Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Windows 10 (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2020-05-31 14:25:16

LOGOUT.hu

Mielőtt kommentelsz, olvasd el az Összefoglalót!
(Frissítve: 2020.05.31.)

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#29501) bobalazs válasza szucsinka (#29498) üzenetére


bobalazs
nagyúr
LOGOUT blog (1)

Elég kinyomni gombbal, és újra kezdeni az indítást. A korábbi indulással probléma volt, azért csinálja.

(#29502) szucsinka válasza bobalazs (#29501) üzenetére


szucsinka
őstag

Kb 15ször újraindítottam már.neha kiírja néha nem.

(#29503) Fényhozó válasza rétisün (#29500) üzenetére


Fényhozó
tag

Köszönöm a választ.

Teljesen új rendszerről lenne szó. Még nem telepítettem fel a 10-est, de nagyon hívogat.
Viszont féltem a játékokban levő mentett állásaimat, mert ilyen 50-60-70% végigjátszásnál tartok több játékban is, és nem szeretném újra kezdeni őket.

:R

Gaming csatornám: https://www.youtube.com/channel/UCQvXKx_PcvGCAcYzrdxzzcw?view_as=subscriber

(#29504) yozsee11 válasza Fényhozó (#29503) üzenetére


yozsee11
aktív tag

Utánanézel, hogy az egyes játékok hol tárolják a mentéseket, és azokat a mappákat lemented...

Origin/Steam/UPlay: yozsee

(#29505) Tibko8


Tibko8
senior tag

Sziasztok.
Van valakinek acer aspire 5720z(g) típusú laptopja? Most kaptam egyet hogy felkéne frissíteni most windows 7 van rajta. A kérdésem az lenne hogy erre a gépre fellehet telepíteni a Windows 10-et vagy erre a gépre már nincs támogatás?

Lada(racing.hu) 2107 "Őrület Ez!" & Reanult Clio IV Grandtour 1.5 dci OnePlus One (CYANOGEN) ---> OnePlus Three(3) ---> OnePlus 7T Pro --> Nothing Phone 1 --> OnePlus 10 Pro 5G /Never Settle/ --> Honor Magic 5 pro

(#29506) Casoli


Casoli
őstag

Áruházból tudja valaki, hogyan kell letöltött játékot kigyomlálni a rendszerből? Semmiféle törlési lehetőséget nem találok.

http://hasznaltpcalkatresz.hu/

(#29507) vlevi válasza Casoli (#29506) üzenetére


vlevi
nagyúr

Jobbegér, uninstal nem műkodik?

(#29508) Casoli válasza vlevi (#29507) üzenetére


Casoli
őstag

Áruházban nem, de közben kipróbáltam a start menüből, onnan már uninstallálta :) Köszönöm a tippet!

http://hasznaltpcalkatresz.hu/

(#29509) saelin válasza Casoli (#29508) üzenetére


saelin
veterán

Ez a windows 10 store nekem egy csalódás. Mikor először hallottam/láttam azt hittem olyan, mint androidon vagy ios-en a store vagy a market, de sajnos nem... Tiszta fapad, hulladék appokkal.

Más
Szeretném az automatikusan induló alkalmazásokat kicsit időzíteni, hogy ne egyszerre akarjon mind indulni, hanem x idő késleltetéssel. Pl panda vírusirtó 5 sec-, qbittorent 10 sec-, steam client 20 sec-el eltolva induljon. Ismerem a feladatütemezőt, de nem tudom hol kellene ezeket az alkalmazásokat keresnem. Az inditatás egyszerű: ne fogja meg a gépet az egyszerre induló appok hada. (HP Elitebook 8560p, igp-s változat)

"It is only with heart that one can see rightly; what is essential is invisible to the eye."

(#29510) AtHoS válasza Fényhozó (#29503) üzenetére


AtHoS
nagyúr

Esetleg GameSave Manager

read-only mode on the forum

(#29511) Casoli válasza saelin (#29509) üzenetére


Casoli
őstag

Használj SSD-t, az gyors lesz.

http://hasznaltpcalkatresz.hu/

(#29512) saelin válasza Casoli (#29511) üzenetére


saelin
veterán

Tervben van az upgrade, de jelenleg nincs rá keretem... Szóval ez egy ideig nem járható út nekem.

"It is only with heart that one can see rightly; what is essential is invisible to the eye."

(#29513) S-IW válasza saelin (#29509) üzenetére


S-IW
tag

(#29514) Döglött Róka válasza saelin (#29509) üzenetére


Döglött Róka
veterán

Tilts le parat es urits prefetchet.

Ikea Tafjord, Kínai indukciós töltő, Victorinox Traveler, 10 Tojás M (3 már hiányzik),Rádiós ébresztőóra piros kijelzővel, Varta akkutöltő

(#29515) dyzo


dyzo
csendes tag

Két kérdésem van, ha tud valaki választ adni, kérem, szóljon:
1. Hogyan lehet a Win 10-et "javítani", pl, ha azt feltételezem, hogy valami elveszett belőle?
2. Egy 120-as SSD-n van a Win 10-esem. Kezd betelni, de rajta van egy "Windows old" könyvtár is vagy 15 GB-tal. Az egy hónap letelt, nem lehet a régire már visszatérni. Letörőlhető ez a könyvtár a Win 10 sérülése nélkül?
Gondolataitokat előre is köszönöm!

(#29516) Petyyyyy válasza dyzo (#29515) üzenetére


Petyyyyy
addikt

Hogy érted hogy elveszett valami belőle? Mondjuk a választ sajna nem tudom.

128-as SSD belakva, 61GB szabad. Szóval valami nem kerek nálad. Futtass egy cleanmgr-t, azzal törölheted a visszamaradt és felesleges cuccot - többek közt a windows.old mappát is.

[ Szerkesztve ]

Szemed az úton, pedál a padlón || Whatever, Im the star

(#29517) pzstm válasza dyzo (#29515) üzenetére


pzstm
titán

idézek Neked is az Összefoglalóból:
Frissítés után találtam egy Windows.old mappát, hogyan tudom törölni?

Windows.old mappát a lemezkarbantartó (disk cleanup; vagy keresésbe beírjuk egyszerűen, hogy cleanmgr.exe) admin funkciójával tudunk törölni teljesen.
Előfordulhat azonban olyan, hogy nem tűnik el, nem tudjuk törölni sehogy, akárhogy átvesszük az "uralmat" felette.

Ilyenkor a Settings/update&security/recovery menüjéből kiválasztjuk az ADvanced Startupot, majd utána a command promptot. Ezután az alábbiakat kell beírni (esetemben a Windows OS a C meghajtón van, ha valaki máshova telepítette a C betűket értelemszerűen helyettesítheti)
1. lépés:
Cd /d c:\

2. lépés
Attrib -r -a -s -h C:\Windows.old /S /D

3. lépés:
RD /s Windows.old

Ezután beírjuk hogy exit, majd a restartot választjuk, s belépve örömmel konstatálhatjuk, hogy tökéletesen eltűnt a Windows.old mappa.

FIGYELEM! A Windows.old mappa törlésével nem lesz lehetőségünk arra, hogy visszaálljunk egy korábbi verzióra. (30 nap elteltével a mappa automatikusan törlődik)

iPhone 15 Pro Max 256GB Black |Macbook Air M1|Xbox Series X|Írhatsz nyugodtan, de x64 alatt nem barátkozom :)| I'm not special...I'm just limited edition!

(#29518) HornedReaper


HornedReaper
senior tag

Windows 10 is hajlamos gigantikus méretekben gyarapodni, mint a Win7 az állandó frissítésekből fakadóan? (Win 7-esem 20 GB-ot felszedett 1-2 év alatt, amit nem lehetett kitörölni, még windows tisztítós okossággal sem)
Kisebb méretű SSD-t raknék asszony laptopjába a vinyó mellé, rendszernek..

Keress kínai shopokhoz kuponokért

(#29519) dyzo válasza Petyyyyy (#29516) üzenetére


dyzo
csendes tag

Tudom, talán mindenkinek buta kérdés, de van: hol futtassam a cleanmgr-t?

(#29520) Petyyyyy válasza dyzo (#29519) üzenetére


Petyyyyy
addikt

Bökj egy start menüt és kezd el gépelni.

Szemed az úton, pedál a padlón || Whatever, Im the star

(#29521) bobalazs válasza HornedReaper (#29518) üzenetére


bobalazs
nagyúr
LOGOUT blog (1)

Erre én is kiváncsi lennék, bár erős a gyanuja hogy a kérdésre igen a válasz. Eddig is a WinSxS mappába másolt minden dll fájlt illetve minden telepitőinformációt elmentett hogy bajban helyre tudja állítani magát, gondolom ez most sincs másképp.

#29519) dyzo

ha magyarul van akkor lemez... valami néven található úgy tudom.

[ Szerkesztve ]

(#29522) dyzo válasza Petyyyyy (#29520) üzenetére


dyzo
csendes tag

Közben rájöttem, bocsi :)

(#29523) dyzo válasza pzstm (#29517) üzenetére


dyzo
csendes tag

FIGYELEM! A Windows.old mappa törlésével nem lesz lehetőségünk arra, hogy visszaálljunk egy korábbi verzióra. (30 nap elteltével a mappa automatikusan törlődik)

Valami nem volt kerek az abgrédoláskor.
A Win 10 október 30-án került fel, ez van a könyvtárak dátumaként.
A Windows old könyvtárán meg december 5 van. A témával tehát várok január 4-ig :)
Ezt fejtsd meg!

[ Szerkesztve ]

(#29524) PuMbA válasza HornedReaper (#29518) üzenetére


PuMbA
titán

Beállítástól függ, nekem a Win7-em, Win8-am sose volt 17GB fölött egy 30GB-os particion, azóta már 100GB-osra bővítettem :) Szóval nem, a Win10-es se hajlamos növekedni, viszont kell 30GB hely az évenkénti két nagyfrissítésnek :)

[ Szerkesztve ]

(#29525) Milestone2 válasza dyzo (#29523) üzenetére


Milestone2
nagyúr

Szerintem minden kritikus update-kor létrehoz old mappát, nem csak az elsõ telepítéskor.

Lényegében megszűntem létezni. Az adataimban található e-mail címen még egy darabig elérhető vagyok...

(#29526) Воланд válasza Milestone2 (#29525) üzenetére


Воланд
titán

csak uj buildek eseteben van old mappa.

"Woland egy fura sátán, nem Isten ellenfele, hanem afféle küldötte, végrehajtója egy megromlott emberi világban, csak annyi rossz van benne, amennyi itt rátapadt."

(#29527) Milestone2 válasza Воланд (#29526) üzenetére


Milestone2
nagyúr

Azt akartam írni, csak nem tudok fogalmazni...(mondjuk Insider-ként nekem szeptember óta keletkezett párszor)

Lényegében megszűntem létezni. Az adataimban található e-mail címen még egy darabig elérhető vagyok...

(#29528) dyzo válasza Milestone2 (#29525) üzenetére


dyzo
csendes tag

Akkor megvan a válasz, ami engem mégjobban elkeserít: dec 5-én volt egy nagy frissítés. akkor hozta újra vissza az Windows old könyvtárat. Ez viszont azt jelenti, hogy tényleg kevés lesz nekem a 120-as SSD :( vennék is egy 250-eset, de át tudom a mostani tartalmat pl gosztolni?
A bajom az, hogy videoszerkesztek Pinacle 14-el. Ez biztonságosan csak úgy viselkedik, ha ugyanazon a könyvtáron van minden szerkesztés közbeni, meg projekt fájlja, ahol a főprogram. Az meg csak a rendszer mellé megy fel.

[ Szerkesztve ]

(#29529) vlevi válasza dyzo (#29528) üzenetére


vlevi
nagyúr

"de át tudom a mostani tartalmat pl gosztolni?"
Ettől ne féljél. Macrium Reflect segítségével pikpakkmegvan. Van sok más, hasonló progi, de én ezt ismerem, utoljára ezzel csináltuk. Mondjuk HDD (SSD) klónozásnál, költözésnél nincs veszély, mert legfrosszabb esetben újra kell kezdeni. Egy dolgot lehet elrontani vele, ha régi->új helyett új->régi másolást választasz ki :D

[ Szerkesztve ]

(#29530) dyzo válasza vlevi (#29529) üzenetére


dyzo
csendes tag

Ez nagyon jó hír! Köszi :DD

(#29531) malacka87


malacka87
senior tag

Nekem ettől a javítócsomagtól megbolondult az Edge. Bezárok egy lapot erre még mindig ottmarad a felső sávban. Valamiért mindig kidobja teljes ablakból a böngészőt. Videók még mindig fekete foltosan indulnak el.

btag:Sveryn#2510 uplay:MoRu_PManiac87 Origin:partymaniac87 World of Warships:partymaniac87 E60 520I

(#29532) Stirbi


Stirbi
addikt

Sziasztok!

Lenne egy Lenovo Ideapad S206-osom, amire tegnap feltelepítettem windows 10 professional 64bit-et. Az lenne a problémám, hogy ma ahogy az iskolában használtam a notebookot akkumulátorról akkor a fényerőt automatikusan szabályozgatta! Hogy lehetne kiküszöbölni ezt a problémát?

Köszönöm!

(#29533) Fantomas68 válasza modflow (#29443) üzenetére


Fantomas68
csendes tag

Szia!
A megoldás!!!
http://dirtywindows.hu/question/windows-10-frissitesi-hiba/

(#29534) FrozenThrone


FrozenThrone
aktív tag

Valaki nem találkozott olyan hibával hogy teljesen random időközönként fogja magát a gép és beakad a kép és a hang is egy fél másodpercre. Ez lehet filmezés közben, netezés, játék, böngészés, akármi mi. Egyszerűen nem találom az okát, már mindent kipróbáltam, de nincs több ötletem, esetleg valakinek találkozott már hasonlóval? Driverekből a legfrissebb van fent, de régebbiekkel is próbálkoztam.

"Abban az egyetlen percben benne volt életem minden boldog pillanata."

(#29535) darkhorse válasza FrozenThrone (#29534) üzenetére


darkhorse
tag

Ezzel megnézheted esetleg, hogy nem-e valamelyik driver kavar be.

(#29536) Qwen válasza FrozenThrone (#29534) üzenetére


Qwen
tag

Dehogynem,elég gyakran elfordult nálam is.
Nekem az Avast vírusirtó okozta,pedig jól működött,de sajnos 15-20 percenként megakasztotta a gépet pár másodperce.Próbáltam hogy kikapcsolom,de még így is dolgozott a háttérben.
Csak a teljes törlés segített,azóta nem találkoztam a hibával.
Még annyi hogy Premier verzió volt fent,amibe minden védelem bent volt,gondolom azért is fogta meg a gépet.

(#29537) raidx válasza FrozenThrone (#29534) üzenetére


raidx
őstag

Nekem is volt hasonló de ahogy jött pár hét után megszűnt. Okát nem sikerült kideríteni. Valamelyik frissítés megszüntette. Nekem nincs víruskergető és a defender is ellett távolítva mert induláskor percekre fogta a gépet.

Aki nem próbálja meg a lehetetlent, az a lehetségest sem fogja elérni soha. (Goethe) RaidX

(#29538) saelin válasza S-IW (#29513) üzenetére


saelin
veterán

Hmm, ez jónak néz ki. :R

"It is only with heart that one can see rightly; what is essential is invisible to the eye."

(#29539) laleeee


laleeee
őstag

sziasztok ! Hogy tudom megnézni,hogy a w10 legújabb verziója fut-e a gépemen ?

[ Szerkesztve ]

(#29540) pzstm válasza laleeee (#29539) üzenetére


pzstm
titán

Start menube bepötyög: winver majd Enter

iPhone 15 Pro Max 256GB Black |Macbook Air M1|Xbox Series X|Írhatsz nyugodtan, de x64 alatt nem barátkozom :)| I'm not special...I'm just limited edition!

(#29541) laleeee válasza pzstm (#29540) üzenetére


laleeee
őstag

köszi ! ezt írja ki. ez a legújabb build ?

(#29542) S-IW válasza laleeee (#29541) üzenetére


S-IW
tag

(#29543) laleeee válasza S-IW (#29542) üzenetére


laleeee
őstag

Sejtettem. Nekem ez van hetek óta, de nem kínál fel semilyen frissítést, hiába nyomkodok rá. Miért lehet ez ?

(#29544) S-IW válasza laleeee (#29543) üzenetére


S-IW
tag

(#29545) vlevi válasza dyzo (#29530) üzenetére


vlevi
nagyúr

A Macrium Reflect ezenkívül mentésre is jó. Nem tudom hoygan csinálja, de nekem a 60 gigas particiot, amin 40G körül volt foglalt, lementette kb 6 perc alatt. Kipróbáltam, visszaállitas is sikerült rola, tényleg lementette. Differential backup (csak a különbozetet menti, az első backuphoz képest), valami másfél perc, és természetesen méretben is kisebb, mint egy teljes mentés.

(#29546) Motion_Blur


Motion_Blur
félisten

üdv!

Kezdetek óta előjön az a hiba hogy eldobja a rendszer a hálókártyámat... sokáig azt hittem hogy sz*r a netem, mindennek elszidtam már a UPC-t, de egyszer véletlenül kiderült közben hogy WiFi meg van :B :D

Jobb klikk hibaelhárítás utána pár mp múlva helyreáll minden, csak idegesítő mert most már naponta többször is tapasztalom.

print screen:

Ötlet?

Stavelot 2, easily full throttle into another twenty second top gear flatout section

(#29547) szucsinka


szucsinka
őstag

xeon procim van és ep45 ds3 lap a legujabb bios kellett neki igy már fasza.

(#29548) Kátai válasza S-IW (#29513) üzenetére


Kátai
senior tag

Köszönöm Neked a tippet,nálam bejött!Ajánlom mindenkinek akinek "lassú" a boot ideje.Főleg akiknek HDD-és a vinyó.Fele időre csökkent a rendszer indítása(a win7-hez képest eddig sem volt lassú).

(#29549) kabalapasika


kabalapasika
tag

Sziasztok!A Hp 8460p laptopomat frissitettem windows7-ről windows 10re....a wifit nem lehet bekapcsolni!Segítséget kérnék melyik drivert tegyem fel hogy működjön!?A választ előre is köszönöm! :R

(#29550) köli


köli
csendes tag

Sziasztok!

Kb 2 és fél éve win7-es rendszer fut a gépen, de elég ramaty állapotban van már, ezért újra akarom rakni, de a win10-re kiváncsi lennék, szerintetek érdemes feltenni a win10-et, milyen állapotban van?
Vagy maradjak a win7-nél (esetleg 8.1? azt annyira nem ismerem, sima 8-at próbáltam, de az nem jött be)?

Köszi!

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Windows 10 (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.