kopó és amúgy is kelleni fog). Ha nem telik neki erre akkor ne vegye meg.

https://hardverapro.hu/apro/audi_q7_hibrid_2016/hsz_1-50.html

(#132994) EQMontoya válasza bitpork (#132993) üzenetére


EQMontoya
veterán

Ez a gumi szempontjabol szerintem pont rossz nezopont.

Persze, abban igazad van, hogy akinek nem telik egy autora, az ne vegye meg.
Ugyanakkor ezek a dolgok forintosithatok.

Egy uj szett gumi mondjuk 100e, tehat egy olyan, amiben meg van mondjuk 3 szezon, meg er par tizezret.
Ugyanez igaz pl. az akkura is. Nyilvan tudok venni egyet, de ha vadi uj, akkor nem alattam fog tonkremenni az elso hideg novemberi ejszakan.

Same rules apply!

(#132995) Johnny_vT válasza bitpork (#132993) üzenetére


Johnny_vT
senior tag

Azért ismerd el, hogy az is prosztóság, ha valaki pl. lerúgott gumikkal, vezérléscserére éretten akarja "kiváló állapotúként" elpasszolni a verdáját. Sajnos sokan elfelejtik megemlíteni ezeket és úgy vannak vele, ha a vevő nem veszi észre, akkor így járt.

Az üzemeltetési költség nem havidíj, hanem időszakosan jelentkező nagy kiadás. A tulajnak érdekében áll szerviz előtt eladni a kocsit, mert a javítás költségét nem tudná teljes mértékben beépíteni az eladási árba. Sokkal jobb pozícióból kezdheti az alkut, ha elismeri ezeket a hiányosságokat.
A vevőnek pedig szíve joga alkudni, ha úgy látja, hogy a javítás/csere költségével együtt már találna jobb ajánlatokat is.

- És te hogy neveznél egy baromi gyors, apró, kék izét...?

(#132996) bitpork válasza EQMontoya (#132994) üzenetére


bitpork
veterán
LOGOUT blog

Új akku nem megy tönkre? :U Azért láttunk mi már éjjeliőrt nappal meghalni - különösen ebben a topikban nem egyszer :)

(#132995) Johnny_vT: De nem a kopókkal kapcsolatban. Egy autónak vannak sallangjai természetesen és ha az ár nem tükrözi amit várunk akkor természetesen tovább kell állni. Viszont itthon nem ez a jellemző alapállás hanem hogy pénz nélkül megy vásárolni és a legjobbakat akarja megszerezni mindenféle indokkal. Tudod hány olyan ajánlatot kaptam a Teddyre hogy adnak egy borát meg 500k-t? Szerinted mennyi ideig képes valaki üzemeltetni egy autót aki így megy vásárolni? Volt olyan is aki a bőrülés repedezettségét elkezdte felsorolni mint alku alap, majd áttért egy , azaz 1 darab injektorcserére! Amikor egyben kell cserélni a hatot. Szóval nem, nem látom értelmét az alku- nem alku vitának mert itthon nem arról szól a dolog amiről valóban szólnia kellene.

https://hardverapro.hu/apro/audi_q7_hibrid_2016/hsz_1-50.html

(#132997) Reggie0 válasza bitpork (#132996) üzenetére


Reggie0
félisten

Hat rosszul is neznenk, hogy hogy ha ugyan akkora valoszinuseggel menne tonkre egy even belul. Amugy a hozzaallast tekintve teljesen igazad van. Sot a nagy baj, hogy erre a szinvonalra van raallva a legtobb szerelo.

[ Szerkesztve ]

(#132998) stickermajom válasza bitpork (#132993) üzenetére


stickermajom
addikt

Itt nem is az alkun van a hangsúly, hanem egy 10 éves gumi bennem például elhanyagoltság érzését kelti. Nem kizáró ok, de nem szimpatikus.
Más kérdés, hogy ennél tudom, hogy a többi rendben van, csak próbálom magam a vevő helyébe képzelni.

(#132999) tboy93 válasza stickermajom (#132998) üzenetére


tboy93
nagyúr

Számomra is, de mondom, 10-ből 9 autón ilyen hulladékok vannak. Nyilván aki ide irogat az a kivétel, ez egy elég szűrt közeg (itt tudnak írni olvasni az emberek ;] ). Nem hiszem, hogy ha rendben az autó, emiatt ne vennék meg.

[ Szerkesztve ]

(#133000) bitpork válasza Reggie0 (#132997) üzenetére


bitpork
veterán
LOGOUT blog

Így van - sajnos sok esetben ez egy öngerjesztő folyamat. Aminek a végén ott az autó meg a széttárt kéz :(
És akkor csodálkozunk hogy mindenki jön azzal hogy nem ér a kocsi semmit a vevő szerint. Mert a vevő egy dolgot néz: ne kelljen költeni rá, mert a szerelő úgy sem ért hozzá meg nem is akarja megcsinálni sok esetben.
Amikor eladtam Domit, kereskedő megnézte hogy közösen találjunk ki árat. Megmondta hogy ő 4.3ba rakná ki h tudjanak alkudni de 4 milla alatt inkább megtartaná magának olyan állapotban volt. Erre jöttek a jáj légrugó jáj audi jáj fájalétezés vevők. Végül odaadtam egy embernek aki legalább szerelmes lett bele úgy hogy a rossz szilenteket megvettem és odaadtam. Vállalkozó az ember gyk két nap alatt hozta kpban az árat - de hiába adtam oda neki az alkatrészeket (ugyanoda hordja szerelőhöz ahova én) amióta megvette nem volt képes kicseréltetni... Szerintem ez mindent elmond.

https://hardverapro.hu/apro/audi_q7_hibrid_2016/hsz_1-50.html

Útvonal

Fórumok  »  Technika, hobbi, otthon  »  Autós topik (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.