Hirdetés

2024. május 14., kedd

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#7701) trec12 válasza muzoffru (#7580) üzenetére


trec12
addikt

Több utcában nekilódultak Celldömölkön a doboz tartók felkerültek az eon oszlopokra optika rátekerve. De vannak komplett utcák (pl. Sági utca végig a panelházaktól a tóig) ahol a dobozok is fent vannak optika szintén mögé tekerve. Mivel a Telekom és a Digi is fejleszt ezért nehéz eldönteni, hogy Digi v. Telekom. Mert pl. Nemesszalókon és Kenyeriben is szinte ugyan olyan fekete kötöző dobozok vannak előbbi Digi utóbbi Telekom. De sanszos, hogy a Digi mert az önkormányzati testületi ülésen novemerben kifejezetten a Digi hangzott el, hogy optikázik az eon oszlopokat veszi igénybe ehhez és a dokumentációban eon oszlopok áthelyezéséről is szó van emiatt.

[ Szerkesztve ]

(#7702) KROK640 válasza GoodSpeed (#7700) üzenetére


KROK640
veterán

Addigra ennél sokkal komolyabb TV-k is szemétárban lesznek ;]

Inkább azt kérdezzék miért nincs szobrom, mint azt, hogy miért van...

(#7703) GoodSpeed válasza KROK640 (#7702) üzenetére


GoodSpeed
őstag
LOGOUT blog (1)

Hát, szerintem az ötödik elembeli repülőautós KRESZ is hatályba lép addig! :D
Közben másik legény is aktívkodik! :D
Hálózatfejlesztés Tiszapalkonya - Internet - Telekom Fórum

#7698KROK640: MIlyen jó, hogy optikánál jellemzően nincs ilyen gond. Az xDSL-nek a 2000+ méteres DSLAM távolság volt az egyik achilles sarka.

A legrosszabb szolgáltatóm a Cyta (Ciprus) volt. 1 Mbitet adtak havi 60 €uroért 2015-ben.
Vajon most hol tartanak? :D

be quiet! Pure Base 500DX || be quiet! Pure Power 12 M 750W 80+ Gold || BQ! DARK ROCK PRO 5 || ASUS ROG STRIX B650E-F GAMING WIFI || AMD AM5 Ryzen 7 7700X, Corsair 32GB KIT DDR5 6000MHz Vengeance || XFX Speedster SWFT 319 RX 6800 CORE || SAMSUNG 980 PRO 1 TB || ASUS Xonar U5 ||Windows 11 Pro FPP

(#7704) KROK640 válasza GoodSpeed (#7703) üzenetére


KROK640
veterán

Nem biztos, hogy másik legény, az is lehet, hogy ez a Hegedűs Márk tulajdonképpen Makoss barátunk polgári neve :D
Bár a stílus nem túl Makossos...

A Cyta? fogalmam sincs, de azzal a hozzáállással amit ott toltak itthon tönkrementek volna.
De kíváncsiságból ránéztem, és 10 és 20Mbites csomagjait ajánlanám Makoss barátunknak :D Már havi mindössze 30.26 €ur-ért (11913ft) tagja lehet a Cyta családnak, és akár 10/2Mbittel is száguldozhatsz a neten.
potom 46,66 €uroért (18370ft) pedig a 30/2Mbitet is megválthatod. E felett is van csomagajánlat, de azt gyakorlatból tudom, hogy csak Nicosiában meg pár nagy város sűrűn lakott negyedeiben érhető el. Itt a szerencsések 50/5Mbitet havi mindössze 52,66 €uroért (20733ft) vehetik igénybe. A legszerencsésebbeknek pedig "mindössze" havi 67.66 €uroért (26638ft) akár 100/10Mbitje is lehet. Emellett bármelyik csomagot is választod, egy egyszeri 69 €uros (27166ft) bekötési díjat is meg kell fizetned.
WOW, az elmúlt 8 évben jelentős fejlődésen mentek keresztül, de ezek a hivatalos számok, és a legjobb körzetek is benne vannak. Illetve ha az árakat nézzük, akkor itthon erősen versenyképtelenek lennének.

Inkább azt kérdezzék miért nincs szobrom, mint azt, hogy miért van...

(#7705) GoodSpeed válasza KROK640 (#7704) üzenetére


GoodSpeed
őstag
LOGOUT blog (1)

Bár a stílus nem túl Makossos...

Facebook gyorskeresés Tiszapalkonyára + névre, nekem azt adja ki, hogy nemcsak a stílus nem stimmel :D. A kora, az iskolázottságának eltérése, meg a feje szerkezete is másmilyen :D Egyetemi versenyen ért el helyezést, Maki jó eséllyel akkor jut be egyetemi területre, amikor betegként jelentkezik a klinikán :D

A Cyta? fogalmam sincs, de azzal a hozzáállással amit ott toltak itthon tönkrementek volna.

Meg nagyjából minden civilizált országban.... :D Még talán a Balkánon is :XD

be quiet! Pure Base 500DX || be quiet! Pure Power 12 M 750W 80+ Gold || BQ! DARK ROCK PRO 5 || ASUS ROG STRIX B650E-F GAMING WIFI || AMD AM5 Ryzen 7 7700X, Corsair 32GB KIT DDR5 6000MHz Vengeance || XFX Speedster SWFT 319 RX 6800 CORE || SAMSUNG 980 PRO 1 TB || ASUS Xonar U5 ||Windows 11 Pro FPP

(#7706) attilav2 válasza the.odzsy (#7493) üzenetére


attilav2
őstag

"Van viszont szóbeszéd egy úgynevezett gigabites pályázatról, de erről még senki nem tud semmit. Ott uniós pénzekből talán lesz pénz új beruházásokra. de majd megmutatja ezt a jövő."

Kifejezetten a koax optikára cserélésére kellene EU-s pályázat, amire azok a szolgáltatók pályázhatnának akik docsis hálózattal (is) rendelkeznek. Akkor Szegeden a Telekom végre lecserélhetné a koaxot optikára, lenne érdemi konkurencia a Digivel szemben. A Szegedet északról határoló településeken, ahol a Telekom optikával van jelen, a Szélmalom kábeltv meg Docsis-al, akkor a Szélmalom is optikára fejleszthetne, és ezeken a településeken is lenne optikás konkurencia. Beindulhatna végre a verseny!

-||- Asrock B660M HDV -II- G.Skill Aegis 2x16GB DDR4 -II- - i3 12100f -||- Sapphire RX550 4GB -||- AOC Q27V4EA 1440p -||-

(#7707) garga01 válasza attilav2 (#7706) üzenetére


garga01
senior tag

Az a baj, sok helyen Németországban még Docsis sincs, csak xDSL. Előbb azokat fogják szerintem felújítani, átépíteni és utána jön a koax.

Az áram alatt lévő alkatrész ugyan úgy néz ki, mint amelyik nincs áram alatt..... csak más a fogása!

(#7708) GoodSpeed válasza attilav2 (#7706) üzenetére


GoodSpeed
őstag
LOGOUT blog (1)

Kifejezetten a koax optikára cserélésére kellene EU-s pályázat, amire azok a szolgáltatók pályázhatnának akik docsis hálózattal (is) rendelkeznek. Akkor Szegeden a Telekom végre lecserélhetné a koaxot optikára, lenne érdemi konkurencia a Digivel szemben.

A Telekom pályázat nélkül is megtehetné, megengedhetné magának, van pénz lóvéra. Azért nem teszi meg, mert felismerte, hogy xDSL felett jobban megéri neki a koaxot ápolgatni, mint kiépíteni az FTTH-t, és az előfizetők döntőhányada azt sem tudja, hogy eszik e vagy isszák, nekik az a lényeg, hogy a család amikor otthon van, mindenkinek akadásmentesen menjen a Youtube, Facebook, streaming.. ez xDSL-nél nem teljesül de egy 500-as koaxnál már igen. Az meg, hogy pár %-nyi tini vergődik a torrent miatt, nem tényező, nekik nincs pénzük jellemzően, így Telekom készülékkedvezményekkel meg lehet őket fogni.

Ebben a topicban volt olyan településről szó, ahol a Telekom vadonatúj koax hálózattal fedte le a települést, csak most a település neve nem ugrik be! :D Ott egyébként magyarázatnak ott volt az is, hogy részben a település le volt már fedve koaxszal, csak a legnagyobb része hiányzott, és nem a meglévőt számolták fel, és váltották FTTH-ra, hanem kibővítették az ED3.x-et :D

be quiet! Pure Base 500DX || be quiet! Pure Power 12 M 750W 80+ Gold || BQ! DARK ROCK PRO 5 || ASUS ROG STRIX B650E-F GAMING WIFI || AMD AM5 Ryzen 7 7700X, Corsair 32GB KIT DDR5 6000MHz Vengeance || XFX Speedster SWFT 319 RX 6800 CORE || SAMSUNG 980 PRO 1 TB || ASUS Xonar U5 ||Windows 11 Pro FPP

(#7709) trec12 válasza GoodSpeed (#7708) üzenetére


trec12
addikt

Szerintem a Voda koax hálózatát is meg fogja tartani a 4iG nem fogja optikára cserélni legalábbis mostanában. Úgy gondolom szinten tartja max. esetleg fejleszti ha nagyon muszály. Talán ott offolják majd ahol van párhuzamosan Digi optika is. Ahogy látom az xdsl területeket viszont logikusan mindenhol optikára cserélik. Nálunk talán nyár közepére végére lesznek meg vele mire el tudnak indulni a konkrét szolgáltatások. Folyamatosan teszik fel a tartókat, kötöző dobozokat az eon oszlopokra.

[ Szerkesztve ]

(#7710) GoodSpeed válasza trec12 (#7709) üzenetére


GoodSpeed
őstag
LOGOUT blog (1)

Talán ott offolják majd ahol van párhuzamosan Digi optika is.

Hajdúszoboszlón az a helyzet, hogy még a felvásárlás előtt teljes volt a Vodafone koax, és a DIGI optika kiépítése, így itt nyilván az a logikus döntés, hogy legkapcsolja a koaxot.

Ebesen pl nincs DIGI optika, helyette van Telekom optika és Vodafone koax. Mivel a Telekom optika adott, ott válthatná is akár, de szerintem nem fogja, sőt! Az ED 3.0-t most fejlesztette fel 3.1-re. 1000-es Internet elérhető a faluban a Vodafone és a Telekom részéről is, én speciel a Telekom optikát választanám a sokkal, de sokkal gyorsabb fel-irány miatt, na meg azért is, mert az üveg csak a fényt vezeti és nem az áramot! :D

Így pl nekem most nem is kellett az új VP1200ELCD - Backup UPS Systems | CyberPower UPS-em Gigabites vonali védelmére rákötnöm az ASUS RT-AX86S routeremet, hiszen a Huawei EchoLife HG8121H ONT felől nem jöhet légkábelen keresztül túláram! :D

be quiet! Pure Base 500DX || be quiet! Pure Power 12 M 750W 80+ Gold || BQ! DARK ROCK PRO 5 || ASUS ROG STRIX B650E-F GAMING WIFI || AMD AM5 Ryzen 7 7700X, Corsair 32GB KIT DDR5 6000MHz Vengeance || XFX Speedster SWFT 319 RX 6800 CORE || SAMSUNG 980 PRO 1 TB || ASUS Xonar U5 ||Windows 11 Pro FPP

(#7711) trec12 válasza GoodSpeed (#7710) üzenetére


trec12
addikt

Azért az áramszolgáltatók sok helyen jól járnak gondolom ahol több szolgáltató is van egyszerre és az oszlopokat veszik bérbe a vezetékeiknek. :) Onnan jutott eszembe, hogy mint írtam optikázik a Digi itt nálunk az eon oszlopokon, de a helyi ktv szolgáltató (HFC) is ezer éve fent van rajtuk. Állítólag aztán lesz Telekom is valamikor....

[ Szerkesztve ]

(#7712) KROK640 válasza GoodSpeed (#7705) üzenetére


KROK640
veterán

Akkor Makossnak van még egy támogatója. :D Ha összefognak az már két ember.

A Cyta jó példa egyébként az egész Ciprusi hozzállásra. Most ugyan nem láttam, de anno a szerződésben 49%-os rendelketzésre állást válalltak, vagyis ha egy hónapban 15 nap nincs neted, az teljesen rendben van. És emlékszem, hogy nem volt ritka, hogy 2-3 napig sem volt net.
Egysze panaszkodtam egy Cytas szerelőnek - amikor már sokadjára nem volt net napokig - hogy eléggé ergya a cucc, erre büszkén kihúzta magát és azt mondta tört angolsággal : "Cyprus internet is very well, up to one megabit". Láttam rajta, hogy tényleg büszke rá, és fogalma sincs, hogy hol kezdődik a jó internet ... (otthon akkor 3200ft-ért volt 120Mbit, 99%-os rendelkezésre állással, ott meg 60 €uro (akkori áron 16200ft) volt, 1Mbit, 49%-al)

Tudom, tudom PM, csak nagyon elvagyok havazva

Inkább azt kérdezzék miért nincs szobrom, mint azt, hogy miért van...

(#7713) KROK640 válasza GoodSpeed (#7710) üzenetére


KROK640
veterán

"én speciel a Telekom optikát választanám " - ami nehézségbe ütközik, mikor a címedre rákeresve 30Mbit az elérhető max, holott az összes(!) szomszédodnak van 2Gigabit mint elérhető lehetőség.

Inkább azt kérdezzék miért nincs szobrom, mint azt, hogy miért van...

(#7714) GoodSpeed válasza KROK640 (#7713) üzenetére


GoodSpeed
őstag
LOGOUT blog (1)

Lassan forgathatnánk egy alacsony költségvetésű magyar akció és dokumentumfilmet, a Telekom optika túl messze van címmel! :D
Ezzel páhuzamosan Maki meg forgatna egyet, Tiszapalkonyai különleges műveletek címmel! :D

be quiet! Pure Base 500DX || be quiet! Pure Power 12 M 750W 80+ Gold || BQ! DARK ROCK PRO 5 || ASUS ROG STRIX B650E-F GAMING WIFI || AMD AM5 Ryzen 7 7700X, Corsair 32GB KIT DDR5 6000MHz Vengeance || XFX Speedster SWFT 319 RX 6800 CORE || SAMSUNG 980 PRO 1 TB || ASUS Xonar U5 ||Windows 11 Pro FPP

(#7715) KROK640 válasza GoodSpeed (#7714) üzenetére


KROK640
veterán

Szerintem kasszasiker lenne, ha máshol nem Palkonyán :D

Inkább azt kérdezzék miért nincs szobrom, mint azt, hogy miért van...

(#7716) attilav2 válasza GoodSpeed (#7708) üzenetére


attilav2
őstag

Azért Szeged esetében szerintem lehet el lehetne érni a telekom optikázást ha beleállna az önkormányzat az EU-s diszkriminációellenes eljárásokba/lobbizna a németeknél. Szatymazon Zsombón Sándorfalván Bordányban optikázott a T, ezek csak egy köpésre vannak Szegedtől. Feltehetőleg a T-nek van Szegeden optikai gerinchálózata, és ezen lógnak a koaxos szegmensek. Azért a koax nagyon nem megbízható, volt nekem is koaxos telekom netem, eléggé sok kimaradás volt, magánházas körzetekben egy fokkal jobb a helyzet, de ott sem fenékig tejfel. Persze nyilván a lakosságnak kellene nyomást kifejteni az önkormányzatnál hogy lobbizzon az ügy érdekében. Én váltanék digiről ha lenne telekom optika, a digi eléggé stabil nálam, de azért hajt a kíváncsiság milyen a telekom optika :DD meg ugye ott vannak készülékkedvezmények.

-||- Asrock B660M HDV -II- G.Skill Aegis 2x16GB DDR4 -II- - i3 12100f -||- Sapphire RX550 4GB -||- AOC Q27V4EA 1440p -||-

(#7717) GoodSpeed válasza attilav2 (#7716) üzenetére


GoodSpeed
őstag
LOGOUT blog (1)

Igazából a milyen a Telekom optika nekem nem kérdéses, mert van olyanom is, stabilitásban nincs eltérés, sőt a DIGI-nel még 2022. Márciusa óta karbantartási kiesés sem volt a szolgáltató részéről, ami volt az az EON áramszünet. Telekomnál pár havonta kapom az SMS-t, hogy karbantartási munkálatok miatt pár órás kiesés várható, és korlátlan mobilinternet a kiesés idejére, ilyen szolgáltatás a DIGI-nél nincs, de jellemzően kiesés sem.😆
Viszont a készülékkedvezmény az tényleg előny.

be quiet! Pure Base 500DX || be quiet! Pure Power 12 M 750W 80+ Gold || BQ! DARK ROCK PRO 5 || ASUS ROG STRIX B650E-F GAMING WIFI || AMD AM5 Ryzen 7 7700X, Corsair 32GB KIT DDR5 6000MHz Vengeance || XFX Speedster SWFT 319 RX 6800 CORE || SAMSUNG 980 PRO 1 TB || ASUS Xonar U5 ||Windows 11 Pro FPP

(#7718) GoodSpeed válasza attilav2 (#7716) üzenetére


GoodSpeed
őstag
LOGOUT blog (1)

EU-s diszkriminációellenes eljárásokba/lobbizna a németeknél.

Kimondtad a topicban a varázsszót! :D
Amúgy nálam ilyen jó ára van a DIGI-nek :)
Ez azért ellensúlyozza a készülékkedvezményt szerintem, amit a T nyújt! :D :K

be quiet! Pure Base 500DX || be quiet! Pure Power 12 M 750W 80+ Gold || BQ! DARK ROCK PRO 5 || ASUS ROG STRIX B650E-F GAMING WIFI || AMD AM5 Ryzen 7 7700X, Corsair 32GB KIT DDR5 6000MHz Vengeance || XFX Speedster SWFT 319 RX 6800 CORE || SAMSUNG 980 PRO 1 TB || ASUS Xonar U5 ||Windows 11 Pro FPP

(#7719) trec12 válasza GoodSpeed (#7718) üzenetére


trec12
addikt

Májustól ez - net, tv, tel. - 6881 lesz....de még így sem rossz. :N

[ Szerkesztve ]

(#7720) GoodSpeed válasza trec12 (#7719) üzenetére


GoodSpeed
őstag
LOGOUT blog (1)

Jaja, bevállaljuk! :D :DDD Másoknak meg emlegetnek minket! :D

be quiet! Pure Base 500DX || be quiet! Pure Power 12 M 750W 80+ Gold || BQ! DARK ROCK PRO 5 || ASUS ROG STRIX B650E-F GAMING WIFI || AMD AM5 Ryzen 7 7700X, Corsair 32GB KIT DDR5 6000MHz Vengeance || XFX Speedster SWFT 319 RX 6800 CORE || SAMSUNG 980 PRO 1 TB || ASUS Xonar U5 ||Windows 11 Pro FPP

(#7721) KROK640 válasza trec12 (#7719) üzenetére


KROK640
veterán

Örölnék én ha csak 6881 lenne a netem ...

Inkább azt kérdezzék miért nincs szobrom, mint azt, hogy miért van...

(#7722) trec12 válasza KROK640 (#7721) üzenetére


trec12
addikt

De itt nem csak az 1000-es net ennyi hanem ebben még a tv és a telefon is benne van... ;]
Oké csak vicceltem na. :)
Amúgy pl. Telekomnál van Digitális Jólét Alapcsomag az 3.300/hó kedvezménnyel optikán 250/70. Ebben ráadásul a telefon is benne van. Az nem rossz ám. :N

[ Szerkesztve ]

(#7723) KROK640 válasza trec12 (#7722) üzenetére


KROK640
veterán

Az a 3.300/hó kedvezmény mennyihez képest értendő? :D

Inkább azt kérdezzék miért nincs szobrom, mint azt, hogy miért van...

(#7724) trec12 válasza KROK640 (#7723) üzenetére


trec12
addikt

Ezt nem értem milyen szemponból kérdezed. Ezen 690 Ft e-pack kedvezmény van. Továbbá ha jól értem egy év hűség esetén 1 hónapra jár még havidíj kedvezmény 300 (hang) és 1100 (net).
A normál ára ennek a csomagnak egy évre kb. 6e ha jól tudom.

(#7725) trec12


trec12
addikt

Sokszor olvasok olyan panaszt, hogy a szomszéd utcában/házban van optika de a mellette lévőben már nem hajlandó a szolgáltató behúzni mert drága lenne vagy bővíteni kellene illetve stb....Na rátaláltam pár videóra a Youtubon az amcsiknál; ezek árkon, bokron keresztül húzzák az optikát nem számít se hó se fagy se erdő se domb. :N Ásnak, fúrnak, bokrot vágnak nem számít semmi. Kérdés persze ki fizeti a kiépítést...

[ Szerkesztve ]

(#7726) KROK640 válasza trec12 (#7724) üzenetére


KROK640
veterán

Jah, hogy kihagytál egy vesszőt. Mert úgy bizony az jött le, hogy ismeretlen összegből havi 3300ft jön le mint kedvezmény.

Inkább azt kérdezzék miért nincs szobrom, mint azt, hogy miért van...

(#7727) trec12 válasza KROK640 (#7726) üzenetére


trec12
addikt

AZ mármint a csomag ára 3.300 nem ekkora a kedvezmény. De ha honlapra is rálestél volna akkor is értetted volna. Végül is minek linkeli az ember... :B Lényeg, hogy már világos. :K

[ Szerkesztve ]

(#7728) attilav2


attilav2
őstag

Az optikázás mennyire munkaerő/szakember igényes ? Ahhoz hogy az oszlopokra feldobálják a kábelt nyilván segédmunkások is megfelelőek, de az oszlopokra kerülő kötődobozokkal mi a helyzet ? Minden kötődoboznál hegeszteni kell(amihez nyilván szakember szükséges), vagy valamilyen sorkapocs szerűséggel kötik az optikát a dobozokban ?

Az nem megvalósítható hogy mondjuk társadalmi munkában a lakosság beoptikáz egy falut, és a szolgáltató szakemberei csak lemeózzák és rákötik a gerinchálózatra ?
Ez lehetne megoldás makoss esetében, csak a pénzt kellene összetarhálnia anyagköltségre.

-||- Asrock B660M HDV -II- G.Skill Aegis 2x16GB DDR4 -II- - i3 12100f -||- Sapphire RX550 4GB -||- AOC Q27V4EA 1440p -||-

(#7729) trec12 válasza attilav2 (#7728) üzenetére


trec12
addikt

Nézz rá erre kicsit milyen meló ez 16:50-nél kezd el szórakozni a dobozzal. Aztán találhatsz még videot a témában bőséggel. A vidókból ha már párat megnéztél kiderül, hogy nem úgy van az csak, hogy feldobhatja akárki a kábeleket az oszlopokra. Nyilván itt sokszor extrém telepítésekről van szó a standard az egyszerűbb de szerintem szakember kell hozzá mindenképp.....

[ Szerkesztve ]

(#7730) GoodSpeed válasza attilav2 (#7728) üzenetére


GoodSpeed
őstag
LOGOUT blog (1)

Az nem megvalósítható hogy mondjuk társadalmi munkában a lakosság beoptikáz egy falut, és a szolgáltató szakemberei csak lemeózzák és rákötik a gerinchálózatra ?

Uhh... ez nagyon nem így működik. Hatósági engedélyt nem kapna az életben egy ilyen!
Aztán, nem is égetné magát egy ilyen gány megoldással egyik szolgáltató sem. Nemhogy optikánál de klasszikus, réz telefonvonalnál sem.

Minden le van dokumentálva, kik (mely szakemberek, az mindegy, hogy egykor pékek voltak és át lettek képezve kényszerből, onnantól, hogy levizsgáztak szakik), mikor, hol, mit vezettek, kötöttek, stb.

Ezt még a szocializmusban sem lehetett volna társadalmi melóban csinálni, ott sem volt ilyen, hogy majd az elektromos vezetéket a 78 éves Józsi bácsi, ha kiolvasta a Népszabadságot, vállalta, hogy feldobja az előtte lévő oszlopra amit a szomszédja majd folytat! :D

Ez lehetne megoldás makoss esetében, csak a pénzt kellene összetarhálnia anyagköltségre.

Ott ezek a lehetőségek:
1. Vár (ezt műveli most aktívan), hogy hátha...
2. Költözik
3. Elengedi már végre ezt az 1000 Mbps-os témát, ahol neki még az sem jó, ha koax, hanem optika.

Költözni nem hajlandó, ezt kifejtette itt jó pár alkalommal, így ha a várakozás nem jön be, kénytelen elfogadni a tényt, hogy nem lesz optikája.

Speciel 2002-ben én sem vertem magamat Berettyóújfaluban, hogy nincs Chellom mint a debrecenieknek, mert nekem sikerült egyből megértenem, hogy Berettyóújfalu nem a megye közepe, és pláne nem a székhelye. Ellenben örültem a GPRS-nek is, mert legalább fix havidíjért lehetett időben korlátlanul használni. Aztán 2003 őszére megérkezett az ADSL, és voilá, máris sebességben ott voltam mint a Chellosok, sőt az ADSL még nem is dugult be, mint a kábelnet! :D A stabilitásáról meg nem is beszélve!

be quiet! Pure Base 500DX || be quiet! Pure Power 12 M 750W 80+ Gold || BQ! DARK ROCK PRO 5 || ASUS ROG STRIX B650E-F GAMING WIFI || AMD AM5 Ryzen 7 7700X, Corsair 32GB KIT DDR5 6000MHz Vengeance || XFX Speedster SWFT 319 RX 6800 CORE || SAMSUNG 980 PRO 1 TB || ASUS Xonar U5 ||Windows 11 Pro FPP

(#7731) KROK640 válasza attilav2 (#7728) üzenetére


KROK640
veterán

"csak a pénzt kellene összetarhálnia anyagköltségre" - neki, abban a faluban? Még a polgival sem volt hajlandó beszélni. Szerintem az egyetlen esélye az lenne, ha saját zsebből kifizetné.

A többit Goodspeed leírta, valóban, ezt még régen sem lehetett volna társadalmi munkában megcsinálni. Arról nem is beszélve, hogy tudtunkkal Palkonyán kb két embert érdekel az optika, ebből az az egyik Makoss, aki állítása szerint fotyon dolgozik, tehát a "társadalmi munka" is érdekes lenne.

Inkább azt kérdezzék miért nincs szobrom, mint azt, hogy miért van...

(#7732) KROK640 válasza GoodSpeed (#7730) üzenetére


KROK640
veterán

"3. Elengedi már végre ezt az 1000 Mbps-os témát, ahol neki még az sem jó, ha koax, hanem optika" - itt szerintem eleve valami becsípődés lehet. Ok, hogy az optika modernebb, de ha jön az 1000Mbit, akkor nem érdekel. (maximum annyiból, hogy később esélytelenebb az emelés, de ez legyen a szolgáltató és a pár év múlva, gondja)

Azt a részt már nem is említem, hogy a fő érve, a gyorsabb net mellett az, hogy hamarabb lejönnek a letöltései, és akkor hamarabb kapcsolhatja ki, a gépét ami ezáltal kevesebbet fogyaszt.
Ehhez képest egy 95W-os CPU-t egy 125W-os (turboval 181W-os) CPUra cserélt. :D Plusz ahol van pénz egy cca 300 ezres gépfejlesztést végrehajtani, ott ne akadjunk már ki havi +1000ft villanyszámlán.

Szóval szerintem neki az optika az valami státusz szimbólum vagy ilyesmi lehet.
Azért drukkolok neki, hogy összejöjjön, ha másképp nem, hogy éjjel átúszik a Tiszán, és átviszi a netet optikán :D

Inkább azt kérdezzék miért nincs szobrom, mint azt, hogy miért van...

(#7733) GoodSpeed válasza KROK640 (#7732) üzenetére


GoodSpeed
őstag
LOGOUT blog (1)

Szóval szerintem neki az optika az valami státusz szimbólum vagy ilyesmi lehet.

Neki lehet, de nem ismerjük a palkonyai szép nők, lehet erre indulnának be és nem az X6 BMW-re :D

Az EFI oldaláról az optikának a koaxszal szemben 4 előnye van - legalábbis az én rangsorolásom szerint:

1. Mivel a legtöbb helyen Magyarországon légkábel van, így az a tény, hogy NEM vezeti az áramot, így nem kell vonali túlfeszültségvédelemről gondoskodni ezen a téren. Sem RJ45, sem koax védelem nem kell. Szerintem ez az elsődleges, mert koaxnál ha bejön a kiütős tüske, lehet menni új gépet venni, ha nem volt védelem (nekem volt APC Protectnet 1 GB), vagy az nem fogta meg.
2. Stabilitás. Az optika - két év távlatából mondom - sokkal stabilabb mint a koax, rendelkezésre állási ideje még az XDSL-t is ha egy számjegyű százalékkal (mert mondjuk annak is volt egy 95+) is, de még azt is veri!
3. Sebesség. Még ED3.1-en is idehaza a vissziránnyal vannak gondok, de ED 3.0-n 500/22-t adnak ki, addig a DIGI-nél ez 1000/300, Telekomnál pedig 1000/1000.
4. A koaxnál nagyvárosokban, vagy ott ahol azért sűrű a koaxot használók aránya, mert nincs másik, vagy pl fürdőnegyed ... :D ott megtapasztalja könnyedén az ember, hogy milyen az, amikor szinte sosincs meg a kínált sávszélesség. Optikánál ilyet nem tapasztaltam.

be quiet! Pure Base 500DX || be quiet! Pure Power 12 M 750W 80+ Gold || BQ! DARK ROCK PRO 5 || ASUS ROG STRIX B650E-F GAMING WIFI || AMD AM5 Ryzen 7 7700X, Corsair 32GB KIT DDR5 6000MHz Vengeance || XFX Speedster SWFT 319 RX 6800 CORE || SAMSUNG 980 PRO 1 TB || ASUS Xonar U5 ||Windows 11 Pro FPP

(#7734) attilav2 válasza GoodSpeed (#7733) üzenetére


attilav2
őstag

Nekem is pontosan ugyanaz a tapasztalatom az optikáról és a koaxról amit írsz.
A koax/dsl optikára cserélését talán úgy lehetne felgyorsítani ha kifejezetten önkormányzatoknak lenne FTTH fejlesztési (állami vagy EU)pályázat, az adott önkormányzat kiépíttetné az FTTH hálózatot és a környéken optikai gerinccel jelenlévő szolgáltatóknak szolgáltatási jogot biztosítana rajta(bérbeadná). Ez is egy lehetséges irány.

Ahol már van kíépített optika ott kapacitásbővítést kellene végrehajtani és ráengedni a konkurenciát, ld: Digi Szegedi FTTH hálózata, a Telekom 1000-es csomagja simán mehetne azon keresztül(amelyik utcában elérhető az FTTH, ahol nincs ott természetesen továbbra is koaxon adnák az 1000-est), a többi kisebb csomagjuk meg maradna koaxon.
Persze ehhez előbb az FTTH hálózatmegosztás jogszabályi környezetét kellene kidolgozni, ausztráliában valószínűleg van ilyen szabályozás. Kicsiben most is alkalmazzák a hálózatmegosztást magyarországon, a Vodafone a vario csomagjaival jelen van a Telekom egyes szolgáltatási körzeteiben, persze ha nagyban akarják ezt csinálni(országos szinten) akkor nyilván kell a szabályozás a káoszt és a minőségromlást elkerülendő.

[ Szerkesztve ]

-||- Asrock B660M HDV -II- G.Skill Aegis 2x16GB DDR4 -II- - i3 12100f -||- Sapphire RX550 4GB -||- AOC Q27V4EA 1440p -||-

(#7735) draco31 válasza attilav2 (#7734) üzenetére


draco31
veterán

Az önkormányzatokat ez pont nem érdekelné szerintem. Csak egy plusz nyűg maximum.
Esetemben pl 50 és 100-as mikrós net van csak ( kb 800 fős falu ), a ginop cucc itt nem lesz, mert lenyúlták a pénzt.
Szóval mivel a hivatalban tök jól elvannak a kettő külön 50-es csomaggal, mert email-re meg kb képek nélküli weboldalakra bőven elég, odahaza meg megy a face, aztán kb. annyi.
Legközelebbi gerinc meg légvonalban kb 10km, de ugye az oszlopok meg nem úgy mennek, meg ásni sem úgy lehet nyíl egyenesen.

Bár kábelcseréről írtál, nem nulláról építést, szóval ez annyira nem is illik abba bele.

ASUS S14 S410U /\/\ Xiaomi Redmi Note 12 pro 5G /\/\ Switch Lite /\/\ Amazfit T-Rex Pro /\/\ Blitzwolf BW-FYE15 /\/\

(#7736) GoodSpeed válasza attilav2 (#7734) üzenetére


GoodSpeed
őstag
LOGOUT blog (1)

A koax/dsl optikára cserélését talán úgy lehetne felgyorsítani ha kifejezetten önkormányzatoknak lenne FTTH fejlesztési (állami vagy EU)pályázat, az adott önkormányzat kiépíttetné az FTTH hálózatot és a környéken optikai gerinccel jelenlévő szolgáltatóknak szolgáltatási jogot biztosítana rajta(bérbeadná). Ez is egy lehetséges irány

Ilyesmire van példa, ha jól emlékszem, talán Ausztriában, vagy Franciaországban. Magyarországon nincs, pl mert az önkormányzatoknak jellemzően nincs pénzük befektetni ilyesmibe.

Másrészt úgy rémlik nekem, hogy a földrajzi adottságokhoz is köze van némileg, mert jellemzően ott megy ez, ahol baromira hegyes a vidék, és nem engedik a légkábelt az önkormányzatok, ellenben a földkábelt sem, mert úgy gondolják, hogy 30 éve lerakták a rezet, akkor megbolygatták a dolgot, most már nem kellene, ha meg igen, akkor az az ők emberük legyen, mert helyi csákó, mm-re tudja, hogy mi és hogyan (vagy nem) :D.

A másik, hogy ugye arról van szó, ami már felvetődött korábban, hogy önkormányzati tulajdon lenne, de csak a kábel. Aztán kábel liberalizáció, és majd amelyik szolgáltató jönni akar, az bérelheti a kábelt az önkormányzattól. Na most egyfelől nem a légkábelezés a legdrágább része a dolognak, és egyáltalán nem biztos, hogy megéri bérelni, ahelyett, hogy ő maga építené ki, és azon meg más szolgáltató nem lehetne rajta, mint így.

Vegyük mondjuk Tiszapalkonyát! A falunak nincs pénze, de legyen rá EU-s forrás (ez sincs egyébként). Bekábelezi a falut optikával az önkormányzat. Aztán kiírja, hogy kiadó. Itt van egy leírás, hogy mi minden kell hozzá:
6_0909_017_101115.pdf (nive.hu)

A gazdaságilag érthetőség kedvéért. Szerintem Palkonyát vagy bármelyik kis falvat, csak akkor fedi le bármelyik szolgáltató, ha az övé a kábel is, mert az elenyésző ár ahhoz képest, hogy ő legyen a kizárólagos operátora, és pláne ne kelljen osztozkodnia mással (ja Ausztráliában van példa az ilyen osztozkodásra, csak ugye az a bolygó másik fele), és egészen addig fizetni a bérleti díjat, ameddig el nem rohad az üvegszál.
Ez az egyik feltétel. A másik, hogy csak akkor építkezik, ha közel van a gerinc viszonylag, vagy útba esik egy olyan nagyobb hely között, ahol még nincs neki optikája, és azt be akarja optikázni. Erre rengeteg példa volt Biharban is, Bojt, Konyár stb...


Magyarország területének 68%-a síkság (alföld). Ez a geológiai szerencse vezetett oda, hogy még tőlünk nyugatabbra nyögve haladnak a korszerűsíttessél, nálunk sokkal fejlettebb az FTTH hálózatok, és az ED 3.x hálózatok lefedettsége. De azért, mert egy település az Alföldön van, még nem jelenti azt automatikusan, hogy le is lesz ezzel a két technológiával fedve. Ez az egyik rossz hír, a másik, hogy az utóbbi években lelassult ez a folyamat. Egyrészt mert már amivel érdemes volt a részükről, azzal végeztek, másrészt egy csomó szolgáltató vagy kivonult, vagy beolvadt a nagyokba. Maradt két nagy, meg középen egy közepes. A verseny meg nem is pang, hanem inkább áll. Régen is ezt mondtam: ahova nem ért el az optika, és kisebb falu, ott nem érdemes már várni erre. Ott lehet reménykedni, ahol az ember nem látja a piaci okát, hogy miért nem, de a tény az, hogy nem ért oda. De ott is csak reménykedni lehet.

Még az is előfordulhatna, hogy megcsinálja az önkormányzat, és mivel nem lenne egyetlen jelentkező sem, csak döglene bene a pénze, és ki sem tudná venni! :D

#7732KROK640:

Azt a részt már nem is említem, hogy a fő érve, a gyorsabb net mellett az, hogy hamarabb lejönnek a letöltései, és akkor hamarabb kapcsolhatja ki, a gépét ami ezáltal kevesebbet fogyaszt.
Ehhez képest egy 95W-os CPU-t egy 125W-os (turboval 181W-os) CPUra cserélt. :D Plusz ahol van pénz egy cca 300 ezres gépfejlesztést végrehajtani, ott ne akadjunk már ki havi +1000ft villanyszámlán.

A konfigja: [link]


13600K-ja van:
Annak nincs jelentősége, hogy milyen TDP kerül az Intel csomagra, mert nem fogja azt a keretet tartani. Itt látod, hogy valójában mennyit fogyaszt.
Eszik rendesen, kellene a házikóra egy pár napelem. Sajnos még Ausztriában engedik az Aldiból vagy máshonnan az erkélyre szerelhető egyszerű napelemeket, amik 600-800W teljesítményre képesek, idehaza nem. Na meg vegyük hozzá, hogy a havi 210 kWh-s limitbe beleférni egyik évszakban sem tud az olyan, akinek van szárítógépe, légkondicionálója, okosbojlere, vagy ezek melett egy erős konfigáriója, ahol nem is a CPU ami a legtöbbet fogyaszt - nálam pl az RX 6800 megeszi a 200 W-ot is simán! :D Laptopnál sem fértem bele a limitbe .... :D 210 kWh fölött bármit kapcsolsz be, olyan mintha duplán kapcsolnád... mert lazán bejelentették, hogy dupla és kész. Gáznál lazábbak voltak (szerencsére ott bőségesen beleférek a havi limitbe:

, de az éves 1729m3-esbe is persze, csak nem általányos vagyok, hanem havi diktálós), szóval a gáznál 7x szorzót dobtak be. Szerintem ez is így marad nagyon, nagyon sokáig.

be quiet! Pure Base 500DX || be quiet! Pure Power 12 M 750W 80+ Gold || BQ! DARK ROCK PRO 5 || ASUS ROG STRIX B650E-F GAMING WIFI || AMD AM5 Ryzen 7 7700X, Corsair 32GB KIT DDR5 6000MHz Vengeance || XFX Speedster SWFT 319 RX 6800 CORE || SAMSUNG 980 PRO 1 TB || ASUS Xonar U5 ||Windows 11 Pro FPP

(#7737) e-newsee válasza GoodSpeed (#7714) üzenetére


e-newsee
addikt

A filmben Maki lehetne az antagonista, aki túszul ejti a Telekom székházat addig, amíg nem kötnek be neki optikát. Úgy tudnám elképzelni, mint Ed Harrist a Sziklában. A morális motivációja valahol érthető, de a módszerei törvénytelenek. :D

"Csak egy olyan töltött édesség van, ami megoldja az élet problémáit, és az az Oreo." /Sheldon Cooper/

(#7738) GoodSpeed válasza e-newsee (#7737) üzenetére


GoodSpeed
őstag
LOGOUT blog (1)

Kedvenc filmem a Szikla! Onnan a nevem is... mondjuk kicsit durva volt, hogy chaten állandóan kérdezgették, hogy mit tolok?! :D Mondom GoodSpeed... Stanley GoodSpeed :)
Ja, és hát végül tüdőlövést kap :(. Most Makira gondolok, és könnybe lábadt a szemem! :) A faluban meg majd szobrot emelnek neki, mint a hősnek, aki majdnem elérte célját, de eltalálta a gellert kapott teknőcös golyó! :D

#7732KROK640
Azért drukkolok neki, hogy összejöjjön, ha másképp nem, hogy éjjel átúszik a Tiszán, és átviszi a netet optikán :D

Belegondoltam, és letaglózott az akció bonyolultsága! Két lehetőség van. A simán belógatják az optikai kábelt (ez sem egyszerű, mert egynek csónakkal kell áthúznia) a Tisza medrébe, és áthúzzák, de éjjel kell csinálniuk. Számításba kell venniük a folyó sodrását,, ellenkormányozni kell, mint valami pontonhidat, és van a másik módszer, mélyen átfúrni a Tisza meder alatt. Na ez aztán a nem semmi. Ehhez Makinak különösen szükséges van adjutánsára, aki felbukkant a Telekom fórumán! :D Szonárral fel kell a folyómedret deríteni, de akár békaruhában merülni is kell, és természetesen az éj leple alatt! :DTermészetesen gépek is kellenek, de szemük előtt csak egy dolog lebeg! Ha sikerrel járnak, Palkonyát is eléri a Magentás fény! A többi már gyerekkjáték neki, kis hegesztés a túloldalon! :D

be quiet! Pure Base 500DX || be quiet! Pure Power 12 M 750W 80+ Gold || BQ! DARK ROCK PRO 5 || ASUS ROG STRIX B650E-F GAMING WIFI || AMD AM5 Ryzen 7 7700X, Corsair 32GB KIT DDR5 6000MHz Vengeance || XFX Speedster SWFT 319 RX 6800 CORE || SAMSUNG 980 PRO 1 TB || ASUS Xonar U5 ||Windows 11 Pro FPP

(#7739) Sirandrish válasza GoodSpeed (#7738) üzenetére


Sirandrish
legenda

"A bukott diákok szokták mondani hogy majd igyekeznek, de a legjobb csajt az eminensek dugják meg a szalagavatón...." :C

Imádom azt a filmet.. :B

Every game has a story...Only one is a legend...The legend is back! This year...the Legend is reborn! The Legend of Zelda! --- A Zelda azért létezik, mert néhány évente meg kell csinálni a világ legjobb játékát....

(#7740) GoodSpeed válasza Sirandrish (#7739) üzenetére


GoodSpeed
őstag
LOGOUT blog (1)

:DDD

No, közben emelkedik a DIGI nekem is :( :o :((( :DDD

be quiet! Pure Base 500DX || be quiet! Pure Power 12 M 750W 80+ Gold || BQ! DARK ROCK PRO 5 || ASUS ROG STRIX B650E-F GAMING WIFI || AMD AM5 Ryzen 7 7700X, Corsair 32GB KIT DDR5 6000MHz Vengeance || XFX Speedster SWFT 319 RX 6800 CORE || SAMSUNG 980 PRO 1 TB || ASUS Xonar U5 ||Windows 11 Pro FPP

(#7741) garga01


garga01
senior tag

Sztem ez itt elfér :D (Forrás: random FB oldal)

Az áram alatt lévő alkatrész ugyan úgy néz ki, mint amelyik nincs áram alatt..... csak más a fogása!

(#7742) GoodSpeed válasza garga01 (#7741) üzenetére


GoodSpeed
őstag
LOGOUT blog (1)

Azoknak is nagyon ajánlott, akiknek múltidéző, retro csomagjuk van 2024-ben:

:DDD

be quiet! Pure Base 500DX || be quiet! Pure Power 12 M 750W 80+ Gold || BQ! DARK ROCK PRO 5 || ASUS ROG STRIX B650E-F GAMING WIFI || AMD AM5 Ryzen 7 7700X, Corsair 32GB KIT DDR5 6000MHz Vengeance || XFX Speedster SWFT 319 RX 6800 CORE || SAMSUNG 980 PRO 1 TB || ASUS Xonar U5 ||Windows 11 Pro FPP

(#7743) KROK640 válasza garga01 (#7741) üzenetére


KROK640
veterán

Hol van az ONT? Hát az OLT? Ez így még DOCSIS 3.0-nak bajosan megy el! :D

Inkább azt kérdezzék miért nincs szobrom, mint azt, hogy miért van...

(#7744) trec12


trec12
addikt

Celldömölk; a Telekom sorra rakja fel a dobozokat. Minden doboz mögé tekernek egy csomó kábelt, gondolom optika. Azok mennek majd a házakba vagy a dobozokat kötik majd össze vele?

[ Szerkesztve ]

(#7745) garga01 válasza trec12 (#7744) üzenetére


garga01
senior tag

Azok összekötők 99%-ra. Hagynak rá bőven, mert ahogy láttam szereléskor leengedik a dobozt a földre, hogy ne fent az oszlopon kelljen kötözgetni.
A házakba amit bekötnek azt külön viszik ki bekötéskor.

Az áram alatt lévő alkatrész ugyan úgy néz ki, mint amelyik nincs áram alatt..... csak más a fogása!

(#7746) trec12 válasza garga01 (#7745) üzenetére


trec12
addikt

Köszi, én is összekötőkre tippeltem mert szemre ezek vastagabbnak is tűnnek mint amit a házakba kötnek.
Azt mondták pár hónap mire indulnak már csak az lesz érdekes, hogy már az elején területi spec. ár lesz-e mert utánuk indul a Digi az optikázással. Van helyi HFC szolgáltató és elérhető a város nagy részén a Yettel 5G is. (OtthonNet)

[ Szerkesztve ]

(#7747) bozsokiandra


bozsokiandra
tag

Keszthelyi járásról van esetleg infótok?
Falunk (Karmacs) központjában már november vége óta működik az MVMNetSZIP nyílt wifi, tehát a hálózat már azóta működőképes. nmhh oldalán rákeresve úgy nézem, hogy már minden településen adtak ki használatbavételi engedélyt (az utolsó Nemesbük ápr. 9), de egyelőre nem jelzi még köthetőnek a Telekom keresője.
Ügyfélszolgálatnak, szerelőknek már nem hiszek. Már tavaly tavasszal és nyáron is mondta szerelő, hogy 1-2 hónapon belül köthető lesz.

(#7748) KROK640 válasza bozsokiandra (#7747) üzenetére


KROK640
veterán

"Ügyfélszolgálatnak, szerelőknek már nem hiszek" - valahol megértem, de ha ők azt mondják, hogy nem köthető, akkor kénytelen vagy elhinni. A kereső meg olyan amilyen. Nekem pl 30Mbites maximumot mutat a címemet beütve, miközben a két oldalsó szomszédra (az egyik 5 méter légvonalban) és a szembe szomszédra (10 méter légvonalban), és a hátsó szomszédra is (vagyis gyakorlatilag körben) egyaránt hozza a 2 Gigabites optikát azonnal köthetőnek.

Érdemes lenne körülnézned, a helyi boltban, vagy más olyan helyen ahol sok ember jár, ki szokott lenni plakátolva, hogyha köthető. Általában van 1-2 üzletkötő is, akit kereshetsz ezügyben.

Inkább azt kérdezzék miért nincs szobrom, mint azt, hogy miért van...

(#7749) bozsokiandra válasza KROK640 (#7748) üzenetére


bozsokiandra
tag

Azt elhiszem nekik, hogy még nem köthető. A majd 1 hónap/3 hónap/stb múlva köthető lesz dolgokat nem hiszem el.
A helyi telekom üzletben elvileg fel van írva az elérhetőségem, hogy amint köthető lesz szólnak. Online ügyfélszolgálat legutóbb azt mondta, hogy a weboldalon csekkoljam és ott is iratkozzak fel az értesítőre, mert nekik sincs annál frissebb infójuk.

(#7750) Lajosnagy17 válasza bozsokiandra (#7749) üzenetére


Lajosnagy17
senior tag

Keszthely, Gyenesdiás és Vonyarcvashegy még biztosan nincs kész. Lógó kábelek mindenhol, egy hete jártam arra.
Ha bevárják, hogy az összes kész legyen akkor 2-3 hónap munka biztosan van még errefelé.

(#7751) frici69


frici69
tag

A pápai járásban Magyargencsen és Kemenesszentpéteren is lehet már Digi optikára szerződni. Elkészült az új rendszer!

[ Szerkesztve ]

GigabyteGA-F2A88XM-HD3,AMDA8-6600K,KingstonHyperX2x4Gb1866MhzDDR3,AsusVW202SR,128GbADATASSD,250GbSeagateSATAII,Tevion1.5TbHDD,PioneerDVR-212D

(#7752) attilav2 válasza KROK640 (#7748) üzenetére


attilav2
őstag

"A kereső meg olyan amilyen. Nekem pl 30Mbites maximumot mutat a címemet beütve, miközben a két oldalsó szomszédra (az egyik 5 méter légvonalban) és a szembe szomszédra (10 méter légvonalban), és a hátsó szomszédra is (vagyis gyakorlatilag körben) egyaránt hozza a 2 Gigabites optikát azonnal köthetőnek."

Akkor technikailag megoldható a bekötés, legfeljebb kell 1-2db emelő kosaras autó, hogy légvonalban áthúzzák a kábelt hozzád, lehet hogy oszlopot is kell állítani, tehát fizetned kell valamennyi létesítési díjjat nyilván. Itt inkább az eljárás bürökratikusságával lehet/lesz gond szerintem, egyedi bekötéseknél szeretik húzni az időt, a nyakukra kell járni hogy csinálják meg.

[ Szerkesztve ]

-||- Asrock B660M HDV -II- G.Skill Aegis 2x16GB DDR4 -II- - i3 12100f -||- Sapphire RX550 4GB -||- AOC Q27V4EA 1440p -||-

(#7753) Sirandrish válasza KROK640 (#7748) üzenetére


Sirandrish
legenda

Nálam is hasonló a helyzet...
A piros karikánál lakom én, MAXIMUM 30megas nettel.
A zöldnél meg simán köthető a gigabit a weboldal szerint...az egyik olyan 70-80 a másik olyan 25 méterre van tőlem.. :W

Every game has a story...Only one is a legend...The legend is back! This year...the Legend is reborn! The Legend of Zelda! --- A Zelda azért létezik, mert néhány évente meg kell csinálni a világ legjobb játékát....

(#7754) trec12 válasza Sirandrish (#7753) üzenetére


trec12
addikt

(#7755) bozsokiandra válasza Lajosnagy17 (#7750) üzenetére


bozsokiandra
tag

Úgy néz ki nem várták be.

Nálunk (Karmacs), már elérhető meg is rendeltem, szerdán jönnek bekötni.

Pár random címet megnéztem, Vindornyafok szintén jó már, Cserszegtomaj, Rezi még nem, aki szintén keszthelyi járásban lakik érdemes ránéznie a telekom oldalán.

(#7756) Sirandrish válasza trec12 (#7754) üzenetére


Sirandrish
legenda

A k*rvaanyját neki :Y

Every game has a story...Only one is a legend...The legend is back! This year...the Legend is reborn! The Legend of Zelda! --- A Zelda azért létezik, mert néhány évente meg kell csinálni a világ legjobb játékát....

(#7757) Sirandrish válasza Sirandrish (#7753) üzenetére


Sirandrish
legenda

Kicsit jobban ránéztem az utcákra, és egész konkrétan a 3sz óvodába (3. zöld korong) betudnák kötni a gigabitet, de a szemben lévő házba (piros karika) már nem :C

Every game has a story...Only one is a legend...The legend is back! This year...the Legend is reborn! The Legend of Zelda! --- A Zelda azért létezik, mert néhány évente meg kell csinálni a világ legjobb játékát....

(#7758) Ic3man válasza Sirandrish (#7757) üzenetére


Ic3man
tag

Ha a házat előtti oszlopon van optika, akkor hozzád is lehet kötni, max valami adminisztrációs hiba van!
Fel kell hívni őket!

Méltassuk már a fórumtársunkat válaszra, még ha az nehezünkre is esik!!! www.devpara.hu

(#7759) Sirandrish válasza Ic3man (#7758) üzenetére


Sirandrish
legenda

A házak előtt nincsenek csak villanyoszlopok, azokon nyilván semmiféle kábel nincs..
Ilyen oszlopok vannak a házak mögött:

Ám sajna ezekből is 2 házzal a miénk előtt van az utolsó.
Mondjuk azokba az épületekbe sem lehet gigabitet kötni ahol van ilyen oszlop..

Legalább 3 alkalommal lett már kihívva a Telekom, a szerelők mindig megmagyarázták hogy miért nem lehet. Messengeren beszéltem is több emberkével, akik szintén annyit mondtak hogy felejtős.

Az is eszembe jutott hogy végigmegyek aláírást gyűjteni, de mivel egy rövid utca az egész így ha mindneki alá is írja aki itt lakik, akkor sem lenne 30nál több aláírásom. Arra meg nemigen ugranak rá, bármennyire is szeretném...

[ Szerkesztve ]

Every game has a story...Only one is a legend...The legend is back! This year...the Legend is reborn! The Legend of Zelda! --- A Zelda azért létezik, mert néhány évente meg kell csinálni a világ legjobb játékát....

(#7760) e-newsee válasza Sirandrish (#7759) üzenetére


e-newsee
addikt

Csak egy megoldás maradt: felfejleszted a gépedet valami brutális erőművé, és akkor a Telekom összesz@rja magát, mert te már bebizonyítottad, hogy készen állsz, megtettél mindent, most rajtuk a sor. ;] :D

"Csak egy olyan töltött édesség van, ami megoldja az élet problémáit, és az az Oreo." /Sheldon Cooper/

(#7761) GoodSpeed válasza e-newsee (#7760) üzenetére


GoodSpeed
őstag
LOGOUT blog (1)

Sajnos a fórum főhadiszállása elvesztette már sok hete a palkonyai hídfőállással a kapcsolatot, de ha nincs hír az is hír! :D

Egyébként igen, gépet kell építeni! :D

be quiet! Pure Base 500DX || be quiet! Pure Power 12 M 750W 80+ Gold || BQ! DARK ROCK PRO 5 || ASUS ROG STRIX B650E-F GAMING WIFI || AMD AM5 Ryzen 7 7700X, Corsair 32GB KIT DDR5 6000MHz Vengeance || XFX Speedster SWFT 319 RX 6800 CORE || SAMSUNG 980 PRO 1 TB || ASUS Xonar U5 ||Windows 11 Pro FPP

(#7762) Ic3man


Ic3man
tag

Telekom infó, belátható időn belül az összes 2000-es csomagot áttesznek PRO-ba (már most is csak úgy lehet rendelni) az 1000-ből lesz sima és PRO is.

Méltassuk már a fórumtársunkat válaszra, még ha az nehezünkre is esik!!! www.devpara.hu

(#7763) GoodSpeed válasza Ic3man (#7762) üzenetére


GoodSpeed
őstag
LOGOUT blog (1)

A sima 1000 és a PRO között mi a különbség?

be quiet! Pure Base 500DX || be quiet! Pure Power 12 M 750W 80+ Gold || BQ! DARK ROCK PRO 5 || ASUS ROG STRIX B650E-F GAMING WIFI || AMD AM5 Ryzen 7 7700X, Corsair 32GB KIT DDR5 6000MHz Vengeance || XFX Speedster SWFT 319 RX 6800 CORE || SAMSUNG 980 PRO 1 TB || ASUS Xonar U5 ||Windows 11 Pro FPP

(#7764) Ic3man válasza GoodSpeed (#7763) üzenetére


Ic3man
tag

"Nonstop Wi-Fi
Otthoni hálózati kiesés esetén mobilhálózaton keresztül biztosítjuk az internetet.
Modemhez csatlakoztatható Nonstop Wi-Fi USB Stick-et adunk, ami otthoni internet szakadás esetén is biztosítja a net kapcsolatot a mobilhálózatunkon keresztül, díjcsomagod részeként." - ennyi a lényege a PRO csomagnak

Méltassuk már a fórumtársunkat válaszra, még ha az nehezünkre is esik!!! www.devpara.hu

(#7765) GoodSpeed válasza Ic3man (#7764) üzenetére


GoodSpeed
őstag
LOGOUT blog (1)

Ja, tényleg, így már rémlik, régi csomag ez már. Köszi.

be quiet! Pure Base 500DX || be quiet! Pure Power 12 M 750W 80+ Gold || BQ! DARK ROCK PRO 5 || ASUS ROG STRIX B650E-F GAMING WIFI || AMD AM5 Ryzen 7 7700X, Corsair 32GB KIT DDR5 6000MHz Vengeance || XFX Speedster SWFT 319 RX 6800 CORE || SAMSUNG 980 PRO 1 TB || ASUS Xonar U5 ||Windows 11 Pro FPP

(#7766) KROK640 válasza GoodSpeed (#7761) üzenetére


KROK640
veterán

A Tiszapalkonyai hídfőállás hőse is ezt az utat választotta, de egyelőre nem tudok róla, hogy bármelyik szolgáltató is a komolyabb gépét optikával jutalmazta volna.

Inkább azt kérdezzék miért nincs szobrom, mint azt, hogy miért van...

(#7767) KROK640 válasza Ic3man (#7764) üzenetére


KROK640
veterán

Hogy ez nekem milyen jól jött volna az elmúlt 48 órában ... a Vodafonenak megint sikerült közel 48 órás netszakadást produkálnia.

Inkább azt kérdezzék miért nincs szobrom, mint azt, hogy miért van...

(#7768) Sirandrish válasza e-newsee (#7760) üzenetére


Sirandrish
legenda

Ugyan nincs high-end gépem, de milyen nethez nem elég 32giga ram egy 5800X3D-4070ti páros társaságában? :D

Every game has a story...Only one is a legend...The legend is back! This year...the Legend is reborn! The Legend of Zelda! --- A Zelda azért létezik, mert néhány évente meg kell csinálni a világ legjobb játékát....

(#7769) GoodSpeed válasza Sirandrish (#7768) üzenetére


GoodSpeed
őstag
LOGOUT blog (1)

A 2,5 Gbps-os port elengedhetetlen, mert 2000-es magenta nethez szükséges. Ezen felül ha saját routerhez ragaszkodsz, akkor az is 2,5 Gbps-os porttal kell, hogy rendelkezzen! Ahol nincs kapacitás eme sebesség befogadására, oda nem mennek a komoly ISP-k. :D
Mesterünk felismerte, hogy ez áll a kis falvak elszigetelődése mögött, miszerint, ha nincs pénz erőműre, nem lesz pénz havidíjra sem!4!!!!!44!!! :D

be quiet! Pure Base 500DX || be quiet! Pure Power 12 M 750W 80+ Gold || BQ! DARK ROCK PRO 5 || ASUS ROG STRIX B650E-F GAMING WIFI || AMD AM5 Ryzen 7 7700X, Corsair 32GB KIT DDR5 6000MHz Vengeance || XFX Speedster SWFT 319 RX 6800 CORE || SAMSUNG 980 PRO 1 TB || ASUS Xonar U5 ||Windows 11 Pro FPP

(#7770) Ic3man válasza GoodSpeed (#7765) üzenetére


Ic3man
tag

Jaja! Amúgy nekem pont semmit nem fog érni, baromi messze van a Site, azon is LTE800-van csak. Erős izgalmi állapotban az ONT mellett mértem 1-2Mbit sebességet mobilneten. :D

Méltassuk már a fórumtársunkat válaszra, még ha az nehezünkre is esik!!! www.devpara.hu

(#7771) balika21 válasza balika21 (#5353) üzenetére


balika21
tag

Sziasztok, tegnap bekötötték az optikát Takácsin, szépen hasít. :)

(#7772) GoodSpeed válasza balika21 (#7771) üzenetére


GoodSpeed
őstag
LOGOUT blog (1)

Melyik ISP?

be quiet! Pure Base 500DX || be quiet! Pure Power 12 M 750W 80+ Gold || BQ! DARK ROCK PRO 5 || ASUS ROG STRIX B650E-F GAMING WIFI || AMD AM5 Ryzen 7 7700X, Corsair 32GB KIT DDR5 6000MHz Vengeance || XFX Speedster SWFT 319 RX 6800 CORE || SAMSUNG 980 PRO 1 TB || ASUS Xonar U5 ||Windows 11 Pro FPP

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.