Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Windows 10 (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2020-05-31 14:25:16

LOGOUT.hu

Mielőtt kommentelsz, olvasd el az Összefoglalót!
(Frissítve: 2020.05.31.)

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#29101) kutga


kutga
nagyúr

Hölgyek/Urak!

Munkahelyi gépemen (W10) hetente legalább kétszer kapok olyan hibaüzenetet, hogy a Start menü és Cortana nem érhető el, jelentkezzek ki. Kijelentkezés után ugyanez, újraindítás általában megoldja (sokadjára).

Valamivel többször futok bele abba, hogy a Start menüt nem lehet megnyitni, a Keresés, Naptár, és úgy általában egyik ikon sem működik a tálcán, csak ablakot tudok váltani. Újra kell indítani ekkor is.

Ezek másnál is előfordulnak? Cortanát egyszer már kikapcsoltam, nincs rá szükségem.

Let the Zone take me if I am.

(#29102) Angel2014 válasza BullZeye (#29100) üzenetére


Angel2014
addikt

Na ez a gép pont ez....a másik elitbook 2570p biosa

A másik jumperek szerintem asztali gépek alaplapján van nootbookoknál ilyen van :

Vagy ez lenne szerintetek a jumper?

[ Szerkesztve ]

Csak a Weider ad neked erőt és mindent lebíró akaratot!

(#29103) steele80


steele80
senior tag

Kezdem azt hinni, hogy a W10 tervezésekor, illetve a TH2 fejlesztésekor a célközönség, a minden mindegy emberek voltak, akik lehetőleg szórakozásra használják a programot, vagy informatikusok. Amiért most ezt leírom az én Pro-m például nem jegyzi meg a nyomtató beállítást. Hiába állítom be a pdf olvasót az EDGE-el majomkodik. Az ember lassan elveszti a fonalat, hogy mit hol keressen a gépházban vagy a vezérlőpulton. A dokumentumokat, képeket alapértelmezetten a felhőbe akarja tárolni és lehetőséget sem ad, hogy döntsek. Újratelepítésnél már résen voltam és beállítottam, de a kollégám gépén az "ez a gép" mappákban már a onedrive-os dokumentumok és képek mappa szerepel és vissza se tudja állítani, hogy a C meghajtósak legyenek, mert a rendszergazdai jog kevés hozzá. Szóval ez az egész ahogy van egy marha nagy bullshit. Ez a W10 nem munkára termett. Ja és a problémát még fokozza, hogy a laptop W10-el lett szerelve, tehát a 8 felejtős. Értem én, hogy egy informatikus guru megold mindent, de a normál felhasználók egy jelentős része azt hiszem értetlenül áll ez előtt!

(#29104) Bertiee


Bertiee
aktív tag

Sziasztok!

Win 10 alatt be lehet állítani, hogy a frissítések meglétét csak jelezze, de ne töltse le automatikusan?
Gondolok itt arra, hogy a 2 GB-os mobilnetemet nem szeretném win frissítésre ellőni, hanem azt wifiről oldanám meg, amikor lehetőség van rá...

(#29105) Bertiee válasza oravecz56 (#29096) üzenetére


Bertiee
aktív tag

Ez nekem is jól jön! Köszi! :R

(#29106) forras2


forras2
őstag

Sziasztok!

Biztos sokszor leírták már ezt a kérdést. Érdemes Win7-ről Win10-re váltani?
Rendszeresen bedobálja az ablakot, hogy frissítsek.

(#29107) kutga válasza forras2 (#29106) üzenetére


kutga
nagyúr

Én egy jól belakott hetest nem váltanék le tízesre.

Let the Zone take me if I am.

(#29108) Bertiee válasza Bertiee (#29104) üzenetére


Bertiee
aktív tag

Megtaláltam, bocs a felesleges szájtépésért... :)

(#29109) forras2 válasza kutga (#29107) üzenetére


forras2
őstag

És azt megkérdezhetem, hogy miért nem? :)

(#29110) kutga válasza forras2 (#29109) üzenetére


kutga
nagyúr

[link]

Emellett van még pár bosszantó hibája, de leginkább azért nem, mert nincs olyan plusz funkciója, amire a hetes ne lenne tökéletesen elég nekem. Ettől függetlenül nem mondom hogy rossz, csak nem nekem találták ki. Egy próbát megér szvsz, különösen úgy, hogy két kattintással vissza tudsz térni a régire.

Let the Zone take me if I am.

(#29111) vlevi válasza forras2 (#29109) üzenetére


vlevi
nagyúr

Kisebb nagyobb nyűgök gyakran előfordulnak a tizessel, és egyelőre nem nagyon tud olyat mutatni a tizes, ami miatt márazonnalrohannikéne váltani. Uwp (leánykori nevén metro) appok desktopon komolytalanok (nagyon kevés kivételtől eltekintve), dx12 játék még nincs, a win8-as onedriveot kivették belőle (ugyanaz van, mint hetesen). Wiszont felpakol egy rakat lomot, amire sose lesz szükséged.
Cortana. Sose fog megtanulni magyarul, és én nem akarok angolul vitatkozni egy géppel.
Kereső. Szerintem butább, mint a hetesen, mert ott rögtön dobta a file találatokat, itt viszon kulon kell a fileok között keresni.
Health, fittness, news, candycrush, satöbbi. Mivel magyar vonatkozása nincs, értelmetlen lom.
Posta és naptár. Jó lenne, ha működne, de sokaknál kiszámithatatlan, mikor megy, és mikor nem. Google inetgrációja pl nem tökéletes. Igazasg szerint, ha ez pöpecül menne, én már lecse3ltem vo!na a 7-t
Adatvédelmi és személyes beállitasok jó sok van belőle, jó sokat kell kikapcso!ni, de nem vészes. Az, hogy win7-n nincs ennyi beállitas, az nem jelenti, hogy nincs, csak azt, hogy nem állithato :)
Felület. Ízlés kérdése, a legutobbi frissitessel kezd alakulni, akár még tetszhet iis.

Én régóta használom, egy külön kis ssd-t betettem a gépbe, amin csak a 10 van, semmi más. De azért a hetes még megvan a "rendes" meghajtón, és ha ugy kivnja a helyzet, cska visszadugom a sata kábelt a másikba. Nem mertem keverni dualbottal, meg hasonlokkal.

[ Szerkesztve ]

(#29112) old-dog válasza kutga (#29110) üzenetére


old-dog
aktív tag

Én is hasonlóan gondolom. Nagyon jól belakott a Win7-em. Majd jövőre már lesz SSd-m, majd arra teszem a Win10-et. Három napja jött elő a frissítési ablak is, de kikapcsoltam.

(#29113) pendre54 válasza kutga (#29110) üzenetére


pendre54
addikt

Nálam is előfordul, igaz nem sűrűn szerencsére, hogy bármit kezdek írni a keresőbe, csak a pontok futkorásznak, és semmi találatot nem ad be. Ilyenkor semmi nem segít, csak a géprestart.
Igazából az a bosszantó, hogy semmi fogódzó nincs, hogy ezt mi váltja ki.

"Nem azért felejtünk el játszani, mert megöregszünk, hanem attól öregszünk meg, hogy elfelejtünk játszani." G.B. Shaw

(#29114) kutga válasza pendre54 (#29113) üzenetére


kutga
nagyúr

Még ha legalább pöttyöket látnék. De ilyenkor akármennyit kattintok, nem ugrik fel semmi.

Let the Zone take me if I am.

(#29115) juhasz406


juhasz406
tag

Hali. Nekem se lehet már a fényerőt állítani laptopon egyik napról a másikra eltűnt. Se billentyűvel se csúszkával (Acer aspire.)

Ryzen 5 2600, Asus TUF B450M, 16GB, Sapphire rx580 nitro+ 8GB

(#29116) Syl válasza kutga (#29114) üzenetére


Syl
nagyúr

Ilyet még nem művelt, de olyat sajnos igen, hogy a kitűzött Chrome alkalmazások szép fekete mezők. (Nagyobb méretben meg sima Chrome ikon)

Never let your sense of morals prevent you from doing what's right.

(#29117) kutga válasza Syl (#29116) üzenetére


kutga
nagyúr

Kissé értetlenül használom, olyan mintha bétatesztelnék. :D

Nem tudom a W10 hibája-e de a Word 2013 és az Adobe Reader is kétóránként magába roskad. Legutóbb a Levelezést állítottam be a gmail fiókommal úgy, hogy valamennyi elemet szinkronizálja, azóta az sem működik.

Let the Zone take me if I am.

(#29118) Syl válasza kutga (#29117) üzenetére


Syl
nagyúr

Az explorer itt is sokat kresselhet, mert a tálcán az ikonokat gyakran újrarajzolja.
Ha word-ből nyomtatok, minden egyes nyomtatás után kézzel kell kilőni a taszkok közül a nyomtató vackát. Bezzeg Indedign-ból és Acrobatból hibátlan a nyomtatás, szóval ez nem a HP driver gebasz.

Never let your sense of morals prevent you from doing what's right.

(#29119) F_Zolee válasza #40993792 (#29077) üzenetére


F_Zolee
veterán

Intel alap van nekem is. De több, mint valószínű, hogy a vga driverrel szaródott el, mert előtte nem volt ennyire lomha.

(#29120) lufi7 válasza forras2 (#29106) üzenetére


lufi7
aktív tag

Én egy Packard Bell notebookra raktam fel és semmi baj vele minden fa@án működik. Az elején volt egy pár gond, de aztán rájöttem, hogy egy program kavar be. (IObit) A mostani "nagy" frissítés sem okozott gondot.
Alaplap EasyNote TK85
CPU Intel Core i3-380M, 2533 MHz (19 x 133)
4GB memória
Videokártya Intel(R) HD Graphics
Videokártya NVIDIA GeForce 610M (1 GB)
500GB HDD

"Csak szóljatok mindig 5 perccel a gól előtt"

(#29121) hape60


hape60
aktív tag

Segítséget kérek! Win10 pro, új verzió. Az eseménynaplóban minden indításnál ott a volmgr 46-os hiba... Össze googliztam már magam, a virtuális memóriát találja (állítólag) kevésnek. 16GB a RAM, 2 partició a gépen, a C-n van a rendszer. A beállítás:

Mi a probléma??? :F

[ Szerkesztve ]

(#29122) vlevi válasza hape60 (#29121) üzenetére


vlevi
nagyúr

Ha teljesen automatára állítod (a legelső pipa bekapcsolva), akkor is rinyál? 16 giga memóriánál elvileg csak dísznek kellene lennie lapozófilenak.

(#29123) *Ropi* válasza hape60 (#29121) üzenetére


*Ropi*
félisten

Win + R ---> msconfig, a "rendszerindítás" fülön "speciális beállítások", és ott nincs bepipálva a "maximális memória" helyén valamilyen érték?

Weboldalam: http://karpatisandor.hu

(#29124) nemethchek19 válasza nemethchek19 (#29053) üzenetére


nemethchek19
aktív tag

Kiiktattam a HDD-t. Nyomtam a bios-ban egy "Load optimized default"-ot. Pendrive-ról bootoltam a Win 10 telepítőt (Az UEFI-t bootoltam be). Csináltam 2 partíciót az SSD-n, majd feltelepült a Windows. Beléptem az OS.-be. Jelenleg se internet (tehát semmi windows update), se driver, se vírusírtó az égvilágon semmit nem raktam fel. Tisztán hagytam.

Sajnos semmi nem változott továbbra is crashel bootolás közben.

Mit tegyek a továbbiakban? 100%, hogy alkarész hiba, és nem biosban kell valamit átállítani? Én semmit nem állítottam a bootolás terén a bios-ban, se a win telepítés előtt se a win telepítése után. Jelenleg defaulton van minden.

Garancia van mindegyik alkatrészre, csak nem tudom melyik a hibás (már ha valamelyik hibás). Volt egy tipp, hogy az alaplap, de azt hogyan tudnám kideríteni? Két alkatrész kivételével (Tápegység, Ram), mindent egy helyről vásároltam össze.

(#29125) jimmy399 válasza steele80 (#29103) üzenetére


jimmy399
senior tag

Hm, a usernek "system" jogú felhasználói fiókot kell adni, mint a linuxok alatt a "root" :D Aztán úgy közösüli szét a rendszerét, ahogy akarja :)

Mellesleg meg a google sok mindenre ad választ a megfelelő keresőkifejezés használatával.

[ Szerkesztve ]

--- N/A ---

(#29126) jimmy399 válasza Rasiel (#29075) üzenetére


jimmy399
senior tag

++1, nekem full átlagos gépem van, mondhatni, trinity + HD 5000 SOSEM volt semmi gond kb vele. :) Win8 DP, CP ment :) Aztán gépcsere, és a WIN10 és flott, bár még csak a 10240-es verzióval :)

--- N/A ---

(#29127) jimmy399 válasza Rasiel (#29079) üzenetére


jimmy399
senior tag

Végtelen +1 Én is az 10240-est nyomom, nem is enged friessíteni újabbra még.

--- N/A ---

(#29128) wjbhbdux válasza jimmy399 (#29127) üzenetére


wjbhbdux
veterán

Ezek pedig nem csúsztatott megjelenésű frissítések, azonnal megkapja mindenki.

/s

(#29129) fater69


fater69
csendes tag

Sziasztok!
Amióta Win10 Pro van fenn az asztali gépemen,azóta a számítógép kikapcsolása után , áram alatt marad a webkamerám és a floppy helyére beépített kártyaolvasóm, világítanak a ledek. Csak a tápegység kikapcsolásával lehet áramtalanítani teljesen. Ha ezt követően visszakapcsolom csak a tápot, akkor már jó.De a következő gép leállításkor ugyan ez a helyzet. Találkozott már valaki ilyennel? Eddig ilyet nem produkált a masina Win 7 alatt...

[ Szerkesztve ]

(#29130) bobalazs válasza fater69 (#29129) üzenetére


bobalazs
nagyúr
LOGOUT blog (1)

Biosba kéne ki/bekapcsolni az energiaellátásra vonatkozó dolgokat.

(#29131) Tense válasza forras2 (#29106) üzenetére


Tense
őstag

Persze hogy érdemes, nem is kérdés, egyértelműen haladni kell a korral, a win7-től még a 8.1 is fényévekkel jobb ma már.. nemhogy a 10...

(#29132) Bertiee


Bertiee
aktív tag

Sziasztok, gyors válasz kellene:

Usb-ről telepítek win 10-et egy win 7-es gépre, ha a win 10 telepítés korábbi adatok megőrzése nélkül történik, a progi egy win old mappába teszi a régi win 7-et. Az onnan később törölhető lesz? Ne foglaljon már több 10 GB-ot...

Gondolom a többi partíción levő -nem oprendszer - adatokat békén hagyja ugye?

(#29133) bobalazs válasza Tense (#29131) üzenetére


bobalazs
nagyúr
LOGOUT blog (1)

Leszámítva a sok frissítést, adatküldést és még ki tudja mi jön még...

(#29132) Bertiee

Törölhető lesz, rendszerkarbantartóval, majd manuális törléssel.

[ Szerkesztve ]

(#29134) Lizardman


Lizardman
tag

Sziasztok!

Felraktam sz.gépre a Win10-et, és szépen ott is beállítottam a naptárban a microsoftos fiókomat, így rögtön meg is jelentek ugyebár a naptári események, amiket pl telefonon (8.1-es rendszer) is megadtam.
Kérdésem csupán csak annyi lenne, hogy ez legközelebb vica-versa mikor történik? Ugyanis ma beírtam több dolgot is a naptárba pc-n, és nem jelenik meg a telefonon, természetesen szinkronizáltam már többször is a telefont.

Plusz a másik kérdésem meg pont fordítva, hogy a PC-n hogy tudom szinkronizálni a telefonon feltett naptári eseményeket?

(a telefon topicjában nem kaptam választ, ezért próbálkozok most itt)

Válaszokat előre is köszi

(#29135) worxland válasza Tense (#29131) üzenetére


worxland
addikt

Te mit szedsz? Mert nagyon ütős cucc.

[ Szerkesztve ]

''It's difficult to work in a group when you're omnipotent.'' - Q

(#29136) Tense válasza worxland (#29135) üzenetére


Tense
őstag

Nem vagyunk egyformák, kinek mi jön be, az irodámban 5 gép van és az elmúlt 6-7 év tapasztalataiból véleményezek, de azt eltudom fogadni, hogy sok felhasználónak nem jön be, de amire én és kollégáim használjuk a gépet azon a területen tökéletes.. De az otthoni 2 gépen is hibátlanul működik a win10, nincs vele bajunk..

Aki köpköd a 10-re érdekes módon az ő gépén is az lesz 1-2 éven belül, ez volt az XP korszakban is, aztán mindenki váltott, csak először köpködött egy kicsit..

[ Szerkesztve ]

(#29137) hape60 válasza *Ropi* (#29123) üzenetére


hape60
aktív tag

vlevi: próbáltam azt is, ugyanaz a a hibajelzés.
"Ropi": semmi sincs bepipálva :

:F :F :F

(#29138) Maxtreme


Maxtreme
addikt

srácok ez a th2 gyakorlatilag egy win telepítés formájában fog felmenni? Mert akkor ezt most a mai napon kihagyom.

[ Szerkesztve ]

(#29139) fater69 válasza bobalazs (#29130) üzenetére


fater69
csendes tag

Köszönöm a segítségedet.Este körülnézek a beállításokban :R

(#29140) IG55 válasza Maxtreme (#29138) üzenetére


IG55
senior tag

Olyasmi. Pár órát számolj vele, bár nekem 1 óra sem kellett.

(#29141) pzstm válasza Maxtreme (#29138) üzenetére


pzstm
titán

jobb esetben 30-40 perc, ebédidő alatt simán megvan

iPhone 15 Pro Max 256GB Black |Macbook Air M1|Xbox Series X|Írhatsz nyugodtan, de x64 alatt nem barátkozom :)| I'm not special...I'm just limited edition!

(#29142) Maxtreme válasza IG55 (#29140) üzenetére


Maxtreme
addikt

A telepítés nem hinném hogy túl hosszú lesz (SSD) viszont a letöltési sebesség nem egy kapkodó idegbeteg...
Mintha le lenne halva a szerverük, vagy nemtom..

(#29143) raidx


raidx
őstag

Kezd már unalmas lenni, hogy az alapértelmezett programokat mindég visszaállítja a sajátjára.
Nincs ez ellen valami orvosság? :F

Aki nem próbálja meg a lehetetlent, az a lehetségest sem fogja elérni soha. (Goethe) RaidX

(#29144) worxland válasza Maxtreme (#29142) üzenetére


worxland
addikt

Nekem SSD-vel, i7-el, 16 giga RAM-al is bő félóra volt.

''It's difficult to work in a group when you're omnipotent.'' - Q

(#29145) Maxtreme válasza worxland (#29144) üzenetére


Maxtreme
addikt

akkor itt sem lesz sokkal több (16gb ram, 15 2500k@4ghz, ssd)
Viszont a nagyobb probléma az az, hogy még mindig a letöltéssel szenved.. :W

[ Szerkesztve ]

(#29146) pendre54 válasza wjbhbdux (#29128) üzenetére


pendre54
addikt

Üdv!
Pedig nem, mert nálam is az utóbbi 3 hétben csak ezek a frissítések jelentek meg, a TH2-esnek híre-hamva se volt eddig. A ma reggeli gépindítás után is azt írta ki, hogy naprakész minden, nincsennek új frissítések.

"Nem azért felejtünk el játszani, mert megöregszünk, hanem attól öregszünk meg, hogy elfelejtünk játszani." G.B. Shaw

(#29147) PuMbA válasza pendre54 (#29146) üzenetére


PuMbA
titán

Nekem se jelent meg, 1,5 hete leszedtem a Media Creation Tool-t és azzal felfrissítettem :)

[ Szerkesztve ]

(#29148) pendre54 válasza PuMbA (#29147) üzenetére


pendre54
addikt

Ok, ezt az utat én is ismerem, de egyelőre nem élnék vele :) , örülök, hogy minden klappol jelenleg nálam. Én pusztán csak arra reagáltam, amit a kolléga írt, hogy a TH2-es nem csúsztatott frissítés, hanem azonnal megjelenik.

"Nem azért felejtünk el játszani, mert megöregszünk, hanem attól öregszünk meg, hogy elfelejtünk játszani." G.B. Shaw

(#29149) raidx válasza wjbhbdux (#29128) üzenetére


raidx
őstag

"azonnal megkapja mindenki"

Ez ellent mond az MS nyilatkozatának aki elismerte, lassan halad a terjesztés.

Aki nem próbálja meg a lehetetlent, az a lehetségest sem fogja elérni soha. (Goethe) RaidX

(#29150) Tense


Tense
őstag

Ma jött!

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Windows 10 (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.