Hirdetés

2024. április 20., szombat

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-02-28 18:16:31

LOGOUT.hu

Elso fazis: epits ki egy megfelelo alapot,konnyu,alacsonyabb pulzusu alapozassal.Erzesbol ez a "meg tudok kenyelmesen beszelni futas kozben",nagyjabol a max pulzusod 70-75%-a.
Amikor ugy le tudsz futni kb. 10km-t,hogy 5 utesnel nem mozdul el tobbet az alap futopulzusod akkor kezdheted a kovetkezo fazist.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#94601) tomcica


tomcica
Topikgazda

Ekozben mashol M80+ kategoria 200m
[link]
32:53 (az kb 2:40-es pace 1000m-en)

[ Szerkesztve ]

There are two mistakes along the way to Mastery: Not starting it and not going all the way."

(#94602) inf3rno válasza Alg (#94595) üzenetére


inf3rno
nagyúr

Én még mindig a Polart ajánlom és külön szenzort. Pár éve van meg, és következetesen méri ugyanazt a gyenge pulzust. :DDD Plusz előnye a külön szenzornak, hogy télen nem fagy el a csuklód. Mondjuk nyáron meg hátrány, hogy kettőt hordasz, de ez van. A Polar előtt Mio volt, annál voltak anomáliák, amikor besütött alá a nap vagy bemocskolódott a szenzor, de ez a mostani kütyü sokkal fejlettebb. A Garminnál valamiért nem sikerült eljutni erre a szintre.

[ Szerkesztve ]

Buliban hasznos! =]

(#94603) Alg válasza inf3rno (#94602) üzenetére


Alg
veterán

Van egy Verity Sense télire/bringázáshoz :K meg egy Garmin öv is, ha valamiért nagyon pontosan akarom a résztávos pulzust mérni, bár azokat inkább tempóra csinálom.

"I love not man the less, but Nature more" // Giant TCR Adv. '16 Di2 // Fenix 7 SS // FiiO BTR3 + Truthear ZERO

(#94604) inf3rno válasza Alg (#94603) üzenetére


inf3rno
nagyúr

Nekem is Verity Sense van. :-) Talán egyedüli hátránya, hogy ezzel nincs HRV szemben a mellkaspánttal.

[ Szerkesztve ]

Buliban hasznos! =]

(#94605) pinnacle válasza tomcica (#94588) üzenetére


pinnacle
nagyúr

Megnéztem, nem nagyon kopott a cipőim sarka, de az ér le először. Nem így sétál az emberek többsége? Futásnál mondták, hogy jobb ha a láb első felére érkezik az ember, nem tudom, hogy ez mennyire igaz. Sétánál még furcsában néz ki. Ha tudsz légy szíves mutass olyan videót, ami jó példa arra, mi a helyes lábtartás sétánál.

[ Szerkesztve ]

(#94606) norby_42 válasza tomcica (#94601) üzenetére


norby_42
aktív tag

Jó, de nekik volt 30 év plusz edzés :D

Eat pasta, run fasta

(#94607) tomcica válasza pinnacle (#94605) üzenetére


tomcica
Topikgazda

Nem mindenkinek a sarka er le eloszor setanal :N en pl talpkozepre erkezem,gondolom aki ugy setal,hogy picit elore is dol kozben az meg a talp elso felere erkezik.

There are two mistakes along the way to Mastery: Not starting it and not going all the way."

(#94608) tomcica válasza norby_42 (#94606) üzenetére


tomcica
Topikgazda

:D

There are two mistakes along the way to Mastery: Not starting it and not going all the way."

(#94609) tomcica válasza pinnacle (#94605) üzenetére


tomcica
Topikgazda

[link]

There are two mistakes along the way to Mastery: Not starting it and not going all the way."

(#94610) Lortech válasza tomcica (#94601) üzenetére


Lortech
addikt

Komoly. A 4. koma 85+-os és teljesen jó a mozgása, úgy tűnt, nincs beszűkülve egyáltalán a mozgástartománya, csak már nem pörög úgy.

__
Ma megint hegymenet volt terítéken, Budaörsről NY-K irányban felmentem Farkas-hegyre, majd Normafára, aztán le az Irhás-árkon vissza Budaörsre. Tingli tangli 12,58km és 6:07/km lett az átlag, de a 338 szint miatt - főleg hogy az első 30 percen volt a 99%-a - nem volt olyan laza. :D
[kép]

Thank you to god for making me an atheist

(#94611) tomcica válasza Lortech (#94610) üzenetére


tomcica
Topikgazda

Amikor ilyet latsz eloben :K bruuuutal plane meg 50-60 koruli sprinterek. Nezzetek ki az OB-re nyaron,elmeny latni :K

There are two mistakes along the way to Mastery: Not starting it and not going all the way."

(#94612) -Pepe-


-Pepe-
tag

A tegnapi nap ismétlését követtem el.
Jött a 15km alapozó: [kép]
Aztán a 200-as menet: [kép]
Majd a 100-as: [kép]
A 100-as első résztávjánál beragadt a pulzus, de az óra is. :(( Vagy én? :F
Legvégén a levezető: [kép]
Most igyekeztem jobban nyomni a gyorsakat és jobban kigyorsítani(éreztem, hogy Tom figyel :D ).
Holnap pihenő, mielőtt a Coros kiír az életből is. [kép] :Y

[ Szerkesztve ]

Run fasta, eat cipőpaszta

(#94613) Never79 válasza norby_42 (#94591) üzenetére


Never79
tag

:D

(#94614) Never79 válasza tomcica (#94601) üzenetére


Never79
tag

Na akkor van még 35 évem ezt a teljesítményt elérni.

[ Szerkesztve ]

(#94615) pinnacle válasza tomcica (#94609) üzenetére


pinnacle
nagyúr

Köszi! Én pont olyan nagy, gyors lépésekkel megyek, ahogy az elején mutatják. :) Más ez a kisebb lépéses, nem sarokcsapós járás. Itt is a sarok ér le először, csak puhábban.

(#94616) Alg


Alg
veterán

Kezdő, pronáló, de nem túlsúlyos (sőt, elég pehelysúlyú hölgy) futónak első cipőnek Puma VN2 vagy inkább Foreverrun? Én utóbbira szavaznék inkább.

Egyelőre cél egy 5k szeptemberig, aztán meglátjuk elkapja-e a gépszíj ;]

Férfi VN3 meg már 78EUR BS-en... viszket a talp... izé tenyerem :DDD

[ Szerkesztve ]

"I love not man the less, but Nature more" // Giant TCR Adv. '16 Di2 // Fenix 7 SS // FiiO BTR3 + Truthear ZERO

(#94617) tomcica válasza pinnacle (#94615) üzenetére


tomcica
Topikgazda

En ugy latom a setanal az,hogy milyen nagyot lepsz kihat arra,hogy mennyire erkezel sarokra.
Ez a puha sarokfogas nem hiszem,hogy gondot okoz,ez jol nez ki.

There are two mistakes along the way to Mastery: Not starting it and not going all the way."

(#94618) Vertigo18


Vertigo18
addikt

Hallo! Van arra mód, hogy a Fenix 6X Pro-m által ajánlott napi futást/edzést valahogy lementsem? Azt tudom, hogy tudok létrehozni saját edzéseket, de én azt szeretném a készülékre lementeni, amit bead napi futásnak, hogy bármikor előszedhessem.

Hangsúlyozom, nem edzéstervet szeretnék teljesíteni és nem saját magam szeretném létrehozni az edzést, hanem AZT, amit bead épp, azt lementeni...

Előre is köszi!

Minél több embert ismerek, annál jobban szeretem a kutyámat...

(#94619) Studi válasza Vertigo18 (#94618) üzenetére


Studi
addikt

Sajnos nincs. :( Legalábbis FR255-ön nem találtam erre megoldást.

(#94620) Never79 válasza Never79 (#94614) üzenetére


Never79
tag

Mindeközben Portugáliában: instán linkelte tesóm, 65+ női fm eredmény 1:24.

Akit érdekel a hazai terepfutás: hétvégén Mátrabérc trail, szerintem igazán érdekes lehet/lesz most. Pálfy Marci, Klucsár Marcell, Milata Patrik, UTH/P85 nyertesek, illetve van pár ember még, aki 6 óra alatti Bércet tud. File Balázs is jó formában van, szóval izgalmas lehet az ő párharcuk.

[ Szerkesztve ]

(#94621) tomcica válasza Never79 (#94620) üzenetére


tomcica
Topikgazda

Aaaz igen :R meg a vegen oda kell tennetek magatokat,hogy a noi oregasszony csoportba bent maradjatok ;]

There are two mistakes along the way to Mastery: Not starting it and not going all the way."

(#94622) ígyvanferi válasza Alg (#94616) üzenetére


ígyvanferi
addikt

Sőt, nálunk a rikító sárgára megy most a mid season deal 25%-os kedvezménye, amivel 27 ezer Ft-ra jön ki (~70 euró). Mondjuk a 10%-os belépő kedvezménnyel az olcsóbbik kék árát is kb. eddig lehet lefaragni...

(#94623) xy.zsolt válasza ígyvanferi (#94622) üzenetére


xy.zsolt
őstag

Mostanában nem érvényes semelyik extra kedvezmény arra ami érdekelne. :U
Mindegy, BS meghívó van még ha kell :B

[ Szerkesztve ]

BESTSECRET MEGHÍVÓt szívesen küldök PM-ben.

(#94624) -Pepe- válasza xy.zsolt (#94623) üzenetére


-Pepe-
tag

Nagy hóhányó vagy te hóember! Meghívó végtelen mennyiségben áll rendelkezésre minden regisztráltnak. :)) :D
Arany státuszban vagy már?
A gyémánthoz jó sokat kell vásárolni.
Nálam még megy az aranyért való küzdelem. Meghívni meg már nincs kit.
Cipővel tele vagyok...
[kép]

Run fasta, eat cipőpaszta

(#94625) Studi válasza -Pepe- (#94624) üzenetére


Studi
addikt

Küldjek pontot? :DDD Ha van több meghívód érdemes az Aboutyou-Zalando facebook csoportokba bedobni, pillanatok alatt beregisztrálnak, aztán 1-2 vásárol is belőle. Aztán a Bestsecret úgyis visszaadja a meghívókat pár hét múlva. Volt olyan, hogy 100+400 pont járt az új regért, nekem akkor szaladt meg, van most 5e.

(#94626) -Pepe- válasza Studi (#94625) üzenetére


-Pepe-
tag

Élelmes vagy, azt meg kell hagyni. Te már a platina hegy rangért harcolsz. :D
Nincs Facem.
Fogalmam sincs kinek küldjek. :F Az IP-t figyeli, így magamnak nem tudok...

Run fasta, eat cipőpaszta

(#94627) Studi válasza -Pepe- (#94626) üzenetére


Studi
addikt

ohh, pedig jó móka, már összejött így némi jutalék, így lett olcsósítva Pega Trail 4 GTX, Rebel v3 is, most is vár egy 20-as felhasználásra. :)

(#94628) xy.zsolt


xy.zsolt
őstag

Hanyatlok skacok :O Ma 9k@4:40 volt 3:30as kigyorsításokkal. Nem vagyok beteg, de 2hete nem vagyok toppon. Lefáraszt idegileg egyéb téma ami folyamat koncentrációt igényel...szóval rendesen kihat a fizikai teljesítményemre. Ezt a mókát pl 3hete még 4:20as alaptempón csináltam és nem fáradtam el jobban mint ma. :N

[ Szerkesztve ]

BESTSECRET MEGHÍVÓt szívesen küldök PM-ben.

(#94629) xy.zsolt válasza xy.zsolt (#94628) üzenetére


xy.zsolt
őstag

Update: Legutóbb 10k-n 2k-nként gyorsítottam ki, ma 1k-nként :U Ja, és nem Rebel-ben futottam ma hanem a téli pumában....mondjuk ennyi a vigasz, de ettől még nem vagyok önmagam......érzem.

[ Szerkesztve ]

BESTSECRET MEGHÍVÓt szívesen küldök PM-ben.

(#94630) tomcica válasza xy.zsolt (#94628) üzenetére


tomcica
Topikgazda

Odafigyelj ilyenkor naaaagyon :K jelez a test hallgatni kell ra...tarts egy kilazitobb hetveget,akar full pihenoset is. Toltodj fel testileg es mentalisan is.

There are two mistakes along the way to Mastery: Not starting it and not going all the way."

(#94631) xy.zsolt válasza tomcica (#94630) üzenetére


xy.zsolt
őstag

Figyelem a jeleket :K ....ezért is választottam ma a 4:40es alaptempót.

BESTSECRET MEGHÍVÓt szívesen küldök PM-ben.

(#94632) tomcica válasza xy.zsolt (#94631) üzenetére


tomcica
Topikgazda

Verkepet mikor neztel utoljara? Vas rendben van?

There are two mistakes along the way to Mastery: Not starting it and not going all the way."

(#94633) inf3rno válasza tomcica (#94632) üzenetére


inf3rno
nagyúr

Hemoglobint, vörösvértestet kell nézni, többet mond a vashiányról, mint a vas.

Buliban hasznos! =]

(#94634) xy.zsolt válasza inf3rno (#94633) üzenetére


xy.zsolt
őstag

Azok rendben vannak :K Gondolom a húsvéti zabálás (sonka, tojás, sütemények) viszont taccsra vágta a koleszterint :U .... a jó és a rossz koleszterin is magas lett hétfőn

[ Szerkesztve ]

BESTSECRET MEGHÍVÓt szívesen küldök PM-ben.

(#94635) tomcica válasza inf3rno (#94633) üzenetére


tomcica
Topikgazda

igen igy ertettem :K

[ Szerkesztve ]

There are two mistakes along the way to Mastery: Not starting it and not going all the way."

(#94636) Lortech válasza inf3rno (#94633) üzenetére


Lortech
addikt

Ferritin és transzerrin, ha már.. De bármi gyulladásnál, fertőzésnél a ferritin is elmászik, mivel akut fázis fehérje.
Illetve vörösvértestek alaki jellemzői, valamint folsav, B12.
Hemoglobin futóknál, átlétáknál gyakran elmászik (alacsony).
Nehéz kiháromszögelni a vashiányt egyébként, mivel az összkép kialakításához nem áll rendelkezésre minden infó (nincs rá elterjedt teszt, pl. hepcidin, vagy túl invazív (csontvelő- biopszia), illetve mert a vas anyagcserében még sok a kérdőjel.
__
xy.zsolt: nincs jó vagy rossz koleszterin. Ha a triglicerided nem magas - tippre nem az - a magas HDL mellé, akkor tök mindegy az LDL-ed, amíg nem 8-10 fölötti.

Thank you to god for making me an atheist

(#94637) xy.zsolt válasza Lortech (#94636) üzenetére


xy.zsolt
őstag

Triglicerid 0,9 ami kevés... az LDL 3,9....szóval kb úgy van ahogy írtad. Össz koleszterin 6,0

[ Szerkesztve ]

BESTSECRET MEGHÍVÓt szívesen küldök PM-ben.

(#94638) -Pepe- válasza Lortech (#94636) üzenetére


-Pepe-
tag

Érdekességnek: [link]
A jó öreg Philips! [link]
Van itt minden: [link]
Vannak a technológiai fejlődésnek jó oldalai is.

Run fasta, eat cipőpaszta

(#94639) -Pepe- válasza -Pepe- (#94638) üzenetére


-Pepe-
tag

Meg aztán a sporttevékenység által felgyorsult vérkeringés, nyíró erőt fejt ki az érfalakra.
Pihenj Zsolti, rendben leszel, csak úgy nem száll el az ember egyik napról a másikra.

Run fasta, eat cipőpaszta

(#94640) ígyvanferi válasza ígyvanferi (#93724) üzenetére


ígyvanferi
addikt

Közben megvilágosodtam (sajnos az óra nem), hála a szerdai öv otthonfelejtésnek. Ugyanis akkor nem kapcsol be sötétben a háttérvilágítás tevékenység közben, ha az öv is csatlakoztatva van. Ezért működött, illetve működik most is a dolog, ha itt az asztalnál ülve próbálom ki. És működött szerdán is, amikor nem volt az öv csatlakoztatva. Van ötletetek ilyen esetre? Illetve a Garmin supportot még nem ismerem, hogy működik, hova írjak?

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.