Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Windows 10 (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2020-05-31 14:25:16

LOGOUT.hu

Mielőtt kommentelsz, olvasd el az Összefoglalót!
(Frissítve: 2020.05.31.)

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#29601) greyslay


greyslay
aktív tag

Át olvastam a fórumot, nem találtam választ a következő kérdésre.
Lehet valahogy állítani a tálca ikonjainak méretét? :R

"embertelen ember munka"

(#29602) Raruh válasza gabee jr (#29592) üzenetére


Raruh
tag

Windows 10 után csak teljes formázással lehet visszatérni W8-ra, vagy korábbira, mert valamiért nem enged rendszer lemezt létrehozni, amíg egy w10-ben alkotott partíció is létezik. Szóval teljes Wipe kellett a winchesternek, ilyenkor jól jön, ha van egy pendriveról bootolható rendszered gyorsan adatot menteni, mert ugye formázás előtt nem szól a win telepítő, hogy úgy nem lesz jó... :C

Raruh voltam! ~Do or do Not, There is NO try!

(#29603) saelin válasza greyslay (#29601) üzenetére


saelin
veterán

Azt nem tudom hogy lehet-e másképpen. De ha kisebbre akarod venni az ott lévő ikonokat, akkor; jobb katt -> tulajdonságok -> kis tálcagombok használata. Ellenben, ha nagyobbra akarod csinálni... passz.

"It is only with heart that one can see rightly; what is essential is invisible to the eye."

(#29604) Raruh válasza kabalapasika (#29549) üzenetére


Raruh
tag

A HP fórumon is nagy fenntartással vitatkoznak arról, vajon lesz-e egyáltalán w10 támogatása, ha lesz is, szerintem még nem a közeljövőben. Tekintve, hogy frissebb gépek közül is van még jó sok, amire nincs.

Válasz:én megpróbálkoznék a win8, vagy 8.1-es drivert feltenni, általában működnek, csak nem 100%ban használják ki a w10 nyújtotta lehetőségeket. Persze, csak ha nagyon ragaszkodsz a w10-hez, egyébként inkább ajánlanám a visszalépést 8.1-re , amit már támogat a gép, az a tuti.

Ha próbálkozni lenne kedved, 8.1 Qualcomm driver : [ITT]

Raruh voltam! ~Do or do Not, There is NO try!

(#29605) greyslay válasza saelin (#29603) üzenetére


greyslay
aktív tag

ohhmájgod köszi a segítséget :D

"embertelen ember munka"

(#29606) #02760448


#02760448
törölt tag

Üdv lenne egy problémám amióta kijött az őszi frissítés hiába állítom be az alapértelmezett programokat, böngészőt minden nap indulás után visszaáll alapra valakinek valami ötlete? Válaszokat előre is köszönöm. :R

[ Szerkesztve ]

(#29607) bepken


bepken
veterán

sziasztok!

valami gáz van nálam a frissítéssel, egy hete ott figyel a következő: (KB3116908) - nem indul el maga a letöltés sem.
korábban volt egy olyan gomb, hogy frissítések keresése, de itt semmi hasonlót nem látok. (illetve keresővel találtam egy ilyet, hogy "Frissítések keresése", de csak behozza a windows update ablakot....) tehát fogalmam sincs, hogyan tudnám rávenni, hogy letöltse azt a szerencsétlen frissítést :)

a windows update diagnosztikás cuccot már próbáltam, nem segített....

╔═══════ "Csak egy visszatérés létezik és az nem a királyé...hanem a JEDIÉ!" ═════╗ ╚════════════════ Xiaomi Mi A1 ═════ Huawei Nova 5T ═════════════╝

(#29608) bepken válasza bepken (#29607) üzenetére


bepken
veterán

közben megoldottam.

1. parancssor megnyitása (admin joggal)
2. net stop wuauserv illetve net stop bits
3. C:\Windows\SoftwareDistribution\Download - mappa tartalmának törlése
4. net start wuauserv
5. frissítés keresés után el is indul a letöltés

(szerk.: azon továbbra is csodálkozok, hogy egy hét alatt, számtalan újraindítás után sem volt képes újra felajánlani azt a szerencsétlen "frissítés" gombot...korábban win8 alatt is futottam hasonló hibába, de akkor rövid próbálkozás után feladta és ott volt újra a frissítés gomb)

[ Szerkesztve ]

╔═══════ "Csak egy visszatérés létezik és az nem a királyé...hanem a JEDIÉ!" ═════╗ ╚════════════════ Xiaomi Mi A1 ═════ Huawei Nova 5T ═════════════╝

(#29609) kilozsul


kilozsul
aktív tag

Sziasztok!

Az utolsó nagy frissítés óta némileg megbolondult a bluetooth kezelés a gépemen. Van egy bt Dell egerem, amit szó nélkül párosít is a rendszer, majd egy fél óra tétlenség után nem mozdul a mutató. Ha leszedem, és újra párosítom akkor megint megy egy fél óráig, semmi egyéb varázslat nem segít. BT beállításokban ki van kapcsolva, hogy energiagazdálkodás miatt kikapcsolhassa a BT-ot. Lenne valami ötletetek?

(#29611) Az-X válasza rgeorge (#29276) üzenetére


Az-X
őstag

Működik :)

Megoldás:

Az én irodám: 192.168.0.x
A cég központja: 192.168.1.x (router 1.1 szerver 1.250)
A VPN: 192.168.1.51-60 (router 1.50 az én gépem 1.52)

"Alapértelmezett átjáró használata a távoli hálózaton" pipa ki -> öröm, boldogság :)

Még azt kell megoldanom, hogy bootkor automatikusan tárcsázzon, illetve szakadás után újra, és dőlhetek is hátra a székben :)

:)

(#29612) Primary92 válasza kilozsul (#29609) üzenetére


Primary92
senior tag

Nekem még W7 alatt volt ilyen. Az energia gazdálkodás miatt lekapcsolta a BT-t.

(#29613) Shirchy


Shirchy
tag

Sziasztok!

Gondolkodom, hogy feltegyem a WIN10-et. Jelenleg 8.1 van a gépemen. Régebben próbáltam a 10-et de akkor a PCI-os wifi kártyám és az Intel integrált grafikusvezérlőjét (alaplap: ASUS H97 Pro Gamer; proci: i5 4670) még instabilan kezelte a rendszer. Itt gondolok hálózat eldobásokra, felbontás variálásokra, színkezelésre, fagyásokra. További kompatibilitási hibák jöttek elő játékoknál (WOT,LOL,Mass Effect 3),valamint más programoknál (Tina,SolidWorks,TIA Portal) is.

A kérdésem az lenne,hogy javították már a hibákat és elég stabil most már a rendszer,vagy még ajánlott várnom a frissítéssel?

"jobb adni,mint kapni" mondta a boxoló... :P

(#29614) E.Kaufmann válasza Shirchy (#29613) üzenetére


E.Kaufmann
addikt

Háát, próba cseresznye, nekem a kezdetektől stabil volt a windows 10. Grafikai gondok és magas prociterhelés viszont még most is van. Inkább azt kellene megnézni, a wifi kártyához van-e új driver.
A rendszervisszaállítás viszont szépen működik :D. Ha nem tetszik akkor rollback.

[ Szerkesztve ]

Le az elipszilonos jével, éljen a "j" !!!

(#29615) Primary92


Primary92
senior tag

Tegnap települt a kb3116908.
Ennek hatására megszűnt működni a MaxxAudio driver. Van valami ötletetek?

(#29616) saelin válasza Primary92 (#29615) üzenetére


saelin
veterán

Nekem most frissítés után az egérrel csinált valamit, mert folyton azt érzékeli hogy kattintok, és a bal gomb is a jobbként működik... Próbáltam átdugni más protba, de ott is ugyan ez van. Most szedem le a drivert és telepíttetem vele újra. Szerencsére a touchpad jól működik.

"It is only with heart that one can see rightly; what is essential is invisible to the eye."

(#29617) Syl válasza saelin (#29616) üzenetére


Syl
nagyúr

Jó kis játék ez a Win10 ;] A kikapcsolhatatlan frissítések minden napra hoznak valami izgalmat.

Never let your sense of morals prevent you from doing what's right.

(#29618) junior11 válasza Syl (#29617) üzenetére


junior11
veterán

Szerintem nem az MS, hanem Jigsaw alkotta ezt a rendszert :DDD

The Truth Is Out There - Az igazság odaát van

(#29619) Taifa Díaz válasza junior11 (#29618) üzenetére


Taifa Díaz
őstag

Igen. Majd egyszer megjelenik a monitorodon, mondja, hogy "Van ez a játék..." te meg azt veszed észre, hogy a fejed körül a csapdával ülsz a gép előtt, és elkezdődik a visszaszámlálás :Y

[ Szerkesztve ]

Life's a game I cannot win (Type O Negative: Everyone I Love is Dead)

(#29620) szinesz.bob válasza junior11 (#29618) üzenetére


szinesz.bob
senior tag

:))

(#29621) saelin válasza Syl (#29617) üzenetére


saelin
veterán

Áh, most nem is a windows a hibás. Meghalt a genius egerem. :D Szét is vertem mérgemben! :W

Most mehetek el a tescoba venni egy vészpatkányt, hogy tudjam folytatni a LoL-t... :DDD

"It is only with heart that one can see rightly; what is essential is invisible to the eye."

(#29622) Partyface007 válasza Az-X (#29611) üzenetére


Partyface007
őstag

ezt most nem értem rgeorge kolléga is ezt javasolta már akkor de utána írtad hogy nem működik

akkor most mitől is javult meg valójában?

(#29623) Viper26 válasza saelin (#29621) üzenetére


Viper26
nagyúr

LoL?

Az egér szétverése már önmagában is LOL. :DDD

Pixel 7 | FR955

(#29624) saelin válasza Viper26 (#29623) üzenetére


saelin
veterán

Hát de ha nem jó... :U :D

"It is only with heart that one can see rightly; what is essential is invisible to the eye."

(#29625) RedHarlow


RedHarlow
aktív tag

Sziasztok, van egy OEM windows 8-as laptopom, amire feltettem a windows 10-ed külön DVD-ről mivel a frissítés folyton lefagyott. Szeretném kiolvasni a gépből az OEM kulcsot majd aktiválni vele a Windows 10-et. Hogy tudom ezt megtenni? előre is köszönöm a segítségeteket!

(#29626) Az-X válasza Partyface007 (#29622) üzenetére


Az-X
őstag

Olvass vissza picit precízebben ;)

:)

(#29627) Partyface007 válasza RedHarlow (#29625) üzenetére


Partyface007
őstag

link

de ha aktivált a 10-ed upgrade után akkor reinstall után aktiválni fogja magát elméletileg...

(#29628) bobalazs válasza bobalazs (#29471) üzenetére


bobalazs
nagyúr
LOGOUT blog (1)

Megcsináltam, most már megy a turbó mód, alvó módból ha ébresztem a gépet, nem alapórajelen megy a max frekije.
REAL TIME RATIO CHANGES IN OS
ezt ki kellett kapcsolni biosba, és nincs többé a bug.

[ Szerkesztve ]

(#29629) MasterMark


MasterMark
titán

Üdv

Mivel érdemes pendrivera írni MSDN-es Windows 10-et? :R

Switch Tax

(#29630) Snip3r_HUN válasza MasterMark (#29629) üzenetére


Snip3r_HUN
addikt

Én a Windows USB/DVD Tool-lal készítettem egy pendrive-ot, az asztali gépre és a laptopra is azzal telepítettem gond nélkül.

[ Szerkesztve ]

In space, no one can hear your coils whine... | HP Omen 15 | PS4 Slim 1TB | Huawei P20 Pro

(#29631) King Unique válasza MasterMark (#29629) üzenetére


King Unique
titán

Egyértelműen Rufus. :K
Abban be lehet állítani azt is, BIOS-MBR / UEFI-GPT stb.

[ Szerkesztve ]

(#29632) CPT.Pirk válasza csixy (#29486) üzenetére


CPT.Pirk
Jómunkásember

A Win8 chipset driver felrakása sem oldotta meg a gondot, innentől már csak Windows10 bug lehet, minden mást kizártunk. Mindegy, a többi oprendszeremen mennek ezek a penek, majd talán megjavítja egy update...

Nincs más - csak egy szál gitár - szidom a rendszert - forradalmár. - Én vagyok egyedül 88 telén. (Auróra)

(#29633) baaka


baaka
tag

Sziasztok az mitől lehet, hogy mostanában amikor bekapcsolom a laptopot, bejön a logó alatta pörög a betöltés ikon, majd egyszer csak elsötétül a képernyő, majd újra bejön a logó viszont alatt a betöltés ikon furán pörög(olyan mintha laggolna). Utána minden megy a régi kerékvágás szerint bejön a login, bejelentkezek ,de mintha lassabb lenne, a bejelentkezés is és az egész rendszerfelállás is. Illetve ugye az egész boot. Kb 2-3 frissítéssel ezelőtt kezdte el játszani ezt.

Tapasztalt esetleg valaki hasonlót? Mi lehet a probléma?

[ Szerkesztve ]

(#29634) vlevi válasza King Unique (#29631) üzenetére


vlevi
nagyúr

Akkor a harmadik verzió. Media creation toll. A 8gigás penre egyben ki tudja rakni a 32,64,pro,home,bios,uefi verziokat, telepites kezdetekor tudsz közülük választani.

(#29635) borat26


borat26
aktív tag

Üdv!

Akadt némi gondom a Win10-el. Egy ideje három gombom nem működik rendesen. Az okát nem lelem.
Mégpedig:
Bal CTRL- megnyomáskor némítja a hangokat, ismételt megnyomásakor pedig a hang visszajön.
Bal Windows gomb: leállítja a gépet.
Jobb CTRL gomb: visszalépés egyet a böngészőben.

Találkoztatok már ezekkel a "problémákkal"?
Lehet ezt állítani valahol a Winfos 10-ben?

[ Szerkesztve ]

ASROCK B365 M Pro4 |Intel I5-9400F|Corsair Vengeance 2x8GB DDR4 2666 Kit|Gigabyte GTX 1070 Windforce 8GB OC |Thermaltake Element V3|Zalman ZM600 LXII|LG 29WN600

(#29636) AtHoS válasza borat26 (#29635) üzenetére


AtHoS
nagyúr

(#29637) direwolf válasza direwolf (#29593) üzenetére


direwolf
őstag

Ma az egyik gépem a 800 mega frissítést 30 mega kivételével a másik gépemről szedte. Sose volt még ilyen, nem tudom, most hogy jött össze :F Biztos megszokták az egymás mellett élést vagy mi :D

"I've seen things you people wouldn't believe"

(#29638) slein


slein
tag

ilyenkor mi a halál anyja baja van?? WU-ról sem telepíti a drivert.

(#29639) borat26 válasza AtHoS (#29636) üzenetére


borat26
aktív tag

Köszönm, de ezzel csak az a baj, hogy csöppet sem értem az angolt. Ha tudod, kérlek fordítsd le.

ASROCK B365 M Pro4 |Intel I5-9400F|Corsair Vengeance 2x8GB DDR4 2666 Kit|Gigabyte GTX 1070 Windforce 8GB OC |Thermaltake Element V3|Zalman ZM600 LXII|LG 29WN600

(#29640) netpeti98


netpeti98
addikt

Múlthéten frissítettem itthon a másik gépünket eredeti Windows 7 HP-ről, a Keep nothing lehetőséggel Windows alól.

A gépházban ezt írja:
"Az eszközön található Windows 10 példányt már aktiválták egy digitális jogosultsággal."

Viszont mindenhol azt jelzi, hogy rendben van az aktiválás. Először arra gondoltam, hogy kell egy kis idő amíg észlelik a szerverek a frissítést, de péntek óta nem változott a kiírás.

Kell vele foglalkozni? Vagy ez arra vonatkozik, hogy a digitális jogosultság sikeresen kapcsolódott a géphez?

[ Szerkesztve ]

(#29641) csixy válasza netpeti98 (#29640) üzenetére


csixy
addikt

Ez így tökéletes !!!!
Be van aktiválva. ;] ;] ;] ;]

Kert, kütyük,munka,matek,morfondír...ennyi. Szóval ács nem vagyok, de nemrégiben sikerült faragnom egy mőködőképes fogpiszkálót.

(#29642) netpeti98 válasza csixy (#29641) üzenetére


netpeti98
addikt

OK. Elsőre egy kicsit kétértelműnek tűnt. Jobban belegondolva tényleg logikus a kiírás. :)
Egy kicsit furcsa a magyar fordításokat olvasni, a saját gépemen 3 éve angol win-t használok. :)

[ Szerkesztve ]

(#29643) csixy válasza CPT.Pirk (#29632) üzenetére


csixy
addikt

Hát most még ilyen a Windows 10, :((

Kert, kütyük,munka,matek,morfondír...ennyi. Szóval ács nem vagyok, de nemrégiben sikerült faragnom egy mőködőképes fogpiszkálót.

(#29644) CPT.Pirk válasza csixy (#29643) üzenetére


CPT.Pirk
Jómunkásember

Fizetős béta, na. :DDD

Nincs más - csak egy szál gitár - szidom a rendszert - forradalmár. - Én vagyok egyedül 88 telén. (Auróra)

(#29645) #97246720


#97246720
törölt tag

üdv...van egy asus x553m laptopom gyárilag 8.1 volt rajta,frissítettem win10-re, a 8.1 alatt volt(meg jelenleg is van) egy úgynevezett helyreállítási partíció, a win10 használja azt valamire, vagy már csak van és poprpsodnak csak rajta a bitek? mert ha felesleges akkor hozzáadnám a másodlagos partíciómhoz amin az adataim vannak....

(#29646) wolfman


wolfman
veterán

Valaki találkozott már ezzel ahibával, hogy nem lehet bizonyos (igen sok) programot uninstallálni? Azt írja ki a Programok telepítése és törlésénél, hogy 'a program eltávolítása közben hiba történt...', ezt le tudom okézni és ennyi. Mi a fészkes fenét lehet vele csinálni?
A google Chrome-t akarom eltávolítani, de ennek még sima uninstallja sincs. :(

„Ami mérhető, mérd meg! Ami nem mérhető, tedd mérhetővé!” – Galileo Galilei

(#29647) bepken


bepken
veterán

a reggeli frissítés óta furán viselkedik a vezeték nélküli kapcsolat...ha a tálcán lévő kis térerő ikonra kattintok, akkor nem jön fel az elérhető hálózatok listája. gépház > hálózat és internet > wifi útvonalon ki tudom választani a megfelelőt, probléma nélkül csatlakozik is. gyakorlatilag működik rendesen. csak hát ugye ez így legalább 3 kattintással több.... :D

ja és a wifi gyorskapcsoló gomb pedig "szürke" (se az elérhető hálózatoknál, sem pedig a műveletközpontból nem kapcsolható)

[ Szerkesztve ]

╔═══════ "Csak egy visszatérés létezik és az nem a királyé...hanem a JEDIÉ!" ═════╗ ╚════════════════ Xiaomi Mi A1 ═════ Huawei Nova 5T ═════════════╝

(#29648) Snip3r_HUN válasza bepken (#29647) üzenetére


Snip3r_HUN
addikt

Itt lekopogom, működik (még) :D

[link]

In space, no one can hear your coils whine... | HP Omen 15 | PS4 Slim 1TB | Huawei P20 Pro

(#29649) zsamiatt


zsamiatt
őstag

Sziasztok,

Mitől lehet, hogy az egyik asztali gépem még mindig nem kapta meg a threshold 2-t? Más frissítés megjött de ez még nem.
Több mint 60 napos a rendszer tehát a 31 nap miatt sem lehet. prorol van szó de ugyan ez a verzió a laptopomon már megkapta.

Eladó HP Proliant DL380 G6 használt szerver -- KTM Peak air 29" használt MTB -- Adidas 48.5 kék sneaker új Érdeklődés privátban!

(#29650) pendre54 válasza zsamiatt (#29649) üzenetére


pendre54
addikt

Üdv!
Nem vagy egyedül, nekem jó 4 hónapja van fent a Win 10 Home verziója, szintén asztalai gép, és még nálam se kopogtatott a TH2, mondjuk nekem nem is hiányzik. :)

"Nem azért felejtünk el játszani, mert megöregszünk, hanem attól öregszünk meg, hogy elfelejtünk játszani." G.B. Shaw

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Windows 10 (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.