Hirdetés

2024. április 24., szerda

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-05-22 12:52:35

LOGOUT.hu

Üdv a Fűnyíró topikban!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#7601) 7Sony7 válasza 7Sony7 (#7600) üzenetére


7Sony7
addikt

Ja megvan, motoruf. De azon belül hol?

-

(#7602) draco31 válasza zsiz (#7599) üzenetére


draco31
veterán

Husin olyan zsírzógomb van nekem, persze nem gyári.
Igen a Stihl csinál ilyeneket.
Így lesz a napokban csapágycserés a 6 éves szöghajtás, mert az eladó, aki már millió éve márkaforgalmazó, azt mondta, ezt nem kell zsírozni, mert olyan fajta. Aztán 2 év múlva elkezdett már hangja lenni, ekkor néztem utána, hogy szopóka-nyalóka. :D
5:40-nél mutatja mi az elgondolás, és 6:50-nél, hogyan kellene.
Szóval kenjék a hajukra, nyilván nem gyári csapágyat fog kapni, és már kapott egy lyukat zsírozni, bár csavar az nincs benne, tömít a zsír. :)
Ja apropó, egy baja volt még a 410-nek, gázbovdene valahol megtörhetett, mert elkezdett szorulni, aztán nem engedett vissza.
Gyári 11e környéke, szóval megoldottam 500Ft-ból :D

ASUS S14 S410U /\/\ Xiaomi Redmi Note 12 pro 5G /\/\ Switch Lite /\/\ Amazfit T-Rex Pro /\/\ Blitzwolf BW-FYE15 /\/\

(#7603) Sera26


Sera26
aktív tag

Sziasztok!

Valaki közületek rendelt már közvetlenül Kínából lánctalpas, távirányítós fűnyírót?

Erre gondolok:

[link]

(#7604) Banyu válasza draco31 (#7598) üzenetére


Banyu
csendes tag

Köszi a választ!

Az az egy bajom még, hogy egy részük klasszikus rendetlen falusi porta, minden szar lepakolva és szűk helyeken is (pl. szőlősorok között) növekszik fel minden növényzet.
Kis géppel nagy bozótot nem fogok tudni vágni, naggyal max tudok szerencsétlenkedni az árokparton és a többiben haladni. Lehet a végén csak kellene egy kicsi könnyű kiegészítő gépet venni.
A vibrációs megoldások és a bodzairtási képesség miatt sejtettem, hogy inkább a profiirányba kellene elmenni, akkor lehet a végén eltüntetek minden fűkaszát otthonról és veszek egy nagyot, meg idővel egy kicsit, vagy a kicsi árából beültetem az árkot „kúszó pázsitszulával” és nem kell nyírni. Egy FS 361 és egy FS 491 között már csak a súly és erő a differencia, amúgy azonos az egész?

Egy más kérdés, van egy MTD (talán BC52) kasza is, már sokszor javított, toldozott foltozott, tavaly 25k volt a szervizelése, de az a bajom, hogyha meghúzom a gázkart és elengedem, akkor is elkezd max fordulaton prögöni és nem esik vissza a fordulat. Amíg füvet kap a damil nem para, mert van ellenállás, de ha felemelem, hogy 3 métert odébb menjek, akkor kipörög a világból és azt hiszik a szomszédok, hogy húzom neki, mint a bolond. Mi lehet a gyíkja? Már 10k-t kérnek le a szervizben a bevizsgálásra is, nem akarok feleslegesen dobálózni a lóvéval már erre a gépre.

Üdv.: B.

(#7605) draco31 válasza Banyu (#7604) üzenetére


draco31
veterán

MTD
Ugyan ez volt nekem a 410, gázbovden megszorul, vagy a gázkar, és nem enged vissza. Úgy marad behúzott állapotban?

A 491 az már nagy profi kasza, azzal kb mindenhová mehetsz. Fűrésztárcsa, minden mehet rá. Motorja is nagyobb ahogy nézem, emiatt van a tömeg eltérése.
Új típusok még, nem nagyon van róluk videó.
De kérdezősködj esetleg a másik fórumban is, ott élénkebb a kaszás élet. Néha. :D

ASUS S14 S410U /\/\ Xiaomi Redmi Note 12 pro 5G /\/\ Switch Lite /\/\ Amazfit T-Rex Pro /\/\ Blitzwolf BW-FYE15 /\/\

(#7606) bsh válasza 7Sony7 (#7601) üzenetére


bsh
őstag

nem igazán értem a kérdést. persze hogy tud más márkát is. kereshetsz alkatrész számra is, vagy összeállítási rajzokra (alkatrészlistával), stb. attól függ mit keresel.
például itt vannak összeállítási rajzok. (bal oldali menüben értelemszerűen a Diagrams & Parts Lists)

(#7607) 7Sony7 válasza bsh (#7606) üzenetére


7Sony7
addikt

Á, ok, köszi.

-

(#7608) dik


dik
őstag

Valaki véletlenül nem tudja mennyi egy Tecumseh Prizma 40 motornak a szelephézagja?

"A hülyékkel nem lehet mit kezdeni!"

(#7609) bsh válasza 7Sony7 (#7581) üzenetére


bsh
őstag

végül bosch arm 37 és stihl rme 235 közül akartam venni. bementem boltba ahol volt mindkettő, megnézegettem őket. a stihl jóval masszívabbnak tűnik, a kerekek fém tengelyen, stb. de belül az is szíjas és gondolom ugyanolyan gagyi műanyag fos az is.
erre mondja az eladó, hogy most maga ellen beszél de ő azt javasolja, vegyek agrimotort. na hát az meg aztán számomra elképzelhetetlen szinten ultragagyi! :Y
de ha már mind gagyi és mindegyikről sok rosszat írnak, akkor miért fizessek 2x annyit, meg az eladó is azt ajánlotta, úgyhogy végül az agrimotor 3813 lett. :DDD
szerk.: ja meg egy kollégám is azt mondta, neki is az agrimotor bírta a legtovább.

[ Szerkesztve ]

(#7610) 7Sony7 válasza bsh (#7609) üzenetére


7Sony7
addikt

Poroltó legyen készenlétben. ;]
Na jó, használd sokáig, remélem jó lesz. Majd azért írjál róla, milyen. :)

[ Szerkesztve ]

-

(#7611) a2d2 válasza bsh (#7609) üzenetére


a2d2
addikt

Őszintén: milyen legyen egy fűnyíró 1 napi fizetésből? Ha olcsó fosra van igény akkor azt fogják nyomatni. Tehettél volna te is az ipari hulladékgyártás ellen ha mondjuk legalább 3 napi fizetést rászánsz és nem 30e-es gépet veszel (ennyit hagyunk ott kb egy Lidl Tesco sima bevásárlásnál).

A pisztácia kifogyott, csokoládé nem is volt

(#7612) tothjozsi96 válasza bsh (#7609) üzenetére


tothjozsi96
addikt

Nálam egy ilyen Agrimotor már tönkre ment. Arra kell figyelni hogy a füvet nagyon szépen bevarázsolja a tekercshez és ezért érdemes leszedni a burkolatot és kitisztítani. Nálam szépen ráégett aztán megállt a tudomány. Ha csak évi 10-15 alkalommal nyírsz füvet, akkor elég szezon végén kitakarítani egyszer.

(#7613) 7Sony7 válasza a2d2 (#7611) üzenetére


7Sony7
addikt

Üdv. Bár nem nekem írtad, de nem mindenki keres meg egy nap alatt ennyit, például én sem. Ráadásul semmi garancia nincs, hogy a 80-100eFt- os gép értékarányosan jobb lenne, mint egy 30eFt-s, ez a fő bajom. Ha megtehetném vennék egy 150ezres akkusat, plusz akkuval, és kész.

-

(#7614) a2d2 válasza 7Sony7 (#7613) üzenetére


a2d2
addikt

Nagy átlagban írtam az egy napot, akkor legyen kettő. Azért remélem érthető amit írtam. Apáink/nagyapáink képesek voltak havi fizetést összespórolni és belerakni egy-egy szerszámba, rádióba, tv-be, hifi-be vagy bármire mi meg már KB egy napos munkabérért szeretnénk új fűnyírót. Ami nagy valószínűséggel pár év múlva a szeméttelepen végzi. Rossz felé megy a világ.

A pisztácia kifogyott, csokoládé nem is volt

(#7615) hzsolee válasza 7Sony7 (#7613) üzenetére


hzsolee
őstag

Ezen én is csak mosolygtam....kínomban. Ezek szerint ez sem a csórók hobbija... :D

A feleségem szerint 2 hibám van. Az egyik, hogy nem figyelek rá, a másikra nem emlékszem... ( . )( . ) Nagyon difficult az élet... meg schwer..."

(#7616) hzsolee válasza a2d2 (#7614) üzenetére


hzsolee
őstag

Ebben viszont van igazság. Én sem veszek teszkós furógépet, inkább később legyen, de mondjuk egy kék Bosch...

A feleségem szerint 2 hibám van. Az egyik, hogy nem figyelek rá, a másikra nem emlékszem... ( . )( . ) Nagyon difficult az élet... meg schwer..."

(#7617) tothjozsi96 válasza a2d2 (#7614) üzenetére


tothjozsi96
addikt

Akkor én is olyan vagyok mint nagyapád. :P

(#7618) 7Sony7 válasza a2d2 (#7614) üzenetére


7Sony7
addikt

Persze, értem, sarokcsiszolóm például Hitachi, csak a fűnyíróknál úgy látom, a minőség nem arányos az árral, ez a bajom. Hitachinál tudtam mit kapok. Nem egy Milwaukee, de jobb, mint a barkács cuccok. Itt nincs így, így nehéz dönteni.

-

(#7619) csp01 válasza dik (#7608) üzenetére


csp01
tag

Google szerint 0.15-0.25 mm

(#7620) dik válasza csp01 (#7619) üzenetére


dik
őstag

Valami 0.15 és 0.20 rémlett de nem voltam biztos benne...

"A hülyékkel nem lehet mit kezdeni!"

(#7621) bsh válasza a2d2 (#7614) üzenetére


bsh
őstag

kérdeztem itt korábban, milyet vegyek, akkor hol voltál? mondjál már egy kis elektromos fűnyírót ami kibír 10 évet mondjuk... én nem a legolcsóbbat akartam, de a drágábbak is szarok. régen még voltak időtálló szerszámok, amikre érdemes volt akár spórolni, de manapság ilyen már nem nagyon van.

(#7622) Morris válasza bsh (#7621) üzenetére


Morris
Topikgazda

Rosszul közelíted meg a kérdést.
Ha elrakod a szekrénybe, akkor kibír 10 évet. Egyébként nem.
Ez ilyen. Vegyél egy kasza házat, rakj rá egy 3200rpm-es villanymotort mindenféle áttétel nélkül és használd!

(#7623) a2d2 válasza bsh (#7621) üzenetére


a2d2
addikt

Soha nem volt még kábeles elektromos fűnyíróm, ezért nincs semmilyen tapasztalatom. Akksis is csak pár hete van, benzineseket nyúztam eddig. Ezért nem is tudtam ajánlani semmit.
A felháborodást nem értettem hogy ilyen kis pénzből mit vársz, vagy miért ne lenne gagyi műanyag fos, meg elképzelhetetlenül ultragagyi egy gép. Szóval még egyszer kérdezem: mit vártál?

A pisztácia kifogyott, csokoládé nem is volt

(#7624) a2d2 válasza bsh (#7621) üzenetére


a2d2
addikt

Ez a gép elvileg 100e-es kategória, de megvehető egy helyen 60-ért és nem no name!
[link]
Ilyenekkel próbálkoznék, bár tapasztalatom nincs bennük.

A pisztácia kifogyott, csokoládé nem is volt

(#7625) bsh válasza a2d2 (#7623) üzenetére


bsh
őstag

én nem háborodtam fel, csak megdöbbentem, mert valami kínai hitványságot vártam, amit nem hittem, hogy még alul lehet múlni, de ennek sikerült, ez volt benne a megdöbbentő. nem láttam még élőben ezt a márkát, azt gondoltam, főleg azért olcsóbb (de azért nem annyival), mert nem kell valami ismert brand nevet megfizetni, de most így élőben látva elképesztő, hogy milyen filléres apróságokon spóroltak. ehhez képest egy kínai valami az luxus minőség :D meg hogy ennek ellenére mégis sokan ezt ajánlják, akár még a bolti eladó is a saját érdeke ellenére, a drágább helyett is...?! furcsa.
na mindegy, remélem minél kevesebbszer kell majd nekem nyírni vele a füvet. de legközelebb tuti nem veszek ilyet.

(#7626) MaCS_70 válasza bsh (#7621) üzenetére


MaCS_70
félisten

A világ elvacakosodása sajnos folyamatban van, és a tempó mintha exponenciális lenne.

Az 1984-ben vásárolt Rotim villanyos fűnyírónk a mai napig használatban van, bár csak évi kb. három órát pörög. Az elődje egy kisebb Wolf volt, 1978-as vétel. A házát ugyan cserélni kellett még anno, mivel sikerült rátolatni autóval, de négy éve még az is működött.

MaCS

Fán nem lehet motorozni, motoron viszont lehet fázni!

(#7627) ANDROID???


ANDROID???
addikt

Sziasztok! Parkside elektromos fűnyíró megbízható, vagy vegyek yato-t?

(#7628) MaCS_70 válasza ANDROID??? (#7627) üzenetére


MaCS_70
félisten

Három év jótállás, kilencven nap kipróblálási lehetőség...

MaCS

Fán nem lehet motorozni, motoron viszont lehet fázni!

(#7629) ANDROID??? válasza MaCS_70 (#7628) üzenetére


ANDROID???
addikt

Veszek egyet, majd kiderül. THX. :)

(#7630) flash- válasza hzsolee (#7528) üzenetére


flash-
veterán

Olajos

"Embrace our fellow man, no longer vilified"

(#7631) hzsolee válasza flash- (#7630) üzenetére


hzsolee
őstag

Hát az baj.. mivel 4ütemű nem lehet a benzin keverékben sok az olaj. Olaj csak motorolaj lehet. Vagy sok benne, vagy kopott a dugó/gyűrű... nem húzza le. Régi a szekér?

A feleségem szerint 2 hibám van. Az egyik, hogy nem figyelek rá, a másikra nem emlékszem... ( . )( . ) Nagyon difficult az élet... meg schwer..."

(#7632) flash- válasza hzsolee (#7631) üzenetére


flash-
veterán

Kb 15-20 eves..

"Embrace our fellow man, no longer vilified"

(#7633) hzsolee válasza flash- (#7632) üzenetére


hzsolee
őstag

Valószínűleg kopás akkor...

A feleségem szerint 2 hibám van. Az egyik, hogy nem figyelek rá, a másikra nem emlékszem... ( . )( . ) Nagyon difficult az élet... meg schwer..."

(#7634) Gyurci97 válasza VIPowER (#7520) üzenetére


Gyurci97
csendes tag

Minden bizonnyal, de vezetékesből az összes hulladék, ez legalább olcsó és van rá 3 év garancia.

(#7635) inkubator


inkubator
tag

Sziasztok! 1500m2 félig füves félig gazos kétirányba 4% leejtővel megáldott kertembe keresek új fűnyírót. 3-4 méterenként vannak fák, stb, de van benne sok 10-20 méteres egyenes szakasz is. szóval jó kis változatos de mindenképpen önjárós terep.
Csak Al-ko és Husqvarna, MTD márkákban gondolkodok heccs, sztrapacska és társai kizárva. Keret 150-225.000 Ft
Kiszemeltek:
1., [AL-KO 46.0 SP-B COMFORT] 170.000 ft
2., [AL-KO 51.3 SP-B HIGHLINE] 200.000 ft
3., [Husqvarna LC 356VP] 225.000 Ft
Szívem szerint az Al-ko 46-ot venném, nem tudom hogy ér e 55.000 ft-al többet a Husqvarna. Élőben nem láttam még egyiket sem. Mi a véleményetek? Ajánlhattok mást is!

Note 4, bicikli 3, Gear 2, asszony 1

(#7636) neo81 válasza inkubator (#7635) üzenetére


neo81
senior tag

(#7637) kk831228 válasza neo81 (#7636) üzenetére


kk831228
addikt

Ez azèrt jó ár , fáj is picit a szìvem 😭 , de egyelőre megy az emak moci . 😬

"Legjobb lesz ha elverem egy kis csalánnal... Az lesz a legjobb... " by Dallas parody az örök klasszikus!! : ----> https://youtu.be/HL7Wp9ltweo?t=317

(#7638) Morris válasza inkubator (#7635) üzenetére


Morris
Topikgazda

Husi :K
210-ért simán jó vétel

(#7639) Rilers válasza hzsolee (#7631) üzenetére


Rilers
újonc

Előző tulaj itt hagyott egy MTB 46s-t, aminek valszeg ugyanez a baja, mert nem akar beindulni, és a gyertya tiszta olaj. Érdemes lehet egy ilyet megjavítatni, vagy inkább újat kell venni? Főleg annak tudatában, hogy fogalmam sincs mikori, mikor volt utoljára használva.

(#7640) hzsolee válasza Rilers (#7639) üzenetére


hzsolee
őstag

Ha tényleg olaj....mert nem lehet csak, hogy sok anyagot kap? Mert ha nem indul el lehet attól is trutyis a gyertya...
Ha elindul kékes füstöt is nyom? Meg ugye ha egyáltalán nem akar elindulni gyújtás rendben?
Hát ez jó kérdés... nem jártam ilyen ügyben szervízben. Azt sem tudom milyen motor van rajta, de gondolom nem olcsó már maga az alkatrész sem (dugó, gyűrű, hengerfej esetleg főtengely csapágyak meg még pár bizbasz) a munkadíjról ne is beszéljünk.
Én inkább azt mondanám el kell engedni.... Nekem is van egy ezer éves még baumaxban vett briggs motoros alap gépezet. Olyan 18 éves lehet talán🤔 indulásnál néha nem kicsit füstöl, de ha megadja magát nem viszem sehova. Ennyi... idejét megszolgálta. Úgyis elrohad a kasztni is, a fűgyűjtő zsák is elkopik, porlad...kerekek. Minek foltozgatni, ugyanott leszek ha veszek egy újjat...
Stihl kaszával vagyok még így. Keveset használom őket, de kb 10 évente csere. Megkímélt állapotban vannak...meg is szokták venni. Már a harmadikat vettem tavaly...ez engem már kiszolgál. Sosem vittem egyiket sem szervízbe. Ha valaminek van gazdája az rendben is van... mondjuk nem is adom kb semmimet sem kölcsön 🤣🤣

[ Szerkesztve ]

A feleségem szerint 2 hibám van. Az egyik, hogy nem figyelek rá, a másikra nem emlékszem... ( . )( . ) Nagyon difficult az élet... meg schwer..."

(#7641) Rilers válasza hzsolee (#7640) üzenetére


Rilers
újonc

Egyáltalán nem akar elindulni, gyertyát kiszedtem (megpörgettem úgyis), szikrázott, ezért gondolom az nem lehet hibás. De akkor marad az új, köszi a választ!

(#7642) MaCS_70 válasza Rilers (#7641) üzenetére


MaCS_70
félisten

Féktisztítós indításnál sem próbál beindulni?

MaCS

Fán nem lehet motorozni, motoron viszont lehet fázni!

(#7643) Rilers válasza MaCS_70 (#7642) üzenetére


Rilers
újonc

Azt még nem próbáltam, rápróbálok arra is, meg ahogy néztem elég retkes már az olaj, úgyhogy lehet cserélni kéne egészet, vagy az ilyen gondot nem okozhat-e?

(#7644) kk831228 válasza Rilers (#7643) üzenetére


kk831228
addikt

Lehet tele folyt olajjal , akkor sokat kell vele ba...kodni , hogy beinduljon. Vagy megvolt döntve hosszabb ideig ès tele folyt.

"Legjobb lesz ha elverem egy kis csalánnal... Az lesz a legjobb... " by Dallas parody az örök klasszikus!! : ----> https://youtu.be/HL7Wp9ltweo?t=317

(#7645) 7SPT


7SPT
csendes tag

Sziasztok!

Van egy HECHT 1802S típusú fűnyíróm és az utolsó nyírás alatt, némi rövid vibráció és egy kisebb durranás kíséretében megszűnt működni az önjáró része.
Feltételezem a hasonló kategóriás gépek hasonló megoldással rendelkeznek és érdekelne, hogy itthon van-e értelme próbálkozni a megbontással? A gép még garancia alatt van, de ha "csak egy ledobott szíj" a tipikus probléma akkor nem szívesen kocsikáznék 50+ kilométert és vesztenék heteket a javítással.
Szóval valakinek van tippje, mennyire bonyolult a cucc? Esetleg volt már bárkinek hasonló hibája? Kösz szépen előre is :R

(#7646) MaCS_70 válasza 7SPT (#7645) üzenetére


MaCS_70
félisten

Ha még garanciális, akkor vidd szervizbe!

MaCS

Fán nem lehet motorozni, motoron viszont lehet fázni!

(#7647) bogabi válasza 7SPT (#7645) üzenetére


bogabi
senior tag

Nézz alá, ha szakadt az ékszíj, akkor azt látni fogod. Egyébként szerviz, ahogy előttem is írták.

Eladó ASUS RT-AX58U v2 router. A tévedés joga fenntartva. A meccs áll egyenlőre, egyelőre ez a helyes.

(#7648) prohardwer


prohardwer
csendes tag

Erről a fűnyíróról van valami tapasztalat,érdemes ilyet venni?

STIGA elektromos fűnyíró COMBI 340c

Mennyire megbízható,hány évet bír ki hiba nélkül.

0620-3724992 1-3682632

(#7649) bogabi válasza prohardwer (#7648) üzenetére


bogabi
senior tag

Erre senki nem fog tudni neked válaszolni. Valószínűleg megbízhatóbb, mint a kínai cuccok, de hogy mennyit bír ki hiba nélkül......

Eladó ASUS RT-AX58U v2 router. A tévedés joga fenntartva. A meccs áll egyenlőre, egyelőre ez a helyes.

(#7650) szs9


szs9
csendes tag

Sziasztok!
Le szeretném cserélni az elektromos fűnyírómat egy benzinesre. Nagyon tagolt az udvar és állandóan le kell állnom hogy a kábelt pakolgassam.
300m2 a terület, amire kellene. 40 cm körüli vágás szélességel. Fűgyűjtővel.
Olyan 80-90k-t szerettem volna eredetileg rákölteni.
Mindenki a briggs motorosokat javasolta, ami ennyiből nem jön ki. Érdemes pluszban még rákölteni?
Einhellt néztem még nem tudom azoknak mennyire jó a motorja/szervíz.
Lesz a héten a Lidlben is fűnyíró régen volt briggs motoros ott is, a mostanira nem írtak motor típust, valós alternatíva lehet ha briggs motor van rajta ?
Vagy tudnátok valami arany középutat javasolni ?

(#7651) a2d2 válasza szs9 (#7650) üzenetére


a2d2
addikt

300m2 annyira kicsi hogy én kizárólag akksisat néznék. Főleg ha esetleg van már valamilyen akksis gépcsaládod és csak a gépet kellene megvenni.

A pisztácia kifogyott, csokoládé nem is volt

(#7652) n@p@lm válasza szs9 (#7650) üzenetére


n@p@lm
őstag

Inkább akksist.
Én most vettem egy EGO-t (LM1903E-SP)(nem azt mondom hogy te is ezt vedd mert az ára a te kereted x3) de az aksisnak párja nincs :)
Egy élmény vele dolgozni. A böhöm benzines után persze.
Ahogy a2d2 írja ha van akkumulátoros géped érdemes hozzá nézni kompatibilis fűnyírót.

[ Szerkesztve ]

(#7653) a2d2 válasza n@p@lm (#7652) üzenetére


a2d2
addikt

Kis túlzással én is azóta azt várom hogy nőjön már a fű hogy lehessen vágni (LM001G) :D

[ Szerkesztve ]

A pisztácia kifogyott, csokoládé nem is volt

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.