Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Windows 10 (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2020-05-31 14:25:16

LOGOUT.hu

Mielőtt kommentelsz, olvasd el az Összefoglalót!
(Frissítve: 2020.05.31.)

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#28251) Nimda válasza RockHaRD (#28232) üzenetére


Nimda
addikt

Nálam detto szakad a net (digi), egy TPL WN822N-es wifi kártyával.Szinte biztos, hogy ez driver probléma nálad is, mert win7-en nem voltak gondok.Sok gyártó szarik a driverekre, legalábbis időben kiadni.Jelenleg csak win8-as beta drivert használok én is.

[ Szerkesztve ]

(#28252) Feri1977 válasza nemethchek19 (#28250) üzenetére


Feri1977
senior tag

...acdsee, infraview jó barátod..soha életben nem használnék gyári hulladékot a windowsban semmiből..

[ Szerkesztve ]

Asus M5A97 R2.0, AMD FX-6300, 8Gb Kingston HyperX DDR3 1600MHz CL9 XMP Blu, Asus Geforce Gtx 650TI!

(#28253) nemethchek19 válasza Feri1977 (#28252) üzenetére


nemethchek19
aktív tag

Ok, de hova lett az alapértelmezett Win 10 képnézegető? Nem tartom normálisnak, hogy egyik napról a másikra nem lehet használni...

(#28254) #19617792


#19617792
törölt tag

TH2 megint hozott némi kalandot a napi használatba. Felkerült valami frissítés utána, aminél még csak nem is szólt, hogy restartolni kellene, vagy egyéb, egyből rebootolt és meg is állt ott (sehogy se volt hajlandó Safe módba menni)...
Mivel a fontos adatokról mindig tartok backupot, ezért nem okozott nagy fennakadást újratenni frissebb ISO-val. Úgy látszik a November updatetől elcsesződött valami, ehh. Ez alkalommal az appok leszedése is sikerült, de egyet kérdeznék:
Miből gondolja úgy a Windows 10, hogy jó ötlet még STORE NÉLKÜL is feltenni a Candy Crush-t? Nincs Store, nincs egy darab app sem, de felrakja a Candy Crusht, há' normális?

(#28255) nemethchek19 válasza Feri1977 (#28252) üzenetére


nemethchek19
aktív tag

Tehát nem az lenne most a főszempont, hogy valami úton módon képeket tudjak megnyitni akár másik programmal, hanem, hogy kiderítsem mi az oka annak és hogy tudom orvosolni a hibát, hogy a windows alapértelmezett képnézegetőjével nem lehet megnyitni képeket. És eddig ez rendben működött....

A képnézegetővel lehet a gond, vagy felhasználó jogosultsággal kapcsolatos?

Nem szeretném, hogy később ez a hiba kihatással legyen más alkalmazásra is a Win 10-ben,

[ Szerkesztve ]

(#28256) King Unique válasza Feri1977 (#28249) üzenetére


King Unique
titán

+1
ACDSee-t korábban használtam és kedveltem, de mivel fizetős progi és nem feltétlen akarok ezen célra vásárolni / okosítani, így jó nekem az IrfanView is. A Win10 gyári képnézegető max dizájn terén tetszik, de egyszerűen kényelmetlen és primitív...szal az IV felkerül majd oda is. Eddig nem is értem mért nem raktam fel? :D

[ Szerkesztve ]

(#28257) vlevi válasza nemethchek19 (#28253) üzenetére


vlevi
nagyúr

Valamelyik windows jnsider verzioban még benne volt, de a 10586 már tényleg nem tartalmazza :(
Kár, pedig egy-egy kép gyors megkukkolására jó volt, jobb, mint az acdde (mert az lassú, ágyúval verébre), az uj kepnező viszont közelsem tud annyit, mint a régi windowsos képnéző, emiatt valóban ottbagyunk, hogy fel kell rakni valamit.

(#28258) #19617792 válasza vlevi (#28257) üzenetére


#19617792
törölt tag

a régi, fapados Windows képnézegető? az benne van a 10586-ban is, lehet ki kell törölni a Photos appot ahhoz, hogy elérhesd. Kell egy kicsit bütykölni a registryben. [link]

(#28259) repvez


repvez
addikt

Azt tudja valaki, hogy hol lehet azt beállitani, hogyha normális startmenű leállitással kikapcsolom a gépet akkor ha felnyitom a kijelzőt ne induljon egyből a gép?Csak ha a fizikai bekapcs gombot megnyomom?
Néztem az energia gazdálkodás részt de ott csak azt lehet beállitani, hogy mit csináljon a gép ha lehajtom a kijelzőt és ha megnyomom a bekapcs gombot, de arról egy szó sincs, hogy mit csináljon ha kinyitom a kijelzőt.

Ezt a "hülyeséget" már win 8.1 nél kezte el a laptop, de win 7 alatt teljesen az elvártak szerint müködött.
Ha müködö gépnél lehajtottam a kijelzőt akkor alvó álapot volt felnyitásra ébredt,de ha rendesen kikapcsoltam és ezután hajtottam le a kijelzőt akkor a következő kijelző felhajtásra csak akkor indult ha a bekapcs fizikai gombját is megnyomtam.

Itt ez a rész nem müködik, és nem tudom, hogy lehet vissza állitani.
Toshiba Satelite L750D-16K és win 10pro 64bit.

(#28260) Casoli


Casoli
őstag

Tudja valaki, most mitől lett másabb a Windows 10? Volt valami nagy update pár órája a gépemen. Illetve, ha most a Microsoft oldaláról letöltöm pendrive-ra a telepítőt, az telepítés után már a frissebb rendszert tartalmazza?

http://hasznaltpcalkatresz.hu/

(#28261) lsc


lsc
nagyúr

Egy kis segítség kellene, a frissítéseket be lehet valahogy a win 7-ben volt"csak értesítést kérek" szerűen, tegnap ez a gyönyörű nagy frissítés több mint 2 giga mobilnetemet felzabált, vehettem pluszba az 5 giga után.

Az élet kegyetlen .

(#28262) worxland válasza #19617792 (#28258) üzenetére


worxland
addikt

Mekkora zöldséget írtok már megint?
Se törölni nem kell, se registry-t hackelni.
Simán kiválasztod alapértelmezettnek a Photo Viewer-t, oszt kész.
Egyeseknek mániája a registry piszkálása. Netplwiz helyett szokták állandóan ajánlani.

''It's difficult to work in a group when you're omnipotent.'' - Q

(#28263) bopeti98 válasza worxland (#28262) üzenetére


bopeti98
őstag

Nem lehet csak úgy simán kiválasztani, mivel alapból nem kínálja fel mint választatható program.
Kivétel azoknak, akik 7 / 8.1 -ről történő frissítés óta még nem csináltak tiszta újratelepítést. Nekik az előző rendszerből ott maradt a Photo Viewer is.

(#28264) ignisz válasza nemethchek19 (#28253) üzenetére


ignisz
senior tag

Az itteni keresőbe írd be. Volt már szó róla.

(#28265) vlevi válasza #19617792 (#28258) üzenetére


vlevi
nagyúr

Hát, nem tudom, amikor tisztán telepitettem a gépet, múltkor, próbaképpen, akkor a 10586-t raktam fel üres vinyóra, és nem találtam a régi képnézegetőt.
Ahhozképest pedig, hogy elvileg a windows10 az egybites usereknek készült, elég sokszor bukkannak itt fel registryk, powershell scriotek, és egyebek :)

(#28266) pilu85


pilu85
őstag

De nem korrekt, hogy vgülis ingyen használhat bármeddig az ember egy aktiválatlan win10-et?

"A jó hír: ha fel tudod ismerni egy illúzióról, hogy illúzió, akkor szertefoszlik. "Az illúzió felismerése annak végét is jelenti. Életben maradása attól függ, hogy összetéveszted-e a valósággal."

(#28267) ignisz válasza ignisz (#28264) üzenetére


ignisz
senior tag

A 18553-as számú hozzászólás szerint raktam fel a régi képnézegetőt.

(#28268) ro_bert17 válasza lsc (#28261) üzenetére


ro_bert17
őstag

Nálam meg épp azt írogatja folyamatosan, hogy majd letölti legközelebb, ha nem mobilneten leszek... :U

"Frissítések érhetők el. Automatikusan le fognak töltődni, amint Ön nem forgalmi díjas kapcsolatot használ, de jelenlegi mobiladat-kapcsolatán is letöltheti őket (ez díjköteles lehet). Ilyen esetben is előfordulhat, hogy bizonyos frissítéseket csak korlátlan Wi-Fi kapcsolaton fog tudni letölteni."

[ Szerkesztve ]

(#28269) ssgt1981


ssgt1981
senior tag

Miért van az, hogy a Groove Zene nem frissíri a műsortárat?

(#28270) szacsee válasza lsc (#28261) üzenetére


szacsee
nagyúr

Gépház - Windows Update - Speciális - Telepítés módja:
Értesítés újraindítás ütemezéséről.

Ezt bekapcsolva ezt írja alatta:
A frissítések telepítésének befejezéséhez meg kell majd adnia az újraindítás időpontját. Forgalmi díjas (tehát esetleg díjköteles) kapcsolaton keresztül nem töltődnek le a frissítések.

Előző hsz-omhoz: Megoldódott a probléma, rendszer visszaállítás és most működik minden.
Majd ha rájön a frissíthetnék akkor megint kezdek aggódni.

(#28247) Rruuer: Így kezdődött nálam is. Aztán frissítést mégis ráerőltettem és kicsit szétszórt lett.
Akinek problémája van nem a netplwiz jelszó kivétel miatt szórakozhat?
Visszaállítva a rendszert belépésnél 2 felhasználó ugyanaz volt, csak az egyik az online acc. volt (mailcím alá volt biggyesztve)

[ Szerkesztve ]

(#28271) #58000384 válasza vlevi (#28265) üzenetére


#58000384
törölt tag

A képnézős app is tud mindent, amit a régi, csak még mellé alapszintű képszerkesztést is. Senki sem mondta, hogy vissza kell hozni a régit, amihez azért kell registry-mókolás, mert hivatalosan le lett cserélve. Kompatibilitási okból maradhatott bent, ahogy az IE is.
A PS scriptek meg leginkább az appok végleges törlésére, vagy azok visszaállítására vannak itt leírva, egyiket sem kell használni (ahogy szolgáltatásokat és egyebeket sem kell törölgetni és letiltani).

pilu85: Ha neked jó, hogy egy mindenen felül lévő üzenet van a képernyőn (filmnézés és játék közben is), akkor "korrekt". Egyébként nem biztos, hogy nem fog egyéb módon is nyaggatni a későbbiekben az aktiválás miatt.

[ Szerkesztve ]

(#28272) RockHaRD válasza Nimda (#28251) üzenetére


RockHaRD
addikt

Amit elfelejtettem hozzá tenni, hogy pl youtube is bejön, elkezdek nézni vmi videot, betölti a 10%-át, és utána nem tölti tovább. Refresh, és akkor talán jó lesz, de akkor sem mindig :F

(#28273) ro_bert17 válasza szacsee (#28270) üzenetére


ro_bert17
őstag

Az automatikusra is ezt írja: "A folyamatos működés biztosítása. Automatikusan újraindítjuk az eszközt, amikor nem használja. A frissítések nem töltődnek le forgalmi díjas kapcsolat esetén."

[ Szerkesztve ]

(#28274) #19617792 válasza worxland (#28262) üzenetére


#19617792
törölt tag

a registry-nek ártani úgyse lehet, halva született. :DDD ;]

(#28275) vlevi válasza #58000384 (#28271) üzenetére


vlevi
nagyúr

Régi képnéző pl. tudta azt, hogy a következő képet is meg tudtam vele nézni. Ez az új, néha tudja, de túlnyomórészt nem lehet vele a következő képre lépni. és tapasztaltam olyat is, hogy marhaidétlen sorrendben mutatta a képeket, volt olyan kép, amit többször megmutatott, a következőre kattintva, volt, amit átugrott.
Például itt van ez a mappa.

Itt az első képet megnyitva, van lehetőség a következőre lépni. De az alsó sorban lévő 180Kb-os jpeget nem bírja megnyitni.
Ebben a mappában viszont nem tudok a képnézőben előző következőre lépni. Miért? Mi a különbség a két folder között?

Ja, de mégérdekesebb, mert ha középről választok egy megnézendő képet, akkor ott már tudok előre-hátra mozogni. Váááá.
Nincs jobbranyíl:

Van jobbranyíl.

Szóval, én köszönöm szépen az újdonságokat, de, ha nem működik, akkor ne tolják az orrom alá.
Július 29-ig még elfogadható lett volna az ilyen, de már 4 hónapja kinn van a végleges rendszer, és az ilyen működésbeli bugok itt már nem megengedhetőek. Ahogy az is egy vicc, ahogy a posta működik. (nálam csak múltidő, mert kihajítottam, ment vissza a win7-en is használt emclient). Képnézőből is jön vissza a win7-ben megszokott, a böngészőből sem érdemes a win7 újdonságát használni, lejátszó is inkább az aimp, kodi, mpc-hc, nem pedig a groove és egyéb újdonságok, akkor kérdemén, minek a win10? Nekem nem ad sok újat. Félreértés ne essék, mehetnék vissza win7-re, de azért használom a tizest (egyelőre insiderként), mert igenis érdekelnek az újdonságok. Csak éppen nyafogok, ha nem működik.

(#28276) edari válasza vlevi (#28275) üzenetére


edari
őstag

4 hónaposan még bőven lehetnek ilyen anomáliák. Ha majd win7 korú lesz, na akkor megértem hogy ilyet mondasz.

(#28277) worxland válasza bopeti98 (#28263) üzenetére


worxland
addikt

"Kivétel azoknak, akik 7 / 8.1 -ről történő frissítés óta még nem csináltak tiszta újratelepítést." - 5 gépen + 3-4 virtuál gépen raktam fel a frissítést és pontosan nulla alkalommal csináltam újratelepítést. Egyiken se volt rá szükség. Szerintem nem az én esetem a kivétel. :)

''It's difficult to work in a group when you're omnipotent.'' - Q

(#28278) vlevi válasza edari (#28276) üzenetére


vlevi
nagyúr

Lehet, hogy az idő megszépíti a dolgokat, de a win7-nél nem emlékszem ilyenekre. Hogy a hozzá kapott "alkatrészek" csak ímmel-ámmal működgetnének.
Azt csak feltelepítettem, és megy.

"és pontosan nulla alkalommal csináltam újratelepítést."
Hát, éppen ez az. Ahol a régi rendszeren fenn volt, ott a frirsítés után is megmarad. De aki nulláról rakja fel, annak nincs meg a régi képnéző.

[ Szerkesztve ]

(#28279) #58000384 válasza vlevi (#28275) üzenetére


#58000384
törölt tag

Nekem minden mappában tud előre-hátra lépkedni a képek között, tableten is, méghozzá sorrendben. A Posta app is működik. Viszont abból kiindulva, hogy neked a görgetett rendszeredben az sem jó, így nem csodálom, hogy a képnéző app sem okés. Megnézted már frissen telepített, végleges rendszeren őket? Nem hiszem el, hogy egy friss (nem Insideres) rendszeren beállított app nem működik.

(#28280) Semplar válasza r3dsnake (#28238) üzenetére


Semplar
őstag

Én ezt használom:
---------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

@echo off
echo

echo Step 1: Delete Updates...
echo Delete KB3075249 (telemetry for Win7/8.1)
start /w wusa.exe /uninstall /kb:3075249
echo Delete KB3080149 (telemetry for Win7/8.1)
start /w wusa.exe /uninstall /kb:3080149
echo Delete KB3021917 (telemetry for Win7)
start /w wusa.exe /uninstall /kb:3021917
echo Delete KB3022345 (telemetry)
start /w wusa.exe /uninstall /kb:3022345
echo Delete KB3068708 (telemetry)
start /w wusa.exe /uninstall /kb:3068708
echo Delete KB3044374 (Get Windows 10 for Win8.1)
start /w wusa.exe /uninstall /kb:3044374
echo Delete KB3035583 (Get Windows 10 for Win7sp1/8.1)
start /w wusa.exe /uninstall /kb:3035583
echo Delete KB2990214 (Get Windows 10 for Win7 without sp1)
start /w wusa.exe /uninstall /kb:2990214
echo Delete KB2990214 (Get Windows 10 for Win7)
start /w wusa.exe /uninstall /kb:2990214
echo Delete KB2952664 (Get Windows 10 assistant)
start /w wusa.exe /uninstall /kb:2952664
echo Delete KB3075853 (update for "Windows Update" on Win8.1/Server 2012R2)
start /w wusa.exe /uninstall /kb:3075853
echo Delete KB3065987 (update for "Windows Update" on Win7/Server 2008R2)
start /w wusa.exe /uninstall /kb:3065987
echo Delete KB3050265 (update for "Windows Update" on Win7)
start /w wusa.exe /uninstall /kb:3050265
echo Delete KB971033 (license validation)
start /w wusa.exe /uninstall /kb:971033
echo Delete KB2902907 (description not available)
start /w wusa.exe /uninstall /kb:2902907
echo Delete KB2976987 (description not available)
start /w wusa.exe /uninstall /kb:2976987

echo Step 2: Blocking Routes...
route -p add 23.218.212.69 MASK 255.255.255.255 0.0.0.0
route -p add 65.55.108.23 MASK 255.255.255.255 0.0.0.0
route -p add 65.39.117.230 MASK 255.255.255.255 0.0.0.0
route -p add 134.170.30.202 MASK 255.255.255.255 0.0.0.0
route -p add 137.116.81.24 MASK 255.255.255.255 0.0.0.0
route -p add 204.79.197.200 MASK 255.255.255.255 0.0.0.0
route -p add 23.218.212.69 MASK 255.255.255.255 0.0.0.0

echo Step 3: Disabling tasks...
schtasks /Change /TN "\Microsoft\Windows\Application Experience\AitAgent" /DISABLE
schtasks /Change /TN "\Microsoft\Windows\Application Experience\Microsoft Compatibility Appraiser" /DISABLE
schtasks /Change /TN "\Microsoft\Windows\Application Experience\ProgramDataUpdater" /DISABLE
schtasks /Change /TN "\Microsoft\Windows\Autochk\Proxy" /DISABLE
schtasks /Change /TN "Microsoft\Windows\Customer Experience Improvement Program\Consolidator" /DISABLE
schtasks /Change /TN "Microsoft\Windows\Customer Experience Improvement Program\KernelCeipTask" /DISABLE
schtasks /Change /TN "Microsoft\Windows\Customer Experience Improvement Program\UsbCeip" /DISABLE
schtasks /Change /TN "\Microsoft\Windows\DiskDiagnostic\Microsoft-Windows-DiskDiagnosticDataCollector" /DISABLE
schtasks /Change /TN "\Microsoft\Windows\Maintenance\WinSAT" /DISABLE
schtasks /Change /TN "\Microsoft\Windows\Media Center\ActivateWindowsSearch" /DISABLE
schtasks /Change /TN "\Microsoft\Windows\Media Center\ConfigureInternetTimeService" /DISABLE
schtasks /Change /TN "\Microsoft\Windows\Media Center\DispatchRecoveryTasks" /DISABLE
schtasks /Change /TN "\Microsoft\Windows\Media Center\ehDRMInit" /DISABLE
schtasks /Change /TN "\Microsoft\Windows\Media Center\InstallPlayReady" /DISABLE
schtasks /Change /TN "\Microsoft\Windows\Media Center\mcupdate" /DISABLE
schtasks /Change /TN "\Microsoft\Windows\Media Center\MediaCenterRecoveryTask" /DISABLE
schtasks /Change /TN "\Microsoft\Windows\Media Center\ObjectStoreRecoveryTask" /DISABLE
schtasks /Change /TN "\Microsoft\Windows\Media Center\OCURActivate" /DISABLE
schtasks /Change /TN "\Microsoft\Windows\Media Center\OCURDiscovery" /DISABLE
schtasks /Change /TN "\Microsoft\Windows\Media Center\PBDADiscovery" /DISABLE
schtasks /Change /TN "\Microsoft\Windows\Media Center\PBDADiscoveryW1" /DISABLE
schtasks /Change /TN "\Microsoft\Windows\Media Center\PBDADiscoveryW2" /DISABLE
schtasks /Change /TN "\Microsoft\Windows\Media Center\PvrRecoveryTask" /DISABLE
schtasks /Change /TN "\Microsoft\Windows\Media Center\PvrScheduleTask" /DISABLE
schtasks /Change /TN "\Microsoft\Windows\Media Center\RegisterSearch" /DISABLE
schtasks /Change /TN "\Microsoft\Windows\Media Center\ReindexSearchRoot" /DISABLE
schtasks /Change /TN "\Microsoft\Windows\Media Center\SqlLiteRecoveryTask" /DISABLE
schtasks /Change /TN "\Microsoft\Windows\Media Center\UpdateRecordPath" /DISABLE

echo Step 4: Killing Diagtrack-service (if it still exists)...
sc stop Diagtrack
sc delete Diagtrack

echo Final Step: Stop remoteregistry-service (if it still exists)...
sc config remoteregistry start= disabled
sc stop remoteregistry

echo All done, go to reboot!
pause

-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Másold ki egy szöveges fáljba és nevezd át pl NoTelemetry.bat -ra, majd futtasd le és restart. ;)

“Don’t worry, nothing gets away here, the place belongs to the Mafia.”

(#28281) ripla


ripla
őstag

a start menüre hogyan tudok plusz csempéket kirakni?
illetve, hogyan tudom megváltoztatni, hogy azt mutassa a csempe, amilyen website-ot beállítok neki?

(#28282) bopeti98 válasza worxland (#28277) üzenetére


bopeti98
őstag

Ettől függetlenül hivatalosan nem a rendszer része.
Ha valaki boltba megveszi a Windows 10-et és azt telepíti fel tisztán, nem fogja registry-s módosítás nélkül megtalálni a régi fényképnézegetőt.
Egyébként nekem nincs bajom az új Win 10-es fényképekkel sem.
Tetszik, hogy egyszerűen lehet benne pár alap képszerkesztési műveletet elvégezni, mint például a vágás akár háttér nélküli képeknél is. :)

(#28283) wolf033


wolf033
senior tag

Üdv!

Remélem jó helyre írok. :)

Frissítettem a Win 7-et Win 10-re és igazából 1 probléma jött elő ami nagyon idegesítő, mégpedig az, hogy az USB 3.0-ás csatlakozók nem működnek, vagyis tegnap még ment de ma már nem. Szedtem le drivert is de közölte velem a drága, hogy már a legújabb van fent viszont a sárga háromszög ott fityeg az eszközkezelőben. Hogy tudnám életre kelteni a nem működő USB csatikat?

[link] ezt próbáltam ráerőszakolni de nem hagyja magát

(#28284) King Unique válasza vlevi (#28275) üzenetére


King Unique
titán

Látod ez van, ha kritizálni mered, nemhogy magát a rendszert, hanem egyetlenegy összetevőjét is....hisz az csak és kizárólag jó lehet és mindenkinek maximálisan megfelel. :) Ha neked nem, akkor biztos benned van a hiba és hangerő lejjebb. :D

Amúgy nyilván igazad van és nem muszáj szenvedni vele. Nem hiába van tele a net is a régi képnézegető visszállítására irányuló kérdésekkel... :DDD Engem is baromira zavarnak a léptetési hülyeségei, meg a szimpla fapados mivolta. Egyedül csak az új dizájn tetszik, azt legalább jól eltalálták. De ez önmagában nem elég és megy is fel az InfarView, vagy vmi más, normálisabb program.

[ Szerkesztve ]

(#28285) King Unique válasza wolf033 (#28283) üzenetére


King Unique
titán

Üdv!

Win8.x-től fölfelé, beépítetten tartalmazza a rendszer a legtöbb USB 3.0 drivert, így nem kell külön feltelepíteni és általában nem is engedi. Ha eszközkezelő sárga felkiáltójeles, akkor jobb klikk opciókból a megfelelőt kiválasztva, meg lehet próbálni vele megkerestetni a gépen. Wi-Fi kapcsán is szívtam már ezzel, mert 8.1 óta inbox az Atheros driver.
Ha az nem oldja meg, akkor esetleg manuális eltávolítás eszközkezelőből, majd restart után újra engedélyezni.

Illetve USB-s eszközök működése terén az alaplapi chipset driver is fontos, mert egy Win10 telepítésnél, amit nálam a WU felrakott, azzal notin nem akartak működni az USB-s kütyük. Felraktam a 8.1 chipset drivert, azzal már ok volt.

[ Szerkesztve ]

(#28286) raidx


raidx
őstag

Időnként szoktam használni hangkártya szkóp programot. A Win 10 viszont nem engedi a programnak a hozzáférést a hangkártyához :F ezért a progi kiírja, nincs hangkártya és kilép. Hogy lehetne rávenni a Win 10-et, engedje a hozzáférést a kártyához?
Próbáltam rendszergazdai joggal és Win 7 kompatibilitással de nem működik.

Aki nem próbálja meg a lehetetlent, az a lehetségest sem fogja elérni soha. (Goethe) RaidX

(#28287) raidx válasza raidx (#28286) üzenetére


raidx
őstag

Meg van oldva a probléma!

Először a bemenethez kell csatlakozni a mérő kábellel utánna indítani a szkóp progit különben nem létezik a bemenet. Végülis nem tudom, ez az alaplap vagy a Win 10 opciója. Végülis egy használaton kívüli mikrofonbemenet jogos, hogy nem aktív. Előző alaplapom és Win 7 esetében nem voltak ilyenek.

Aki nem próbálja meg a lehetetlent, az a lehetségest sem fogja elérni soha. (Goethe) RaidX

(#28288) vlevi válasza #58000384 (#28279) üzenetére


vlevi
nagyúr

Próbáltam üres hdd-re telepitett 10586-t, ott se mukodott.
De, ha minden töké!etes lenne, akkor miért kellet kiadni máris két összegző frissítést a 10586-hoz? :)
Rossz ez a "windows as a service" módzser, miszerint nem adnak ki végleges rendszert, hanem folyamatosan reszelik. Mert ezek nem olyan funkcióbővítések, amikről korábban szó volt, hanem főként a korábbi, félkész dolgok reszelgetései.

(#28289) pendre54 válasza vlevi (#28288) üzenetére


pendre54
addikt

Akkor én még továbbra is összeteszem a két kezem, hogy még ma reggel is szerencsére itt tartok, és messze elkerült a TH2. :)

"Nem azért felejtünk el játszani, mert megöregszünk, hanem attól öregszünk meg, hogy elfelejtünk játszani." G.B. Shaw

(#28290) szinesz.bob válasza pendre54 (#28289) üzenetére


szinesz.bob
senior tag

X64?

(#28291) vlevi válasza pendre54 (#28289) üzenetére


vlevi
nagyúr

Jobban jársz, ha TH2 helyett újrarakod a windowst.
Megmondták, a frissítésekkel "görgetett" rendszer nem jó, újra kell telepíteni :P

(#28292) wolf033 válasza King Unique (#28285) üzenetére


wolf033
senior tag

Csak simán töröljem eszközkezelőből? Hol tudom majd ezt újra engedélyezni? A jobb klikk driver keresés nem hozott semmi változást. Az alaplapi lemezt el sem akarja indítani.

(#28293) Locutus válasza pendre54 (#28289) üzenetére


Locutus
veterán

Nem értem mit bénáznak itt sokan, nekem tegnap feldobta a windows update az 10586 verziót, 10 perc alatt letöltötte, újabb 10 alatt felrakta, és minden szépen működik.

Komplett hangrendszerem eladó - https://hardverapro.hu/apro/mackie_studio_monitorok_mr5mk3_mr10s_mk3_sub_asus/hsz_1-50.html

(#28294) Kátai


Kátai
senior tag

Sziasztok!
A TH2 frissítés óta még mindég az alvó móddal küzdök az itthoni két laposon(lenovo,packard bell).Mindkettő az alvó módból vagy felébred vagy nem. Ilyenkor csak kék háttér és karika-karika fogad. Csak a hard reset segít(bekapcsoló gomb hosszan nyomva). Illesztő programok,VGA driver,chipset driver frissítve,energiaellátás alapértelmezett. Mi lehet az oka?Megoldás?
Köszönöm előre is :R .

[ Szerkesztve ]

(#28295) kezo0 válasza vlevi (#28291) üzenetére


kezo0
addikt

Már bocs, de kik mondták meg? Win 7 óta sosem volt tiszta telepítés a gépemen, azóta ráment a 8, arra a 8.1, arra a 10, arra a napokban a TH2, és jelenleg is gyors és problémamentes rajta a rendszer. Szóval ha nincs különösebb gond, akkor felesleges a clean install – és ezt az álláspontot is képviselik páran.

Beam me up, Scotty! There’s no sign of intelligent life down here…

(#28296) vlevi válasza kezo0 (#28295) üzenetére


vlevi
nagyúr

Azért írtam ződ szmájlit :P
A win7-em nekem is 3-4 éve fenn van, és nagyon nem szívesen telepíteném újra. Nem a win telepítés miatt, mert az fél óra, hanem az összes egyéb szoftver és évek alatt összevadászott driver és beállítás miatt.

Számomra is elfogadhatatlan álláspont az, hogy a win10 sorozatos frissítéseit feltelepíteni nem jó dolog, hanem tiszta telepítsét kell csinálni. Kvázi kéthavonta, minden TH release kiadásakor :Y

(#28297) zoltan6 válasza Locutus (#28293) üzenetére


zoltan6
őstag

én sem értem mit bénázok? hogy az eddig működő szolgáltatások frissítés után nem működnek,konkrétan a hálózatfelderítés,nem látják a hálózat többi gépet a frissített gépek.3 gép lett frissítve,abból az egyik teljesen újrahúzva.amelyik nem lett még frissítve,az teljesen jól működik.
[link] :(

(#28298) pendre54 válasza szinesz.bob (#28290) üzenetére


pendre54
addikt

Igen, 64 bites Home.

"Nem azért felejtünk el játszani, mert megöregszünk, hanem attól öregszünk meg, hogy elfelejtünk játszani." G.B. Shaw

(#28299) #58000384 válasza vlevi (#28288) üzenetére


#58000384
törölt tag

Miért baj, hogy javítják? Ezt a hozzáállást nem értettem soha, hogy valaki szerint attól nem jó egy program, hogy kiadás után nem sokkal már van patch. Jobb lenne, ha nem tudnál róla?
Szóval felraktad tisztán a rendszert, elindult, rögtön Mail appot indítottál, megadtad az emailt és a jelszót, és nem frissült, nem szinkronizált, nem volt élőcsempe? Elég sok gépen láttam 10-et, egyszerűen ilyen hibát sehol sem láttam, főleg nem tiszta telepítés után nem, mikor nincs mi beleszóljon a működésbe (csak a felhasználó és a szolgáltató).

(#28291): hjajj... A "görgetett" szót már korábban is használtam, reméltem, hogy értetted. Az Insederes verziók után (múltkor írtad, hogy melyiktől kezdted el használni) frissítetted 240-re, majd mentél tovább a következő tesztverziókra. Ennyi bugos rendszer után nem árt egy tiszta telepítés, ha valami nem működik. Mikor segíteni próbáltam, azt mondtam, hogy Insiderről 240-re frissítéskor nekem sem szinkronizált a Mail app, felraktam tisztán a 240-et, és megjavult. Ezt akkor nem akartad megtenni, mert belaktad az akármelyik buildet, aztán panaszkodtál tovább.

Nem arról beszéltem, hogy a végleges rendszert is újra kell telepíteni, vagy hogy a TH2-t is. :U

(#28284) King Unique: Benned valami gyerekes sértettség van egy ideje jó pár ember felé :N Először a "konteózás", aztán az instabil rendszer, most meg a 3rd party programok. Ugrasz mindenre, hogy leírd n+1. alkalommal ugyanazt ("látod, megint ez van, ha kritizálod XY-t"), akár más topikokban is.

Sehol sem írtam, hogy ne használjon mást a beépített helyett, csak hogy a régi kevesebbet tudott, mint az új app. Lépegetni meg akkor nem enged, ha például TC-ből van megnyitva a kép.

Ha a rendszerben szar valami, és valaki szóvá teszi (nyilván, mert elindította és használná), akkor az nem megoldás, ha azt mondod, hogy használjon mást. Meg kéne próbálni megoldani a hibát. És nem, ez nem jelenti, hogy a beépített megoldások mindent tudnak és mindenkinek megfelelnek.

[ Szerkesztve ]

(#28300) ripla


ripla
őstag

na még egyszer.

a start menüre hogyan tudok plusz csempéket kirakni?
illetve, hogyan tudom megváltoztatni, hogy azt mutassa a csempe, amilyen website-ot beállítok neki (ha lehet egyáltalán)?

aztán, miért van az, hogy beállítottam a mailjeiet a postán belül, és nem történik semmi. se szinkronizálás, se levelek beolvasása, semmi.

aztán, ha beállítok egy eseményt a naptárban, akkor miért nem jelzi, hogy akció van? se egy hangjelzés, se egy felugró ablak, semmi.
bugos lenne, vagy benéztem valamit?

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Windows 10 (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.