Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Windows 10 (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2020-05-31 14:25:16

LOGOUT.hu

Mielőtt kommentelsz, olvasd el az Összefoglalót!
(Frissítve: 2020.05.31.)

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#28801) tomp


tomp
félisten

Nektek nem szokott lebénulni a billentyűzet karakterei? Nálam hetente 1-2x előjön, hogy hiába nyomom le a p,ő,ú,ű,á,é,-,.,ö,ü,ó gombokat semmi nem történik. Ilyenkor egy fiók zárolás majd a bejelentkezőnél jelszó írás közben folyamatosan nyomva tartott gombnál egyszer csak megjavul.
:DDD :W

(#28802) zoltan6 válasza jeni (#28800) üzenetére


zoltan6
őstag

csak lehet neki ki van pipálva,és 4gb-ra van állítva,jártam már így én is.

(#28803) rétisün válasza tomp (#28801) üzenetére


rétisün
veterán

[link]

nálam bekapcsolás után van, elég bosszantó :((( :W viszont magától 'megjavul' pár perc után.

[ Szerkesztve ]

war...war never changes.... hol kezdődik a valóság, és hol ér véget a képzelet.....Ron Swanson for president !!

(#28804) Grande Ale válasza tomp (#28801) üzenetére


Grande Ale
őstag

Akkor lehet nem a billentyűzetem rossz? Hónapok óta kinlodok. Azt hittem rossz ha laptopba a billentyűzet. Ha rádugok külsőt az megy. Win hétnél is csinálta már, ezért gondoltam, hogy rossz. Néha meg minden gond nélkül megy...

[ Szerkesztve ]

(#28805) werszomjas válasza tomp (#28801) üzenetére


werszomjas
őstag

ez fura, mert nálam is megbolondul mostanában a bill, újraindítás segít, viszont ez win7, mi lehet ez :F

üdv

(#28806) tomp


tomp
félisten

Na akkor nem csak nálam bénul le a bill.
Ha jól emlékszem az egyik frissítést követően kezdődött el. Szeptember vége-október eleje körül.

(#28807) Grande Ale válasza tomp (#28806) üzenetére


Grande Ale
őstag

Így van! Most is telefonról írok, mert nem megy az a meg s stb. Szét tudnám verni! Még jó akkor, hogy nem cseréltem ki? Húszezer egy billentyűzet kb. a laptopomba. Mi lehet a megoldás?

(#28808) semetka


semetka
őstag

Hogy tudom megnézni hogy amit leszed a Tool progival az milyen verziószámú?

==Gigabyte Z170X Gaming 3 Core i5-6600 2x4GB DDR4 2666MHz Kingston HyperX Fury with Intel HD Graphics 530==

(#28809) vlevi válasza semetka (#28808) üzenetére


vlevi
nagyúr

Ha most töltöd le a toolt, akkor az a 10586-os verzioju lesz.
Egyébként a tool exe tulajdonságok, részleteknél megtalálod a verziót.

(#28810) Grande Ale válasza vlevi (#28809) üzenetére


Grande Ale
őstag

Milyen nyelvet ir? Nekem angolt, pedig magyar...

Most már magyart. Ez hülye!! :DD

[ Szerkesztve ]

(#28811) raskolnikoff


raskolnikoff
őstag

Ha Pro verzióban kikapcsolom a servicesben az update-et, akkor is frissít valamilyen úton-módon? Vagy tényleg csak az Enterprise képes erre? És ott hol van ez elrejtve?

A gazdasági válság és az emelkedő energiaárak miatt arra kényszerültünk, hogy kikapcsoljuk a fényt az alagút végén. A kellemetlenségért elnézést kérünk.

(#28812) semetka válasza vlevi (#28809) üzenetére


semetka
őstag

Köszi, tényleg az :)

==Gigabyte Z170X Gaming 3 Core i5-6600 2x4GB DDR4 2666MHz Kingston HyperX Fury with Intel HD Graphics 530==

(#28813) csadi0011


csadi0011
őstag

Helló!

Win 10 alatt videókártya csere történt, aminek volt néhány furcsa hatása, de egyet nem tudtam megoldani. Az NFS:U2 játék nem érzékeli a gombokat. Az egeret érzékeli, de amit pl a billentyűzeten nyomok, azt nem. Kipróbáltam Unified remote programmal, bluetooth-os kontrollerrel, de az azokkal leütött gombokra sem reagál a játék. Ha a játékban (egérrel) a beállítások->irányítás menübe lépek, akkor az ott lévő beállításokat át tudom állítani, tehát ott érzékel. Át tudtam írni más gombokra a kiosztást, de úgy sem működött. Játék re-install volt, de nem segített. (Ha a játék hibája: A játék nem eredeti. Digitálisan nem lehet beszerezni, máshogy meg túl drága nekem.)
Valaki találkozott már ilyen problémával?

[ Szerkesztve ]

(#28814) OgreImre


OgreImre
senior tag

Egy proceszor cserétől Q6600 (775) - E5450 (771) letérdelt a Win 10 pro 64bit.
Még csökkentett módban sem indul el, bejön a töltő "ablak kép" néha az "automatikus hibajavítás indítása" szöveg. Bios hibátlan.
Még az Xp is elviselte a proci (vagy akár chipset) cserét.

"And you think you're so clever and classless and free, But you're still fucking peasants as far as I can see" / “Two possibilities exist: either we are alone in the Universe or we are not. Both are equally terrifying.” Arthur C. Clarke

(#28815) vagabor


vagabor
aktív tag

Sziasztok, olyan problémám lenne hogy a win 10 a 7ről való frissítés után egyszerűen nem hajlandó leállni, hanem helyette újraindul! A 7 soha nem csinált ilyet, próbáltam virus keresést (semmi), a registryiben módositani a powerdown kulcsot, bios stb eddig semmi eredmény. Bocs ha volt már a probléma, de nagyon idegesítő. Bár másodjára leáll,de azért jó lenne megoldani. Köszi előre is.

ASUS TUF GAMING B650-PLUS, AMD Ryzen 7 7800X3D, DeepCool AK620 Zero Dark, CORSAIR VENGEANCE DDR5 RAM 32GB (2x16GB) 6000MHz, ASUS TUF Gaming GeForce RTX 4070 Ti, Cooler Master MWE 750, Fractal Design Core 3000, LG UltraGear 27GR75Q 27" IPS QHD 165Hz

(#28816) dokee78 válasza OgreImre (#28814) üzenetére


dokee78
félisten

Nem hibátlana bBIOS.
Kell hozzá micro kódos bios.
Írd meg a lapod és linkelek biost.
Vagy innen tölts.
Ugyanez volt nekem is normál biossal.

Tessék.Lapodnak megfelelőt szedd le.

[ Szerkesztve ]

(#28817) tatararpad válasza raskolnikoff (#28811) üzenetére


tatararpad
őstag

Pro verzióban egyszerűbb ha group policyben letiltod az automatikus letöltést és telepítést, és mikor értesítést küld hogy frissíteni kéne, akkor az update szelektáló toollal elrejted amik nem kellenek.

(#28818) Locutus


Locutus
veterán

Na úgy tűnik én is találtam valamit, amivel meg tudom fektetni a 10586-ot.

Ha a Tixatival töltök le, egy idő után beszarik a windows UI. Konkrétan először csak a task bar nem válaszol, és a tixati tray ikonja el-el tűnik, nem működik a taskbar autohide se. Kilépek a tixatiból, után már elrejti, és működik újra minden, de a startmenü meg a műveletközpont, és hasonlók többé nem reagálnak, egészen újraindításig. Minden más megy. Újraindításkor meg az eseménynaplóban valami windows shell experience host process meg searchui akármire hivatkozik, hogy ezek nem válaszolnak.
Ezeket vajon restart nélkül újra lehet indítani? Vagy nemtom hogy lehetne orvosolni ezt anélkül, hogy újra kéne indítgatni mindig. A gond mondjuk nyilván a tixati oldalán van, mert mással nem jön elő ez a hiba...

Komplett hangrendszerem eladó - https://hardverapro.hu/apro/mackie_studio_monitorok_mr5mk3_mr10s_mk3_sub_asus/hsz_1-50.html

(#28819) sarkan


sarkan
aktív tag

Találkozott más valaki azzal, hogy hiába jelölök ki alapértelmezett nyomtatót, ha más nyomtatóval nyomtatok (több hálózati nyomtató van telepítve a gépemen) mindig átugrik az alapértelmezés arra a nyomtatóra amivel utoljára nyomtatok.

A vezérlőpultban szoktam megnyitni az eszközök-nyomtatókat és ott jelölök ki alapértelmezett nyomtatót.

(#28820) Locutus válasza sarkan (#28819) üzenetére


Locutus
veterán

Ez egy feature a novemberi updateben. Beállíthatod, hogy a windows állogassa e a default nyomtatót, vagy te akarod.

Komplett hangrendszerem eladó - https://hardverapro.hu/apro/mackie_studio_monitorok_mr5mk3_mr10s_mk3_sub_asus/hsz_1-50.html

(#28821) pzstm válasza sarkan (#28819) üzenetére


pzstm
titán

Devices>>printer & scannerben nézz szét.

TH2-ben beleraktak sajnos egy funkciót, hogy az utoljára használt nyomtató legyen a default. Kapcsold ki nyugodtan ha nem ezt akarod

iPhone 15 Pro Max 256GB Black |Macbook Air M1|Xbox Series X|Írhatsz nyugodtan, de x64 alatt nem barátkozom :)| I'm not special...I'm just limited edition!

(#28822) Storms


Storms
őstag

Windows 10 DPI Fix programmal beállítottam Windows 8.1 dpi-re (100%-ra), de itt mégis 175% volt, ez mit jelent? Windows-ba nem vettem észre semmi változást,de inkább visszaállitotam a dpi fix progit is win 10 default dpi scaling-ra. Pedig valamit jó lenne csinálni a betükkel meg az ikonokkal mert olyan életlenek....

ASUS PRIME Z690-A ■ Core i5 12400 ■ 32 GB DDR4 RAM ■ Intel ARC A750 8 GB GDDR6 ■

(#28823) szinesz.bob válasza nemethchek19 (#28790) üzenetére


szinesz.bob
senior tag

Látom hasonló mint az enyém. :)
A 200,201,202,203 a tp-link ezek megvannak nekem is. Van közte még ami ehhez kapcsolódik.
Igazából kellene 1 jó driver de nincs. Próbáltam már régebbit 7-8 hoz valót,de nem hozott érdembeli javulást.
Várjunk és talán valamikor lesz jó driver és megszűnnek a kék képernyők.

(#28824) csaba1203


csaba1203
addikt

Sziasztok!

Tegnap este nekem is megjött a hivatalos frissítés.Asus noti gyári 8.1-re frissítettem.Minden szép és jó volt de kapásból egy bosszantó hiba alul a tálcán levő ikonok villogtak,mint a karácsonyi fűzérek.Kérdezném,aki belefutott ebbe van erre megoldás? Egyenlőre visszament a 8.1,ami atomstabil.Esetleg egy tiszta telepítéssel minden ok lenne? A másik,amit észrevettem kicsivel megnőt a bootidő de az nem jelentős.

(#28825) Tiger. válasza vagabor (#28815) üzenetére


Tiger.
nagyúr

Fel kel telepítenem szüzen, és jó lesz.

Intel I7 4790 3.6gh/Geforce Rtx 2060S /Alienware 2014/Asus Rog Strix g531gu/Creative SB ZxR /16gb ddr3/ Htc One/Iphone 13 Pro Max/ Creative Gigaworks S750 7.1/ Z5500/ Apple Iphone 5S.

(#28826) bbdzyx válasza bbdzyx (#28775) üzenetére


bbdzyx
senior tag

Nos, az általatok javasolt módon, az új verziójú MCT-vel kreáltam egy .iso-t, majd abból Rufussal egy bootolhaót USB sticket.

Ugye eddig a gyárilag laposra telepített win8.1-et (eredetileg win8, majd 8.1-re frissítve) legyalulva tiszta telepítéssel tettem fel a Win10-et, ekkor kaptam a 0xC004C003-as kódú hibát. Ekkor javasoltátok a fenti módszert, e módon újfent tiszta telepítést csináltam, de most már ezt az üzenetet látom az Aktiválás menüben:

Úgy néz ki, hogy nem olvasta ki továbbra sem a termékkulcsot a biosból. :( Mit tudok tenni?

[ Szerkesztve ]

“Going outside is highly overrated.” ― Ernest Cline, Ready Player One

(#28827) Bacusuz


Bacusuz
őstag

Sziasztok

Ha ven egy win7 64 pro-m ami rendes licenses akkor:
Win10 64 pro ra lehet upgradelni vagy mas win10 et kapok erte?
Ha teljes win10 telepitest szeretnek biostol, upgrade nelkul akkor az megoldhato-e ezzel a kulccsal ,es hogyan?
Ha majd alaplapot cserelek akkor tovabbvihetem?
Koszi a valaszokat

ÜDV! Bacusuz. Veszélyes környéken lakom. Ahányszor becsukom az ablakot, mindig odacsukom valaki kezét.

(#28828) bopeti98 válasza bbdzyx (#28826) üzenetére


bopeti98
őstag

Akkor olvasd ki manuálisan a Nirsoft ProduKey programmal.
Lesz egy olyan benne hogy "Windows (BIOS OEM Key)".
Az itt írt termékkulcsot próbáld megadni a 10-nek.
Ha ez sem működik, akkor sajnos fel kell rá varázsolnod a Windows 8.1-et, azt aktiválni, és frissíteni 10-re.

(#28829) bbdzyx válasza bopeti98 (#28828) üzenetére


bbdzyx
senior tag

Pont ezzel a programmal próbáltam még délelőtt, nem működött. Még egy kérdésem lenne: vajon a win8.1-et tegyem vissza, vagy a win8-at, abból kiindulva, hogy a laptopom gyárilag win8-cal volt szerelve?

“Going outside is highly overrated.” ― Ernest Cline, Ready Player One

(#28830) bopeti98 válasza bbdzyx (#28829) üzenetére


bopeti98
őstag

Az teljesen mindegy.
8.1-et is lehet aktiválni 8-as kulccsal.

(#28831) bbdzyx válasza bopeti98 (#28830) üzenetére


bbdzyx
senior tag

Okés, akkor adok ennek is egy esélyt. Köszi!

“Going outside is highly overrated.” ― Ernest Cline, Ready Player One

(#28832) Syl válasza bopeti98 (#28828) üzenetére


Syl
nagyúr

Huh, én ilyen programot tuti nem futtatnék a gépemen :N

Never let your sense of morals prevent you from doing what's right.

(#28833) vg válasza Syl (#28832) üzenetére


vg
addikt

Az még semmi, de egy egyszerű vbs kód segítségével is ki lehet íratni a kódot.

(#28834) bopeti98 válasza Syl (#28832) üzenetére


bopeti98
őstag

Amit én töltöttem le ( a hivatalos oldalról ), annál ezt mutatja a virustotal: [link]

[ Szerkesztve ]

(#28835) #56474624


#56474624
törölt tag

Tegnap feltettem megint a 10-et (csak meg ne bánjam megint :) ). Szerintem egyértelműen javult a helyzet sok tekintetben, ugyanakkor azt még mindig nem tudom hova tenni, hogy a Gépházt böngészgetve az időnként belassul, több másodpercre befagy. Az Asztal (tehát a háttérkép) jobb egérgombos menüje is általában kapásból előjön, de időnként (nem akkor, mikor bekapcsolást követően először hívom elő) várni kell rá másodperceket.
Azt sajnálattal vettem észre, hogy a Naptár alkalmazással továbbra sem tudom a másik google-ös naptáramat elérni, így még mindig a OneCalendar-t használom helyette.

Egy előnye mindenképp van a 10-nek a 8.1-gyel szemben (természetesen mindkettő frissítésekkel együtt), a jóval kedvezőbb tárhelyigénye. 64 GB-os SSD-tulajként az a 10+ GB jelentősnek mondható.

[ Szerkesztve ]

(#28836) King Unique válasza Syl (#28832) üzenetére


King Unique
titán

Futtasd le még egyszer [link].

ESS9 nem jelez rá semmit, viszont az MBAM szerint PUP.Optional.PruductKeyFinder = Nemkivánatos program. Ez nem vírus, hanem sok telepítőben akad különféle toolbar és egyéb xarság, amit ki kell X-szelni, aztán kész.
Ennyi erővel egy CCleaner sem teljesen tiszta: [link].

(#28834) bopeti98: ez csak sima PUP, nem kell tőle annyira fosni.

[ Szerkesztve ]

(#28837) bopeti98 válasza King Unique (#28836) üzenetére


bopeti98
őstag

Én nem fosok tőle. :N
Már többször is használtam ezt a programot.
Nekem is ESS9 van fent, és még soha nem jelezett.

(#28833) vg

A BIOS-ba írt kulcsot nem hiszem hogy olyan egyszerűen ki lehet olvasni vbs-el.

[ Szerkesztve ]

(#28838) raidx


raidx
őstag

A tegnap települt frissítés már megint visszaállított pár dolgot. Sose használtam MS böngészőt de még a pdf megnyitást is az edge akarja intézni. Van egy komplett Foxit pakkom (ír, olvas, szerkeszt) amiért anno fizettem is. Böngészőnek meg Operát használok ezer éve. Kb. a 4-es verziótól kezdve. Előtte meg semmit.

Aki nem próbálja meg a lehetetlent, az a lehetségest sem fogja elérni soha. (Goethe) RaidX

(#28839) HeyTchiki


HeyTchiki
csendes tag

Valaki használja egyszerre a 10-est, és a 7-est?
Tehát külön partíción?
Felraknám a 7-est, a 10-es mellé, ha nem zavar be neki a 10-es.
SSD-m van.

Köszi!

(#28840) King Unique válasza bopeti98 (#28837) üzenetére


King Unique
titán

Nekem se és én is használom. Az meg, hogy a telepítőbe belepakolnak a gyártók xy nem oda illő xart, gáz, de ez van. Telepítésnél nem kell őket engedélyezni, esetleg alapból a portable verziót használni, aztán ennyi.

(#28839) HeyTchiki: én használok egymás mellett több Windowst is, nem kavarnak be egymásnak. Max W8.x/ 10 esetén a fast startup kikapcsolása erősen ajánlott dual-boot esetén. Akkor nem lesz semmi gond, máskülönben blue screen és társai...

[ Szerkesztve ]

(#28841) PuMbA válasza Locutus (#28818) üzenetére


PuMbA
titán

2.27-es 64 bites Tixati-t használok állandóan és sose volt ilyenem a 10586-tal :)

[ Szerkesztve ]

(#28842) Locutus válasza PuMbA (#28841) üzenetére


Locutus
veterán

Nekem is csak a 2.27 meg 10586 óta van.

Komplett hangrendszerem eladó - https://hardverapro.hu/apro/mackie_studio_monitorok_mr5mk3_mr10s_mk3_sub_asus/hsz_1-50.html

(#28843) Syl válasza bopeti98 (#28834) üzenetére


Syl
nagyúr

Akkor esetleg linkelhetnéd is :R

Never let your sense of morals prevent you from doing what's right.

(#28844) Csikar01


Csikar01
csendes tag

Frissen telepítette w10 ben nem működik a filekezelő, megnyílik ugyan, de lefagy, majd kis idő múlva kilép magától.
Valaki tudna segíteni?

előre is kösz

(#28845) csixy válasza sarkan (#28819) üzenetére


csixy
addikt

link

Kert, kütyük,munka,matek,morfondír...ennyi. Szóval ács nem vagyok, de nemrégiben sikerült faragnom egy mőködőképes fogpiszkálót.

(#28846) csixy válasza bbdzyx (#28826) üzenetére


csixy
addikt

Telepítsd újra a Win 8.1-et.
Hagyjad hogy frissítse magát Win10-re. Várd meg amíg beaktiválja magát a win10.

Ezek után tiszta telepítéssel újra rakhatod , ha akarod ugyanazt a verziót (pro, vagy home, hány bites, milyen nyelvű) . Újratelepítéskor ha kódot kér , azt skipelni kell. Újratelepítés után , ha netre jut akkor beaktiválja magát, ha előzőleg természetes módun hagytuk, hogy win10-re upgradelje magát.

Kert, kütyük,munka,matek,morfondír...ennyi. Szóval ács nem vagyok, de nemrégiben sikerült faragnom egy mőködőképes fogpiszkálót.

(#28847) bbdzyx válasza csixy (#28846) üzenetére


bbdzyx
senior tag

Pont most végeztem a 8.1 reinstallal. A probléma az, hogy most már a 8.1 sem fogadja el a kulcsot. :W

Már itt is "Ez a kulcs érvénytelen" üzenetet kapom amikor a Gépházon belül próbálom aktiválni a kulcsot. :W
Termékkulcsának adatainál pedig egy teljesen más végződésűt mutat (...-D3VPT), gondolom ez valami ideiglenes lehet.

Lehet köze ehhez annak, hogy a legelső alkalommal, azaz a win8.1-re tisztán való win10 telepítéskor legyalultam a gyárilag létrehozott összes partíciót? :F

Lassan fordulhatok a Microsoft ÜFSZ-hez?

[ Szerkesztve ]

“Going outside is highly overrated.” ― Ernest Cline, Ready Player One

(#28848) Bferibörs válasza bbdzyx (#28847) üzenetére


Bferibörs
addikt

eszembe jutott, nem lehet , hogy neked pld. windows enterprise-d van és pld. pro-ra akarsz frissíteni ? , vagy pro-t akarsz telepíteni ? ezt tuti,hogy nem engedi

Galaxy S23 ultra, Xiaomi 12T, Blackview Tab 18, Lenovo P2 dual

(#28849) Hegyirabló


Hegyirabló
veterán

Helló!

Mit kell beállítanom ezen a hulladék Windows 10-en, hogy visszatérjen a laptop alvó állapotból, amikor felhajtom a fedelet? Nem is értem, miért kell ezt külön állítgatni, eddig default így volt.

Kösz.

Hú mit fogok kapni a Windows 10 szekta tagjaitól, amiért hulladéknak mertem nevezni!

Aquila non captat muscas.

(#28850) Mardel válasza Hegyirabló (#28849) üzenetére


Mardel
őstag

Ez ilyen windows 10 betegség.

Én Win 7-ről frissítettem, ott tökéletesen működött a hibrid alvás vagy csak az alvó állapot funkció.

Win 10-nél hibrid alvásból nem kel fel, csak ha a tápegységet kikapcsolom egy rövid időre és úgy indítom a gépet.

Sima alvó állapotból meg azonnal felébred, nem marad úgy.

Akkor regeditben kellett turkálni, hogy a DVD írómat észrevegye a win10.

Volt hogy gép leállításánál dobott egy kék halált.

[ Szerkesztve ]

Ennél többet nem kell tudni. Csak azt, hogy a víz nedves és kék az ég. Meg hogy a vérapó mindig a helyén van és egyre erősebb.

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Windows 10 (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.