Hirdetés
- Luck Dragon: Asszociációs játék. :)
- sziku69: Fűzzük össze a szavakat :)
- D1Rect: Nagy "hülyétkapokazapróktól" topik
- MasterDeeJay: Intel Xeon 2673v4 best buy, avagy 20 mag 6eft-ért
- lezso6: Kamu AI ismeretterjesztő shorts videók
- sziku69: Szólánc.
- gban: Mentsünk meg egy 1151-es alaplapot
- V.Milán: Lányok 2026-ban...
- gban: Mentett Pentium 1 alaplapok
- Elektromos rásegítésű kerékpárok
-
207375 - 207301
207375 - 207301 207300 - 207201 207200 - 207101 207100 - 207001 207000 - 206901 206900 - 206801 206800 - 206701 206700 - 206601 206600 - 206501 206500 - 206401 206400 - 206301 206300 - 206201 206200 - 206101 206100 - 206001 206000 - 204001 204000 - 202001 202000 - 200001 200000 - 198001 198000 - 196001 196000 - 194001 194000 - 192001 192000 - 190001 190000 - 188001 188000 - 186001 186000 - 184001 184000 - 182001 182000 - 180001 180000 - 178001 178000 - 176001 176000 - 174001 174000 - 172001 172000 - 170001 170000 - 168001 168000 - 166001 166000 - 164001 164000 - 162001 162000 - 160001 160000 - 158001 158000 - 156001 156000 - 154001 154000 - 152001 152000 - 150001 150000 - 148001 148000 - 146001 146000 - 144001 144000 - 142001 142000 - 140001 140000 - 138001 138000 - 136001 136000 - 134001 134000 - 132001 132000 - 130001 130000 - 128001 128000 - 126001 126000 - 124001 124000 - 122001 122000 - 120001 120000 - 118001 118000 - 116001 116000 - 114001 114000 - 112001 112000 - 110001 110000 - 108001 108000 - 106001 106000 - 104001 104000 - 102001 102000 - 100001 100000 - 98001 98000 - 96001 96000 - 94001 94000 - 92001 92000 - 90001 90000 - 88001 88000 - 86001 86000 - 84001 84000 - 82001 82000 - 80001 80000 - 78001 78000 - 76001 76000 - 74001 74000 - 72001 72000 - 70001 70000 - 68001 68000 - 66001 66000 - 64001 64000 - 62001 62000 - 60001 60000 - 58001 58000 - 56001 56000 - 54001 54000 - 52001 52000 - 50001 50000 - 48001 48000 - 46001 46000 - 44001 44000 - 42001 42000 - 40001 40000 - 38001 38000 - 36001 36000 - 34001 34000 - 32001 32000 - 30001 30000 - 28001 28000 - 26001 26000 - 24001 24000 - 22001 22000 - 20001 20000 - 18001 18000 - 16001 16000 - 14001 14000 - 12001 12000 - 10001 10000 - 8001 8000 - 6001 6000 - 4001 4000 - 2001 2000 - 1
-
Fórumok
LOGOUT - lépj ki, lépj be!
LOGOUT reakciók Monologoszféra FototrendGAMEPOD - játék fórumok
PC játékok Konzol játékok MobiljátékokPROHARDVER! - hardver fórumok
Notebookok TV & Audió Digitális fényképezés Alaplapok, chipsetek, memóriák Processzorok, tuning Hűtés, házak, tápok, modding Videokártyák Monitorok Adattárolás Multimédia, életmód, 3D nyomtatás Nyomtatók, szkennerek Tabletek, E-bookok PC, mini PC, barebone, szerver Beviteli eszközök Egyéb hardverek PROHARDVER! BlogokMobilarena - mobil fórumok
Okostelefonok Mobiltelefonok Okosórák Autó+mobil Üzlet és Szolgáltatások Mobilalkalmazások Tartozékok, egyebek Mobilarena blogokIT café - infotech fórumok
Infotech Hálózat, szolgáltatók OS, alkalmazások SzoftverfejlesztésFÁRADT GŐZ - közösségi tér szinte bármiről
Tudomány, oktatás Sport, életmód, utazás, egészség Kultúra, művészet, média Gazdaság, jog Technika, hobbi, otthon Társadalom, közélet Egyéb Lokál PROHARDVER! interaktív
-
Frissítve: 2016-08-09 20:41 Téma összefoglaló
- kezdőknek infók itt: [link] és itt: [link]
- Drugs Bunny - A sárga kapszula (alapismereteket tartalmazó könyv .pdf formátumban) (alternatív letöltési link)
Új hozzászólás Aktív témák
-
Tyler Durden
addikt
"Az éjfél előtti alvás duplán számít."
Ennek a videónak pont az elején van ez a részlet:
Dr. Schwab Richárd: Nagyon egyszerű módszerrel lehetünk sokkal egészségesebbekRossz hír az olyanoknak, mint én. 11 előtt sose fexem, de inkább éjfél, kelés pedig hétközben reggel 7, hétvégén jó esetben 8.
-
scdlsc
senior tag
Azt hallottam egyszer egy alvás szakértő proftól, hogy a mélyalvás jobban összejön ha korábban fekszünk le (ránézve utolsó mért alvásomra, nekem mondjuk 1 előtt jött össze a nagyja, utána szinte semmi).
Nekem is lehet korábban kéne feküdni
"Az éjfél előtti alvás duplán számít."
Ennek a videónak pont az elején van ez a részlet:
Dr. Schwab Richárd: Nagyon egyszerű módszerrel lehetünk sokkal egészségesebbek -
sherlock82
senior tag
olyan koran nyit a kek osztriga nalatok, kollega?
ertem, hogy neked jo ez, meg mukodik. de thcriss meg rosszul alszik, tehat valamin valtoztatni kell. nem hiszem, hogy a masik szoba ezt megoldja.#207344 jahjah, en is bagoly vagyok. keptelen vagyok atszokni a korabbi fekvesre. probaltam tobb hetig (lehet ez keves volt), felebredek mindig hajnalban ha 10-kor megprobalok lefekudni.
arrol inkabb ne is beszeljunk, hogy en reggel edzek...
hogy en bolgarozzak reggel? muhaha 0% esely van erre de mas gyakorlatban se tudnam odatenni magam.#207341 vmikor noni kell
amugy eleg nagy az alvasigenyem, 7 ora alatt hasznalhatatlan vagyok, de inkabb 8-at szeretem.#207350 jo hat valamin valtoztatnod kell ha nem alszol jol. hozni kell valami kompromisszumot. gondolom ha megoldana a 2 oraval kesobbi fekves es keles akkor bevallalnad hogy emberek is legyenek a teremben amikor edzel
nem valaszoltal, hogy reggeben is mindig ilyen extrem koran fekudtel es mukodott ez jol? csak mostanaban ebredsz? mert akkor nezz korul mi valtozott az eletedben.
ha regebben nem fekudtel ilyen koran akkor en abban az iranyban mozdulnek el.
Egyetértünk.tisn
Ne gondold azt hogy mindig nálad van a bölcsek követ, de felőlem azt csinálsz amit akarsz.
PeacelikerÉrtem akkor neked kell azért alkalmazkodni, familia, évszakok stb.
Majd alakulnak a dolgok és a gyerekek is, aztán idővel csak könnyebb lesz. -
tisn
veterán
a 8h az extrem korai. egy csecsemo sem alszik el akkor

na ha lefekudnel akkor eleg hamar kiderulne, hogy megsem bagoly, hanem vakond vagy mi vagy...
-
m3ss
veterán
ez jogos, de 10h nem keso, a 8h az extrem korai. egy csecsemo sem alszik el akkor

viszont ha regebben ugyanez volt es jol aludtal, akkor nem tudom...tobb a stressz? amugy sokaknak idosebb korban jon ez ki azt olvastam..talan minden 2.3. ember szenved ettol.
nehez ugy
-
tisn
veterán
-
tchriss
tag
olyan koran nyit a kek osztriga nalatok, kollega?
ertem, hogy neked jo ez, meg mukodik. de thcriss meg rosszul alszik, tehat valamin valtoztatni kell. nem hiszem, hogy a masik szoba ezt megoldja.#207344 jahjah, en is bagoly vagyok. keptelen vagyok atszokni a korabbi fekvesre. probaltam tobb hetig (lehet ez keves volt), felebredek mindig hajnalban ha 10-kor megprobalok lefekudni.
arrol inkabb ne is beszeljunk, hogy en reggel edzek...
hogy en bolgarozzak reggel? muhaha 0% esely van erre de mas gyakorlatban se tudnam odatenni magam.#207341 vmikor noni kell
amugy eleg nagy az alvasigenyem, 7 ora alatt hasznalhatatlan vagyok, de inkabb 8-at szeretem.#207350 jo hat valamin valtoztatnod kell ha nem alszol jol. hozni kell valami kompromisszumot. gondolom ha megoldana a 2 oraval kesobbi fekves es keles akkor bevallalnad hogy emberek is legyenek a teremben amikor edzel
nem valaszoltal, hogy reggeben is mindig ilyen extrem koran fekudtel es mukodott ez jol? csak mostanaban ebredsz? mert akkor nezz korul mi valtozott az eletedben.
ha regebben nem fekudtel ilyen koran akkor en abban az iranyban mozdulnek el.mindig is ilyen voltam ha hajnal 1ig ment a buli kelltrm 5 kor napkozbe meg ebed utan szunya es rohadt szarul voltam egesz nap. sose birtam a kesoi fentmaradast.
-
Dorian
félisten
-
tisn
veterán
Elvi felvetés volt csak egyelőre
Ott kezdődnek a technikai problémák, hogy gyerekek amúgy sem igazán haladnak az alvással ha suli idő van, de most meg már a nyár szele kezdi megcsapni őket, szóval inkább 10 mire ki lehet jönni tőlük (végre nem mellettük fekvés van, de a szobában ülős altatás még igen). És akkor jön az, hogy amit innentől ébren tud tölteni az ember az asszonnyal az az én (vagyis) mi idő... Ami jellemzően gecire nem hasznos tv bámulás de ennyivel is több mint a semmi.Szevam
A rozsdafarkú mindig idegesítő, de költés időben az éles csipogó hangjával amikor minket el akar terelni a fészektől, akkor igazán gyilkos
Nálunk kuvikok vannak amik meg este 10 től gondolják, hogy épp gyártani kell valami horrorfilm alá zajokat (brutálisan tudnak visítani, mintha ölnének valamit)
nekem reggel 4kor kezdik a csiripelest

-
Szevam
senior tag
-
cOxeR
Ármester
Ha már madarak és alvás...
Tegnap éjfélkor kergettem el 2 kis fülesbaglyot seprűvel, mert hívták a szüleket. Nyitva volt az ablakom... alvás nulla, pedig előtte való nap 2157 kcal-t toltam le.
Tavaly, minden hajnalban 03:45 körül volt az ablakomban egy rozsdafarkú (tolta ezt 2 hétig...). Sokkal éktelenebb közelről és félálomból felkelve, mint amikor udvaron "zenél"..
Pogácsát legalább sütöttél, ha már nem aludtál?
![;]](//cdn.rios.hu/dl/s/v1.gif)
-
Dorian
félisten
Elvi felvetés volt csak egyelőre
Ott kezdődnek a technikai problémák, hogy gyerekek amúgy sem igazán haladnak az alvással ha suli idő van, de most meg már a nyár szele kezdi megcsapni őket, szóval inkább 10 mire ki lehet jönni tőlük (végre nem mellettük fekvés van, de a szobában ülős altatás még igen). És akkor jön az, hogy amit innentől ébren tud tölteni az ember az asszonnyal az az én (vagyis) mi idő... Ami jellemzően gecire nem hasznos tv bámulás de ennyivel is több mint a semmi.Szevam
A rozsdafarkú mindig idegesítő, de költés időben az éles csipogó hangjával amikor minket el akar terelni a fészektől, akkor igazán gyilkos
Nálunk kuvikok vannak amik meg este 10 től gondolják, hogy épp gyártani kell valami horrorfilm alá zajokat (brutálisan tudnak visítani, mintha ölnének valamit)
Nálunk bevállt a szigorú mindig betartott napirend. Akármi is van, 8- 8:15-kor elindulunk velük felfelé, pizsama, meseolvasás, altatgatás, és akármi is van, 9-kor lejövünk és kusslegyen alszatok, pont.
Így van 1 óra szabadidő, és még normál időben, 10 - 10:15-kor le tudnuk feküdni, hogy legkésőbb 6-kor kipihenten ébredjünk -
Dorian
félisten
Jól van, mivel neked könnyebben változik/fenntartható ez a normális és a kutatók is akiknek ez a szakmája hülyeségeket írnak, mert nálad nem így van, oké.

Az hogy fiatalon bagoly voltál az kb teljesen normális a hormonok miatt. Később ez beáll a cronotípusodnak megfelelőre.
És akkor írok egy megdöbbentőt számodra: nem vagyunk egyformák, aztaa
Ha utánanézel, látod h a génjeink 50+%-ban felelősek a cirkadián ritmusért.
Én is írok egy megdöbbentőt számodra: Pont valami alvásszakértőtől hallottam ezt, nem magamtól találtam ki.
-
Peaceliker
addikt
Támogatom,
- ha sikerül, kérlek írd meg a változást és mivel tudtam rávenni magad, 
5150head
Akkor neked bagolyként teljesen beállt az ami nekem - pacsirtaként - , és ha komfortzónádba csinálod szerintem is az a legjobb.tisn
Egyáltalán nem az.
" Alvásszakértő: Ha 8 órát alszol és mégis fáradt vagy, nem az alvással van baj " .
https://www.youtube.com/watch?v=r2Ph4sb3-oYNézd csak végig ezt a műsort és ahol téma az alvás idő is (!) és a pacsirta és bagoly emberek egyaránt.
Elvi felvetés volt csak egyelőre
Ott kezdődnek a technikai problémák, hogy gyerekek amúgy sem igazán haladnak az alvással ha suli idő van, de most meg már a nyár szele kezdi megcsapni őket, szóval inkább 10 mire ki lehet jönni tőlük (végre nem mellettük fekvés van, de a szobában ülős altatás még igen). És akkor jön az, hogy amit innentől ébren tud tölteni az ember az asszonnyal az az én (vagyis) mi idő... Ami jellemzően gecire nem hasznos tv bámulás de ennyivel is több mint a semmi.Szevam
A rozsdafarkú mindig idegesítő, de költés időben az éles csipogó hangjával amikor minket el akar terelni a fészektől, akkor igazán gyilkos
Nálunk kuvikok vannak amik meg este 10 től gondolják, hogy épp gyártani kell valami horrorfilm alá zajokat (brutálisan tudnak visítani, mintha ölnének valamit)
-
tisn
veterán
Annyi még az előző hsz-emhez, h olvass utána ha érdekel.
Vannak konkrét génpárok amik ezért felelősek, azon változtatni nyilván nem tudsz ezért kb nehéz tartósan fenntartani a változást.
Utazáskor nem ez az alap bio ritmus változik meg, hanem a megváltozott környezethez alkalmazkodsz.#207353 Részvétem
en utanaolvastam, nincs tudomanyos alapja

ami letezik, hogy a belso orank nem pontosan 24h utemezesu, ott vannak egyeni kulonbsegek. illetve az alvasigeny is mas (es persze az is valtozik sok mindentol, kor, munka, stressz, stb.)alapvetoen valoszinuleg keves neked a 8 ora alvas.
-
tisn
veterán
Támogatom,
- ha sikerül, kérlek írd meg a változást és mivel tudtam rávenni magad, 
5150head
Akkor neked bagolyként teljesen beállt az ami nekem - pacsirtaként - , és ha komfortzónádba csinálod szerintem is az a legjobb.tisn
Egyáltalán nem az.
" Alvásszakértő: Ha 8 órát alszol és mégis fáradt vagy, nem az alvással van baj " .
https://www.youtube.com/watch?v=r2Ph4sb3-oYNézd csak végig ezt a műsort és ahol téma az alvás idő is (!) és a pacsirta és bagoly emberek egyaránt.
hagyjlar mar a faszsagokkal
-
5150head
őstag
Jól van, mivel neked könnyebben változik/fenntartható ez a normális és a kutatók is akiknek ez a szakmája hülyeségeket írnak, mert nálad nem így van, oké.

Az hogy fiatalon bagoly voltál az kb teljesen normális a hormonok miatt. Később ez beáll a cronotípusodnak megfelelőre.
És akkor írok egy megdöbbentőt számodra: nem vagyunk egyformák, aztaa
Ha utánanézel, látod h a génjeink 50+%-ban felelősek a cirkadián ritmusért.
-
m3ss
veterán
43 éves vagyok.
Rendszeresen fent vagyok már 4 - 5 óra közt, igaz korán fekszem mindig. 20-21 közt általában elalszom.
Ez független attól hogy aznap mennyit sportolok.tchriss
- rel én hasonlóan működok. Nekem nap első fele aktív mindenképpen második fele kevésbé. De lehet ez a vidéki , nagyvárosi léthez eltérő élet miatt is van. Súlyzós edzés is rendszeresen a reggeli órákban van.olyan koran nyit a kek osztriga nalatok, kollega?
ertem, hogy neked jo ez, meg mukodik. de thcriss meg rosszul alszik, tehat valamin valtoztatni kell. nem hiszem, hogy a masik szoba ezt megoldja.#207344 jahjah, en is bagoly vagyok. keptelen vagyok atszokni a korabbi fekvesre. probaltam tobb hetig (lehet ez keves volt), felebredek mindig hajnalban ha 10-kor megprobalok lefekudni.
arrol inkabb ne is beszeljunk, hogy en reggel edzek...
hogy en bolgarozzak reggel? muhaha 0% esely van erre de mas gyakorlatban se tudnam odatenni magam.#207341 vmikor noni kell
amugy eleg nagy az alvasigenyem, 7 ora alatt hasznalhatatlan vagyok, de inkabb 8-at szeretem.#207350 jo hat valamin valtoztatnod kell ha nem alszol jol. hozni kell valami kompromisszumot. gondolom ha megoldana a 2 oraval kesobbi fekves es keles akkor bevallalnad hogy emberek is legyenek a teremben amikor edzel
nem valaszoltal, hogy reggeben is mindig ilyen extrem koran fekudtel es mukodott ez jol? csak mostanaban ebredsz? mert akkor nezz korul mi valtozott az eletedben.
ha regebben nem fekudtel ilyen koran akkor en abban az iranyban mozdulnek el. -
Dorian
félisten
Annyi még az előző hsz-emhez, h olvass utána ha érdekel.
Vannak konkrét génpárok amik ezért felelősek, azon változtatni nyilván nem tudsz ezért kb nehéz tartósan fenntartani a változást.
Utazáskor nem ez az alap bio ritmus változik meg, hanem a megváltozott környezethez alkalmazkodsz.#207353 Részvétem
Nem, ez nem determinált. Simán változhat oda vissza az életed alatt. Nyilván nem pár hét alatt.
-
5150head
őstag
Annyi még az előző hsz-emhez, h olvass utána ha érdekel.
Vannak konkrét génpárok amik ezért felelősek, azon változtatni nyilván nem tudsz ezért kb nehéz tartósan fenntartani a változást.
Utazáskor nem ez az alap bio ritmus változik meg, hanem a megváltozott környezethez alkalmazkodsz.#207353 Részvétem
-
Dorian
félisten
Pontosan így van. Amikor fiatalon nem kellett korán kelni bagoly voltam. Amikor meg korán kellett, pacsira lettem. És hétvégén is el tudok időben aludni és magamtól ébredek korán
-
Szevam
senior tag
Ha már madarak és alvás...
Tegnap éjfélkor kergettem el 2 kis fülesbaglyot seprűvel, mert hívták a szüleket. Nyitva volt az ablakom... alvás nulla, pedig előtte való nap 2157 kcal-t toltam le.
Tavaly, minden hajnalban 03:45 körül volt az ablakomban egy rozsdafarkú (tolta ezt 2 hétig...). Sokkal éktelenebb közelről és félálomból felkelve, mint amikor udvaron "zenél"..
-
tomisanzero
tag
7 éve dolgozom főként délelőttös munkarendben, 6-14-ig. 4 után kelek, este pedig 8, de legkésőbb 9 órára már alszom. Még is minden áldott délelőtt szinte kivétel nélkül egy mosott szar vagyok. Ha nincs munka, akkor pedig szépen lassan kitolodik az alvásom éjféltől reggel 9-10 körülig. Egyszerűen úgy érzem jól magam
-
5150head
őstag
Nemigazán
Amióta az eszemet tudom így működök. Egyetem után is, felnőtt korban se állt át, most 7kor kelek évek óta és sokszor küzdés a felkelés. Ha így lenne ahogy mondod rég átálltam volna. A környezetemben rengeteg ilyen ember van aki érzékenyebb erre. Én ezzel kb sose foglalkoztam, mert nem érdekelt és voltak időszakai az életemnek amikor át kellett volna állnia a szervezetemnek, mégse állt át. Felnőtt korban (30+ évesként) tudtam meg hogy létezik ilyen "alapbeállítás".
-
Woodslave
félisten
tudtok élni. Este 8-kor már alvás
monjduk én 9-kor de mindegy
-
tchriss
tag
ahogy írtam: "persze ez az én egyéni véleményem, ha neked így jó, lelked rajta
" 
Bakker írtam egy regényt mobilról erre közbe kiléptetett a rendszer.
nyilván minden tanácsot megfogadok ebben a témában mert nem én vagyok a legélesebb kés.m3ss: nem nagyon akarok átallni semmilyen más fajta fekvésre és kelésre meg edzésre mert én szeretem reggel letudni még munka előtt ha később kelnek és rengeteg szabadidőm lenne akkor se mennék el délután edzeni mert egyszerűen az már nem az én világom , szerintem az alvási idő elegendő lenne csak ezt kell átalakítani minőségi alvásra.
sherlock82: én pesti vagyok de ettől független főleg hogy itt a nyár mire feljön a nap én már a kertben a teendők nagy részét elvégeztem
tsin; csak reggel szedek vérnyomás gyógyszert de szerintem aki egészséges azoknak a nagy része éjszaka kimegy egyszer vécére tehát nem gondolnám hogy ez baromi nagy dolog amivel egyébként nincs is gond csak a vécét követően nem tudok 2 perc alatt visszaaludni reggel négyig
-
sherlock82
senior tag
Azt hallottam egyszer egy alvás szakértő proftól, hogy a mélyalvás jobban összejön ha korábban fekszünk le (ránézve utolsó mért alvásomra, nekem mondjuk 1 előtt jött össze a nagyja, utána szinte semmi).
Nekem is lehet korábban kéne feküdni
Támogatom,
- ha sikerül, kérlek írd meg a változást és mivel tudtam rávenni magad, 
5150head
Akkor neked bagolyként teljesen beállt az ami nekem - pacsirtaként - , és ha komfortzónádba csinálod szerintem is az a legjobb.tisn
Egyáltalán nem az.
" Alvásszakértő: Ha 8 órát alszol és mégis fáradt vagy, nem az alvással van baj " .
https://www.youtube.com/watch?v=r2Ph4sb3-oYNézd csak végig ezt a műsort és ahol téma az alvás idő is (!) és a pacsirta és bagoly emberek egyaránt.
-
tisn
veterán
De meló átállítani. Mint lejönni a szénhidrátról
en elmeletileg pacsirta vagyok. de ha elengedem magam es ejszakazni kezdek, akkor atalakulok bagollya

thcriss: este is szedsz vernyomicsokkentot? van benne vizhajto? nem azert ebredsz fel tobbszor ejszaka mert pisilni kell?
-
Peaceliker
addikt
De meló átállítani. Mint lejönni a szénhidrátról
-
tisn
veterán
Én bagoly vagyok pacsirta munkarenddel, na az a legrosszabb
ezek faszsagok.
nincs ilyen, a belso orad alkalmazkodik.
ha minden nap 10-kor lefekudnel, atallna siman a belso orad, es nem lennel bagoly.ahogy utazasnal is atall siman

a legtobb ember bassza a rezet jatek, telefonalas, sorinezegetes este, keson fexik -> keson kelne...
-
tomisanzero
tag
Van aki a pacsirta (korán kelő/korán fekvő) és van aki a bagoly típusba (későn fekvő/későn kelő) tartozik. Ezen kb lehetetlen változtatni. Teljesen máshol van az aktivitási csúcs mindkettőnél. Én a bagoly típusba tartozom: Ha agyonvernének se tudnék nekiállni hajnalban/reggel edzeni, amikor még a szimpla felkeléssel is gondom van
Szüleim pacsirták, mi a tesómmal baglyok vagyunk, vlt ebből nem kevés feszkó amíg együtt lakott a család
Ellenben este meló után 6-8 között szoktam edzeni. Az ideális ébredés reggel nekem kb 8-9 körül van.Én bagoly vagyok pacsirta munkarenddel, na az a legrosszabb
-
5150head
őstag
43 éves vagyok.
Rendszeresen fent vagyok már 4 - 5 óra közt, igaz korán fekszem mindig. 20-21 közt általában elalszom.
Ez független attól hogy aznap mennyit sportolok.tchriss
- rel én hasonlóan működok. Nekem nap első fele aktív mindenképpen második fele kevésbé. De lehet ez a vidéki , nagyvárosi léthez eltérő élet miatt is van. Súlyzós edzés is rendszeresen a reggeli órákban van.Van aki a pacsirta (korán kelő/korán fekvő) és van aki a bagoly típusba (későn fekvő/későn kelő) tartozik. Ezen kb lehetetlen változtatni. Teljesen máshol van az aktivitási csúcs mindkettőnél. Én a bagoly típusba tartozom: Ha agyonvernének se tudnék nekiállni hajnalban/reggel edzeni, amikor még a szimpla felkeléssel is gondom van
Szüleim pacsirták, mi a tesómmal baglyok vagyunk, vlt ebből nem kevés feszkó amíg együtt lakott a család
Ellenben este meló után 6-8 között szoktam edzeni. Az ideális ébredés reggel nekem kb 8-9 körül van. -
Peaceliker
addikt
43 éves vagyok.
Rendszeresen fent vagyok már 4 - 5 óra közt, igaz korán fekszem mindig. 20-21 közt általában elalszom.
Ez független attól hogy aznap mennyit sportolok.tchriss
- rel én hasonlóan működok. Nekem nap első fele aktív mindenképpen második fele kevésbé. De lehet ez a vidéki , nagyvárosi léthez eltérő élet miatt is van. Súlyzós edzés is rendszeresen a reggeli órákban van.Azt hallottam egyszer egy alvás szakértő proftól, hogy a mélyalvás jobban összejön ha korábban fekszünk le (ránézve utolsó mért alvásomra, nekem mondjuk 1 előtt jött össze a nagyja, utána szinte semmi).
Nekem is lehet korábban kéne feküdni
-
sherlock82
senior tag
43 éves vagyok.
Rendszeresen fent vagyok már 4 - 5 óra közt, igaz korán fekszem mindig. 20-21 közt általában elalszom.
Ez független attól hogy aznap mennyit sportolok.tchriss
- rel én hasonlóan működok. Nekem nap első fele aktív mindenképpen második fele kevésbé. De lehet ez a vidéki , nagyvárosi léthez eltérő élet miatt is van. Súlyzós edzés is rendszeresen a reggeli órákban van. -
cOxeR
Ármester
Mennyit alszol? Felkelsz es nem tudsz visszaaludni?
Probaltal mas időpontban edzeni? Fel5-kor mindossze ket tojas utan edzeni az azért extrem.Lanyom durva, 5 eves 11 orakat alszik 😆 es almos reggel alig tudom kiszedni az agybol. Viszont most meglett neki a gyurus huzodzkodas. Idaig csak hintazott rajta, nyujtott kezbol nem tudta elinditani, mondtam neki ez nem a ph! hogy partialokat nyomjunk.
elment ketszer rúd sportra, felmaszott a rudra aztan most siman felhuzta magat fullrom
Azért tudok itt még valakit, aki 9 óra előtt nem szokott fent lenni…
-
m3ss
veterán
magamtól kelek fel mindig nem keltem sose órára, edzés meló előtt van délután sokan is vannak és az már nem az én világom, én szeretek mindent reggel korai délutánig letudni azután kezdek leereszteni mint egy lufi este meg szemcsukás után 2p múlva már alvás.
20 kor fekszek 4 kor v előtte már ébren, az etap jó lenne csak este 11 kor wc aztán vagy 10p forgolódás vagy 1,5óra, aztán hajnal 4ig még jó párszor felébredek és nem megy egyből a visszaalvás.
regota igy alszol, 20-4-ig? regebben nem volt gondod? en olvastam errol sokat, sokaknak elojon ez 40 ev utan, hogy ejjel felkelnek es nehezen alszanak vissza.
esetleg nem probaltad, hogy 22-6-ra atszoksz es melo utan edzel? -
K1LLMy53Lf
őstag
lábnap 50g ot viszek be de így se megy jobban az edzés igazából csak ezért szoktam rá a reggeli ch ra, értem amit írsz de mondom amit tapasztalok ha az "ebédre" már nem viszek be direkt ch t nem álmosodom el kaja után, és délután nincs semmi éhség érzetem, az inzulin ugrálása így annyira nem is érdekel mert amiket tapasztalok az számomra pozitívan hat a diétámra.
Most nézegetek ilyen szilikonos éjszakai füldugót, szemmaszk van itthon, elköltözök 1 hónapra egy másik szobába belövöm 18 fokra az éjszakai hőfokot, kíváncsi leszek lesz e valami változás az alvásomba.
Használ valaki szilikonos nem "agyba" dugós fül dugót ami bevált? mindenképp olyan kell ami egy síkban lesz a fülemmel mert én csak oldalt alszok.
ahogy írtam: "persze ez az én egyéni véleményem, ha neked így jó, lelked rajta
" 
-
tchriss
tag
Mennyit alszol? Felkelsz es nem tudsz visszaaludni?
Probaltal mas időpontban edzeni? Fel5-kor mindossze ket tojas utan edzeni az azért extrem.Lanyom durva, 5 eves 11 orakat alszik 😆 es almos reggel alig tudom kiszedni az agybol. Viszont most meglett neki a gyurus huzodzkodas. Idaig csak hintazott rajta, nyujtott kezbol nem tudta elinditani, mondtam neki ez nem a ph! hogy partialokat nyomjunk.
elment ketszer rúd sportra, felmaszott a rudra aztan most siman felhuzta magat fullrom
magamtól kelek fel mindig nem keltem sose órára, edzés meló előtt van délután sokan is vannak és az már nem az én világom, én szeretek mindent reggel korai délutánig letudni azután kezdek leereszteni mint egy lufi este meg szemcsukás után 2p múlva már alvás.
20 kor fekszek 4 kor v előtte már ébren, az etap jó lenne csak este 11 kor wc aztán vagy 10p forgolódás vagy 1,5óra, aztán hajnal 4ig még jó párszor felébredek és nem megy egyből a visszaalvás.
-
m3ss
veterán
lábnap 50g ot viszek be de így se megy jobban az edzés igazából csak ezért szoktam rá a reggeli ch ra, értem amit írsz de mondom amit tapasztalok ha az "ebédre" már nem viszek be direkt ch t nem álmosodom el kaja után, és délután nincs semmi éhség érzetem, az inzulin ugrálása így annyira nem is érdekel mert amiket tapasztalok az számomra pozitívan hat a diétámra.
Most nézegetek ilyen szilikonos éjszakai füldugót, szemmaszk van itthon, elköltözök 1 hónapra egy másik szobába belövöm 18 fokra az éjszakai hőfokot, kíváncsi leszek lesz e valami változás az alvásomba.
Használ valaki szilikonos nem "agyba" dugós fül dugót ami bevált? mindenképp olyan kell ami egy síkban lesz a fülemmel mert én csak oldalt alszok.
Mennyit alszol? Felkelsz es nem tudsz visszaaludni?
Probaltal mas időpontban edzeni? Fel5-kor mindossze ket tojas utan edzeni az azért extrem.Lanyom durva, 5 eves 11 orakat alszik 😆 es almos reggel alig tudom kiszedni az agybol. Viszont most meglett neki a gyurus huzodzkodas. Idaig csak hintazott rajta, nyujtott kezbol nem tudta elinditani, mondtam neki ez nem a ph! hogy partialokat nyomjunk.
elment ketszer rúd sportra, felmaszott a rudra aztan most siman felhuzta magat fullrom
-
tisn
veterán
lábnap 50g ot viszek be de így se megy jobban az edzés igazából csak ezért szoktam rá a reggeli ch ra, értem amit írsz de mondom amit tapasztalok ha az "ebédre" már nem viszek be direkt ch t nem álmosodom el kaja után, és délután nincs semmi éhség érzetem, az inzulin ugrálása így annyira nem is érdekel mert amiket tapasztalok az számomra pozitívan hat a diétámra.
Most nézegetek ilyen szilikonos éjszakai füldugót, szemmaszk van itthon, elköltözök 1 hónapra egy másik szobába belövöm 18 fokra az éjszakai hőfokot, kíváncsi leszek lesz e valami változás az alvásomba.
Használ valaki szilikonos nem "agyba" dugós fül dugót ami bevált? mindenképp olyan kell ami egy síkban lesz a fülemmel mert én csak oldalt alszok.
nem direkt kelsz 4 orakor? (melo vagy edzes miatt?)
-
tchriss
tag
most is kettőbe viszed be a ch túlnyomó részét, mert edzés előtt is viszel be (meg hát ugye a zöldségekben is van azért
) a leírtak alapján, de így, hogy edzés köré építed, ez egész jó, habár én pl többet vinnék be edzés előtt, mivel ezzel az elosztással előző nap dél és reggeli (4órakor) között relatív minimális a ch-bevitel, tehát a szükséges ch-t azt a glikogénraktárakból fogja biztosítani a szervezet (illetve a bevitt fejérjéből nyert aminosavakból), reggelre azért eléggé leürülnek a raktárak így, egy mérsékelt edzéshez meg én kevésnek érzem a ~18-20g ch-t... (mégha ott is van a tojás, ami ad aminosavat izomvédőként, bár fél órával utána van az edzés, a tojásból meg azért elég lassú a hasznosítás). én legalább 50g ch-t tolnék itt, de lehet 70-80at... persze ez az én egyéni véleményem, ha neked így jó, lelked rajta 
inzulinspike-od meg ugyanúgy van, mert a (frissen) főtt rizs kb, mintha szőlőcukrot ennél... (a hűtőtt+visszamelegített is csak minimálisan jobb olyan szempontból, h talán 1-2gvel kevesebb a ch benne)
lábnap 50g ot viszek be de így se megy jobban az edzés igazából csak ezért szoktam rá a reggeli ch ra, értem amit írsz de mondom amit tapasztalok ha az "ebédre" már nem viszek be direkt ch t nem álmosodom el kaja után, és délután nincs semmi éhség érzetem, az inzulin ugrálása így annyira nem is érdekel mert amiket tapasztalok az számomra pozitívan hat a diétámra.
Most nézegetek ilyen szilikonos éjszakai füldugót, szemmaszk van itthon, elköltözök 1 hónapra egy másik szobába belövöm 18 fokra az éjszakai hőfokot, kíváncsi leszek lesz e valami változás az alvásomba.
Használ valaki szilikonos nem "agyba" dugós fül dugót ami bevált? mindenképp olyan kell ami egy síkban lesz a fülemmel mert én csak oldalt alszok.
-
m3ss
veterán
deload fanatix in the house, representing the Bare Minimum Crew™

tolodzkodas 56.3 x 6 (+1.3 kg, +1 rep)
huzodzkodas 46.1 x 5 (+ 0.75 kg)
oldalemeles 30 fokos padon 15 x 12 (nana hogy pr)
testsuly maradt szerencsere, 85.4 kg.fullpump, felso hat kivetelevel. tuti nem fogom tultolni a volument, nekem 2x eve ismukodott ez a heti 1-2 sorozat / izom, most is mukodik. ha meg 10%-kal effektivebb is a sokszor ekkora volumen, tuti nem farasztom magam..
labra nem maradt energiam, remelem holnap...ott mar 12 nap kimaradt. legalabb tesztuzem van, most hogy nem csinaltam semmit 12 napja derekam egesz jo..most nordicot ki fogom hagyni aztan megnezzuk mit mutat masnap.
-
K1LLMy53Lf
őstag
4kor ébredek 2 fott tojas 25g zabpehely 4:30 edzes 7:30 25g zab 30g feherjepor 5g kretarin 9kor 90g fott rizs 200g zoldseg 55g sult hus 100g tofu. ebed meg vacsi ebedre beviszek 70g avokadot is amiket irtam. semmi bajom sincs magas a vernyomasom ami kezeleve van de ennyi. amig ebedre is vittem be ch t mindig elalmoaodtam igy nem kettobe hanem egybe tolom be a ch t
most is kettőbe viszed be a ch túlnyomó részét, mert edzés előtt is viszel be (meg hát ugye a zöldségekben is van azért
) a leírtak alapján, de így, hogy edzés köré építed, ez egész jó, habár én pl többet vinnék be edzés előtt, mivel ezzel az elosztással előző nap dél és reggeli (4órakor) között relatív minimális a ch-bevitel, tehát a szükséges ch-t azt a glikogénraktárakból fogja biztosítani a szervezet (illetve a bevitt fejérjéből nyert aminosavakból), reggelre azért eléggé leürülnek a raktárak így, egy mérsékelt edzéshez meg én kevésnek érzem a ~18-20g ch-t... (mégha ott is van a tojás, ami ad aminosavat izomvédőként, bár fél órával utána van az edzés, a tojásból meg azért elég lassú a hasznosítás). én legalább 50g ch-t tolnék itt, de lehet 70-80at... persze ez az én egyéni véleményem, ha neked így jó, lelked rajta 
inzulinspike-od meg ugyanúgy van, mert a (frissen) főtt rizs kb, mintha szőlőcukrot ennél... (a hűtőtt+visszamelegített is csak minimálisan jobb olyan szempontból, h talán 1-2gvel kevesebb a ch benne)
-
m3ss
veterán
Én is ezen vagyok a közel 50kilóból azért csak lepattant pár kg izom is nekem a reális valahol 80-85 között lenne haskocka körvonalakkal. de ez az álom akkor valósul meg ha most lemegyek 75 re és onnan szépen lassan feljövök tömegeléssel.
m3ss: nyílván általában mindenkinek van valamihez tehetsége ha időben felismerik még lehet belőle valami az élet adott területén, te a testépítést választottad és a genetikád perfect hozzá, nekem ez egészségnek indult de azért bassza a csőröm, hogy valami látszat azért legyen már a "munkámnak" is.
Ijk: én is így eszek svédasztalos kajálásnál általában
háború mindent elpusztítani az asztalról
mostanában szoktam rá arra, hogy megpróbálom sokkal többszőr megrágni az ételt így hamarabb jön a telitettség érzés is.m3ss: nyílván általában mindenkinek van valamihez tehetsége ha időben felismerik még lehet belőle valami az élet adott területén, te a testépítést választottad és a genetikád perfect hozzá, nekem ez egészségnek indult de azért bassza a csőröm, hogy valami látszat azért legyen már a "munkámnak" is.
testepitest valasztottam?
44 eves vagyok par nap mulva, hobbibol sportolok. szarok a kaloriakra is, probalok minel kevesebb befektetett energiaval minel normalisabban kinezni, ennyi. sose erdekelt a bodybuilding kulonosebben, inkabb az erofejlesztes, progresszio motivalt. edzettem tizenevesen 2 evig, meg most amiota itt vagyok szinten csinalom. 2x even at meg neha edzegettem, de nem konzisztensen.
van ott latszata a munkadnak, latszik hogy dolgozol magadon, nincs ott semmi baj. ha akarod meg lentebb adod a testzsir%ot es meg jobban fogsz kinezni. nezz meg egy kepet magadrol mielott edzettel volna..ma viszont ossze kell kapnom magam es legalabb 4 sorozatot le kell nyomni. mert kopogtat az atrofia
-
tchriss
tag
"reggel beviszem az összes ch t"
ebben mi a logika? hogy ütemeződik emellé a mozgás/aktivitás?
"itt az inzulin a lényeg allitólag hog nem ugrik fel"
ezt sem igazán értem hogy valósul meg, ha reggel betolsz 150-200g ch-t...
legjobb tudomásom szerint a szervezeted a ch (ill minimálisan a zsír) függvényében adagolja az inzulin...
de egyébként miért baj, ha "felugrik az inzulin"? van IR-ed/2es cukrod?4kor ébredek 2 fott tojas 25g zabpehely 4:30 edzes 7:30 25g zab 30g feherjepor 5g kretarin 9kor 90g fott rizs 200g zoldseg 55g sult hus 100g tofu. ebed meg vacsi ebedre beviszek 70g avokadot is amiket irtam. semmi bajom sincs magas a vernyomasom ami kezeleve van de ennyi. amig ebedre is vittem be ch t mindig elalmoaodtam igy nem kettobe hanem egybe tolom be a ch t
-
K1LLMy53Lf
őstag
ja nálam is volt ilyen de mostani diétázgatás alatt átálltamarra a gemini véget hogy reggel beviszem az összes ch t ebed mar csak zoldseg tofu hus. vacsi meg 250g turo meg 30g feherje por. es nem vagyok “éhes” itt az inzulin a lényeg allitólag hog nem ugrik fel es nem zuhan be ebed utan álmos se vagyok.
Dorian: nekem szerintem 5% nál lenne bitang😂
én a vastagabb fajtából való vagyok nem az ilyen skiny sportos alkat."reggel beviszem az összes ch t"
ebben mi a logika? hogy ütemeződik emellé a mozgás/aktivitás?
"itt az inzulin a lényeg allitólag hog nem ugrik fel"
ezt sem igazán értem hogy valósul meg, ha reggel betolsz 150-200g ch-t...
legjobb tudomásom szerint a szervezeted a ch (ill minimálisan a zsír) függvényében adagolja az inzulin...
de egyébként miért baj, ha "felugrik az inzulin"? van IR-ed/2es cukrod? -
tchriss
tag
Persze, az marha nagy fogyás. Nálam ugye csak 14kg volt, szóval simán benne van, hogy egyszerűen nem is volt rajtam izom
életemben egy lusta dög voltam, sosem vonzott semmi mozgás, így nem is mozdultam meg. Kaja az nálam is olyan, hogy vagy lassabban jön a telítettség érzet vagy egyszerűen túl gyorsan eszem. Múltkor már kaja közben picit megálltam, mobilt nyomogatni, hogy hátha kevesebbet tudok így enni
meg sajna én egyszerűen szeretem degeszre enni magam, jól esik.
Diéta alatt nálam az van, hogy ebédig elvagyok, aztán ebéd után 1-2 órával éhes vagyok már lefekvésig. Ha nem ez van, akkor fixen hízni fogok.Mondjuk amúgy az elmúlt 1-1,5 hétben meló után (néha közben is) házon toltam erősebb fizikai munkákat. Akkor nem voltam éhes, lefoglalt a feladat. m3ss is írta ezt (azt hiszem ő), hogy szerinte sokan unalmukban esznek. Én inkább azt mondom, hogy ha unatkozom akkor éhes vagyok, szóval nem csak passzióból tömöm magamba a kaját
ja nálam is volt ilyen de mostani diétázgatás alatt átálltamarra a gemini véget hogy reggel beviszem az összes ch t ebed mar csak zoldseg tofu hus. vacsi meg 250g turo meg 30g feherje por. es nem vagyok “éhes” itt az inzulin a lényeg allitólag hog nem ugrik fel es nem zuhan be ebed utan álmos se vagyok.
Dorian: nekem szerintem 5% nál lenne bitang😂
én a vastagabb fajtából való vagyok nem az ilyen skiny sportos alkat. -
tisn
veterán
Van ilyen srac nálunk is, mondjuk o szeret focizni csak annyira nem tud
mellé eléggé kigyúrt, ami elég veszélyes kombó... -
Dorian
félisten
Én mindig is utáltam mindenféle labdajátékot, így nem is játszottam őket, így béna is vagyok bennük. Amikor a suliban focizni kellett mindig "zavaró játékos" voltam, én voltam aki odament ahhoz aki a labdát vitte és össze-vissza rugdosott így fostak hogy lerúgom a bokájukat

-
tisn
veterán
Genetika, vagy beidegzodes, nem tudom. Minden csaladtagom dagadt, zabál mind, anyám a habzsolos fajta, minden baja is van a hatalmas túlsúly miatt.
detto -
tisn
veterán
Majd mondom asszonynak hogy protein fagyit keverjen, minimális cukorral.
Egyébként sokszor leveszi mindennél felére vagy harmadára a cukrot, de nekem van hogy még úgy is túl édes.m3ss: Nekem olyan a házisüti hogy ha kirakják elém tányéron akkor addig eszem amíg el nem fogy előlem. Amikor már azt mondom nem veszek, utána még 3x min mégis odanyúlok érte. Almás linzerből meg tudnék enni egy tepsivel együltőben.
De egyébként mindennel úgy vagyok hogy simán túl tudom magam zabálni ha szabadszedés, jóval később jön meg a jóllakottság érzés. Asszony meg csak csipeget és már jóllakott 5 perc alatt, nálam ahhoz kell akár 20-30 perc.De egyébként mindennel úgy vagyok hogy simán túl tudom magam zabálni ha szabadszedés
like
scdlsc: ja pogit is
vegul is mindegy mi, csak ch es zsir legyen sok, akkor kb. johet
-
tisn
veterán
Karácsonykor voltam 90kg körül most 75. Fejem asszott öregember lesz.
de jo nektek. en siman koveren is nagypapasodom
legalabb fogynek...keddi focin szol az ellenfel1-ellenfel2-nek, hogy "te fogd az oreget"...
-
tisn
veterán
most értelmeztem
nem azért nem fejlődsz mert nem tárolgatni kellene hanem megenni? 
-
Dorian
félisten
10%-nál lesznek kivehető kockáid, tökmindegy mennyit hasazol, az a 2mm plusz izom a hasadon nem fogja áttörni a zsírt felette. Szóval nincs mese, még keményebb diéta és heti 2x50 perc zóna 2 kardio. De tudom ajánlani az influenzát, nekem anno lehozott 5-6 kilót és már egész kockás volt a hasam 4 nap után amikor egy kis zöldséglevest tudtam végre enni.
![;]](//cdn.rios.hu/dl/s/v1.gif)
Vannak szerencsés alkatúak vagy genetikájúak, én hasban nem az vagyok. Nekem láthatóság szempontból a diétánál sokkal többet ért amikor heti 3x 100+ kilóval csináltam harangozást. De az utóbbi időben nem fért bele az edzésprogramba, mondjuk úgy ezen spóroltam másra volument.
-
Ijk
félisten
Hát, rohadjon meg akinek vannak egyértelmű haskockái

Egyik meleg ismerősöm folyton pakolgatja ki magáról a felsőtestes képeket, a haskockáiról. Nem végez súlyzós edzést, futni szokott, szóval full vékony, kevés testzsírral és bármilyen átlagos, szórt fényben ott vannak az egyértelmű haskockák.Nekem 13,5-es testzsíron sem igazán látszottak, el kellett kezdenem hardcore módban hasazni, akkor kezdtek egy idő után, de akkor sem úgy. Most is az van, hogyha krv jók a fények akkor kivehető, de sima szórt fényben semmi.
Pedig az van, hogy gyakorlatilag átlag szemlélő számára kb ez az amin lejön az, hogy valaki izmos. A 6 éves lányom be is szólt, hogy apa, nagyon izmos vagy, de a Kung fu pandából a Tai Lung izmosabb mert kockás a hasa.

10%-nál lesznek kivehető kockáid, tökmindegy mennyit hasazol, az a 2mm plusz izom a hasadon nem fogja áttörni a zsírt felette. Szóval nincs mese, még keményebb diéta és heti 2x50 perc zóna 2 kardio. De tudom ajánlani az influenzát, nekem anno lehozott 5-6 kilót és már egész kockás volt a hasam 4 nap után amikor egy kis zöldséglevest tudtam végre enni.
![;]](//cdn.rios.hu/dl/s/v1.gif)
-
cOxeR
Ármester
Persze, az marha nagy fogyás. Nálam ugye csak 14kg volt, szóval simán benne van, hogy egyszerűen nem is volt rajtam izom
életemben egy lusta dög voltam, sosem vonzott semmi mozgás, így nem is mozdultam meg. Kaja az nálam is olyan, hogy vagy lassabban jön a telítettség érzet vagy egyszerűen túl gyorsan eszem. Múltkor már kaja közben picit megálltam, mobilt nyomogatni, hogy hátha kevesebbet tudok így enni
meg sajna én egyszerűen szeretem degeszre enni magam, jól esik.
Diéta alatt nálam az van, hogy ebédig elvagyok, aztán ebéd után 1-2 órával éhes vagyok már lefekvésig. Ha nem ez van, akkor fixen hízni fogok.Mondjuk amúgy az elmúlt 1-1,5 hétben meló után (néha közben is) házon toltam erősebb fizikai munkákat. Akkor nem voltam éhes, lefoglalt a feladat. m3ss is írta ezt (azt hiszem ő), hogy szerinte sokan unalmukban esznek. Én inkább azt mondom, hogy ha unatkozom akkor éhes vagyok, szóval nem csak passzióból tömöm magamba a kaját
Ez nálam is így van, ha nem tevékenykedek simán tudok enni… voltam pár napig olyan helyzetben, hogy reggeli után nem volt időm enni, egészen délután 4-5 óráig, nem történik semmi, nem ettem rommá magam este emiatt - tudatosan persze, de szerintem az unalom és a kéznél levő kaja az nagy ellenség.
-
Dorian
félisten
Én is ezen vagyok a közel 50kilóból azért csak lepattant pár kg izom is nekem a reális valahol 80-85 között lenne haskocka körvonalakkal. de ez az álom akkor valósul meg ha most lemegyek 75 re és onnan szépen lassan feljövök tömegeléssel.
m3ss: nyílván általában mindenkinek van valamihez tehetsége ha időben felismerik még lehet belőle valami az élet adott területén, te a testépítést választottad és a genetikád perfect hozzá, nekem ez egészségnek indult de azért bassza a csőröm, hogy valami látszat azért legyen már a "munkámnak" is.
Ijk: én is így eszek svédasztalos kajálásnál általában
háború mindent elpusztítani az asztalról
mostanában szoktam rá arra, hogy megpróbálom sokkal többszőr megrágni az ételt így hamarabb jön a telitettség érzés is.Hát, rohadjon meg akinek vannak egyértelmű haskockái

Egyik meleg ismerősöm folyton pakolgatja ki magáról a felsőtestes képeket, a haskockáiról. Nem végez súlyzós edzést, futni szokott, szóval full vékony, kevés testzsírral és bármilyen átlagos, szórt fényben ott vannak az egyértelmű haskockák.Nekem 13,5-es testzsíron sem igazán látszottak, el kellett kezdenem hardcore módban hasazni, akkor kezdtek egy idő után, de akkor sem úgy. Most is az van, hogyha krv jók a fények akkor kivehető, de sima szórt fényben semmi.
Pedig az van, hogy gyakorlatilag átlag szemlélő számára kb ez az amin lejön az, hogy valaki izmos. A 6 éves lányom be is szólt, hogy apa, nagyon izmos vagy, de a Kung fu pandából a Tai Lung izmosabb mert kockás a hasa.

-
Peaceliker
addikt
Én is ezen vagyok a közel 50kilóból azért csak lepattant pár kg izom is nekem a reális valahol 80-85 között lenne haskocka körvonalakkal. de ez az álom akkor valósul meg ha most lemegyek 75 re és onnan szépen lassan feljövök tömegeléssel.
m3ss: nyílván általában mindenkinek van valamihez tehetsége ha időben felismerik még lehet belőle valami az élet adott területén, te a testépítést választottad és a genetikád perfect hozzá, nekem ez egészségnek indult de azért bassza a csőröm, hogy valami látszat azért legyen már a "munkámnak" is.
Ijk: én is így eszek svédasztalos kajálásnál általában
háború mindent elpusztítani az asztalról
mostanában szoktam rá arra, hogy megpróbálom sokkal többszőr megrágni az ételt így hamarabb jön a telitettség érzés is.Persze, az marha nagy fogyás. Nálam ugye csak 14kg volt, szóval simán benne van, hogy egyszerűen nem is volt rajtam izom
életemben egy lusta dög voltam, sosem vonzott semmi mozgás, így nem is mozdultam meg. Kaja az nálam is olyan, hogy vagy lassabban jön a telítettség érzet vagy egyszerűen túl gyorsan eszem. Múltkor már kaja közben picit megálltam, mobilt nyomogatni, hogy hátha kevesebbet tudok így enni
meg sajna én egyszerűen szeretem degeszre enni magam, jól esik.
Diéta alatt nálam az van, hogy ebédig elvagyok, aztán ebéd után 1-2 órával éhes vagyok már lefekvésig. Ha nem ez van, akkor fixen hízni fogok.Mondjuk amúgy az elmúlt 1-1,5 hétben meló után (néha közben is) házon toltam erősebb fizikai munkákat. Akkor nem voltam éhes, lefoglalt a feladat. m3ss is írta ezt (azt hiszem ő), hogy szerinte sokan unalmukban esznek. Én inkább azt mondom, hogy ha unatkozom akkor éhes vagyok, szóval nem csak passzióból tömöm magamba a kaját
-
tchriss
tag
Amúgy ja. Nekem is úgy volt, hogy 3 éve amikor leadtam 13 kg körül, akkor sok izmot vesztettem (mert simán csak nem vagy marha keveset ettem, minden makró nézegetés nélkül).... Vagy inkább csak meglátszott, hogy sosem volt rajtam izom
Akkor gondoltam edzek, hogy ami elveszett meglegyen. Nyilván ezt az elvárást messze túlszárnyaltam, ee hát gyarló az ember és mohó és telhetetlen lesz
De igen. Nem vártam csodákat, csak azt, hogy egy picit több jön majd össze. Egy 10 max 20% al.
De mindegy, ez van, szóval más út nincs, zsírt kell ledobni
Én is ezen vagyok a közel 50kilóból azért csak lepattant pár kg izom is nekem a reális valahol 80-85 között lenne haskocka körvonalakkal. de ez az álom akkor valósul meg ha most lemegyek 75 re és onnan szépen lassan feljövök tömegeléssel.
m3ss: nyílván általában mindenkinek van valamihez tehetsége ha időben felismerik még lehet belőle valami az élet adott területén, te a testépítést választottad és a genetikád perfect hozzá, nekem ez egészségnek indult de azért bassza a csőröm, hogy valami látszat azért legyen már a "munkámnak" is.
Ijk: én is így eszek svédasztalos kajálásnál általában
háború mindent elpusztítani az asztalról
mostanában szoktam rá arra, hogy megpróbálom sokkal többszőr megrágni az ételt így hamarabb jön a telitettség érzés is. -
Ijk
félisten
Tuti hormonok, reta is ilyen hatasmechanizmus.
Erthetetlenul allok ezelott. Lehet a sok tej miatt bem lennek ehes? Nem ertem hogy mukodtok. Imadok deficitben lenni, csinálni ezt-azt ahelyett h kajat foznek, elokeszitenek, vennek, ennek. Csak a baj van vele
Scdlsc Friss pogacsabol en is sokat be tudok tomni. Lehet bármilyen izu csak jofele legyen. Mas kerdes h nem akarok egy marekkal 1000ft ert venni allandoan.
Most pl van itthon, de tegnap egesz nap meloztam, alig aludtam, ma egesz nap gyerek, rohangalas, cseresznyeszedes, takarotas, meg sem alltam. Az airfryerig is lusta vagyok elmenni. Leulok es jojjon a deficit leszarom
Genetika, vagy beidegzodes, nem tudom. Minden csaladtagom dagadt, zabál mind, anyám a habzsolos fajta, minden baja is van a hatalmas túlsúly miatt.
Ha annyit ennék amennyi jolesne én is kövér lennék. A hiusagom elég erős hogy 95%-ban elturom hogy éhes vagyok. -
m3ss
veterán
Majd mondom asszonynak hogy protein fagyit keverjen, minimális cukorral.
Egyébként sokszor leveszi mindennél felére vagy harmadára a cukrot, de nekem van hogy még úgy is túl édes.m3ss: Nekem olyan a házisüti hogy ha kirakják elém tányéron akkor addig eszem amíg el nem fogy előlem. Amikor már azt mondom nem veszek, utána még 3x min mégis odanyúlok érte. Almás linzerből meg tudnék enni egy tepsivel együltőben.
De egyébként mindennel úgy vagyok hogy simán túl tudom magam zabálni ha szabadszedés, jóval később jön meg a jóllakottság érzés. Asszony meg csak csipeget és már jóllakott 5 perc alatt, nálam ahhoz kell akár 20-30 perc.Tuti hormonok, reta is ilyen hatasmechanizmus.
Erthetetlenul allok ezelott. Lehet a sok tej miatt bem lennek ehes? Nem ertem hogy mukodtok. Imadok deficitben lenni, csinálni ezt-azt ahelyett h kajat foznek, elokeszitenek, vennek, ennek. Csak a baj van vele
Scdlsc Friss pogacsabol en is sokat be tudok tomni. Lehet bármilyen izu csak jofele legyen. Mas kerdes h nem akarok egy marekkal 1000ft ert venni allandoan.
Most pl van itthon, de tegnap egesz nap meloztam, alig aludtam, ma egesz nap gyerek, rohangalas, cseresznyeszedes, takarotas, meg sem alltam. Az airfryerig is lusta vagyok elmenni. Leulok es jojjon a deficit leszarom
-
scdlsc
senior tag
En meg barmit csinalok magammal nem kivanom az edeset
Eskuvon is tomi mindenki a fejet sutivel, ra se tudok nezni. Óvodai ballagas detto, en meg eszem a gyumolcsoket meg a pogit
Nem kivanom pedig regen zabaltam. Lehet ez a "sok" protein telitene el? Mondjuk igy melegben vegkepp nincs etvagyam edessegre.Hát én burgonyás meg tepertős pogácsából is végtelen mennyiséget meg tudnék enni. Vagy az Aldis bajor perecből. Sörrel meg végképp kalóriabomba.
-
Ijk
félisten
Majd mondom asszonynak hogy protein fagyit keverjen, minimális cukorral.
Egyébként sokszor leveszi mindennél felére vagy harmadára a cukrot, de nekem van hogy még úgy is túl édes.m3ss: Nekem olyan a házisüti hogy ha kirakják elém tányéron akkor addig eszem amíg el nem fogy előlem. Amikor már azt mondom nem veszek, utána még 3x min mégis odanyúlok érte. Almás linzerből meg tudnék enni egy tepsivel együltőben.
De egyébként mindennel úgy vagyok hogy simán túl tudom magam zabálni ha szabadszedés, jóval később jön meg a jóllakottság érzés. Asszony meg csak csipeget és már jóllakott 5 perc alatt, nálam ahhoz kell akár 20-30 perc. -
m3ss
veterán
Megint ott vagyok hogy ha szálkásabb akarok lenni akkor el kell kezdeni mérni patikamérlegen a kaját, ezzel a becsléses módszerrel már lófaszt nem érek el. Nyilván minőségben és mennyiségben is tartok egy színvonalat, de kisgyermek-meló harapófogóban krva nehéz méregetni és szigorú étrendet felállítani. Főleg amikor egész héten sikerült már kicsit faragni, hétvégén asszony meg elkezd sütit sütni, de most épp fagyigépet kapott mamától névnapjára...
En meg barmit csinalok magammal nem kivanom az edeset
Eskuvon is tomi mindenki a fejet sutivel, ra se tudok nezni. Óvodai ballagas detto, en meg eszem a gyumolcsoket meg a pogit
Nem kivanom pedig regen zabaltam. Lehet ez a "sok" protein telitene el? Mondjuk igy melegben vegkepp nincs etvagyam edessegre. -
Woodslave
félisten
Megint ott vagyok hogy ha szálkásabb akarok lenni akkor el kell kezdeni mérni patikamérlegen a kaját, ezzel a becsléses módszerrel már lófaszt nem érek el. Nyilván minőségben és mennyiségben is tartok egy színvonalat, de kisgyermek-meló harapófogóban krva nehéz méregetni és szigorú étrendet felállítani. Főleg amikor egész héten sikerült már kicsit faragni, hétvégén asszony meg elkezd sütit sütni, de most épp fagyigépet kapott mamától névnapjára...
Ha ninja creami vagy lidl silvercrest után érzés az qrva jó én vettem egy hete Lidl akcióban azóta protein fagyit eszek minden nap
-
Ijk
félisten
Megint ott vagyok hogy ha szálkásabb akarok lenni akkor el kell kezdeni mérni patikamérlegen a kaját, ezzel a becsléses módszerrel már lófaszt nem érek el. Nyilván minőségben és mennyiségben is tartok egy színvonalat, de kisgyermek-meló harapófogóban krva nehéz méregetni és szigorú étrendet felállítani. Főleg amikor egész héten sikerült már kicsit faragni, hétvégén asszony meg elkezd sütit sütni, de most épp fagyigépet kapott mamától névnapjára...
-
m3ss
veterán
nem tudom az én barátnőm pufi de az arca gyönyörű 35 éves lesz de még a személyit elkérik tőle ha olyan helyre megy, nyílván egy sportos test mellé már nem a baba arc dukál de kinek milyen az ízlése.
Peaceliker: Amúgy már az is nagy szám, ha nincs elhízott apuka tested, csak szar hogy valamit csinálsz 10évig azt más magára pakolja 1 év alatt.
Woodslave: de ha most lassan indítod a tömegnövelést csak megduzzadnak a testeden az izmok és ki fogsz tudni kerekedni, csak nekem a diéta vége mindig dec 23ra jön ki és a lassú tömegelés helyett jön a zabálás így rögtön megint zsírpárnákba pakolok mindent.
csak szar hogy valamit csinálsz 10évig azt más magára pakolja 1 év alatt.
Nsgy a szoras emberek kozott, kozossegben azert általában koran szembesul ezzel az ember sportok es tanilmanyok teren is.
En is csodalattal hallgatom joscha bachot vagy egy michael levint.En nem mondtam, hogy kerek arc ne nezne ki jol, csak en pont az ellenkezojet gondoltam, hogy a csontos, kevesbe zsiros arc elonyosebb mindenkinek, de lehet ti mashogy latjatok.
-
Peaceliker
addikt
nem tudom az én barátnőm pufi de az arca gyönyörű 35 éves lesz de még a személyit elkérik tőle ha olyan helyre megy, nyílván egy sportos test mellé már nem a baba arc dukál de kinek milyen az ízlése.
Peaceliker: Amúgy már az is nagy szám, ha nincs elhízott apuka tested, csak szar hogy valamit csinálsz 10évig azt más magára pakolja 1 év alatt.
Woodslave: de ha most lassan indítod a tömegnövelést csak megduzzadnak a testeden az izmok és ki fogsz tudni kerekedni, csak nekem a diéta vége mindig dec 23ra jön ki és a lassú tömegelés helyett jön a zabálás így rögtön megint zsírpárnákba pakolok mindent.
Amúgy ja. Nekem is úgy volt, hogy 3 éve amikor leadtam 13 kg körül, akkor sok izmot vesztettem (mert simán csak nem vagy marha keveset ettem, minden makró nézegetés nélkül).... Vagy inkább csak meglátszott, hogy sosem volt rajtam izom
Akkor gondoltam edzek, hogy ami elveszett meglegyen. Nyilván ezt az elvárást messze túlszárnyaltam, ee hát gyarló az ember és mohó és telhetetlen lesz
De igen. Nem vártam csodákat, csak azt, hogy egy picit több jön majd össze. Egy 10 max 20% al.
De mindegy, ez van, szóval más út nincs, zsírt kell ledobni
-
Woodslave
félisten
nem tudom az én barátnőm pufi de az arca gyönyörű 35 éves lesz de még a személyit elkérik tőle ha olyan helyre megy, nyílván egy sportos test mellé már nem a baba arc dukál de kinek milyen az ízlése.
Peaceliker: Amúgy már az is nagy szám, ha nincs elhízott apuka tested, csak szar hogy valamit csinálsz 10évig azt más magára pakolja 1 év alatt.
Woodslave: de ha most lassan indítod a tömegnövelést csak megduzzadnak a testeden az izmok és ki fogsz tudni kerekedni, csak nekem a diéta vége mindig dec 23ra jön ki és a lassú tömegelés helyett jön a zabálás így rögtön megint zsírpárnákba pakolok mindent.
Remény hal meg utoljára
amúgy tudom ha betoltodik jobb lesz. Mondjuk egy hónapig tolom még minimum -
tchriss
tag
nem tudom az én barátnőm pufi de az arca gyönyörű 35 éves lesz de még a személyit elkérik tőle ha olyan helyre megy, nyílván egy sportos test mellé már nem a baba arc dukál de kinek milyen az ízlése.
Peaceliker: Amúgy már az is nagy szám, ha nincs elhízott apuka tested, csak szar hogy valamit csinálsz 10évig azt más magára pakolja 1 év alatt.
Woodslave: de ha most lassan indítod a tömegnövelést csak megduzzadnak a testeden az izmok és ki fogsz tudni kerekedni, csak nekem a diéta vége mindig dec 23ra jön ki és a lassú tömegelés helyett jön a zabálás így rögtön megint zsírpárnákba pakolok mindent.
-
m3ss
veterán
Ja, ez van. Sok reményt én sem fűzök már ehhez az egészhez, mármint olyan szempontból, hogy görög isten forma sosem lesz belőlem
Nem voltam még laboron sosem (mármint azon kívül amit házi orvos felír 10-15 évente). Lehet kéne majd 1x,de időt és pénzt is sajnálom rá.Ilyen protein szeletet lehet rendelek én is.
m3ss
Lehet csak mert rebellis szellem vagyok, de nekem szépségipar eddig ritkán mutatott olyan ami szerintem is szép. Pl pont ez a pofa zsír leszívás is az, ami 1-2 csinos nőből éjszakai rémet csinált (az én szememben legalábbis).teny, en sem vagyok a rajongoja. altalaban ez a mertektelen beavatkozasok meg a tobb mutet kovetkezmenye. vagy fene tudja, nem is erdekel.
csak furcsallom, hogy sztetek onmagaban az, hogy vkinek az arcan tobb a zsir az jobban mutat.
sztem ez igy nem igaz. bar valszeg a mutet mas, ha fogyozal nem csak innen megy le.. -
Woodslave
félisten
Nekem is ez a bajom. Karácsonykor voltam 90kg körül most 75. Fejem asszott öregember lesz. Testem is már de mindegy
-
Peaceliker
addikt
jah én is lementem 78 ra tavaly de még semmi csak a rajzolat, és faszán ferdi krüger fejem lett
el kell fogadni a genetikát, nekünk ez max hobby lehet. teszto legalább rendben?K1LLMy53Lf: akkor elnézést

mondjuk most én is vettem ebből a szilvás fehérjéből az allegróról 90db ot úgy hogy ilyet ritkán eszek, max ha valami extra kalória felhasználás van 2 évig kb pipa

Ja, ez van. Sok reményt én sem fűzök már ehhez az egészhez, mármint olyan szempontból, hogy görög isten forma sosem lesz belőlem
Nem voltam még laboron sosem (mármint azon kívül amit házi orvos felír 10-15 évente). Lehet kéne majd 1x,de időt és pénzt is sajnálom rá.Ilyen protein szeletet lehet rendelek én is.
m3ss
Lehet csak mert rebellis szellem vagyok, de nekem szépségipar eddig ritkán mutatott olyan ami szerintem is szép. Pl pont ez a pofa zsír leszívás is az, ami 1-2 csinos nőből éjszakai rémet csinált (az én szememben legalábbis). -
m3ss
veterán
sztem csak megszoktatok az arcotokat bizonyos testzsir%on. mert amugy szepsegipar pont ezt a bukkalis zsireltavolitast tolja, kevesebb zsir arcon, ami miatt markansabb az arccsont, allkapocs.
egy nap ok hogy megeszed, de minden nap..
Új hozzászólás Aktív témák
-
207375 - 207301
207375 - 207301 207300 - 207201 207200 - 207101 207100 - 207001 207000 - 206901 206900 - 206801 206800 - 206701 206700 - 206601 206600 - 206501 206500 - 206401 206400 - 206301 206300 - 206201 206200 - 206101 206100 - 206001 206000 - 204001 204000 - 202001 202000 - 200001 200000 - 198001 198000 - 196001 196000 - 194001 194000 - 192001 192000 - 190001 190000 - 188001 188000 - 186001 186000 - 184001 184000 - 182001 182000 - 180001 180000 - 178001 178000 - 176001 176000 - 174001 174000 - 172001 172000 - 170001 170000 - 168001 168000 - 166001 166000 - 164001 164000 - 162001 162000 - 160001 160000 - 158001 158000 - 156001 156000 - 154001 154000 - 152001 152000 - 150001 150000 - 148001 148000 - 146001 146000 - 144001 144000 - 142001 142000 - 140001 140000 - 138001 138000 - 136001 136000 - 134001 134000 - 132001 132000 - 130001 130000 - 128001 128000 - 126001 126000 - 124001 124000 - 122001 122000 - 120001 120000 - 118001 118000 - 116001 116000 - 114001 114000 - 112001 112000 - 110001 110000 - 108001 108000 - 106001 106000 - 104001 104000 - 102001 102000 - 100001 100000 - 98001 98000 - 96001 96000 - 94001 94000 - 92001 92000 - 90001 90000 - 88001 88000 - 86001 86000 - 84001 84000 - 82001 82000 - 80001 80000 - 78001 78000 - 76001 76000 - 74001 74000 - 72001 72000 - 70001 70000 - 68001 68000 - 66001 66000 - 64001 64000 - 62001 62000 - 60001 60000 - 58001 58000 - 56001 56000 - 54001 54000 - 52001 52000 - 50001 50000 - 48001 48000 - 46001 46000 - 44001 44000 - 42001 42000 - 40001 40000 - 38001 38000 - 36001 36000 - 34001 34000 - 32001 32000 - 30001 30000 - 28001 28000 - 26001 26000 - 24001 24000 - 22001 22000 - 20001 20000 - 18001 18000 - 16001 16000 - 14001 14000 - 12001 12000 - 10001 10000 - 8001 8000 - 6001 6000 - 4001 4000 - 2001 2000 - 1
-
Fórumok
LOGOUT - lépj ki, lépj be!
LOGOUT reakciók Monologoszféra FototrendGAMEPOD - játék fórumok
PC játékok Konzol játékok MobiljátékokPROHARDVER! - hardver fórumok
Notebookok TV & Audió Digitális fényképezés Alaplapok, chipsetek, memóriák Processzorok, tuning Hűtés, házak, tápok, modding Videokártyák Monitorok Adattárolás Multimédia, életmód, 3D nyomtatás Nyomtatók, szkennerek Tabletek, E-bookok PC, mini PC, barebone, szerver Beviteli eszközök Egyéb hardverek PROHARDVER! BlogokMobilarena - mobil fórumok
Okostelefonok Mobiltelefonok Okosórák Autó+mobil Üzlet és Szolgáltatások Mobilalkalmazások Tartozékok, egyebek Mobilarena blogokIT café - infotech fórumok
Infotech Hálózat, szolgáltatók OS, alkalmazások SzoftverfejlesztésFÁRADT GŐZ - közösségi tér szinte bármiről
Tudomány, oktatás Sport, életmód, utazás, egészség Kultúra, művészet, média Gazdaság, jog Technika, hobbi, otthon Társadalom, közélet Egyéb Lokál PROHARDVER! interaktív
A topicban érdekeltségi körbe tartozó (tulajdonos, munkavállaló, stb.) boltot reklámozni, bármilyen módon üzletelni tilos!
- DJI Mini 5 Pro + ND filter szett
- Új! CompTIA Network+ Certification Kit Exam: N10-009 (Sybex Study Guide + Practice Tests)
- DJI Mini 3 pro Fly More Combo RC drón szett
- Eladó 2db nyak ventilátor (egyik 1. generációs csiga, másik 2. generációs mini nyak ventilátor)
- Practice of System and Network Administration - DevOps and other Best Practices for Enterprise IT
- Dell 27" USB-C Hub Monitor - P2723DE - 27% ÁFÁs
- ÚJ Lenovo Legion Pro 7 Intel Core i9-14900HX, 64GB, 1TB SSD, RTX 4090(16GB), IPS 240Hz
- M1 iMac 2021 24" - 16GB RAM, 2TB, 1TB, 512GB SSD 27% ÁFÁS
- szinteÚJ! FEKETE Surface Pro 10 Intel Core Ultra 5 135U 16GB 1000GB 1 év gar
- GYÖNYÖRŰ iPhone 16 Pro 128GB Desert Titanium -2 ÉV GARANCIA - Kártyafüggetlen, MS5153, 91% AKKSI
Állásajánlatok
Cég: aiMotive Kft.
Város: Budapest
Cég: CAMERA-PRO Hungary Kft.
Város: Budapest
amugy eleg nagy az alvasigenyem, 7 ora alatt hasznalhatatlan vagyok, de inkabb 8-at szeretem.



44 eves vagyok par nap mulva, hobbibol sportolok. szarok a kaloriakra is, probalok minel kevesebb befektetett energiaval minel normalisabban kinezni, ennyi. sose erdekelt a bodybuilding kulonosebben, inkabb az erofejlesztes, progresszio motivalt. edzettem tizenevesen 2 evig, meg most amiota itt vagyok szinten csinalom. 2x even at meg neha edzegettem, de nem konzisztensen.


