Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Windows 10 (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2020-05-31 14:25:16

LOGOUT.hu

Mielőtt kommentelsz, olvasd el az Összefoglalót!
(Frissítve: 2020.05.31.)

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#29951) [CS]Blade2


[CS]Blade2
addikt

Notin alvó üzem után nem kapcsol be a kijelző. Win10 telepítés után felkerült egy rmclock, és az alap kiegyensúlyozott profillal indul a gép, de ott az rmclock-é is, viszont a kiegyensúlyozott ellenére az rmclock vezérli az órajelet és a feszültséget. Win7-nél egyszer át kellett tenni, hogy az RM-os profil legyen, de win10-nél hiába rakom át, újraindítás után a kiegyensúlyozott van megint.
Ha átkapcsolom, és berakom mindkettő az alvást 2 perc-re, hogy tudjam tesztelni, akkor viszont nem csinálja, visszajön a kép, beírom a jelszót és megy. Ha megnyomom a bekapcsoló gombot, akkor elalszik a gép, ha még 1x, akkor felébred rendesen.
Ha 2-3-5 órára van állítva az elalvás, akkor viszont már a fenti dolog van, hogy nem kapcsolja be a kijelzőt, szóval még háttérvilágítás sincs, korom sötét, de közben megy a venti. Kikapcs-bekapcs a gombbal, és jön újra az egész a bios-tól, szóval nem hiszem, hogy HW hiba lenne. Az rmclock 2007 óta fent van ezen a gépen, kell neki, mert amd+ati és a gyári órajelen megsül.

A másik, hogy ugyanezen a gépen, és még 2-n, amit telepítettem, és a sajátomon is 2x azt tapasztaltam, hogy a rendszer-visszaállítás magától kikapcsolódik. Mindegyiknél telepítés után bekapcsoltam, belőttem a c-re 10%-ot, és csináltam egy manuális pontot, amikor kész voltam az alap programok telepítésével és beállítottam mindent a win-ben. Később, amikor megzakkantak a rendszerek, akkor mondom, visszaállítom a telepítés utáni napra, és minden gépen az fogad, hogy nincs bekapcsolva a rendszer-visszaállítás.
Mi az isten kapcsolhatja ki?

(#29952) MATEO6600


MATEO6600
őstag

Azt esetleg tudja valaki, hogy Win10-en hogy lehet beállítani időzítős háttérképeket?
Azt akarom, hogy délután 5-től reggelig egy esti hátterem legyen, utána pedig egy nappali.

(#29953) VGYke válasza wjbhbdux (#29929) üzenetére


VGYke
addikt

A User\Főnök\... -ből a Ő, ö -re gondolsz? Még soha senki nem problémázott vele. De ha tényleg ez a baj, hogyan lehet átlépni rajta? (Kellene a JAVA a SweeHome3D programhoz)

kutya az ember legjobb barátja... lenne, ha tudna kölcsönadni

(#29954) zoltanz válasza zoltanz (#29941) üzenetére


zoltanz
nagyúr

Lehet nem a Win10 miatt volt, mert most megállt a vinyó Bios 0078 as hibával.

Manapság egy előnye van ha nem vagy szegény, színvonalasabb ellenségeid lehetnek

(#29955) nicu71


nicu71
addikt

sziasztok.Van egy laptop windows 10re frissitve és egy Lg tv .Ha kivetítem a képet a tv-re nincs hang/a hdmi audioeszköz csak szürke ikonos,nem választható.../valamilyen ötlet ,valakinek,én kifogytam belőle
Minden illesztó telepitve/Nvidia ,realtek hd stb stb

"-Te jó ég,mindjárt 8 óra!!! - Amilyen éjszakám volt,még jó hogy nem 9 !?"

(#29956) Hunork


Hunork
veterán

Üdv!

Egy kis segítség kellene, a reinstall nem jöhet szóba! :)
Tehát, apró gond, de bosszantó: az Asztalon a mappák tartalma mindig Részletek-ben jelenik meg, hiába állítom át Közepes ikon-ra. (ez a nálam megszokott). Van erre valami megoldás, mi állítja át folyton Részletekre? :F

"Semmi ok nincs rá,hogy a jó miért ne diadalmaskodhatna éppolyan gyakran,mint a rossz. A győzelem mindig szervezés kérdése. Ha vannak angyalok,remélem,úgy szervezkednek,mint a maffia." K. Vonnegut

(#29957) Hunork


Hunork
veterán

Közben az agyrém fokozódik: a korábbi W8.1-es áruházi Microsoft alkalmazások NEM indulnak el, csak feljön a kis ablak, aztán eltűnik. A máshonnan származó és a Start menüben maradók viszont jók. EZ mitől van??? :F

UI: ezek mindegyike a Minden alkalmazás legalján az Egyéb csoportban van, és a nevük az alkalmazás fájl megnevezésével kezdődik, tehát @microsoft...stb

[ Szerkesztve ]

"Semmi ok nincs rá,hogy a jó miért ne diadalmaskodhatna éppolyan gyakran,mint a rossz. A győzelem mindig szervezés kérdése. Ha vannak angyalok,remélem,úgy szervezkednek,mint a maffia." K. Vonnegut

(#29958) VGYke


VGYke
addikt

Itt is feltenném ezen kérdésem, minek megoldása szerintem Win10 / Edge ismereteket igényel.
A lényeg, az Asus routerem tartalmához (pl. rajta lévő HDD Samba megosztás) az AiCloud https:\ddnsnevem.asuscomm.com -on keresztül távolról is hozzá tudnék férni és most távol vagyok.
Ez a hozzáférés XP, Vista, Win7 alatt már működött, bár mindegyik problémázott a tanúsítvánnyal (szégyellje magát az ASUS). Win10 alatt is "elfogadtam" a tanúsítvány hibát, de ez a kép fogad:

A szürke mezőben meg kellene jelenni a név / jelszó beírási lehetőségnek, de nem jelenik meg!
Mi lehetne a megoldás, egy másik böngésző telepítésén kívül?

[ Szerkesztve ]

kutya az ember legjobb barátja... lenne, ha tudna kölcsönadni

(#29959) kungzi


kungzi
veterán

Üdv

itt a Hálózat 3 nevet hogy tudnám átnevezni?

(#29960) bobalazs válasza Máté94 (#29938) üzenetére


bobalazs
nagyúr
LOGOUT blog (1)

Irták ezt már itt, ez ismert bug lehet már.

(#29961) S-IW válasza kungzi (#29959) üzenetére


S-IW
tag

Katt Ethernet-Tulajdonságok.

(#29962) Hunork


Hunork
veterán

Hát akkor azért csak leírom.
Windows 10, eredetiség. Frissítések. Legutóbb vasárnap, jó nagy.
Azóta nincs Store. :((( És fentebb írtam, egyetlen Microsoft app nem indul el, még a nagyon bonyolult, épületgépészetileg kiváló Számológép sem. :W Természetesen az Áruház ikonja is "üres" a tálcán. Mert az olyan jó.
Elolvasva 25 oldal jó tanácsai, a powershell többször volt ma indítva, mint az elmúlt egy évben. nem baj, gyakorlás a mester fő mozgatórugója...
Microsoft ajánlás: telepítsem újra. Ezt vagy harmincszor leírja. :o
Tehát vissza a jövőbe. Komolyan.
Az XP idején jobb volt a helyzet. Mert ott tudtuk.
Hogy nem jó. Hogy egy kalap xxar.
Azóta személy szerint megszámlálhatatlan Steam/Origin/Uplay/RGSC játék képződött.Mert hiszek az eredetiségben. Nem annyira van kedvem ezeket újra telepíteni. Mert nem erre van a számítógép. Hanem hogy működjön. Főleg az a része, ami a rendszerből fakad, jelen esetben a Store és az alkalmazások.
De úgy látszik, ismét jobb programozóik lettek. Mert minden más fut, megy, de a saját termékük kiegészítői nem.
Haladunk a korral.
Komolyan fontolóra vettem, hogy nem használok legális rendszert. Akkor talán kevesebb a szívás.
Tehát ez van.
Gondolom nincs is rá értelmes megoldás. Majd telepíthetek újra mindent. Jó sok program, alkalmazás, játék. Van is erre időm, hiszen a Microsoft alkalmazottja vagyok.
Ja, nem is, hülye vagyok, ha az lennék, biztos Linux-ot használnék... :W

UI: most még megpróbálom elkövetni, amit a nagyon lelkes, és profi Dirtywindows oldal ajánl, idáig ők viszik a prímet, aztán majd jelentek.

[ Szerkesztve ]

"Semmi ok nincs rá,hogy a jó miért ne diadalmaskodhatna éppolyan gyakran,mint a rossz. A győzelem mindig szervezés kérdése. Ha vannak angyalok,remélem,úgy szervezkednek,mint a maffia." K. Vonnegut

(#29963) totoya76


totoya76
csendes tag

Sziasztok!

Lenne egy kérdésem!

Nekem jelenleg Win7-em van,s érdeklödnék a tisztelt tagogtól,hogy milyen a Win10?

Már kezd nagyon idegesiteni,hogy egyfolytában kinálgatja....

A lényeg,meg nem szeretnék valami számomra teljesen kinai operációs rendszert,mert annó a Win8-at feltettem,de hamar meg is szabadultam tőlle,mert minden kinai volt rajta a számomra,ezért érdeklödnék a 10-felöl....

Válaszotokat elöre is köszönöm!

Köszönöm:totoya76

(#29964) wjbhbdux válasza Hunork (#29962) üzenetére


wjbhbdux
veterán

csinálj gyári visszaállítást csak a windows fileokat rakja alaphelyzetbe a többi marad, csak az appdatába kell visszamásolgatni a beállításaidat a játékokhoz a windows.oldból.

/s

(#29965) rétisün válasza MATEO6600 (#29952) üzenetére


rétisün
veterán

azt be tudod állítani, hogy 6 óránként váltson, azt is, hogy a megadott mappából sorrendben vagy random tegye be a képet háttérképnek. a váltást akkortól csinálja, amikor beállítod.

tehát este 5-kor beállítod, hogy 4 képet cserélgessen (ez valójában 2, pl. esti1, esti2) és este 5-kor és reggel 5-kor vált. ha bonyolítani akarod, állíts be 1 órát több képpel, akkor tudsz variálni, melyik kép hány óráig látsszon.

[ Szerkesztve ]

war...war never changes.... hol kezdődik a valóság, és hol ér véget a képzelet.....Ron Swanson for president !!

(#29966) CirrMee válasza totoya76 (#29963) üzenetére


CirrMee
addikt

Szerintem nem neked való a 10.
Igazából azt sem értem, az XP után miért vállaltad be a 7 -est (kivéve, ha ez volt az első óperenciás rencered').

“Az a baj az interneten terjedő idézetekkel, hogy sosem tudhatjuk biztosan, ki írta.” (Petőfi Sándor)

(#29967) totoya76 válasza CirrMee (#29966) üzenetére


totoya76
csendes tag

Szia!

Úgye most hülyéskedsz?

Az Xp-t,összerakod a Win7-el?

Volt annó Xp-m is,de ég és föld a 2-óperációs rendszer....

Az Xp-t tudtommal már egy jó ideje nem is frissitik...

És szerinted egy P8 64-bit-es gépre Xp-kellene?

Ezt te sem gondolhatod komolyan!

Ilyen lenne Xp-vel is mi?!

Kössz!

[ Szerkesztve ]

Köszönöm:totoya76

(#29968) Armahun válasza Armahun (#29733) üzenetére


Armahun
addikt

Kösssssz.

[ Szerkesztve ]

Ha szerinted egy tárgy lehet Ő, akkor te is az vagy. Jó étvágyat evés előtt illik kívánni. A már evő embert ezzel étkezévében megszakítani igen nagy illetlenség.

(#29969) TRob1 válasza totoya76 (#29963) üzenetére


TRob1
veterán

Ha neked kínai volt a Win8, akkor ez is az lesz. Vagy hajlandó vagy tanulni, ismerkedni vele, vagy maradsz 7-en... Te döntöd el.

ui: Amúgy nem tudom mi a kínai benne? :F (Tegyél fel magyar verziót! :DD )

ui2: Jah, és ha az élményindexed szeretnéd mutogatni, akkor szintén maradj a 7-esnél. ;]

[ Szerkesztve ]

¤ R'n'R ¤

(#29970) CirrMee válasza totoya76 (#29967) üzenetére


CirrMee
addikt

Akkor foglaljuk össze: magad jelented ki, hogy az XP / 7 között is szép különbség volt, amit anno bevállaltál. Most meg a 7/10 miatt nekiállsz duzzogni, hogy nem óhajtasz akkor foglalkozni vele, ha ezt is megvariálták.

“Az a baj az interneten terjedő idézetekkel, hogy sosem tudhatjuk biztosan, ki írta.” (Petőfi Sándor)

(#29971) S. Szabi válasza totoya76 (#29963) üzenetére


S. Szabi
őstag

Töröld le a KB3035583 nevű frissítést, aztán nem kínálgatja.

(#29972) varmi2


varmi2
nagyúr

Ha 4Gb ram lesz telepítve, nem több. És cpu-ban integrált vga, aminek el lesz különítve 512Mb ram. Tehát a windowsnak marad 3.5Gb , akkor x86 vagy x64 verziót telepítsek, csak htpc felhasználára lesz.

Klaustrofóbia- Félelem a zárt helyektől, például, ha zárva van a KOCSMA!

(#29973) Anonymus23 válasza varmi2 (#29972) üzenetére


Anonymus23
veterán

Nem lesz rosszab x64-el, akkor miért raknád fel az x86-os rendszert?
Vagy esetleg használsz olyan progit, ami csak x86-os rendszeren fut? Biztos van alternatívája x64-re.

Nekem van olyan progi, ami csak x86-os rendszeren fut, W7-né még megoldás volt a a virtuális XP, de W10-ben elég gáz ezt beaktiválni, így átszoktam egy másik progira, Pedig a régi progit eredetiben vettem meg még CD-n anno 1998-ban ;)

;) - The Power of the Light Side

(#29974) Peathee


Peathee
aktív tag

Van itt olyan fórumtárs akinek működik a zárolási képernyőn a "Windows Reflektorfény" (Spotlight)?
Bekapcsoláskor / első bejelentkezéskor nekem nem működik és mindig ugyan azt a képet mutatja a lementett képek mappából.
Csak akkor működik nálam ha lezárom a gépet (pl Win+L) miután aznap egyszer már beléptem.

(#29975) weinmaker


weinmaker
őstag

Na én visszatettem a gyerek notijára a 8.1-et és érdekes ott minden fasza, van hang, semmi probléma. Nem is értem, hogy mit kavartak el a 10-ben, mert először ott is volt, aztán egyszer csak annyi. Mindegy is, marad a 8.1 :D

Www. Kavekorzo.hu - Gyanús vagy nekem, mint a krematórium büféjében a hamubasült pogácsa!

(#29976) TRob1 válasza Anonymus23 (#29973) üzenetére


TRob1
veterán

+1

Kb. felesleges x86-ot rakni, akár már be is szüntethetnék. :U (ha csak valaki tényleg nem ragaszkodik vmi "ősprogihoz", ami nem moccan meg x64-en - De ott is érdemes inkább elgondolkodni a progi cseréjén/fejlesztésén)

Amúgy 1-2giga rammal is "tökéletesen" tud menni az x64... (de legalább úgy mint az x86 :) )

¤ R'n'R ¤

(#29977) MATEO6600 válasza rétisün (#29965) üzenetére


MATEO6600
őstag

Köszönöm :R

(#29978) vlevi válasza TRob1 (#29976) üzenetére


vlevi
nagyúr

Peldaul az intel b.....tt megírni néhány 64 bites drivert. A celeron j1900-hoz, baytrail atomhoz peldaul csak 32bites win8 driver tölthető le. Mibel nincs gyakolrati tapasztalatom, nem tudom, hogy a 64 bites win10-ben van-e beépitett normálisan működő drivere ezekhez az intel igp-khez.

(#29979) baboss


baboss
őstag

Sziasztok.
Valakinek okozott már gondot az Nvidia Geforce Experience program.
Nálam rendszeresen lefagy, és ha nagy nehezen el is indul akkor legalább 5 perc mire aktív lesz a program.
VGA GTX 480 és a legfrissebb driver van fent. Az utóbbi hónapokban legalább már 3-4 frissítés volt a VGA - hoz, de mindegyiknél ugyan ez a hiba megvolt. Van rá valami megoldás ?

(#29980) TRob1 válasza vlevi (#29978) üzenetére


TRob1
veterán

Az akkor elég gáz...

Habár itt meg pl. win 10 ready-nek írja az MSI és van egy valag win10 64-es driver. :F

Meg az intel is azt mondja hogy 32 és 64 bit driver

[ Szerkesztve ]

¤ R'n'R ¤

(#29981) AtHoS válasza VGYke (#29958) üzenetére


AtHoS
nagyúr

Ezt szerintem nem fogod megoldani távolról. Nálam Ac68U-nál a képen olvasható beállítási helyen ez olvasható:

"AiCloud 2.0 - Beállítások

Jelszóvédelmi szolgáltatás:
A jelszóvédelmi szolgáltatás megakadályozza az AiCloud illetéktelen elérését.
Korlátozott számú fiók-/jelszavas belépési kísérletet állíthat be.
Így például a 3-szor / 2 perc beállítás azt jelenti, hogy a felhasználónak három kísérlete van a fiók és jelszó megadására 2 percen belül. Ha meghaladja a kísérletek megadott számát, az AiCloud-fiók lezárásra kerül és rendszergazda hozzáférés szükséges a kioldásához.
"

No most, ha aktiváltad ezt a védelmet, akkor az adott felhasználó zárolva lett. Egyébként érdekes a tanúsítvány probléma, mert én ilyennel eddig még nem találkoztam (XP-n sem), bár az is igaz, hogy Opera-t használok :B

Szerk.
Na persze, ha van más rendszergizda fiókhoz belépési adatod, akkor azzal szvsz. be tudsz jelentkezni és levenni a zárolást

Most megnéztem Edge alól is (igaz azonos belső hálóról, de a beállított saját asuscomm címem) és nem dobott tanúsítványhibát

[ Szerkesztve ]

read-only mode on the forum

(#29982) nicu71 válasza Peathee (#29974) üzenetére


nicu71
addikt

Nálam is ez van,ugyanaz a kép mindig kivéve ha "zárolom a fiókot" ott beirhatod hogy tetszik e amit látsz,de ha ujraindítod a gépet akkor megint a régi kép fogad.
Viszont win tableten működik a dolog,ugy látszik ezt a funkciót arra találták ki nem az asztalira.

"-Te jó ég,mindjárt 8 óra!!! - Amilyen éjszakám volt,még jó hogy nem 9 !?"

(#29983) varmi2 válasza TRob1 (#29976) üzenetére


varmi2
nagyúr

Akkor is x64- wint javasoltok, ha 30Gb ssd-n lesz a rendszer?

Klaustrofóbia- Félelem a zárt helyektől, például, ha zárva van a KOCSMA!

(#29984) Véreshurka


Véreshurka
senior tag

Hellosztok!

Erre [link] valaki?

Illetve az mág eszembe jutott, hogy egyáltalán érdemes még külön partíciókat létrehozni? Vagy már annyira nem lényeg az ilyesmi?

Köszi

El Psy Kongroo

(#29985) Croft-21 válasza rétisün (#29835) üzenetére


Croft-21
őstag

Az úgy normális, hogy már 1 órája ezen a ponton megakadt a folyamat?
Frissítések keresése 0%

(#29986) King Unique válasza varmi2 (#29983) üzenetére


King Unique
titán

Nálam most a Win10 64 bit az 50 GB-os partíción 17 GB helyet foglal és van 33 GB szabad hely. :)
Persze minimális programmal és nagyobb frissítések után lemezkarbantartót futtatva. A TH2 telepítése után 20,5 GB tárhely szabadult fel és maga a letöltött telepítő telepítő is ~ 3 GB körül volt, tehát ~ 24 GB... :Y

30 GB-os SSD-nél a folyamatos build upgrade-ek nem tudom ilyen téren mennyire kivitelezhetőek...? Egy Windows alá a 30 GB (mínusz átváltási veszteség, SSD-nek fenntartott szabad hely stb.) kicsit szűkös... inkább egy 60-64 GB-os javasolt.

Egy Linux ekkorán bőven elvan, akár kettő / három is, de a Windowsnak kell a hely...

[ Szerkesztve ]

(#29987) worxland válasza TRob1 (#29976) üzenetére


worxland
addikt

"Amúgy 1-2giga rammal is "tökéletesen" tud menni az x64" - 1 gigával egy frászt megy jól, ott a Win10 x32 is elvérzett. Tudom, próbáltam. Sz@rrá lassult a gép, pedig minden létező csiricsáré ki volt kapcsolva. Visszament rá a Win7 x32, azzal jól ment. Utána belekerült a gépbe 4 giga RAM, akkor már a Win10 is fürge lett.

''It's difficult to work in a group when you're omnipotent.'' - Q

(#29988) vlevi válasza TRob1 (#29980) üzenetére


vlevi
nagyúr

Igen. Win 8
Ami nagyon nem 8.1, főleg nem 10

Abban wiszont igazságod vagyon, hogy az MSI honlapján van win10x64 driver
[link]

(#29989) TRob1 válasza worxland (#29987) üzenetére


TRob1
veterán

Hé-hé! A teljes mondatot olvasd és értelmezd, zárójellel és idézőjellel együtt. ;) (A tökéletesen az idézőjelben, és ott a zárójeles megjegyzés hogy de legalább úgy mint a 32-es... :) )

Egyébként asszonynál egy FuSi lapos semmivel sem volt jobb 2 gigával 7essel mint a 10essel, sőőőőt... Aztán 3 lett bele, meg egy procc csere és most már használható is. :D

(#29983) varmi2:
Szerintem a 30 kicsi lesz akár 32, akár 64 bites. Na nem feltétlenül a kezdetekben, de a későbbi frissítéseknél már jó eséllyel.

(#29988) vlevi:
Te írtad hogy: "csak 32bites win8 driver tölthető le". Én meg erre mondtam hogy intel szerint 64es is. :K (És sok esetben a 8as jó eséllyel müxik 8.1-en is, de 10en is használnak 8.1es drivereket az itten i lakók közül, elmondásuk szerint)

[ Szerkesztve ]

¤ R'n'R ¤

(#29990) Croft-21 válasza Croft-21 (#29985) üzenetére


Croft-21
őstag

Vki segitene abban, hogy mi a sz*rért akar frissítéseket keresni és letölteni, amikor még nem is frissített win 10-re? Valamit rosszul csináltam volna? Már 2 órája nem bir túl lépni a frissítések letöltése ponton. :(

(#29991) pendre54 válasza baboss (#29979) üzenetére


pendre54
addikt

Üdv!
Nálam is bekavart már egyszer-kétszer, miután Win 7-ről frissítettem a 10-esre. A kártyám egy 4 gigás 960-as Asus Strix, én a problémát úgy oldottam meg, hogy a driverek telepítésekor az egyéni opciót választom, és csak a drivert, és a physx-et pipálom ki a telepítendő cuccok közül, és mindig berakom a tiszta telepítés elé a pipát.
Azóta szerencsére nincs gond, viszont figyelni kell, hogy minden egyes driver felrakása után az nvidia vezérlőpultban, a" Kimeneti dinamikatartományt" át kell állítani teljesre, mert a tiszta telepítés alapértelmezetten a korlátozott értéket állítja be.

"Nem azért felejtünk el játszani, mert megöregszünk, hanem attól öregszünk meg, hogy elfelejtünk játszani." G.B. Shaw

(#29992) AtHoS válasza Croft-21 (#29990) üzenetére


AtHoS
nagyúr

A win10 telepítőhöz keres frissítéseket. Ne sürgesd, majd végez.

Én a múltkoriban "szórakoztam" két laposon w10 frissítéssel, mikor éppen visszakoztak az MCT-s 1511-es w10 frissítéssel, tehát 2-3-szor ráindítottam a w10 leszedését és úgy vettem észre, hogy hiába volt előtte pár perccel leszedve a legközelebbi frissítéskor szépen ürítette a mappáját és kezdte elölről szedni. Ez nem tudom mennyit változott azóta, de ha így maradt, akkor nem ajánlom megszakítani, főleg, hogy nem rég valaki hasonló cipőben járva megszakította és utána nem indult el a rendszer

read-only mode on the forum

(#29993) Croft-21 válasza AtHoS (#29992) üzenetére


Croft-21
őstag

De sztem az nem normális hogy 2 órája a frissítések keresése az 0%-on áll. Mellesleg egy friss win 7-re próbálom frissíteni a 10-et, szóval nem értem mi a gond.

(másik fórumon azt írták, hogy ne kerestessek vele frissítéseket, majd ráér ha feltelepült a 10. Lol dehát nem én akartam, hogy frissítéseket keressen, hanem ezt adta ki a telepítés során.)

[ Szerkesztve ]

(#29994) AtHoS válasza Croft-21 (#29993) üzenetére


AtHoS
nagyúr

1511-es verziót nem "kell" ráfrissíteni, mehet egyből tiszta telepítéssel is fel, mivel ez már elfogadja a korábbi OS-ek kódját.

A w10 frissítő előbb leszedi a telepítőcsomagot, majd a frissítést elindítva megpróbálja letölteni a közben megjelent elérhető frissítéseket. Sajnos a WU szerverek nem mindig állnak a helyzet magaslatán. Én jártam úgy friss telepítésű W7-tel, hogy 4 órába került ellenőrizni az elérhető frissítéseket. Ez sajna ilyen...

[ Szerkesztve ]

read-only mode on the forum

(#29995) Croft-21 válasza AtHoS (#29994) üzenetére


Croft-21
őstag

"1511-es verziót nem "kell" ráfrissíteni, mehet egyből tiszta telepítéssel is fel"

Én laikus vagyok,én csak felmentem a Microsoft oldalára és a "Frissítés most"ra kattintottam.

(#29996) jam1991


jam1991
tag

Üdv!

Új alaplapot vettem ezért vissza raktam a w8.1-et. Beírtam a kulcsot és már ehhez sem fogadja el.. ilyenkor wtf? :F :W

tücsök hátán csücsök ლ(ಠ益ಠლ)

(#29997) raidx válasza jam1991 (#29996) üzenetére


raidx
őstag

Lehet telefonálni a szupportnak.

Aki nem próbálja meg a lehetetlent, az a lehetségest sem fogja elérni soha. (Goethe) RaidX

(#29998) Sanya válasza Croft-21 (#29993) üzenetére


Sanya
nagyúr

szerencséd van, én az értesítőket szedegetem le a gépekről, aminél ülök a munkahelyen.

A bortól bolondokat gondol az ember, DE A PÁLINKÁTÓL MEG IS CSINÁLJA!!!

(#29999) Borisz76


Borisz76
veterán

Sziasztok.

Nyugdíjas német barátomnak vettünk kb 2 éve egy laptopot.

Panaszkodott, hogy lassú és , hogy szeretné feltenni a Win10-et...

Jogtiszta Win8.1 van rajta természetesen és a frissítés lehetőségét is beadta.

Mondtam neki , hogy egy alkatrész cserével ( 1TB HDD --> 256 GB SSD ) jelentősen gyorsítható a gép.

Mi lenne a pontos menete ha szeretném tisztán telepíteni neki a Win 10-t ?

HDD ki, SSD be , Win 10 telepítő DVD vagy USB-ről índítva....

Fogja tudni a rendszer, hogy ez egy "jogtiszta gép" vagy a biztonság kedvéért lessem meg a sorozatszámot ?

Köszönöm a javaslatokat előre is !

Synology NAS DSM6 - Összefoglaló : https://logout.hu/bejegyzes/borisz76/synology_nas_osszefoglalo.html

(#30000) Sanya válasza Borisz76 (#29999) üzenetére


Sanya
nagyúr

A sorozatszámot írd le!

Töltsd le a legfrisebb médiát, gondolom német telepítő, x64 vagy x86. (4 giga felett x64).
Feltelepíted, beírod a kódot, amit elfogad, és hajrá!
Ehhez a legfrissebb telepítő szükséges.

A bortól bolondokat gondol az ember, DE A PÁLINKÁTÓL MEG IS CSINÁLJA!!!

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Windows 10 (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.