Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Windows 10 (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2020-05-31 14:25:16

LOGOUT.hu

Mielőtt kommentelsz, olvasd el az Összefoglalót!
(Frissítve: 2020.05.31.)

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#28501) Feri1977 válasza netpeti98 (#28496) üzenetére


Feri1977
senior tag

Igazad van, de leszedtem a vírusírtót direkt mert én is gondoltam rá, sőt le is cseréltem az avastot avirára, de ugyanaz maradt a jelenség, mert gondoltam tisztít vagy takarít gyorsba vagy bármi, de saja nem..

Asus M5A97 R2.0, AMD FX-6300, 8Gb Kingston HyperX DDR3 1600MHz CL9 XMP Blu, Asus Geforce Gtx 650TI!

(#28502) dokee78


dokee78
félisten

Találkoztam egy hibával én is.
Start,keresés és az ablakkezelő gombra nyomva nem csinál semmit. :U

(#28503) freestailo


freestailo
őstag

Sziasztok! Van lehetőség lecserélni a microsoft fiókomat egy másikra amivel bejelentkezem? Nagyon zavaró a dolog, mert csak az email-t állítottam be ami hotmail-es, de a win10 csinált egy felhasználót ugyan ezzel a microsoft fiókkal, és így csak jelszóval (ami az email jelszavam is) tudok csak bejelentkezni. Azt szeretném, hogy ne a hotmail-es email adataimmal kelljen bejelentkezni, hanem egy erre létrehozott másik microsoft fiókkal. Köszi a válaszokat!

(#28504) pendre54 válasza netpeti98 (#28496) üzenetére


pendre54
addikt

Nálam Eset Nod32 8-as van, és szintén az a helyzet, hogy megjelenik az üdvözlő felirat 1 másodpercig, majd 1-2 másodpercig sötét képernyő, majd újra az üdvözlő felirat, és ott elmolyol 15-20 másodpercig mire megjelenik az asztal. Szerintem semmi köze a vírusírtokhoz, valamilyen azonosítást futtathat a háttérben az MS.

"Nem azért felejtünk el játszani, mert megöregszünk, hanem attól öregszünk meg, hogy elfelejtünk játszani." G.B. Shaw

(#28505) rayoliviero válasza pendre54 (#28504) üzenetére


rayoliviero
veterán

De ha nálam egyáltalán nincs vírusirtó, akkor villámgyorsan betölt.

(#28506) vlevi válasza pendre54 (#28491) üzenetére


vlevi
nagyúr

Ahogy woland is írta, a cikk arról szól, hogy a media creation tollal letölthető 10586-t vonták csak vissza. Frissítésként továbbra is elérhető, csak éppen nem egyszerre teszik ki mindenkinek.

(#28507) Feri1977 válasza pendre54 (#28504) üzenetére


Feri1977
senior tag

Detto, és 3 vírusírtót is kipróbáltam+le is szedtem őket, és ugyanúgy áll ott, vár a nagy semmire ez nonszensz..Külföldi fórumokon is olvasom, sokan szenvednek ettől a bug-tól, és nincs megoldás..! :W

[ Szerkesztve ]

Asus M5A97 R2.0, AMD FX-6300, 8Gb Kingston HyperX DDR3 1600MHz CL9 XMP Blu, Asus Geforce Gtx 650TI!

(#28508) rgeorge válasza Feri1977 (#28507) üzenetére


rgeorge
addikt

Feladatkezelő-Indítás-ban nem látszik, minek magas a hatása az indításra?

Picard: "What we leave behind is not as important as how we've lived. After all, Number One, we're only mortal." Riker: "Speak for yourself, sir. I plan to live forever."

(#28509) -Maujuri- válasza Feri1977 (#28507) üzenetére

Én Kaspersky Internet Security-t használok, és semmi gondom sincs. Érdekes bugok vannak Windows 10 ben.

(#28510) Feri1977 válasza -Maujuri- (#28509) üzenetére


Feri1977
senior tag

Igen értem, épp azt próbálom magyarázni, hogy nincs köze a vírusírtóhoz.

Asus M5A97 R2.0, AMD FX-6300, 8Gb Kingston HyperX DDR3 1600MHz CL9 XMP Blu, Asus Geforce Gtx 650TI!

(#28511) Feri1977 válasza rgeorge (#28508) üzenetére


Feri1977
senior tag

Már mindent letiltottam, csak az Avira maradt, most az van épp fent, de ha nincs avira magason, azaz vírusírtó sincs, akkor is áll...

Asus M5A97 R2.0, AMD FX-6300, 8Gb Kingston HyperX DDR3 1600MHz CL9 XMP Blu, Asus Geforce Gtx 650TI!

(#28512) XZoli


XZoli
aktív tag

Hogy tudom eltüntetni, hogy kétszer tegye ki az expoler a game és torrent meghajtókat? :W

Asus TUF Gaming X570-PLUS (Wi-Fi) AMD Ryzen 7 5700G 3.8GHz Sapphire Radeon RX 6600 XT 8GB GDDR6 PULSE 32GB Ram

(#28513) bopeti98 válasza szinesz.bob (#28457) üzenetére


bopeti98
őstag

Milyen 1 óra?
Itt 15 másodpercről van szó nem 1 óráról, vagy 1 napról, de még csak nem is 1 percről, hanem 15 másodpercről!
Azért ez nem akkora tragédia hogy egy nap 10x le kelljen írni ide. :Y

[ Szerkesztve ]

(#28514) vlevi válasza XZoli (#28512) üzenetére


vlevi
nagyúr

Ezt én is úútálom. Sok hosszú úval :)
Az intézőben a sajátgépben megjelenő meghajtóknak se látom sok értelmét, ( igaz, registry variálással kivehetők) mert túlnyomórészt nem ott tárolom a filejaimat, hanem más meghajtókon, onedriveon, satobbi.

Más kérdés. Gindolom a win8-ban kitalált Onedrive már nem fog visszatérni? Több giga lomot tárolok ott, amit felesleges volt letölteni, mert csak amhelyet foglalja. Szelektálni viszont nem tudok a szinkronizálandó könyvtárak között, mert azért néha szükség van ezekre a fileokra. Elég lenne, ha akkor letöltődne. Úgy, ahogy a win8-ban volt. Ez a feature nagyon hiányzik.

(#28515) Borisz76


Borisz76
veterán

Sziasztok.

Win 8.1 ( 64 bit ) -et használok és egy ideje már jelzi, hogy frissíthetek.

Ha a frissítés most-ra kattintok akkor lesz olyan lehetőség, hogy pendrive-ra csináljak boot-olható win10-et ?

Mert ha már rendszert telepítek akkor azt tisztán szeretném.

Köszönöm.

Synology NAS DSM6 - Összefoglaló : https://logout.hu/bejegyzes/borisz76/synology_nas_osszefoglalo.html

(#28516) rayoliviero válasza bopeti98 (#28513) üzenetére


rayoliviero
veterán

Hogyne lenne nagy tragédia, amikor a 8.1-nél megszokhatta az ember a gyorsabb bootot, akkor az újabb rendszer visszafejlődött a régihez képest, aminek elvileg jobbnak kellene lennie.

És van amikor többször újraindítja az ember a gépét különböző okokból, akkor számít, de nekem például még akkor is fontos, ha csak naponta egyszer indítom el. Arról nem is beszélve, hogy a modern rendszer gagyinak tűnik a lassú bootjával vagy olyan mintha valami régebbi gép lenne.

(#28517) Zoona


Zoona
aktív tag

Sziasztok,

Az mitől lehet, hogy minden bekapcsolásnál de még játék közben is az asztalon levő ikonok elrendezését megváltoztatja a gép?

Diablo 3 Battletag - Jessa#2832

(#28518) mefistofeles válasza Borisz76 (#28515) üzenetére

Elöször frissíteni kell, mert tisztán telepítve nem tudod aktiválni. Ha már frissítve felment (és aktiválta magát) akkor csinálhatsz tiszta telepítést. AZ már "magától" aktivált lesz.

Egyeseknek mindenük megvan. Öregek, csúnyák szegények és betegek. Másoknak semmi sem jut......

(#28519) vlevi válasza XZoli (#28512) üzenetére


vlevi
nagyúr

Közben találtam egy írást a meghajtók megjelenítéséről.

[Windows 10 Tip] Remove Icons from Navigation Pane of This PC
Még nem próbáltam.
Ugyanitt van a [Tip] Remove 6 Extra Folders from Windows 10 Explorer “This PC” is.

Registry reszelés ez is.
Kár, hogy ilyenekre nincs egy checbox a mappanézet beállításaiban.

(#28520) vlevi válasza vlevi (#28519) üzenetére


vlevi
nagyúr

Már lejárt a szerkesztés, de megcsináltam a registry babrálást.
Sokkal tisztább, szárazabb érzés :D

Már csak a file open ablakból kellene eltüntetni...

(#28521) scarabaeus válasza Zoona (#28517) üzenetére


scarabaeus
őstag

Az a szituáció, amikor elhúzgálod az ikonokat, de asztalfrissítéskor mindig (akár egy F5-re is, nemcsak pl. ki-bejelentkezéskor vagy újrainduláskor), mintha az automatikus rendezés be lenne kapcsolva (de nincs), bal szélre visszasorakoznak? Az egyik gépen láttam ilyet, Win7-ről frissített 10-es volt, az interneten sorolt, adott esetekben sikeres beavatkozások ebben az esetben semmit nem javítottak. A VGA driver már a legújabb volt, de még egy új felhasználót létrehozva, annak asztalán is egyből így viselkedtek az ikonok (ami a sérült-fiók elméletet húzta ki a sorból, az esetleges Windows\Shell\Bags registrykulcsainak sérüléseivel együtt, mivel az is felhasználói profil része). Semmilyen módon nem tudtam javítani. Szerencsére csak egy akkor újratelepített Win7-re került 10 volt, így nem sok időveszteség volt újratelepíteni tisztán a 10-est, akkorra már...

[ Szerkesztve ]

Quoth the Raven "Nevermore."

(#28522) #98452736 válasza #98452736 (#28442) üzenetére


#98452736
törölt tag

(#28523) unravel


unravel
őstag

Heló

Miért nem tudom telepíteni az nvidia drivert?
Windows Updateről sem megy.
Geforce 210

[ Szerkesztve ]

¯\_(ツ)_/¯

(#28524) XZoli


XZoli
aktív tag

Na ezért nem tudtam letölteni 1511 10586 ISO a media creation toollal :O :W , de azért megoldottam :DDD

[link]

[ Szerkesztve ]

Asus TUF Gaming X570-PLUS (Wi-Fi) AMD Ryzen 7 5700G 3.8GHz Sapphire Radeon RX 6600 XT 8GB GDDR6 PULSE 32GB Ram

(#28525) ZavaBalazs


ZavaBalazs
őstag

üdv!

lehet hülye kérdés, de jobb kérdezni egy hülyeséget, mint aztán nagyot koppanni... szóval:
jelenleg 8.1-en van a C meghajtón onedrive szinkronom, és most nekiesnék egy win 10 clean installnak, ha formázom a C-t, az jól sejtem, hogy nem gyalulja az onedrive-ról a tartalmat, igaz?

elég érdekes lenne, ha egy jelszavazott laptopon nem bejelentkezve úgy lehetne tartalmat törölni, hogy még a felhőből is ugrik, de biztos ami biztos.

wir haben pflichtmitten unter heimblatt - savanyú káposzta van a bőrgatyámban

(#28526) Frenky89


Frenky89
őstag

Hi!

Újratelepítettem a Win 10-et a gépemen, mert W7-ről upgrade-elés után nem igazán volt százas a rendszer (pl. villódzott a file explorer gui-ja). Viszont most se az Edge-s (könyvjelzők, jelszavak), se a Mail-es (kontaktok) dolgaim nincsenek meg. Hogyan tudnám visszaállítani ezeket? Még újratelepítés előtt lemásoltam a teljes vinyó tartalmát egy külső vinyóra, remélem innen vissza lehet halászni őket. :B

(#28527) CartmanLand0


CartmanLand0
senior tag

Üdv!

Naponta többször jelentkezik egy olyan probléma, hogy random beszaggat minden, de csak ilyen 1 másodpercre, főleg film nézés, vagy zenehallgatás közben veszem észre ... ez van hogy egy nap csak kétszer-háromszor fordul elő, de van hogy többször ... mi okozhatja ?

A jó hírnévhez egy élet munkája kell ... a lerombolásához elég egy perc ...

(#28528) z0d1@Ku$ válasza freestailo (#28503) üzenetére


z0d1@Ku$
senior tag

A gépházban tudsz létrehozni, illetve fiókot törölni.

(#28529) Az-X


Az-X
őstag

Üdv!

Van egy win10 pro-m, amit 8.1-ről updateltem. Most szeretnék alatta gépet cserélni. Telepítésnél milyen serial-t kell majd megadni? A régi 8.1-est? Vagy ki lehet nyerni valami más serial-t a 10-es rendszerből?

:)

(#28530) sz.balazs.95


sz.balazs.95
veterán

Sziasztok!

Tableten a Facebook egyszerűen katasztrofális összehasonlítva a 8.1-hez képest (ugyanarról a WinRT-s Facebook appról van szó)
Egyrészt minden sokkal kisebb itt, amit egyáltalán nem értek, de ami nagyobb baj, az az, hogy az üzeneteket visszagörgetve nagyon lassan tölti be, vagy sokszor egyáltalán be se tölti, és üres szövegbuborékokat hagy a helyükön. :F
Illetve úgy az egész app működése érezhetően lelassult..

A másik fő probléma, hogy nagyon sok program esetében a virtuális billentyűzet előhozása egyrészt nem automatikus, ami tablet módban külön kellemes, mivel nincs hozzá gomb a tálcán, illetve nagyon sok esetben egyszerűen eltakarja a szövegdobozt.
8.1-en ilyenkor a szövegdobozok (gyak. rendszerszinten az összes) feljebb ugrottak, hogy a billentyűzet felé kerüljenek.
Itt természetesen nem.

Ezekre valami megoldás? :F

Don't sing if you want to live long, they have no use for your song, you're dead, you're dead, you're dead, you're dead and outta this world.

(#28531) hackeeeee


hackeeeee
Jómunkásember

Microsoft explains disappearance of the Windows 10 November Update from Media tool

Ettől az MSDN-es iso-k maradnak, vagy innentől kötelezően csak 10240-ről lehet majd frissíteni?

Véleményem szubjektív...

(#28532) raidx válasza Az-X (#28529) üzenetére


raidx
őstag

A régit mert a 10-nek nincs olyan. Ami kinyerhető az kamu.

Aki nem próbálja meg a lehetetlent, az a lehetségest sem fogja elérni soha. (Goethe) RaidX

(#28533) Az-X válasza raidx (#28532) üzenetére


Az-X
őstag

Ok, tehát akkor a korábban megvásárolt 8.1-esem kódját megeszi... próba cseresznye :)

:)

(#28534) netpeti98 válasza Az-X (#28533) üzenetére


netpeti98
addikt

Ha már updateltel, akkor nem kell neki kulcs.

(#28535) klepto


klepto
addikt

Sziasztok!
Szolgáltató váltás után saját ruterrel megosztott net nem működik hibamentesen.
Eleinte DNS hibára panaszkodott, és legfőképpen a Facebook jelent meg hibásan; majd rákeresve itt a fórumon új DNS szolgáltatót állítottam be (OpenDNS), és azóta ez a hiba megoldódott.
Viszont előjött (megmaradt?) egy másik, ami pár weboldalon okoz problémát, és amivel nem tudok mit kezdeni:
"Hiányoznak a hálózati kapcsolathoz szükséges Windows Sockets beállításjegyzék-bejegyzések"
Ez mit jelent, és hol tudom megnézni, beállítani, stb.?
Nem tudom, hogy mennyire számít, de én még mindig az Internet Explorert használom részben megszokásból, részben pedig azért, mert a számomra fontos oldalak ott vannak nekem megfelelően lementve mind a kedvencek menübe, mind a kedvencek sávba, és ezt még az EDGE-be sem sikerült ugyanolyan sorrendben importálni, és annak a kinézeté nem is tetszik igazán...

Ha magányosnak érzed magad, indíts el egy horror filmet és kapcsold le a villanyt. Egyből nem érzed majd magad egyedül ;)

(#28536) poirot


poirot
senior tag

Sziasztok !

Felraktam win 10 Enreprise-ot. Müködik minden, de van egy problémám.
A hálózati csoportoknál van egy Desktop-Hrobiee gép, amit a total commanderben megnézve Ez a gép-nek nevez. Nem adtam ilyen nevet, lehet, hogy mikor bluetooth eszközöket deritettem fel akkor keveredett ide, meg két olyan telefon, ami nekem soha nem volt. Panelben lakom. Ha az eszközkezelőt megnyitom, legfelül szintén ez a név van és alatta az eszközeim.

Hogy lehet ezt megváltoztatni, kitörölni, vagy mit tudom én, mert a név sem hasonlit rá.

Köszi a válaszokat.

(#28537) Syl


Syl
nagyúr

Hát ez remek! Frissítettem a 8.1-et (windows update), erre a Kapcsolatok program nem hoz semmi adatot, a Naptáram üres, a Posta pedig folyton hibát dob: [link] :W

[ Szerkesztve ]

Never let your sense of morals prevent you from doing what's right.

(#28538) mefistofeles válasza Az-X (#28533) üzenetére

Csak a legújabb build "eszi" meg. A többinél hiába próbálkozol ha alaplapot is cserélsz......

Egyeseknek mindenük megvan. Öregek, csúnyák szegények és betegek. Másoknak semmi sem jut......

(#28539) pzstm válasza hackeeeee (#28531) üzenetére


pzstm
titán

maradnak

iPhone 15 Pro Max 256GB Black |Macbook Air M1|Xbox Series X|Írhatsz nyugodtan, de x64 alatt nem barátkozom :)| I'm not special...I'm just limited edition!

(#28540) Az-X válasza netpeti98 (#28534) üzenetére


Az-X
őstag

Akkor sem ha vasat cserélek alatta??? Notiról van szó.

:)

(#28541) Az-X válasza mefistofeles (#28538) üzenetére


Az-X
őstag

Amit 10 perce töltöttem (telepítő), az már a legújabb kell legyen?

:)

(#28542) Thrawn válasza Syl (#28537) üzenetére


Thrawn
félisten

0x80072efd

Az-X: a setup.exe tulajdonságlapját nézd meg, abból kiderül melyik verziót töltötted le.

[ Szerkesztve ]

Different songs for different moods. łłł DIII Thrawn#2856 łłł Look! More hidden footprints! łłł D4BAD łłł WoT: s_thrawn łłł

(#28543) mefistofeles válasza Az-X (#28541) üzenetére

Ha 10586 build akkor igen. Én még nem próbáltam de állítólag ez az első olyan build ami elfogadja tiszta telepítésnél a 8.1 es kódot.

Egyeseknek mindenük megvan. Öregek, csúnyák szegények és betegek. Másoknak semmi sem jut......

(#28544) Az-X válasza Thrawn (#28542) üzenetére


Az-X
őstag

Ezt írja: Termék verziószáma: 10.0.10240.16384

:)

(#28545) Az-X válasza mefistofeles (#28543) üzenetére


Az-X
őstag

Honnan tudom ezt beszerezni?

:)

(#28546) mefistofeles válasza Az-X (#28544) üzenetére

Ez nem jó.... :(
Tudtommal sokaknak gondja volt az új buildel ezért egy ideig nem tölthető . Feljebb linkelték is a hírt.

(28543): hát ha valaki csinált belőle iso-t és feldobja neked valahová akkor úgy......

[ Szerkesztve ]

Egyeseknek mindenük megvan. Öregek, csúnyák szegények és betegek. Másoknak semmi sem jut......

(#28547) #14595328


#14595328
törölt tag

Tudna valaki adni egy SHA-t x64-es magyar, MCT-lal készült ISO-hoz?

(#28548) The DJ


The DJ
addikt

Sziasztok!

Adott egy Dell Latitude E6540, full HD kijelző, eredeti Windows 10 kombó.

Eddig Latitude E5520-as notim volt 1366x768-as felbontással, pár napja váltottam csak masinát. Egyelőre még szokom a full HD-t, viszont egyes programokban (sőt magában a Windows-ban is) elég sok helyen találkozom elmosódott, pixeles, homályos betűtípusokkal, képekkel, területekkel. Ez normális? Ilyesmit nem tapasztaltam 1366x768-on Windows 10 mellett.

Például most már rögtön az eszközkezelőben is ilyen elmosódott minden szöveges tartalom. Elég zavaró.

https://wpszaki.hu - Minden, ami WordPress, cikkek kezdőknek és haladóknak.

(#28549) sirály12 válasza CartmanLand0 (#28527) üzenetére


sirály12
őstag

Nekem a gadgetek (tudom hivatalosan nincsenek, de én csak felerőszakoltam, ilyenkor újraindítom a gadgeteket, és ok minden) okozzák néha, ha használsz ilyet, akkor az, ha nem akkor nincs ötletem.

Én szárnyalnék, de nem hagyják.

(#28550) Kátai


Kátai
senior tag

Ha tiszta telepítést csinálok,akkor a újratelepítés előtt felajánlja a particionálást?Mert most csak egy partíción van az egész rendszer.

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Windows 10 (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.