Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Windows 10 (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2020-05-31 14:25:16

LOGOUT.hu

Mielőtt kommentelsz, olvasd el az Összefoglalót!
(Frissítve: 2020.05.31.)

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#29701) baboss válasza wolfman (#29691) üzenetére


baboss
őstag

Revo Uninstaller Pro, tud magyarul is, én ezt használom, ezzel biztos törölni tudsz minden progit.

[ Szerkesztve ]

(#29702) wolfman válasza baboss (#29701) üzenetére


wolfman
veterán

Köszönöm, majd kipróbálom. Ez akkor gondolom W10--el is kompatibilis!?

Én a lemezkarbantartóra gyanakszom, hogy az tett valamit, mert pár napja lefuttattam és kitörölhetett valamit, amit nem kellett volna.

„Ami mérhető, mérd meg! Ami nem mérhető, tedd mérhetővé!” – Galileo Galilei

(#29703) borat26 válasza borat26 (#29635) üzenetére


borat26
aktív tag

Erről senkinek semmi konkrétabb elképzelése sincs?

ASROCK B365 M Pro4 |Intel I5-9400F|Corsair Vengeance 2x8GB DDR4 2666 Kit|Gigabyte GTX 1070 Windforce 8GB OC |Thermaltake Element V3|Zalman ZM600 LXII|LG 29WN600

(#29704) tyan válasza borat26 (#29703) üzenetére


tyan
senior tag

Remélem nem volt még és nem ismétlek senkit :) :
Korábban kérdésként merült fel bennem, hogy abban az esetben, ha jogtiszta 32 bites Windows 7-ről lefrissítem a gépet 32 bites Windows 10-re, akkor utána tudok-e tiszta telepítést csinálni 64 bites Windows 10 telepítővel, úgy hogy a korábbi telepítésnél megadott termékkulcsot változatlanul hagyom, magyarul: elfogadja-e a 64 bites rendszer a meglévő termékkulcsot.

A válasz pedig az, hogy igen elfogadja. Próbaképp letöltöttem a 64 bites Windows 10 telepítő képfájlt, a régi rendszert legyalultam, felraktam a 64 bites Windows 10-et (a telepítés során kérte a termékkulcsot, de azt telepítés közben nem kell beírni), majd a telepítés végén, amikor be kell jelentezni a Windowsba, akkor a meglévő MS accounttal bejelentkezve automatikusan, gond nélkül aktiválja magát a 64 bites Win.

A fentieket azért írtam, hogyha valakinek esetleg kétségei lennének a 32 bites winről 64 bitesre való váltásban.

(#29705) Primary92


Primary92
senior tag

Bejelentkezéskor emlékeim szerint az órás kezdőképernyőt el lehetett tüntetni egy billentyű leütéssel (W8 alatt szinte biztos). Most valamiért csak egérrel lehet. Lehet vele valamit kezdeni, mert nem akarok átszokni.

(#29706) sgery válasza csixy (#29697) üzenetére


sgery
őstag

Viszont más meghajtón is vannak olyan mappák amiket nem akarom hogy lásson. Ezeket hogy tudom beállítani, hogy az enyémek legyenek? Mert ezeket látja

FurTv-s Lapeno figurát keresek, aki tudja hol lehet venni szóljon!!!:)

(#29707) saelin


saelin
veterán

Win 10-ben hogy lehet egynémely full screen alkalmazásból (pl egy befagyott játék) az asztalra kerülni? Próbáltam a windows gombot, win+D, alt+tab, alt+f4, de végül - és nagy nehezen - csak a feladatkezelő előhívása és az app kilövése oldotta meg. A rendszer látszólag nem fagyott meg, mert ment a zene a háttérben, mozgott a kurzor és az alt+tab-ra is reagált, csak épp azt nem csinálta amit kellett volna.
Ebbe már többször futottam bele, hogy obliviont kiakasztja egy mod és alig tudok belőle kilépni. Más appal is jártam már így. Szóval... wut? :F

"It is only with heart that one can see rightly; what is essential is invisible to the eye."

(#29708) Partyface007 válasza zsamiatt (#29649) üzenetére


Partyface007
őstag

upgradelj a media creation tool-al

(#29709) Partyface007 válasza sgery (#29706) üzenetére


Partyface007
őstag

mappa tulajdonságainál a security fülön tudod szabályozni ki és milyen jogosultsággal láthassa a mappákat

(#29710) kstcsk


kstcsk
tag

Találkozott már valaki ilyennel?
Mi a megoldás? Egy fiók van.

(#29711) Raruh válasza saelin (#29707) üzenetére


Raruh
tag

Windows + tab esetleg?

Raruh voltam! ~Do or do Not, There is NO try!

(#29712) bobalazs válasza kstcsk (#29710) üzenetére


bobalazs
nagyúr
LOGOUT blog (1)

Le vannak tiltva a beépített alkalmazások. Reinstall, vagy teljes újratelepítés.

(#29713) kstcsk válasza bobalazs (#29712) üzenetére


kstcsk
tag

Más megoldás nincs?

(#29714) saelin válasza Raruh (#29711) üzenetére


saelin
veterán

Majd megnézem, ha lesz következőleg olyan.

"It is only with heart that one can see rightly; what is essential is invisible to the eye."

(#29715) Bobo_07


Bobo_07
csendes tag

Sziasztok!
Nem tudjátok hogy miért lehet az hogy windows 10 Enterpise-t használok és még nem tudom letölteni a legfrissebb frissítést.Vagy valahol lehet manuálisan is fel tenni ?

(#29717) zsamiatt válasza Partyface007 (#29708) üzenetére


zsamiatt
őstag

na de a sima win update nem fogja küldeni?

Eladó HP Proliant DL380 G6 használt szerver -- KTM Peak air 29" használt MTB -- Adidas 48.5 kék sneaker új Érdeklődés privátban!

(#29718) sgery válasza Partyface007 (#29709) üzenetére


sgery
őstag

Ezt is tudom, próbáltam is de nincs olyan beállítás, ahol csak azt a bizonyos felhasználót tilthatom le.
Mikor pl. a sima felhasználói csoportot tiltom, akkor engem mint admint is kitilt a használat alól :/

FurTv-s Lapeno figurát keresek, aki tudja hol lehet venni szóljon!!!:)

(#29719) Partyface007 válasza sgery (#29718) üzenetére


Partyface007
őstag

miért ne lenne? lehet explicit tiltást is adni egy felhasználónak másrészt nem kell csoporta adni elég ha magadnak adsz jogot..

amúgy a tiltás célravezetőbb...

hol nézed?

jobb egérgomb properties/tulajdonságok a mappán majd a security/biztonság fülön edit/szerkesztés
add/hozzáadás beadod a felhasználót majd a full control oszlopnál deny/tiltás(nem tudom mi a magyar fordítása) -t pipálod be.

[ Szerkesztve ]

(#29720) Partyface007 válasza zsamiatt (#29717) üzenetére


Partyface007
őstag

elméletileg küldenie kéne..

(#29721) r3dsnake


r3dsnake
nagyúr

Pár napja toltam fel a múltkori nagy frissítést, most épp a start gombra kattintva nem történik semmi. Röhejes. Komolyan ezért zárjak be mindent, és indítsam újra a gépet? Hogy bejöjjön a start menü? Ráguglizva nagyon nem egyedi probléma.

(#29722) bobalazs válasza r3dsnake (#29721) üzenetére


bobalazs
nagyúr
LOGOUT blog (1)

Pont ma volt ilyen probléma nekem is.

(#29723) vlevi válasza r3dsnake (#29721) üzenetére


vlevi
nagyúr

"Pár napja toltam fel a múltkori nagy frissítést"
Én kb 1 órája toltam fel a nagyonnagy frissítést (7-ről 10-re, mostmár a "rendes" gépemen), de megragadtam 10240-en, és nem akar feljebb menni.
Mivel a Win aktiválva van (gépház szerint), én asszem csinálok egy rendszermentést, macirummal, és feltolom újra a rendszert, mert pendriveon megvan a 10586. Amúgy is újra akartam rakni frissítés után, mert ez már egy többéves win7, ráadásul még nem is UEFI-ben volt telepítve, annyit pedig adni akarok neki, hogy UEFI legyen.

(#29724) bepken válasza r3dsnake (#29721) üzenetére


bepken
veterán

most kicsit én is hülyén érzem magam, hogy még külön időt és energiát is képes voltam belefektetni, hogy felmenjen ez az update...így utolag, inkább hagytam volna a csába.... :DDD (nálam az elérhető kapcsolatok és a műveletiközpont szarakodik. ha felpattanok wifire, akkor először lan hálózati ikon jelenik meg a tálcán, majd néhány másodperc után ledob, onnantól pedig csak gépházból tudok csatlakozni a hálózatra)

╔═══════ "Csak egy visszatérés létezik és az nem a királyé...hanem a JEDIÉ!" ═════╗ ╚════════════════ Xiaomi Mi A1 ═════ Huawei Nova 5T ═════════════╝

(#29725) borat26 válasza borat26 (#29703) üzenetére


borat26
aktív tag

Ennyire egyéni a problémám?

ASROCK B365 M Pro4 |Intel I5-9400F|Corsair Vengeance 2x8GB DDR4 2666 Kit|Gigabyte GTX 1070 Windforce 8GB OC |Thermaltake Element V3|Zalman ZM600 LXII|LG 29WN600

(#29726) Piziii


Piziii
tag

Sziasztok! SOS-ben kérnék segítséget... Apum gépén win8.1 volt melyet reseteltem aztán feltelepült a win 10 és nem működik most a store, se a képek... Rányomok hogy megnyit és csak felvillan az ablak majd bezárul... Kérlek segítsetek!

Lenovo B50-30 / Intel Pentium N3540 / 4GB ram

[ Szerkesztve ]

(#29727) anorche1


anorche1
őstag

.

[ Szerkesztve ]

"It never gets easier, you just go faster." Greg LeMond

(#29728) Partyface007 válasza borat26 (#29725) üzenetére


Partyface007
őstag

PC vagy laptop?

(#29729) Partyface007 válasza Piziii (#29726) üzenetére


Partyface007
őstag

http://winaero.com/blog/how-to-restore-windows-store-in-windows-10-after-removing-it-with-powershell/

vagy szintén emelt színtű powershellből

Get-AppXPackage | Foreach {Add-AppxPackage -DisableDevelopmentMode -Register "$($_.InstallLocation)\AppXManifest.xml"}

[ Szerkesztve ]

(#29730) SP4C3 válasza borat26 (#29635) üzenetére


SP4C3
veterán

Ha laptop/notebook, akkor a biosban tiltsd le a funkciógombokat.

Próbáld [Fn]+[Ctrl] ugyanazt produkálja-e mint Fn nélkül.

-JNA- Yugoslav National Army // ⍟T-34-85⍟ // MSI H81M-P33 / Intel Xeon E3-1220 v3 @ 3.5GHz / 16GB DDR3 @ 1600MHz / Gigabyte RX470 4GB. sp4c3.speedtestcustom.com

(#29731) SP!T


SP!T
addikt

Sziasztok!

Valahogy be lehet állítani, hogy az értesítési ikonok mind megjelenjenek? Ne pedig egy nyillal kelljen kinyitogatni? Illetve, hogy tüntetem el onnan pl a hálózati ikont, ezt az értesítő levél ikont?

Köszi!

There's a device that I've been using called a whoop.

(#29732) S. Szabi válasza SP!T (#29731) üzenetére


S. Szabi
őstag

Helló!

Hálózati, stb. ikon elrejtése: tálcán jobb klikk, Tálca beállításainál Értesítési terület: Testreszabás.., majd az itt feljövő Gépház menüben "A tálcán megjelenő ikonok kiválasztása". Ugyan itt be tudod állítani azt is, hogy mindegyik ikon mindig látszódjon.

Most nézem, ha így rejted el, csak a nyilas részba pakolja őket.

[ Szerkesztve ]

(#29733) Armahun


Armahun
addikt

Sziasztok.

Két kérdésben segítsetek légyszíves.

Az egyik ami nem tetszik, hogy ha leállítom az asztali gépemet, akkor a leállítás során az energia gazdálkodás által korábban kikapcsolt merevlemezeket feleslegesen felpörgeti sorban és csak ezután áll le a gép.
Számomra ez rongálás kategória egy másodpercre bekapcsolni valamit.

A másik szintén merevlemezes. A notiban használat közben folyamatosan 5-10 másdpercenként kapcsolgatja ki be a merevlemezt. Ez mitől lehet?

Ha szerinted egy tárgy lehet Ő, akkor te is az vagy. Jó étvágyat evés előtt illik kívánni. A már evő embert ezzel étkezévében megszakítani igen nagy illetlenség.

(#29734) S. Szabi válasza SP!T (#29731) üzenetére


S. Szabi
őstag

Na, megtaláltam, van olyan menüpont is, a másik alatt, hogy "Rendszer ikonok engedélyezése vagy letiltása"

(#29735) borat26 válasza Partyface007 (#29728) üzenetére


borat26
aktív tag

Pc-ről van szó.

SP4C3:: Pc, de a bill-en van FN gomb, de a "hiba" ugyanúgy fent áll ennek a gombnak a használata mellett is.

[ Szerkesztve ]

ASROCK B365 M Pro4 |Intel I5-9400F|Corsair Vengeance 2x8GB DDR4 2666 Kit|Gigabyte GTX 1070 Windforce 8GB OC |Thermaltake Element V3|Zalman ZM600 LXII|LG 29WN600

(#29736) S. Szabi válasza Partyface007 (#29728) üzenetére


S. Szabi
őstag

Laptop mióta nem PC (Personal Computer avagy személyi számítógép!)? Vagy csak engem idegesít ez ebben a formában :F

Asztali gép, Desktop PC, vagy mit tudom én, meg Laptop, Notebook stb... Mind PC!

[ Szerkesztve ]

(#29737) LógaGéza


LógaGéza
addikt

Üdv!
HEVC támogatással hogy állunk? Még mindig nincs?

"Go to work, get married, have some kids, pay your taxes, pay your bills, watch your tv, follow fashion, act normal, obey the law, and repeat after me: I AM FREE"

(#29738) codec


codec
senior tag

Sziasztok! Remélem jó helyre írok, de olyan win10-es hálózati problémával akadtam össze amit nem értek, adott 2 gép amik win 7 alatt látták egymást, win10 frissítés után viszont az egyik gép nem látszik(ami nem látszik, az saját magát se látja a hálózaton.), ami érdekes ping-gel látják egymást, csak egymás hálózatán nem szerepelnek. Valami ötlet?

Az intelligencia hiánya gyógyíthatatlan betegség, azonban a tünetei jól kezelhetőek!

(#29739) codec válasza codec (#29738) üzenetére


codec
senior tag

Lényeg: 1-es gép látja saját magát a hálózaton de a 2-es gépet nem. 2-es gép nem látja saját magát a hálózaton, viszont az 1-est látja. És mindkettő pingelhető.

Az intelligencia hiánya gyógyíthatatlan betegség, azonban a tünetei jól kezelhetőek!

(#29740) Syl válasza codec (#29739) üzenetére


Syl
nagyúr

Valami zsenik programozzák a windows hálózati részét. A 2000-es óta egyre sz*rabb.
Én már azzal nem is foglalkozom, hogy milyen random módon látják - nem látják egymást a gépeim. Mindent a NAS-on keresztül másolok.
De az különösen bosszant, hogy beállítom ne kérjen jelszót a hálózati megosztás, aztán amikor a megosztott nyomtatót szeretném a másik gépen (win 8.1) felvenni, kéri a jelszót... :W

Never let your sense of morals prevent you from doing what's right.

(#29741) Sholom


Sholom
tag

Miért csatlakozik a W10 "System services" cloudfrontos ip címekhez minden internetre lépésnél? Furcsa.

Rendesen aktivált példány (W8>W10)

(#29742) Piziii válasza Partyface007 (#29729) üzenetére


Piziii
tag

Köszi :R

(#29743) AtHoS válasza borat26 (#29735) üzenetére


AtHoS
nagyúr

Ezekből eddig mit próbáltál?

1. képernyő billentyűzet használatával ugyanúgy jelen van-e a probléma?
2. Másik billentyűt a gépre dugva az is ugyanezt produkálja?
3. ez a billentyű másik gépen is ugyanezt produkálja?

szerk.

KM Player van e telepítve nálad?

szerk2.

CNET toolbar lett-e telepítve

[ Szerkesztve ]

read-only mode on the forum

(#29744) m1lan


m1lan
őstag

Sziasztok!

Olyan problémám akadt a Windows 10-et futtató laptopomon, hogy lassan 2 hónapja nem hajlandó rákapcsolódni a Microsoft szervereire. Nem tudom frissíteni sem a rendszert, sem az alkalmazásokat, de még a játékok sem tudnak az Xbox Live fiókhoz csatlakozni.

- Ha rámegyek a Gépházban a Frissítés és Biztonság menüpontra, azt írja, hogy a rendszer naprakész, viszont október elején keresett utoljára frissítést. A manuális keresés sokáig csak "pöttyözik" majd 0x800705b4 hibaüzenetet dob. Rákerestem a kódra, viszont a különféle cikkekben/fórumokon ajánlott megoldások nem segítettek.

- Az Áruházban 3 frissítés van a várólistában, ezek mellett a "Letöltés indítása" felirat olvasható, de nem történik semmi, és a manuális frissítés sem csinál semmit, csak tölt a végtelenségig. Időközben több alkalmazás is jelezte, hogy van újabb verzió, de semmilyen módon nem tudom ezeket letölteni.

- Az Asphalt 8 azt írja, hogy nem jelentkeztem be az Xbox Live fiókomba, viszont ha rámegyek a "Sign in" feliratra, kiírja, hogy "Signing in", de nem jelentkezik be, és a játék enélkül nem is használható (multiplayer, events...)

Van esetleg valami mód arra, hogy újratelepítés nélkül használhatóvá tudjam tenni? Ha nem, az Asphalt 8-ról tudnék esetleg valamilyen módon biztonsági másolatot készíteni?

Telekom HU | IPHONE 13 PRO MAX

(#29745) AtHoS válasza m1lan (#29744) üzenetére


AtHoS
nagyúr

Ilyen hibát tűzfal, babrált HOSTS fájl és ugye ezeket előidéző ún. "kémkedésgátlóprogramok" sz.rok tudnak okozni.

Na ezeket vedd sorjában, hátha megleled a hiba forrását

read-only mode on the forum

(#29746) m1lan válasza AtHoS (#29745) üzenetére


m1lan
őstag

Hosts fájlhoz nem nyúltam, kémkedésgátlóm pedig nincsen, nem is igénylem, mivel semmi olyat nem tárolok a laptopomon :)

Nem is értem, hogy mi történt vele. Rendesen jöttek a frissítések egy ideig, aztán gondolt egyet, és megrekedt. Most találtam egy videót, ami alapján a Defender is lehet a ludas (nálam ez ki volt kapcsolva) most visszakapcsoltam, lefuttatok egy vizsgálatot, kap egy restartot, aztán meglátjuk.

Telekom HU | IPHONE 13 PRO MAX

(#29747) netpeti98 válasza m1lan (#29746) üzenetére


netpeti98
addikt

Ha belenézel a hots fájlba, akor mit látsz? Lehet valami vírusod van és az írta bele a Microsoftos címeket.

Érdemes lenne lefuttatni a Malwarebytes Anti-Malwaret.

(#29748) m1lan válasza netpeti98 (#29747) üzenetére


m1lan
őstag

Semmi rendellenes nincs benne, teljesen "sample" hosts fájl, minden sor előtt # van.

Továbbra sem működik, úgyhogy lefuttatom az általad ajánlott programot.

Telekom HU | IPHONE 13 PRO MAX

(#29749) AtHoS válasza m1lan (#29748) üzenetére


AtHoS
nagyúr

Mondjuk mivel nemrég érkezett egy "nagy" frissítés a 10-hez, frissítsd MCT-vel vagy tölts le egy új verziós telepítő ISO-t és azt kiírva lemezre/penre arról frissítsd a rendszert.

Valószínű, hogy az megjavítja nálad a problémás területeteket

read-only mode on the forum

(#29750) m1lan válasza AtHoS (#29749) üzenetére


m1lan
őstag

A @netpeti98 által ajánlott program még fut, viszont talált egy BrowserModifier nevű kártékony fájlt, amit rá 5 percre a Defender is feldobott, így már el is távolítottam. Megvárom már a vizsgálat végét, aztán nekiugrok a frissítésnek MCT-vel, az a biztos! :)

Köszönöm szépen a segítségeteket! :R

Telekom HU | IPHONE 13 PRO MAX

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Windows 10 (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.