Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Windows 10 (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2020-05-31 14:25:16

LOGOUT.hu

Mielőtt kommentelsz, olvasd el az Összefoglalót!
(Frissítve: 2020.05.31.)

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#28551) netpeti98 válasza Az-X (#28540) üzenetére


netpeti98
addikt

De akkor igen, bocsánat az eredeti kérdést nem olvastam. :(

(#28552) #14595328 válasza #14595328 (#28547) üzenetére


#14595328
törölt tag

A lényeget kihagytam:

Tudna valaki adni egy SHA-t x64-es magyar, MCT-lal készült, 10.0.10586.0 ISO-hoz?

Köszönöm!

(#28553) hackeeeee válasza pzstm (#28539) üzenetére


hackeeeee
Jómunkásember

Szuper, köszi! :R

Véleményem szubjektív...

(#28554) Syl válasza Thrawn (#28542) üzenetére


Syl
nagyúr

Köszi a linket, de ezt már ismerem. Nem segít.
Ráadásul az első leírás nem is Win10-re készült, itt nincs WUa vezérlőpultban.

Never let your sense of morals prevent you from doing what's right.

(#28555) Thrawn válasza Syl (#28554) üzenetére


Thrawn
félisten

Kipróbáltam, nálam sem segített. Mondjuk én hetesről upgradeltem egy ideig probléma nélkül tudtam használni a rendszert, de ez a novemberi frissítés nálam is megkavarta a dolgokat. Érik a friss telepítés, már csak idő kellene hozzá :U

Different songs for different moods. łłł DIII Thrawn#2856 łłł Look! More hidden footprints! łłł D4BAD łłł WoT: s_thrawn łłł

(#28556) Polllen válasza The DJ (#28548) üzenetére


Polllen
nagyúr

Szia!

Kalibráld a cleartype-t.

"Odamentem egy párhoz...négyen voltak!"

(#28557) CartmanLand0 válasza sirály12 (#28549) üzenetére


CartmanLand0
senior tag

Nem használok :(

A jó hírnévhez egy élet munkája kell ... a lerombolásához elég egy perc ...

(#28558) The DJ válasza Polllen (#28556) üzenetére


The DJ
addikt

Megtörtént, de így se az igazi. Firefoxban nincs gond, viszont például így néz ki az eszközkezelő: [link]

Több telepített programomban is ez a helyzet.

https://wpszaki.hu - Minden, ami WordPress, cikkek kezdőknek és haladóknak.

(#28559) vlevi válasza The DJ (#28548) üzenetére


vlevi
nagyúr

Képernő beállitasokat nézd meg, mert lehet, hogy a felskálázás be van kapcsolva.

(#28560) edari válasza The DJ (#28558) üzenetére


edari
őstag

DPI nincs növelve?

(#28561) Frenky89 válasza Frenky89 (#28526) üzenetére


Frenky89
őstag

:F Működhet egyáltalán ez a fájlból visszaállítás, vagy kezdjek el aggódni/más megoldás után nézni?

(#28562) poirot válasza poirot (#28536) üzenetére


poirot
senior tag

Na sikeresen leküzdöttem, sikerült átneveznem a gépet.

Az asztalon jobb egérgomb képernyő beállítás, majd legalul a névjegy, majd gép átnevezése.

(#28563) The DJ válasza vlevi (#28559) üzenetére


The DJ
addikt

A képernyő beállításoknál 125%-on van a csúszka, de ezt írja ajánlottnak. Próbaként visszaállítottam 100%-ra, a homályosodás és az elmosódás meg is szűnt mindenütt, de így meg használhatatlan a rendszer, minden annyira apró, hogy alig látni.

https://wpszaki.hu - Minden, ami WordPress, cikkek kezdőknek és haladóknak.

(#28564) King Unique válasza The DJ (#28563) üzenetére


King Unique
titán

Nálam is hasonló a probléma 1366x768-as laptop kijelzőn...100%-on kicsit apró minden. A TH1-ben hiába állítottam a gépházban és vezérlőpultban is 125%-ra, egyszerűen sz@r volt... A TH2-ben javítottak rajta, mert ha mind2 helyen beállítom, akkor élesek a betűk, nincs elmosódás. De maguk az asztali elemek, még mindig helyenként túl nagyok, kissé kényelmetlen az elrendezés. A Start menü is elég hülyén néz ki így.
Persze Win7 és Win8.1 alatt semmilyen probléma nincsen, ott tökéletes minden téren a 125%-os nagyítás. :) Csak ez a fránya X-es... :D

[ Szerkesztve ]

(#28565) The DJ válasza King Unique (#28564) üzenetére


The DJ
addikt

Hát akkor úgy tűnik együtt kell élnem ezzel amíg nem érkezik valami normális megoldás. :(

Még egy kérdés: Normális, hogy ezt írja az aktiválási rész a gépházban?

"Az eszközön található Windows 10 példányt már aktiválták egy digitális jogosultsággal."

A géphez Windows 7 járt, frissítve lett Windows 10-re, utána legyalultam és újratettem a 10-est.

https://wpszaki.hu - Minden, ami WordPress, cikkek kezdőknek és haladóknak.

(#28566) Fercsáj


Fercsáj
csendes tag

Nekem win 10 Home verzíóm van. Nem tudom kapcsolgatni a hangkimeneteket, csak úgy ha előhyvom a hangbeállításokat és és éppen használni kívánt hangeszközt állítom be alapértelmezettként. Az egyik hangkimenet a videókártya HDMI csatlakozója, ami a TV-re megy, a másik pedig az alaplapi line-out, ami egy erősítőre megy. Tduja valaki, hogy lehetségese-e egyszerűbb módon a hangkimenetek váltása?
A tálcán a kis hangszóró ikonnál mindig csak egy csúszka jeleneik meg.

"Fiam, mindegy mennyire értesz valamihez, legalább egymillióan sokkal jobban értenek hozzá"~Homer Simpson

(#28567) King Unique válasza The DJ (#28565) üzenetére


King Unique
titán

Igen, ez a skálázás probléma nem kicsit bosszantó... :(((
Én többek között épp ezért is használok inkább Win7/ 8.1-et mert azoknál ok. A Win10 külön partíción csücsül és ritkábban nyomogatom. Megoldás max egy következő build lehet (RS1), de addig nem mindenkinek van türelme várni. Én is azt hittem, hogy kiadnak a TH1-re is vmi frissítést, de csak halogatva lett a TH2-ig a dolog.

Aktiválási problémádra nem tudok mit mondani, én ilyennel még nem találkoztam. Csak azt tudom, hogy ha TH1 esetében már 1x frissítve lett 10-esre, akkor beregisztrálta a gépet és utána mehet a tiszta telepítés is. A TH2 meg elvileg elfogadja a 7/ 8.1 kulcsokat is tiszta telepítéskor.

[ Szerkesztve ]

(#28568) malnabokor válasza The DJ (#28548) üzenetére


malnabokor
senior tag

A kérdéses programokban meg lehet oldani a problémát: jobb gomb az ikonra/.exe fájlra, tulajdonságok, kompatibilitás, átméretezés letiltása nagy DPI esetén.
Így nem lesz elmosott, asztali beállítások, programon kívüli elemek maradnak eredetiben, cserébe kicsik lesznek a gombok többnyire a programon belül.

Windows-on belül én eddig jóformán csak az eszközkezelőben találkoztam vele, vagy ha olyan felületre tévedek, ami jellemzően a windows vista óta érintetlen, azora sajnos nem tudok megoldást (ha megtalálod a fájlokat, talán azzal is meg lehet játszani, azt nem tudom).

[ Szerkesztve ]

köztudott hogy az elektromos dolgok füsttel működnek, azaz ha egyszer kijön a füst nem működnek többet.

(#28569) The DJ válasza malnabokor (#28568) üzenetére


The DJ
addikt

Köszönöm mindenkinek :R

https://wpszaki.hu - Minden, ami WordPress, cikkek kezdőknek és haladóknak.

(#28570) Tiger.


Tiger.
nagyúr

Nekem eredeti win7 em van amikor feltelepítem be iróm a serialt és ki irja aktiváltam, a kérdésem az hogy ha ennél rá frissitem a win10et és utána rendesen újra rakom akkor az is legális lesz?

Intel I7 4790 3.6gh/Geforce Rtx 2060S /Alienware 2014/Asus Rog Strix g531gu/Creative SB ZxR /16gb ddr3/ Htc One/Iphone 13 Pro Max/ Creative Gigaworks S750 7.1/ Z5500/ Apple Iphone 5S.

(#28571) Snip3r_HUN válasza Tiger. (#28570) üzenetére


Snip3r_HUN
addikt

Igen,a frissítést követő tiszta telepítésnél az aktivációs kulcs kérésénél tovább kell lépni,majd újraaktiválódik magától mikor kiolvassa a biosból a kulcsot. Alaplap cserénél kell érdeklődni a supportnál.

In space, no one can hear your coils whine... | HP Omen 15 | PS4 Slim 1TB | Huawei P20 Pro

(#28572) Tiger. válasza Snip3r_HUN (#28571) üzenetére


Tiger.
nagyúr

Ez bármikor így lesz? Mert még nem tervezem felrakni a win10et.

Intel I7 4790 3.6gh/Geforce Rtx 2060S /Alienware 2014/Asus Rog Strix g531gu/Creative SB ZxR /16gb ddr3/ Htc One/Iphone 13 Pro Max/ Creative Gigaworks S750 7.1/ Z5500/ Apple Iphone 5S.

(#28573) Munkas


Munkas
aktív tag

Abban szeretnék segítséget kérni, hogy lehet használni a fájlmegosztást?
Van egy win10 és egy win7 gép, mindegyiken megosztok egy egy-egy könyvtárat, hozzáadok mindenkit teljes hozzáféréssel, aztán megpróbálok csatlakozni. Erre mind a kettőnél hálózati hitelesítő adatokat kér. Oda vajon mit kell beírni? A win7-en nincs jelszó beállítva a fiókhoz, a win10 meg pin kóddal megy.

(#28574) AtHoS válasza Feri1977 (#28483) üzenetére


AtHoS
nagyúr

Esetleg "találgatás" helyett léphetnél is valamit, hogy kiderüljön mi okozza a számodra szinte kivárhatatlan késlekedést indítás közben: Soluto – Anti-Frustration Software

Munkas

A hálózati megosztáshoz külön jelszó kerül alapértelmezetten beállításra - a hálózat létrehozásakor fel is hívja a figyelmet, hogy írd le / jegyezd meg a kiírt jelszót, mert másik gépről való hozzáféréskor szükséged lesz rá

[ Szerkesztve ]

read-only mode on the forum

(#28575) Munkas válasza AtHoS (#28574) üzenetére


Munkas
aktív tag

Emlékeim szerint nem hoztam létre hálózatot. Csak sima fájlmegosztást csináltam.
(Pont azért, mert nagyon macerásnak találtam a win10 paranoiás hozzáférésfilozófiáját. Ahol lehetett kikapcsoltam, vagy minimálisra állítottam a biztonsági funkciókat, és még így is olyan körülményes ez a része, hogy folyamatosan visszasírom az XP-t, ott egy-két kattintással megvolt minden, itt meg mindenféle szabályokra kell figyelni.)
De a win7 felől sem tudom elérni, pedig az korábban ment (igaz nem win10-el).

Azért csak lehet valamit tenni, ugye?

(#28576) AtHoS válasza Munkas (#28575) üzenetére


AtHoS
nagyúr

Akkor a Hálózati és megosztási központ > Speciális megosztási beállítások módosítása részen kapcsold ki a Jelszóval védett megosztást (összes hálózat)

read-only mode on the forum

(#28577) RockHaRD


RockHaRD
addikt

Látom, hogy jött vmi komoly frissítés a winhez. Ha futtatom a winver-t, akkor neekm azt írja, hogy verzió 10.0, és build 10240. Honnan tudom akkor megnézni, hogy frissült-e a rendszerem? Update be van kapcsolva, és nem jelez semmi újat.

(#28578) steele80


steele80
senior tag

Úgy tűnik a TH2 frissítési lehetőség is eltűnt a WU-ról egy időre. Valami nem kerek.

(#28579) Dumi86 válasza steele80 (#28578) üzenetére


Dumi86
senior tag

Az ISO fájlok továbbra is elérhetőek :R Valószinű nem magával a frissitéssel lehet gond,mert akkor már az ISO-k se lennének. Más célja lehetett ezzel MS-nek hogy Update-n se elérhető meg visszatették a régi MCT-t. Szerintem hétfő-kedden biztos kiderül mi történt.

Mobil: Samsung Galaxy A41 DS (2020) Android 12.0 PC: Asus K31AN , Samsung 8GB DDR3L Ram , Crucial BX500 480GB SSD , Gigabyte 720 GT 1Gb , Windows 10 Home 21H2 (19044.2075) OEM , Vivaldi 5.3.2679.61 , Eset Nod32 Antivirus 15.2.11.0

(#28580) Munkas válasza AtHoS (#28576) üzenetére


Munkas
aktív tag

Ez bejött. Kösz!
Mondjuk azért furcsa, hogy nem tudom a fiókokat azonosítani. Nem a hálós jelszó kellett neki, hanem a felhasználó aki fellép. Pedig mindkét gépen rendszergazdi a felhasználó. Win7-nél még elképzelhető, hogy a nincs jelszó-t nem hiszi el a win10, de visszafelé, vajon mivel kell azonosítani? Van win fiók, állítólag az mindent visz, de e szerint mégsem.

(#28581) kungzi


kungzi
veterán

Udv

Notim van. (Adatlap) Windows 10 64bit Pro van fent.
Sokszor elofordul, hogy nem kapcsol ki a gep kikapcsolasnal es csak vilagit a led es megy tovabb kikapcsolt kepernyovel. Mi ez? Miert nem kapcsol ki? Neha ujrainditasnal meg kikapcsol.

Pls help

Koszi

(#28582) Máté94 válasza kungzi (#28581) üzenetére


Máté94
addikt

A géped 8.1-hez való Intel MEI driverét tedd fel.

(#28583) kungzi válasza Máté94 (#28582) üzenetére


kungzi
veterán

Megprobalom koszi.

(#28585) tlac


tlac
nagyúr

mit lehet akkor tenni, ha a KB3106932 nem akar települni?

(#28586) werszomjas


werszomjas
őstag

Üdv.

Van egy laptop win7 pro-val, szeretném frissíteni win10-re, de a "Frissítések letöltése" ablaknál a "Frissítések keresése: 0%"-on áll már fél órája, valamiért nem lép tovább.

Ha letöltöm a microsoft oldaláról az ISO-t és felteszem egy pendrive-ról tiszta telepítéssel, akkor a win7-es laptop alján lévő kóddal tudom aktiválni? :R

üdv

(#28587) AtHoS válasza werszomjas (#28586) üzenetére


AtHoS
nagyúr

Az új 10586-os verziójú telepítő elfogadja a kódot, de amint olvastad éppen furcsa mód eltüntették MS-ék MCT felől ezt a verziót, amire még nincs épkézláb magyarázat.

Itt van közvetlen link az új verziójú MCT progira, ami a 10586-os verziót tudja leszedni [link]

Egyéb iránt ha nem akarod kivárni, míg bedobja a WU a 10-esre való frissítést, akkor még win7 alól indítod a MCT progit és onnan is kezdheted a frissítést, nem kell feltétlenül ISO-zni. Itt mindegy, hogy az új 10586-os verzióval vagy a júliusi 10240-essel kezdesz, mert mindkettő aktiválja majd magát az aktivált win7-ből kiindulva, de ugye miért a régivel frissítenél, ha van lehetőség egyből a mostani verziót felrakni.

read-only mode on the forum

(#28588) raidx válasza AtHoS (#28587) üzenetére


raidx
őstag

Sajnos már csak a WU-n keresztül lehet frissíteni! MS megszüntette a frissített ISO letölthetőségét. Helyette a 1024 fog lejönni.

Aki nem próbálja meg a lehetetlent, az a lehetségest sem fogja elérni soha. (Goethe) RaidX

(#28589) szinesz.bob válasza bopeti98 (#28513) üzenetére


szinesz.bob
senior tag

"Itt 15 másodpercről van szó nem 1 óráról, vagy 1 napról, de még csak nem is 1 percről, hanem 15 másodpercről!
Azért ez nem akkora tragédia hogy egy nap 10x le kelljen írni ide. :Y"

Nekem az! Te a MS embere vagy?? :))

(#28590) Frenky89 válasza Frenky89 (#28561) üzenetére


Frenky89
őstag

:(

(#28591) worxland válasza szinesz.bob (#28589) üzenetére


worxland
addikt

Az biztos, hogy Te viszont elég unalmas vagy feri1977-el együtt az állandó nyafogásotokkal.

''It's difficult to work in a group when you're omnipotent.'' - Q

(#28592) mokus1


mokus1
addikt

Most lett elegem a win10ből. Mióta fent van random módon a wifi jelet felkiáltó jellel eldobja, visszacsatlakozom utána megint megy.

(#28593) #56474624 válasza CartmanLand0 (#28527) üzenetére


#56474624
törölt tag

Nálam nyitott start menünél villogott egyet úgy 15-20 másodpercenként az Asztali háttérkép (és csak az). Fene sem tudott rájönni, miért (már driver telepítés előtt is), de idegesítő volt. :) Vannak még ilyen rejtélyes hibák sajnos. Merem remélni, hogy jövő év közepe felé már rendben lesz annyira ez az oprendszer is, mint most a 8.1. :U

[ Szerkesztve ]

(#28594) Elektrikus válasza AtHoS (#28587) üzenetére


Elektrikus
csendes tag

Szia!

"Egyéb iránt ha nem akarod kivárni, míg bedobja a WU a 10-esre való frissítést, akkor még win7 alól indítod a MCT progit és onnan is kezdheted a frissítést, nem kell feltétlenül ISO-zni."

Ez vajon Windows 10-re is igaz (lehet), mert akkor megprobállom (240 build)

Köszönöm a választ! (épen 8.1 ent próba alatt vagyok DE van 10 Pro is (másik HDD-n)

mokus1:

Neked legalább van WIFI-d, de nekem két TP-LINK-kel fel se ajánla a WIFI-t...

[ Szerkesztve ]

(#28595) szinesz.bob válasza worxland (#28591) üzenetére


szinesz.bob
senior tag

Tipikus.... :)
Gondolom örülsz a + betöltési időnek. És a win10 tökéletes....
Aki mást mond nyafog....

(#28596) mokus1 válasza Elektrikus (#28594) üzenetére


mokus1
addikt

A belső wifivel nekem sem működik... Külső wifivel megy, így elég bugosan.

(#28597) harni71


harni71
csendes tag

sziasztok ,azt az infót kaptam a hálozatos topikban hogy itt probálkozzak ezzel,olyan problémám lenne hogy van egy otthoni hálózatom , ami áll 1 wifi routerből, 1 switcből 2 médiaplayerből , 2 hálózati adattárból és 2 win 10 t futtató számítógépből, ezek kábellel vannak összekötve és van még pár wifi eszköz, ezt a rendszert teljes megelégedettséggel használtam tegnapelőttig:(, az történt hogy eddig kinyitottam a totalcommander hálózati részét ott látta az összes eszközt és tudtam bármit másolni a gépek a médiaplayerek és az adattárak közt, elvileg semmit se változtattam de két napja mindkét számítógép csak médiaeszközként látja a hálózati tárolókat és nem tudok adatokat mozgatni, a médiaplayerek továbbra is le tudnak játszani a hálózati adattárakról, megvolt az összes eszköz áramtalanítása ,újraindítása ,kábelek átnézése de továbbra is csak médiaeszközként szerepelnek az adattárak a totálcommanderben és a sajátgépben is nem lehet másolni rájuk , sajna az én hozzáértésem tovább nem terjed ,ezért szeretnék valami ötletet kérni, Köszi előre is

(#28598) mokus1 válasza szinesz.bob (#28595) üzenetére


mokus1
addikt

Én nem nyafogok, de sok problémát okozott sajnos nekem. Lehet, hogy a laptop drivereiből kifolyólag mindenesetre bosszantó volt, főleg hogy a wifit egyfolytában eldobálta. Illetve volt egy két hátsó alkalmazás ami nem túl intelligens módon terhelte meg a gépet, természetesen a legrosszabbkor.

(#28599) kaszaf válasza harni71 (#28597) üzenetére


kaszaf
aktív tag

Szia!

Nálam is ez van, nem látom a NAS-t. Qnap 212P. Eddig azt hittem a nas frissítés rontott el valamit de nem.

(#28600) worxland válasza szinesz.bob (#28595) üzenetére


worxland
addikt

Nem örülök neki, csak nem írom be 10x.
Mellesleg eddig a Win 10 nálam igen jól szerepel - megy minden rendesen (csempékkel nem foglalkozom, így azok hibái nem érintenek, nem veszem észre), de azért én se vagyok vele tökéletesen elégedett:
- a WinUpdate nem az igazi (nem jön minden friissítés azonnal, nem látni a frissítések méretét, a frissítés meg-megáll),
- a letilthatatlan driver-frissítés baromság,
- a minden adatot elküldünk a központba mentalitás nagyon ellenszenves.
Csak nem érzem fontosnak ezt oldalanként háromszor felemlegetni.

''It's difficult to work in a group when you're omnipotent.'' - Q

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Windows 10 (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.