Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Windows 10 (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2020-05-31 14:25:16

LOGOUT.hu

Mielőtt kommentelsz, olvasd el az Összefoglalót!
(Frissítve: 2020.05.31.)

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#29301) rgeorge válasza Villanyász (#29300) üzenetére


rgeorge
addikt

A Lenovo Power Managert megpróbáltad újratelepíteni?

Picard: "What we leave behind is not as important as how we've lived. After all, Number One, we're only mortal." Riker: "Speak for yourself, sir. I plan to live forever."

(#29302) KisApám válasza vlevi (#29298) üzenetére


KisApám
addikt

A tabletemen lévő Win10 a Total Commander 8.52-t nem is engedi telepíteni.
Majd még szétnézek..

̿ ̿ ̿ ̿ ̿'\̵͇̿̿\з=( ͡ °_̯͡° )=ε/̵͇̿̿/'̿'̿ ̿ ̿ ̿ ̿ ... ... Memento Mori

(#29303) csixy válasza mutyi (#29297) üzenetére


csixy
addikt

Le kell ellenőrizni, hogy a win10 beaktiválta-e magát, s ha igen akkor tiszta telepítéssel ugyanazt a win10 verziót ami most van, csutkára újra kell telepíteni. Persze előtte menteni kell azokat az adatokat , képeket fájlokat amire továbbra is szükség van.

Kert, kütyük,munka,matek,morfondír...ennyi. Szóval ács nem vagyok, de nemrégiben sikerült faragnom egy mőködőképes fogpiszkálót.

(#29304) gyiku válasza csixy (#29303) üzenetére


gyiku
nagyúr

nekem 8.1rol a 10 beaktivalta magat, viszont most clean installt nyomtam, es tovabbra is ker kulcsot. beadtam neki a 8.1 kulcsomat, de nem fogadta el. mi lesz a megoldas?

hüllő

(#29305) #04441088 válasza oravecz56 (#29096) üzenetére


#04441088
törölt tag

Megcsináltam, mindkét módszert, mégis lefrissítette...
Szóval felteszem újra a kérdést.

Hogy lehet kikapcsolni, hogy ne frissítse a drivereket a Win 10 magától?
Lenovo z500-as laptopom van. Csak a 9.17...-es intel hd-val működik normálisan a képernyő világosítás/sötétítés. Hiába teszem fel, 1-2 napon belül leszedi a legújabb 10. valahányast és megint nem jó.

Ki lett kapcsolva a speciális beállításokba, hogy szedegesse a drivert...és a registry-ben is.. :R

(#29306) netpeti98 válasza gyiku (#29304) üzenetére


netpeti98
addikt

Ha ugyan arra a gépre megy és már volt frissítve, akkor telepítéskor átugorható a kulcskérés.

(#29307) Villanyász válasza rgeorge (#29301) üzenetére


Villanyász
tag

ÓÓ persze, de nem engedi telepíteni a win 10 inkompatibilitásra hivatkozva. Próbáltam win 7, vista, stb kompatibilitás módot, de nem engedi úgysem.

(#29308) gyiku válasza netpeti98 (#29306) üzenetére


gyiku
nagyúr

telepites utan nem enged aktivalni. masik ssd-re installaltam most, de minden mas valtozatlan.

hüllő

(#29309) Bertiee válasza rhcp156 (#29266) üzenetére


Bertiee
aktív tag

Szia, nálam már nem ilyen ez az ablak. Csak 2 választási lehetőség van: IGEN, telepítse a drivereket automatikusan, illetve NEM (nem ajánlott) opció.... A NEM válsz esetén nincs további paraméterezési lehetőség.

Azt nem tudom, hogy NEM esetén vajon feldobja a rendszer a driver frissítés lehetőségét, vagy nem.
IGEN-re nem szeretném állítani, mert rosszul esne a mobilnet keretből 200 mb-os Nvidia drivereket töltögetni... :)

(#29310) Bertiee válasza Bertiee (#29309) üzenetére


Bertiee
aktív tag

Ide kapcsolódóan nagyon érdekelne, hogy az egyéb windows frissítéseket hogyan lehet paraméterezni, mert ugye azt írja, hogy forgalmi díjas kapcsolat esetén nem tölti le őket. Én viszont a telefonom szolgáltatta wifi megosztással neteznék ami ugye mobilnetet használ, a win 10 számára ez gondolom csak egy wifi kapcsolat, nem fogja "tudni", hogy ez forgalmi díjas. Erre megoldási ötlet?

(#29311) Partyface007 válasza Bertiee (#29310) üzenetére


Partyface007
őstag

http://www.windowscentral.com/how-disable-windows-10-update-delivery-optimization

(#29312) bopeti98 válasza gyiku (#29308) üzenetére


bopeti98
őstag

Valószínűleg akkor az új háttértár miatt nem aktivál.
Elvileg egyébként a hardverváltoztatás az egyik oka, amiért lehetővé tették a korábbi Windows kódokkal történő aktiválást, de ahogy nézem ez a legtöbb embernél nem nagyon akar működni.
A legújabb 1511-es verziójú 10-et telepítetted fel?

[ Szerkesztve ]

(#29313) mutyi válasza csixy (#29303) üzenetére


mutyi
őstag

Az a baj,hogy jelenleg nem találom az adatait az ismerősömnek,addig hiába akarok tiszta installt neki.
Megtalálom a fileokat a jelenlegi user mappában mint recent file-ok, látszódik az összes mappa,de egyiket sem tudom megnyitni,mert a parancsikon helye megváltozott és nem tudja megnyitni.
Valahol meg kell lenniük, ez azért elég durva,hogy az első windows 10 indulás után ami az asztalra került nem elérhető,mert egy másik felhasználó vagy a fene se tudja mit csinált a windows újraindulás után

(#29314) gyiku válasza bopeti98 (#29312) üzenetére


gyiku
nagyúr

1511, igen.

hüllő

(#29315) Partyface007 válasza mutyi (#29313) üzenetére


Partyface007
őstag

windows.old mappa nincs?

(#29316) csixy válasza mutyi (#29313) üzenetére


csixy
addikt

jogos az előző kérdés !!

Végszükség esetén esetleg bootold be a masinkát egy live linux cd-ről és próbáld annak a segítségével menteni a dolgokat egy külső USB-s vinyóra vagy ha más nincs, akkor pendrájvra.

[ Szerkesztve ]

Kert, kütyük,munka,matek,morfondír...ennyi. Szóval ács nem vagyok, de nemrégiben sikerült faragnom egy mőködőképes fogpiszkálót.

(#29317) Partyface007 válasza gyiku (#29314) üzenetére


Partyface007
őstag

várj még egy kicsit 1-2 napot szerintem be fogja aktiválni magát

ha mégsem és tényleg nem fogadja el a 8.1-es kulcsodat akkor ügyfélszolgálatot hívd fel

(#29318) Bertiee válasza Partyface007 (#29311) üzenetére


Bertiee
aktív tag

Köszönöm, angol tudásom nem éppen társalgási, de ahogy leszűrtem mindent hagyhatok automatán, mindössze a mobilra kapcsolódás wifi-t állítsam "metered"-re, vagyis forgalmi díjasra. Ezután már azon a kapcsolaton nem fog semmilyen frissítést letölteni. Stimmel?

(#29319) mutyi válasza Partyface007 (#29315) üzenetére


mutyi
őstag

Van Windows.old mappa,de nem találom benne a fileokat.
Találtam most egy hozzászólást angolul és pontosan azt írja,ami ez esetben is történt.

"I had already checked everything above. But, as it turns out, Windows 10 somehow added a second user and logged me into the new one instead of my usual one. And it didn't even ask me which one to log into. I only had one user on my Windows 7 Pro 64 bit installation. I walked in the room after the install completed, and it was sitting on the desktop screen, so I had no idea that it had created and logged me into a second user. I had to log out of that one and into my original user account to find the files.

And by the way, it wasn't easy figuring out how to switch users. There's no "switch user" option. I'm used to Windows 7, which does have that option. I had to google the issue of "how to switch users on windows 10" to find out that you have to click the word "admin" in the start menu to bring up the switch-user dialogue."

Yes, I accidentally discovered that the Windows 10 installation had created a second user and logged me into it without asking which one I wanted to log into. After figuring out how to switch users (there's no "switch users" option in W10), I found my files on the desktop of my original user account. Strange that it created a new account instead of using my existing one.

Nos az angolom nem a legtökéletesebb,szóval épp a megoldást nem értem teljesen,hogy találta meg a hozzászóló a file-jait?

(#29320) TheProb


TheProb
veterán

Sziasztok!

Hogyan tudom csak azokat a frissítéseket letöltetni/telepíteni amiket én akarok? Nem látok ilyen pipálgatós részt sehol, mint volt az előző verziók esetében.

[ Szerkesztve ]

"Boba is Mickey, Mickey is Boba" - Finkle Einhorn | PC Rig: https://pcpartpicker.com/b/bBy48d

(#29321) Partyface007 válasza Bertiee (#29318) üzenetére


Partyface007
őstag

majdnem :-)

Windows Update will only download priority updates

gondolom ez a kritikus frissítésekre vonatkozik

(#29322) Partyface007 válasza mutyi (#29319) üzenetére


Partyface007
őstag

és valóban látsz 2 user profile mappát ? C:\users alatt

(#29323) gyiku válasza Partyface007 (#29317) üzenetére


gyiku
nagyúr

na most aktivalta magat.

hüllő

(#29324) Bertiee válasza Partyface007 (#29321) üzenetére


Bertiee
aktív tag

Ok, köszi! :)

(#29325) mutyi válasza Partyface007 (#29322) üzenetére


mutyi
őstag

Egy default van meg egy szilvi nevű, de ezzel kezdtem hogy eleve belenéztem a másik users mappa desktop alá,hogy biztos ott lesz,de nem.
Hétvégén kerül a gép hozzám fizikailag,szóval akkor normálisabban rá tudok nézni,mint most tudtam távolról, fél kezemben a telefonnal.

(#29326) Partyface007 válasza mutyi (#29325) üzenetére


Partyface007
őstag

ja hogy ez még nem is nálad van :-)

az szép, így nehézkes third level supportnak lenni :-)

(#29327) pendre54 válasza gyiku (#29323) üzenetére


pendre54
addikt

Na, és végül hogy? Ugyanabban a cipőben járunk, mert én is most akarom kicserélni a 4 éves 60 gigás Samsungot egy 240 gigásra. Én Win 7 -ről frissítettem 10-esre, szóval végül Te beírtad az alapverziód kódját, vagy nem, hanem hagytad, hogy a rendszer magát aktiválja?

"Nem azért felejtünk el játszani, mert megöregszünk, hanem attól öregszünk meg, hogy elfelejtünk játszani." G.B. Shaw

(#29328) Clemi


Clemi
veterán

Sziasztok,

Ezzel mit tudok kezdeni? A háttérben csinálta, észre se vettem.

Egyébként nekem még a 10240-es build van a gépen

Ezek után ma értesített (nem tudtam a beszúrt képen lévő hibákról) elindítottam az újraindítási folyamatot, elkezdte a rendszer frissítést, de csak arra lettem figyelmes (nem ültem a gép előtt) hogy sötét a képernyő. Hagytam vagy negyed órát de semmi, úgyhogy kapott egy resetet. Induláskor visszaállította az előző verziót és kész.

[ Szerkesztve ]

(#29329) anonym1s válasza mutyi (#29319) üzenetére


anonym1s
őstag

Hali.
Azt irja, hogy a win10 telepito letrehozott egy uj felhasznalot es kerdes nelkul azzal jelentkeztette be. A sajat dolgaihoz felhasznalovaltassal fert hozza ugy, hogy a start menuben az "admin" szora kattintott, ami elohozta a felhasznalovaltas ablakot.

(#29330) raidx válasza pendre54 (#29327) üzenetére


raidx
őstag

Ha már egyszer aktivált volt a Win ne adj meg kódot neki! Azzal csak zavart okozol magadnak. Újra telepítéskor tudni fogja, hogy ő már aktivált volt egyszer. MS tárolja a géped újlenyomatát és aktiváltságát.

Aki nem próbálja meg a lehetetlent, az a lehetségest sem fogja elérni soha. (Goethe) RaidX

(#29331) gyiku válasza pendre54 (#29327) üzenetére


gyiku
nagyúr

sehogy, mert megsem aktivalta, csak eltunt a Windows nincs aktivalva, kerem aktivalja felirat :DDD
ma chatelek az MS-el, hogy csinaljak meg. itt a chat.

hüllő

(#29332) pendre54 válasza raidx (#29330) üzenetére


pendre54
addikt

Üdv!
Igen tudom, hogy ez lenne az ideális verzió, de itt egy vadi új SSD-re menne fel a teljesen tiszta telepítés, miközben a mostani SSD-n is ott maradna egy elvileg szintén működőképes Win 10-es op. rendszer, igaz az egyelőre csak a gépen kívül maradna. Tehát akkor biztos, hogy a csere előtt nem kell deaktiválni a kulcsot, vagy valami hasonló mókolást végrehajtani tuti, hogy aktiválni fogja ?

Na tessék, egy perce jött a válasz a kollégától, hogy nála mi a helyzet, szóval azért nem teljesen felesleges ezek szerint az aggodalmam.

[ Szerkesztve ]

"Nem azért felejtünk el játszani, mert megöregszünk, hanem attól öregszünk meg, hogy elfelejtünk játszani." G.B. Shaw

(#29333) pendre54 válasza gyiku (#29331) üzenetére


pendre54
addikt

Köszi, az eredményről majd feltétlen számolj már be légyszi itt a fórumon, de akár privátba is nekem, mert rövidesen én is erre az útra lépek, és jó lenne ha valaki kitaposná előttem. ;]

"Nem azért felejtünk el játszani, mert megöregszünk, hanem attól öregszünk meg, hogy elfelejtünk játszani." G.B. Shaw

(#29334) gyiku válasza pendre54 (#29333) üzenetére


gyiku
nagyúr

magyarul leirod nekik mi a bajod, kernek par adatot a windowsrol. segitenek mindenben, mi hol van, stb, vegul beaktivaljak neked.
igazabol nincs mire varni, inditsd a csetet.

ssd csere miatt nem aktivalodik:
Ebbol lathatunk esetleges elterest a Windows 8.1 es a jelenlegi Windows 10 kozott, ami okozhat aktivalasi hibat, tovabba a hibauzenetre is szukseg lenne.

[ Szerkesztve ]

hüllő

(#29335) Petyyyyy válasza Maxtreme (#29209) üzenetére


Petyyyyy
addikt

Két és fél éve nem használok lapozófájlt egyik gépben 8, másikban 16GB mellett. Problémák száma: 0. :))

Szemed az úton, pedál a padlón || Whatever, Im the star

(#29336) pendre54


pendre54
addikt

Remélem ezen csak elgondolkoznak az MS korifusai, mondom ezt úgy, mint aki 4 hónappal ezelőtt, még a Win 7-esek táborát erősítette:[link]

"Nem azért felejtünk el játszani, mert megöregszünk, hanem attól öregszünk meg, hogy elfelejtünk játszani." G.B. Shaw

(#29337) regos


regos
tag

üdv
ujonnan vásárolt Lenovo M30-70 notebook Win 10 Home 1511-el gyárilag.
Hogyan tudom regisztrálni a Wint?
Eddig még Win 10-el nem pepecseltem így kezdő vagyok.
köszönöm a válaszokat
üdv

(#29338) cattus válasza regos (#29337) üzenetére


cattus
őstag

Mit értesz regisztrálás alatt?

Do the thing!

(#29339) regos válasza cattus (#29338) üzenetére


regos
tag

Az aktiválás fülnél azt irja ki,hogy a Windows 10 Home nincs aktiválva.

(#29340) Lenry válasza regos (#29339) üzenetére


Lenry
félisten

ugyanott van egy Aktiválás gomb, rákattintasz

Gvella Glan! | There are two types of people: Those who can extrapolate from incomplete data

(#29341) regos válasza Lenry (#29340) üzenetére


regos
tag

"A windowst nem aktiváltuk,mert a korábbi verzió nem volt aktiválva frissités előtt"
Hibakód: 0x803F7001
ezt irja pirossal,de nem volt semmi frissités részemröl...

(#29342) Döglött Róka válasza regos (#29341) üzenetére


Döglött Róka
veterán

Akkor téged valszeg átvertek, matrica van a laptopon?

Ikea Tafjord, Kínai indukciós töltő, Victorinox Traveler, 10 Tojás M (3 már hiányzik),Rádiós ébresztőóra piros kijelzővel, Varta akkutöltő

(#29343) regos válasza Döglött Róka (#29342) üzenetére


regos
tag

win-es matrica nincs.
hivatalos bolti,előretelepitett winnel.

(#29344) csixy válasza regos (#29343) üzenetére


csixy
addikt

Vedd ki az akksit hátha ott van valahol a matrica.
Ha nincs sehol matrica akkor átvertek. Vidd vissza hogy tegyenek rá legális verziót!

Kert, kütyük,munka,matek,morfondír...ennyi. Szóval ács nem vagyok, de nemrégiben sikerült faragnom egy mőködőképes fogpiszkálót.

(#29345) gyiku válasza regos (#29343) üzenetére


gyiku
nagyúr

olvasd ki a serialt egy programmal, es ellenoriztesd le az MS ugyfelszolgalattal. a chatet linkeltem korabban.

hüllő

(#29346) mefistofeles válasza regos (#29343) üzenetére

Én aztán biztos nem keresgélném a kódot. Ha helyben van a bolt ahol vetted bevinném és a fejükhöz vágnám! Ha telepített windowsal árulják akkor annak aktiváltnak kell lennie! Mond meg, hogy azonnal aktiválják, vagy kérsz egy eredeti windows példányt. Nehogy már te kínlódj vele!

Egyeseknek mindenük megvan. Öregek, csúnyák szegények és betegek. Másoknak semmi sem jut......

(#29347) Воланд válasza csixy (#29344) üzenetére


Воланд
titán

meg jo, hogy a matrica nem kotelezo.

"Woland egy fura sátán, nem Isten ellenfele, hanem afféle küldötte, végrehajtója egy megromlott emberi világban, csak annyi rossz van benne, amennyi itt rátapadt."

(#29348) JamesHun


JamesHun
addikt

Sziasztok

Leszedne egy frissítést a windows update (Összegző frissítés a Windows 10 1511-es verzióját futtató x64-alapú rendszerekhez (KB3116908)), de mindig ezzel akad el:
0x80070570

lemez karbantartóval már letöröltettem elvileg minden frissítési előzményt, cache-t elvileg, de kb egyből elakad szinte

SeriesX: JamesSHun

(#29349) fecske13 válasza Villanyász (#29307) üzenetére


fecske13
tag

Nézd meg ezt hátha segít:
[link]

"Az a lényeg, egészség legyen, meg kerozin a repcsibe."

(#29350) icp1970


icp1970
senior tag

Sziasztok.Idős édes anyám asztali gépén Win7 van.és sajnos rá nyomott a tálcán lévő win 10 frissítő ikonra,illetve mikor felugró ablak ként meg jelent az üzenet hogy frissít e ,elfogadta.Persze utána hívott hogy nem tudja használni a gépet.Újra raktam win 7-el.És újra ott a tálcán az ikon.Nem szeretném hogy ez újra meg történjen.Hogyan lehet ezt az ikont le venni a tálcáról,ill hogy ne jelenjen meg a felugró ablak újra.Esetleg valami külső progi?Köszi előre is.

[ Szerkesztve ]

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Windows 10 (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.