Hirdetés

2024. május 11., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#162301) Zola007 válasza Shokkolo (#162300) üzenetére


Zola007
veterán

Az eredeti felvetés az volt hogy vannak helyek ahol még ISDN van, aztán lett 100 fős, majd 500+ fős iroda belőle 
Nyilván nem a BMW lóg betárcsázós neten, de sok helyen van egyedi akadálya a rendszerfejlesztesnek.

Ezen a területen dolgozom, de nem veszem bántásnak, csak azt látom hogy nem olvastad el rendesen amit írtam.
Ugyanis nem támogatom a régi ideát, csupán elfogadom hogy van ahol még 2024-ben is így működnek cégek vezetői probléma, pénzügyi megfontolás vagy valamilyen környezeti adottság miatt.

Mʏ ᴘʜɪʟᴏsᴏᴘʜʏ ɪs: Iᴛ’s ɴᴏɴᴇ ᴏғ ᴍʏ ʙᴜsɪɴᴇss ᴡʜᴀᴛ ᴘᴇᴏᴘʟᴇ sᴀʏ ᴏғ ᴍᴇ ᴀɴᴅ ᴛʜɪɴᴋ ᴏғ ᴍᴇ. I ᴀᴍ ᴡʜᴀᴛ I ᴀᴍ ᴀɴᴅ I ᴅᴏ ᴡʜᴀᴛ I ᴅᴏ. I ᴇxᴘᴇᴄᴛ ɴᴏᴛʜɪɴɢ ᴀɴᴅ ᴀᴄᴄᴇᴘᴛ ᴇᴠᴇʀʏᴛʜɪɴɢ. Aɴᴅ ɪᴛ ᴍᴀᴋᴇs ʟɪғᴇ sᴏ ᴍᴜᴄʜ ᴇᴀsɪᴇʀ. - Sɪʀ Aɴᴛʜᴏɴʏ Hᴏᴘᴋɪɴs

(#162302) E.Kaufmann válasza Zola007 (#162298) üzenetére


E.Kaufmann
addikt

Én meg ismerek két céget is, amelyik meg se nézték, van-e ott értelmes vezetékes internet lehetőség, ahová tettek telephelyet, hanem az informatikus majd megoldja... :W

Le az elipszilonos jével, éljen a "j" !!!

(#162303) KROK640 válasza Shokkolo (#162297) üzenetére


KROK640
veterán

A kommented első részét foglaltam össze azzal, hogy "Tényleg, régen olyan is volt :D". Magyarán eléggé túlhaladtuk már ezt.

Nekem lakosságilag ISDN-em 2004-ig volt, de már 2003-ban egy csomó helyen ADSL volt, legalábbis MO-n.

Kicsit nekem fura is, hogy ahol nagy irodaházak épülnek meg ilyenek, oda a szolgáltatónak ne érné meg befektetni és kiépíteni normális vonalat. És most nem feltétlenül Hamburg vagy München belvárosára/üzleti negyedére gondolok csak.

"mert minden nagy vállalat a tudásodért fog versenyezni" - vagy nem, mert erre a tudásra nem lesz igény, lévén van normális net ilyen helyen :D

Egyébként nem bánnám, ha a sok gyár Debrecenben valami szuper netet is magával hozna.

Inkább azt kérdezzék miért nincs szobrom, mint azt, hogy miért van...

(#162304) Aryes válasza Shokkolo (#162300) üzenetére


Aryes
nagyúr

Szerintem ma is vannak olyan munkahelyek, ahol maximum word dokumentumokat kell emailben küldözgetni.

(#162305) Shokkolo válasza Aryes (#162304) üzenetére


Shokkolo
addikt

Biztos, de a nagyvéllalati szektorban nem ez a jellemző :N
feleségem is adminisztratív munkát végez, de már ezt is online adatbázisban amiben kb egész európa dolgozik egyidőben.

@KROK640:
Szerintem a verseny valódi lenne, max nem a cégek hanem a szolgáltatók oldaláról.
Gondolj bele mekkora fejlesztési pénzt lehetne megspórolni, ha minden bele tudnál sűríteni egy alacsony sebességű adatátvitelbe?
1-10Mb -be beleszuszakolni amihez ma gigabitek kellenek.
Én vágynék azért erre a skillre :DDD

"A kalapács amelyik összetöri az üveget, az mely megedzi az acélt"

(#162306) Aryes válasza Shokkolo (#162305) üzenetére


Aryes
nagyúr

mekkora fejlesztési pénzt lehetne megspórolni, ha minden bele tudnál sűríteni egy alacsony sebességű adatátvitelbe?
1-10Mb -be beleszuszakolni amihez ma gigabitek kellenek.

Erről szól az 5G hálózat. :)

(#162307) Shokkolo válasza Aryes (#162306) üzenetére


Shokkolo
addikt

öööööö what?
ha az 5G csak max 10Mb lenne, akkor valami nem lenne rendben :U

Az 5G elméleti maximuma 10 Gb/s :DDD
Nyílván elméleti maximum, de ahol legalább tűrhetően működik, ott hozza a min. 100-at.
Az már az emlegetett sávszél 10x -ese :U

"A kalapács amelyik összetöri az üveget, az mely megedzi az acélt"

(#162308) KROK640 válasza Zola007 (#162298) üzenetére


KROK640
veterán

Fura lenne, hogy ahol nagy irodaházak épülnek meg ilyenek, oda a szolgáltatónak ne érné meg befektetni és kiépíteni normális vonalat. És most nem feltétlenül Hamburg vagy München belvárosára/üzleti negyedére gondolok csak.
Ahová nagy cégek települnek, pont úgy megéri befektetni mint a sűrűn lakott részekre, mert rengeteg user kis területen, kevesebb anyag és meló, gyors megtérülés.
Elgondolkodtál már azon, hogy az összes modern net Debrecenen belül miért a lakótelepeken jelenik meg? (ott volt először ADSL, Digi kábel, UPC Broadband majd később optika)
Az újonnan épülő létesítmények (dél nyugati ipari park) eleve már épüléskor kapnak korszerű infrastruktúrát.

Persze igaz ami igaz, mindez itthon van, de nem gondolom, hogy nyugaton legalább a hasonló helyeken ne csinálnák így. Az megint más, hogy a hegyvidéki német falu ahol laktam, és eléggé szét voltak dobálva a házak egymástól (egy kis "belvárosi" részen kívül inkább tanyavilág volt) ott csak 3Mbites kábelnet volt. De még ott is 3Mbit nem ISDN.

Inkább azt kérdezzék miért nincs szobrom, mint azt, hogy miért van...

(#162309) KROK640 válasza Shokkolo (#162305) üzenetére


KROK640
veterán

Igen, másik oldalról ez is egy megközelítés :D
Olcsóbb lenne (nagyon) megfizetni az embert mint ki tudja mennyi hálózatot fejleszteni.

Inkább azt kérdezzék miért nincs szobrom, mint azt, hogy miért van...

(#162310) Shokkolo válasza KROK640 (#162309) üzenetére


Shokkolo
addikt

Ha esetleg csettintésre ilyet tudsz a tudatalattimba ültetni, ne fogd vissza magad, vállalom a kisérleti nyúl szerepét :DDD
Lejattolok belőle :K

"A kalapács amelyik összetöri az üveget, az mely megedzi az acélt"

(#162311) Aryes válasza Shokkolo (#162307) üzenetére


Aryes
nagyúr

Nem szó szerint értettem. :DDD
Arra gondoltam, hogy a megfelelő kódolással a hordozó frekvenciájának a többszörösét képes sebességben továbbítani, hasonló elven az ISDN sebességét is lehetne többszörösére növelni, de nyilván mivel amúgy idejétmúlt/halott technológia, ez a fejlesztés már nem fog megtörténni. :N

(#162312) Shokkolo válasza Aryes (#162311) üzenetére


Shokkolo
addikt

Van egy olyan tippem, hogy az életciklusa alatt kiaknázták a lehetőségeit, és még ha lehetne is csiszolni rajta, nem lenne épp rentábilis befektetés a valóságban :N

Összességében elmondható, hogy a magyar lakosság egész jó helyzetben van ha a digitalizációt vesszük alapul :)

"A kalapács amelyik összetöri az üveget, az mely megedzi az acélt"

(#162313) Aryes válasza Shokkolo (#162312) üzenetére


Aryes
nagyúr

Összességében elmondható, hogy a magyar lakosság egész jó helyzetben van ha a digitalizációt vesszük alapul

Ez mindig eszembe jut, amikor valamiről 3 példányban kell papírt kitölteni (pl. egy adásvételnél egy 500-as csomag papír simán elfogy), vagy nyomtatni, aláírni, beszkennelni, majd a szkennelt papírt újra kinyomtatni, lehetőleg több példányban

[ Szerkesztve ]

(#162314) Zola007 válasza KROK640 (#162308) üzenetére


Zola007
veterán

4 évig küzdöttünk a szolgáltatókkal, hogy a miskolci DVTK épületeihez hozzanak optikát úgy, hogy vállaltuk volna a nyomvonal kiépítés költségének egy részét.
És ez Miskolc, Andrássy Gyula utca, nem egy külvárosi zártkerti gyártelep.

Nem akartak bele pénzt fektetni, a UPC/Voda nem IS csinálta meg, koaxot nagy duzzogva húzták át a szomszéd 4 emeletes társasház tetejéről légvezetéken egy vasrúdra (2020 !!)

végül a Telekom húzott optikát 2022-ben

Ettől függetlenül szerintem is jól áll a magyar szélessáv lefedettség.
Ebben legalább elértünk egy életképes szintet.

[ Szerkesztve ]

Mʏ ᴘʜɪʟᴏsᴏᴘʜʏ ɪs: Iᴛ’s ɴᴏɴᴇ ᴏғ ᴍʏ ʙᴜsɪɴᴇss ᴡʜᴀᴛ ᴘᴇᴏᴘʟᴇ sᴀʏ ᴏғ ᴍᴇ ᴀɴᴅ ᴛʜɪɴᴋ ᴏғ ᴍᴇ. I ᴀᴍ ᴡʜᴀᴛ I ᴀᴍ ᴀɴᴅ I ᴅᴏ ᴡʜᴀᴛ I ᴅᴏ. I ᴇxᴘᴇᴄᴛ ɴᴏᴛʜɪɴɢ ᴀɴᴅ ᴀᴄᴄᴇᴘᴛ ᴇᴠᴇʀʏᴛʜɪɴɢ. Aɴᴅ ɪᴛ ᴍᴀᴋᴇs ʟɪғᴇ sᴏ ᴍᴜᴄʜ ᴇᴀsɪᴇʀ. - Sɪʀ Aɴᴛʜᴏɴʏ Hᴏᴘᴋɪɴs

(#162315) E.Kaufmann válasza Zola007 (#162314) üzenetére


E.Kaufmann
addikt

Mogács is megmondta, hogy a gyerekek ne Fifával játsszanak, hanem tologassanak csattogós lepkét :DDD

Le az elipszilonos jével, éljen a "j" !!!

(#162316) sirály69 válasza Shokkolo (#162312) üzenetére


sirály69
őstag

"Összességében elmondható, hogy a magyar lakosság egész jó helyzetben van ha a digitalizációt vesszük alapul " +1

Szerver Hosting Debrecenben

(#162317) Shokkolo válasza Aryes (#162313) üzenetére


Shokkolo
addikt

Itt a fejekben van a gond...
Az a baj, hogy hiába adott és elérhető a technológia, ha nem használják.
Idén mondjuk pont meglepődtem a NAV app miatt, hogy telefonról simpleben kifizethettem a gépjármű adómat.
Vééééégre...

Ott lenne az eszemélyi megannyi lehetősége, nfc megoldások...
Mind elérhető és az infrastruktúrális háttér is adott...
Egyszerűbben elég lenne 1 kártya személyi/lakcím/jogsi/tb/adó/etc. kártyák helyett.

Egyszerűen amíg döntéshozói szinten ki nem kopik egy papír alapú generáció, addig mindennel (is) nehéz lesz haladni.

"A kalapács amelyik összetöri az üveget, az mely megedzi az acélt"

(#162318) E.Kaufmann válasza Shokkolo (#162317) üzenetére


E.Kaufmann
addikt

Egyszerűen amíg döntéshozói szinten ki nem kopik egy papír alapú generáció, addig mindennel (is) nehéz lesz haladni.

Vigyük lejjebb a nyugdíjkorhatárt :D

Le az elipszilonos jével, éljen a "j" !!!

(#162319) Shokkolo válasza E.Kaufmann (#162318) üzenetére


Shokkolo
addikt

Ez se teljesen jó megoldás :)

Szüleimet tudom hozni példának:
Édesapám tegnap töltötte be a 65-öt, anyukám 1 évvel fiatalabb.
Apa mozdonyvezető volt, anya könyvelő.

Nehezen adaptálódnak a modern digitális dolgokhoz elsőre, hallomás alapján.
De ha 1x megmutatom nekik hogy miért jó valami,? Érdeklődve megnézik, átgondolják és adaptálják.
Ilyen földi dolgokat mint pl a simple fizetés online és parkolás...
Vagy anya online számlaküldése...?
Papír és posta helyett számlázóprogram > email, boldogság.

De ők ugyebár veszik a fáradtságot megnézni és átgondolni...
Az említett "vaskalapos" emberek hallani se akarnak róla, mert "jó volt ez eddig is így" :W

[ Szerkesztve ]

"A kalapács amelyik összetöri az üveget, az mely megedzi az acélt"

(#162320) DrBubo77 válasza Shokkolo (#162317) üzenetére


DrBubo77
addikt
LOGOUT blog (1)

Már idén elindul a Digitális Állampolgárság Program. Elég jó dolgok lennének benne:
- az állampolgár telefonnal igazolhatja a személyazonosságát a rendőrnek, a dohányboltosnak pedig például csak annyit, hogy elmúlt 18 éves,
- nem kell észben tartani az ügyeket, az állam proaktív lesz, jönnek figyelmeztetések, ha határidő közeledik,
- nem kell többé szkennelgetni a papírokat és emailben, Messengerben küldözgetnie, minden hivatalos dokumentum elérhető lesz a mobilalkalmazásban és meg lehet osztani,
- egy gombnyomással rendezheti a fizetnivalóit az állam számára,
- egy gombnyomással megadhatja az adatait és kész is a banki hitelkérelem vagy a munkaszerződés, elektronikus aláírással együtt,
- könnyen megtalálja, amit keres a digitális állami felületeken és érthető is, hogy mit kell tennie, nem kell hozzá további utánajárás.

De ennek a kormányzatnak nem szívesen adnám át ennyire az adataimat. :(

ÉN VAGYOK a feltámadás és az élet. (János 11:25)

(#162321) E.Kaufmann válasza Shokkolo (#162319) üzenetére


E.Kaufmann
addikt

Nekem az is jó, ha csak a politikusokat küldik haza 60 éves korban. Sokmindent megoldana most (mindkét oldalon) ;]

[ Szerkesztve ]

Le az elipszilonos jével, éljen a "j" !!!

(#162322) Shokkolo válasza E.Kaufmann (#162321) üzenetére


Shokkolo
addikt

Sajnos kevés :(
Bővíteném a listát a hivatalis vezetőkkel (sok esetben ők az igazi gátak... mivel a döntéselőkészítés és támogatás az ő feladatuk, a politikus max továbbviszi amiről elérakják a dossziét... [igen, mai napig az is papír :DDD ]

@DrBubo77:
Maximálisan támogatom.
Idén pozitív meglepődéssel tapasztaltam a NAV app lehetőségeit, illetve az EESZT funkcióit [szerencsére eddig kerülhettem az orvosokat, mostanában kellett itt-ott tiszteletemet tenni].
Ha ez folytatódik, én örülök.

Adatátadás:
Sajnos aki akar úgyis tud rólam mindent. A tech óriások kb mindent...
És mivel nincs takargatnivalóm, személy szerint az se zavar ha állambácsi megkapja a maradékot is.
Alkalmazott vagyok, eleve úgy kapom a fizetésem, hogy már mindent is levontak belőle.
Már mind1 :DDD
De nyílván ez egyéni preferencia, és megértem ha másképp gondolod.

[ Szerkesztve ]

"A kalapács amelyik összetöri az üveget, az mely megedzi az acélt"

(#162323) nagyfejü válasza KROK640 (#162275) üzenetére


nagyfejü
őstag

Forma Dental Clinic fogászat
itt szinte azonnal fogadtak!

(#162324) mezis válasza DrBubo77 (#162320) üzenetére


mezis
nagyúr

Egyetlen telefonnal mindent? Akkor az a kétfaktoros hitelesítés már csak 1,1 faktoros....

mezis

(#162325) Zola007 válasza mezis (#162324) üzenetére


Zola007
veterán

comfort over common sense

Mʏ ᴘʜɪʟᴏsᴏᴘʜʏ ɪs: Iᴛ’s ɴᴏɴᴇ ᴏғ ᴍʏ ʙᴜsɪɴᴇss ᴡʜᴀᴛ ᴘᴇᴏᴘʟᴇ sᴀʏ ᴏғ ᴍᴇ ᴀɴᴅ ᴛʜɪɴᴋ ᴏғ ᴍᴇ. I ᴀᴍ ᴡʜᴀᴛ I ᴀᴍ ᴀɴᴅ I ᴅᴏ ᴡʜᴀᴛ I ᴅᴏ. I ᴇxᴘᴇᴄᴛ ɴᴏᴛʜɪɴɢ ᴀɴᴅ ᴀᴄᴄᴇᴘᴛ ᴇᴠᴇʀʏᴛʜɪɴɢ. Aɴᴅ ɪᴛ ᴍᴀᴋᴇs ʟɪғᴇ sᴏ ᴍᴜᴄʜ ᴇᴀsɪᴇʀ. - Sɪʀ Aɴᴛʜᴏɴʏ Hᴏᴘᴋɪɴs

(#162326) RandomName válasza mezis (#162324) üzenetére


RandomName
aktív tag

Mert átlag embernek hány telefonja van? Átlag bank, szolgáltató mennyire van felkészülve arra, hogy eltér az értesítési telefonszámod, és a 2FA telefonszáma? Ha az 2FA authenticator másik telefonon fut, akkor az alkalmazást futtató honnan tudja? (ok, ez utóbbi már kezd működni)
Az egész 2FA a jelenlegi használati szokások mellett kb kirakatmegoldás.

"A fejlesztők és a Jóisten versenyben vannak. Az előbbiek egyre hülyebiztosabb szerkezeteket csinálnak, a Jóisten meg egyre hülyébb embereket. És hát a Jóisten áll nyerésre." By:nalaca001

(#162327) Aryes válasza Zola007 (#162325) üzenetére


Aryes
nagyúr

+1

Én küzdök is ez ellen a hülyeség ellen, hogy mindenre is a mobilt használjuk. Persze ez már gondolom az utolsó lépés az emberbe ültethető rfid chip előtt. 😏

[ Szerkesztve ]

(#162328) DrBubo77 válasza Aryes (#162327) üzenetére


DrBubo77
addikt
LOGOUT blog (1)

Kérdezd Schumacher Vandát, neki már van tapasztalata. :DDD

ÉN VAGYOK a feltámadás és az élet. (János 11:25)

(#162329) RandomName válasza DrBubo77 (#162328) üzenetére


RandomName
aktív tag

Amúgy én bírnék élni egy Johnny Mnemonic/Cyberpunk 2077 jellegű világot, ahol vehetek magamnak új térdet, vagy egyik fórumtárssal közös idősek otthonába járunk látogatni, kb hasonló okokból, egy demeciamentesítő chip ha elérhető lenne, akkor azért kötnék rá egy előfizetést a rokonnak....

[ Szerkesztve ]

"A fejlesztők és a Jóisten versenyben vannak. Az előbbiek egyre hülyebiztosabb szerkezeteket csinálnak, a Jóisten meg egyre hülyébb embereket. És hát a Jóisten áll nyerésre." By:nalaca001

(#162330) RandomName válasza RandomName (#162329) üzenetére


RandomName
aktív tag

Csak ahogy 10+ éve sem értették, most sem értenék....
https://www.forbes.com/sites/andygreenberg/2012/07/17/cyborg-discrimination-scientist-says-mcdonalds-staff-tried-to-pull-off-his-google-glass-like-eyepiece-then-threw-him-out/?sh=2f2142fc6719
Eredetileg a cikkben is hivatkozott franciát kerestem volna, ő még komolyabban tolta, de azt már nem találtam.

"A fejlesztők és a Jóisten versenyben vannak. Az előbbiek egyre hülyebiztosabb szerkezeteket csinálnak, a Jóisten meg egyre hülyébb embereket. És hát a Jóisten áll nyerésre." By:nalaca001

(#162331) mezis válasza RandomName (#162326) üzenetére


mezis
nagyúr

Az átlag háztartásban van minden felnőttnek egy telefonja és a háztartásban meg van legalább egy PC, (laptop, tablet). És internet, leginkább 1000Mbps-el.
A napi kisebb fizetésekhez meg csak van még egy zsebe egy bankkártyához.

mezis

(#162332) RandomName válasza mezis (#162331) üzenetére


RandomName
aktív tag

Ez az elsö mondatra jó volt. De a 2FA önmagát bezáró hülyeségeire nem....
Sok helyen még az email sem lekezelhető ha nem oda akarok kérni 2FA-t, mint ami a regisztrációs.....

[ Szerkesztve ]

"A fejlesztők és a Jóisten versenyben vannak. Az előbbiek egyre hülyebiztosabb szerkezeteket csinálnak, a Jóisten meg egyre hülyébb embereket. És hát a Jóisten áll nyerésre." By:nalaca001

(#162333) zsizsef


zsizsef
senior tag

Üdv!
Talán tudtok segíteni.
Ma műszaki vizsga volt. Kocsi rendben, de a regisztrációs matricát cserélni kell. ( 2-szer volt szélvédő csere nálam). Vizsga után megyek a kormányhivatalba matricát igényelni. Ott közlik velem, hogy nem egyezik a matrica sorszáma a nyilvántartott és a felragasztott matrica sorszáma. :F Rendszámot is kell cserélnem. Azt mondták, hogy biztos valamikor lett másik igényelve, de nem lett felragasztva, maradt a régi. Én nem emlékszem, hogy igényeltem volna újat és az autó mappájában se találok matricát. Hogy mikor volt igényelve azt nem tudják megmondani. Van e mód lekérdezésre általam az igénylés idejére? :R 13 éve van nálam az autó, ennek megfelelően vizsgáztatva (+ gáz beépítés), soha nem volt erre vonatkozólag probléma.

[ Szerkesztve ]

(#162334) KROK640 válasza Zola007 (#162314) üzenetére


KROK640
veterán

Azért az nem semmi. De a DVTK az valami aréna nem?
Igazából legjobban csak a lakótelepekre szeretik vinni az optikát.

De tudok Debrecenből is extrém példát mondani :
Debrecen, Kossuth utca, három épületre a Digi irodájától, négy épületre egy panelsortól (szemben szintén panel sor), pár méterre a Méliusz tértől, a meglévő ADSLen kívül egyiok szolgáltató sem volt hajlandó semmit sem vinni! így maradt a 24Mbites ADSL2 mint leggyorsabb megoldás. Pedig ennél már nehezen lehetne belvárosibb hely.
Mondjuk itt az ok az, hogy az lépület elvileg műemlékvédelem alatt áll, így a szolgáltatók rögtön hátra arcot tolnak.

Inkább azt kérdezzék miért nincs szobrom, mint azt, hogy miért van...

(#162335) KROK640 válasza DrBubo77 (#162320) üzenetére


KROK640
veterán

"nem kell észben tartani az ügyeket, az állam proaktív lesz, jönnek figyelmeztetések, ha határidő közeledik" - ez részint tök jó, más részint akkor mire fogják használni az emberek az agyukat? :D

"De ennek a kormányzatnak nem szívesen adnám át ennyire az adataimat. :(" - én egyiknek sem.

Inkább azt kérdezzék miért nincs szobrom, mint azt, hogy miért van...

(#162336) KROK640 válasza nagyfejü (#162323) üzenetére


KROK640
veterán

Ezt jó tudni szükség esetére :)

Inkább azt kérdezzék miért nincs szobrom, mint azt, hogy miért van...

(#162337) KROK640 válasza mezis (#162331) üzenetére


KROK640
veterán

Ennek így kéne lennie ... de manapság tényleg azt látom, hogy egy telefont mindenre IS.
Én emlékszem arra, amikor az autentikátor még egy kis kulcstartó szerű kijelzős izé volt. És száz emberből maximum egy tudta, hogy micsoda és mire jó. Mondjuk ennek már 15 éve.

Inkább azt kérdezzék miért nincs szobrom, mint azt, hogy miért van...

(#162338) SOAD19


SOAD19
addikt

Tegnap voltam magándokinál, és beszéltük, hogy még nem voltam laborvizsgálaton, mert leghamarabb bő 1,5 hónapra kaptam időpontot, hasi UH 2,5 hónap. Kérdeztem a dokit, hogy mi az oka, hogy ilyen sokat kell várni egy-egy vizsgálatra, nincs elég orvos, személyzet. A válasz: napi limit lett bevezetve, hogy hány vizsgálatot végezhetnek el, mert nincs pénz a rendszerben, azaz ezzel próbálnak spórolni. Szóval érdemes így készülni, és időben időpontot kérni, mert durva várakozási idők vannak.
Az egyik topikban, ezt írta valaki: "Ismerősnek urológiára decemberre van időpont."

(#162339) Csöves válasza SOAD19 (#162338) üzenetére


Csöves
senior tag

Urológiára 4 helyre lehet menni TB alapon. Az a 6 hónap gyanítom nem igaz.

Aquila non captat muscas.

(#162340) SOAD19 válasza Csöves (#162339) üzenetére


SOAD19
addikt

A saját példámból kiindulva nem feltétlen gondolom, hogy hazudna a fórumtárs. Lehet pesti, és ott nagyobb a várólista.
Itt egy másik hozzászólás a megyéből: [link]
Nyilván ő is hazudik, fake news?! :) A lényeg, ahogy tanácsoltam is, érdemes felkészülni a hosszabb várakozási időre.

(#162341) Csöves válasza SOAD19 (#162340) üzenetére


Csöves
senior tag

Én ilyet nem mondtam, hogy hazudik.
Én a decemberi időpontra reagáltam, mert Debrecenben max. 2 hónap alatt megvan.

Aquila non captat muscas.

(#162342) DrBubo77 válasza SOAD19 (#162338) üzenetére


DrBubo77
addikt
LOGOUT blog (1)

Nekem éhgyomri laborra időpontot csak júliusra tudtak adni.

ÉN VAGYOK a feltámadás és az élet. (János 11:25)

(#162343) SOAD19 válasza DrBubo77 (#162342) üzenetére


SOAD19
addikt

Köszi a megerősítést! Én április 18-19-én kértem időpontot, laborra 06.12, hasi UH 07.05-re kaptam.

(#162344) Aryes válasza DrBubo77 (#162320) üzenetére


Aryes
nagyúr

- nem kell észben tartani az ügyeket, az állam proaktív lesz, jönnek figyelmeztetések, ha határidő közeledik

Nem tudom nálatok ez hogy van, de én mostanában mindenről kapok emailt, lejáró forgalmi, lejáró útlevél, stb.

(#162345) Atomantiii válasza Aryes (#162344) üzenetére


Atomantiii
őstag

Ha be van állítva akkor kapsz, ha nincs, akkor nem fogsz kapni.

(#162346) mezis válasza Atomantiii (#162345) üzenetére


mezis
nagyúr

A Digitális Állampolgárság Programban nem lesz választási lehetőség? :F

mezis

(#162347) Cs1csó válasza mezis (#162346) üzenetére


Cs1csó
félisten

Az "ügyfélkapu" és a mögötte lévő adatok rólad mind létezik akkor is ha neked nincs még hozzáférésed. Tehát amikor bemész a kormányablakba, hogy "csinálj" egy ügyfélkaput akkor csak a már létező adatokhoz kéred meg a saját hozzáférésedet.
Tehát ez az egész már tőled független.

(#162348) Atomantiii válasza mezis (#162346) üzenetére


Atomantiii
őstag

Úgyis tudnak rólunk mindent, amit akarnak ha akarjuk, ha nem.

(#162349) mezis válasza Cs1csó (#162347) üzenetére


mezis
nagyúr

A választási lehetőséget az értesítések engedélyezésére/tiltására gondoltam.

mezis

(#162350) Aryes válasza mezis (#162349) üzenetére


Aryes
nagyúr

Nyugodtan spam listára teheted a *.gov.hu domaint, ha gondolod. ;]

(#162351) zolikaDB


zolikaDB
veterán

Srácok, lányok!
1000mester, asztalos, hozzáértő, famunkás/festő fórumtárstól kérdezném:
ez az ajtó miből van (az éleken nekem valami funérszerű anyag sejlik elő ill. az ajtó lapja fényes anyag)? (1987-es évből való, jelenleg nem túlzottan igényes cucc) ->
[kép] (a kilincs alatt matricák vannak)

Érdemes/lehetséges ill. anyagilag megérné-e szépen, igényesen rendbetenni házilag?
Ha igen:
- milyen festékekkel, anyagokkal? (alapozó, festék, lakk - lakk kell-e pl.) Konkrét gyártó, konkrét terméke jó lenne.
- milyen eljárással? (kell-e csiszolni, vagy nem, stb., jó-e a résekbe ecset + nagy felületekre kis henger kombó)
- ti milyen színt mondanátok "modernnek", szépnek, odaillőnek, úgy, hogy a fal marad ez a törtfehér?
- az üvegen körbe a szegőléc műanyag... Festhető/vagy csere fára?

Köszönöm :R

[ Szerkesztve ]

(#162352) Shokkolo válasza zolikaDB (#162351) üzenetére


Shokkolo
addikt

Mi újítgattunk egy régi házban konyhát és ajtókat ilyen konhyabútor festékkel:
[Dolux konyhabútor festék]
Minden felületre is tapad > fém / fa / műanyag is

Száradás után vegyszer és takarítás álló, és egész kemény felületet ad.
Nyílván megsérthető de festékhez képest.... ? meglepően jó.

Szivacshengerrel felhordva (előtt pici csiszolás és szírtalanítás), 2 rétegben.
Viszont a teljes száradási és keményedési ideje 2 hét ! ! !

Szerintem egy iylen szürkés szin nem mutatna rosszul a törtfehér mellett.

[ Szerkesztve ]

"A kalapács amelyik összetöri az üveget, az mely megedzi az acélt"

(#162353) zolikaDB válasza Shokkolo (#162352) üzenetére


zolikaDB
veterán

Hmm, nem is rossz, köszi a tippet! A gyémántpor sem rossz: [link]
Pár új kilincs, és juhééé ;]

* lakkoztad? Kell rá egyáltalán lakk?

Krétafestéket néztem, ahhoz sem kell alapozó, de érdemes rá wax/lakk (ami szintén vízbázisú).
A Dulux gondolom jó minőség, jobb mint valami praktikeres?!

[ Szerkesztve ]

(#162354) LeventeV


LeventeV
senior tag

Sziasztok!
Tudtok ajánlani Debrecen és környékéről olyan céget, amelyik fa játszóterek kialakitásával foglalkozik, magán célra?

Előre is köszi!

(#162355) Shokkolo válasza zolikaDB (#162353) üzenetére


Shokkolo
addikt

Kalkuláld bele hogy száradás után jelentősen világosodik (2 szint is használtunk a skandináv alkony és a dió [nagyon nem az :D ] mindkettőre igaz), és idézem a grafikus feleségem:
"kis külümbség nem külömbség"
Ha hasonló árnyalat lesz, mint a fal, tényleg "csúnya" / zavaró végeredményt eredményez.
Illetve te mondtad, hogy "modernizálni". Egy szép szürke árnyalat szerintem az :)
EZért is ajánlottam ezt a színt, mert láttam élőben, dolgoztunk is vele, és tényleg jó.

Egyébként nem kell rá lakk, ez a legnagyobb előnye. Se alapozó se lakk se semmi, direktben a felületre mehet, és befogja a fóliázott bútorlapot, a fát, műanyagot is.
Mi is festettünk háztartási gép előlapot, bútorlapot, élfóliát, funér- és rétegelt lemezt, illetve fenyő felületeket is.
Egységes szép végeredmény, csak hagyni kell neki a száradási időt hogy kialakuljon a felületi keménység.
2 réteg között pedig hagytunk legalább 1- napot.

Gondolkoztam krétafestéken én is, de nagyon macerás vele dolgozni (igen, abból több szín mintázat etc kihozható)... de bonyolult. És azt tényleg lakkozni is kell, lehetőleg akár több rétegben.
Minnél több réteg annál nagyobb hibalehetőség... és mint esetedben nagy sík felület, ha megfolyik nézheted utána, és hidd el, zavarni fog :DDD

Nem jó a foto (sajnos a fényviszonyok elég rosszak voltak, élőben sokkal szebb), de ez a konyha konkrétan az említett festék 2 szinével lett kicsit modernizálva:

[ Szerkesztve ]

"A kalapács amelyik összetöri az üveget, az mely megedzi az acélt"

(#162356) mezis válasza Aryes (#162350) üzenetére


mezis
nagyúr

Értesítések e-mail-ben jöhetnek bármikor, aztán majd elolvasom amikor van rá időm. A telefonon csak akkor érkezzenek értesítések, amikor látni, hallani, érezni óhajtom.

mezis

(#162357) zolikaDB válasza Shokkolo (#162355) üzenetére


zolikaDB
veterán

Oké, teljesen igazad van a színt illetően :)
De ez baromi szép lett! Tkp. mint egy új bútor!
Köszönöm a segítséget :R :R :R

[ Szerkesztve ]

(#162358) Zola007 válasza Shokkolo (#162355) üzenetére


Zola007
veterán

kárpitos ismerős nekem azt javasolta hogy színválasztásnál vagy
1. színkódra azonos színű legyen (ez jellemzően mission majdnem impossibel. mert nem egy időben, gyártótól, gyártásból, stb veszel több terméket) vagy
2. üssön el számos árnyalattal, de legjobb az eltérő szín
de hasonlót ne tervezzek egymás mellé.

fényes/matt -> homogén/mintás -> szövet/bőr, stb ezek megférnek egymás mellett azonos színben mer a textúra már eléggé differenciál

[ Szerkesztve ]

Mʏ ᴘʜɪʟᴏsᴏᴘʜʏ ɪs: Iᴛ’s ɴᴏɴᴇ ᴏғ ᴍʏ ʙᴜsɪɴᴇss ᴡʜᴀᴛ ᴘᴇᴏᴘʟᴇ sᴀʏ ᴏғ ᴍᴇ ᴀɴᴅ ᴛʜɪɴᴋ ᴏғ ᴍᴇ. I ᴀᴍ ᴡʜᴀᴛ I ᴀᴍ ᴀɴᴅ I ᴅᴏ ᴡʜᴀᴛ I ᴅᴏ. I ᴇxᴘᴇᴄᴛ ɴᴏᴛʜɪɴɢ ᴀɴᴅ ᴀᴄᴄᴇᴘᴛ ᴇᴠᴇʀʏᴛʜɪɴɢ. Aɴᴅ ɪᴛ ᴍᴀᴋᴇs ʟɪғᴇ sᴏ ᴍᴜᴄʜ ᴇᴀsɪᴇʀ. - Sɪʀ Aɴᴛʜᴏɴʏ Hᴏᴘᴋɪɴs

(#162359) Shokkolo válasza zolikaDB (#162357) üzenetére


Shokkolo
addikt

Nincsmit :)

"A kalapács amelyik összetöri az üveget, az mely megedzi az acélt"

(#162360) dew28


dew28
aktív tag

Ismertek valakit / ceget, akik szilikon tomlok, csovek gyartasaval foglalkoznak debrecenben vagy kornyeken?

Koszi

[ Szerkesztve ]

(#162361) lorcsi


lorcsi
veterán

Ugyes, jo aron dolgozo toyota szakit ismertek e ?

(#162362) Atomantiii


Atomantiii
őstag

Akkor én is kérdeznék. Ablakpárkányt hol lehetne csináltatni? Tudtok valami tuti helyet? Jó lenne sima bádoglemezből is vagy valami színezett lemezből is akár. Sajnos a csatornás bolt bezárt a Rigó utcán pedig ott szépen dolgoztak.

(#162363) 7Sony7 válasza 7Sony7 (#160701) üzenetére


7Sony7
addikt

Basszus srácok, megvan! A saját távirányítójával nem jön be, de egy másik LG, de okosTV távirányítójával meg igen! Na, erre varrjatok gombot! :K Ez hogy lehet? :F

[ Szerkesztve ]

-

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.