Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Windows 10 (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2020-05-31 14:25:16

LOGOUT.hu

Mielőtt kommentelsz, olvasd el az Összefoglalót!
(Frissítve: 2020.05.31.)

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#29901) raidx válasza AtHoS (#29897) üzenetére


raidx
őstag

Windows 7 óta nem használok védelmi szoftvert, nagyon kevés fele járok a neten. Mikor kijött a Win 10 még nem működött a defender kikapcsolás a másik progi által. Vagyis maga a defender kikapcsolható volt de a malware kergetője nem! Az ugyan úgy fogta a rendszert főleg induláskor.

Aki nem próbálja meg a lehetetlent, az a lehetségest sem fogja elérni soha. (Goethe) RaidX

(#29902) #97246720 válasza #97246720 (#29890) üzenetére


#97246720
törölt tag

már megoldottam :)

(#29903) wjbhbdux válasza junior11 (#29892) üzenetére


wjbhbdux
veterán

Ajánlom hogy az MS fiókodra kapcsold be a két lépcsős azonosítást, így a jelszó birtokában se tudnak belépni legközelebb. - https://account.live.com/proofs/Manage?mkt=hu-HU

Ha máshol is használtad ugyanazt a jelszót akkor lehet feltörtek vmi fórumot vagy ilyesmit és onnan tudták meg, nem feltétlenül az általad használt gépekről került ki.

/s

(#29904) junior11 válasza wjbhbdux (#29903) üzenetére


junior11
veterán

Be volt kapcsolva. Az alias mail címet szokta ilyenkor kérni, s arra küldi az MS a biztonsági kódot, melyet megadok. Lehetőségként ott van még esetleg a mobilszám megadása is, egyelőre azt nem adtam meg.

Mivel az outlook mail fiókomat használom már évek óta MS accountként, a belépési jelszó megegyezik - legalábbis eddig úgy láttam, hogy pl. az outlook mailnek külön nem tudok más jelszót megadni.

A régi jelszót tényleg használtam több helyen is (alkalmazásoknál, egyes fórumokhoz, más mail fiókokhoz stb.).

[ Szerkesztve ]

The Truth Is Out There - Az igazság odaát van

(#29905) wjbhbdux válasza junior11 (#29904) üzenetére


wjbhbdux
veterán

A legjobb ha az androidos telefonodra felrakható appban ad kódokat a belépéshez, lehet a google sajátját is használni. Egy gépen egyszer kell csak megadni, nem zavaró.

[ Szerkesztve ]

/s

(#29906) junior11 válasza wjbhbdux (#29905) üzenetére


junior11
veterán

Ezt hogyan kell, most nem értem, bocsi. Milyen appra gondolsz az androidon?

The Truth Is Out There - Az igazság odaát van

(#29907) wjbhbdux válasza junior11 (#29906) üzenetére


wjbhbdux
veterán

Azon az oldalon ha lemész a "Kétlépéses ellenőrzés" részhez be lehet állítani, linkeli is azt ami kell hozzá.

/s

(#29908) junior11 válasza wjbhbdux (#29907) üzenetére


junior11
veterán

Aha, már tudom, jó ötlet. Köszi.

The Truth Is Out There - Az igazság odaát van

(#29909) asus1


asus1
aktív tag

Sziasztok!

Van esetleg valami megoldás arra, ha elmegy a hang magától?
Semmit nem csinálok és random időközönként elmegy a hang. Csak az újraindítás oldja meg.
Egyébként nem csak nálam van ez a hiba.
Azóta csinálja mióta windows 10 van a gépemen(megjelenése után pár héttel már fent volt)
Illetve szokott olyat is csinálni, hogy beakad a hang egy pillanatra és utána megy tovább minden gond nélkül mintha nem történt volna semmi.
Van valami megoldás erre?

(#29910) sapics válasza junior11 (#29906) üzenetére


sapics
csendes tag

szerintem Microsoft Authenticator, WP-re is van

(#29911) junior11 válasza sapics (#29910) üzenetére


junior11
veterán

Már megtaláltam a play áruházban, majd este vagy holnap fel is teszem.

The Truth Is Out There - Az igazság odaát van

(#29912) Ted_Beneky válasza Sn00k (#29900) üzenetére


Ted_Beneky
senior tag

(#29913) Thunderzolee

Üdv!

Win10-et raktam fel Toshiba laptopra, és nincs Realtek ikon az óra mellett a tálcán (értesítési terület).
Mivel mindig úgy állítom be, h az összes ikon látható legyen, ezért nem az a baj, h állítsam be, h engedélyezzem az összes ikont - hanem valami más.
Hang van, nem ez a baj, csak kéne ott lennie még egy ilyen ikonnak is, ami a Realtekes beállításokat nyitná meg:

Meg tudom nyitni a programot a Program Files között megtaláltam, de régen egy gyors-ikon tartozott hozzá az értesítési területen, ott volt a Win saját hangerőikonja mellett, most meg nincs ott.

Egy másik gépre is felraktam pont most a Win10-et, az is Toshiba laptop, azon is hasonló probléma merült fel, ott sincs ikon.

Eszközkezelőben minden oké,nincs hiányzó driver.
Egyik laptop hivatalosan is támogatja a Win10-et (C-50 B), ott a Toshiba oldaláról szedtem le a Win10-es Relaktek drivert.
A másik (A-500) az nem, de ehhez is megvan minden driver, ill. a gyártók oldaláról szedtem le pl. Synapticsot is, úgyhogy touch pad is megy pl, már csak ez a hangerő ikon kéne. Realtek oldaláról szedtem le a legfrisebb Win10-es drivert egyébként, mégsincs ikon.

Ez volna ugye a program:

Amit még láttam:

A tálcán, az értesítési ikonok megjelenési beállításait akartam átnézni, de nincs köztük a felsorolásban sem. Viszont a Gépházban az Alkalmazások é szolgáltatások menüpontban a felsorolásban ezt találtam. Nem tudom, ez jelent valamit?

Most ez valami bug, vagy feature?
Relatek hiba, Win10 hiba, vagy a Win10 (Microsoft) legújabb ujjittássa? :W

[ Szerkesztve ]

Javíts ki nyugodtan, ha tévedek valamiben. :)

(#29914) rétisün válasza Thunderzolee (#29913) üzenetére


rétisün
veterán

info gomb, aztán a felugró panelen az 'Ikon megjelenítése... be van jelölve?

war...war never changes.... hol kezdődik a valóság, és hol ér véget a képzelet.....Ron Swanson for president !!

(#29915) borat26 válasza raidx (#29848) üzenetére


borat26
aktív tag

Az alapvető gondom ezzel a megoldással, hogy külön driver nincsen a billentyűzethez, így hiába szedem le a Win10 által feltelepített illesztő programot, csak az van, amit automatikusan feltelepít.

ASROCK B365 M Pro4 |Intel I5-9400F|Corsair Vengeance 2x8GB DDR4 2666 Kit|Gigabyte GTX 1070 Windforce 8GB OC |Thermaltake Element V3|Zalman ZM600 LXII|LG 29WN600

(#29916) weinmaker válasza asus1 (#29909) üzenetére


weinmaker
őstag

Úgy látom ez a hangprobléma sok embernél előjön. Sajnos nekem sem tudtak mit mondani rá. Túrtam a googlét, de nem találtam megoldást rá. Nem értem, hogy mi a fenéért nem lehet feltenni olyan drivert ami nincs digitálisan aláírva.

Win 8.1 alatt meg semmi gáz nem volt. Most térjek vissza rá? A hócipőm tele van ezzel.

Www. Kavekorzo.hu - Gyanús vagy nekem, mint a krematórium büféjében a hamubasült pogácsa!

(#29917) Thunderzolee válasza rétisün (#29914) üzenetére

Pasztmek, nem hiszem el, h ilyen van.

Elmegyek és lehúzom magam a WC-n.. ez nagyon ciki volt..

De amúgy ezt nem értem, eddig sosem kellett itt bepipálni, most miért?
Vagy ez csak azért van, mert új verziós a Realtek alkalmazása, és ezentúl így lesz?
Pedig úgy érzem, sokmindent beállítok, mikor egy gépet feltelepítek, mindenre odafigyelek, kikapcsolom ami nem kell, ne fusson a háttérben, stb, értek hozzá; ha valamit megkérdeznek, többnyire tudok válaszolni, de ez nem ugrott be, h itt van egy ilyen beállítási lehetőség, h megnézzem.

Na, hát köszi a segítséget. :R

[ Szerkesztve ]

Javíts ki nyugodtan, ha tévedek valamiben. :)

(#29918) rétisün válasza Thunderzolee (#29917) üzenetére


rétisün
veterán

lehet, hogy a régebbi verziókban alapból be volt jelölve, nem tudom.... lényeg, hogy megvan, működik.

amúgy ha jól emlékszem én is belefutottam már ugyanebbe :B

[ Szerkesztve ]

war...war never changes.... hol kezdődik a valóság, és hol ér véget a képzelet.....Ron Swanson for president !!

(#29919) dredjudge84


dredjudge84
őstag

Sziasztok!

Lenne egy kis gondom a win10-el. Van egy tp-link wdr3600as openwrt futtató routerem, amire rá van kötve egy külső vinyó. A gondom hogy a hálózati helyeknél nem látom a routert magát, eddig win8-nál nem volt ilyen gondom. A munkacsoport megegyezik a routeren és a windowson is. Mi lehet a gond?

Köszi a segítséget előre is.

(#29920) raidx válasza rétisün (#29918) üzenetére


raidx
őstag

Ez a kikapcsolt állapot az utolsó frissítéssel került a gépemre és én is szívtam vele mire rájöttem. Most eszembe sem jutott a dolog.

Aki nem próbálja meg a lehetetlent, az a lehetségest sem fogja elérni soha. (Goethe) RaidX

(#29921) Grande Ale


Grande Ale
őstag

Letöltöttem a google fotó feltöltő alkalmazást. Az programból közvetlenül meg lehet nyitni a weben. Alapértelmezett a chrome, ezt miért az explorer nyitja meg? A One drive is a chromeban nyílik meg, ez nem. Hogy lehet beállítani?

(#29922) Oneforall


Oneforall
csendes tag

Sziasztok!

Ha veszek egy új laptopot előtelepített Windows 10 Home-el (OEM), akkor mit kell beállítani az első induláskor?

(#29923) VGYke


VGYke
addikt

Sziasztok! Régebben sikerült telepítenem ezen Java verziót:

Most a Java erőlködik a frissítéssel, frissítés próbálkozás után ez az üzenet fogad:

Semmilyen Edge, stb. nem futott frissítés alatt, a Vezérlőpultból elérhető Java ikonnal indítom a frissítést.
Ilyenkor mi a baja a Win10-nek, vagy a Java-nak ?

kutya az ember legjobb barátja... lenne, ha tudna kölcsönadni

(#29924) Fisha


Fisha
őstag

Sziasztok!

Win10 van a notimon és a következő problémával küzdök. Ha nem csinálok semmit a gépen, akkor kb. 5 perc után egy System and compressed memory nevű process elkezd örülten tekerni. Proci, memória, hdd mind ezerrel pörög, a ventilátorok felsüvítenek. Amint hozzáérek a géphez, rögtön alábbhagy a dolog, de persze 5 perc idle után megint elindul.
Van valami ötletetek, hogy hogyan tudnám megoldani/kinyomozni ezt a problémát?

Előre is köszi,
Fisha

(#29925) cellpeti


cellpeti
veterán

sziasztok!

Sikerült áthelyeznem a mappákat, kivéve a letöltések mappát. Megadtam neki az új helyet, de mégis a rendszer meghajtóra tölti a cuccot. Ötlet?

Tigris, tigris, csóvafény...

(#29926) saelin válasza cellpeti (#29925) üzenetére


saelin
veterán

Fuh, ezzel a mappa áthelyezéssel én is szívtam sokat. Én is szívesen hallanék megoldásokat rá.

"It is only with heart that one can see rightly; what is essential is invisible to the eye."

(#29927) weinmaker


weinmaker
őstag

Na úgy látom, hogy senki nem tud megoldást. Akkor asszem visszateszem a 8.1-et, és nem kínlódok ezzel a nyamvadt 10-el :W

Www. Kavekorzo.hu - Gyanús vagy nekem, mint a krematórium büféjében a hamubasült pogácsa!

(#29928) A_ScHuLcZ


A_ScHuLcZ
addikt

1511 upgrade után visszamaradt Windows.old mappa törölhető?

"I'd tell you a joke about UDP, but you probably wouldn't get it."

(#29929) wjbhbdux válasza VGYke (#29923) üzenetére


wjbhbdux
veterán

valószínüleg az éketetes felhasználónév a baja.

/s

(#29930) cattus válasza A_ScHuLcZ (#29928) üzenetére


cattus
őstag

Amennyiben nem akarsz visszaállni a korábbi verzióra, igen.

Do the thing!

(#29931) AtHoS válasza cellpeti (#29925) üzenetére


AtHoS
nagyúr

A letöltések mappa egyszerűen átrakható. Nyiss egy Intéző ablakot, a baloldali sávon jobb klikk a Letöltések-en, majd Tulajdonságok és Hely fülön szépen beállítod az új útvonalat az Áthelyezés gombbal

wjbhbdux
Mondjuk érdekes, hogy a spec karakterek kezelését ilyen területeken máig nem sikerült megoldani. No mondjuk ez nem csak az MS-nek nem sikerült, hanem jó pár programfejlesztőnek sem.

[ Szerkesztve ]

read-only mode on the forum

(#29932) cellpeti válasza AtHoS (#29931) üzenetére


cellpeti
veterán

így tettem, mégis az elsődlegesre húzza a cuccost.

Tigris, tigris, csóvafény...

(#29933) AtHoS válasza cellpeti (#29932) üzenetére


AtHoS
nagyúr

Mondjuk böngészőben is át lehet állítani, bár Edge-et nem ismerem :B

read-only mode on the forum

(#29934) Partyface007 válasza cellpeti (#29932) üzenetére


Partyface007
őstag

http://www.tenforums.com/tutorials/8141-microsoft-edge-downloads-folder-change-windows-10-a.html

http://www.thewindowsclub.com/change-default-download-location-edge

(#29935) BullZeye


BullZeye
veterán

Lenovo T450 gépnél ha gép elmegy sleepbe akkor nem mindig jön vissza külső egér/bill/távirányító mozgatására. Csak a bekapcs gombra hajlandó feléledni ilyenkor. Az USB áramot kap, mert telefont tölti, usb headset ledje világít.

Teljesen szűz telepítés, sőt most felraktam egy W8.1-et a kíváncsiság kedvéért, és ott is ezt csinálja.

Van valami ötlet, hogy pontosan mit kéne állítanom, hogy működjön?

(#29936) mcwolf79


mcwolf79
veterán

Sziasztok!
Az a felső 4 process micsoda és miért figyel ott állandóan "felfüggesztve" státusszal?

Xbox Series X GT: Mcwolf79xy PSN ID: x_mcwolf_79_x

(#29937) kungzi


kungzi
veterán

Udv

Mikta friss telepitessel felraktam az uj verzioju win 10 64bit pro-t es felraktam a hd4400-hoz az intel drivert folyamatosan lekapcsolja, majd egybol vissza az illesztoeszkoz

(#29938) Máté94


Máté94
addikt

Ki hitte volna, hogy az "Auto-hide taskbar" funkció engedélyezése okozza a lassú bejelentkezést... :(

(#29939) simos


simos
tag

Sziasztok !
Segítséget kérnék :

Feltelepítettem egy windows 10 pro-t, de az a problémám, hogy nem látja a dvd írómat és a dvd olvasót.
Bios látja, de az oprendszerben nincs jelen. Eszközkezelő sem jeleníti.

Alaplap : Gigabyte 970A-D3

Előre is Köszönöm a segítséget !!

(#29940) Bandit21


Bandit21
addikt

Üdv, tegnap frissítettem Windows 10 re 7 rol (64 bit). Az assetto corsa elég csúnyán belassult. 3DMARK ban a grafikus tesztek 50-100% al lassultak a fizikai tesztek maradtak összességében 20 % a pontlemaradás. Mi lehet a baj? [link]

Windows 10 nél elsőre nem nyúltam a videó driverhez es akkor is ennyi volt az eredmény.

[ Szerkesztve ]

regisztrált: 2003-02-20 10:16, azaz .... 21 éve a PH!-n!

(#29941) zoltanz


zoltanz
nagyúr

Annyi hibát vettem észre a Win10-nél, ha a Sata kimeneten van még egy lemez, azt nem zárja le rendesen kikapcsoláskor. Mindig konzisztencia vizsgálattal kezd. :DDD

[ Szerkesztve ]

Manapság egy előnye van ha nem vagy szegény, színvonalasabb ellenségeid lehetnek

(#29942) üzenabakusz


üzenabakusz
tag

Sziasztok!

Van két alapvető Windows 10 kérdésem, mielőtt bevásárolnék.

1. Azt hirdetik, hogy a Windows 10 az utolsó Windows. Ezt azt jelenti, hogy
ha dobozos verziót veszek, akkor azt bármeddig tudom használni, azaz akár
egy 20 év múlva vásárolt számítógépen is tudom majd ingyen regisztrálni,
telepíteni?
Másképpen, ha most veszek egy dobozos Windowst, akkor utána soha nem kell
költenem Windowsra egy forintot sem, és bármeddig tudom is azt haszálni?
(hiszen új Windows nem lesz, ez az utolsó verzió...)

2. Internet nélküli gépen hogyan lehet a Windows 10-et telepíteni, regisztrálni és
időnként frissíteni vagy a friss verziót újratelepíteni? A számítógépen a jövőben sem lesz
internetes kapcsolat, nem is cél, hogy legyen.

Köszönettel!

(#29943) szinesz.bob válasza üzenabakusz (#29942) üzenetére


szinesz.bob
senior tag

Szerintem nem így van. Ha másik alaplapod lesz akkor veheted újra.....

(#29944) üzenabakusz válasza szinesz.bob (#29943) üzenetére


üzenabakusz
tag

Ha úgy van, amint írod, akkor mi a különbség az OEM és dobozos Windowsok között?

(#29945) szinesz.bob válasza üzenabakusz (#29944) üzenetére


szinesz.bob
senior tag

És ez vonatkozik a 10-re? Mert az dobozosból oem-et csinál ha frissítesz.

[ Szerkesztve ]

(#29946) Syl válasza szinesz.bob (#29945) üzenetére


Syl
nagyúr

Tudtommal nem teljesen. Az ingyenes frissítés valóban az alaplaphoz kötődik (mint az OEM), de ha gépet cserélsz, az eredeti, dobozos terméket újra használhatod, az megmarad dobozosnak. Csak az ingyenes w10 upgrade szűnik meg.

De majd erre jár pzstm vagy woland és megmondja a tutit ;]

[ Szerkesztve ]

Never let your sense of morals prevent you from doing what's right.

(#29947) szinesz.bob


szinesz.bob
senior tag

Lehet az igazság odaát van! :)

[link]

(#29948) Véreshurka


Véreshurka
senior tag

Sziasztok!

Szeretném frissíteni a 8.1-emet, és az lenne a kérdésem, hogy előzőleg easeus-al ketté partícionált winchesterrel rendelkező laptopot tudnék úgy frissíteni, hogy nem hagyja meg a régi adataimat, hanem mindent gyalul és teljesen új lappal indulok (akár a két partíciót egybefűzni - automatikusan a frissítés - , illetve ha manuálisan kell egybefűznöm a partíciókat, akkor is töröljön utánna mindent). Illetve szeretnék majd telepítési adathordozót is létrehozni a szűz rendszerről.

Most jelenleg egy Toshiba laptopom van, viszont nem kaptam hozzá recovery cd-t, és nem tudom hogyan lehet alaphelyzetbe állítani, ezért lenne szükségem arra, hogy frissítéskor gyaluljon mindent. Egy újonnan vett dell laptopon már frissítettem 10-re, de nem találtam olyan megoldást, hogy töröljön mindent, külön ki is hangsúlyozta, hogy megmaradnak a fájljaim. Ezt szeretném elkerülni.

Előre is köszönöm!

[ Szerkesztve ]

El Psy Kongroo

(#29949) üzenabakusz válasza szinesz.bob (#29945) üzenetére


üzenabakusz
tag

Hűha, elvesztettem a fonalat, nem értem a kérdésedet. Azt írod, hogy ha veszek egy dobozos Windows 10-et, amit később frissítek, abból OEM lesz? Ezt nehezen hiszem, de ha így van, az elég nagy baj, illetve hiba szerintem. Akkor miért kerül többe a dobozos verzió az OEM-nél? Eddig azt hittem, a dobozos verzió az, ami hordozható, géptől függetlenül, egyszerre 1 példányban. Erre gondoltam, hogy elvileg ez "örökké" tart majd.

(#29950) szinesz.bob válasza üzenabakusz (#29949) üzenetére


szinesz.bob
senior tag

Nem. Ha 7 vagy 8-at frissítesz 10-re akkor veszti el.
De valahogy biztos úgy van kitalálva ,hogy ne neked legyen jó!

[ Szerkesztve ]

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Windows 10 (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.