Hirdetés

2024. május 4., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#35551) sh4d0w válasza Lenry (#35550) üzenetére


sh4d0w
nagyúr
LOGOUT blog

Én meg egy AIX-ot...

https://www.coreinfinity.tech

(#35552) hcl válasza sh4d0w (#35551) üzenetére


hcl
félisten
LOGOUT blog

Ha tudsz szerezni licencet, KVM-en elmegy ;) A telepítő simán bootol (tetű).
OpenVMS van itthon, ahhoz licencem is akad, az is KVM-en megy :)

[ Szerkesztve ]

Mutogatni való hater díszpinty

(#35553) sh4d0w válasza hcl (#35552) üzenetére


sh4d0w
nagyúr
LOGOUT blog

Neeem, en azt ugy gondoltam, hogy egy Power geppel egyutt. Persze csak alom marad, mert egy Power 5-6 manapsag nemigen hasznalhato, plusz tenni sem lenne hova.

https://www.coreinfinity.tech

(#35554) frescho válasza hcl (#35547) üzenetére


frescho
addikt

Az Amiga érdekes. Az A1000 és A500 oldalán lévő busz kivezetés megegyezik, csak át van forgatva. Az A2000-től a dobozosoknál van Zorro ami auto configos volt. Persze az is fejlődött. Egyszer volt a kezemben egy öszvér, de végül nem adtam pénzt ért, most meg már annyiba kerül, hogy megfizethetetlen. Szóval ez egy házba átrakott A1200 volt. Ez így egyszerűen hangzik, de az A1200-es alaplap már alig csinált valamit. Volt hozzá egy PPC turbo kártya, SCSI merevlemez, PCI riser és egy Voodoo 3000. Nagyjából egy jól felbővített A4000 teljesítményét hozta. Na az A4000 is megér egy misét, több típushibája van, nem véletlen, hogy van hozzá remake.

Ha valakinek ajánlani kellene valamit, akkor ha "csak játékra kell", akkor simán jó egy A1200 vagy A600 egy olcsóbb turbo kártyával, fast RAM-mal, SSD-vel. A legfontosabb, hogy át kell nézni a lapot és újra kell kondizni. Az A600 Furiával már több kiállítást végig tolt folyamatos Dyna Blasterrel :)

Vinyós/storage story nekünk kicsit rosszabb volt. Egy adatközpontban kompletten leállt a klíma. A merevlemezek a következő 2-3 hónapban hullottak, mint az őszi legyek. Utáltuk, mert elég sok ügyeleti hívás volt idióta időpontokban. A HP és Sun mérnökök már kérdés nélkül hozták a merevlemezt.

Lenry, sh4d0w: Van mind a kettő, de az igazi kedvencem a kávéfőző.

bambano: Másolás soros konzolon? Az nagyon menő. Bezzeg a HP-UX-en meg az alap vi-ban még a kurzor mozgás is a klasszikus módon ment. Már nem emlékszem de valahogy a kl mozgatta a kurzort vagy valami hasonló.

Nagygépből valami kék IBM-es szekrénysorral hozott össze a sors még az iskolában. Szalagos egységet Siemens EWSD-nél láttam utoljára. Már bánom, hogy nem tartottam meg selejtezésnél legalább a szalagos meghajtót, nem csak a egy pár "spulnit"

F.E.K..: Az ott a háttérben Sun netra? Olyanokon futott a wap gateway, talán V440-es volt. Vicces management kitalálta x év után, hogy el kellene menni Solaris tanfolyamra, hogy legyen róla certificate. Elméleten unatkoztam, gyakorlati feladatok után meg az oktatóval beszélgettem. Sok értelme nem volt, de lett a csoporton belül ilyen papíros is. Aztán évekkel később megismételtük ezt RHCE-vel, majd CCNA-val...

E.Kaufmann: Atari C= összeborulás? Az után, hogy Tramiel kisétált a CES-ről mert összerúgták a port Irvin Goulddal? A mottója amúgyis: "Business is war"

Pötyi: Triatlon? C128D három procival házon belül.

[ Szerkesztve ]

https://frescho.hu

(#35555) sh4d0w válasza frescho (#35554) üzenetére


sh4d0w
nagyúr
LOGOUT blog

Na ilyen SGI-t nem lattam :) Nagyon meno :K

https://www.coreinfinity.tech

(#35556) hcl válasza sh4d0w (#35553) üzenetére


hcl
félisten
LOGOUT blog

Nem a használhatóságról szól, de a helyigénye, és a fogyasztása... De a KVM pont ezért jó, az akármin elfut :) Meg csomó mindent lehet virtuálon futtatni.

@frescho : "A1200-es alaplap már alig csinált valamit."
Vezérelte a perifériákat... :D

"Egy adatközpontban kompletten leállt a klíma. "
Az kemény, nekünk a fél nap 40 fokot kérdés nélkül bírta minden.
Az is úgy bukott ki, hogy szólt az egyik appsupportos, hogy nem tudnak nyomtatni, valami van a szerverrel :D A szolgáltató, aki a villanyt+klímát adja, nem igazán tudott mit mondani, hogy megállt a 2 klíma... Majd pár hónap múlva volt olyan kiesés is, hogy mind a 2 betáp+UPS is :D
Amit írtam, az azért volt, mert a storage automatán nyitotta a ticketet, a gyártó supportja meg azonnal hozta a cuccot.

"Aztán évekkel később megismételtük ezt RHCE-vel, majd CCNA-val..."
Mi is :D De a RHCE után (nem is vizsgáztam) mondtam fel :D Nem a RHCE miatt, hanem akkor lett a mostani melóhely :D Akkor már 4 éve Redhatet üzemeltettünk, egy 5-6 -> 7 váltáson túl voltunk, egy szolgáltatás protokoll váltáson is... :D Aztán végre elküldtek minket tanfolyamra... :D

[ Szerkesztve ]

Mutogatni való hater díszpinty

(#35557) hobizoli válasza E.Kaufmann (#35537) üzenetére


hobizoli
nagyúr

pont ezt mondtam amugy en is, hogy jatszani a GT1030 is fika lesz benne, a office/web-t meg a UHD7xx IGP is elviszi es akkor 40-45k-val kevesebbol is megall ("F" CPU-val szamoltak a dVGA miatt)

több drón kell ;P

(#35558) BiP válasza hobizoli (#35533) üzenetére


BiP
nagyúr

Kár, hogy neki hittek, és nem neked.
(Az a baj, hogy mivel nem értenek hozzá, nem tudták felmérni azt se, ért-e hozzá, a rendszergazda meg nem volt elég korrekt, hogy benyögje, hogy jaaaj, hát ez nekem már kívül esik) És más pénzével játszott.

1030 alapból no comment. 2-3 éve elgondolkodtam rajta átmeneti kártyának, amíg lecseng a vga káosz, de még így se mertem meglépni, és inkább egy fullHD-re már használható, de még megfizethető 3 gigás 1060 lett.(ami körbehugyozza a 1030at).
Ma már azt is az üdítő mellé adják a moziban, annyira nem pénz. (Szerk: 18-20ért mennek aprón)

(#35559) qnadam válasza Lenry (#35550) üzenetére


qnadam
veterán

már többször előkerült bennem az igény, hogy kellene építeni gépet sgi házba. mondjuk egy fekvő indigo²-be, vagy egy bumszlit o2-be. esetleg egy hagyományosabb formát fuelbe.

istálló? gazemberség? hupákolás?

(#35560) hobizoli válasza BiP (#35558) üzenetére


hobizoli
nagyúr

a rendszergizda az megis csak nagyobb szakmai rang, mint a kispistike hobbitunner... ;]

....aki amugy lehet 5x annyi gamer PC-t rakott ossze, mint a rendszergazda - webfejleszto - programozo masik 3 muki egyutt :DDD

több drón kell ;P

(#35561) frescho válasza hcl (#35556) üzenetére


frescho
addikt

Ez teljesen logikus. Amikor letudtad a melót elmehetsz a hozzá szükséges tanfolyamra. Akkor meg már minek? Csak azért, hogy papírod legyen?

qnadam: Működő gépet, főként ilyen ritkábbat nem belezek ki. De G5-ből van itthon döglött, javíthatalan. Én azon gondolkozom egy ideje...

https://frescho.hu

(#35562) bambano válasza Lenry (#35550) üzenetére


bambano
titán

minek? hogy legyen a szekrény alján egy dobozod?

Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

(#35563) E.Kaufmann válasza bambano (#35562) üzenetére


E.Kaufmann
addikt

Na nekem is már hasonlóak az érzéseim a retróval. Fogja a helyet, valamint viszi a pénzt meg az időt (mint régen a csajozás, most meg a gyerek :DDD )
Elég egy "hobby" :DDD

Le az elipszilonos jével, éljen a "j" !!!

(#35564) hcl válasza frescho (#35561) üzenetére


hcl
félisten
LOGOUT blog

"Akkor meg már minek? Csak azért, hogy papírod legyen?"
Következő helyen több fizu :D

@hobizoli : Inkább az lehet a kulcs, hogy mit szeretnének hallani :D Annak hisznek, aki azt mondja, hogy meg lehet oldani olcsón.

Mutogatni való hater díszpinty

(#35565) bambano válasza E.Kaufmann (#35563) üzenetére


bambano
titán

ha van feleséged, akkor neked már a csajozás is retró :P

Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

(#35566) totron válasza Lenry (#35550) üzenetére


totron
addikt

Régebben még a helyi számtek boltban is ott virított egy 4-es. Fura is volt abban a civil környezetben. Milyen útja lehetett odáig? Na, ma már ilyen nincs.

(#35560) hobizoli, sokszor nem esik egybe önértékelés (önhittség), szakmaiság és külső megítélés, persze mindegyik magáénak érzi a helyes értékelést (megítélést), mint abszolút igazságot. A iskolai rendszergazdákat sokszor látják lótifutinak és kezelik is akként őket. Erősen lenézett pozítszió.

[ Szerkesztve ]

(#35567) E.Kaufmann válasza totron (#35566) üzenetére


E.Kaufmann
addikt

Nem csak az iskolai. Informatikai vezető úgy beszélt mezei rendszergazdákról mint ágyútöltelékekről.

Le az elipszilonos jével, éljen a "j" !!!

(#35568) koby11h válasza totron (#35566) üzenetére


koby11h
aktív tag

Nem egy helyen látom, hogy a rendszergazda - akár saját alkalmazott, akár külsős - rengeteg ember számára olyan "kiszolgáló személyzet", mint a takarítók, portások, sofőrök (félre ne érts, nem én kezelem úgy őket, hanem ugyan az az embercsoport)... Egészen addig, amíg a user el nem b@sz valamit, vagy otthoni cuccnál nem kell valami ingyen segítség.
Akkor van köszönés, minden ok?, emberszámbavétel :) Persze a probléma megoldása után minden visszatér a megszokott kerékvágásba. Sok ilyen tapasztalat van, azt sem mondhatom, hogy vezetőktől, mert van olyan programozó ismerősöm, akit egy gyakornok ugatott le, hogy "ez a dolga, csinálja". Persze helyre lett rakva, de na.

[ Szerkesztve ]

Ha volna sonkánk, akkor csinálhatnánk sonkás tojást, ha lenne tojásunk!

(#35569) totron válasza E.Kaufmann (#35567) üzenetére


totron
addikt

Kérj istentől vezetői leader beálítotcságot és esélyed lehet nem ágyútölteléknek lenni. A baj az, hogy alapértelmezetten a vezető nem egy szakmai síkból növi ki magát, hanem egy külön faj. Van kinövésre is példa, de nem jellemző. Születni kell az ilyesmire okádóemotikon.gifcsi.

(#35570) bambano válasza E.Kaufmann (#35567) üzenetére


bambano
titán

a főnök igen gyakran nevelésre szorul.
főleg a munkakapcsolat elején.
ha a rendszergazdák ezt elmulasztották, mint a patchkeddet, akkor bajban vannak :)

Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

(#35571) totron válasza koby11h (#35568) üzenetére


totron
addikt

Mindeni oké, család jól van? Nem, halálpirulát vett be mindenki a vacsora mellé, mert a helytelen bánásmód miatt nem tudom tovább csinálni ezt a munkát, így nem tudnánk megélni ezután, én is megyek utánuk ma, csak lezártam még ezt a projektet. Kicsit rosszul is aludtam az éjjel, teljesen egyedül, de vigasztalt a tudat, hogy ma végre vége. <--- zavart zavar a másik arcán. Persze nem lép meg ilyet az ember, mert mégis csak fizikai világban élünk, kell a lé, a többség különösebb tartalék nélkül vagy inkább mindennemű tartalék nélkül van, de van azért tényleges megléphető verziója is.
Feladatkörön kívül eső ésvagy nemmegfelelő hangnemű kérés (parancs) esetén mindig lehet ellenpárt találni. Például gyere már át hozzánk szekrényt pakolni, a füvet is lenyírhatnád, stb. Értetlen fej ugyanúgy, látszik rajta, hogy próbálja kisakkozni 1 másodperc alatt, hogy vagyunk-e - voltunk-e valaha is - annyira jóban, hogy komoly legyen a kérés. Kell a tök a munkavállalóba, különben bedarál a rendszer. Te is alakítod hogyan állnak hozzád. Nyilván vannak reménytelen környezetek, fennforgások. Reális keretek között lehet bővíteni jó irányba a hozzáállást. Nem mindenkiben van meg ez, azt is elismerem, illetve el lehet benne fogyni, de ha jól csinálod, akkor van hatása azért.
Van a emberben egy megfelelési kényszer alapból, annak pedig van egy nehezen detektálható, tudattal sokszor be nem látható alegysége, na ez sok probléma forrása: tudod mit várnak el tőled, aszerint is rezdülsz, de a legapróbb metakommunikácóig bezárólag. Ezzel viszont csak erősíted a rád eső szaresőt. Individummal megspékelt infósként legalább fura leszel =valamelyik 1bites skatulyába be nem illeszthető, de az infós amúgy is az, szóval mindegy is.

(#35572) koby11h válasza bambano (#35570) üzenetére


koby11h
aktív tag

Úgy-úgy! Minden főnöknek akkora hatalma van feletted, amekkorát engedsz...

Ha volna sonkánk, akkor csinálhatnánk sonkás tojást, ha lenne tojásunk!

(#35573) koby11h válasza totron (#35571) üzenetére


koby11h
aktív tag

Van vezető nekem is ügyfélnél, aki köszön mindig. Ha hozza otthonról a cuccost, hogy nem megy, akkor miután kész, kipróbálta otthon a gyerek, akkor jön, hogy asszony csinált aszalt gyümölcsöt, tudom, hogy szereted, küldött egy kicsit - kb. 1 kg - azért a napi kapkodás mellett könnyebben mosolygok én is.
De volt olyan ugyan ott, aki nézd már meg a laptopomat, 4 óra munka full mentés/újratelepítés. Fél év múlva feleségéét hozta. Akkor pont volt idő, meg az fél óra volt csak, megcsináltam. Semmi köszönöm nem volt, nem vártam érte semmit, de egy szó: köszi néha jól esik. Utána fél év múlva megint hozta a sajátját, mondtam, hogy az már volt nálam, kipróbáltam, már nem érdekes, vigye szervizbe és adtam két helyet. Eléggé meg volt lepődve, én meg csináltam a saját dolgom tovább. Nem tudom mi lett a laptoppal, azóta nem hozott semmit :)

Ha volna sonkánk, akkor csinálhatnánk sonkás tojást, ha lenne tojásunk!

(#35574) qnadam válasza totron (#35566) üzenetére


qnadam
veterán

A iskolai rendszergazdákat sokszor látják lótifutinak és kezelik is akként őket. Erősen lenézett pozítszió.

az iskolai rendszergazdák sokszor szó nélkül hagyják is ezt.

istálló? gazemberség? hupákolás?

(#35575) Lenry válasza qnadam (#35559) üzenetére


Lenry
félisten

G5-ös Power Mac házba lehetne még PC-t építeni, nagyon tetszik a designja

#35562 bambano pontosan :D

Gvella Glan! | There are two types of people: Those who can extrapolate from incomplete data

(#35576) bambano válasza Lenry (#35575) üzenetére


bambano
titán

A múltkor az asszony azzal gyanúsított meg, hogy hazahoztam egy r55-öt... pedig nem is. :DDD

Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

(#35577) Pötyi válasza bambano (#35576) üzenetére


Pötyi
őstag

Ismered az idevonatkozó viccet?

- Honnan tudtad az ötvenes években, hogy a KGB bepoloskázta a lakásod? Hirtelen lett egy új ruhásszekrény az előszobádban!

QNX is cool!

(#35578) koby11h


koby11h
aktív tag

Néha feltűnik egy plusz szekrény...

Régen az egyik ügyfélnél hétvégére bevezették a kötelező táska ellenőrzést a telephelyeken. Szombaton be kellett mennem, megcsináltam amit kellett, kifelé mutattam a 25l hátizsákomat.
Az őr bele se nézve mondja, hogy menjek. Mondom nézz bele, mert utána nem akarom azt hallani, hogy én vittem el a rack szekrényt...
Meglepődött, belenézett rendesen, aztán megint mondta, hogy menjek. Majd azért biztos ami biztos megkérdezte, hogy "Egyébként mi az a rack szekrény?".
Mondtam, hogy az itteni egy ilyen nagy fekete, több ajtós, 80x120x200 cm-es fém szekrény...
"HÜLYE!" és már pasziánszozott is tovább... nem sok humorérzék szorult beléjük :)

Ha volna sonkánk, akkor csinálhatnánk sonkás tojást, ha lenne tojásunk!

(#35579) qnadam válasza koby11h (#35578) üzenetére


qnadam
veterán

sok évvel ezelőtt volt valami nagyobb rendezvény egy visegrádi hotelben, ott találta ki valaki, hogy kell egy lista a járművekben bevitt cuccokról, amit majd jól ellenőriznek befelé is, kifelé is, így majd jól nem lop el senki semmit.
amikor a biztonsági őrnek átadtuk a 3 teleírt a4-es lapot (rajta volt minden plazmamonitortól és vetítővászontól a tízcentis kábelekig), és nyitottuk a telepakolt puttonyost, hogy hajrá, akkor azért átvonult pár sötétebb felleg az arcán. aztán mondta, hogy menjünk csak. kifelé már akkor elhajtott minket, amikor nyújtottuk felé a listát :D
a biztonsági rendszer így annyira kiválóan működött, hogy pármillió forintnyi nagykamerát, amit másik autóval hozott másik cég, mi vittük kifelé (nem elloptuk :)) asszem talán béreltük hosszabb időre, és mi vittük tovább).

istálló? gazemberség? hupákolás?

(#35580) hcl válasza qnadam (#35574) üzenetére


hcl
félisten
LOGOUT blog

Nálunk is a kollegák. Fejeslátogatás? Menj jópofizni, termet díszíteni, stb. Mondjuk a sales is ott állt glédában, a quality is a gyárból :D

@qnadam : Itt a járvány alatt vittek haza mindent is, portán kamera, biztiőr, kifele-befele mindent papírozni... na ezek nem papíroztak.
Csomó akkor derült ki, amikor szóltak, hogy az otthon HO-ra hazavitt monitor nem működik.
De hát neked nem is adtunk monitort.
Ja, ő csak hazavitte.

Mutogatni való hater díszpinty

(#35581) TESCO-Zsömle válasza Lenry (#35575) üzenetére


TESCO-Zsömle
félisten

Én láttam olyat még a radikalMod keretein belül. Az embernek már csak az arca van meg, aki csinálta, de egész jól sikerült. Design szempontjából mai napig vállalható doboz.

#35578 koby11h: Urbánus legenda, hogy Baracskán az egyik műhelyből a "tróger" egy üllőt akart kivinni, de a portás megfogta. Nem hitte el a kabát alatt hátán levő üllőről, hogy reggel óta megpúposodott. ;] :P

Sub-Dungeoneer lvl -57

(#35582) koby11h válasza TESCO-Zsömle (#35581) üzenetére


koby11h
aktív tag

Üllőt? Mekkora üllőt? Ami nekem volt Rima az 90 kg volt... oszt olyat hogy? :F

Ha volna sonkánk, akkor csinálhatnánk sonkás tojást, ha lenne tojásunk!

(#35583) TESCO-Zsömle válasza koby11h (#35582) üzenetére


TESCO-Zsömle
félisten

Nem tudom, osztálytárs mesélte, szomszédja volt az elkövető. De biztos nem volt nagy, mert nem döglött meg alatta a portáig. :DDD

Nekem a boltba volt olyan tapasztalat, hogy a fickó az 1"-os flexibilis csövénél fogva a vállára akasztotta a Grundfos házivízművel és megindult vele az ajtó felé. Néztük egy darabig, aztán elkiáltottam magamat, hogy "Béci, ezt nézd meg!". Béla volt a 196cm magas, 140 kilós fürdőszobás az emeleten, lesandított a lépcsőről, látta a szembejövő tagot és mondta neki, hogy ezt nem kéne. Tag letette a szivattyút és távozott. Nem történt feljelentés.

[ Szerkesztve ]

Sub-Dungeoneer lvl -57

(#35584) koby11h válasza TESCO-Zsömle (#35583) üzenetére


koby11h
aktív tag

Bocs, de nálunk a kicsi volt a 90 kg-os a nagy meg a 250-300 kg-os :) Nagyanyai ágon volt pár kovács mesterségű rokon... így ebből indultam ki.
De kisebbet pl. cipész üllőt vagy ötvös üllőt, barkács üllőt... azt simán lehet.

A kedvencem az egyengetőlap volt: 140 cm hosszú, 70-80 cm széles 8 cm vastag vaslap.
Azt még éltében elajándékozta nagybátyám, így csak gyermekkori emlék volt, hogy fekszem rajta, jó meleg volt és csupa korom lettem :)

[ Szerkesztve ]

Ha volna sonkánk, akkor csinálhatnánk sonkás tojást, ha lenne tojásunk!

(#35585) hcl


hcl
félisten
LOGOUT blog

ON.

Beszállító építené a nagyon durva vezérlést. Nincs háló, mert még az épület is készül körülötte.
Hirtelen adjunk valamit. Kérünk kölcsön irányított antennás cuccot, kollegák kirakják.
Manus ki se próbálta, közölte, hogy neki a saját tesztcuccukon a szerverbe van dugva a vezérlő, ez szar, és hazament. :D Vigyük ki a szervert.

A szerver virtuális gép (pontosan tudja), egy 3 hostos Vmware clusteren fut, szóval az mellé még akkor se tud odaülni, ha odarakjuk neki a core switch-el együtt :D

Mondjuk ezeknek kellett küldeni olyan gépet is mintának, ami terminálszerver kliens lesz. A terminálszerver nyóc tűzfal mögött, még kész se volt, kintről nem érhető el, a kliensen nincs semmi, amivel be tudna jönni a belső hálóra. Hogy mit csináltak vele... :D

@E.Kaufmann : :K

[ Szerkesztve ]

Mutogatni való hater díszpinty

(#35586) E.Kaufmann válasza hcl (#35585) üzenetére


E.Kaufmann
addikt

Erről beugrott a klasszikus:
- Kitt! Azonnal szállj ki a kocsiból! :DDD

[ Szerkesztve ]

Le az elipszilonos jével, éljen a "j" !!!

(#35587) E.Kaufmann válasza E.Kaufmann (#35586) üzenetére


E.Kaufmann
addikt

Ha már kocsi, minden út Kínába vezet, avagy mire jó az "erteg" :D
[link]

Le az elipszilonos jével, éljen a "j" !!!

(#35588) frescho válasza Lenry (#35575) üzenetére


frescho
addikt

Eléggé szét kell vágni. Pár dolog fordítva van benne és a tápnak is kell konzol. Mondjuk 3D nyomtatóval és a frissen épített maróval kellene kicsit túlórázni a konzolokon, de meg tudnám ugrani. Csak idő kellene hozzá, de az nincs :(

https://frescho.hu

(#35589) qnadam válasza frescho (#35588) üzenetére


qnadam
veterán

érdemes mac proval kezdeni, onnan azért is egyszerűbb :)

istálló? gazemberség? hupákolás?

(#35590) frescho válasza qnadam (#35589) üzenetére


frescho
addikt

A G5 PowerMac adja a szép alu házat, ez van döglött. Pro-ból csak működő van.

https://frescho.hu

(#35591) solena válasza qnadam (#35574) üzenetére


solena
tag

Mert iskolai rendszergazdának kétféle rg megy: a nagyon elhivatott, akinek szíve csücske az intézmény hálózata és a kölykök, illetve a pályakezdő rg, aki kiesett az iskolapadból. Egyik sem az az ugrálós fajta. Legtöbbször az oka: az olyan helyeken, ahol a tanker úgy döntött, hogy a takarító is megkapja a garantált béreminimumot, ha van érettségije, ugyanannyit keresnek. Az iskolai rg, ha nem pedagógus mellette, garantált bérminimumot kap, oszt csókolom. Se pluszbér, se túlóra pénz, se plusz szabadság - ergó, lófasz fizetés, 120% baszogatással, mert az intézményvezető szentül meg van róla győződve, hogy az rg dísznek van, meg oktatási asszisztens, meg technikus, meg hangosító és lótifuti. Én még nem találkoztam olyan intézményvezetővel, aki megbecsülte volna a rendszergazdáját.

Ba'jur, beskar'gam, Ara'nov, aliit, Mando'a bal Mand'alor, An vencuyan mhi. - Resol'nare

(#35592) hobizoli


hobizoli
nagyúr

van nalunk egy uj uzemresz, erintokepernyos monitorok nyilvan, de maga a PC nem abba van integralva, hanem a PLC szekrenyben van egy kis dobozka
onnan tudom 100%-ra, hogy parszor mar lefagyott, es le kellett RESET-lni :DDD

na mind1, a monitorok hatuljan van egy-egy USB port, mentsuk le a "recepteket"
8GB pendrive FAT32 formazva default, gondoltuk csak eleg lesz mar erre...
hat olyan qrva jol van megirva a sw, hogy nem lehet egy kijelolt receptet lementeni csak a sokbol, hanem kiment mindent IS egyszerre

csinalja mar vagy fel oraja, de ha hozzaersz kozben kijelzohoz barmiert, megall es hibauzi, ujra kell kezdeni
kozel egy ora mulva (azaz igazabol ~1.5) vegez vele, OK rakjuk at egy notira

masolas... zutty...kesz
nezek igy :Y
baze...Peti, mekkora ez a file, hogy mar at is ment?
öööööö...váájjá... öö 32MB
kajakra 32 megát masolt ez a kotla majdnem egy oraig?
(a gyarto technikusai is rohogtek ezen, hogy igen, ez ilyen)

9-10 ilyen HMI van az egesz reszlegen, mennyit sporolhatott a gyartoja azon, hogy ilyen buzi-e vagy lajhar hardver-s HMI-kel szallitottak ezeket?


nem tudom milyen egy lepattant gep van ezekben, de par eve egy akkor 20(!!) eves gephez egy masik gyartonak volt olyan upgrade kit-je, amivel a regi HMI-t egy korszeru ujra csereltek, a teljes elektronika atepitesevel egyutt
i7, 16GB RAM, 1TB SSD kerult bele
az megy igy faszan, ahogy kell, barmelyik file-t le tudod masolni

....ja ott es az egesz a monitorban van benne, amolyan all-in-one PC-kent

több drón kell ;P

(#35593) Lenry válasza hobizoli (#35592) üzenetére


Lenry
félisten

kajakra 32 megát masolt ez a kotla majdnem egy oraig?

erről az jutott eszembe, hogy amikor megvettem a Playstation 4-et, akkor úgy döntöttem, hogy a PS Plus előfizetésre nem költök: a játékokat úgyis használtan veszem lemezen, a multi totál hidegen hagy, stb. igenám, de úgy nincs felhős mentés, ha megáll a PS, bukod a mentéseid.
szerencsére kimentheted őket USB-re is, és ott futottam bele ugyanebbe, hogy 50-100 megányi mentést egy óráig szenvedett föl egy teljesen korrekt USB3.0-as pendrivera.

kiderült, hogy akkor és csak akkor gyors, ha exFAT-ra formázol és a default 32kbyte-os allokációs egységet felveszed 2048-ra. et voilà, két nagyságrendet gyorsult csak ettől. (ennél nagyobb értéktől viszont lefagy a pitsába az egész :D )

legközelebb próbáld meg ezt te is

[ Szerkesztve ]

Gvella Glan! | There are two types of people: Those who can extrapolate from incomplete data

(#35594) KROK640 válasza hobizoli (#35489) üzenetére


KROK640
veterán

A "Nagy too late in" vagyis az 512 cache-es 133-as FSB-s az igen, drága volt meg ritka is.

De a Tualatin Celeron szuper opció volt, (csak mint én sokan mások is azt hitték a frissen megjelent 1700-as Wilamette alapú P4 Ceeleronra, hogy jobb lesz, pedig nem volt az). Kezdve azzal, hogy a legtöbbeléggé jól húzható volt, a pályája végén már több olyan 1400-assal is találkoztam, ami akár 2,1GHZ-en is ment, na ott azért megnéztem volna az 1333-1400-as "Tündérbárd" ellen. :D

Árpi haverom vett egy 1300-as Tualatint magának, ASUS TUSL2 lappal, 256MB RAMmal, jujj így frankó úgy frankó gép. Én is gépvásárlás előtt álltam, és egy pénteki nap történt ez a havernak való gépvásárlás. Követlező csütörtök reggel láttam, hogy kedvenc boltunk árlistáján két vadi új CPU bukkant fel, Celeron 1700MHZ és Celeron 1800MHZ. Semmit sem tudtunk róla, csak h S478, vagyis megy P4 alaplapban, és P4 Celeron... Magasabb órajel mint a Tualatinnál, újabb is, meg Péééé nééééégy!!! Úgyhogy 1400-as Tualatin terve törölve részemről, és drágábban fejest ugrottam egy P4-es lapba, (ami ráadásul béta verziós volt, ebből később gondom lett). Gép megrendelve a mestertől, meglévő RAMot lehet kidobni, kell nekünk DDR, igaz csak 256MB, SD-ből volt akkor 384MB, sebaj, jó lesz.

Megjött az alaplap, proci, mindent flottul összeraktunk, alaplap jelzi, hogy L2 cache 0KB. Akkor hibás a proci... garba go vissza. 2 napon belül tudtam szerezni másikat (nagykeres kapcsolat), az is 0KB cache. :W Jah akkor a lap hülye hozzá. Biosfrissítés megoldotta.
Na itt már örültem a drága és szép masinámnak, csak hát a hozzá ideiglenes kártyának beszerzett TNT1-es nem ment vele :( a Savage 4 egy nap üzem után megmakkant benne... mint kiderült mennie sem kellett volna benne. Na akkor jött egy 2MB-os ATI kártya bele.
Ez ugyan komoly visszalépés volt, de rohantam Árpihoz, hogy na akkor jöhet a CPU verseny (ide kérünk egy Risitas röhögést elképzelni) ... és... Zoli ... nem hiszed el ... Olyan kúpot kaptam az 1700-as Celeronommal az 1300@1733MHZ-es Tualatin ellen, hogy rossz volt nézni xD Még 2GHZ-en se bírtam befogni... Ott voltam a drágább alaplappal, drágább CPUval, drágább és sokkal modernebb memóriával, és az egyetlen dolog amibe tudtam kapaszkodni, hogy majd ha lesz egy csomó, csomó pénzem, akkor tehetek bele egy NW-os P4-est és akkor majd az én gépem lesz a gyorsabb. XD
Aztán lett 2 hónap múlva GeForce 2 MX400-am, ami a Tualatinos havernak volt. Na, akkor elverettem a gépemet játékok alatt is XD (Risitas nevetés ide is) 2266MHZ-en tudtam úgy, ahogy felülkerekedni, de ott már több mint 500MHZ-es órajel előnnyel.
Aztán a P4-re akkor csak nem jött össze a pénz, mire igen, meg jobban megérte csoda tuning Athlon XP-t válogatni magamnak, alaplapostól, így a következő ugrásom az Athlon XP volt, amiről jó előre meggyőződtem, hogy nem lesz melléfogás.

Szóval a Tualatint nem lebecsülni, még egy évvel később is rakosgattam össze 1200@1600, 1300@1733, vagy akár 1400@1866MHZ-eseket is, és akkoriban egy GeF2 MX400 64MB-val meg 256-512MB RAMmal megfejelve hegyes kis gamer gépek voltak ezek, pláne ha esetleg GeForce is jutott beléjük.

Inkább azt kérdezzék miért nincs szobrom, mint azt, hogy miért van...

(#35595) KROK640 válasza hobizoli (#35490) üzenetére


KROK640
veterán

Jha, nekem is saját káromon lett meg a know how mint fentebb írtam, hiába a gyors 366-os proci, ha proli a VGA, simán elkent még egy 233-as is jó VGA-val.

"200MMX-k a S3 Virge-l meg P100-120-133-166MMX-al S3 Trio/Virge-kel nem voltak valok jatekra igazabol" - nem hát, akkoriban nem nagyon raktak bele VGA-t a legtöbb ilyen konfig utólag úgy javult fel egy Voodoo 1, netalán Voodoo 2 beledobásával. Úgy viszont egész jól vitték a korabeli játékokat.
Volt egy 133-as P1-esem, 128MB EDO RAMmal, meg Voodoo 2-vel, (meg 8GB HDD de most az nem érdekes), azon minden ment ami egy P1-esen megy, és az sem volt érdekes, hogy csak 133-as a proci.

"ma sem ugy raksz ossze egy gamer PC-t" - hát ... sajnos láttam egy-kéát igen "éredekes" példát.
De ha úgy nézzük - igaz a VGA árak elszállás miatt, meg a hülye cripto miatt - nélam is érdekes volt majdnem 2 évig a 10400F 4GHZ-en, meg a GTX950 2GB mellé, de ott legalább a 4th gen I3 után megtáltosodott a VGA, és bizonyos korlátai (2GB RAM) megmaradtak, de kb 2× anyni FPST adott minden alatt mint korábban.

"de a gep tanulashoz kell, nem jatszani..." - igen, gondolom sok gyerek ezt adja be mesének, hogy legyen gépe. Igazából anno nekem is így sikerült kapnom ballagásra + szülinapra + karácsonyra az első gépemet. nekem az a kedvencem amikor azt modja "semmi komolyra nem kell, legfelejebb egy kis játék" és amikor rákérdezek akkor sorolja is a legújabb AAA látvány címeket.

Inkább azt kérdezzék miért nincs szobrom, mint azt, hogy miért van...

(#35596) E.Kaufmann válasza KROK640 (#35594) üzenetére


E.Kaufmann
addikt

Valamelyik magazinban volt is cikk, hogy változott az AGP feszültség a P4-es lapoknàl, és óvatosan a régebbi kártyákkal.
Nem is véletlen, hogy a P6 vagy milyen architektúrát nem jegelte teljesen az Intel, hanem mobil szegmensében fel-felbukkant, és az izraeli labor szépen kikupálta. A Netburst vagy milyen architektúra meg arra lett volna felkészítve jó előre, hogy akár 10 GHz-ig skálázzák. Na ezt még most se sikerült meglépni más architektúráknak se huszonakárhány év után.

Le az elipszilonos jével, éljen a "j" !!!

(#35597) KROK640 válasza hcl (#35491) üzenetére


KROK640
veterán

De ha megnézed a 8GB-os RX500-asok is már 7 évesek, és még simán játszogatsz velük FHDban. Azért mondjuk egy 2012-es HD6870-re nem feltétlenül mondható már el ez, de azok még csak 1GB-osak voltak. (kivéve az XFX Double D-je mert az 2GB-os)

Igen, könnyebb volt benyomni a formatot és újra dobni a Win 98-at, (főleg driverek nélkül) mint lepróbálni másik táppal, RAMmal, alaplappal...

Inkább azt kérdezzék miért nincs szobrom, mint azt, hogy miért van...

(#35598) KROK640 válasza koby11h (#35519) üzenetére


KROK640
veterán

Nem tudom ugyan, hogy hány évesen gyakornokoskodtál, de '86-ban én még a C64-et sem nyomkodtam, pedig azt igazán korán kezdtem. (5 éves korom előtt).
Szóval lehet, hogy mostantól "koby11h bácsi"nak kellene szólítsalak ;]

Inkább azt kérdezzék miért nincs szobrom, mint azt, hogy miért van...

(#35599) KROK640 válasza hobizoli (#35528) üzenetére


KROK640
veterán

Tudnád, hogy most hogy keresek ilyet, ami jó is, (van Athlon MP-m remek tuning potenciállal) csak nem közel 500$-ért.
Még kölcsönbe is necces, mert Franciaországból kellene ide meg vissza juttatni, de úgyis jön vele a gazdája is, ha egyszer eljutunk oda :D

Egyébként ennek a Dual Athlonnak még tovább ki lehetett volna tolni az élettartamát, csak sajnos a játékok hamarabb kértek SSE2-t (amit ez nem tudott) mint natívan két magot. Anno az 1466@2669MHZ-es Athlon XP-met azért kellett lenyugdíjazni, mert nem tudott SSE2-t. Ami elindult rajta az 7300GTcvel is full grafikán ment 1024-ben, csak épp SSE2 miatt egyre több minden meg sem moccant rajta.

Inkább azt kérdezzék miért nincs szobrom, mint azt, hogy miért van...

(#35600) KROK640 válasza E.Kaufmann (#35530) üzenetére


KROK640
veterán

Akkoriban nekem is a suli-buszvég tengely volt a főútvonalam de jártuk suli után a PC boltokat város szerte, az említett helyen is megfordultam párszor.
Sőt, ott vettem azt a házamat 2008-ban ami később Airbrusholva lett, és jelenleg is a gépházam :)

Inkább azt kérdezzék miért nincs szobrom, mint azt, hogy miért van...

(#35601) KROK640 válasza E.Kaufmann (#35543) üzenetére


KROK640
veterán

Nem tudom, nekem mind a VC1541 mind a VC1571 és a Datasette is kompatibilis volt a C64-el, C16-al és C+4-el is.
Akkoriban csak ez a három Commodore gépem volt, meg ez a kétfajta floppy meghajtóm, igaz akkoriban már önmagában egy C64 s egy floppy meghajtó nagy királyságnak számított. :D
C128-az nagyon vágytam, és tanultam is a basic 7.0-át, de sajnos nem lett saját C128-am :(

Az viszont totál fuckup volt, hogy a Basic 3.5-ös C+4-esen semmilyen Basic 2.0-ás (C64-es) játék nem indult el, és a C128 is csak külön mód kapcsolóval tudta tartani a kompatibilitást. Láttam 1-2 helyen, hogy a C128-at csak nagyranőtt C64-nek tartották, állandóan C64 üzemmódban :(

Inkább azt kérdezzék miért nincs szobrom, mint azt, hogy miért van...

(#35602) E.Kaufmann válasza KROK640 (#35601) üzenetére


E.Kaufmann
addikt

Igen, kompatibilis volt és gyárilag marha lassú a dedikált CPU ellenére. Ezért kellett trükközni.

Le az elipszilonos jével, éljen a "j" !!!

(#35603) hcl válasza solena (#35591) üzenetére


hcl
félisten
LOGOUT blog

Minket multinál is mindenesnek néznek, az jó? :DDD De mondjuk nem is minimálbért kapunk...

@hobizoli : "mennyit sporolhatott a gyartoja azon, hogy ilyen buzi-e vagy lajhar hardver-s HMI-kel szallitottak ezeket?"
Azon nem sokat, de hogy annyiért adta, amennyit nem szégyellt, az tuti :D

@KROK640 : Na ja, egy olyan cucc, ami akkor se volt nagy szám, az most se lesz, nem meglepő.

Mutogatni való hater díszpinty

(#35604) KROK640 válasza BiP (#35558) üzenetére


KROK640
veterán

"Ma már azt is az üdítő mellé adják a moziban" :))
Emlékszem a legnagyobb VGA lufi tetején ezek is 40-45 ezerért mentek, már ha egyáltalán voltak. Poénból meghirdettem a GTX950-esemet 65536FT-ért, és ketten is írtak, hogy kéne nekik. Na akkor megijedtem, pláne, hogy semmiféle előrelépést nem tudtam volna venni akkor annyiból.

Inkább azt kérdezzék miért nincs szobrom, mint azt, hogy miért van...

(#35605) BiP válasza KROK640 (#35604) üzenetére


BiP
nagyúr

A vga lufi tetején 80ért is mentek a 1060ak.(én arról beszéltem, hogy most meg csak 18-20k)
A 1030 is 35felett volt.

[ Szerkesztve ]

(#35606) hobizoli válasza hcl (#35603) üzenetére


hobizoli
nagyúr

egy szint alatt nem sullyedunk egy szint ala - ez itt nem jott ossze :U

van egy regebbi uzemresz vannak ott (is) kulonallo inspektor gepek a termelo gep mellett
ipari PC haziko, de amugy a hazban belul ATX anyulap van...
Northwood P4 3.0GHz ill 3.2GHz, 2GB RAM, vmi HDD, es vmi VGA, meg +2 naaagy jelfeldolgozo kartya
4 kamera is mehetne rajuk, de nalunk csak 3 port van hasznalva

itt a P4 gyakorlatilag a human interfesz szerepet tolti csak be, a kartyak szinte full size meretek, majdnem keresztben aterik a PC hazat es azok csinalnak mindent IS benne
akkor egy up-to-date hardver volt, szoval tenyleg abbol a korszakbol szarmazo akkori csucs CPU van/volt benne, nem vmi lepattant, vhol megmaradt ZX81 +1MB RAM-l meg szallagos magnoval :DDD
0-24h megy, par tapegyseg meg VGA HDD kidolt belole az evek alatt, a tobbi tok eredeti hardver benne ma is

anno kerdeztuk a technikust, amikor jott mutogatta mit hogyan kellene allitani, hogy amugy ez a rendszer ebben a kivitelben itt mennyi kepet tud feldolgozni
aszondta kamerankent 60-65k db per ora, ha nincs tobb vizsgalat beallitva, mint 8-10 (kamerankent, es 4 kameraval), de 15-16-nal is meg 50-52k-t tutira tud, mert mashol ugyanezt a konfigot, amit nekunk ide is hoztak hasznaljak ennyivel ott 4 kameraval is
mi 36-38k db-l hasznaljuk meg 5-8 vizsgalattal, hogy ertsuk ez mennyire van terhelve
es 4 helyett is eleve csak 3 kamera kepe terheli a kartyakon a CPU-kat...szoval olyan 30% koruli terhelesen elpotyoreszik a cucc :DDD

most ugyanezen gyartosor szallito ceg ujabban mar sajat megoldast hasznal integralva a sajat rendszerbe erre, nem ezt a "regi" kulsost
na ha ezen nezed a kamera kepet, az realtime ugy frissti a kepet a kijelzon, hogy szo szerint eltörik a kép
azaz 1-2fps lehet, meg kb 1/3-d akkora kepet latsz csak

eltelt ~20 ev es visszafejlodtunk :DDD

a regi megoldas egy amerikai gyartoe, az uj egy europaié

[ Szerkesztve ]

több drón kell ;P

(#35607) hcl


hcl
félisten
LOGOUT blog

Idióta vevők :DDD

@hobizoli : Dolgoztam ilyesmivel, de azokban az ipari cuccokban az alaplap rendes kártyaformátum volt.
Volt amelyik úgy tele volt mérőkártyákkal, hogy nem volt szabad hely :D

BTW a képfrissítést lehet, hogy nem is érdekes nézni.
Volt olyan pasztázó a 2010 körüli helyemen, amiben 486-os volt, és élőképet adott a kameráról. DOS alatt. Mondjuk értelme nem volt, mert kb. nullpont beállításnál kellett, de azért na :D Nálatok is el bírnám képzelni, hogy a kép csak tájékoztató jellegű - ahogy kivettem, nem azért van az a kép, hogy az operátor nézze :D

[ Szerkesztve ]

Mutogatni való hater díszpinty

(#35608) hobizoli válasza KROK640 (#35595) üzenetére


hobizoli
nagyúr

Virge es Virge kozott is volt amugy diffi, egyik ~135MHz-n jart, a masik 200MHz felett is
mondjuk a 8-10fps-n ez sokat tuti nem segitett :DDD

haversrac 6x86-ban ugy volt megtunnerolva a HercDyn128 meg a Voodoo1 is, hogy a chip-kre raragasztott vmi hutobordakat
nemtom honnan, de talan vmi radioelektronikai alkatreszes boltbol szerezhette ra
ezzel a V1 65MHz-n is ment neki az eredeti 50MHz helyett, ami azert kozel +30% loero
en csak 55MHz-g mertem megrantani ezek nelkul :DDD

nekunk elol-alul volt is egy 80mm-s hazikohutos venti is*, az alul keresztben befujta a "friss" levegot kintrol, es nem csak a benti levegot kavargatta a CPU kuler ventije

*lanparty-n ezt is neztek csak, hogy ezmiez, frankon nem ertettek, hogy az minek bele :U

[ Szerkesztve ]

több drón kell ;P

(#35609) frescho válasza E.Kaufmann (#35602) üzenetére


frescho
addikt

Azért a logika eredetileg megvolt az egészben, csak a diktátort leváltották az éléről és onnan a programok vakvágányra futottak.

Olcsó, ZX killer helyett lett drága TED széria Plus/4-gyel.
Kikupálták a hardveres bit shifter hibát, de nem gyorsult a floppy
C128 a mindenféle módjaival, de programok nélkül
Soha nem elkészülő Amiga fejlesztések
...

https://frescho.hu

(#35610) hobizoli válasza hcl (#35607) üzenetére


hobizoli
nagyúr

a 20+ eves gepen tudod nezni realtime menet kozben, akkor az ujon miert nem lehet?

ertem, hogy a gep attol meg latja, de....na

több drón kell ;P

(#35611) KROK640 válasza E.Kaufmann (#35596) üzenetére


KROK640
veterán

Igen, nem volt mindegy, hogy 1×, 2×, 4× vagy 8× AGP.
Az univerzális AGP volt a megoldás, abban sok kártya ment, a bevágásokról lehetett tudni.

Egyébként úgy lett volna, hogy a Prescott után jön a TEJAS, ami 5200MHZ-től ment volna 9999MHZ-ig, és 10GHZ-től jött volna a NEHALEM
Anno az elektrotech tanárom azt mondta 2003-ban, hogy "egy átlagos otthoni processzor 10GHZ-en ketyeg". Az évfolyam tuningbajnokai és hozzáértő egymásra néztünk, mivel mi akkoriban annak örültünk, ha az 1700-as Celeront 2266MHZ-en hajtottuk, vagy épp az 1600A-t 2400MHZ-en, és én már láttam 3069MHZ-es (az első) HT-s P4-et is, és még a 3GHZ-nek örültünk, és vártuk, hogy 1 éven belül jöjjön a 4GHZ-es P4 ...
De a tanár úr amúgyis érdekes figura volt, így ez is csak egy emlékezetes beszólása maradt, a többi hihetetlen storyjával együtt.

Inkább azt kérdezzék miért nincs szobrom, mint azt, hogy miért van...

(#35612) KROK640 válasza BiP (#35605) üzenetére


KROK640
veterán

Használtan? Mert akkor korrekt.
Újonnan az 1030-as elment 45K-ig is.
Eredetileg új 1660S-t néztem az mikor megint felfelé akkor októbertől és 68 ezerről felment januárra 220 ezer fölé... Akkor éreztem, hogy egy jó ideig nem lesz új VGA-m. De talán annyiból jól jártam, hogy így igaz, hogy bő 2,25 évvel később de RTX 3060 12GB-om lett, amiről akkoriban még csak azért sem álmodozhattam volna, mert eleve hónapokkal később jelent meg. :)

Inkább azt kérdezzék miért nincs szobrom, mint azt, hogy miért van...

(#35613) KROK640 válasza hobizoli (#35608) üzenetére


KROK640
veterán

Igen, meg volt 2MB-os Virge is, meg 4MB-os meg asszem 8MB-os is.

A VGAkat én is tuningoltam, emlékszem a Riva TNT-mmel kezdtem, a GPU 90MHZ-ét 95-ig vittem (tovább nem mertem) a 110-es memóriaórjelet meg 120-ra. :DDD De érezhetően adott egy kis plusz kakaót.
Aztán a következő amit jobban megrángattam az a 64MB-os MX400 volt, ott már nem emlékszem az adatokra, csak hogy eltudtam érni, hogy glitcheljen a kártya :DDD meg fagyjon egy idő után.
A GeForce 3-nál viszont emlékszem : 175@250 volt a GPU, és 400@550MHZ volt a VRAM. Ezzel kicsit felé is mentem a Ti500-nak. Ráadásul 128MB mellett, szóval gyanítom, nekem volt a legfullossabb GeForce 3-asom a környéken :D A szűkebb haveri körben biztosan, pedig még három másikról is tudtam akkoriban.

Aztán csináltam Radeon 9500-ból 9700Pro-t (na ott már komolyabb gépészkedés is volt mint sima OC), de később a HD4850-esem is ki lett kicsit okosítva és optimalizálva.
De a csúcsot talán a GTX950-esem jelentette ami 1102MHZ helyett 1466-ra lett megtekerve a GPU-ja :DDD

Inkább azt kérdezzék miért nincs szobrom, mint azt, hogy miért van...

(#35614) hobizoli válasza KROK640 (#35613) üzenetére


hobizoli
nagyúr

nekunk az volt a matek, hogy leheto legolcsobban legyen a legjobb teljesitmeny, amit el lehet erni kis okossagokkal
az a par kis hutoborda meg az extra 80mm-s venti nem voltak kifejezetten nagy osszegek akkor sem, es a jobb hutes miatt stabil volt a gep...4-5W is sok tud lenni, ha nem tudod hova meg min elvezetni

CPU-n is egy atlagosnal kicsit magasabb hutobordas noname kuler volt
6-8mm-l volt csak magasabb a bordazata, mint egy akkor altalanossagban hasznalt daraboké, ami nem is tul feltuno, ha nem latod egymas mellett a kettot, de nyilvan az is adott vmi pluszt, hutokapacitaskent
plusz arra oldalrol rafujt a 80mm-s venti is extra levegot, es az a legaramlas erte kicsit a V1-t is ~mogotte
meg nem rekedt bent a meleg levego sem, mert hatul az osszes kartya helye "nyitva" volt

egy olyan venti akkor is volt kb 1k, a kis hutobigyokak meg a masik 1k...vagy ilyesmi

ecceubb volt ez, mint +40-50k-t a 200MMX-re kikohogni

most is eszreveszel ennyi ardiffit, nemhogy akkor
akkoriban 40k egy havi netto kereset volt
most is elgondolkodtatos tema ennyit pluszban kifizetni vmiert

[ Szerkesztve ]

több drón kell ;P

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.