Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Windows 10 (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2020-05-31 14:25:16

LOGOUT.hu

Mielőtt kommentelsz, olvasd el az Összefoglalót!
(Frissítve: 2020.05.31.)

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#29151) Rasiel válasza jimmy399 (#29127) üzenetére


Rasiel
senior tag

Én majd manuálisan frissítek, ha lesz időm és kedvem hozzá, addig marad az alap 10240-es build.

(#29152) Pyrandus


Pyrandus
tag

Nem értek én itt mostan valamit:
Hónapok óta nincs hozzászólás.
Értek én itt valamit?

A DOS-korszak óta bosszantom magam. - Sakk elemzéshez, analizáláshoz (idő, gyorsaság!) keresem a legalkalmasabb tudású gépet.

(#29153) Maxtreme válasza Pyrandus (#29152) üzenetére


Maxtreme
addikt

hogy mit szeretnél? :Y

Úgy tűnik mindenféle különösebb anomálisa nélkül felment a TH2, gyorsba megnéztem 1-2 dolgot, úgy tűnik minden müxik tökéletesen.

(#29154) worxland válasza Pyrandus (#29152) üzenetére


worxland
addikt

Nem. :DDD

''It's difficult to work in a group when you're omnipotent.'' - Q

(#29155) Pyrandus


Pyrandus
tag

Most már értem, tévesen láttam, hogy nem látom az új hozzászólásokat. - De akkor gyorsan kérdezek is valamit: a Win10-ben is létezik 32-es és 64.es?

[ Szerkesztve ]

A DOS-korszak óta bosszantom magam. - Sakk elemzéshez, analizáláshoz (idő, gyorsaság!) keresem a legalkalmasabb tudású gépet.

(#29156) genndy válasza Maxtreme (#29153) üzenetére


genndy
addikt

Újonc. Vagy rosszul van beállítva a böngészője és az 1. hsz-től látja, vagy csak bejött hsz-t gyűjtögetni.

Csak akkor szólj, ha úgy érzed, hogy amit mondani szeretnél jobb, mint a csend.

(#29157) Maxtreme válasza genndy (#29156) üzenetére


Maxtreme
addikt

jah értem :)

(#29158) zoo8800 válasza Pyrandus (#29155) üzenetére


zoo8800
veterán

Persze, van mindkettő.

rip and tear, until it is done

(#29159) saelin


saelin
veterán

Üdv!

Windows 10 (friss) telepítéshez kérnék pár tanácsot:

- Egy 500 GB-os HDD-t szeretnék 2 felé szedni, és azt szeretném tudni, hogy mennyit kell a windowsnak adnom belőle? Olvasgattam és van ahol 80-100GB-ot is ajánlanak, csak azt nem tudom miért annyit.
- Nézegettem ezt a media creation tool-t, de nekem nem ajánl fel win10 pro iso-t, csak egy win 10-et és egy win 10 N-t. A legfrisebb iso-t akartam volna leszedni pro-ból, hogy ne kelljen a frissítéseket végigzongorázni. Valamit benéztem? Vagy talán egybe van gyúrva az iso? :o
- Pendrive-ra tervezem írni EZ alapján. Jó ez a megoldás? Vagy inkább szedjek le egy erre a célra kitalált progit?

[ Szerkesztve ]

"It is only with heart that one can see rightly; what is essential is invisible to the eye."

(#29160) netpeti98 válasza saelin (#29159) üzenetére


netpeti98
addikt

1. Ha programokat is telepítesz a C:-re, akkor jobb a 80-100 GB. Én is inkább 100 körül szoktam hagyni.
2.Töltsd le a sima, nem N-es változatot, benne van mind a kettő.
3. A media creation tool is meg tudja csinálni.

[ Szerkesztve ]

(#29161) Storms


Storms
őstag

Valahol azt olvastam ,hogy egyszer minimum mindenki jelentkezzen be Windows 10 alatt a microsoft fiókjába, ez igaz? Mert én mióta felraktam a windows 10-et nem jelentkeztem, és semmit nem tapasztaltam,hogy ne működne... Gondolom az áruházhoz kell csak a Microsoft fiók...

ASUS PRIME Z690-A ■ Core i5 12400 ■ 32 GB DDR4 RAM ■ Intel ARC A750 8 GB GDDR6 ■

(#29162) Storms válasza netpeti98 (#29160) üzenetére


Storms
őstag

Nekem 50GB a C: meghajtó, programok stb.. fent van már. És most van ~25GB szabad hely. Ez így akkor kevés neki?

ASUS PRIME Z690-A ■ Core i5 12400 ■ 32 GB DDR4 RAM ■ Intel ARC A750 8 GB GDDR6 ■

(#29163) netpeti98 válasza Storms (#29161) üzenetére


netpeti98
addikt

Továbbra is használható offline fíókkal. Sőt, több minden használható fiók nélkül, mint 8 alatt. Sajnos elég sok hülyeséget terjesztenek még mindig.

Ha elférsz akkor elég, attól is függ hogy mit akarsz rárakni.

[ Szerkesztve ]

(#29164) raidx válasza saelin (#29159) üzenetére


raidx
őstag

60 Gigát adtam és 30 még üres. Játék nincs!

Aki nem próbálja meg a lehetetlent, az a lehetségest sem fogja elérni soha. (Goethe) RaidX

(#29165) Angel2014 válasza saelin (#29159) üzenetére


Angel2014
addikt

Bőven elég a 60 -70 is minnél kisebb annál gyorsabb a boot főleg ssd.vel.

A másik így csináld az usb -pendrivét. [link] fat32 -re formázva.

Persze a biost tedd uefire.

[ Szerkesztve ]

Csak a Weider ad neked erőt és mindent lebíró akaratot!

(#29166) vlevi válasza Angel2014 (#29165) üzenetére


vlevi
nagyúr

"minnél kisebb annál gyorsabb a boot"
Ez meg hogy?
Most cseréltünk a melóhelyen SSD-t nagyobbra. Nem vettem észre, hogy lassult volna a rendszer azért, mert 120-ról 240-re lett a hely.

(#29167) Apucy01 válasza Angel2014 (#29165) üzenetére


Apucy01
őstag

Ezt hogy érted ?

Szerintem ezt el irtad.

Csak simán Tolvaj KOBOLD!! :D

(#29168) worxland válasza vlevi (#29166) üzenetére


worxland
addikt

Talán mert hülyeség. :)

''It's difficult to work in a group when you're omnipotent.'' - Q

(#29169) Angel2014 válasza vlevi (#29166) üzenetére


Angel2014
addikt

Nekem 250 es ssd van bent és azt osztottam 60-190 re . Nyilván nem mindegy amikor betölt mekkora rendszert olvas be egy 60 gigást vagy egy telibe telepített 250-est.

újraindítással a saját bootom [link]

[ Szerkesztve ]

Csak a Weider ad neked erőt és mindent lebíró akaratot!

(#29170) Thrawn válasza Angel2014 (#29169) üzenetére


Thrawn
félisten

Ezt ugye nem komolyan írod? :F

Different songs for different moods. łłł DIII Thrawn#2856 łłł Look! More hidden footprints! łłł D4BAD łłł WoT: s_thrawn łłł

(#29171) Angel2014 válasza Thrawn (#29170) üzenetére


Angel2014
addikt

Miért ne írnám komolyan ? Akkor az állításod szerint nincs is értelme particiónálni?

Csak a Weider ad neked erőt és mindent lebíró akaratot!

(#29172) cattus válasza Angel2014 (#29171) üzenetére


cattus
őstag

Van értelme partícionálni (szétválasztani az OS-t + programokat a többi adattól), de attól nem lesz gyorsabb a boot.

Do the thing!

(#29173) BullZeye válasza Angel2014 (#29171) üzenetére


BullZeye
veterán

:D

(#29174) wjbhbdux válasza Angel2014 (#29169) üzenetére


wjbhbdux
veterán

/s

(#29175) kisapa válasza Angel2014 (#29171) üzenetére


kisapa
senior tag

A particionálásnak csak annyi előnye van,hogyha behal a windows( ami sajnos elő szokott fordulni) nem kell az egész lemezt formázni csak a op rendszer particióját.

(#29176) vlevi válasza Angel2014 (#29169) üzenetére


vlevi
nagyúr

Nem olvas be 250 gigát. De még 90-et se. Csak annyit olvas, ami a win indításához kell. Ez, mondjuk pont a win8, és 10 óta a fastboot segítségével csak egy viszonylag kicsi, zanzásított hibernált kernel szerűség, amiből gyorsan berántja magát. Hamarabb, mintha egy "nomrális" hibernálásból ébredne a gép.

(#29177) wjbhbdux válasza kisapa (#29175) üzenetére


wjbhbdux
veterán

szerencsére a win8 egyetlen értelmes telefonos fejlesztése, a gyári visszaállítás bevezetése óta soha többet nem kell semmit se formázni :)

/s

(#29178) worxland válasza Angel2014 (#29169) üzenetére


worxland
addikt

" Nyilván nem mindegy amikor betölt mekkora rendszert olvas be egy 60 gigást vagy egy telibe telepített 250-est." - De, mindegy. Olvass még egy kicsit az SSD működési elvéről.

''It's difficult to work in a group when you're omnipotent.'' - Q

(#29179) bobalazs válasza worxland (#29178) üzenetére


bobalazs
nagyúr
LOGOUT blog (1)

+1 az összes fórumozó nevében. ;]

(#29180) Döglött Róka válasza worxland (#29178) üzenetére


Döglött Róka
veterán

Inkabb az os mukodeserol olvasson mert ez a baromsag ssdtol fuggetlenul baromsag... Kivancsi lennek vajon hova olvassa be, ramba?:D

vlevi: hibernalt kernelszeruseg???

[ Szerkesztve ]

Ikea Tafjord, Kínai indukciós töltő, Victorinox Traveler, 10 Tojás M (3 már hiányzik),Rádiós ébresztőóra piros kijelzővel, Varta akkutöltő

(#29181) BullZeye válasza Döglött Róka (#29180) üzenetére


BullZeye
veterán

Pagefile-ba te tudatlan! :D

(#29182) Döglött Róka válasza BullZeye (#29181) üzenetére


Döglött Róka
veterán

De hat azt kikapcsolta mert art az ssd-nek!

De jobban le vagyok most akadva a hubernalt kernelszerusegen:D

Gyengebbek kedveert:

Hybrid Shutdown :

- User session lelovese, ugyanis gyorsabb mint hibernalas elott cacheelni
- Kernel session hibernalasa, ugyanis gyorsabb mint leallitani a kernelt es ujra elinditani a szolgaltatasait
- Hardware lelovese

Na ezt szoktak az okosok kikapcsolni es terjeszteni a neten hogy nem jo, mert nem ertik;)

[ Szerkesztve ]

Ikea Tafjord, Kínai indukciós töltő, Victorinox Traveler, 10 Tojás M (3 már hiányzik),Rádiós ébresztőóra piros kijelzővel, Varta akkutöltő

(#29183) dergander


dergander
addikt

Az Edge böngészőt tudom bővíteni az internet download nevű programmal? Letöltésnél se dobja fel,valamint youtuben se látni a videó letöltő fületet.

(#29184) netpeti98 válasza dergander (#29183) üzenetére


netpeti98
addikt

Még nem támogatja a bővítményeket.

(#29185) Aguinaga


Aguinaga
őstag

Sziasztok, egy kis segítséget kérnék!

Ismerősöm panaszkodik, hogy nem mennek a Win10 alatt a reklámblokkolók.
Én nem frissítettem még 10-re, így nem tudok segíteni neki.

Ti esetleg tudtok erről a dologról vagy csak egyszerűen rossz programot próbált?

A böngésző Firefox, de szokott Operát és Chrome-ot is használni (a Win 10 alatt nem tudom, melyiket használja)

PSN: OldSlowhand74

(#29186) raidx válasza Aguinaga (#29185) üzenetére


raidx
őstag

Opera és Vivaldi alatt a mikroBlock progit használom és működik. Sajna sok blokkoló átállt a másik oldalra. Vagyis alapból nem mindent blokkol, ez megvásárolható opció a reklámozók részéről, hogy fehér listásak legyenek. Állítólag ezek is beállíthatóak a tisztességes viselkedésre.

Aki nem próbálja meg a lehetetlent, az a lehetségest sem fogja elérni soha. (Goethe) RaidX

(#29187) KAeom


KAeom
csendes tag

Heló
Nem tudom volt e már de megkérdem.
Mit lehet tenni a windows 10 system folyamatának a sok ram használatával?

http://prohardver.hu/dl/upc/2015-12/01/452044_vzuuahmfiltrewlw_nevtelen.png

(#29188) dergander válasza netpeti98 (#29184) üzenetére


dergander
addikt

Kár érte mert a legjobb downloader :)

(#29189) Zlcsi


Zlcsi
senior tag

sziasztok!

Az hogy lehetne kikapcsolni, hogy torrent elkészülésénél ne szóljon a műveleti központ, a kliensben (qbittorrent) nem láttam sehol ilyen opciót, és win 8 alatt nem is volt ilyen probléma.

Most meg állandóan felugrik és pittyen egy marha idegesítőt, hogy lehetne ez kikapcsolni?

(#29190) #25583896 válasza KAeom (#29187) üzenetére


#25583896
törölt tag

Nem kell csinálni vele semmit. A rendszer tömöríti a régen használt fájlokat és a memóriában tartja, amíg lehet, ezek mennyisége látható a System folyamatnál.

(#29191) Bertiee


Bertiee
aktív tag

Sziasztok!

Friss telepítésű win 10 pro, időnként képernyő feketévé válik. A kurzor nyíl látszódik, de sem jobb- sem bal klikkre nem reagál. CTRL-ALT-DEL -re feladatkezelő előjön, de a feketeséget csak a feladatkezelőn keresztüli kijelentkezés és újra bejelentkezés javítja ki.

A gép egy Lenovo B590 noti, prociban intel HD graffal és egy dedikált Nvidia videoval.

Valami ötlet?

[ Szerkesztve ]

(#29192) watador600


watador600
senior tag

Sziasztok!

Faterom vett egy Lenovo Ideapad Yoga 500-as laptopot amin win 10 home van. Bejelentkezett microsoft fiókba és következő restartnál, a fiókhoz tartozó jelszóval engedi csak be... Ezt hogy lehet kikapcsolni?

Xiaomi 11T White / Opel Astra K 1.4T / LG C3 55"

(#29193) Aguinaga válasza raidx (#29186) üzenetére


Aguinaga
őstag

Köszi a választ!

Most jöttem el ettől az ismerőstől, vagy 1 órán át szenvedtem vele, hogy minden kísérlet ellenére a www.search-arama.net vagy milyen oldalra állítja át a böngészők (Edge és Chrome, utóbbi teljesen frissen telepítve) kezdőoldalát és simán megkezdett oldal-letöltéseket irányít át reklám oldalakra, pár másodpercen belül.
Vajon erre is jó a mikroBlock?
Gondololom, valami vírus okozhatja, de se az avast (ami telepítve volt). se a Norton nem szűrte ki...no comment amúgy, de mást próbálni már nem volt időm ma.

PSN: OldSlowhand74

(#29194) worxland válasza Döglött Róka (#29180) üzenetére


worxland
addikt

Inkább ne szólaltál volna meg. Egy HDD-nél nem mindegy, hogy egy partíció a vinyó külső részén foglal el kis helyet és csak azon belül ugrál a fej a bootolás során, vagy (egy már jócskán használt és fragmentálódott OS/HDD esetén) a lemez teljes felületén kell mozognia.

''It's difficult to work in a group when you're omnipotent.'' - Q

(#29195) cattus válasza watador600 (#29192) üzenetére


cattus
őstag

Futtatás --> netplwiz --> Enter --> innentől egyértelmű

Do the thing!

(#29196) watador600 válasza cattus (#29195) üzenetére


watador600
senior tag

Köszönöm! :R Viszont ez a netplwiz-es buhera, itt nem veszik el a rendszergazda jog? Mert valami ilyesmi hallottam róla.

Xiaomi 11T White / Opel Astra K 1.4T / LG C3 55"

(#29197) worxland válasza watador600 (#29196) üzenetére


worxland
addikt

Nem veszik el. Már Win7 óta használják az emberek (én spec 10-nél több gépen használtam eddig gond nélkül).

''It's difficult to work in a group when you're omnipotent.'' - Q

(#29198) kiezTe90


kiezTe90
senior tag

Sziasztok!
Írok ide is hátha tud valaki segíteni.
Most vettem egy gépet. Asrock b150m pro 4 alaplap van benne.
Rákötöm a netet de a windowson nemtudom beállítani hogy csatlakozzon a hálózathoz. UPC-a vagyok. (Ezt is leirom nemtudom mennyire lényeges).
Valaki segítene hogy mit kell tennem, hogy menjen a net?
Köszi előre is!

Egyre többször egyetértek Thanosal...

(#29199) saelin válasza worxland (#29197) üzenetére


saelin
veterán

Addig nincs baj amíg nem akarja átnevezni a profilt. Én azzal szívtam az első telepítésnél, úgy 1 hónapja... saeli-ről saelin-re javítottam és következő restartnál már megvolt a baj. Szóval csak okosan.

"It is only with heart that one can see rightly; what is essential is invisible to the eye."

(#29200) CirrMee


CirrMee
addikt

Kb a Win8 óta idegesít ez a feature, de most szeretném végre kivégezni.
Van rá mód, hogy a windows (10) alól száműzzem az idétlen font elmosás/élsimítás effektet? Hiába van kikapcsolva a Speciális/Teljesítmény beállítások/élsimogatás pipa kivesz, plusz cleartype kikapcs, de attól még egy csomó helyen alkalmazza ezt a gány tuningot.

Lásd megszüntetni kívánt "effekt" (random talált kép a neten, de a lényeg rajta van):

“Az a baj az interneten terjedő idézetekkel, hogy sosem tudhatjuk biztosan, ki írta.” (Petőfi Sándor)

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Windows 10 (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.