Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Windows 10 (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2020-05-31 14:25:16

LOGOUT.hu

Mielőtt kommentelsz, olvasd el az Összefoglalót!
(Frissítve: 2020.05.31.)

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#29251) twine válasza SybenX (#29245) üzenetére


twine
addikt

Erre nekem sajnos nincs rálátásom, hogy érdemben válaszolni tudjak...
Szvsz, és a múltból kiindulva, nem minden esetben arról van szó, hogy "régi", vagy "új" e az adott gép...(az enyém sem egy mai titán, mégis atom stabil)
Ráadásul a "hetest" is hogy utálták a "népek" eleinte,,, most meg nézd meg,,, "senki" nem akarja leváltani, "mert sz@r a tízes"...

Szóval a személyes véleményem az, hogy próbáld ki, hátha te is a pozitívan csalódottak táborát gyarapítod majd...ha pedig mégis lennének problémáid,,,,én hiszem, hogy később kialakul... :B :U

(#29252) Partyface007


Partyface007
őstag

1511-es verzión ha nem fut a skype akkor is elérhető státuszban vagyok, tudom hogy összevonták a skype-ot meg a massaginget de ez akkor is ki....tt idegesítő. Nem tudja valaki hogy lehetne ezt kikapcsolni

magyarul csak akkor lássanak online ha tényleg fut a skype asztali alkalmazása és valóban arra van állítva

köszi előre is

[ Szerkesztve ]

(#29253) fuze


fuze
őstag

Folyton kijelentkezget a skype... két gépen is. Mi okozza?

adms.hu | UI Designer

(#29254) vlevi válasza twine (#29251) üzenetére


vlevi
nagyúr

Hetest? Ki utálta? Mindenki úgy várta a Wista után, mint a messiást. Én pl. 2009 elején, amikor a win7 első publikus bélája megjelent, akkor próbából (egy másik, használaton kívüli vinyóra) felraktam az XP helyett. Megnézni. Hátha bejön. Soha többé az XP-t nem indítottam el azon a gépen, pedig az még egy 2.8-as P4 volt, 1 (vagy 2?) G RAM-al, épphogy vitte a win7-et.

(#29255) twine válasza vlevi (#29254) üzenetére


twine
addikt

Nekem a Vistával sem volt bajom, pedig egy "kettőötös" barton on kezdte a pályafutását , talán 2 giga RAM-al a segge alatt :DDD (de lehet hogy 4 volt...már nem emlékszem :B )

Minden esetre a személyes tapasztalatom(felsőoktatási intézmény, tanulók+
pedagógusok) az volt, hogy Xp-ről senki nem akart mozdulni...aki pedig új géppel kapta a friss rendszerét, mindenki hozzám járt sírni,,,
Vistának pont ugyanaz volt a sorsa szvsz az embereknél, mint a 8-8.1 "párosnak"....zsákutca...ezért is hagytam ki a nevét...
Amit fent említettem xp-7 váltás tükrében értettem..
Talán annyi köze volt a Vistának a dologhoz, hogy addigra még a lehtudatlanabbhoz is eljutott "a hír", hogy a Vista sz@r, kereszttel és fokhagymával kell ellene védekezni...ezért a hetes is tuti ,hogy az :DDD
superfetch és társai? Ördögtől való rossz...gépet altatni? Dehogyis...kikapcsolni a pics@ba...nehogymá'....egyáltalán mi az az altatás, hibernálás....emlékszem még ezekre az időkre....:/
Bennem úgy maradt meg, az emberek nem szerették eleinte...

[ Szerkesztve ]

(#29256) Hunter2


Hunter2
addikt

Dual bootos rendszerem van (Win7 32bit+Win8.1 64bit) ha erre ráeresztem a win10 update-et (win8.1 alól) akkor mennyire fogja szétgyalulni a boot managert?
Kinek van erről első kézből tapasztalat?

(#29257) rétisün válasza Hunter2 (#29256) üzenetére


rétisün
veterán

[link], igaz itt két win7-es rendszer volt, nem tudom ez mennyire számít.

[ Szerkesztve ]

war...war never changes.... hol kezdődik a valóság, és hol ér véget a képzelet.....Ron Swanson for president !!

(#29258) #72042496


#72042496
törölt tag

Sziasztok!

Az alábbi gondjaim vannak Windows 10-zel (jogtiszta, 1511-es verzió):
- A Safely Remove Hardware ikon mindig ott van a tálcán, de ha megnyitom üres.
- Ha üres a kuka és kitörlök egy fájlt, a tálcán levő ikonok villannak egyet.
- Továbbá ez.

Ezek mennyire tipikus hibák; van valami megoldás rájuk, vagy legalább lehet sejteni mi okozza őket? (Asrock B75 Pro3-M, Intel Core i3, Samsung 8 GB DDR3, Samsung 850 EVO 500 GB + 1 TB, Asus GTX 750Ti, tuning nincs)

A közeljövőben szeretnék platformot váltani (Skylake i5), várható, hogy ezzel megszűnnek ezek az idegesítő marhaságok? Előre is köszi a választ/segítséget!

[ Szerkesztve ]

(#29259) Grande Ale válasza #72042496 (#29258) üzenetére


Grande Ale
őstag

Az ikon nekem is ott van, nekem is üres...

(#29260) #72042496 válasza Grande Ale (#29259) üzenetére


#72042496
törölt tag

Azt tudom, hogy Windows 7 alatt egy SATA drivert kellett feltenni, és akkor eltűnt. 10 alatt viszont rendületlenül ott van. Mivel egyszerre váltottam HDD-ről SSD-re és Windows 7-ről 10-re, így nem tudok közelebbit hogy mi okozhatja. Apróság, de engem zavarnak az ilyen logikátlan dolgok.

A harmadikat egyébként majdnem teljesen kiküszöbölte hogy IE11-ben (kövezzetek meg, azt haszálom) kikapcsoltam a hardveres rendert. Böngészés közben azóta talán nem is találkoztam vele, de a VCL néha megvillantja a képet amikor magas bitrátájú filmet rakok ki full képernyőre. Tehát nem csak a böngésző érintett, valami más van a háttérben.

[ Szerkesztve ]

(#29261) rhcp156 válasza Rasiel (#29075) üzenetére


rhcp156
csendes tag

Köszönöm a segítséget mindenkinek!
Végül is hosszas próbálkozás után letöltöttem egy 2011es drivert Win7 hez való,ez úgy néz ki múködik.
(semmi mással nem ment)
Csak ki kell kapcsolni a Win10 alatt az automatikus driver frissítést,hogy ne tudja frissíteni.
Erre ez a módszer:
http://into.hu/hirek/2015-10-10-automatikus-driver-frissites-letiltasa-windows-10-alatt
Végül az NVIDIA control panelen belül is ki kell venni a pipát az automatikus frissítések elöl.

(#29262) pmheros válasza #72042496 (#29260) üzenetére


pmheros
senior tag

Nálam AsRock B75 Pro-3M win8.1
Intel INF(v9.4.0.1027)
Intel Rapid Storage(v11.6.0.1030) IntelRapidStorage(v12.8.0.1016) szar

És bios -ban se legyen leválasztható az adott sata port

nem vagyok tökéletes

(#29263) rhcp156 válasza rhcp156 (#29261) üzenetére


rhcp156
csendes tag

Ez az:
285.62-desktop-win7-winvista-32bit-international-whql

(#29264) Grande Ale válasza #72042496 (#29260) üzenetére


Grande Ale
őstag

Win 8-al vásárolt a laptop,ott monden rendben volt. Win 10 óta van ez nálam. Nem tudom mi lehet a megoldás.

(#29265) Az-X


Az-X
őstag

Üdv!

Beépített PPTP VPN-nel csatlakozunk a cégünk egy másik telephelyén lévő routerre (Cisco RC130).
Korábban Win7 alatt mintha lett volna olyan opció, hogy ne a VPN-t használjam mindenre (pl webböngészés). Win10 alatt nem találok ilyen beállítást. Figyelmetlen vagyok, vagy nincs ilyen? Esetleg rosszul emlékszem, hogy Win7 alatt volt? Csak annyit érzékelek, hogy az upgrade óta borzalom lassú a net, a ping válaszideje 300-400ms, ha leoldom a VPN-t akkor minden szuper, ping 20-30ms.

:)

(#29266) rhcp156 válasza rhcp156 (#29263) üzenetére


rhcp156
csendes tag

Ez meg egy még jobb megoldás
http://dirtywindows.hu/2015/07/30/disable_w10_dri_update/

(#29267) dgyuri0123


dgyuri0123
nagyúr

Sziasztok.

Úgy tudom, a Win10 frissítés nem törli a gépemen található mappákat, fájlokat. Igaz ez?

Vagy azért óvatosságból csináljak mentéseket? És a driverekkel mi a helyzet? Maradnak, vagy gyalulja a frissítés?

Magyarán, mennyire legyek óvatos a frissítés megkezdése előtt?
Köszönöm ha segítetek.

"csak a zene van"

(#29268) Lenry válasza dgyuri0123 (#29267) üzenetére


Lenry
félisten

nem töröl semmit, de ezt ki is fogja írni kezdés előtt, nyugodtan kezdj neki. ha inkompatibilis programot talál, arról még a frissítés megkezdése előtt szólni fog, uninstallálni kell a folytatáshoz (ez nálam eddig kizárólag a Daemon Tools-t jelentette, de az egyébként is okafogyottá vált, mert a Win10 beépítve tud virtualCD meghajtóba ISO-t mountolni)

természetesen egy backup ettől függetlenül sosem árt, de az eddigi tapasztalataim alapján még nem volt problémám
(középvállalatnál vagyok rendszergazda, szóval pár upgradet már lefuttattam :) )

Gvella Glan! | There are two types of people: Those who can extrapolate from incomplete data

(#29269) vlevi válasza dgyuri0123 (#29267) üzenetére


vlevi
nagyúr

Ha van mentésed, az sosem árt.
Amúgy a frissítés valóban nem töröl semmit, sőt a visszaállás lehetősége is megmarad.
De, ha belefutsz valami nagysz...ságba, és nem indul az újonnan felrakott rendszer, akkor csak a backup segíthet.
Macrium Reflect Free -vel csináltam legutóbb backupot, megleően gyorsan dolgozik, merem ajánlani. Ja, és a visszaállítás is sikerült vele, ami nm utolsó szempont :D

(#29270) rgeorge válasza Az-X (#29265) üzenetére


rgeorge
addikt

A VPN kapcsolatban kell beállítani, hogy ne az alapértelmezett átjárót használja. Ezt az adaptereknél tudod megtenni (Hálózati és megosztási központ-Adapterbeállítások módosítása). Itt a VPN-hez tartozó tulajdonságaiban a Hálózatfül TCP/IP IPv4 tulajdonságaiban a Speciális-ban az Alapértelmezett átjáró használata a távoli hálózaton elől vedd ki a pipát (ha kell, az IPv6-nál is ugyanígy).

Picard: "What we leave behind is not as important as how we've lived. After all, Number One, we're only mortal." Riker: "Speak for yourself, sir. I plan to live forever."

(#29271) dgyuri0123 válasza Lenry (#29268) üzenetére


dgyuri0123
nagyúr

Köszönöm szépen a segítséget. :R

Friss a Win8.1-em, így annak csináltam recovery-t. Gondolom az elég, ha nagy a baj. Bár adtak egy "gyárit" is a Dell-hez.

(#29269) vlevi : Neked is kösz, még egyszer.

[ Szerkesztve ]

"csak a zene van"

(#29272) Szpisti


Szpisti
addikt

Sziasztok!
Egy kérdés:
Miért nem dobja fel nekem a Windows a 1511-es frissítést? Türelmesen várok már november 12 óta, de semmi. Windows 8.1 Pro-ról upgrade-elt Windows 10 Pro-m van.

(#29273) Az-X válasza rgeorge (#29270) üzenetére


Az-X
őstag

Hmmm... viszont így nem látom annak a routernek az alhálózatát. Ami igen fontos volna, mert ott a szerverünk .

:)

(#29274) Downsampling


Downsampling
senior tag

Sziasztok!

Hosszú idő után tegnap kapott újra netet a laptopom, így meg is csinálta a 1511-es Win 10 frissítést is. Sok tapasztalom nincs még vele, csak az, hogy nem engedi, hogy a tálca tulajdonságainál beállítsam, hogy a tálca automatikusan rejtve legyen. Illetve beállíthatom, de azonnal visszacsinálja az egészet. Így a tálca mindig látható, s egy laptopnál különösen kényelmetlen, hogy az amúgy sem nagy képernyőt tovább csökkenti. Vagyis minden megnyíló ablak, vagy az IE-ablak ennyivel kisebb lesz.
Ismeritek ezt a hibát, jelentkezett másnál is? Tudtok rá megoldást?

Köszi!

(#29275) pendre54 válasza Szpisti (#29272) üzenetére


pendre54
addikt

Üdv!
Nyugi nem vagy egyedül, többen is jelezték már ezt, nálam is ez a helyzet.[link]

Én amondó vagyok, hogy most minden normálisan működik, én nem siettettem az amúgy is elkerülhetetlent. :)

"Nem azért felejtünk el játszani, mert megöregszünk, hanem attól öregszünk meg, hogy elfelejtünk játszani." G.B. Shaw

(#29276) rgeorge válasza Az-X (#29273) üzenetére


rgeorge
addikt

Miért ne látnád? Vagy én nem értek valamit? Én minden VPN-t így használok, mindent elérek a VPN-en keresztül, amit azon keresztül kell (RDP, share, sql, http).

Picard: "What we leave behind is not as important as how we've lived. After all, Number One, we're only mortal." Riker: "Speak for yourself, sir. I plan to live forever."

(#29277) ignisz


ignisz
senior tag

Nem rég jött frissítés után ez van.

(#29278) #72042496 válasza pmheros (#29262) üzenetére


#72042496
törölt tag

Nagyon köszönöm, este végigcsekkolom ezeket! :R

(#29279) oxalisz válasza Syl (#29236) üzenetére


oxalisz
tag

:B

A hibáimból tanulok, az erdményeimből erőt merítek.

(#29280) Az-X válasza rgeorge (#29276) üzenetére


Az-X
őstag

Megpingelni sem tudom a szerverünket.

Ami van:
Az én irodám: 192.168.0.x
A cég központja: 192.168.1.x (router 1.1 szerver 1.250)
A VPN: 192.168.2.x (router 1.2 az én gépem 2.2)

Ha a pipa kint van akkor a routert meg tudom pingelni az 1.2-n, de az 1.1-en már nem. Természetesen a szervert sem az 1.250-en.

Ha a pipa bent van akkor minden megy, csak a teljes forgalom a VPN-en keresztül megy. Azt esetleg megnézhetem, hogy tudom e a VPN szervert modjuk 1.100-ra tenni, és a VPN klienseket 1.10x-re, hátha akkor átlát.

:)

(#29281) Partyface007 válasza Az-X (#29273) üzenetére


Partyface007
őstag

nézd meg a route táblát

eddig ha vpn-en kapcsolódtál az vált alapértelmezett átjáróvá így minden hálózatot arra keresett

gyanítom az lesz a megoldás hogy statikus route-ot kell megadnod hogy a vpn felé keresse

(#29282) ignisz


ignisz
senior tag

Sziasztok. Óra widgettet keresek, olyat aminek átlátszó hátteret lehet adni. Reggel óta keresek, nem sok siker.

(#29283) rgeorge válasza Az-X (#29280) üzenetére


rgeorge
addikt

Ott valami akkor nem jó. A belső hálón 192.168.1.160 az ip-m, a VPN-en 10.10.14.45. Mindent a megfelelő helyen talál meg a gép, tracert-vel ellenőriztem most pl. az egyik VPN mögötti szervert név szerint is a VPN-nen keresztül keresi és találja meg valamint ip szerint is (10.10.14.20-as átjárón keresztül egyébként).

Picard: "What we leave behind is not as important as how we've lived. After all, Number One, we're only mortal." Riker: "Speak for yourself, sir. I plan to live forever."

(#29284) direwolf


direwolf
őstag

Üdv! Hogy lehet rávenni a windowsupdatet, hogy megjelenítse a választható és a javasolt frissítéseket is? Az ESET jelzi, hogy vannak, de hiába engedélyezem akár a group policyben az "Ajánlott frissítések bekapcsolása az Automatikus frissítéseken keresztül", a wupdate nem listázza őket. Annyi még, hogy be van állítva az is, hogy "Értesítés letöltés és telepítés előtt egyaránt"

"I've seen things you people wouldn't believe"

(#29285) devil-k


devil-k
nagyúr

Sziasztok!

Hogy lehet véglegesen lelőni a "Narrátor" programot, mert egy rosszul irányzott billentyűzet lenyomásánál bejön és marhára idegesítő....

- mozi bolondéria -

(#29286) junior11


junior11
veterán

A mai kumulatív frissítés nem akar települni a notebookomra, nem vagyok vele egyedül ahogy látom: [link] Az asztali gépemre viszont gond nélkül felment... Nálatok mi a helyzet?

The Truth Is Out There - Az igazság odaát van

(#29287) zolinho72


zolinho72
csendes tag

Sziasztok!
3 napja fut a Win10 Pro, eddig nagyon jó. Kérdés, hogy kell-e a defender mellé valami vírusirtó plusszba és ha kell akkor mit érdemes?
Köszi!

(#29288) csixy válasza zolinho72 (#29287) üzenetére


csixy
addikt

Nem kell semmi, de a Malwarebytes antimalware mehet mellé és nagyon jó kiegészítője. Időnként le kell frissíteni az adatbázisát és futtatni a keresőjét. Jól megvannak együtt.

Kert, kütyük,munka,matek,morfondír...ennyi. Szóval ács nem vagyok, de nemrégiben sikerült faragnom egy mőködőképes fogpiszkálót.

(#29289) zolinho72 válasza csixy (#29288) üzenetére


zolinho72
csendes tag

OK.Köszi!

(#29290) zolinho72 válasza zolinho72 (#29287) üzenetére


zolinho72
csendes tag

Nekem se sikerült notebookra.

(#29291) King Unique válasza zolinho72 (#29287) üzenetére


King Unique
titán

Azért ezt a kérdést inkább vírusírtó topikban érdemes feltenni. Ha vki nagyon tudatos és elővigyázatos user, annak lehet elég (lehet) a beépített WD + néha egy scan, de általánosságban ajánlott lecserélni egy jobb védelemre.
Ez inkább a korrekt válasz.

(#29292) sirály12 válasza zolinho72 (#29287) üzenetére


sirály12
őstag

Pár napja voltam vírust irtani egy ismerősnél, ő is ezt használta eddig. A hangsúly az eddig-en van.
Mert a gépen nem kevés vírus volt. Azért hívott mert lassú volt a gép, hát meglett az ok is. Pedig egy lányról van szó, aki nemigen mászkál kétes helyeken a neten.
Ezután döntsd el magad, hogy elég-e a defender.

Én szárnyalnék, de nem hagyják.

(#29293) KisApám


KisApám
addikt

Van valahol valami "gyűjtemény", ahol Windows 10-es progik össze vannak szedve?
(Most nekem pl. egy jó, Win 10 alatt szépen futó file manager kellene.)

̿ ̿ ̿ ̿ ̿'\̵͇̿̿\з=( ͡ °_̯͡° )=ε/̵͇̿̿/'̿'̿ ̿ ̿ ̿ ̿ ... ... Memento Mori

(#29294) bopeti98 válasza King Unique (#29291) üzenetére


bopeti98
őstag

Egyetértek!
Általában én is tudatosan internetezek, de vannak olyan helyzetek amikor az embernek valamit meg kell keresnie a neten, és akkor sok veszélyes oldalra is kattinthat.
Nekem kb 1 hónapig volt használva a WD, aztán szép lassan feltűnt hogy érdekes reklámok jelennek meg böngészés közben, néha megnyílnak plusz ablakok meg a gép is kezd lassulni.
Ekkor felraktam az ESS-t, és pár vírust rögtön le is törölt. Ez 2-3 éve volt még a 8-as rendszerrel. Azóta is az ESS van fent, és még vírus miatt nem kellett gépet újratelepíteni. :N

[ Szerkesztve ]

(#29295) King Unique válasza bopeti98 (#29294) üzenetére


King Unique
titán

Hát ja, tökéletes a példád. :D
Engem az is zavar, hogy egy csomó mindenről nem tájékoztat, nem riaszt, amire más AV-k igen. És nem feltétlen utóbbi a fals. Meg azért én magam, mint egyszerű user, nem tudok minden dolgot kiszűrni a neten, bármennyire is szeretném, vagy azt gondolom magamról.

(#29296) #56474624


#56474624
törölt tag

Tegnap óta ugyan 10586.17 a buildszám, mégis vannak még érdekes hibák. Az előbb például nem akart teljes képernyőssé válni a start menü, egészen addig, amíg újra nem indítottam a gépet. Ezt a start menüt valahogy nagyon nem tudják manapság a Microsoftnál pöpeccé tenni, mindig előjön vele valami nyavalya.

(#29297) mutyi


mutyi
őstag

Sziasztok!

Némi tanácsra lenne szükségem.
Van egy ismerősöm,aki windows 8.1-el rendelkezett és frissült a gépe windows 10-re.
Az első indulás után (elmondása szerint) nem látta a régi parancsikonokat az asztalon, ezenkívül a régi háttér sem volt látható ezért ő megkereste hol van egy mappa,amellyel dolgozik és abban vannak a további fielok majd kihúzta ide az asztalra.

Ezután újra lett indítva a windows 10 és az indítást követően a régi háttér jött be a windows 10-nél is, viszont amiket az indítás előtt kihúzott mappákat az asztalra,nem voltak az asztalon.
Azóta ha pl. wordben meg akarja nyitni az utolsó megnyitott file-okat,akkor kiírja a windows,hogy a parancsikon helye megváltozott és akarjuk-e törölni.

Én átnéztem egy csomó mindent,de nem találom őket, valami olyasmire gondolok,hogy egy másik valami default felhasználóként lehetett még belépve első alkalommal a windows 10-be,amikor kimásolta a mappáját és a következő indításnál már a régi usernév alapján léptette be.

Vissza nem mertem egyenlőre állítani windows 8.1-re, hátha tudtok valami megoldást rá,mert most elég tanácstalan vagyok, hiába próbáltam meg távolról segíteni neki.

(#29298) vlevi válasza KisApám (#29293) üzenetére


vlevi
nagyúr

Totalcommamder nem jó?
Igaz, nem használom túl sokat, de fenn van, működik.
Ha igazi retró fílingre vágysz, a Far Manager is megy win10-en.

(#29299) Thome válasza Thome (#29250) üzenetére


Thome
addikt

Sziasztok,

Valszeg elsiklottatok felette. :)

Ez a Win10 legális vagy ne vegyem meg mert nem ér többet mint a kalóz? Mindenképp eredeti szoftvert akarok használni.

[link]

Ha viszont nem szabad megvenni, akkor insideres programban használhatom a 10-et legálisan, mint teszter?

(#29300) Villanyász


Villanyász
tag

Hozzáértők segítségét kérném.
Lefrissült a win 10 prom TH2-re annak rendje módja szerint. Viszont inkompatibilitásra hivatkozva törölte a Lenovo Power Manager progit, ami nélkül meg volnék, de viszont minden indításnál a rendszer keresi a power manager dll-jét ami hibaüzenetben a képembe tol hogy hiányzó dll. A program valóban nincs fent. Automatikus indításban semmi ilyen nincs, szolgáltatások közt úgyszintén, registry kigyomlálva, semmi idevonatkozó dolog nincs. Mindenféle takarító, uninstaller kipróbálva. A gépen a program nincs, de minden indításnál jön az üzenet.
Mit tudnék esetleg csinálni hogy ez ne ugráljon elő nekem? Emiatt nem szeretném újratelepíteni a rendszert. Minden más ok.

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Windows 10 (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.