Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Windows 10 (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2020-05-31 14:25:16

LOGOUT.hu

Mielőtt kommentelsz, olvasd el az Összefoglalót!
(Frissítve: 2020.05.31.)

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#29351) Lenry válasza icp1970 (#29350) üzenetére


Lenry
félisten

a frissítések közül eltávolítod, majd letiltod a KB3035583 jelűt

Gvella Glan! | There are two types of people: Those who can extrapolate from incomplete data

(#29352) bobalazs válasza icp1970 (#29350) üzenetére


bobalazs
nagyúr
LOGOUT blog (1)

Hi. Windows 7 topik összefoglalóban megtalálsz mindent. Amúgy GWX Control Panel legyalulja amit kell.

(#29353) Reinkz


Reinkz
senior tag

Sziasztok,

Olyan problémám lenne hogy amióta fent van a csodálatos TH2 nem látja gép a L625met usb-n keresztül.
illetve látja de a file kezelőben már nem dobja ki, eszköz kezelőben már próbáltam drivet frissíteni hátha de semmi. csatoltam egy screenshot hátha az segít.

Valakinek vmi ötlete/tanácsa?

(#29354) icp1970 válasza bobalazs (#29352) üzenetére


icp1970
senior tag

Köszönöm a válaszokat.

(#29355) csixy válasza Воланд (#29347) üzenetére


csixy
addikt

Csak nem aktiválódik be neki a gyárilag előtelepített winnyóz10.

Kert, kütyük,munka,matek,morfondír...ennyi. Szóval ács nem vagyok, de nemrégiben sikerült faragnom egy mőködőképes fogpiszkálót.

(#29356) Lenry válasza csixy (#29355) üzenetére


Lenry
félisten

a gyárilag előtelepített Win7-je nem volt beaktiválva, ami miatt nem aktiválódik a Win10-je sem, ahogy azt a hibaüzenet le is írja.

egyébként két dolog jutott eszembe: hogy ez nekem így eléggé gyanús, másrészt ha mégis tiszta minden, akkor ott a Microsoft Magyarország ügyfélszolgálata, ingyenesen hívhatók és igen segítőkészek, ha az ember túlteszi magát az indiai akcentusukon

[ Szerkesztve ]

Gvella Glan! | There are two types of people: Those who can extrapolate from incomplete data

(#29357) mefistofeles válasza Lenry (#29356) üzenetére

Ahogy én olvasom a Microsofthoz hiába megy, elbarmoltak valamit direkt vagy bénaságból ott ahol vette. Ő azt írja, hogy telepített win 10-el vette. Mikor aktiválni akarja akkor meg azt kapja, hogy a korábbi verzió nem volt aktiválva. Mindenképpen "büdös" a cucc. ha nem tudott róla akkor eleve a fogyasztóvédelemmel mennék a boltba és hihetetlen patáliát csapnék, ...ha meg tudott róla akkor így járt.....

Egyeseknek mindenük megvan. Öregek, csúnyák szegények és betegek. Másoknak semmi sem jut......

(#29358) F_Zolee válasza Clemi (#29328) üzenetére


F_Zolee
veterán

Esetleg nincs leállítva a gyári tűzfal? Nekem akkor szarakodott vele.

(#29359) Clemi válasza F_Zolee (#29358) üzenetére


Clemi
veterán

Nem nincs, csak a Defender helyett van az Avira.

(#29360) TheProb válasza TheProb (#29320) üzenetére


TheProb
veterán

Erre vki?

"Boba is Mickey, Mickey is Boba" - Finkle Einhorn | PC Rig: https://pcpartpicker.com/b/bBy48d

(#29361) King Unique válasza icp1970 (#29350) üzenetére


King Unique
titán

Tipikus példája annak, hogy nem kéne ezt ennyire erőszakosan nyomatni... mert bizony egy átlagos felhasználó, aki nem ért hozzá, nem figyel rá eléggé oda, azt könnyen "megtréfálhatja".

(#29352) bobalazs: néztem az összefoglalót, durva, hogy már ez is bekerült... :U

(#29362) icp1970 válasza King Unique (#29361) üzenetére


icp1970
senior tag

Igen szerintem is.Ez így nagyon erőszakos .Ill kényszerítő jellegű.

(#29363) tomp


tomp
félisten

Nemrég megjelent a KB3122947 frissítés de senki nem tudja telepíteni. :C
A google csak hibát jelentő hozzászólásokat dob ki. :DDD

(#29364) Deftyyy válasza tomp (#29363) üzenetére


Deftyyy
tag

én már felraktam 1 órája

(#29365) Pribi


Pribi
senior tag

Sziasztok!

Adott egy notebook ami alaplaphibás lett és ki lett cserélve az alaplap. Előtte aktivált volt a rajta lévő Windows. Most viszont azt írja, hogy nem aktivált. Mit lehetne csinálni, hogy újra aktivált legyen?

Köszi: Pribi

A szerelem tűz, de a húsleves nem fő meg rajta.

(#29366) Milestone2 válasza Pribi (#29365) üzenetére


Milestone2
nagyúr

MS Ügyfélszolgálat.

Lényegében megszűntem létezni. Az adataimban található e-mail címen még egy darabig elérhető vagyok...

(#29367) fater69 válasza Reinkz (#29353) üzenetére


fater69
csendes tag

Szia!
Próbáld meg ezt.Hátha segít.

[ Szerkesztve ]

(#29368) oxalisz válasza JamesHun (#29348) üzenetére


oxalisz
tag

Csatlakozom, szintén zenész!
Köszönettel vennénk egy jó tippet.

A hibáimból tanulok, az erdményeimből erőt merítek.

(#29369) Habell


Habell
tag

Üdv mindenkinek!

Kezdő windows 10 használó vagyok egy XP után...

Alap dologban kérnék segítséget. Ami az XP-n egyértelmű volt az itt nem megy a 10-en. A Win 10-en a főkapcsoló olyan lehetőségeket ad, hogy kikapcsolás, alvó mód, és újra indítás. Ha alvó módba teszem akkor egyértelmű mi történik... na de minek ébred fel magától a laptop az éjszaka közepén és megy majd gondol egyet és vissza alszik, aztán újra bekapcsol és vissza... Egy két órát van alvó módban aztán mondjuk 20 percre bekapcsol és vissza. Mindegy hogy hálózati forrásból vagy telepről van működtetve. Aztán ami még érdekes, hogy ugyan ezt csinálja ha össze van csukva... akkor minek áll neki zúgni meg világítani...
Nekem az a célom, hogy ha alvó módban van akkor ne kapcsoljon ki be, hanem akkor ébresztem fel amikor mondjuk felnyitom vagy megnyomok valamit.
A beállításokban erre csak időkorlátot találtam hogy mikor aludjon el.
A másik, hogy az Xp-t szoktam úgy használni, hogy kijelentkezem a fiókból és jelszó megadással meg vissza lépek. Itt a 10-en ilyen funkciót nem találtam.
A beállításokban találtam hibernálást, ha lehajtom akkor hibernál úgy állítottam be. De azt, hogy ezt kattintással hogyan tudom elérni a főkapcsolóból olyat nem találtam.
Tud valaki segíteni nekem ezekben a beállításokban?
Nekem mindegy hogy alvó mód vagy hibernálás, a lényeg, hogy a folyamatot onnan tudjam folytatni ahol abbahagytam és alvó módba tettem vagy hibernáltam a gépet. Nem szeretem kikapcsolni bekapcsolni, mert új laptop lévén hát siralmas a betöltési idő, úgy hogy gyakorlatilag még üres az egész... Azt szeretném még, hogy kijelentkezek a fiókból, ekkor ugye kilép de kóddal vissza tudok lépni könnyen. Ezt a két dolgot szeretném beállítani de nem találom...

(#29370) #41133696


#41133696
törölt tag

Akiknek ezzel gondja lett volna:

(#29371) junior11 válasza tomp (#29363) üzenetére


junior11
veterán

Nekem sem sikerült telepíteni napokig, ma az alábbi cikk alapján már igen: [link]

The Truth Is Out There - Az igazság odaát van

(#29372) Burt1793


Burt1793
veterán

Üdv!

Frissült a windowsom a 1511-es verzióra, nagyon pofás lett, végre újra működik a media player, egy ideje folyton leállt...
Annyi lenne a kérdésem, hogy a frissítés után kell-e valami takarítást csinálni vagy már tart olyan szinten a w10, hogy takarít maga után?
Pl találtam egy ilyen mappát a C gyökerében: "$WINDOWS.~BT", amiben egy komplett w10 telepítő van 6 gigával. Eredeti pro verzió van fent. Amúgy ez a mappa nem törölhető, pedig én vagyok a rendszergazda, amikor kiírta, hogy nincs hozzá jogosultságom, inkább nem szórakoztam vele, de 6-7 giga nem kevés felesleg egy 120 gigás ssd-n.
Köszi.

(#29373) Thrawn válasza Burt1793 (#29372) üzenetére


Thrawn
félisten

Lemezkarbantartóval eltávolíthatod.

Different songs for different moods. łłł DIII Thrawn#2856 łłł Look! More hidden footprints! łłł D4BAD łłł WoT: s_thrawn łłł

(#29374) Burt1793 válasza Thrawn (#29373) üzenetére


Burt1793
veterán

Köszi szépen, CCleaner és hasonlók használata mennyire javasolt? Nem bírom ezeket annyira, mert használaton kívül is fut mindenféle szolgáltatásuk, így mindig letörlöm egy használat után. :D
Tyű, korábbi windows telepítések összesen 21 giga, azt írja, hogy szabadon törölhetőek... fura, tiszta formázással raktam fel a w10-et, egyszer. Hogy csinált ez ennyi szemetet?

[ Szerkesztve ]

(#29375) Thrawn válasza Burt1793 (#29374) üzenetére


Thrawn
félisten

Én használok hébe-hóba CCleanert, nem okozott bajt.

Different songs for different moods. łłł DIII Thrawn#2856 łłł Look! More hidden footprints! łłł D4BAD łłł WoT: s_thrawn łłł

(#29376) AtHoS válasza Burt1793 (#29374) üzenetére


AtHoS
nagyúr

Mivel vissza lehet állni a frissítésről a korábbi felállásra, így komplett mentést készít frissítés előtt

read-only mode on the forum

(#29377) Reinkz válasza fater69 (#29367) üzenetére


Reinkz
senior tag

Sajnos nem, szerintem majd karácsonykor újra húzom az egész wint egy pro verziora mert ez pro N-es es fent van a media feature pack, de már nem ez az első h szívok az N verzióval, érdekes laptopom gond nélkűl beveszi.

(#29378) Burt1793 válasza AtHoS (#29376) üzenetére


Burt1793
veterán

Igen, írta, hogy így majd nem tudom visszaállítani, ezért azt nem töröltem, csak a telepítésből visszamaradt windows fájlokat. Az is volt 16 giga.

Hibás 128 gigás sd kártyát (néha felismerte a windows) szeretnék valahogy beolvasni, hogy lementsem róla a zenéimet (autóban van a kártya), van rá valami ügyes mód? Linux látja, de ntfs-re van formázva a kártya, így nem tudja megnyitni, windows nagyon ritkán látja, általában úgy, ha a gép bekapcsolás előtt rákötöm a kártyát. Múltkor sikerült 15 gigát lementenem, de még van rajta bő 80, amit le kéne... sok idő volt kiválogatni és rárakni, ezért szeretném gariztatás előtt lementeni róla a dolgokat. Köszi.

[ Szerkesztve ]

(#29379) Doky586


Doky586
nagyúr
LOGOUT blog

Mi függ attól hogy a Win10 aktiválva van-e vagy nincs..?

Megjelenése óta fenn van a gépemen (igaz virtualbox-ban) de nem aktiváltam. Az aktiválás hiánya miben hátráltathat engem?

(#29380) oravecz56 válasza Habell (#29369) üzenetére


oravecz56
aktív tag

Szia

Oszika

(#29381) vlevi válasza Burt1793 (#29378) üzenetére


vlevi
nagyúr

"Linux látja, de ntfs-re van formázva "
Az nem szokta zavarni a Linuxot :)
A Linux gond nélkül tudja írni-olvasni az NTFS lemezeket.

(#29382) tomp válasza #41133696 (#29370) üzenetére


tomp
félisten

Igen este meg is találtam ezt a módszert. Sikeresen frissítettem is parancssorból. :)

(#29383) bobalazs válasza King Unique (#29361) üzenetére


bobalazs
nagyúr
LOGOUT blog (1)

Jövőre az ajánlott frissítésekbe lesz a windows 10. Most akkor képzeld el, akinél automatikusan települnek a frissítések 7-en. Mekkorát néznek majd.

(#29384) Burt1793 válasza vlevi (#29381) üzenetére


Burt1793
veterán

Most, hogy mondod, tényleg, hiszen a gép lemezeit is látja, akkor csak a sablon, nem olvashat hibaüzenetet értettem félre. Viszont azt tudta, hogy 128 gigás, tehát valamit érzékelt belőle, míg a windows nem...
Az sd kártya topikban nem tudtak segíteni. Sok géppel és kártyaolvasóval próbáltam, nem tudom, hogy mit lehetne kezdeni.

(#29383) bobalazs: Mi a baj a w10-zel? Messze gyorsabb és egyszerűbb kezelni is, jól is néz ki, nem terheli a gépet. Egyértelmű volt, hogy frissítek, pár évente úgyis újra kell rakni a C-t, hogy ne legyen gond, a fontos dolgok meg más partíción vannak, így nem nagy dolog a telepítés és a beállítás.
Én azért is frissítettem 10-re, mert gondoltam jó lesz a Lumia 930-cal együtt, de aztán eladtam a telefont, mert kikészített.

[ Szerkesztve ]

(#29385) fuze


fuze
őstag

Érdekes dolog ez, már más windows-okban is megfigyeltem, hogy egy bizonyos idő után a legördülő menük fordítva kezdenek működni. Tehát arra gondolok, hogy jobb helyett bal irányba nyílnak meg ezek az almenük, ami teljesen logikátlan. Nem lehet valahogy ezt visszaállítani? Biztosan valami bug lehet.

[ Szerkesztve ]

adms.hu | UI Designer

(#29386) oxalisz válasza #41133696 (#29370) üzenetére


oxalisz
tag

A probléma megoldva, köszönöm. :R

A hibáimból tanulok, az erdményeimből erőt merítek.

(#29387) fuze válasza fuze (#29385) üzenetére


fuze
őstag

Közben megvan a megoldás:

adms.hu | UI Designer

(#29388) rétisün válasza fuze (#29385) üzenetére


rétisün
veterán

ha nem fér el a legördülő menü, mindenképpen bal oldalon nyílik meg.

war...war never changes.... hol kezdődik a valóság, és hol ér véget a képzelet.....Ron Swanson for president !!

(#29389) wolfman


wolfman
veterán

Ebben a windows 10ben is van indexelés? Ezt itt hol lehet kikapcsolni?

„Ami mérhető, mérd meg! Ami nem mérhető, tedd mérhetővé!” – Galileo Galilei

(#29390) S-IW válasza wolfman (#29389) üzenetére


S-IW
tag

Szolgáltatások-Windows Search letiltás.

(#29391) King Unique válasza bobalazs (#29383) üzenetére


King Unique
titán

Ez mit is fog jelenteni pontosan? Nem fog rákérdezni, megerősítést várni, hogy akarsz-e frissíteni, hanem automatikusan frissül, mint egy 8 ---> 8.1 esetében? Mert, ha utóbbi, akkor az elég ciki lesz...

(#29392) Воланд válasza King Unique (#29391) üzenetére


Воланд
titán

kismillioszor le lett irva, hogy ha minden frissites automatikusra van allitva, akkor sem fog kerdes nelkul feltelepulni a w10.

"Woland egy fura sátán, nem Isten ellenfele, hanem afféle küldötte, végrehajtója egy megromlott emberi világban, csak annyi rossz van benne, amennyi itt rátapadt."

(#29393) bobalazs válasza Воланд (#29392) üzenetére


bobalazs
nagyúr
LOGOUT blog (1)

Még nem. ;]

Until now, users of Windows 7 and 8 have needed to register to upgrade to Windows 10. But that's about to change: soon the OS will be listed as an 'Optional Update' and -- from 2016 -- a 'recommended' update that will automatically install itself, if users have opted to receive updates in that way.

[ Szerkesztve ]

(#29394) Apucy01 válasza junior11 (#29371) üzenetére


Apucy01
őstag

Szia

hát én végig csináltam a cikkben leirtakat de az istenek sem akar telepedni

Frissítés a Windows 10 1511-es verzióját futtató x64-alapú rendszerekhez (KB3122947) - Hiba: 0x80070643

ugyan ez van mindig már nem tudom mit csináljak vele a virus kergető is ordit hogy az opredszer nem napra kész

nállam ez az első komolyabb gond a win 10 el de jó lenne ezt is megoldani valahogy !

Annyira profi nem vagyok hogy parancssorból csináljam igy passzolok

Csak simán Tolvaj KOBOLD!! :D

(#29395) pzstm válasza Apucy01 (#29394) üzenetére


pzstm
titán

nekem WU nem is dob fel ilyet :DDD

iPhone 15 Pro Max 256GB Black |Macbook Air M1|Xbox Series X|Írhatsz nyugodtan, de x64 alatt nem barátkozom :)| I'm not special...I'm just limited edition!

(#29396) Apucy01 válasza pzstm (#29395) üzenetére


Apucy01
őstag

már a f@.... ki van vele sikitozik hogy ez van de nem megy föl az istennek sem

Néhány frissítés letöltése meghiúsult. Tovább próbálkozunk.

Hibakód: (0x80246007)

[ Szerkesztve ]

Csak simán Tolvaj KOBOLD!! :D

(#29397) venomka1


venomka1
aktív tag

Sziasztok. A kerdesem az lenne hogy fut e minden most kiadott jatek normalisan a WIN 10 alatt? Mert tetszik az arculata a win nek,csak tartok par problematol, van valami baja ?

(#29398) fuze válasza rétisün (#29388) üzenetére


fuze
őstag

Ne haragudj, hogy ezt mondom de ha láthatóan még le is írtam a megoldást a saját kérdésemre, nem kell "megmondani a frankót".

adms.hu | UI Designer

(#29399) energomatt válasza venomka1 (#29397) üzenetére


energomatt
senior tag

Mert valamennyivel játszani szeretnél?

(#29400) Clemi válasza Clemi (#29328) üzenetére


Clemi
veterán

Érdekes módon, most megcsinálta gond nélkül a frissítést. Annyit csináltam, hogy a már letöltött telepítő csomagot könyvtárral együtt töröltem.

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Windows 10 (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.