Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Windows 10 (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2020-05-31 14:25:16

LOGOUT.hu

Mielőtt kommentelsz, olvasd el az Összefoglalót!
(Frissítve: 2020.05.31.)

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#29051) BullZeye válasza Fire/SOUL/CD (#29012) üzenetére


BullZeye
veterán

nCore novemberi updates multi verzió elfogadja a W8 pro kulcsot. 2 gépen tesztelve

(#29052) baboss válasza mefistofeles (#29049) üzenetére


baboss
őstag

Nekem meg mostanában szinte havonta jön az infó, hogy új driver érhető el a GTX 480-hoz.

(#29053) nemethchek19


nemethchek19
aktív tag

Sziasztok!

Továbbra is a Boot Crash hibával küzdök.

Előzmény:
link1: [link]
folytatás, link 2: [link]

Beállítottam, hogy amikor crashel ne indítsa újra a gépet, hanem jegyezze az eseménynaplóba a "Minidump" mappába "dmp"-ben. Felraktam a Blue Screen View nevezetű segédprogramot a kiolvasásához. Azóta szépen gyűltek is a hibák:

Mint látható az "ntoskrnl.exe" az mindig állandó az összes hibánál.

Következő művelet a Windbg analízis lenne, de azt még nem próbáltam. Kicsit bonyolultnak tűnik, mivel azt hiszem szimbólumokat kell letölteni hozzá, meg érteni is kéne kiolvasni a hibát belőle. Szóval ha valaki vállalkozik erre vagy segít abban, hogy elmondja hogyan csináljam, annak előre is köszönöm.

Amilyen módszereket elvégeztem a hiba megoldására:

Bios frissítés (verzió: F7; Dátum: 08/03/2015; ID: 8A06AG03)

Megmértem az alaplap aksiját. Megvan a 3 V a multimeter szerint.

Memtest86-ot(Uefi-s 6-os verziót) lefuttattam 9 órán keresztül. Nem talált hibát. Az aida64-el mért sebesség szerint dual channelben van.

Lehúzgáltam minden usb-s "kütyüt" és úgy indítottam a gépet. Nem történt változás.

Minden használatban lévő hardver driverét lefrissítettem a legújabbra, beleértve az intel chipset drivert is. A hálókártyával meg az alaplapi hangkártyával nem foglalkoztam mivel azok ki vannak iktatva a Bios-ban.

Bios-t optimized defaultra állítottam (Kikapcsolta az XMP profile-t is, így most csak 1333 mhz-en megy).

Valakinek valami ötlete a továbbiakban?

(#29054) netpeti98 válasza mefistofeles (#29049) üzenetére


netpeti98
addikt

Amit itt felajánl drivert a 9800-hoz nem jó?
Például ez?
A leírás alapján ez már 10-es illesztő.

[ Szerkesztve ]

(#29055) #56474624 válasza mefistofeles (#29049) üzenetére


#56474624
törölt tag

Hogyhogy nincs? [link]

A 7-es szériájuk volt az, amire már 8.1 driver sem volt, az az utáni kettőre viszont még 10-es driver is elérhető.

(#29056) mefistofeles

Elhihetitek, hogy mindent megpróbáltam, pl. az általatok linkelt drivert is. Egy kalap szar. Nem tudta a gép a monitor natív felbontását, nem kapcsolt ki a monitor a gép kikapcsolásakor, elmosódott, olvashatatlan karakterek, szóval katasztrófa. (páran már azt akarták bemagyarázni, hogy a monitorom vagy a monitorkábel a hibás) Beraktam helyette egy ATI karit és tadámm, minden tökéletes. Oké én megértem, hogy egy hét éves kártya de ez azért durva.

Egyeseknek mindenük megvan. Öregek, csúnyák szegények és betegek. Másoknak semmi sem jut......

(#29057) mefistofeles válasza kkdesign (#29050) üzenetére

Egyrészt a hsz gyűjtést arra értettem, ha csak dumál valaki és nem segít......(olvass vissza)
Másrészt semmi baj, ha neked ez a legnagyobb problémád de sosem tapasztaltam, hogy ne segítenének. Persze ha olyan időszakot fogsz ki amikor az adott témához értő arc éppen nincs akkor előfordulhat, hogy nem jön válasz.......

Egyeseknek mindenük megvan. Öregek, csúnyák szegények és betegek. Másoknak semmi sem jut......

(#29058) rhcp156 válasza mefistofeles (#29049) üzenetére


rhcp156
csendes tag

Esetleg régebbi ATI kártyákhoz jobban van működő driver win10 alá,mint geforce-hoz??
Mert akkor vennék használtan olcsón egy hasonló kaliberű karit ATI radeont.
Újabb kártyára most nincs lehetőségem de nem tudom a régebbi karik közűl melyik lenne jő,amihez van működő driver.

(#29059) mefistofeles válasza rhcp156 (#29058) üzenetére

Nem tudom neked mi a "régebbi"
A HD 5450 pl. egy pici 5-6 éves kártya és hibátlan volt win 10 alatt. Régebbivel nincs tapasztalatom. A fentebb említett 9800 GT bikább de hét éves geforce. Nem tudom, hogy minden NVidia termék ilyen e, de 4-5 évesnél régebbi geforce karival nem próbálkoznék.
Persze biztos vannak itt akikek több tapasztalatuk van a kérdésben.

[ Szerkesztve ]

Egyeseknek mindenük megvan. Öregek, csúnyák szegények és betegek. Másoknak semmi sem jut......

(#29060) rhcp156 válasza #56474624 (#29055) üzenetére


rhcp156
csendes tag

Hidd el nekem a legújabb win 10 driver van fent 8400as hoz.
win10 frissítéssel jött le,és nem műx rendesen.
egy idő után „A képernyőillesztő nem válaszolt, és utána helyreállt” hibaüzi és bezöldül majd lefagy.
nem a kari a hibás,mert win 7 alatt tökéletesen műx.
íitt egy link hasonló sorstársakkkal.
[link]

[ Szerkesztve ]

(#29061) rhcp156 válasza mefistofeles (#29059) üzenetére


rhcp156
csendes tag

Erre gondoltál?
[link]

(#29062) mefistofeles válasza rhcp156 (#29061) üzenetére

Erre de egy Sapphire változatra. Pici, passzív tehát hangtalan és sokan el se hinnék, hogy (persze kompromisszumokkal) milyen cuccok elfutnak rajta.

Mellesleg DirectX 11-es a kicske.

[ Szerkesztve ]

Egyeseknek mindenük megvan. Öregek, csúnyák szegények és betegek. Másoknak semmi sem jut......

(#29063) #56474624 válasza rhcp156 (#29060) üzenetére


#56474624
törölt tag

Értem, de driver akkor is van, csak nem jó. :P
Amúgy tényleg kissé el van tolódva itt a hangsúly, az újabb nvidia kártyák tulajdonosainak egymás után adják ki a drivereket, valamikor alig telt el 1-2 hét két driver között, ha jól emlékszem. :U

(#29064) rhcp156 válasza mefistofeles (#29062) üzenetére


rhcp156
csendes tag

Vaterán van fent 5500 ért licittel,gondolkodom rajta.
Köszi a tippet

(#29065) rhcp156 válasza #56474624 (#29063) üzenetére


rhcp156
csendes tag

Én nem azt mondtam,hogy nincs hozzá driver,hanem azt,hogy mindegyik szar hozzá ;)
szarból meg ugye nem lehet várat építeni

(#29066) mefistofeles válasza rhcp156 (#29064) üzenetére

Két napja adtam el 6000-ért egy még garisat, szinte vadi új volt.
Egyébként (szigoruan magánvélemény) egy csudakari az. Komplett DrX11-es és tényleg nehéz elhinni mi elmegy rajta. Árkategóriájában (5 max. 6k többet ne adj érte) verhetetlen.

[ Szerkesztve ]

Egyeseknek mindenük megvan. Öregek, csúnyák szegények és betegek. Másoknak semmi sem jut......

(#29067) mefistofeles válasza #56474624 (#29063) üzenetére

...."driver akkor is van, csak nem jó".... :DD
A villamos tulajdonképpen repülő csak nem az!

Egyeseknek mindenük megvan. Öregek, csúnyák szegények és betegek. Másoknak semmi sem jut......

(#29068) sirály12 válasza mefistofeles (#29049) üzenetére


sirály12
őstag

Nekem is 9800Gt-van, és még játszani is szoktam. Nálam minden rendben a driverrel.

Én szárnyalnék, de nem hagyják.

(#29069) rhcp156 válasza sirály12 (#29068) üzenetére


rhcp156
csendes tag

Másik gépbe nem biztos,hogy ugyanaz a videódriver ugyanúgy működik, főleg nem ha nem is egyforma a hardware kiépítés Szerencséd van.

(#29070) mefistofeles válasza sirály12 (#29068) üzenetére

Elhiszem de vagy valami régebbi de működő drivert használsz vagy passz....
Amit írtam az nem mese, tegnap egész nap kínlódtam vele...... A legújabb build van fent?
Milyen felbontáson nyomod?

[ Szerkesztve ]

Egyeseknek mindenük megvan. Öregek, csúnyák szegények és betegek. Másoknak semmi sem jut......

(#29071) vbbb


vbbb
őstag

üdv

Legális Windows 7 Home Premium kulccsal telepítettem a Windows 10 Home-ot a gépemre amivel nem is volt semmi gond. A probléma az, hogy a ClipUp.exe (Client License Platform migration tool) folyamat 100%-ban leterheli a CPU-t. Ez nem valami kellemes mondjuk éppen játék közben. Egy idő után vissza áll, de nem értem miért csinálja. Ha megnyitom a Shazam áruházi alkalmazást akkor rögtön ez történik például. Ilyenkor vagy megvárom míg befejezi amit csinál vagy feladatkezelőből kilövöm. Megoldást Google még nem dobott fel...

(#29072) F_Zolee


F_Zolee
veterán

Ma egy furcsaságot vettem észre. Pl steam vagy origin elindítása egy örökkévalóság lett. Rányomok az ikonjára és vagy fél perc után kezd csak betölteni. Másnál nincs ilyen? Semmit se állítottam vagy változtattam. Csak használom a gépet. :F

Jah jut eszembe, csak frissítettem a legújabb AMD vga drivert. Vicces ha ez az oka. :(((

[ Szerkesztve ]

(#29073) rétisün


rétisün
veterán

azt hittem, a win7 meg a win10 megfér egymás mellett, egy gépen, de a win10 erőszakos, nem szereti az elődjét..... :(((
szóval, csináltam két win7 partíciót, gondoltam az egyiket frissítem 10-re, de ha bármi galiba lenne, ott a másik partíción a win7. amíg 2 win7 volt, működött is mindkettő, bootmenü, ahogy kell. aztán az egyiket frissítettem 10-re (az alól írok most), még a bbotmenü is megvan (szép világoskék, nem olyan 'dos-os' mint a két 7-esnél :D ) csak éppen a 7-es indítása ménkü sokáig tart, és ezt kapom:

és az asztal csak egy szép szürke semmi, se parancsikonok, se startmenü :(

nem megoldást várok (van: gyalu :D ) csak beírom, hogy jártam. mellesleg a win7-es partícióján semmi keresnivalója nem volt a 10-es telepítőnek.

[ Szerkesztve ]

war...war never changes.... hol kezdődik a valóság, és hol ér véget a képzelet.....Ron Swanson for president !!

(#29074) King Unique válasza rétisün (#29073) üzenetére


King Unique
titán

"azt hittem, a win7 meg a win10 megfér egymás mellett, egy gépen, de a win10 erőszakos, nem szereti az elődjét....."

Nem tudom nálad pontosan mi okozta a hibát, de a fenti kijelentés hülyeség....nálam egyik notin 7/8.1/10 tökéletesen megfér egymás mellett. Újabbaknál multi-boot esetében csak a fast startup kikapcsolása kötelező.

(#29075) Rasiel válasza rhcp156 (#29048) üzenetére


Rasiel
senior tag

Nem akarlak elkeseríteni, de AMD kártyákon is ugyanúgy előjöhet ez a probléma. Anno a Vista és a Win7 idejében volt tele a PH! is a TDR hibával. Többek szerint az akkori 2xx.xx driverekben bevezetett agresszív órajelváltás esetében jöhetett elő ez a hiba, amit azóta az Nvidia orvosolt. A saját véleményem az, hogy várhatsz új driverekre, de azok közül egyik sem fogja megoldani a problémádat. Ha emlékeim nem csalnak ebben az évben jött ki olyan Nvidia WHQL driver, amelyben javítottak némely esetben fellépő TDR hibákat.
Személy szerint én soha nem tapasztaltam ilyet az élesben használt, számomra normálisan beállított, és jól belakott rendszeremen, ellenben még a 8.1-es korszakban a másik "összegányolt" rendszeremen igen. Ez alatt azt értem, hogy egy frissen telepített rendszerről volt szó, de semmi különöset nem állítottam rajta és csak tesztelés miatt szórtam fel rá programokat. Itt általában netes videók nézésénél jött elő és, ha jól emlékszem a jelenleg is használt kártyámmal fordult elő.
Egyébként volt arra is példa, hogy valaki - többek között - ezzel a problémával hozta hozzám a gépét, feltelepítettem neki frissen egy Windowst, majd rá a szükséges, általam is használt programokat. Elvitte a gépet és azóta nem mondta, hogy ilyen problémája lenne. Természetesen ezt nem azért írtam le, hogy magamat állítsam be jó fényben, illetve dícsérjem, hanem azért, hogy plusz költségek nélkül is (itt most egy új kártya vásárlására gondolok) javítható a hiba. Tehát egy új kártyával sem garantált, hogy eltűnik a problémád.

(#29063) Ba cy lus: "az újabb nvidia kártyák tulajdonosainak egymás után adják ki a drivereket, valamikor alig telt el 1-2 hét két driver között, ha jól emlékszem."
Ennek az oka, hogy - mint pl. egy évvel ezelőtt is - több nagyobb játékcím jött ki októberben és novemberben. Ezekhez adta ki az NV a drivereit.

[ Szerkesztve ]

(#29076) sirály12 válasza mefistofeles (#29070) üzenetére


sirály12
őstag

Persze elhiszem, hogy más hardverrel lehetnek gondok vele.
1920*1200-as felbontáson használom.
Jelenleg 341.92-es verzió van fenn.

Én szárnyalnék, de nem hagyják.

(#29078) torreador22


torreador22
aktív tag

Sziasztok! Az lenne a kérdésem hogy megéri e váltani w7 - w10 re? Működik normálisan vagy még vannak gondok vele? Vagy inkább még ne cseréljem le?

torreador22 felhasználónak 369 pozitív és 0 negatív értékelése van az oldalon!

(#29079) Rasiel válasza torreador22 (#29078) üzenetére


Rasiel
senior tag

Ha van rá lehetőséged, akkor egy külön partícióra telepítsd fel a Win10-et és nézd meg, hogy számodra megfelel-e jelen állapotában. Amennyiben igen, úgy nyugodtan frissítheted a 7-es rendszeredet 10-re.
Év eleje, a béta build-ek óta használom, a hibáival együtt tudtam élni, számomra már akkor megfelelő volt általános használatra. Azóta ezek a bugok javításra kerültek, viszont nem állítom azt, hogy hibátlan a rendszer, mert ilyen nincs. Jelenleg a 10240-es buildet használom teljes megelégedéssel.

(#29080) torreador22 válasza Rasiel (#29079) üzenetére


torreador22
aktív tag

Köszönöm a segítséget. :R

torreador22 felhasználónak 369 pozitív és 0 negatív értékelése van az oldalon!

(#29081) rétisün válasza King Unique (#29074) üzenetére


rétisün
veterán

én se tudom, mit kavart össze a win10 update, egyelőre marad a 10-es, a 7-est meg majd (valószínűleg) visszarakom a mentésből, ha lejár az 1 hónap. addig barátkozok :D

war...war never changes.... hol kezdődik a valóság, és hol ér véget a képzelet.....Ron Swanson for president !!

(#29082) pendre54 válasza torreador22 (#29078) üzenetére


pendre54
addikt

Én augusztus elején frissítettem Win 7-ről a 10-esre. Nálam még nincs fent a nov. 12-i TH2, hozzáteszem szerencsére az olvasott tapasztalatok alapján. Problémát inkább a driver mizériák okozzák. Érdemes előtte végig nézned, hogy a nálad lévő cuccok, hogy állnak driverügyileg a 10-essel.
Én ezzel a DAC-al szívtam meg, egy októberi frissítés alkalmával[link] , szerencsére sikerült egy másik driverrel valahogy újra működésre bírni, pedig ez a driver elvileg nem is ehhez a gyártási szériához készült. :)

[ Szerkesztve ]

"Nem azért felejtünk el játszani, mert megöregszünk, hanem attól öregszünk meg, hogy elfelejtünk játszani." G.B. Shaw

(#29083) Pipó


Pipó
őstag

Nézegettem az eseménynaplót, és az összegző oldalnál 21 hibát írt ki, mióta frissítettem az újabb buildra (előtte nem néztem), mind az alábbi: "ReadyBoot munkamenet a következő hiba miatt leállt: 0xC0000188"
Tudnátok valami megoldást, hogy ez ne forduljon elő? Egyáltalán mivel jár ez, mi okozza? THX

Közben az MS honlapján angolul találtam leírást, de csak annyit, hogy nem befolyásolja a számítógép működését. Ha valaki mégis tudja hogy lehet megszüntetni, jó lenne.

[ Szerkesztve ]

"Vannak győzelmek, amiktől jobban alszik az ember. És olyanok is, amik ébren tartanak." Broadchurch - Kis fekete szir-szar rózsaszín biszbasszal a tetején? - Az is vaaan!

(#29084) woros


woros
őstag

Van esetleg valakinek ötlete, hogy a Rivatuner Statistics Server 6.4.0 használatakor miért fagy ki azonnal pár játék és az összes 3dmark a legutolsó kivételével? Crysis 3, AC: Syndicate rendesen megy vele.
Azért írom ide, mert szerintem a win10-hez lehet köze és csak akkor fagynak ki amikor osd megjeleníti az adatokat.

OS: Win10 Pro 64-bit 1151

(#29085) Rasiel válasza woros (#29084) üzenetére


Rasiel
senior tag

A program beállításain belül a rendering mode Vector vagy Raster3D-re van állítva? Utóbbi használata esetén elő szokott fordulni appcrash.

[ Szerkesztve ]

(#29086) woros válasza Rasiel (#29085) üzenetére


woros
őstag

Koszi a választ, vectoron van és amúgy minden defaulton.

(#29087) Rasiel válasza woros (#29086) üzenetére


Rasiel
senior tag

Ha az előző 6.3.0-val megfelelő volt, akkor érdemesebb lenne azt visszatenned.
Így nehéz megmondani, lehet hülyeség, de esetleg próbáld meg azt, hogy leredukálod a játék közben kiíratott adatok mennyiségét. Tehát pl. első körben csak az FPS számot íratod ki OSD segítségével, és így tovább. Hátha ezek közül okozza valamelyik a hibát.
Egyébként a crash x86-os alkalmazásoknál jelentkezik?

[ Szerkesztve ]

(#29088) htc07


htc07
addikt

Sziasztok!

A spotlight funkció RSS címe elérhető valahol?

Jó lenne win7-en háttérképnek beállítani, jó képek szoktak lenni.

(#29089) woros válasza Rasiel (#29087) üzenetére


woros
őstag

Ok majd megpróbálom amit mondasz és visszarakom a régebbit, amúgy vegyesen jelentkezik 32-64-bit, de szerintem azok nem dx11-et használnak (euro truck simulator 2 x64 és sonic lost world). Viszont akkor meg a 3dmark11-et nem értem, mert az első tesztnél az is dx11, fura ez. :) Ott az volt, hogy ahogy emeltél a vga frekijen akár 10 mhz-t már kivágott és csak alapon indult el, de ez megint más kérdés, hogy miért és nagyon off téma szóval sry.

[ Szerkesztve ]

(#29090) Angel2014


Angel2014
addikt

Sziasztok nem tudom hogy jó helyen írok e de nem tudtok nekem segíteni...ha van egy gép amiben le van tiltva a bios egy jelszóval amit elfelejtettek és a biosban le van tiltva a wifi is...ez eszközkezelőben sem látszik , az fn gombbal az f2 vel csak kapcsolgatom de azt írja nincs fent programm hozzá ...szóval valahogy kéne engedélyeznem a biosban ,hogy látszódjon az eszköz kezelőben is ,hogy a drivert fel tudjam tenni mert addig nem engedi elindítani.

Kérdésem cmd-ből nem e lehetne egy kényszerített engedélyezést előhozni? :R

[ Szerkesztve ]

Csak a Weider ad neked erőt és mindent lebíró akaratot!

(#29091) Apucy01 válasza Angel2014 (#29090) üzenetére


Apucy01
őstag

Szia
első körben cmos reset ha az nem segit vedd ki az elemet a lapból kb 5 percre.

Csak simán Tolvaj KOBOLD!! :D

(#29092) Angel2014 válasza Apucy01 (#29091) üzenetére


Angel2014
addikt

Német banki gép volt többet hoztak be belőle ...régi Dell latidude 110l

Az nem segít sajnos ....cmoskill vagy a chippet rövidre zárni egy dróttal de ettől szolidabb módszert szeretnék ha lehetséges.

[ Szerkesztve ]

Csak a Weider ad neked erőt és mindent lebíró akaratot!

(#29093) Apucy01 válasza Angel2014 (#29092) üzenetére


Apucy01
őstag

Milyen dróttal??? a cmos resetet jumperrel szokás csinálni nem dróttal :Y

vedd ki az elemet én még olyan biossal nem találkoztam ami 5 perc elem nélküli lét után meg őrzött volna bármilyen jelszót

[ Szerkesztve ]

Csak simán Tolvaj KOBOLD!! :D

(#29094) oravecz56 válasza Angel2014 (#29092) üzenetére


oravecz56
aktív tag

Szia
a szolid mód lényege."A középső úgy mond érintkező és a a szabad érintkező valami fém tárgyal való összeérintése."A jamper szerepe is ez.(Rövidre zárja a két érintkezőt).Akkor nulláz, esetedben a bioszt alap állapotba állitja. Ha ez nem segít kikell venni az elemet.

Oszika

(#29095) #04441088


#04441088
törölt tag

Hali!
Hogy lehet kikapcsolni, hogy ne frissítse a drivereket a Win 10 magától?
Lenovo z500-as laptopom van. Csak a 9.17...-es intel hd-val működik normálisan a képernyő világosítás/sötétítés. Hiába teszem fel, 1-2 napon belül leszedi a legújabb 10. valahányast és megint nem jó.
:R

(#29096) oravecz56 válasza #04441088 (#29095) üzenetére


oravecz56
aktív tag

Szia
[link]

Oszika

(#29097) raidx válasza oravecz56 (#29094) üzenetére


raidx
őstag

Jobb gépekbe a TPM chip védi a BIOS bizonyos részeit. Megfelelő jogosultság nélkül csak szakszerviz tudja kiütni. Mivel ez német banki gép volt a védelem indokolt lenne.

Aki nem próbálja meg a lehetetlent, az a lehetségest sem fogja elérni soha. (Goethe) RaidX

(#29098) BullZeye válasza Apucy01 (#29093) üzenetére


BullZeye
veterán

Sok tapasztalatod akkor nincs :D

(#29099) Apucy01 válasza BullZeye (#29098) üzenetére


Apucy01
őstag

Ezt mire érted?

Csak simán Tolvaj KOBOLD!! :D

(#29100) BullZeye válasza Apucy01 (#29099) üzenetére


BullZeye
veterán

"én még olyan biossal nem találkoztam ami 5 perc elem nélküli lét után meg őrzött volna bármilyen jelszót"

Pl laptopoknál ha bios jelszót elfelejted, akkor alaplapcsere a gyártó szerint az egyetlen megoldás. :) Eléggé teljesen fölösleges lenne a BIOS jelszó, ha sima CMOS reset és elem eltávolítás megoldaná. Ezért írtam, hogy sok tapasztalatod nincs, ha még nem találkoztál ilyennel.

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Windows 10 (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.